• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahojde maminy a miminka
tak srazík by byl fajn, 12.12. má sice moje tchýňka narozeniny, ale snad se to bude dát oslavit i jinej den, moc ráda bych se zúčastnila. Tu pizérku znám, je kousek pěšky od metry Palmovka, takže se dá dojet metrem a dojít pěšky. Jinak se připojuju k maminkám, jejichž dítka v restauracích pláčou, ale dle toho co bledul píše, by to nemělo zas až tak vadit :wink: salonek by byl určitě fajn, alespoň by další hosté nemohli mít řeči, že jim tam pláčou mimina :stuck_out_tongue_closed_eyes: a mikrovlnka je určitě moc fajn, pro nás nekojící velmi užitečná a potřebná věc :wink:

holky vám padají vlasy???, já musím říct, že jsem s kvalitou vlasů spokojená snad víc než před těhu. Za to Ondra chudák je na jedné straně proplešlej a jak máme šišiatou hlavu, tak je to ještě více vidět :rolling_eyes: :confounded:

Ondra má taky trochu rýmu a pozoruju u něj víc ublinkávání, tak to možná může mít spojitost

holky objednala jsem na mimibazaru tatínkovi manuál
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25554928
22. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz
holky, potřebuji poradit, Lucinka má na tvářičkám pořád takovou jemnou vyrážku (takovou krupičku), nemáte s tím nějaké zkušenosti? nepomohl by nějaký krémík? zatím jí mažu obličej krémem od Hippu.
22. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz
iluss osobní zkušenost nemám, ale hodně lidí doporučuje klasickou modrou indulonu :wink:
22. říj 2009 ve 12:40  • Odpověz
Ahoj holky,

já jsem včera vytuhla rychlostí blesku, ani jsem se nestihla rozloučit a popřát dobrou noc.

Bledulko – já toho 12.12. můžu, Honza bude v práci, takže budu mít určitě čas
Tu pizzerii zním, jednou jsme tam byli, když jsme šli z Divadla Pod Palmovkou. Je to tam docela dobrý a velký (takže ty kočárky fakt nebudou problém), akorát si nevybavím ten dětský koutek. A parkování tam asi bude taky v pohodě. No a kdo nepojede autem, tak ta tramvaj je fakt hned vedle anebo z metra je to tak pět minut pěšky.
a Adámkova rýma a blindění – spíš to bude k té rýmě než k cvíču, tajže si můžeš tělo trápit dál

No a jak píše iluss – s Ondrou je to v restauraci vždycky docela těžký, ale uvidíme, přece jen bude zase o něco starší…
22. říj 2009 ve 13:38  • Odpověz
klari - mně ten tvůj odkat nefunguje :frowning2: Co to je za manuál???

Il - tak s tou krupičkou neporadím - Ondra je v pohodě
a co kdybys ji zkusila ten obličejíček přestat mazat?
22. říj 2009 ve 13:41  • Odpověz
holky, co myslíte, můžu do sauny, když kojím??

jo a další tip na vánoční dárek: http://www.zirafa-shop.cz/eshop-menu/hracky/znate-z-tv/manasek-frantisek-25cm-kouzelna-skolka.html?vmcchk=1
Ondrovi ho asi Ježíšek přinese
22. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz
jani: já bych saunu radši neriskovala, aby to neovlivnilo kvalitu a hlavně chuť mlíka.

tak já zkusím pár dní obličejík nemazat ničím a uvidíme.
22. říj 2009 ve 14:14  • Odpověz
autor
klárko- tak snad to tchýnka udělá jindy :slight_smile:
s těmi vlasy- neboj,ještě k tomu s největší pravděpodobností dojde- v těhotenství se prý zastavuje cyklus padání vlasů a po porodu cca tři měsíce začnou padat ty vlasy,které by jinak vypadaly v těhu...a adámek mi taky plešatí,vypadá docela vtipně :slight_smile:
odkaz mi taky nefunuje :confused:

iluško-s krupičkou nevím- může to být cokoliv...není prý špatný excipial,který je i pro citlivé dětičky a exematiky...

