• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj ve spolek.

Claudi, hele dej bycha, aby vám ten medvěd Pepínka nesnědl! :grinning: MMCh - Pepča super tríčo. :wink: :slight_smile:

Sis, už jsme se bály, žes na nás zapomněla! To je divný s tím koníkem. :confused: Že by v určitých krajích nešel?

Arwi, ty bláho, už jako že bys šla na plno do práce?? Máš představu jak to budeš dělat??

Il,to je mazec s tím výtahem a nošením kočárku do 5.patra. :confused: :angry:

Ludvi, nešlo by si u atleťáku sednout někam do teplíčka? Nebo se Matějda v budovách a při zastavení budí?

Holky, děkuju vám za podporu - babičce už je dobře. Dneska ráno se už nevzbudila...
21. říj 2009 ve 21:12  • Odpověz
Píšu jak tatar. :angry:
21. říj 2009 ve 21:14  • Odpověz
ANDUL moc mě to mrzí s babičkou :cry: :cry: , ale jak píšeš určitě jí je už líp :slight_smile:
21. říj 2009 ve 21:15  • Odpověz
autor
ahoj kočky,ted jsem dosedla-měla jsem tu dnes návštěvu

andulko :frowning2: :cry: upřímnou soustrast :frowning2: je mi to líto kočičko,asi pro tebe nemůžu nic udělat,že? :pensive:
kdyby cokoliv,tak v Ip,sms či voláním-ve dne i v noci jsem k dispozici...drž se beruško
a myslím,že víc než to,že jste za ní ted o víkendu byli jsi pro ni udělat nemohla...
jsem s tebou...
21. říj 2009 ve 21:17  • Odpověz
andulko, upřímnou soustrast :frowning2: :pensive:
21. říj 2009 ve 21:21  • Odpověz
iluš - taky už jsem se tě chtěla asi stokrát zeptat co ta ruka, bolí tě to ještě nebo jak jsi na tom? mě to zápěstí s přestávkami pobolívá pořád, už jsem si pořídila takový stahovák, ale stejně při určitých pohybech prostě ta packa bolí...tak já jen jestli nemáš nějakou radu nebo jsi s tím byla někde u mudra?

holky a co vlasy, padají vám ještě? my musíme pořád čistit všechny odpady, vana, sprcha i umyvadlo, všechno už skoro neodtékalo páč tam jsou moje vlasy...mi na tý hlavě za chvíli nic nezbyde...
a mláděti padají taky, na stranách už mu vlásky pěkně prořídly a za chvíli už bude mít jen toho kohouta, který mu taky pěkně řídne...a budeme mít doma malého plešounka :slight_smile:
21. říj 2009 ve 21:31  • Odpověz
andulko: moc mě to s babičkou mrzí, upřímnou soustrast! ale aspoň jsi jí o víkendu viděla a mohla ses rozloučit. Určitě byla moc ráda, že tě viděla.

claudi: ta ruka už nebolí. Bolela mě asi týden, mazala jsem si jí voltarenem a svazovala obinadlem. Asi tam byl nějaký zánět, ale už je to pryč :wink: nejhorší bylo zvedat a oblíkat malou, přece jenom už nějaké to kilo váží. Občas mi bolestí i vyryskly slzy. Nemohla jsem tenkrát tou rukou ani hnout, dokonce jsem v té ruce neudržela ani skleničku. Říkala jsem si, že po víkendu zajdu k doktorce, ale pak se to zlepšilo,t ak jsem tam nakonec ani nemusela.

jeeee a vlasy, to je kapitola sama pro sebe. Ty mi padají pořád. Manža se rozčiluje, když musí luxovat, protože máme ve vysavači rotační kartáče a ty jsou pak celé obmotané mýmy vlasy a manža to vždycky musí odstříhávat nůžkama. No moje vlasy jsou úúúplně všude :confounded:
21. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz
Děkuju vám.

Claudi, vlasy mi padají moc moc. :frowning2: :angry: :cry: Fňuk!

