• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
JAni, Ondrášek je vychovanej a tak hlavičku nepoloží a nepoloží. :grinning: Neboj, on na to časem přijde. :wink:

Bledul, mylsím, že Unka taky říkala, že dorazí soběma dětičkama.

Il, mě to s těmi alby napadlo,hned jak jsme to odeslala.

krbovku máme normálně otvírací do boku. Já jsem sice "tajně" snila o vysouvací nahoru, ale na tu nejsou korunky.
5. lis 2009 ve 14:50  • Odpověz
Jéé,Klárka mádo této chvíle přesně 4000 příspěvků! :slight_smile:
A než odešlu tenhle o 10míň. :slight_smile:
To jsme teda drndy. :grinning:
5. lis 2009 ve 14:54  • Odpověz
tááákkk.....jsem to konečně dolouskala co se tu povídalo..a už z toho zase vím prdlajs :grinning: ale to neva...

jé to ani nevím kolik příspěvků už jsem nabreptala já, až to dopíšu tak se musím číhnout...ale 4000 to asi nemám...

arwi - jarda tam bude mít chlapi parťáky, Iluščin Dan a můj Pepino, tak to budou chlapci silná trojka...
Holky, svěříme jim všechny dětičky co tam budou a my budeme v klidu drndat :grinning: :grinning:

Pepino ještě na bříšku nikdy nespal, on na něm není moc rád...Jen když už ho donutím, tak chvíli paseme, ale raději je na zádech, někdy usne na boku, většinou v noci při kojení...To vytuhneme oba dva :wink:

jani - to je Ondrášek pěkně pohyblivej, že se takhle hezky už umí překulit na bříško...Se těším až to na srazíku uvidím na živo..No i když do té doby to třeba budeme taky umět :slight_smile:

andul - no jo co fotky domečku, jsou nějaké aktuální? šup sem s odkazem....se chceme kochat :slight_smile: Ťulda ti vyprávěl co pěkného se mu zdálo? Je to krásný jak žvatlají miláčkové naši, co? :dizzy_face: Počkej jak se tu budeme rozplývat blahem až nám poprvé řeknou MÁMO :dizzy_face:

ludvi - Matějíček je taky sedmikiláček? se už pronese, viď? jí když běhám někde po městě a nosím pepina ve vajíčku tak mi můžou ruce upadnout... :wink:

sis - taky jsem si myslela, že stačí mít prcka v občance a můžu s ním cestovat, ale paní co mi ji vydávala mě vyvedla z omylu...Tak si ho budu muset nechat zapsat do pasu, kdyby jsme někam chtěli taky vyrazit...Ale to asi až v létě někam na dovču..Tak si v německu hezky zazpívejte a Anežce ať se první cesta za hranice líbí :slight_smile:
5. lis 2009 v 15:22  • Odpověz
tak já mám necelé tři tisíce příspěvků...jsem břídil :grinning:
5. lis 2009 v 15:23  • Odpověz
v neděli nám jedna kolegyňka ze školy upekla dobrou buchtu ke kávičce,poslala mi recept tak se s vámi podělím...je fakt jednoduchá a dobrá...zítra ji budu kuchtit :slight_smile:

Na malý pekáč:
> >
> > 30 dkg cukru, 3 vejce - utřít do pěny. přidáme skleničku oleje, 30 dkg
> polohrubé
> > mouky, jeden prášek do pečiva a 30 dkg jablek.
> >
> > Vše smícháme a nalejeme na vymazaný plech a pak dáme výbornou polevu a
> posypeme
> > kokosem.
> >
> > Poleva: ve vodní lázni necháme rozhřát a smícháme (vše najednou)- 10dkg
> másla,
> > 15 dkg cukru pudru, 1 lžíce mléka a 1 lžíce kakaa.
5. lis 2009 v 15:27  • Odpověz
autor
holky,tady je táák hnusně a přitom v rádiu říkali,jak je skoro všude sluníčko :confused: :confused: :confused: tady je šedivá bílá obloha,mlha,prší...takže pokud někde u vás je pěkně,tak mi sem prosím pošlete expres kus sluníčka :slight_smile: stačí kousek...a claudinka k tomu může přibalit tu buchtu :grinning: :grinning: :grinning:

iluško- takže dudlík myslíš že má ještě šanci? tak já to budu ještě zkoušet :sweat_smile: ,ale nevím nevím,mládenec vypadá odhodlaně :sweat_smile: :sweat_smile: :confused: s lucinkou a režimem-tak to je super a je fajn,když vám to šlo takhle enásilně pozvolna bez větších stresů....u tomíka vím,že by radši padl,než by usnul sám-on je prostě velký temperament (a to dodnes) někde jsem četla,že ty děti násilným vyřváváním vlastně zlomíme....některé rychleji a některé pomaleji...tomík by řval i hodiny...jednou jsem to zkoušela a brečela jsem s ním a pak to nevydržela a vzala ho....od té doby už na takové drastárny nemám....ono je to o tom,že někomu dítě usne pěkně,rychle a v klidu nebo po krátkém broukání nebo lehkém poplakání (tom vyloženě řval až nemohl popadnout dech) a tak to vypadá lehce,ale pokud máte takové "zvíře" jako byl tom,tak tam asi ani jinak nelze,než tomu dát čas...u adámka pozoruju,že je o něco mín temperamentnější-je klidnější než tomík a ted mě fakt i překvapil,že usnul sám...bez jediné hlásky...(i když se to fakt ještě změní) ale v noci třeba když se probere,tak on by třeba brzy usnul i bez toho aniž bych ho vzala z postele...ale protože máme tomíka a toho by to vzbudilo a pak už by nespal vůbec nikdo..tak adama hned jak v noci knourne beru do náruče....

ale uvidíme jak to bude.... :slight_smile:

andulko- unka už psala definitivní rozhodnutí? aha...já myslela že ještě nebyla definitivně rozhodnutá,ale přiznám se,že se mi to v hlavě plete :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ted už to asi nedohledám,budu asi unce muset napsat Ip ....
5. lis 2009 v 15:58  • Odpověz
autor
jani- ondrášek se už u usínání mele? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: jo jo, a bude hůř :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: já nikdy nezapomenu,jak se tom poprvé postavil-bylo to na štědrý den ráno a bylo mu přesně 6 měsíců a 14 dní. ...my s honzou měli radost,že nám jako dal vánoční dárek a o pár dní jsme prohlašovali,že to byl spíš danajský dar :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
mě zase adam odmítá spát jinak než na bříšku,ale mám monitor dechu,takže ho nechávám,protože se již brzy dokáže otočit na břicho a pak už bych ho neudržela jinak...ale zaplatbůh za monitor,fakt...

claudi- buchtička vypadá moooc hezky :slight_smile:

já na pečení moc nejsem...doma to nemá kdo jísta kdybych to jedla jen já,tak jsem třikrát taková :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,tak jen pro návštěvy...

ted mám ale oblíbený recept na buchtu co se podaří snad vždy a hlavně je dobráa postupně zvláční a asi tedy ani netvrdne...takže peču jen tuhle a dědovi kynutý-to má rád....
5. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
bledul - tady taky počásko nič moč ....dopoledne bylo trochu sluníčka, ale fakt jen trochu... Buchtu pošlu když tak zítra :wink:
s dudlíkem jsme taky měli problém, absolutně ho nechtěl...jak říkáš, zkoušeli jsme taky různé tvary, silikon nebo kaučuk...Nakonec se naučil, ale asi až ve 2,5 měsících...Adulka třeba bude jedno z těch nedudlíkových miminek a ručičky mu asi chutnají prostě lépe :wink:
5. lis 2009 v 16:07  • Odpověz
pekne odpoledne :slight_smile:

Bledulko u nas je uplne stejne pocasi mlha a hnusne :angry: taky bych brala trochu slunicka.

