• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
zdárek,

Iluš, budeš si dávat čaj o dvanácté :grinning: :grinning: . Někdy jsou ty překlepy super :grinning: :grinning: :grinning: .

My máme podložený nohy u postýlky hrníčkama, takže je Matěj narovině, ale nakloněnej :grinning: .

Klárko, jestli má Oja rýmu a není úplně v pohodě, tak bych se na to usínání asi vyprdla.
Potřebuje pomazlit a na výchovu je času dost.
Schválně, kolik mimísků bude usínat samo v roce.

Matějda má po Hexe zvýšenou teplotu. Snad to nepůjde moc nahoru!

Holky, viděla jsem sice jen poslední zprávu na Nově, zato moc smutnou. Na Slovensku zemřel roční chlapeček na prasečí chřipku, chudáček malej. Doufám, že to tady nepropukne ve velkým jak straší hygienici :frowning2: . Docela mám z toho hrůzu.
4. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz
Arwen, na sraz dorazím jen s Matýskem.
Hujerovi mají stále nějaké akcičky a my s Matýskem udržujeme teplo domova. Takže jednou vyrazíme do společnosti my!!
4. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz
Jo a Arwen, Mates má obovd hlavy 45 cm :grinning: .
Koukla jsem se ti do alboně, miminka jsou náááádherný.
Penízkovou motivaci na známky jsme měli v první třídě taky, fakt to zabírá. Pokuty nemá nikdo rád :grinning: :grinning: :grinning: .
4. lis 2009 ve 20:23  • Odpověz
ahoj holky. Tak dneska budu trochu ponocovat. Nějak se mi nechce do postýlky.

Ty jo ludvi - já zprávy neviděla, byla jsem nakupovat v Tescu... Ach jo. Já mám z toho taky trošku strach...
Co teplota? Vylezla ještě nahotu nebo je to dobrý??

Jak to, že mě nikdo v první třídě neuplácel? A vlastně ani později???
4. lis 2009 ve 23:09  • Odpověz
Nikde nikdo. Jdu do postýlky.
Dobrou!!!
4. lis 2009 ve 23:42  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Tak hlásím, že už jsme bez teplot! ráno jsem Lucince naměřila už jen 37,3 :slight_smile:
5. lis 2009 v 08:23  • Odpověz
Dobré ráno!

Il, toje super! Doufám,že už to Lucince vydrží! :slight_smile: :wink:

Ludvi, tééda, Matějda si s Pepčou moc nezadá, co? :slight_smile: Kluci se , zdá se, domluvili, že když se narodili nastejno, že budou i stejně růst a že jich bude kus. :grinning: Co hexa? Už je to lepčí?

My máme zítra náhradní termín na symflorix,ale vzhledem k Ťuldově rýmě to moc nevidím. :frowning2: Buď to zvládnem v pondělí, nebo ažna 7měsících. :confused: Myslím, že možnost očkovat Sym. s 3.Hexou z nějakého důvodu paní doktorka zavrhla. :confused: Jenže já mám trochu strach, aby nám taťkanebo babis dědou nepřitáhli nějaký "bordel" z práce a tak jsem chtěla Vítka očkovat už takle brzo. :confused:

Jinak já tu straším už 6ti. Dávala jsem prát prádlo, věšela plíny a pak už nějak nezabrala. Tak jsem si vlezla do spršky,umyla si vlásky a na čumec napatlala bahení masku. :slight_smile: Vítek od 7h spinká. :slight_smile:
Včera odpoledne jsme byli v Siku vyměnit listely do koupelny, páč nám dali opačný počet (listely máme dvoje, takže to prohodili). :sweat_smile: A dnes tam jedem pro poslední obkladačky, který nebyly posledně naskladě a vanu se sprcháčem. :slight_smile: Horní koupelna je už téměř obložená, tak aby ji mohli pánové dodělat vč. vany. :slight_smile: A v kuchyni, v chodbičce a zádveří je už dlažba!!! :grinning: :dizzy_face: Včera přivezli horkovzdušnou troubu (juchůůůů!) a každou chvíli čekám krbovou vložku. :dizzy_face: Jestli zedníkům vydrží tempo tohoto týdne, tak by mohli být do 14ti dnů vnitřky komplet hotový!!! :dizzy_face: :dizzy_face: Ale pssst! Ať to nezakřiknu! :zipper_mouth: :wink: Teda bez podlah a vymalování. :confused:
5. lis 2009 v 08:51  • Odpověz
andulko: jeeejej, ty už jsi vzhůru od šesti? tak to já měla ještě půlnoc!