Holky, dneska jsemj Vítkovi koupila báječnou věc - fusakokombinézku do autosedačky. :slight_smile: Je to jakoby pytel s rukávama a kapuckou a má prostřiženou díru na protažení "mezinožního" pásu. Zítra to nafotím a dám do alba. Koupila jsem to v Kik a stálo něco málo kolem 200,- :slight_smile:
21. říj 2009 ve 21:55  • Odpověz
andulko: teď mě tak napadlo, jak jsi šla tenkrát ke kadeřnici, že se necháš razantně ostříhat a necháš si ofinu, šla jsi do toho nakonec?
21. říj 2009 ve 21:55  • Odpověz
sis: taky bych byla radši, kdyby ty očička Lucince udělali hned po sobě a měla by klid. Takhle je to strašně zdlouhavý. A taky jsme už vyzkoušely 5 druhů kapiček, z toho 3 byly antibiotický. To mi přijde na tak malé miminko moc. Vždyť skoro od porodu jí do toho očička pořád něco kapu.
21. říj 2009 ve 21:58  • Odpověz
andulko: jeee, tak to byl bezva kauf a ta cena je úplně super :wink:
21. říj 2009 ve 22:00  • Odpověz
Il, razantní to až tak úplně nebylo. :slight_smile: Ale nechala jsme si to blbka sestříhat podle obličeje a to tak, že jsem měla nejkratší valsy cca po obočí. Teď už je to o trošku delší a stále to dorůstá. :slight_smile: Je to hezký, šmrncovní ale není to k miminku. :confused: Nosím čelelnky a perka, ale stejně mito pořád padá do očí a Vítek mě za tu pseudoofinu tahá. :sweat_smile:
21. říj 2009 ve 22:00  • Odpověz
se mi to smazalo. :angry:

Il, taky z toho mám radost. Pořád jsme řešila, jak Vítka oblékat na cesty do Pardubic, tak to mám teď vyřešený. Dostane dupajdy a fusáček a je to. :slight_smile:

V tom obchodě maj momentálně ještě jeden tmavě modrý fusak a v Budějkách je KiK ještě jeden, tak se tam můžu zajet kouknout, kdybyste některá měla zájem. :wink:
21. říj 2009 ve 22:08  • Odpověz
Ahojky,
dneska jsem si udělala výlet za kámoškama do Prahy. Ondra byl v pohodě až do té doby, než jsme šli na oběd do pizzerie… Tam řval a řval. Fakt mu je nejlíp doma.

claudi – mrkla hsem ti do alba na nové fotky – Pepino se hezky směje – no ještě aby ne, když má tak pěkného velkého grizliho (vůbec si nejsem jistá, jestli se to takhle píše)

bledulko – až bude chvilka, zkouknu ty vaše stránky. Díky za odkaz!!!
Super nápad se srazíkem – já jsem tedy PRO!!!
jé, ty jsi objednaná k Havlíčkovi? Musíš mít nějaké doporučení nebo tam stačí zavolat? A kontakt bych našla na netu? Tchýňka by k němu možná ráda zašla.
k nočnímu spaní – Ondra usíná chvilku po sedmé a potom se budí kolem jedné, páté, sedmé a pak v půl deváté a to už stáváme. Jsou ale výjimky, kdy se probudí ve 23 a potom jede po dvoo hodinách.

iluss – teda chudinka Lucinka. Takhle ji trápit. Doufám, že za těch 14 dní už to bude lepší. Tak masírujte co se dá.
Já bych si dala taky pro jistotu ty tři roky, ale na jídlo a domácnost nám bude zůstávat jen ten můj rodičák a bojím se, že sedmi a půl tisícema nevyjdeme. Teď jsme si zvykli na jiný příjem a skok dolů jen vždycky těžší…
a k tomu receptu – u mojeho doktora chtějí za recept rovnou 100,- - ti doktoři si na nás chtějí prostě mastit kapsu, žádná vyhláška to přece ukládat nemůže. Já zatím antikočku neberu, takže žádný recept zatím nepotřebuju. Naštěstí.
21. říj 2009 ve 22:28  • Odpověz
autor
tak jsem tady-osprchovaná- s čímž souvisí-claudinko-ano-vlasy padají,padají velmi,odpad taky ucpávám-resp. neucpávám,protože ho musím prostě furt čistit ...a další věc co se sprchou souvií- v pondělí a úterý nám nepoteče voda. vůbec-v celé naší čtvrti-ach jo,to jsem zvědavá,jak to zvládneme-splachování,koupání...moc si nedovedu představit,že se nebudu moci umýt :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jani :slight_smile: ahojky :slight_smile: snad se budou stránky líbit :slight_smile:
srazík- něco sesmolím a hodím sem návrh konkrétnější :slight_smile:
ondrášek t teda docela fajnově spinká-jako jo-není to celá noc v kuse,ale docela dobrý to je :slight_smile: po tch dvou hodinách to je pak ale horší...
s havlíčkem- no kontakt jsem našla na webu,bez doporučení,ale platí se to-a to celkem hodně...ale vzhledem k tomu,že se celý život potýkám s váhou,tak jsme si řekla,že do sebe prostě investuju a doufám,že to k něčemu bude.
odkaz zde http://centrumvittore.cz/net/index.php/cs/home/centrumvittore
zavoláš tam,oni si napíší tvé telefonní číslo a tvé jméno a řeknou ti,že ti zavolají termín.ale volají třeba až po dvou měsících-mají strašně dlouhé objednací termíny..já se objednala v létě,ted mi volali a jdu v prosinci...

