• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
krávy :confused: :confused: hihi to je vtipný, Fíla je určitě šikula tak to všechno dožene :wink:
29. říj 2009 v 17:34  • Odpověz
:slight_smile: Tak pro změnu se mi to smazalo. :angry:

Leni, téda, to je Filda velikej mužskej! O měsíc mladší a o skoro o kilo větší než náš Vítek. :sweat_smile: :grinning: Snad nebudete mít žádnou reakci naočkovando. :slight_smile: :wink: Pamatuješ, jak jsi se bála, že bude Filípek malinkej? :grinning:
Budeš dražit toho motýlka? Jestli ne, tak já jo. :grinning: A Domeček jsme včera nově fotili, tak dám fotky do alboně a šupnu sem odkaz.

Bledul, v poho. :slight_smile: :wink:

Claudi, tak se hezky uč a těš se na Pepínka!

Jani, hračky hezký. :slight_smile: TAky jsem přemýšlela nad xsilofonem (asi nevím, jestli jsem to dobře napsala),aleříkámsi ,jestli na to není ještě malej. :confused:

Jdem koupat,ať je Vítek v sedm v pelíšku.

Klári, to máte dobrou doktorku, že vám to pasení hned ukázala. :slight_smile:
29. říj 2009 v 18:12  • Odpověz
autor
ahoj kočky,tak jsem tady :slight_smile:

andul-tak manželín dražil,pak se na to vykašlal,protože se to docela zdražovalo..a pak tu samou objevil na aukru v "kup teď" za 140 :grinning: :grinning: :grinning:

claudi -tak super :slight_smile: píšu si vás :slight_smile:

takže aktuálně:

andulka, bledulka,claudi s pepínem,iluška,janča,klárka,ludva, sis se sestrou,

zatím uvažuje unka a arwen a uvidí lenda podle tatínkových služeb

neví o tom zřejmě(nezahlídla jsem je tu od té doby) Denča, rituška,lucca a květulda

tak a jestli jsem na někoho zapomněla tak se moooc omlouvám :slight_smile: :wink:

zatím papá,jdu balit vánoční dárky :grinning: :grinning: :grinning:
29. říj 2009 ve 20:29  • Odpověz
tak se jdu ještě na skok podívat...dítě spí, taťka je na pivu a do školy mám /snad/ vše připraveno, hlavně velkou sváču sebou :grinning: , máme zítra až do večera tak hlad bude veeelký :wink:

holky už sem nedávejte žádné odkazy na dárečky, nebo zas něco objednám a nevejde se nám to pod stromeček :grinning: Už jsem si říkala, že toho máme pro prcka dost a vy vždycky dáte nějaký prima další tip a já mám pak dilema :grinning: :grinning:

dneska jak jsme byli v té Praze, tak tchýňka hlídala pepina. odsála jsem mlíčko, aby měl co papat a ono se mu to z lahvičky nějak nepáčilo /asi ho má raději z toho přírodního obalu, holt je to chlap, že :wink: /, takže tchýňka na něj vyzrála a mlíčko mu podávala stříkačkou a taky mu zkusila dát mrkvičku od Hami co jsem koupila v lékárně a snědl skoro celou skleničku :confused: tak asi mu to zachutnalo...
29. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz
bledul - tak ať nezabalíš i sebe do toho vánočního papíru :grinning:

taky vám musím říct jak mě sjela pokladní v globuse, megera jedna :angry: Jsme neměli žádné tašky a nakonec nákup byl dost velký, paní pokladní u té pokladny co jsme platili nám dala z pod kasy asi dvě ty jejich igelitky a já za pokladnou už skládala zase zpět do košíku...ty igelitky už byly plné a měli jsme na páse ještě nějaké menší věci a koukám že u vedlejší kasy měla pokladní tašky vyndané za sebou, tam co se odkládá už namarkované zboží...tak jsem si pro jednu sáhla a to jste měli vidět jak po mě vyjela, že co jako jí to tam beru, že je dostávají přídělem a že když jsme vedele na kase, tak ať nám dá pokladní tam...no já byla tak překvapená, že jsem se nějak nezmohla na odpor, jen jsem asi na ní tupě zírala a nechápala o co jí jde...no ale tu jednu ukořistěnou tašku jsem si už nechala a vítězně do ní dala zbytek nákupu...teď si jí doma asi nechám zarámovat :grinning: :grinning: No prostě praštěný lidi jsou asi úplně všude!! Tak holky, až půjdete na čerňáku do globusu vezměte si prosím vlastní tašky, páč šílená pokladní by na vás mohla vytáhnout třeba kulomet :grinning: :grinning:
29. říj 2009 ve 20:40  • Odpověz
takže globus grrrrr :angry: :angry: , ale zato v Ikea bylo příjemné překvapení...tam jsme se šli nadlábnout a já si tam ráda dávám ty bio těstoviny...a oni dnes měli nějakou akci či co a toto jídlo stálo 10,- korun českých... Tak za deset korun jsem se snad ještě nikdy nenajedla :grinning: :slight_smile: Nevím zda to mívají nějak častěji nebo to byla náhodná akce..ale každopádně příjemné to bylo :wink:
29. říj 2009 ve 20:44  • Odpověz
Len teda Filipek je kus chlapaka :slight_smile: Hůavne ze jste zvladli ockovando :slight_smile:

Klarko mame taky toho lva rysu od lamaze je super :slight_smile:

Ludvi co jenda? Uz je na tom lip? a co na to mudra?

Anduli to musi byt skvely uz vybirat kachlicky a tak do domecku , tise zavidim :confused:

Claudi tak at vysledek dobre dopadne, ja sem na to uplne zapomela byla sem na sterech v srpnu :slight_smile:) musim tam zavolat, ale kdyby to bylo spatny tak mi snad zavolaji
Teda Claudi ty pokladni jsou ale desne prijemny, asi bych na ni civela taky jako puk jestli to mysli vazne :grinning:
A nabastit se za 10 kacek to je slusny :grinning:

Bledulko at se nezabalis taky. Ja jak se znam tak budu balit az na stedry den :grinning:

Pozitri se mi navraci rodice z lazni do kterych jsme je poslali jako darecek k narozeninam tak jsu zvedava co oni na to :slight_smile:

Zitra jedeme se sestrou nakupovat, dochazi na nejake potraviny a taky prosmejdit trhy :slight_smile: Musim si zakazat tak utracet a to kupuju jenom Anezce. Tata dostane k vanocum novy obal na housle a ten je pekne mastnej tak abych na to z toho rodicaku co me za chvili ceka mela :unamused:

Arwi drzim vsecky pesticky at vam to s Nykiskem dobre dopadne, kdyz pribira a prospiva tak to bude snad v poradku :slight_smile:

Tak dobrou noc vsem, jdu do hajan,prdelka se mi poslednich par dni budi v noci nejak casto tak at se trosku vyspim.
29. říj 2009 ve 21:50  • Odpověz
No toto, tady se ještě spinká :fearful:
30. říj 2009 v 11:03  • Odpověz
claudi - no jo, tašky se musí bránit vlastním tělem :slight_smile:
teď si užíváš ve škole, viď? A hlídání Pepína závidím :frowning2:

Bledulko - ty už balíš? Já tedy ještě nemám co, ale kdybych měla, tak si to stejnak nechávám až skoro na poslední chvíli. No jsem na letošní Vánoce zvědavá. Hlavně na to, jak zvládnu cukroví a tak. Asi mi začnou noční směny.
30. říj 2009 v 11:17  • Odpověz
Andul - já ty vícevrtevný plenky taky nežehlím :-;

Claudi - tak Pepíno už ochutnal mrkvičku? Já už ji mám taky koupenou, ale čeká ve spížce na 1. prosince, až bude Ondrovi 6 měsíců :slight_smile:
Ale říkala jsem si, že bych možná začala večer dávat nějakou kašičku. Příští pátek jdeme k doktorce, tak se jí na to zeptám.