jani- takže restauračka je dobrá?to ráda slyším,já tam nebyla...
do sauny můžeš při kojení :slight_smile: akorát at tam nepostříkáš mlíkem pány,kdyby se ti v teple spustilo :grinning:
co web. stránky-podařilo se ti na ně dostat?lendě totiž prý ne...kdyžtak dej vedět... :wink: :slight_smile:
22. říj 2009 ve 14:17  • Odpověz
autor
andulko-pokud nás čteš a nemáš na nás náladu-drž se-myslím na tebe :slight_smile:
22. říj 2009 ve 14:18  • Odpověz
autor
se saunou-chodila jsem i s tomíkem od jeho šesti měsíců vždy po plavání-teda je fakt,že ne na klasické cykly-byla to kratší chvíle...ale bylo to v pohodě...spíš jde o to,aby ti neklesl tlak,což víc hrozí v těhu..
22. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
autor
já jsem konečně uspala tomíka-hodinu se zdráhal usnout...ted už mám nachystaný pohoštění a návštěva může zazvonit :slight_smile:
22. říj 2009 ve 14:21  • Odpověz
http://internetovy-obchod.msbox.cz/poplachdite/f-3-s-60-dp-20712/
možná, že ten odkaz nejde jelikož mámrezervaci
22. říj 2009 v 15:06  • Odpověz
tak si představte vykračuju si takhle naší vesnicí a z dálky vidím, že na silnici něco leží, když jsem přišla blíž zjistila jsem, že je to nějako oblečení, tak jsem se proto ohla a přestavte si že je to zelený fleesový overalek od george velikost 3-6 měs. Takže super, vyperu ho a máme co do kočáru :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2009 v 15:17  • Odpověz
Pekne odpoledne :slight_smile:

Klari to je super takhle nachazet obeleceni na ulici :grinning: a jeste spravne velikosti.

K tomu padani vlasu, me uz zacaly padat taky a hooodne. Kamoska ma o dva mesice starsi holcicku a ji padaly vlasy cca 3 mesice a pak se ji to zastavilo. Tak doufam ze timhle tempem za ty tri mesice na te hlave neco budu mit.

Andulko uprimnou soustrast :frowning2: drz se. Jak psaly holky je dobre ze vas babicka o vikendu i s Vitulkou videla. Ted uz ji je dobre a kouka na vas z nebicka. :slight_smile:

Bledulko termin srazu je dobrej, premylsim ze si opravdu udelame vylet vlakem a doufam ze tam trefim. Jak je to v praze s kocarkama a detma v metru plati se za ne? nebo musim mit nejakou prukajdu?
To blinkani z cviceni urcite neni, to bude z te rymy. Ja jsem tesne po porodu chodila na zkousky na hody a chodila jsme domu pekne spocena a Anezka krasne papala.

Recept na klechtanku:
Do hrnce date varit trochu brambor nakrajenych na male kousky, osolite, okminujete a pridate kopr. Az jsou brambory uvarene zalijete libovolnym mnozstvim mlika (podle toho kolik chcete polivky delat) Odlijete si trochu mlika do hrnicku a nasypete trochu hrube mouky (cim vic mouky tim je polivka hustsi) staci ji opravdu trocha. Az zacne polivka vrit (pozor at vam neutece jako me :wink: ) nalejete tu rozmichanou smes mouky a mlika a nechate vrknout a pak jeste rozkvedlate vajicko a supnete ho tam, nechate prejit varem a polivka je hotova.
Nejlepsi je cerstva, nekdo si jeste pridava do talirku trochu octa. Ohrivana uz neni moc dobra je ji potreba snist za cerstva.

Ill my mame na obliceji taky drobnou vyrazku, ale ja ji oblicejicek moc nemazu, pouzivam bepanthen a ted na zimu ji mazu kdyz deme ven kremem na zimu od nivey, ten je vybornej. pak mam od kamosky takovej vyrabenej krem na vyrazku.Jeji maminka je detska doktorka a ten krem ma od nejakyho znamyho doktora a vybornej.

Jdeme na prochazku, za hodinku jedu do sboru.