proč až na sedmi měsících? proč ti to nenaočkuje na půl roce? nemusí to tedy dávat najednou s hexou, ale může to dát přece po týdnu. I když moje doktorka to právě chce očkovat najednou s hexou, že prý se to spolu dobře snáší a zatím nám to opravdu žádné problémy nedělalo.

jeeee, to je super, že už ten baráček takhle hezky pokračuje :slight_smile:
taky bych chtěla vlastní domeček, ale my se na něj finančně nezmůžem. Manža už několik měsíců nedostává výplatu, jejich firma je v krizi a zřejmě do konce listopadu krachne, tak bude bez práce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Už se tu dlouho neukázala Kvetulda, Rituska a Luuca. :confused: Snad jsou i s miminkama v pořádku.
5. lis 2009 v 09:26  • Odpověz
Iluš, nebýt tchánovců a předně tchána,tak bychom na Domeček taky neměli. Hooodně nám s hypoškou pomáhaj. A pozemek jsme od nich dostali.
Ten Symfl se od 7.měsíce očkuje už jen ve dvou dávkách, tak proto.

Na Kvet a Rituš mobil nemám, ale už jsem si říkala, že napíšu Lůce. :confused:
5. lis 2009 v 09:35  • Odpověz
a ty jsi ještě na žádném očkovandu synfl. nebyla?
5. lis 2009 v 09:40  • Odpověz
my už jsme dostaly dvě včeličky synflu (ve 3 a 4 měsících spolu s hexou) a další bude v 6 měsících.
5. lis 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahojka,

Andulko, domeček taky závidím. Kdy se vystáte stěhovat?

Il, tak to je fajn, že je malá bez teploty.

Matějda očkovko taky ustál, jen má červený flíček v místě vpichu.

Zprávu o umrtí miminka na Slovensku dementoval dokonce i Blesk. Prý jde o zanedbání péče.
Ale stejně, mám z tý prasečárny hrůzu.

Ráno nás vzbudili Jukrajínci vrtáním přímo u okna ložnice. Matějdu mám v druhé půlce bytu v cestovní postýlce a ne a ne zabrat. Dneska jsem chtěla pořádně vyluxovat a vytřít a teď se mi tady vrtí Mates v postýlce :frowning2: .
5. lis 2009 v 09:42  • Odpověz
ahojky
tak hlásím, že máme taky pěknou rýmu :confounded: zatím naštěstí bez teplot, tak snad to Ondra ustojí :wink:

andul, my jsme se se synoflorixem rozhodli počkat až na ten 7 měsíc, tak snad jsem udělala dobře :pensive: :slight_smile:

dneska musíme do města, koupit neteři něco k 3 letému výročí, vyzvednout fotky (konečně jsem se dokopala je nechat udělat, tak už se těším až naplním albíčko) :stuck_out_tongue_closed_eyes: a stavit se v lékárně, tak to bude muset být fofr, abych mládě moc neunavila, tan usnul v 9 při jídle :confused: což už se mi nestalo ta dva měsíce, tak jsem ho přenesla do postýlky a on spinká, od 5 jsme se zase po půl hodinách budili :frowning2: tak to asi dohání :grinning:
5. lis 2009 v 09:42  • Odpověz
Ludvo: to si ti ukáčka ještě nedali pokoj? vždyť už ti tam vrtaj a bouchaj hodně dlouho, to to ještě nemaj hotový???

klarko: jeee, tak o fotkách mi ani nepovídej. Já fotím jak divá. Lucinka už má jedno album (takové to velké a tlusté) plné a už jsem načala nové album. Už musím s těma fotkama trošku přibrzdit :wink: :grinning:
5. lis 2009 v 09:48  • Odpověz
ahojte holky sice mezi vás nepatřím ale potřebovala bych se na něco zeptat a posbírat víc názorů... malá má 7 měsíců a pořád nemá žádné očkování - teda krom toho z porodky. Měli sme problémy s hojením ramínka tak se to pořád odkládalo a odkládalo a až se nám to konečně zahojilo tak byla zas nachlazená. No a na co se chci zeptat - mám ted strach jestli když se bude očkovat aby nebyla oslabená a neměli větší pravděpodobnost že chytnem ňákou chro chro chřipku... jestli vám mudři děti očkují normáně nebo jestli tohle vůbec neřešíte nebo jak to máte? předem moc děkuju
5. lis 2009 v 10:02  • Odpověz
autor
ahoj maminky :slight_smile:

nějak vás tu nestíhám :slight_smile: internet tu chvílema jde,chvílema nejde...lehce jsem dočetla a budu reagovat lehce..
děkuji všem za přání honzovi- dnes večer přijede,tak mu to přetlumočím :slight_smile: už se na něj těším :slight_smile:

iluško- jo jo,udělala jsem prozatímní rezervaci v pozzerce s tím,že ji doupřesním..takže bych tam v pondělí zavolala....a doobjednám tedy místo i pro dana :wink: :slight_smile:
jinak je super,že iluška u má menší teploty:slight_smile: tak snad už to má za sebou a jde to k lepšímu...my jsme s rýmou bez teplot,ale spaní stojí za prd,ale to asi u většiny z vás-co máte dětičky s rýmou...
tady včera napadlo šílený množství sněhu,jenže pak do toho začalo pršet-obleva hnusná..takže ted tam je taková břečka ošklivá.... :sweat_smile:

holky s tím spaním...já teda jsem spíš chovací typ a naprosto souhlasím s ludvou,že když už jsou dětičky nastydlé,tak si zaslouží více pochovat a pomazlit,než se striktně držet režimu atd..n

ono,počkejte- nejen v roce že to bude jiné jak píše ludva,ale počkejte až se vám děti v postýlce postaví-ono když umí jen ležet maximálně se otočit,tak vytuhnou,ale jakmile objeví ,že stání v postýlce je velká zábava,tak to pak půjdete tisíckrát do pokoje a tisíckrát dítě položíte a ono se vám stejně po titící jedné znovu postaví než pak padne únavou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ne,nechci předbíhat,být to tak nemusí..jen chci říct,že se to ted v tom věku tak často mění.....

já chovám hodně,často...ted se teda ani nevím jak odařilo,že pár dní usíná adámek sám,bez asistence a hlavně bez křiku (to bych ho nenechala s křikem ve stresu usínat-to ani omylem) takže ted ho položím,odejdu a většinou usne...ale jak jsem psala výš,že se to mění,tak si nedělám iluze a třeba za týden to bude zase inak :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
u tomíka jsem to pořád nějak řešila,ted to nechávám taknějak přirozeněji plynout a jde to asi i líp,když netlačím na pilu...tak uvidíme,jak to bude dál...jak všichni říkají-první dítě je testovací a u druhého už člověk ví víc....

k té ppstýlce-ano,nedoporučují se polštáře,ale vyvýšená postýlka-s pevnou matračkou není chyba...nevím jak u vás v porodnici,ale v těch dvou co jsem byla já vždy měla miminka vyvýšeno pod hlavičkou-matraci- pevná,bez polštářů,ale vyvýšená...

známé s dvojčaty přímo lékaři i doporučili dát pod hlavou výš...takže kdo má rovinu -budiž,kdo má výš pod hlavou-žádný stres-taky to není chyba....chybou by bylo zvýšit pod hlavou polštářem,ale mluvíme zde o matraci...

holky,stejně si musíme najít každá to svoje co vám vyhovuje...nikdy nebude nic 100% a at to děláte jak to děláte,tak určitě s tím nejlepším úmyslem pro mimičo a at to děláte jak to děláte,tak jste určitě ty nejlepší mámy svým dětem :slight_smile:

arwi- starší dítě neberu-to bych se tam picla :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: takže tomíka bude hlídat manželín...zda si vyhraje dan fakt nevím...přijde mi to spíš pro menší děti dělaný....ale netrpufnu si fakt soudit...

mám ti tedy taky zapsat dvě místa? :slight_smile:
5. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
teessa, očkuju normálně. Pokud nemáš k neočkování zdravotní důvody, tak je myslím, odmítnutí očkování trestný čin :frowning2: . Ale úplně chápu tvé pocity. Malý dostává Hexu a po 14 dnech Prevenar, hodně se bojím, že je po tom zatraceným očkování hodně oslabený. Mám už školní děti a bojím se, že mu něco přitáhnou ze školy. Třeba to s tou prasečárnou nebude tak hrozný. Stejně s tím nic nenaděláme....
5. lis 2009 v 10:09  • Odpověz
autor
tess- ahoj, mě mudra očkuje pouze zdravé dítě...pokud má aktuálně rýmu,tak tam ani nejdu... pokud měl prcek (ten první ) teploty, tak chtěla,aby byl 14 dní v pořádku bez jakýkoliv příznaků....
promluv o tom s mudrou-určitě je asi vhodný pár dní po očkov. pak nechodoit nikam,kde je hodně lidí (obchody atd.. )-což teda není úplně vhodný v tomhle období i bez očkování :wink:
5. lis 2009 v 10:13  • Odpověz
Il, naše paní dokotrka očkuje Symfl s odstupem 14dní od Hexi (pokud maminka vyloženě netrvá na spojeným očkování). Na 3.m měl Vítek kapky s atb kv. té rýmě, takže jsme měli jít 14 dní podruhé hexe (ve 4.m a 14ti dnech) a to bylo teď v Út. Jsme zvědavá jak to dopadne.