claudi- medvěd je krásn,ale tak velký,že by asi vystrnadil jednoho z nás :slight_smile: :grinning: to se bude pepínkovi krásně mazlit s médou :slight_smile:

sis- díky :slight_smile:
a dáš sem recept na klechtanku ? :slight_smile:
já měla tuhle děsnou chut na vločkovou polívku..ale opravdu šílenou chut-tak jsem vařila ovesné vločky :slight_smile: a vypadá to,že si ji udělám brzo zase,nějak mě to nestačilo
21. říj 2009 ve 22:40  • Odpověz
Andulinko, moc mě to mrzí. Upřímnou soustrast.
A jak píší holky, je dobře, že jste za ní byli i s Víťuldou o víkendu.

No - vlasy mi padají o sto šest - jsou všude
A ty kombinézka do sedajdy se určitě hodí - my ji ale nepotřebujeme - máme fusak, který byl přímo k autosedačce
21. říj 2009 ve 22:47  • Odpověz
autor
klárko-jak píše claudinka- ještě chvilak a budete mít tři měsíce za sebou a bude to v pohodě-uvidíš pak jak se to skoro den ode dne lepší :slight_smile:

ludvi- jak jste zvládli prevenar? bez reakcí? tak to jsem ráda,že v noci nejsem sama s tím krkáním-taky nezvládám s adamem krkat (teda aby on krkal :grinning: )

holky,kdo kojíte-cvičíte do toho někdo? ted řeším,že adula má trochu rýmu-musím ho i odsávat a dnes mi víc blindil,tak řeším,zda je to kvůli mému včerejšímu cvíču (a jako že mě z něj treošku tělíčko bolí) a nebo kvůli zateklé rýmě...jako necvičila jsem poprvý-nikdy na to takhle nereagoval,ale nevím no...

arwi- s tím mlíčkem-přikládej a přikládej a nevzdávej to-ono se to snad nastartuje...štávičky nedávej-ještě je brzy a určitě bych nezačínala štávou ze syrového ovoce.když už tak čajík,který lze o dvou měsíců..až budeš dávat příkrmy,tak lze zkusit štáva z jablka-ale ta kompotová co zbyde z vaření..ze syrového je to ted hodně drsný pro ten nezralý zažívací systém mrnousků...neboj,vitamíny mají bud od tebe a nebo z umělého mlíčka...
s tou prací- no vím,že asi musíš,ale pokud by to šlo,tak si dej ještě pauzu-máš práce i tak na hlavu a ted jsi důležitá hlavně pro děti..
s rýmou-ono když se hodně odsává,tak se stejně nějaké ty hleny tvoč´ří-to nebude tak,abys nikdy nic neodsála...jak velkou tu rýmu má niky? a co ta solná jeskyně? pomohla mu?

nikýsek má kontrolu až 3.11.? já věřím,že když nepospíchají,že to nebude tak hrozný snad-jinak by tě hnali doufám na kontrolu hned..drž se-snad to uteče a budeš už vědět na čem jsi :slight_smile:
21. říj 2009 ve 22:51  • Odpověz
autor
holky,tak jsem slíbila konkrétnější info k potencionálnímu srazu..
krom sis nikdo nevyjádřil přímo požadavek na určitý termín,tak doufám,že když je to takhle dopředu,že se vám podaří si udělat volno

takže navrhuji zhruba toto
sobota 12.12 2009 čas si upřesníme podle těch co pojedou z dálky (předpokládám něco okolo poeldne,ale to fakt předem nevím)
místo asi praha (klidně dávejte jiné návrhy)

pokud Praha,tak sem s návrhy kam s dětmi
mám jeden tip-prý je pěkná restauračka na palmovce-nebyla jsem tam,ale prý dobrý..
http://www.pizzerieudivadla.cz/

naši prckové to vybavení ještě úplně neocení,ale očividně je tam prostor si sednout s dětmi na zem kdyžtak atd...bude-li se tento tip líbit,zavolám a zjistím podrobnosti (zda se tam vejde větší počet kočárků atd...)

