• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Jeee arwi to je super ze Niky je vporadku :slight_smile: Myslela jsem na tebe cely den jak vam to dopadlo :slight_smile:

Ill s tou rymou ja jsem taky davala Any pod hlavicku polstar a jeste mokrou plinku za hlavicku nad postylku a to mam jeste trochu vys matraci.

Holky mate jeste nektera zvednutou matracku? Nevite jak dlouho se to nechava? rikam si ze v kocarku lezi prece rovne, ale tam nebyva zase tak dlouho jako v postylce. myslim si ze se tonechava asi dlouho je to prece prevence syndromu nahlyho umrti.

Jak jste se tu bavily o tom usinani. Tak kazdy mimi to ma fakt jiny. Nase prdelka uz od narozeni vecer usne bez problemu. Akorat ted musim nekolikrat chodit a davat ji dudlika protoze bez nej usne malokdy (spis nee :grinning: ) ale vetsinou behem ctvrt hodinky usne bez problemu. V noci usne treba i bez dudliku,ale ted ji kolikrat nakrmim a usneme u kojeni takze ji pak jenom prendam do postylky a spinka dal. pres den je to horsi, v kocarku usne bez problemu a dokaze spat treba i 5 hodin v kuse, ale v postylce pres den spinka max. trictvte hodinky az hodinku a i min a jeste kolikrat pred tim stropi kraval.

Ill ulovky z lacliku jsou moc pekny. Ja sem tam nakukovala,ale nic sem zatim nevybrala.treba na neco taky narazim, ja hodne objednavam na mmb.

Bambulak uz spinka, dneska jsme koupali a papali pozdej tak jdu spat taky poboliva me hlava tak to jdu zaspat.

Dobrou noc vsem.
3. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz
Mám pocit, že budu muset změnit diskuzi - 5 hodin spící mimino :confused: :confused: - sister, nespletla ses ?

Ještěže Janči Ondra s námi drží basu :grinning: :grinning: . Matějka, když spí hodinu, tak do něj šťouráme, jestli žije :grinning: :grinning:
A v kočárku chrní pouze za jízdy :frowning2: , pak vyvalí oči a je konec.

Arwen, to je fajn, že je Niky v pořádku. Muselo se ti hrozně ulevit, viď?
A co Daneček? Zvládáte čárky? Určitě je šikovný školáček.
3. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz
V kufříku z porodnice jsem měla nabídku na mimifotoalbum zdarma.
Fotky jsem sice stahovala cca 2 hodiny v noci, ale vypadá nakonec moc dobře.
Alespoň budu mít dáreček pro některou z babiček :grinning: .

Zítra jdeme na 4m kontrolu, pak se pochlubím s mírama.
Dneska chci jít brzy do hajan (alespoň před půlnocí), snad to vyjde.
Zatím.
3. lis 2009 ve 21:39  • Odpověz
Ludvi, klíííd...buď klidně tady, páč u nás je taky spaní 5 hodin na jeden zátah je sci-fi :grinning: :grinning: /to se nám povedlo za ty č měsíce jen 2x...a ještě asi omylem :grinning: :grinning: /....

arwi - no to je báječné, moc gratulujeme :slight_smile:

iluš - pěkné úlovky z laclíku...taky jsem tam jednou nebo dvakrát šmejdila ale nic nevybrala, tak to zkusím zase někdy...

sis - my v postýlce zvednutou matraci nemáme, spí normoš na rovině, jen pod hlavou slybý polštářek...V kočárku pod matrací máme polštářek, takže tam přizvednutá je, on má Pepi z této polohy lepší výhled při jízdě :wink:
3. lis 2009 ve 21:41  • Odpověz
píšu jako jelito :grinning: :grinning: č znamená 4
3. lis 2009 ve 21:49  • Odpověz
Sis, Vítek teda spí pořád s vyvýšenou makovičkou - přeci jen je to prevence NÚD a to trvá celý 1. rok. :confused: :frowning2:

Ludvi a CLaudi, zdravím!

A přeju dobrou noc.