Ja sem si udelala pred vcerejskem ke kaficku krtkuv dortik :slight_smile: Je to jednoduchy a moooc dobry :grinning:

Arwi my taky hrajem dudlikovanou :grinning: :grinning:

My teda taky nekdy usiname s revem, ale dlouho to nevydrzim, kdyz place uz moc tak ji beru do naruci. Ale ona si spis ztezuje neni to uplnej rev a hraje si s dudlikem a porad si ho vyndava uz aby se naucila si ho dat taky zpatky :slight_smile:
Vecer s usnutim problem nemame to je bez revu, ale nekdy nam to dyl trva protoze bez dudlaku ani ranu :astonished:

Bledul z toho si nic nedelej ze Adamek nechce dudlika kamoscina 6 mesicni Karolinka ho nechce taky a to taky vyzkousela uplne vsechny, vydrzi s nim v puse jenom dkyz ji ho tam drzi ataky se ji nekdy navaluje takze pouziva pesticku misto dudliku, ale ted uz si ani tu pesticku tolik nedumla tak treba do Adika taky casem prejde.

Andulko to je super ze vam domecek pokracuje tak rychle, urcite uz se tesis az budete bydlet. Supni odkaz na fotecky.
Jdu se nachystat pomalu do sboru
Pa
5. lis 2009 v 16:15  • Odpověz
autor
iluš- s tou prací je to fakt na pytel- nejdřív jsem to úúplně přehlídla a pak podle reakcí se vrátila a dočetla to..

to je na nic...čím dan je? co dělal ? ono pokud nedostává výplatu,tak aspon budete mít něco od státu ,ale teda je to akt hrozný...ta doba je dnes šílená...nějak se to všude s...e, včera zrovna jsme se o tom bavili s tchánovcema...
5. lis 2009 v 16:25  • Odpověz
autor
claudi,sis- ale já nechci,aby chtěl jen ruce,pokud se mu to vyloženě zalíbí,tak to bude v prčicích....to ho pak už neodnaučím-bratrancova holka s tím zápasila straršně dlouho a ještě ted prý občas strčí palce do pusy při únavě a to jí je 6 let :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je pak fakt nanic... budu poctivě zkoušet ještě...

takže nejsem sama bez sluníčka? :wink: :slight_smile: no co,ještě že máme jiná sluníčka,že jo?
5. lis 2009 v 16:28  • Odpověz
jsme byli s manžou odpoledne na prochajdě a pak jsme to vzali na nákup do penny. Docela nás to dneska mile překvapilo. Vždycky máme prázdný vozík a platíme kolem tisícovky. No a dneska byl vozík opravdu nadupaný, bylo tam hodně ovoce, zeleniny a hlavně hodně masa a představte si, že jsme platili jen 700,-Kč. Jsem na to zírala jak divá. Manža mi řekl, nekoukej a rychle pojď, nebo nás ještě vrátí a znovu to přepočítají :grinning:

tak lucinka zpočátku na bříšku přes den ráda spinkala, ale teď neee, už jen na zádíčkách, na bříšku pouze pase.

lucinka už se taky převrací na bříško, ale hodně neobratně. Někdy se jí to povede hezky a jindy jí to zase dlouho trvá a nejde to a nejde. A někdy tam zapomene tu druhou ručičku, přilehne si jí a pak řve, že se nemůže hnout, že tu ručičku nemůže vyhdat. Hihi, kdyby lucinka nebyla takový cvalík, tak by jí to šlo třeba taky líp :wink: jí brzdí ty faldíky :grinning:

claudi: ta buchta vypadá báječně, asi si jí o víkendu upeču :slight_smile: mňaaaaam

bledulko: u nás dneska bylo krásně, hezky teplo a sluníčko :slight_smile:

bledulko: zkus s dudlíkem ještě vytrvat a nevzdávat to. zkoušej mu ho nenásilně nabídnout. já jsem to lucinku naučila myslím tak, že když dudala moje prso a usnula u toho, tak jsem ho lehce vytáhla a vrazila jí tam dudlík. A pak hezky spinkala s dudlíkem a ani o tom nevěděla. :wink:

bledulko: to už se ti tomášek postavil v 6ti a půl měsících??? :confused: to já budu ráda, když v tomto věku začnem sedět.
5. lis 2009 v 17:53  • Odpověz
autor
iluško- kde je ten levný obchod? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile:

s tím dudlíkem teda zkusím tvoji fintu :wink:

no u prahy asi bylo pěkně-i manža říkal...má přijet kolem osmé,snad přes den trochu sluníčka nachytal i pro nás :slight_smile:

jo jo,tomík je prostě velmi temperamentní,takže brzy se i otáčel...okolo tři a půl měsíců-brzy se plazil,seděl i stál,jen klasické lezení šlo až po prvním postavení....od 9 měsíců chodí bez opory..pozoruju že adula je pomalejší i klidnější..projevuje se to ve všem-jak ve vývoji,tak ve spaní, v době pláče,když se něco dsěje-tomík třeba nešel zklidnit... kdyby děti měly povahu naopak,tak mě ted asi klepne :wink: :wink: :grinning: :grinning: :grinning: takhle to jde :wink: :slight_smile:
5. lis 2009 v 18:30  • Odpověz
autor
co tedy dělá dan? jestli to není tajný?
5. lis 2009 v 18:30  • Odpověz
jasně, že to není tajný :wink: Dan dělá na kalírně v CTY strojírenská (TOS) v Čelákovicích
5. lis 2009 v 18:50  • Odpověz
autor
myslím iluško profesí.... že by profesionální kalič ? :slight_smile: :wink: :grinning:
ptám se kdyby náhodou člověk o něčem věděl....
5. lis 2009 v 18:59  • Odpověz
no vyučenej je zámečník, ale celý život pracoval jako kalič. Prý se zkusí poptat ještě v okolních firmách, tak uvidíme. Ale je možnost, že se jejich firma ještě zachrání, takže ještě neztrácíme naději.
5. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
profesionální kalič :grinning: :grinning: to zní pěkně :grinning: :grinning:

ale jinak samozřejmě zvážním a džím palečky, aby se firma zachránila a Dan dostal svoje korunky a práce mu zůstala :slight_smile:

ten fígl s dudlíkem co tu Iliuš popisuješ, tak ten měl u nás taky úspěch...i při učení na lahvičku jsem využívala pepinovi rozespalosti...Tak bledul, ještě zkoušej a zkoušej... :slight_smile:

a ten nákup se vám teda povedl! Já chci zítra dopo jet na větší nákup, tak doufám, že to budu mít levné jako vy a běda jak nee!! :grinning:

koukám, že už je skoro půl osmé a náš tatík jako nikde...vždycky ve čtvrtek chodí na nohejbal, teď přes zimu do haly a tak tam jede rovnou z práce a ani se doma nestaví, no a myslím, že se s kamarádama nějak zasekl v hospůdce, sice stejně může jen nealko, když je autem, ale jak vidno asi mu to neva...A taky mu budu muset připomenout, že existují telefony a může alespoň zavolat, že se zdrží :angry: :angry: bych mu mohla zavolat já, ale nechci býz stíhačka :wink: ...ale až přijde, tak vyndám vařečku a bude sekec mazec
5. lis 2009 v 19:23  • Odpověz
claudi: :grinning: už tě vidím rozcuchanou a v zástěře, jak stojíš mezi futry a v ruce držíš výstražně vařečku! :grinning: :grinning: :grinning: hihi, ta představa mě dost pobavila! :grinning:
5. lis 2009 v 19:31  • Odpověz
il :grinning: :grinning: :grinning: ....šílená manželka :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 19:32  • Odpověz
tak jsem včera konečně viděla film: Líbáš jako bůh....kamarádka mi ho půjčila na dvd a musím říct, že se mi moc líbil...slyšela jsem na něj různé reakce, ale já byla spokojená :slight_smile: Ještě tu mám Nestydu, tak asi zítra to zkouknu...mám ráda české filmy a ještě radši ty staré, ale musím jít s dobou a koukat taky na novější, že... :slight_smile:
5. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
autor
iluš- aha..no tak já se zeptám manžela,kdyby o něčem věděl u nich v práci (jakože tam se špatně manža nemá),ale tento druh profese se tam asi neuplatní :confused:
ale budu dret palce aby hlavně brzy dosta výplatu a neo se to nějak rozčíslo a vy jste kvůli tomu neměli problémy...

