• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
leni a jani,jdu vám poslat ten link na webovky :slight_smile: budete ho mít v IP,ale je to amatérsky dělaný,takže prosím o shovívavé oko :slight_smile:
20. říj 2009 ve 22:37  • Odpověz
ahoooj claudi a bledul :slight_smile:
20. říj 2009 ve 22:37  • Odpověz
holky, bezim s kulichem, jeste se ukazu, jestli tu budete :wink: claudi, dobrou noc :pensive:
20. říj 2009 ve 22:41  • Odpověz
autor
jé,leni to mi připomnělo-s tím kulichem- že jsem dnes v obchodě tomikovi koupila boží čepici na zimu s patem a matem :grinning: :grinning: :grinning:
20. říj 2009 ve 22:44  • Odpověz
autor
a taky mám dáreček pro kamarádčinu holčičku k vánocům-hurááá,já už kupuju vánoční dárečkýýýý :slight_smile: že bych to letos nehonila nap poslední chvíli? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
20. říj 2009 ve 22:45  • Odpověz
tyyybrdo, ja jeste nenakupuju :confused: ale pro fildu uz mam vyhlidnuty takovy auto....dela to ruzny zvuky, hraje pisnicky a da se ruzne mackat a otacet :wink:
20. říj 2009 ve 22:59  • Odpověz
bledul, tak ja se na tu stranku nemuzu diostat :angry: nechce me to pustit
20. říj 2009 ve 23:01  • Odpověz
Tak ten příspěvek:

Ahojda.

Tak koupelny jsou objednaný a budou příští týden. :slight_smile:

U paní doktorky Vítek dneska toliko neplakal jako obvykle (dostal v čekárně napapat :slight_smile: ). Při očkování měl trdlík zaťatý zadeček a nemohly jsme ho ani jedna přemluvit, aby povolil. :confused: Ovšem i tak včeličku zvládl statečně. :slight_smile: Při měření se Vítek odrazil a narazil hlavou do zdi. :frowning2: Ale ani nemrkl. :grinning: Sestřička naměřila 64cm. Vážení bylo o něco méně veselé - za měsíc Ťulda přibral jen 27dkg, takže váží 5,39kg :confused: :frowning2: Z toho plyne, že mlíčko budeme dávat pravidelně večer a v poledne. :confused: Snad to zabere a Víťuška začne přibírat.

Já jsem unavená a drží mě Vítek. Od včera zase slabě špiním a dneska mám hrozný průjem a bolavý břicho. :frowning2:
Bledul, k ničemu by telefonování nebylo. Když se bude něco dít, taťka zavolá. Když budu volat každý den já, jen to zhorším. Taťka je statečnej, ale drží se taky silou vůle. Přeci jen babička je jeho mamka.

Holky, zkusím ještě reagovat v dalším příspěvku,ale nic neslibuju. Tak se dyžtak ozvu zítra,ju.
20. říj 2009 ve 23:02  • Odpověz
andulko, tak aspon ze mas vitulu, nejaky stesticko v blby dobe :wink: neboj, ono bude lip....drzim palecky, kocko....a vitek urcite pribere, lucinka ilce taky jednu dobu malo pribirala a pak se to zase rozjelo :wink: hezky se vyspinkej :zipper_mouth:
20. říj 2009 ve 23:06  • Odpověz
kocky, taky jdu do hajan......vsem maminkam i miminkum klidnou noc a hezky sny :zipper_mouth: :zipper_mouth:
20. říj 2009 ve 23:10  • Odpověz
Leniku,to už jste s Dantíkem zpátky? Vy jste rychlíci. :slight_smile: Vítek taky dělá často "kačera" (to ohrnování spodního rtu) a taky se musím většinou smát. :slight_smile: Ale u vysavače se díky té dlouhé rýmě a tedy odsávání bojí. :confused: Ale už se to lepší. Užse vedle něj můžu i vysmrkat, aniž by se rozbrečel. :slight_smile:

Klárko, tak ještě že se manželovi nic nestalo! Srnky by měli myslivci naučit se nejdřív rozhlídnout, než vlezou do silnice! :grinning:

Il, Lucinky mi je líto. Beruška malá,snad už to bude příště opravdu naposledy! Držím pěsti! A s tou platbou za recept mi to taky přijde divný.Navíc Ti sestra provedla vyšetření,takže to bez prohlídky vpravém slova smyslu nebylo. Zeptej sena to v pojišťovně. Taky to na mě působí tak, že si mudra chce přividělat na Vánoce. :angry:

Deni, já jsem zkoušela dát Vítkovi v létě tu vodu a plival ji jak o závod. :grinning: Ale feniklový čaj (co o něm mluvila Lenka) malýmu chutná. :slight_smile: Dala jsem mu ho asi 3x při těch letních vedrech.

