• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
jo, měřila jsem teplotku v zadečku. Tak já počkám a když bude mít 38, tak až pak bych dala ty čípky.
3. lis 2009 ve 12:33  • Odpověz
autor
ahoj kočky, iluško, čípky bych dala při 38 po odečtu,takže při 38,5 C naměřeno v zadečku bez jakéhokoliv odečírání....tělo likviduje viry a bakterie při vyšší teplotě,takže bys ttím bránila té správné reakci těla...neboj se toho, jen v noci kdyžtak častěji měřit a kontrolovat (u velkých horeček si řídím budíka po půl hodině...pro jistotu,abych nevytuhla úplně)

rýma nejde odsát ani odsavačkou na vysavač? pokud ji nemáš,tak doporučuju....
3. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz
Ahojky,

andulko – to mě nenapadlo, že by se Ondrovi převracel režim. Dneska to už bylo ale zas docela v pohodě. Sice se docela budil, ale stačilo mu vrátit vyplivnutý dudlík.
Akorát jsem si chtěla ve čtvrtek vyrazit s kámoškami, tak z toho asi nic nebude… Nebo že bych tedy zkusila tu kašičku??? Ještě to promyslím.

Klarko – jo jo, Ondra slintá už asi dva měsíce. Bryndáčky dávat musím, jinak bych ho mohla převlíkat skoro pořád…
Že by byl tvůj Ondra rozený tanečník? Tomu našemu se to taky moc líbí, zvlášť, když k tomu notoju tím svým falešným hláskem

Arwen – super zpráva!!!! Vidíš to, kočko. Nemusíš se ničeho bát!!!

Bledulko – posíláme pozdrav do hor!!! Tomík má za nás dva hlasy. Tak snad vám to vyjde a budeme si kupovat kinder čokoládu s Tomíkem. Jdu se registrovat, abych se mohla na tu fotečku mrknout.

Iluss – snad ten výplach byl tentokrát naposledy. A ty dioptrie – určitě se to srovná, neboj.

Ludvi – tak vy máte doma slimáka??? To je dobrý.
Ty jo Terka nosí brejličky od roka a něco? To je docela brzy, viď? Jak se na to přišlo?
Mám trochu strach, že Ondra bude taky brejličkovej. Honza má sice oči v pořádku, ale já mám dioptrií fakt hodně…
3. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
Iluss – já myslím, že půlku čípku můžeš dát klíďo už teď, ale všuse se myslím píše od 38
Ať je Lucicnce brzy líp!!!

Taky je u vás takový hnus venku? Dneska na prochajdu nikam nejdeme. Naštěstí máme doma taťku, tak je tu veselo.
3. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
Andulko - jak jseš spokojená s těma kalhotkovýma plenkama od Imse?
Chystám se teď zase nějaké objednat... Já mám zatím Pastelky a vícevrtstevný...
3. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz
při měření teploty v zadečku se odečítá 0,5 stupně. takže když jsem pepinovi naměřila 38,2 tak ve skutečnosti měl 37,7....
doporučuje se opravdu dávat léky až nad 38, ale já tu půlku čípku dala i při této teplotě ....

tak ať je Lucince zase brzo dobře :slight_smile:
3. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
jé, tak my ještě moc neslintáme, ale klidně můžeme začít, páč slintáků máme haba kuk :grinning:

kam se posílají hlasy tomíkovi? :confused: jdu hledat zpátky, asi jsem to přeskočila...
3. lis 2009 ve 12:53  • Odpověz
Pekny den vsem :slight_smile:
Tak u nas od rana pada a pad a pada :grinning: a je tam pekne hnusne takze asi dneska nevystrcime paty z baraku :angry:

ARWI OBROVSKA GRATULACE :slight_smile: neurolka taky urcite dopadne dobre :slight_smile:

Ill ryma vas prepadla ? ta zadni je blba, zkus koupit libenar je fakt dobrej ony ty hleny trochu povoli a pak je muzes odsat. Jinak ty cipky bych taky davala jak bledulka az pokud bude mit Lucinka 38,5 v zadecku telo si musi udelat protilatky a projevuje se to prave tou teplotou. I doktorka by ti rekla ze az pri vyssi teplote.
Drzim pesticky at na proplach uz nemusite a ty dioptrie toho se neboj, kdyz ti rekla doktorka ze se to u deti upravuje a meni tak nechapu proc ji to vubec merili. To je tak kdyz clovek chodi po doktorech a oni hned neco najdou :unamused:

Bledulko tak super ze ma Adik kyclicky ok a manzelovi drzim palecky at mu to vysetreni dobre dopadne. a uzivejte snehu.
Tomikovi jsme taky poslala hlasek :slight_smile:

My mame poslednich par dni asi mlecnou krizi :frowning2: Anezka mi papa i v noci po trech hodinach a nekdy i casteji i pres den. Piju cajik a zacina se to trochu lepsit.
O vikendu jedeme na dva dny do nemecka se sborem tak snad tam mala nic nechytne jeste nejsme ockovani.

jdu dodelat obed,pa
3. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
Jo a my jsme taky slintaci :grinning: a nejvic mame radi palecek :grinning: a pak taky ten bryndak si dokaze nacpat do pusy :grinning:
3. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz
Iluss - víc rad víc ví :slight_smile:
3. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
aha, už jsem to našla.... smsku pošlu hned jak tohle dopíšu a na obalu čokolády bych Tomíka ráda viděla, sluší mu to tam :slight_smile:
3. lis 2009 ve 13:03  • Odpověz
jejda tady se to rozjelo :wink:

díky za rady ohledně té teplotky :wink:

bledulko: odsavačku na vysavač mám. Odsaju toho celkem dost, ale i po tom odsávání hodně "chrochtá" jako by to měla tam vzadu.

Jani: u nás je taky pěkně hnusně. Ale bohužel pak odpoledne musím jít na poštu. Musím si tam vyzvednout balíček od laclíka. Poslala jsem tam s tím dneska dopoledne manžu, dala jsem mu svoji občanku a všechno co potřebuje a oni mu to nevydali, že prý si tam pro to musím sama. A pak tu dopoledne byla pošťačka a nechala mi lístek ve schránce na další doporučený dopis. Jako by nemohla zazvonit a dát mi ten dopis osobně, když jsem byla celé dopoledne doma. Ještě že na tu poštu mám stejně cestu, jinak by mě pěkně štvalo, že se tam musím trmácet.
3. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz
tak beruška mi celé dopoledne prospinkala a spinká ještě teď. Vždycky se tak na pár minutek probudí a pak zase usne. Asi dohání tu noc, kdy toho moc nenaspala, jak se pořád dusila.
3. lis 2009 ve 13:21  • Odpověz
Iluss - no jo česká pošta...
Jedny prázdniny jsem dělala doručovatelku :slight_smile: A docela mě to bavilo. Vždycky jsem se u jedné paní zastavila na kafíčko :slight_smile:
3. lis 2009 ve 13:24  • Odpověz
kdyby mi to ta pošťačka donesla domů, abych se tam pro to v tom dešti nemusela trmácet, tak bych jí taky to kafíčko uvařila :grinning:
3. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
iluss já vždycky odsaju a třikrát denně kapu libenar, chrochání přestane, vysáváme dvakrát denně

bledul Tomík tě teda nezapře :grinning: je ti moc podobnej :slight_smile:
3. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
se službami české pošty mám taky "prima" zážitky :angry:

teď jsem stornovala objednávku dřevěné ohrádky, objednávala jsem jí asi před 2 měsíci a volali mi, že na ně čekají od výrobce a že do měsíce bude, pak jsem tam po měsíci volala já a pán povídal, že jí ten týden čekají a že ji určitě budu následující týden mít a stále nic a když jsem tam volala dneska tak paní mi řekla to samé co ten pán posledně....tak jsem to zrušila, páč by mi asi přišla až bude pepino chodit do školy a to už ji asi nebudu potřebovat... :grinning:

jdu kouknout na nějaký jiný web...snad někde jinde budou trochu rychlejší
3. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz
klari: taky kapu libenar a odsávám, tak snad se té rýmičky brzy zbaví

claudi: taky bych chtěla pro malou ohrádku, ale bohužel mám malý byt, tak bych to tu měla moc nahňácané.

claudi: mrkni na www.detskyraj.cz v sekci další nábytek maj taky ohrádky.
3. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
claudi - náš zákazník náš pán... jo jo, co by jim to udělalo, trošku to popohnat anebo ti aspoň dát sami od sebe vědět...

iluss - :grinning: :grinning: tak s pošťačkou pokecáč příště
3. lis 2009 ve 13:43  • Odpověz
Ahojda!

Tak my se přídáváme k Lucince a atejně jako Ilča i já doufám, že Vítkovi zvýšená teplota nepoleze nahoru. :confused: Upaní doktorky měl 37,5°C na čelíčku. Takže očkování Simflorixem nebylo. Ale aspoň Vítka převážila a hurááá - Víťulka za 14dní přibral půl kila!!! Už tedy má 5893g :slight_smile:

Holky, celý dopoledne mylsím na Arwenku a Nikoláska, snad je ten Nikýskův mozeček v pořádku.

JAni, plínky jsou super - už se zapraly, takže krásně sajou. :slight_smile: Ale já teď nějak nejsem schopná žehlit a ani dávat Víťoj nevyžehlený plíny (magor no :sweat_smile: ), takže už pár dní má jednorázovky od Babylove :sweat_smile: (Ludvi, taky ty žlutý a jsou skvělý! :wink: :slight_smile: ).