claudi :confused: :grinning: do druhé ruky si vezmi váleček a bude to dokonalé :grinning: :grinning: :grinning:

tak adámek je odlifrován do postýlky-umyt,nakojen a leží a vypadá to že kllidně a že snad usne..Tomík je s dědou venku-šli naproti babičce do práce,tak až přijdou,tak půjde na kutě on...dnes s dědou měnil pneumatiky-je to náš montér Véna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
autor
claudi- oby tyhle filmy mě lákají,ale nějak ten čas....jedině u žehlení..pak poreferuješ nestydu a řekneš který dřív,jo? :wink: :slight_smile:
5. lis 2009 v 19:45  • Odpověz
claudi: na filmu Líbáš jako bůh jsem byla v kině a moc jsem se u toho bavila, je to perfektní film! :slight_smile:

bleulko: díky za podporu :wink:

lucinka dneska usnula kupodivu nějak moc brzo. Zalomila to už před hodinkou , tak jsem zvědavá, jestli jí to už vydrží a nebo se mi večer ještě probudí.
5. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
doufám bledul, že jsi dala Tomíkovi nějaké pěkné montérky a kšiltovku :grinning: :grinning: Děda si ho pěkně užívá, že? To je fajn....Jednou na to budou oba rádi vzpomínat :slight_smile:
váleček? to je málo!!! vidím to minimálně na kulomet!!! holky, ten to schytá, že bude až do příštího čtvrtka sekat latinu sám od sebe :grinning:
5. lis 2009 v 19:48  • Odpověz
iluš - pepino taky brzy usnul, jsem se radovala, ale před chvílí jeho oči udělaly blik a byly dokořán....Tak se teď pokouším o uspání v křesílku, nohou houpu :grinning: ...ale nevypadá, že by chtěl spát, šmíruje co tu dělám...asi chce vidět ten cajmrsk až se nám táta vrátí :grinning: :grinning:
5. lis 2009 v 19:51  • Odpověz
dneska mi přišel balíček od Nutrilonu, byla tam příručka o příkrmech a vzorek obilné kašičky....taky vám to holky chodí? to asi jak jsem v porodnici vyplňovala ty lístečky z dárkových kufříků...

teda v Růžovce je husto, co? :confused: :grinning:
5. lis 2009 ve 20:14  • Odpověz
tak lucinka pořád spinká, ale kňourá ze spaní, a lehce poplakává ve spánku, asi se jí zdá něco nepěkného, tak jí vždycky pohladím, opusinkuju a je zase klidná.

claudi: ty balíčky mi chodí taky :wink: je to docela fajn.

Taky zrovna koukám na růžovku.
5. lis 2009 ve 20:31  • Odpověz
tak mě dítě ještě nespí, má teď nejvíc vyprávění a tatík? stále nikde ... :angry:
5. lis 2009 ve 20:48  • Odpověz
tak lucinka už usnula natvrdo :wink: prďolka moje.

teda ten tatík si koleduje! bych mu to doma asi taky vytmavila, že neumí zvednout telefon a ozvat se.
5. lis 2009 ve 20:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.