Já chci taky plyšáka, ale to MY nevím co je. :sweat_smile:

Holky, toho rodičáku se nebojte. Já mám teď příjemsice o 11tis. nižší než jsem měla, ale dá se to. :wink: Až budem vybavovat Domeček,bude to horší. :frowning2:

Koukám,že příští léto - podzim budem zase snažilkovat, co. :slight_smile: My taky plánujem příští podzim zkusit vymazlit Vítečkovi sourozence. :slight_smile: Tak snad nám to všem vyjde. :slight_smile: :wink:

A se srazem pochopitelně souhlasím!!! Doufám, že už budem tou dobou přestěhovaní do Domečku, tak dyžtak můžem udělat srazík u nás a pomůžete mi vygruntovat a umýt okna. :grinning:
20. říj 2009 ve 23:17  • Odpověz
autor
tak jsem vysprchovaná vonavá a s ručníkem na hlavě

leni-zkus to s těma stránkama znova,mělo by to fakt jít...dostala jsi se k přihlašovacímu okénku? až tam to skončilo? jdu zkontrolovat,zda jsem ti to napsala dobře...
20. říj 2009 ve 23:17  • Odpověz
Snažím se vtipkovat, ale moc mi to nejde, tak jdu radši spát. DObrou noc.
20. říj 2009 ve 23:19  • Odpověz
autor
andulko-gratulace ke koupelně :slight_smile:
jé,vám se to stěhování blíží-to je super-konečně budete ve svém :slight_smile:

a s tím snažilkováním příští léto-budu vám snažilkám asi hooodně závidět :sweat_smile: já už mám zřejmě vybráno...

srazík- jo takhle,ty sháníš posilu na úklid :grinning: :grinning: :grinning:

s přibíráním- no nepřirali jste moc,ale hlavně že jste jinak zdraví-někdo prostě tolik nepřibírá...a mlčkem to doženete-někdy asi nemá smysl,chtít jenom plně kojit-mě se to u toma nepodařilo-sice přibíral dost,ale byl hladový,když měl jen prso-a zlepšilo se to se zavedením příkrmů v půl roce-to jsem vynechala jednu dávku umělýho mlíka za jeden příkrm....a pak jsem chvíli zase jen kojila a jedl příkrmy(takže umělé pak zase chvíli nedostával...)
20. říj 2009 ve 23:24  • Odpověz
autor
andulko,dobrou noc a at je co nejlíp..a s tím telefonováním ....babička je doma nebo v nem? ach jo,kočko,čeká tě asi těžké období :cry: :frowning2: bud silná...víteček tě určitě podrží a manžílek taky...

s tím špiněním-už zase? holka,ty si ten poporodní stav taky pěkně vychutnáváš . :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. říj 2009 ve 23:26  • Odpověz
autor
a vzhledem k tomu,že jsem tady asi osiřela,tak se s vámi loučím a přeji dobrou noc
20. říj 2009 ve 23:27  • Odpověz
hezký den!

koukám, že jste ještě ponocovali.... .já vytuhla ještě jsem ani neměla nohy v posteli. Noc byla klasika jako vždy, ale vstávala jsem teprve před chvvílí a pepino ještě chrní, tak kam to zapsat :confused: :slight_smile:

andul - to je mi moc líto s tvou babi, buď silná :wink:
Jak píšeš, že se ťulda odrazil a narazil hlavou do zdi, tak to taky děláme, už jsem přemýšlela, že dám za přebalovák na zeď nějaký polštářek nebo něco, aby neměl pepino placatou hlavu nahoře :grinning: Jé, to se budete mít, za chvíli už v novém a ve svém, to bude paráda....Až budete mít koupelny hotové, tak prosím nějaké foto, ať se můžeme pokochat :slight_smile: To "MY" je obchod Tesco, ono mají více druhů názvů nebo co, mají to rozdělené, někde je jen tesco potraviny a tohle MY jsou potraviny, drogoška, hadrárna, hračkaárna, no prostě takovej mišmaš....mrkni na net, zda je někde u vás taky a medvěda by tam mohli mít...
21. říj 2009 v 10:01  • Odpověz
pěkné dopoledne, včera večer se mi kousnul noťas, tak jsem ho už znovu nezapla :wink:
andul, neboj pokud budeš přikrmovat váha půjde nahorů, rozumím ti, ten srach jsem zažila taky :rolling_eyes:
dneska v noci nás tedy prdy trápili hodně, hodně, hodně, po krmení nemohl usnout jak se kroutil a ráno jsem mu musela opět pomoc, pak se vykakal z podoby, doufám, že jsou to poslední chvíle s prdama :grinning:
21. říj 2009 v 10:24  • Odpověz
klarko - vydrž prťka vydrž...třetí měsíc je takový zlomový na ty prokletý prdíky, alespoň u nás to tak bylo...kapky už skoro nedávám a od toho třetího měsíce se to fakt hooodně zlepšilo, občas nás potrápí to jo, ale paráda proti tomu co bylo...tak neboj už jen chvíli a bude dobře :wink:
21. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
Hezké dopoledne,