Ludvi, to je fakt na palici ti řemeslníci - já bych je kolikrát s radostí nakopala! Ti "Tvoji" dělaj jak běsný a ti naši se zas kopou do zadku, místo aby dělali (ikdyž tenhle týden makaj, to jo).
S tím stěhováním je to tak, že bychombyli na Vánoce rádi v Domečku. Ale upřímně řečeno tomu moc nevěřím. :confused: Vnitřky by teoreticky mohly být do 14ti dnů hotové, ale podlahy se budou pokládat až na začátku prosince. Dneska by měli kopat přípojky, aby je mohli přijít příští týden zapojit. Na konec listopadu je objednaná kuchyně a musí být vymalováno (cožbychom si rádi udělali sami). Tak uvidíme.

Teeso, zatím očkujem bez ohledu na chčipku. Očkování na sezoní chřipku se dá dát dětem od ukončeného 6. měsíce, ale zda je to doporučovaný nebo ne, Ti teď neřeknu.

Klárko, Ilčo, to jste dobrý, že už máte alboně. Já budu muset vybrat fotky na vyvolání. Jdem po srazíku na ten ples, kam bychom fotky rádi vzali, tak mě to aspoň dokope. :slight_smile: Jéé, tpo bychom možná mohly vzítalbíčkana sraz, ne?
5. lis 2009 v 10:14  • Odpověz
autor
asi už nestihnu více odpovědět,adámek se nějak začal mlít,asi se bude budiit..

andulko-domeček máš už na střeše nafocený,nebo jsem to prošvihla?

ludvi- no jo,s dětma,když ti tahají nemoce ze školy je to ještě težší...mě stačí tomík-který se hned o rýmu podělí s bráchou....a to ještě není to klasické chřipkové období...to pak nechci taky vidět....
5. lis 2009 v 10:17  • Odpověz
holky děkuju moc fakt z toho mám také smíšené pocity na chřipku bycg nikoho očkovat nenechala je to dle mě kravina...

ještě jednou dík a ať vám prcci pěkně rostou :dizzy_face:
5. lis 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
holky, koukám,že co očkování a co doktor,to taky jiný názor.... :wink: :slight_smile:

ludvo-úkáčka fakt good...to by mě už kleplo..a jak iluška píše,že to dělají dlouho-tak vzhledem k jejich pracovní morálce (obecně) mě to ani nepřekvapuje...ale musí to být na mašli... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. lis 2009 v 10:22  • Odpověz
ahojky brebentilky.... :slight_smile:

tess - nás též mudr očkuje normálně, zatím máme všechno jak má být naočkováno, takže neporadím... Každopádně nezkazíš nic tím, když se budeš s malou chvíli vyhýbat společnosti a tím eliminovat riziko, že malá něco pochytí... :wink:

já poslední dny jak sednu k počítači a chci něco nakoníkovat, tak mladík mě odvolá...mi to snad dělá schválně škvrček malej :grinning: takže nestíhám dočítat a nevím jak se vlastně máte... :confused: Ale určitě všichni dobře...
Odpoledne až pepino usne, tak se na to vrhnu a nějaké domácí práce prostě nechám být...sstejně to za mě nikdo neudělá, co?
teď jsem ho chvilku zabavila, páč je televizním maniakem a já mu telku nedovoluji, tak teď má vyjímku a kouká na písničky na Óčko :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 10:25  • Odpověz
Ahoj Bledul a Claudi!