Il, takže proplach už nebyl tak drastick¨ý? To je moooc dobře! :slight_smile: Snad byl poslední. :wink: A z očiček bych si zatím taky nic nedělala. :wink:
3. lis 2009 ve 13:47  • Odpověz
jo ani jsem myslím nenapsala, že jsme se konečně zbavili šupinek v hlavě :wink: ten spray co jsme dostali u dr. je výbornej :grinning:
3. lis 2009 ve 13:49  • Odpověz
Bledul, gratuluju Ádulkovi ke zdravím kyčličkám! :slight_smile: My jdem na další kontrolu za 14dní, tak snad užtaky budem ok.

Il, hlavně jestli je na lístečku napsaný, v kolik hodin nebyl adresátzastižen. :angry: Protože pokud jo, tak bych se asi na poště lehce rozčílila. :wink:

Claudi, to je teda servis. :angry: Myjsme dostali ohrádku od Tomovi kolegyně z práce. Musím ji vydrbat a vybourat koupelnu, aby se nám vešla do pokoje. :grinning:
3. lis 2009 ve 13:55  • Odpověz
Lárko, tak to je super! Takže z Ondráška je zase 100% fešák. :slight_smile:

Mláďátko se v postýlce už hodinu pokouší usnout, ale pořád ho budí to jeho fňukání, tak si jdu lehnout za ním. Jsme zvědavá,kdo z nás usne dřív. :grinning:
3. lis 2009 ve 13:58  • Odpověz
tak k nám jezdí pošťák (mladej kluk) celkem ochotnej, lísteček je v kaslíku opravdu jen když nejsme doma :wink:
3. lis 2009 ve 14:00  • Odpověz
tak jsem jí nakonec ten čípek dala, naměřila jsem jí ted 38,4.

andulko: to je super, že Vítek takhle hezky přibral :slight_smile:

andulko: ten včerejší výplach byl opět hodně drastický, malá u toho zase hooodně a úplně hystericky plakala, ale naštěstí to snad bylo už naposledy

klarko: tak to gratuluju, že už nemáte šupinky. my s tím bohužel stále bojujeme :frowning2: jakmile jí večer nenamažu, tak má druhý den hlavičku samou šupinku.
3. lis 2009 ve 14:27  • Odpověz
iluss a co používáš??? Mě dr. předepsala Canifug, je to na plísně, 2x denně nastříkat a já jsem to po třech dnech všechno v pohodě vyčesala, ještě budu nějakou dobu stříkat mám cca 14 dní :wink:
3. lis 2009 ve 14:40  • Odpověz
klarko: já jí to teď mažu leniencovou mastí
když to měla hodně - stroupky a tak, tak jsem jí hodinu před koupání namazala ondřejovou mastí, pak jsem jí hlavičku umyla šamponem polytar a po koupání tou leniencovou mastí.
vždycky to na chvíli zabralo a pak se to vrátilo znova.
3. lis 2009 ve 14:49  • Odpověz
ten sprej je pouze na předpis?
3. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz
nám mudr na šupinky napsal nějaký olejíček, myslím že sylicilový nebo tak nějak se jmenuje...namazala jsem půl hodiny před koupáním a pak umyla vlásky a vyčesala, za pár dní bylo po šupinkách :wink:

nás taky ještě koncem listopadu čekají kyčle, tak snad bude vše OK...
andul - to Vítek krásně přibral, pašáček jeden :slight_smile:

venku je tak hnusně, že jsem líná vůbec vylézat, malého jsem oblékla a dala do kočárku na balkon a tam teď vesele chrupká a já mlžu být v teplíčku :slight_smile:

il - na dětský ráj mrknu, tam mají také prima věci, tak třeba ohrádku vyberu...nemůžu se rozhodnout jestli obdélníkovou nebo šestihran...na tom původním webu jsem měla objednaný právě ten 6ti hran, ale teď váhám... :confounded:

jani - tak ty jsi brigádničila jako pošťáková? kávička určitě bodla, co? :grinning:
3. lis 2009 v 15:00  • Odpověz
autor
kočky, moc vás nějak nestíhám...takže snad večer budu reagovat více,
ted jen jednak poděkuji všem za vaše hlasíky -jste hodné-je to od vás milé :slight_smile:

a jednak všem maminkám ,jejichž dětičky mají rýmu-zejména asi k ilušce-jak jsi psala,že se ti dusila rýmou

chce to ještě zvlhčit vzduch-mokrý ručník na topení atd...a zvýšit trochu i pod hlavou...-nemáte li možnost polohování roštu,tak něco dát pod matraci,aby bylahlavička leholince výš než nožičky :wink:

doufám,že všechny maminky budete mít klidnou noc,koukám,že se tu ta rýma a virozy obecně nějak víc vyskytují...

více snad večer,ted upaluju za dětmi,než tomík něco vyvede :wink:
3. lis 2009 v 15:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.