Il, co horečka? Je Lucince dobře?
3. lis 2009 ve 22:17  • Odpověz
autor
ahoj holky, teda já dnes nestíhám....dopoledne jsem koupili botičky :slight_smile: jsou super s beránkem a loni vůbec neměl tomík studenou nožičku v botičkách od té značky,tak letos jsem koupila ty samé,jen větší :slight_smile:

pak tomík ystřihl úžasný hysterák v obchodě-asi už byl unavený...no a odpoledne tak nějak uteklo,ani nevím jak a ted večer se prckové tak nějak na střídačku budí-to zase bude noc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

sis- u toma jsme měli zdviženou matračku dokud si nezačal v postýlce stoupat-pak už to moc nešlo..s adamem to uděláme stejně a zatím tedy spíme automaticky už od porodu ve zvýšené-pokud ovšem neskončí adula v mé posteli :wink:

ještě jiank díky za hlasíky i za pochvalu tomíka :slight_smile:

arwi- moc ráda čtu,že to máš potvrzené i od neurologů :slight_smile: gratulace :slight_smile:

holky,jinak ke spaní-spíme málo-v kuse max. dvě hodiny usínáme v náruči nebo u prsa :slight_smile: a bohužel tedy hcce spát navíc pouze na břiše...stále se chováme,je to mazel,ale je pohodový....ono já ho moc nemůžu nechat rozeřvat-to by vzbudil toma,takže hned jak kníkne tak se chová...ale tomík byl taky chovací a je docela jinak pohodář,tak doufám,že to tak bude i u adámka :dizzy_face:

dnes má manžílek narozky,budu mu přát ve čtvrtek a stále nemám vymyšlený dárek...ale vzhledem k tomu,že bere léků jak starý dědula,tak asi nějaký tip mám možná... :wink:

holky,jdu do hajan,jsem hotová a očekávám krušnou noc děti s tou rýmou se budí častěji nějak...a jeden budí druhýho,takže jsem na to zvědavá :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

moc vás všechny zdravím, až bduu v praze tak shlédnu albíčka,tady se to tak pomalu připojuje a všechno hodinu načítá,občas to i klekne..no prostě internet rychlosti šneka :grinning: :grinning: zatím papá a opatrujte se a

jo a arwi,ted po kontrole se dovolím se zeptat-co ty a srazík? mám přiobjednat místa? :wink: :slight_smile:
3. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz
Přidala jsem do alba Arwen fotkx pořízené před chvílí.

Moc všem děkuji za podporu, já vím, že vás nestíhám, ale myslím na vás pořád, holky moje zlatý
3. lis 2009 ve 22:43  • Odpověz
Blsdulinko, mam dotaz - jede s nekym z vas partner a bude s vami i v restauraci? Ja bych moc rada jela, ale sama nebudu moct, protoze si jedno z deti muzu dat dopredu, ale na druhe bych nevidela :frowning2:
3. lis 2009 ve 23:18  • Odpověz
autor
arwi- jede a bude i v restauračce pepa od claudinky :dizzy_face: klidně jardu vezmi,myslím,že si kluci popovídají,že ? :wink: :dizzy_face:
4. lis 2009 v 00:12  • Odpověz
autor
adamek už je ted po páté vzhůru :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak snad už usne tvrději,odsátý je,tak snad ho rýma nechá vyspat aspon trochu......

jdu to zkusit zalomit..
4. lis 2009 v 00:15  • Odpověz
Pekne dopoledne :slight_smile:
Tak u nas napadlo do rana nejakych pet cm :grinning: a koukala sem na radar a zase se sem neco zene, aby byl snih na vanoce :angry:

Bleduli tak preji Honzovi vse nej k narozeninam a hlavne zdravicko :slight_smile:
Snad se Adamek te rymy brzy zbavi. Jinak my jsme taky chovaci :grinning: Ale za to muzou i babicky a teticky :astonished:

Arwi uz se na tebe tesim na sraziku, stejne mas odvahu s trema detma do prahy :slight_smile: Fotecky jsem zkoukla i ale oba vyrostli :slight_smile:

Ludvi ja s tim spanim za to nemuzu ze mame sipkovou ruzenku :slight_smile: Ted uz tolik nespava pres den jako driv, je to par tydnu, ale jednou za den mi spi aspon 4-5 hodin v kuse. Jenom ju oblecu supsnu do kocarku a behem chvilky spi.

Dneska sem si vzpomela ze jsme si byla nechat o prazdninach delat pas, dkyz jedem o vikendu do toho nemecka, a nejak jsem na to zapomela, tak si ho musim jet dneska vyzvednout :grinning: Jeste ze sem si vzpomela dneska, zitra nevim co bych delala, musely bysme zustat doma a nebo to risknout, je to kousek za hranicama.

Nez sem to taky dopsala tak mala uz spinka a ja muzu v klidu zacit vari. Dochazi me inspirace segra ma dietu (mononukleozovou) a to je des v podstate nic nemuze :angry:
4. lis 2009 v 10:38  • Odpověz
ahojky!