Pa a pekny slunecny den :slight_smile:
22. říj 2009 v 15:50  • Odpověz
sis

jj je to fajn takhle nacházet věci, ještě na tom byla visačka, někdo za ní v sekáči zapltil 4 kaček

klechtanka mi připomíná míkovku od mý babičky (až na ten kopr) úplně jsem na ní dostala chuť od tý doby co babička umřela jsem jí neměla, možná jí zkusím ukuchtit :grinning:

u vás svítí sluníčko :confused: :confused: :confused: u nás je tedy inverze či nízká oblačnost :rolling_eyes: :rolling_eyes: ale i tak byla prochajda fajn.

dítě mi tu brečí, jdu ho uspat :wink:
22. říj 2009 v 16:01  • Odpověz
Ahojky,

tak já tu saunu zkusím. Šla bych asi příští týden s kámoškou a Ondráška bych nechala doma Honzovi. Večer ho vykoupu nakojím a vyrazím :slight_smile: No snad mi tam to mlíko téct nezačne, ale většinou mi k tomu stačí teplá sprcha, takže si tam budu muset nějak naaranžovat to prostěradlo :-;

Ahoj sis - já tedy recept na klechtandu nevyužiju. Nějak mlíkovku nemusím...
A sluníčko závidím, u nás je tedy hnus mlhavej :slight_smile: My jsme ani dneska ven nevyrazili. Dopoledne jsme měli návštěvu a teď už Ondrášek chrupká v postýlce :slight_smile:
To by bylo fajn, kdyby sis udělala výlet do Prahy. Ráda tebe i Anežku poznám :-;

Klarko - teda takhle nacházet oblečení by bylo super, viď? To bych chodila na procházku i pětkrát za den :slight_smile: Ta knížka by se hodila i pro mojeho Honzu. Možná jí dostane pod stromeček :-;

Holky, máte přes den už nějaký pravidelný režim? My totiž ne. Ondrášek chodí spát tak třikrát za den, ale pravidelný to rozhodně není a kojení přes den taky nemá pokaždé stejně...
22. říj 2009 v 16:18  • Odpověz
sis: jeee, mňam, tu tvoji klechtanku bych si dala :wink: a nebo ještě líp - vrazím do ní houby a mám z ní kulajdu, tu miluju!

Jani: my máme pravidelný režim asi od třech měsíců. Lucinka papá v 9, 12, 15, 19 a v noci přibližně v 1 a v 5h.
A spinká přes den skoro celé dopoledne a pak půlku odpoledne. Tu druhou půlku si hrajeme a cvičíme (paseme, převracíme se apod.)
Pouze když jedeme někam na cesty (jako tento týden), tak je ten režim trochu pobouraný, hlavně s papáním, dám jí napapat když je možnost a ne když má zrovna svou hodinku.
22. říj 2009 v 17:58  • Odpověz
autor
klárko-tak to jsi dnes měla dobrý úlovek -ten overalek-kde je ten výhodný second hand? :grinning: :grinning: :grinning:

sis- tak ta klechtanka je vlastně asi koprovka co dělávám :slight_smile:
mňam-to mám ráda,akorát nemám kopr...udělal jsi mi chutě :slight_smile:

to by bylo fajn,kdyby jsi dorazila :slight_smile: s dopravou po praze-platíš jen ty-za kočárek-pokud je v něm dítě- se neplatí (za prázdný kočárek ano) až bych věděla,kdy a kam přesně dorazíš,tak bych tě navedla,případně tě i někde vyzvedla :slight_smile:

jani-režim veškerý žádný-kojíme nepravidlelně,spíme taky nepravdidelně,takže zatím nic...
22. říj 2009 ve 20:10  • Odpověz
iluss tak zhruba náš den
8:30 budíček, 10 papání,hraní, kolem 11 asi hodinka spánku, kolem 1 papání, pak prochajda cca 1,5 hodiny, kolem 4 papání, pak zase spánek asi do pěti a pak si hrajeme a snažíme se vydržet do půl sedmé, kdy koupeme a papáme, ukládáme se ke spánku v 19 hodin do 20 hodin už spíme, papáme kolem druhé a šesté. :grinning:
22. říj 2009 ve 20:37  • Odpověz
Dobrý večer!