Bledulko a ludvi - poraďte zkušené maminky :slight_smile: Když jste vařili svým odrostlejším potomkům, kupovali jste normální zeleninu nebo bio???
30. říj 2009 v 11:35  • Odpověz
A ještě bych potřebovala poradit - jakou knížku byste koupili pro jedenáctiletou slečnu?
Ludvi - komisař Vrťapka je asi pro menší děti, viď?
30. říj 2009 v 11:59  • Odpověz
autor
ahoj maminky :slight_smile:

jsem doma jen s adulou a je tu nebeský klid-ale dlouho bych to bez tomíka nevydržela ... :sweat_smile: v neděli za ním jedu do jilemnice a budeme tam týden i s adámkem- adulu tam bude čekat ultrazvuk a kontrola kyčlí-snad poislední..a ve čtvrtek dorazí honza,který jde taky na kontrolu kvůli těm jeho střevům...

dnes dorazí návštěva-tentokrát milá a s radostí očekávaná :slight_smile:

jani- kupovala jsem normoš zeleninu- dokonce ta bio vypadala mnohem hůř-jak o ní nebyl takový zájm,tak byla uvadlá,mrkev gumová td-prostě to leželo v krámě dlouho...

jinak dárky co už jsem měla koupené,tak mám zabalené-aspon toho pak nebude najednou moc :slight_smile:

cukroví-no to je docela otázka jak budu letos péci-návštěv okolo vánoc moc nemíváme-spíš jedeme pak pryč..
já to moc nejím,protože bych pak vypadala jako kule a tak jsem vždy pekla jen kvůli honzovi...jenže ten jak od jara má ty problémy.tak nesmí kakao,ořechy,kokos....takže mi z toho co má rád vychází akorát tak linecký...možná ještě něco objevím...nenapadá vás něco? nějaký druh,kde není kakao,čokoláda,kokos,a ne moc tučné (takže ani moc cukrovího s máslovou náplní....)...? kdyžtak předem díky za receptík :slight_smile:
asi jinak budu muset improvizovat-napadají mě i vanilkové rohlíčky bez ořechů-ale to nevím,jak bude chutnat...

claudi-ten gobus-to je vtipný,babka asi tašky platí ze svýho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2009 ve 12:29  • Odpověz
autor
jani- s knížkou ti asi nejlíp poradí ludva-terka je ve skoro stejném věku-já už ani nevím,co mě v 11 zajímalo,ale ta dnešní generace je zase jiná... :sweat_smile: :sweat_smile:
napadá mě max.- encyklopedie,či předplatný nějakýho dívčího časopisu (bravíčko :grinning: :grinning: :grinning: atd..-ale to už zase není knížka)
30. říj 2009 ve 12:33  • Odpověz
Ahoj bledul - tak to si to v Jilemnici užij. A ať všechny kontroly dopadnou na výbornou!!!

Já jsem bio zeleninu tedy nikdy nekupovala, ale je pravda, že se v krámech asi moc netočí...

S tou knížkou spoléhám nejvíc právě na ludvu :-;
S encyklopedií bych asi neuspěla :slight_smile: A předplatný - no radši bych nějakou knížku...

No, my taky cukroví moc nemusíme, ale vždycky jsem pekla aspoň něco. Až uvidím nějaký recept, co by se ti hodil pro Honzu, napíšu ho sem. Teď mě napadjí akorát perníčky nebo nějaké zázvorové nebo skořicové těsto.
30. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz
cauky maminky :slight_smile:

hele http://www.mimiaukce.cz/nove_aukce.php?typ=0&cat=5&vyrobce=LAMAZE neco malo hracek :wink: par jich mam ve sledovani :grinning:

andul, motylka drazit chci....ale muzem se domluvit :wink: :grinning: no, pamatuju, jak jsem se bala, ze bude prcek malej :grinning: ted se spis bojim, aby nebyl moc velkej :grinning: :grinning:

zrovna se vzbudil, napisu vecer :wink:
30. říj 2009 v 18:00  • Odpověz
tak milacek usnul....no, nevim, jestli je to tim ockovanim, ale celej den knoural, nic se mu nelibilo a byl protivnej :cry: a to si predstavte, ze dneska v noci brecel :astonished: :astonished: to bylo poprvy od ty doby, co se narodil....byla jsem z toho docela rozhozena, protoze na to nejsem zvykla :frowning2: snad je to jenom prechodnej stav......
30. říj 2009 v 19:46  • Odpověz
leni ahoj
je možný, že je to k tomu očkování, nebo se Filípek snaží o to co Ondra, prostě chce chovat a být s maminou :grinning:
30. říj 2009 v 19:50  • Odpověz
bledul, tyyyjo, ty uz balis na vanoce? :confused: ja jeste nic nekoupila :grinning: zase to budud honit vsechno na posledni chvili, jako kazdej rok :grinning:

claudi, hmmm, koukam, ze pepino uz zacina s prikrmama :grinning: to je husty, co? nedavno jsme meli briska a ted uz budou zobat mrkvicku :grinning: he he, ta baba v globusu byla drsna :grinning: ale nam se neco podobnyho stalo v tescu....dostali jsme jednu tasku a vic nam nechtela dat, ze je maj na pridel :confused: asi pokladni, ktera rozda za den vsechny tasky bude mit neco strzeno z vyplaty :grinning: :grinning:

hele, ta bio zelenina vzdycky vypada hur nez obyc.....na zahradce taky rostou ruzny patvary a ne ty krasny pravitkovy mrkve, ktery kupujeme v krame.....ja bych asi kupovala normos....kdybych mela zahradku, tak je to jina.....

bledul, tak at vam v jilemnici dopadnou vsechny kontroly na jednicku, drzime palecky :wink: a s cukrovim asi moc neporadim...taky ho moc nejime....ale budeme letos s mamkou zkouset nejaky novy druhy....hele, co kdybys udelala vosi hnizda bez orechu? to delam ja a je to moc dobry :wink:
30. říj 2009 v 19:56  • Odpověz
ahoj klarko.....no ja ti nevim....byl to takovej opravdovej plac, jako by ho neco bolelo....nebylo to takovy to vztekaci breceni :frowning2: filda se mnou spi, takze je s maminou porad :sweat_smile:
30. říj 2009 v 19:59  • Odpověz
leni s dárkama jsem na tom stejně jako ty :confounded: :confounded: , ale objevila jsem keramické nože, tak jich asi objednám víc a podaruju ženské osazenstvo :grinning: :grinning:
fila s tebou spí každej den v posteli :confused: ???
30. říj 2009 ve 20:06  • Odpověz
Dobrý večer!

Leni, taky si myslím, že by to Filípkovo kňourando mohlo mít souvislost s očkováním. A taky mi dělá obrovský problémy zvládat Vítkův občasný noční pláč - ani já na to (naštěstí -ťuk ťuk) nejsem zvyklá. :confused:
K těm hračkám-dala jsemsi do sledování motýla, chobotnici a páva. :wink: Co Ty?

Klári, naivně jsem si mysela, že "mamankovské" období je až v "pozdějším" věku, ale zdá se že ne. :sweat_smile: :grinning:

Jani,Bledul, v perníčkách jsou ořechy i kakao. :frowning2: Ale Bledul, mám spoustu časopisů s cukrovím, tak se tam zkusím kouknout. :wink:
Janďo, já jsem v srpnu kupovala segře k 12tinám Foglarovku. Nebo bys mohla koupit naopak Lanceovku (dívčí román). Nebo poukaz do knihkupectví a ať si slečna vybere sama. :wink: Nebo si udělat "dívčí jízdu" za knížkou zakončenou třeba pohárem? :wink:

Claudi, jak bylo ve škole?
30. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz
jsem doma sama (tedy ne úplně, prcek spinká v postýlce a hafík na zemi) manželín přijel z práce, nacpal si břuch a zase odjel na nějakou párty, takže si udělám kafčo a až sknčí dobrodružství kriminalistiky napustím si vanu a jestli malej dovolí budu se trochu rozmazlovat, nějak mi na to nezbývá čas :unamused: :angry:
30. říj 2009 ve 20:19  • Odpověz
Jani, k tomu Františkovi jsem potkala na webu i Fanynku. :wink: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11908557&tab=0

KLárko, užij si koupel! :slight_smile: :wink:
30. říj 2009 ve 21:28  • Odpověz
Znovu dobrý večer...
hezky jsem Vám napsala a celý je to v háji, takže znova :grinning: :grinning: :grinning:

Jani, Terka by byla za Vrťapku moc ráda. Jinak ráda četla knížky od Ilony Březinové (Bramborová Bára a tak).
Teď má oblíbené toto : http://www.bookshop.cz/beletrie-pro-deti-a-mladez/alice-a-dooost-dobra-rodinka-karen-mccombieova/. Jestli chceš můžu do toho mrknout, jestli to není moc velká kravina :grinning: . Ono totiž koupit pěknou knížku pro holčinu v tomhle věku je nadlidský výkon!!! A k těm časákům, to je děs a běs :astonished: :astonished: . Kupuju to jen občas, pokud slečna stůně, nebo jede pryč. Včera našel jedno číslo můj muž : bude mi už šestnáct, ale ještě jsem neměla při sexu orgasmus, co s tím??? :confused: :confused: :confused: . Valiv voči jako Hurvínek :grinning: :grinning: :grinning:
První díl Vrťapky jsme měli dvakrát, aby byl klid v rodině :sweat_smile: . Je tam spoustu doplňovaček a luštěníčka.
30. říj 2009 ve 23:18  • Odpověz
Len, Matějda po očkování večer řve úplně příšerně. Ve středu jdeme na Hexu, tak jsem rodině nahlásila studenou večeři a budu jen chovat a chovat :frowning2: .

Jani a co koupit třičko? Těch není nikdy dost.

S těma příkrmama, když jsem je kdysi vařívávala ještě žádná bio zeleninka nebyla :grinning: .
Měla jsem zeleninku od babičky ze zahrádky, pěkně hnojenou domácíma zvířátkama, v mrazáku naporcovaný kousíčky králičích hřbetů a pak jsem to jen kombinovala. Tenkrát moc skleničky ještě nebyly, jen Hipp a ten byl docela drahý. Možná by stálo za to, koupit teď na podzim pěknou českou zeleninu a naporcovat do malých uzlíčků do mrazáku.
Ségra se dala na bedýnkování a je moc spokojená. U nás by tolik zeleniny asi nikdo nejedl, ikdyž kdyby jim nic jiného nezbývalo...
30. říj 2009 ve 23:28  • Odpověz
Bledulko, ty máš co balit? Týjo, ty se máš!!!!
30. říj 2009 ve 23:30  • Odpověz
Bledulko, peču cukroví z ovesných vloček. Sice je sypané mandlema, ale to můžeš vynechat.

Kdo může kokos tak mám úžasnej recept na Rafaello pro matky na MD :grinning: :grinning:

Do Salka nasypu kokos (přiměřeně aby to bylo hustý) a nechám asi půl hoďky hoďku v lednici uležet (vznikne kokosový lepidlo). Pak rukama patlám kuličky a do nich zapichuju loupané mandle. Nakonec obalím zase v kokosu a uchovávám v tajnosti v lednici. Děsně kalorická rychlovka, ale výborná.
30. říj 2009 ve 23:40  • Odpověz
Koukám, že píšu jak tatar, tak jdu raději pokračovat v žehlící krasojízdě :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jo, jaký jste nakonec koupily ty židličky? Váhám mezi plasťákama a dřevem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. říj 2009 ve 23:43  • Odpověz
autor
ahoj,tak ted odešla návštěva :grinning: :grinning: :grinning: ale bylo to super :slight_smile:

ludvi-ovesné vločky taky nemůže-resp-nesmí suché neuvařené pražené vločky-kaši a polívku z vloček-aby to bylo měkké-může...

to tvoje rafaelo znám a potvrzuju že ke to super..a le fakt dost výživný...

židličku máme v plastu ikeovou-levná,omyvatelná a navíc bezpečná-snad i v testechprý byla první-oblé hrany,stabilita...akorrát ten design není top....

dnes jsem hledala nějakou knížku na netu a nechala to okno otevřený,....pak jsem pročetla vás včetně tvýho odkazu na tu knížku co čte terka a když jsem se ted znova vrátila na ty knížky,tak co nevidím:slight_smile:
kuk sem-ale třeba to už terka taky má :slight_smile:

http://www.popron.cz/index.aspx?gotoId=714919
31. říj 2009 v 00:17  • Odpověz
autor
kočky,jinak se omlouvám,že jsem ostatní nechala "nepovšimnuty" samozřejmě vás všechny moooc zdraví
andulko,za recept budu ráda:slight_smile:

ted jsem dozabalila věci na zítřek a zítra jedeme z prahy...s dětma se vrátím až příští víkend....

arwi,na tebe budu v úterý moc myslet

tak se tu mějte krááásně,opatrujte se i s dětičkama a tatínkama :slight_smile:

já jdu do hajan dřív než se prcek vzbudí a bude chtít prso :slight_smile:

papá a hezký víkend :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :slight_smile:
31. říj 2009 ve 02:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.