Sis, do Německa můžeš i na občanku. :slight_smile: :wink: Vítek taky přes den docela dost spí. Dopoledne naspí třeba 3-4h v kočárku,ale to se musí min. 2h jezdit. Usne sice hned za rohem (většinou), ale jak se zastaví, je vzhůru.

Dneska se to zase potvrdilo. :frowning2: Máme od paní doktorky nařízeno domací teplíčko, tak jsem Vítka v domácí mikince a teplejších gatích s punčocháčema šupla do dvou fusaků a zabubala peřinkou a vyrazila na miniprocházku. Usnul po 200m, ale když jsme přijeli dom, byl vzhůru,než jsme si namazala chleba. :frowning2: Teď zívá a trochu naříká v postýlce. Uvidíme, zda usne nebo ne.

Bledul, HOnzovi všechno nejlepší a hlavně ZDRAVÍ!!! :slight_smile: :wink:

Arwi, myslím že Pepča starší bude zaJardovu přítomnost vděčný. :wink: Ten by to chudák schytal, sedět sám s 10ti maminama probírajícíma kakánky, kojení a pod. :grinning:
Jinak dětičky jsou krásný. :slight_smile: A Nikymu se to makovička krásně srovnala. :slight_smile: Co Daník? Jak se mu líbí ve škole?

Ťulda už nenaříká, ale řve...
4. lis 2009 v 11:01  • Odpověz
Ahoj Andulko :slight_smile:

Ja do nemecka na obcanku sic emuzu,ale Anezka nee :angry: proto sem si ji nechala zapisovat do pasu, deti totiz musi mit bud svuj pas a nebo do deseti let muzou byt zapsany u rodicu.

Jinak jak pises o tom ze dokud se jezdi s kocarkem tak se spinka a jak se zastavi je vzhuru tak to nam dela anezka obcas taky.

Tak uz k nam dorazil necas a chumeli :grinning:
4. lis 2009 v 11:18  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

tak noc jsme jakš takš přežili. Lucinka má pořád vysokou horečku (38,5) a velkou rýmu. Trošku se mi v noci zase dusila, jak jí ta rýma stekla do krku a ona to nemohla vykašlat. Tak uvidíme, snad se z toho brzy dostane.

Bledulko: už jsi rezervovala ty místa v té pizzerce? Nakonec se mnou Dan pojede, je to ještě možné si ho tam připsat? :wink:

Ludvo: držím palečky na 4M kontrole, ať máte krásné míry i váhu!

Holky: tak to já mám Lucinku pořád na rovině (tedy pokud nemá zrovna rýmičku), žádné polštářky nedáváme, ani matraci nijak nenazvedáváme. Myslela jsem, že do jednoho roku má být miminko na rovině. :confused:

Lucinka by přes den zátah na 5 hodin taky nezvládla. Vždycky spinká tak maximálně hodinu až dvě v kuse. Víc ani ránu. Ale v noci si tu pětihodinovku klidně dá.
4. lis 2009 v 11:41  • Odpověz
ahojda

dítko spí v kočáru

musím se pochlubit, že jste mě vyhecovali a zkoušeli jsme usnout bez nošení, houpání ..... a po půl hodině, naříkání plivání dudlíku, smání se pak nakonec zabral :grinning: huráááááááááááá dneska to zkusíme zase
noc byla tedy o odst horší, to jsme chovali a hodně, úplněk, rýma a kolika udělali své, od půl čtvrté jsme stávali každou chvíli :confounded:

bledul pozdravuj manžílka popřej vše nej

iluss Ondra taky spí na rovině, zvedat ho asi nebudu, a kdyby ano musela bych podložit postýlku :wink:
4. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz
TAk Vítek před chvilkou usnul. Uf. Doufám že aspoň na dvě hoďky. :grinning:

Klárko, veliká pochvala. Jsi statečná maminka. :slight_smile: :wink: A kdyžvydržíš, bude se to lepšit a lepšit. :wink: Snad. :sweat_smile: Psala jsem to tunedávno Lence - kamarádky 15ti měsíční dcera usíná jenom u prsu a je to na palici. A nemůžou jí naučit jinak. :confused:

Il, máš tušení odčeho je Lucince takle zle? Volalas doktorce?