je to hned u tramvajové zastávky,jedna z tramvají jede centem,takže ze všech třech tras metra se tam lze dostat. taktéž se tam dostanete dobře od masarykova nádraží (info asi pro ilušku,janču a asi klárku-pokd se nepletu) navíc mám pocit,že praha 8 nemá ještě zřízeny parkovací zony pro rezidenty,takže se dá ještě zjistit parkování poblíž-to kdyžtak dejte vedět,budete-li to chtít ode mě zjistit

přijímám i jiné tipy na jiné restauračky,kavárničky atd-nelépe "baby- friendly"

takže co vy na to?
21. říj 2009 ve 23:06  • Odpověz
Andulko, upřímnou soustrast :frowning2:
Je dobře že jsi za babičkou ještě byla, jak píšeš, už jí nic nebolí. Je mi to moc líto.
21. říj 2009 ve 23:06  • Odpověz
Tu kombinézku jsi sehnala v Kika? Nebo je Kik, něco jinýho? Měla jsem takovou na Jendu a byla super. Teď jsem se po ní koukala, ale nikde jsem jí neviděla. A cena teda fakt úžasná.
Mám sice v sedačce pytel po dětech, ale dneska se mi to nějak hrnulo, byla jsem z toho na prášky.

Ill, mám neteř Lucii a děti jí říkají Lucipírko, ani nevím proč. Lehká jako pírko určo není, je pěkně oplácaná :grinning: :grinning: .

Bledulko, Adámek asi blindí z té rýmy, ne? Matějda teda při rýmě blindil, ani moc nepil. Myslím, že měl plný žaludek hlenů. Je to pěkně nepříjemný.
Na Prevenar zatím (klepu) žádnou reakci neměl, jen večer hodně plakal (po Hexe taky). Možná je to taky tou atletikou. Před chvilkou mi manža slíbil, že příště zkusí Jendu alespoň vyzvednout. Stejně s ním ale půjdu ven, ale přece jen bych nemusela tolik koukat na hodinky.

Claudi, Pepíno je super. To tričko je z toho mimibazaru? Vypadá super. Chtěla bych objednat nějaké na Vánoce.
Můžeš si vybrat obrázek? Ještě jsem to nestačila proštudýrovat.
21. říj 2009 ve 23:17  • Odpověz
Bleduko, Palmovku beru, mám to jen busem :grinning: :grinning: . Mimopražandy můžou parkovat u nás na Proseku. Poradím kde se neplatí.
Mám neteř Lucii, tak doufám, že to nebude slavit zrovna v sobotu :frowning2: .
21. říj 2009 ve 23:20  • Odpověz
autor
ludvi- s parkováním-koukala jsem na webu,že i kousek odsud je parkovaní "park and ride"- neboli za 10 korun parkovné + za 40 korun lístek na MHD zpáteční (spešl-dá se označit ze dvou stran) takže to by taky docela šlo...

hele,tak jim s lucinkou neteřinkou rovnou řekni,že bys ráda aby ta oslava byla neděli-třeba když to budou vědět včas,tak to udělají v neděli :slight_smile: a iluščině lucince by jsme mohli popřát..
.a kdyby byl větší zájem o neděli,tak taky řekněte :slight_smile: ale myslím,že sobota je asi lepší,ne?
21. říj 2009 ve 23:26  • Odpověz
autor
píšu jak tatar-pardon :wink:
21. říj 2009 ve 23:27  • Odpověz
autor
teda ludvi-pěkně nabité dny máš :confused: velký obdiv-tři dětičky...to si neumím představit-přeci jen mám tomíka stále s sebou-žádné vyzvedávání odněkud,žádně vodění někam...

s tím prevenarem-tak at to tak jde dál..my měli s tomíkem reakci až po roce po přeočkování-měl asi 5cm zatvrdlinu na stehýnku,která ho bolela..celkově mu ale nic nebylo..a když byl mimouš,tak prevenar byl v pohodě to až fakt ted na jaře...

s tou rýmou a blinděním- no zkusím to pozorovat-asi to tak bude-uvidíme....

jo a otázečka-kde zhruba bydlíš? nemáš zkušenosti se solnou jeskyní v letnanech? prý je dobrá a hlavně-dvě děti do 5 let jsou zdarma (jinde třeba jedno do šestilet darma,druhé se platí) takže uvažuju že bych tam zašla...tak sháním ještě reference...
http://www.solnajeskyneletnany.cz/
21. říj 2009 ve 23:34  • Odpověz
autor
holky,dobrou noc přeji a andulko tobě,jetsli ti jsi co nejvíc klidné spaní v rámci možností...
21. říj 2009 ve 23:35  • Odpověz
hezké dopoledne :slight_smile:

teeeda, tady se ještě chrupká???

bledulko: já myslím, že cvičení s adovou rýmou nesouvisí.