tak jsme dnes ráno jeli na tu sociálku do lysé. Ale od rána už jsou tu samé komplikace, opět vypli proud, tak jsme kočárek zase museli s manžou tahat z pátého patra až dolů. Teeeda byla to pěkná fuška a málem nám kvůli tomu ujel bus. No nevím nevím, kdybych byla doma sama, jak bych to udělala, to bych asi zůstala doma.
No tak jsme dojeli na tu sociálku, tam sice taky nešel proud, ale tam to nevadilo. Paní mi zkontrolovala ty papíry a vše bylo v pořádku. Jani, z práce to mít vyplněné nemusíš. Pak tam jen dones ty tři vyplněné formuláře, svoji občanku a rodný list miminka. Byla jsem tam během pár minut vyřízená.
Tak poslední mateřskou budu brát v prosinci a od ledna už mi bude chodit rodičák.
chtěli jsme ještě zajít na pojišťovnu, aby mi proplatili tu vakcínu synflorix, ale jelikož ani tam nešel proud, tak jim nefungoval počítač a tak jsme tam nic nevyřídili. Tak to zkusíme příště.

bledulko: jj, ukazovali mi kde a jak silně mám masírovat. Taky jsem u toho málem brečela, když jsem ji tam viděla, jak ji tam trápí a ona tak strašně pláče. Byl to úplně hysterický řev, chvilku se pak ani nemohla nadechnout, chudinka moje malá. Ale dneska už je v pohodě a nic si z toho zřejmě nepamatuje :wink:
Se mi tam příště ani nechce, když to budem muset celé absolvovat znovu :frowning2:

bledulko: u té doktorky jsem účtenku dostala a na dveřích má napsáno, že je to podle nějaké vyhlášky ministerstva zdravotnictví :confused:

bledulko: mě se Lucinka budí v noci na papání kolem půl druhé a pak kolem páté. Vždycky se ale jen napapá a jde hned chrupkat. Já u toho v noci usnout nemůžu, protože mi nejde kojení v leže, nejlíp se nám kojí v sedě, když mám lucinku na klíně. V noci si jí do postele nedávám, vždycky jí nakrmím, nechám odříhnout (nekrká ale pokaždé, když u toho usne, tak si pak ani nekrkne) a vrátím zpátky do postýlky.

claudi: jeee, to je super, tak to se s manžou pojedeme podívat taky do toho "MY" až pojedem za dva týdny na ten karlák na očička. No já nechci zas tak velkýho medvěda, chci trošku menšího, aby se vešel do té postýlky :wink:
A je to hračkářství zase tam nahoře, jak bylo původně, když to bylo tesco?
21. říj 2009 ve 12:06  • Odpověz
andulko: držím palečky, aby ti bylo brzo líp a mlíčko se vrátilo. z toho, že vítek nepřibírá, si nic nedělej. lucinka minulý měsíc taky nepřibrala moc a teď se to zas hezky rozjelo :wink:

andulko: to MY je bývalé tesco na Národní třídě v Praze (bývalý MÁJ)
21. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz
Zdravím tetky letníkovky,

Právě jsme přijeli z očk Prevenarem. Matějda si chvilku ducne, cucne a pojedeme naše oblíbené kolečko škola, atleťák, Liduška :frowning2: . Nějak ty středy nezvládám :frowning2: .

Claudi, tak Pepíno měl reakci na Hexu? Hlavně, že teplota nebyla moc dlouho.

Iluss, moc moc držím palce, aby Lucipírko na ploplach už nemuselo. Musí to být šílený. To tě u toho nechávají? Na Bulovce maminky do ordinace prý nepouštějí.

Bledulko, srazík schvaluju, dokud se miminka moc nepohybujou :grinning: :grinning: . Ono takových 10 lezoucích mimin po restauraci :grinning: :grinning: :grinning: je asi radost.