Sis, to mi nedošlo, že musí mít Anežka taky doklad. :sweat_smile:

Tak nic, teď mi volal pán z dopravky, že nám z ahoďku přiveze objednanou troubu a vzbudil mi tím Vítka. :confused: :cry: Snad ještě prdelka moje malá usne.
4. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz
Tak mě Lucinka naštěstí usíná taky sama. Dám jí do postýlky, dám jí dudlíka, když začne plakat, tak jí chvilku hladím po hlavičce a obličeji (přes očička) a za chvilku usne. Párkrát se ještě vzbudí, když jí vypadne dudlík, tak jí ho tam jen šoupnu zpátky a chrupká spokojeně dál :wink:

Andulko: doktorce jsem zatím nevolala, uvidím, jestli se to do pátku nezlepší, tak bych tam k ní pak s Lucinkou zašla. Lucinka má zatím teplotu a rýmu, tak by mi stejně jen řekla, abych jí dala paralenový čípky a libenar a to stejně dávám, takže by nám teď asi nic nového neřekla. A tu teplotku může mít i od zoubků.
4. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
Ahojka,

Iluss, máš pravdu. Zbytečně bys malou táhla k doktorce a ještě by tam chytila něco horšího. Stejně by na ní nic neviděla. Zkus vydržet, kdyby teploty přetrvávaly a měla hustou zelenou rýmu, tak zaskočte na výtěry.
Hodně zvlhčuj vzduch, vypni topení (přetopená místnost akorát zduří sliznice) a hodně větrej. Kdyby začala hodně kašlat (ne od stékající rýmy), tak zajděte k mudře.
Brzy Lucipírko vykurýruj.

Matějda je budnut, teď chvilku spinká. Manža bude odpolka pracovat doma, tak vyzvedne hady a oběhne co je potřeba. Mladík váží 7,010 kg a měří 67,5 cm. Špatně jsem u mudry pudry parkovala a myslela jsem, že vypustím duši, než ho taam dotáhnu!!! Asi mu nasadím dietku :grinning: .

Arwi, tak bezva zprávička :grinning: :grinning: .

Jani, k brejličkám. Terce ujíždělo jedno očíčko do středu, od roka a kousek měla 5 dioptrií. Ze začátku jsme měli veeelkou spotřebu obroučků a skel, ale časem se to ustálilo. V roce jsem s ní šla k doktorce, ke které chodil můj muž od tří let. Už tenkrát musela být stoletá!!! Nic na holce neviděla, tak nám obvoďačka dala doporůčo k tomuhle doktůrkovi. Hned nám nasadil brejličky.
4. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
Ili, tu teplotu má malá po odečtu?
Od zoubků, si myslím, nebyla tak vysoká. Spíš má nějakou virózu. Tak buďte doma a bude za pár dnů zase fit.
V tomhle období je lepší nelézt moc mezi davy a do obchoďáků. Už aby bylo jaro!!!
4. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz
Ludvo, neee má těch 38,5 normálně naměřeno v zadečku (takže po odečtu má zřejmě 38).
Možná to chytla jak jsme byli v pondělí v té praze, jeli jsme tam vlakem, pak tramvají a v čekárně bylo taky hodně lidí.

Teeeda, matějda je dlouhán :wink:
4. lis 2009 ve 14:17  • Odpověz
tak jsem před chvilkou lucince měřila teplotku a hezky klesla. Ráno měla 38.5 , pak jsem jí dala paralenový čípek, ten hezky zabral a teď jsem jí naměřila jen 37.4. Tak snad to zas nepoleze nahoru. Uvidíme večer :wink:
4. lis 2009 v 15:36  • Odpověz
Holky moje, tak ja Jardovi reknu - kdyby mel nejakou nevyhovujici smenu, snad si ji bude moct vymenit.
Danulicka asi necham hlidat, to bych se zrejme zcvokla - snebo - Bleduli, vyhral by si tam?Je tam koutek i pro vetsi deti?

Nevim, kdo se tady ptal, asi Sis - ja mam matraci malinko vyvysenou, ale nic moc to neni, klouzali mi dolu. Mamka donesla desne chytrou knizku, kde se pise, ze maji spat na rovnem a vyvyseni absolutne netoleruji.

Mam nedocenitelneho pomocnika - monitory dechu - nedam na ne dopustit, vubec nemusim vstavat a kontrolovat, je to bezva vynalez.

Muzu se zeptat, kolik mela vase zlaticka na dvou mesicich? Vcera mi vazili Nikysecka a ma 4,5 kg a taky 60 cm....