Dneska jsme si nějak popletla datumya dny a vyrazla jsem v 9h na masáž. Když jsem v půl 10h zamykala kočárek v MC, došlo mi, že mámtu masáž až v úterý! :astonished: :grinning: :grinning: Nu co byli jsme venku, Vítek spinkal v kočárku, tak jsme pochodili a kolem poledne se vrátili dom. Uklízela jsem a tešila se na odpolední návštěvu Zuzanek. :slight_smile: Teď jsem si chvilku sedla a těším se, že vás dočtu. :slight_smile: :wink:
22. říj 2009 ve 20:40  • Odpověz
dobrý večer letníkovky :slight_smile:

Ludvi - tak, tak, bodýčko je z toho mimibazaru jak jsem na něj dávala odkaz...Spolupráce byla s paní naprosto bezproblémová, můžeš si vybrat z mnoha obrázků a textů, popřípadě si vymyslet text vlastní. Po převodu peněz jsem balíček měla do tří dnů doma. Kupovala jsem od ní to naše a ještě jedno jako dárek /taky moc pěkné/ a s poštovným to stálo asi 340,-. Takže vřele doporučuji :slight_smile:

bledul - restauračka na sraz vypadá dobře, já stejně v Praze žádné místo kde bychom se mohli sejít neznám, takže budu určitě souhlasit. Před chvílí jsem toto téma doma nadhodila a Pepino mladší neprotestoval, jen se usmíval a Pepino starší vypadá, že ho zlomím. aby jel s námi. Jen mu tady přesvědčivě povídám, že tam bude manželů určitě víc, tak holky musíte někdo nějaké vzít, ať nevypadám jako kecal :grinning:

klarko - tak jsem běžela k nám na ulici hledat nějaké dětské věci v naší velikosti a představ si, že tam nebylo vůbec, ale vůbec NIC!!! To je teda bordel!!!! Gratuluju k "pouličnímu" úlovku :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2009 ve 21:36  • Odpověz
andul - tak místo masáže jste měli prima procházku :wink:
22. říj 2009 ve 21:37  • Odpověz
klarko - ta knížka pro tatínky by mohla být dobrý dárek :wink:

jani - nám už se denní režim docela ustaluje, za to ten noční je trochu divokej :grinning:

sis - recept na tu mlíkopolívku ...hmmm, asi zkusím :slight_smile:
22. říj 2009 ve 21:39  • Odpověz
iluš - čepička byla akorát...ale když mi napíšeš kolik má Lucinka obvod hlavičky, tak bych jí do srazíku mohla nějakou vyrobit :wink:
22. říj 2009 ve 21:41  • Odpověz
Ludvi - nejsi tu, tak asi doma slavíte, že? utekly jako voda ty čtyři měsíce viď? tak vše nej ke třetinovým narozkám :slight_smile:
22. říj 2009 ve 22:02  • Odpověz
tak jsem se trochu vykecala, koukám že tu stejně nikdo nejni, takže dopiju čaj a hasím za klukama do pelíšku

dobrou noc :slight_smile:
22. říj 2009 ve 22:04  • Odpověz
K VYRÁŽCE: Vítek teď měl na tvářičce taky nějakou. Udělala se mu po té, co usnul na dudlíku a týden se mu to nelepšilo. Paní doktorka nám na to dala na 2-3dny kortikody na zaléčení a pak mazat slabě SUDOKREMem. :wink: Je v něm zinek a to prý pomáhá. :wink: :slight_smile: Mňo, kortikoidy jsme namazali jednou a pak jsme mazali černorybízovou mastičkou od Lenky. :slight_smile: Výsledek - vyrážka je fuč! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Al emyslím, že by ten sudokrem měl zabrat. :slight_smile: :wink:

SRAZÍK: počítám s 12. prosincem a pokusím se to nepoplést. :sweat_smile: :grinning: Bledul, tarestaurace vypadá moc prima - jsi šikulka! :slight_smile: A už máme i dobré reference (pamatuji si dobře žeod Janči? :sweat_smile: ) a souhlas provozovatele, tak není co řešit. :slight_smile: Hele, a pochopila jsem dobře, že to bude i s taťkama?? Bysme jim mohly zamluvit stůl normálně v lokálu poblíž dětskýho koutku a nechat je rozebírat "tatínkovské věci". :grinning: ALe pak by hrozilo, že si založí svoji diskusi "Tatínci z Letníkova" a pak se budem hromadně rozvádět, páč se budem doma hádat o PC. :grinning: :grinning: :grinning:

Klárko, to má Ondášek ale štěstíčko. :slight_smile: Byl by to docela pech, kdyby ten overálek byl růžovej. :grinning:

Ludvi, ten obchod se jmenuje KiK. Aspoň myslím, že se to tak píše. :sweat_smile:
22. říj 2009 ve 22:22  • Odpověz
No jo, Pepí a Maty maj dneska 4měsíce - tak se kluci hezky vyspinkejte, ať se do toho 5.měsíce probudíte s úsměvem. :slight_smile: :wink:

Sis, na tu polívečku jsem dostala hroznou chuť. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslím, že si od babičky přivezu kopr a v týdnu ji uklohním. :slight_smile:

Achjo, měla bych žehlit, ale asi to nedám. Zítra mám budíkan na 5h, jedem do Pardubic a musíme tam být před 11h, tak máme v plánu vyrazit nejdýl v 6:30h. Takže asi zalezu do pelíšku. Teda do pelíšku - dneska budu partizán - mám vypraný povlečení,který ještě není doschlý a hlavně jsme vyprala i potahy na matracích, takže budu spinkat na a pod dekou. :sweat_smile: Nechce se mi huntovat nepovlečený matrace mlíkem a pod. :confused: Tom slouží a já to zvládnu. :sunglasses:

Možná se tu ještě objevím, ale kdyby ne tak přeju dobrou noc!
22. říj 2009 ve 22:32  • Odpověz
Andulko, tak to jsem špatně pochopila. U nás je Kika, je to obchod s nábytkem a mají tam i kojenecké věcičky, ovšem s vysokohorskou přirážkou :frowning2:

Claudi, my neslavíme :frowning2: . Matějda má po Prevenaru zvýšenou teplotu, náladu pod psa a flíček v místě v pichu. Dneska jsme spolu strávili den v posteli. Sice strávit den v posteli bylo moje tajné přání, ale ne ta těhle podmínek!
Snad to zítra bude lepší. Navečer jsem se odreagovala u žehličky.
Papínkovi taky sámo blahopřejeme.

Jani, žádný režim nemáme, ani denní ani noční. Snažíme se držet tempo s naší tlupou :grinning:
22. říj 2009 ve 22:37  • Odpověz
Arwen, nevezmeš Nikýska na výtěry z nosu? Třeba ho tam trápí nějaká breberka a jednoduše by to vyřešil Pamykon.

Bledulko, myslím, že nejsem taková supermatka, ale díky.
Rozhodně to mám jednodušší než ty.
Velký děti jsou dopolko pryč, Terka je samostatná jednotka a dost mi pomáhá. Nemusím denně vařit oběd na určitou hodinu a děti jsou rádi, že na ně nemám tolik času a tudíš tolik neprudím :grinning: :grinning:.

S tou solnou jeskyní nevím. Chodívala jsem k Vysočanskému nádraží, ale byla tam dost zima.
Sice to dětem pomohlo, když měly suchý kašel, tak jim tam hned zvlhl, ale jinak si docela myslím, že je to semeniště bacilů. Každý tam chodí s rýmou a prakticky se to nedá vyvětrat. No nevím, nechci tě zrazovat. To je můj osobní názor.
Takže pokud děcka chrchlají nasadím Vincentku a inhalujeme doma.

Jinak na pizzerku určo juknu. Ráda bych vás poznala, tak snad to tentokrát vyjde.

Andulko, už jsem se lekla, že lezeš do mokrý postele!!

Tak nic, musím opět do postele :grinning: , dopíšu to někdy indy.

Jo Claudi, na bodýčka určo juknu a asi hned objednám. Co budu pořád vymýšlet, Ježuch klepe na vrata :grinning: :grinning:
22. říj 2009 ve 22:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.