OK, tak budu s tím srazíkem 12.12. předběžně počítat :wink: (ale problém bude asi s kočárkama, protože pochybuju, že se do nějaké restaurace vejde takové množství kočárků. A taky doufám, že to ty naše děcka v té restauraci vydrží. Mám problém jako Janča, Lucinka se vždycky v nějaké restauraci probudí a nelíbí se jí tam, proto radši do žádných restaurací nechodíme. V létě to byla pohodička, to jsme byli vždycky v restauraci na zahrádce a všichni byli spokojení :wink: tak uvidíme.
22. říj 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
ahoj maminky :slight_smile:

iluško nechrupká :slight_smile: u nás se nechrupká už od půl sedmý :slight_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

já spíš myslela blinkání zda s tím nesouvisí-protože při posilování se může vyplavovat kyselina mléčná i do mlíčka a ak pátrám,zda blinká z rýmy a nebo kyseliny mléčné...no uvidím po zítřejším cvičení :slight_smile:

dnes mi opět přijde návštěva-tentokráte zase příjemná a pak jedna takvá spíš formální nás bude čekat v pondělí-z té nadšen nejsem,ale co se dá dělat,že? :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc když nám nepoteče voda :confused:

s tím srazíkem-pokud byste měli zájem o tuto restauračku,tak jsme tam volala a maminky i s kočárky se tam vejsou-při včasné rezervaci by nás dali do samostatného salonku,aby okolo nás nikdo jiný nechodil atd a tam bychom se vešly(s klukama vešli :slight_smile:..a ten salonek je hned vedle dětského koutku...tam je koberec(v tom koutku),takže si můžeme sednout i na zem s dětma-ty dát třeba na deku a nechat je lozit,pást koníky atd :slight_smile:
je tam přebalovací pult s umyvadlem hned vedle, pro maminky,které už budou děti přikrmovat je tam mikrovlnka,kde rádi dětskou stravu ohřejí :slight_smile:

máte-li další otázky-zjistím :slight_smile:
22. říj 2009 v 11:23  • Odpověz
autor
jo a pro event. sedící miminka- mají tam pouze 4 dětské židličky,ale to asi problém nebude-myslím,že mnoho miminek ještě sedět nebude tou dobou,že?
22. říj 2009 v 11:25  • Odpověz
bledulko: no myslím, že by adámek z toho blinkat neměl. Někde jsem četla, že když maminka hodně cvičí a ta kyselina mléčná se do mlíčka vyplaví, tak miminku to mlíčko prostě moc nechutná a odmítá bumbat. Takže by to prostě adámek nevypil. Ale přece jenom ty cvičíš s trenérkou, která se v tom vyzná. Blinkal jen po tom cvičení nebo i dál? Pokud jen po tom cvičení, tak to poznáš u dalšího cvičení, jestli bude blinkat i po něm.

Bledulko: ta restaurace vypadá bezvadně a jak píšeš, má tam skvělé zázemí pro děti, to se mi líbí :slight_smile:
A pokud se tam vejdou kočárky a těm majitelům nebude vadit takové množství miminek, tak já jsem každopádně PRO! :slight_smile:
Koukám, že tam Lucinka asi bude jediná holčička, že jo :wink: teeeda, ta bude mít obdivovatelů :grinning:

chtěla jsem se zeptat, přibližně od kterého měsíce miminka sedí?
22. říj 2009 v 11:48  • Odpověz
autor
iluško- ptala jsem se přímo na cca 10 maminek s 10 kočárky a v pohodě :slight_smile:
lucinka možná nebude jediná holčička :slight_smile: protože by možná přijela sis s anežkou a i arwi říkala že by zájem měla-takže pokud by to zvládla,tak by bylo holčiček docela dost :sweat_smile: ale i tak o nápadníky nouze snad nebude :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning:

se sezením-jak které miminko- tomík si začal sám sedat lehce před 6 měsícem a postupně to zdokonaloval-on ten sed je na začátku jiný než později..takže jsme ho na začátku dávala ještě do zvýšeného lehátka na příkrmy a až později přímo do židličky
obecně okolo půl roku to děti zkouší-některé dřív a některé později...
22. říj 2009 ve 12:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.