Jinak mame dve vysoce elegantni prezdivky:
Nikymu rikame "G" - protoze to bylo jeho prvni dlouhatansky slovo, ktere povidal babicce pri prebalovani.
Bambulka je "EJA EJA" - to proto, jaky zvuk vydava, kdyz ji strkam dudlik do hubicky. Ma na hlavicce silenyho kohouta a je skoro blond.To Nikyslovi ty vlasky teprve zacinaji rasit :slight_smile:

Obe deti s oblibou hrajou na dudlikovanou, to je hra, ktera spociva v nasazeni dudlika rodici, jeho naslednem vyplivnuti, po kterem se krikem privolaji rodice zpet, opet nasadi dudlika a tenhle ritual se opakuje az do totalni likvidace usnutim jedne ze stran (nastesti doted vitezi rodice :slight_smile: ). Nyni se hraje i pri psani tohohle prispevku :slight_smile:

Oba jsou skveli na spani v noci, mame vazne jen jedno krmeni a jsiu schopni spat i treba 5 hodin v kusem kdyz se zadari. Jen skoda, ze se nebudi stejne :slight_smile:

Ilusko, to je mi lito, ze ma Lucinka horecku, ono se strasne spatne kouka na nemocny dite, ale to bude zase dobry :wink:

Andulinko, Danulicek ve skole celkem zvlada, jen drape jako kocour, zavedli jsme motivaci 5-ti korun za jednicku a vraceni za horsi znamky. Nebyt toho zpropadenyho pocitace, snad by se doma i ucil bez reci :slight_smile:
4. lis 2009 v 16:01  • Odpověz
Mohla bych jeste jedniou vedet presny termin a misto sraziku? Dekuji
4. lis 2009 v 16:15  • Odpověz
Ahoj,

tak nejprve velká gratulace ARWENCE!!!! Super zpráva. Arwi – Ondra měl ve dvou měsících ( tedy o týden dřív) 55 cm a 4,4 kg. Takže skoro jako Niky. Neboj kočko, všechno dožene. Ondráška už předhonil. A jak píšeš, jsou to určitě zlatíčka. Moc se na ně na srazíku těším!!!
Máte tedy dobrou metodu, jak na Daňulína
:grinning:
:grinning: :grinning:

A hned po ní vše nej bledulčinýmu Honzovi k narozkám!!! Hlavně hodně zdraví!!!

Sis – teda neprovokuj s těma 5 hodinama… To Ondra nedá ani v jedoucím kočárku.
Ludvi – jo jo, jakmile zastavím, Ondra vyvalí kukadla a je po spinkání…
Klarko – no bidíš, za chvilku už bude usínat Ondrášek úplně sám

No a jinak Ondra spí taky v rovině. Nakloněný byl akorát když měl v létě rýmu.

Ludvi – teda Matěkda má pěkné míry, je to kus chlapa
4. lis 2009 v 16:31  • Odpověz
Arwen: tak to jsem ráda, že nejsem sama, kdo nechává Lucinku na rovině. Taky jsem právě četla, že miminka do jednoho roku musí být na rovině a v žádném případě se nemají dávat polštáře.

My jsme ve dvou měsících měli přibližně 5600g

hihi, tak to jste tak dlouho nemuseli řešit to vybírání jmen, když jim teď říkáte takhle :grinning: :grinning: :grinning: vám ve dvaceti poděkujou, až jim ty přezdívky zůstanou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

dudlíkovanou si lucinka hraje s oblibou taky :slight_smile:

srazík je v sobotu 12.prosince, čaj nevím jistě, tuším že okolo 12h. A je to pizzeria divadlo pod palmovkou nebo tak nějak, zkusím tu najít ten odkaz, jak tu nechávala bledulka
4. lis 2009 v 16:34  • Odpověz
4. lis 2009 v 16:36  • Odpověz
Jeeeeee, dekuju, Ilunko, jdu pacifikovat Jardu.
A prezdivky se jim, pocitam, jeste mooooockrat zmenej :grinning: :grinning: :grinning:
4. lis 2009 v 17:30  • Odpověz
Jeste bych se chtela zetat maminek s vetsimi detmi, jestli je budou brat s sebou :slight_smile:
4. lis 2009 v 18:45  • Odpověz
brý večer

tak zase jsme bojovali s usínáním, chci být tvrdá, ale nějak mi to nevychází :grinning: dneska jsme použili chvíli balon, Ondra měl po odsávání rýmy absolutní záchvat, až se zalikal a dokonce se poblindil, tak jsem na to neměla nervy :pensive: :sweat_smile: a pomohla mu zavřít očka, pak se ještě dva krát vzbudil a plakal, ale to už jsme zvládli bez zvednutí z postýlky :wink:
je to boj!!!!

tak jsem vyhrála tu bundičku, jsem zvědavá jaký zázrak tedy dorazí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. lis 2009 v 19:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.