Andulko, asi bych to plné kojení nelámala přes koleno. Jak píše Bledulka, můžeš pak dávky Beby nahradit příkrmem. Podívej, taky jsem se u starších dvou dětí snažila kojit, ale prostě to nešlo a dnešní mlíka jsou přece jen kvalitní. Radši nevědět čím krmily naše maminy nás, to bylo asi něco!
Tak se netrap, nervy prostě dělají své, Vítek potřebuje veselou maminku, ikdyž je to těžké, já vím.

Skřítka Vítka očkují do prdelky? To u nás se očkuje do stehna. Nemůžou pak špatně napíchnout zadelní sval. Stávalo se, že některé děti pak nehýbaly tolik nožičkou.
21. říj 2009 ve 12:57  • Odpověz
Ill, sociálka a ty jejich fialový papíry, to je prostě konec.
Hlavně, že jsi všechno vyřídila.
U naší zdravotní pojišťovny si formuláře na proplacení vytiskneš doma a pak stačí poslat poštou ofocený očkovák a účtenku o zaplacení. Peníze ti pak pošlou poštou, nebo rovnou na účet.

Matějda do minulého týdne vstával ve tři a v šest a to já vstávám a mažu svačiny a tak.
Ale teď se nějak rozhodl, že bude vstávat opět po dvou hoďkách od půlnoci :frowning2: , hlad je hlad to se nedá nič robiť!
V noci nekrkáme, protože toho nejsme ani jeden schopen.
Přes den si dá 3x třičtvrtě hodinky spánku, z toho jednou navečer, takže posledních pár dnů chodí spát kolem deváté :frowning2: a pak ráno spinká (s přestávkama na baštu) skoro do devíti. To je mi ovšem nanic.
Jdu něco chviličku dělat..
21. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz
Ludvo: Lucipíro :grinning: :grinning: :grinning: ty tvoje hlášky mě fakt dostávaj! :grinning:
no bohužel ještě minimálně jednou na ten výplach pojedeme a obávám se, že to nebude naposledy :frowning2:
jj, maminky u toho na karláku nechávaj, taky bych byla radši za dveřmi, ale manža říkal, že ten řev slyšel i
on v čekárně a to byl za 2 zavřenými dveřmi mezi kterými je dlouhá chodba.

Ludvo: to já na tu pojišťovnu musím osobně

No s tou sociálkou mě to celkem naštvalo, že jsem se tam musela trmácet takovou dálku. Ta paní mi tam jen napsala začátek a konec mateřské a denní výměru. Vždyť to jsem té paní na sociálce v Lysé mohla nadiktovat klidně sama. A nebo si to ty sociálky mohly poslat mezi sebou, vždy´t by ty databáze měly mít propojené!
21. říj 2009 ve 13:11  • Odpověz
Ahoj maminky, normalne mi tyden nefungoval Konik, poskytovatel netu v tom mel bordel :angry: :angry:
Docist vas nestihnu, ale zahledla jsem zminku a srazu, tak to bych se taky rada zucastnila :dizzy_face:
Beru antibiotika a horecky uz nemam, jen jsem dva dny myslela, ze je po kojeni, vubec jsem nemela mliko a i ted ho mam malo :frowning2:
Dnes jsme byli na odberu krve kvuli zjisteni moznych alergenu u Nicolaska,tak uvidime. Snazim se prijit na to, od ceho ma tu rymu. Musela jsem koupit odsavacku na vysavac, sice odsava dobre, ale ryma se tvori dal a dal :frowning2:
Ovsem kez by mu zustala jen ta ryma a rekli by mi 3.11., ze je zdravej....

Ze Sunaru, po kterem jsme se nemohli vykakat, jsme presli na Nutrilon, ktery jsem nastesti sehnala pres jednu pani v Polsku levneji, jinak nevim, co by chudak Nikousecek bumbal a kdyz to pujde dal s tim mym mlikem takhle, tak pak i Sandulka.

Jarda dostal vyplatu 12 000, takze jsme totalne v haji, dnes jsem dostala napsanou antikoncepci a jaksi si ji asi ani nevyzvednu. Z prace mi volaji, ze me potrebuji, ale zoufale nestiham, den mi pripada hned pryc - nicmene budu muset zacit.

Mela bych dotaz, zda nekdo davate ovocne stavicky a pokud ano, jake a od kolika tydnu?