Mláďátko se mipřed chvilkou probudilo a teď vypráví, co se mu zdálo. :slight_smile: To je tááák super! :dizzy_face: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 10:26  • Odpověz
Ahoj mamci,

taky strasim od pul sesty, ale jeste jsem si dachla :slight_smile:

Bledulko, ano, zamluv nam dve mista a hodne siroky dvere na kocarek :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 10:27  • Odpověz
autor
arwi- jo a jinak jsem ráda,žense daří dobře a i dle příspěvku včerejšího jsi byla tak pěkně pozitivně naladěná :sweat_smile: :sweat_smile: to jsem moooc ráda :slight_smile:

holky s dudlíkem- tak já už asi veškeré snbahy vzdávám-adula mi dudlajz razantně odmítá-vyzkoušeno hodně tvarů i materiály různé a nic- vše plive nebo ho to i dáví...včera jsem koupila poslední typ dudla-malilililinkatý a krátký,takže snad ho dávit nebude,ale stejně ho plive..takže pár dní pokusů a pak to vzdávám a začniu se smiřovat s tím,že holt bude místo dudlu ruka :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tak a adam je definitívo vzhůru,takže zae jsem prdlajs stihla ...no zatím papá :slight_smile:
5. lis 2009 v 10:30  • Odpověz
autor
arwi-když neprojedeš dveřmi,tak tě tam nějak dostaneme i kdyby se to mělo vybourat :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 10:32  • Odpověz
autor
reakpitulace se srazíkem

andulka
ludva
iluška + Dan
claudi + pepa
janča
klarka
bledulka
sis + sestra
arwi + jarda

souhlasí kočky? kdyžtak mě opravte a je možný,že jsem něco přehlídla,tak kdyžtak mi to pošlete i do IP...

a ted už fakt mizím :slight_smile:
jinak holky,co tu dlouho nebyly-těm jsme to napsala do IP,tak snad se vyjádří také :slight_smile:
5. lis 2009 v 10:35  • Odpověz
jeeejej, chvilku tu nejsem a tady se to tak rozjede :grinning:

jsem tu akorát měla finanční poradkyni, která mi radila co s mýma smlouvama, spořeníma, pojištěníma atd.

teesa: u nás se očkuje normálně. já už jsem očkovala hexou a sinfloryxem, a má se to v určitých intervalech, tak to teď nebudu přerušovat a naočkuji v daném termínu (1.12. při šestiměsíční kontrole)
jinak ostatní očkování bych teď nedávala, myslím tím očkování proti chřipce či jiná očkování.

bledulko: díky za místo i pro dana :wink:

jinak já Lucinku učíme režimu, usíná bez chování (ono to šlo tak nějak samo, usíná sama a bez pláče, kdyby plakala, tak bych taky neměla to srdce ji nechat vyřvat, to bych samozřejmě taky chovala), ale když je nemocná, jako byla teď, tak to jsem samozřejmě taky hodně chovala a rozmazlovala. To jinak ani nejde. :wink:

andulko: s tím braním albíček na sraz si nejsem tak jistá, protože já mám tak velké album (a v prosinci bude zaplněné další), že bych se s tím asi netáhla a hlavně by nebyl čas to všechno prohlížet, vždyť stačí, když dáme aktuální fotky do albíček tady na koníkovi :wink:

bledulko: malá mi zpočátku taky dudlíka razantně odmítala, vždycky se mi jím dávila a plivala ho. Ale od třech měsíců nastal zlom a teď bez něj nedá ani ránu. Někde jsem četla, že mimčo má mít dudlíka až od třech měsíců, že když se dává dřív, tak to není vhodné kvůli správné technice sání u kojení. Tak to asi Lucinka někde četla taky a počkala si až do těch třech měsíců :grinning:

bledulko: u mě souhlasí :wink:
5. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
Ahoj, koukám, že tady se dnes vstávalo docela brzy

Anduli – ty jo, a za chvilku už se můžete stěhovat, jen ať to jde takhle dál!!! A jakou krbovou vložku jsi nakonec vybrala – normoš otvírání nebo to vertikální???

Iluss – ty jo, to je blbý s tou prací. Ale neboj, všechno dobře dopadne!!! Nechtěl by Dan pracovat v Hornbachu na Čerňáku? Honza by se zkusil zeptat, jestli někoho nepotřebujou, občas se tam nějaké místo uvolní… No, ale nevím, jestli je to jeho obor nebo tak…

Bledulko – no postavovním v postýlce – to bude asi pěkný boj, co? Mně teď docela dává zabrat i Ondráškovo převracení na bříško. Jen co ho položím do postýlky, tak je na břichu. A na něm neusne… Neumí si položit hlavičku na bok, vždycky ji poslušně drží nahoře anebo potom má noc zabořený do matrace – ale u toho zase řve…
5. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.