Claudisku: nechtela bys nekdy prijet s Pepinkem?
21. říj 2009 v 15:09  • Odpověz
Ahoj Arwenko,
to je dobře, že už ti je líp :wink:

držím palečky, ať Nikymu ty výsledky dobře dopadnou!

myslím, že na ovocné šťávičky je ještě moc brzo. Nejdřív se začíná dětskými čaji a čistou kojeneckou vodou. Ale myslím, že tvoje dvojčátka jsou na to ještě moc malé. Že jim zatím stačí mlíčko, co jim dáváš.
21. říj 2009 v 15:44  • Odpověz
iluš - to jste měli zase "prima" den, co? :unamused: Já nevím kde to Tesco myslíš?? My jsme byli v libereckém a tam je to, že nahoře jsou potraviny a dole to ostatní zboží. Medvěda pedvěda jsem ti specielně vyfotila, že tenhle by fakt s Lucinkou v postýlce být nemohl, tak číhni :slight_smile:
zítra jedu na návštěvu a vezu tu čepičku, tak dám vědět jak bude nebo nebude Míše sedět, kdyby ji nebyla tak pošlu k vám :wink:

ludvi - tak máš za sebou oblíbená středeční kolečka? máš můj obdiv, fakt...věřím, že se ti kolikrát nechce a raději by jsi byla doma :slight_smile: V létě to zase bude lepší, ale teď když je hnus fialovej a pak v zimě až bude holomráz...brrrr...tak nasadíš beranici a důchodky a pošupajdíš zase, co? :grinning: co dělníci z východu, ještě u vás rabotají?

arwi - ahojda mamino :slight_smile: peněz není nikdy dost, co? 12tis není moc, ale alespoň něco. u vás je blbý, že platíte moc korunek za byt, viď? ale zase někde bydlet musíte, tak to je trochu začarovaný kruh :frowning2:
arwi, šťávičky žádné nedávám, dělám pepinkovi jen fenyklový čaj a to jen když někam jedeme, aby si mohl jen tak ucucnout a já neměla jaždou půlhodinu prsa venku :grinning: ale chutná mu, to jo...
no to víš, že bych se na vás ráda přijela někdy podívat...až budeš mít chuť a náladu, tak se domluvíme...předběžně hlásím, že by se mi to hodilo kterýkoliv pátek, páč Pepino jezdí pátky směrem Jc a tak bych nemusela jet autem sama, ale hodil by mě k tobě a pak zase vyzvedl :wink:

andul - taky mám asi nějak méně mléka nebo co....Jako k jídlu to Pepčovi stačí, ale potřebuju odsávat do zásoby na mrazák, bo mám příští víkend školu a poslední tři dny se mi moc nedaří...tak nevim nevim....něco v mrazáku mám, tak snad mu to na ty dva dny bude stačit, jinak by mu tchýňka musela dát asi nutroš...

letím koupat tak zatím pa
21. říj 2009 v 18:22  • Odpověz
claudi: ahaaa, já myslela, že myslíš to pražské tesco :wink:
teeeda to je fakt mega medvěd, ten by se do postýlky spolu s lucinkou určitě nevešel :wink: nám bude stačit trošku menší.
Pepíno je bezva bombarďák :slight_smile: má super číro :grinning:
21. říj 2009 v 19:39  • Odpověz
claudie 35 fotka je fakt bomba :grinning:
21. říj 2009 ve 20:19  • Odpověz
Pěkný podvecer :slight_smile:

Arwi me taky nejel skoro tyden konik a nebyla sem sama svagrove to taky nejelo. Napsala jsem ti do IP.

Tak za ten tyden vas fakt nedoctu jenom sem to proletela :unamused:

Arwi doufam ze uz zanet mizi a mlicko se vraci zpatky. Snad Nikyho ta ryma brzy prejde a vysledky taky budou v poradku.

Pro vsechny co se ptaly tak "klechtanka" je polivka z mlika. Je rychla a dobry :slight_smile:

Iluss teda vy jste meli ale cestovani. Doufam ze Lucinku uz s tema ocickama trapit nebudou. Nevim jak to v te Praze delaji , ale my jsme byli jenom 2x a to dva dny po sobe zadny dlouhy cekani a to jsme ho taky meli docela ucpany.
Ta tvoje doktorka ma nejaky jiny pargrafy ne? vsude se plati 30 kc bez rozdilu, je pekna vyderacka a nekoho bych na ni poslala.

Bledul diky za tipy na vanoce :slight_smile: A at manzelovi testy dopadnou dobre drzim pesticky :slight_smile:
S tou kvetinkou na zachode to je dobry, Tomik musi vypadat uzasne kdyz se trefuje :grinning:

Ludvi ty mas fakt na ty doktory stesti.

Srazil by byl fajn akorat prvni vikend v prosinci je mikulas takze to asi ne, ale ten druhej by nebyl spatnej. Ja bych asi dojela vlakem, autem si netroufnu.

Claudi taky bych obcas potrebovala odstrikat mlicko ale taky ho moc nemam :frowning2:
21. říj 2009 ve 20:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.