• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
copak, copak....ještě nikde nikdo v letníkově??? :confused: :slight_smile:
jsme asi pilné maminky a ženušky a vaříme a není čas koníkovat, že? já taky načuhuju jen v mezičase od plotny :wink:
8. lis 2009 v 11:25  • Odpověz
Hezkou neděli přeji :slight_smile:

Andulko a Claudi: cukroví jsme pekli v cukrárně už na vánoce (lidem do prodeje), teď pečeme, koncem listopadu budeme plnit a zdobit a v prosinci budeme kompletovat do krabiček :wink: (letos děláme 17 druhů, vloni bylo 22 druhů a bylo to hrozný, tak jsme to letos zkrouhli)
Sobě domů pečeme až poslední týden před vánocemi, protože dřív to nestíháme. Základ si bereme to co jde do cukrárny a pak si ještě děláme aspoň 5 druhů navíc, abychom měli trošku změnu.

Andulko: domeček je moc krásný!!! Já chci takyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :wink:
8. lis 2009 ve 13:18  • Odpověz
Dobrý večer!

Víteček už spinká, tak mám chvilku na Koníka. Ale jak tak koukám, tak tu asi budu zase sama, že?

Il, akolik toho tak pečete? Jestli se můžu zeptat?

Claudinko, co pak jsi vařila dobrého?

Já dneska kuřecí nudličky na másle se zeleninou a br.kaši. :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Za chvilku si půjdu ohřát zbytek. :slight_smile: Na zítra plánuju lasaně a pozítří šunkofleky nebo francouzský brambory. :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zdá se, že se Víťula probral. Povídá si v postýlce s plyšovým Oslíkem. :slight_smile: Nepláče, tak ho nechám, dokud mě nezavolá. Většinou po důvěrném rozhovoru s Oslíkem usne. :grinning: Ale PŠŠŠ! :zipper_mouth: Ať to nezakřiknu! :zipper_mouth: :zipper_mouth:
8. lis 2009 v 19:27  • Odpověz
jů, Iluš, tak to si máknete co? takových druhů.... no to máte mlj obdiv :wink:

andul - u nás bylo taky kuřecí masíčko, stehýnka a křidýlka, br. knédl a čer. zelí...bylo to dobré, pod ty křídla a stehna jsem ještě dala uzené maso na kousky a mělo to pak šmrnc :slight_smile: taky jsem ještě vysekla štrůdla a k večeři byla domácí pizza...uuufff, takže jsem se dneska od plotny skoro nehnula a zítra budeme dojídat zbytky a kuchyň nechci ani vidět :grinning:

tak už vegetíme na kanapíčku a já se těším na superstar...

mějte se kočky, dobrou :slight_smile:
8. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
Juuu, no konečně :wink: nakukuju sem celé odpoledne a bála jsem se, že tu dnes už zůstanu sama!

andulko: pečeme zatím na 200kg a pak se uvidí, jestli se bude dopékat nebo to vystačí.

tak já dnes vařila kuřecí nudličky s játry, čerstvými žampiony a cherry rajčátky (takovou směs) s rýží a pak kuřátkovou polívku se zeleninkou a domácímy nudlemi :slight_smile:

lasaně jsem dělala v pátek :slight_smile:

claudi: jeeee, ty už jsi zkusila zelí? já se toho ještě bojím (kvůli kojení)
8. lis 2009 ve 20:46  • Odpověz
čauky,

Iluss, tak to si teda máknete!! Máš ještě na cukroví chuť?

Dneska jsem dělala svíčkovou s kedlema.
Vepřovou jsem dělala minulý týden, ale bohužel zelíčko jsem si nedala :frowning2:

Claudi, na Bestiář jsem taky koukala. Mám ráda český filmy, ale ráno se mi nechtělo z postele.

Dneska jsem začali s Matýskem opět cvičit. Cvičení nám zabere půl hodiny, takže skoro nic jiného kromě kojení neděláme :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Rehábka nás minulý týden moc chválila, tak snad už brzy skončíme. To pak nebudu vědět co s časem :grinning: :grinning: :grinning: .
8. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz
Mates začal objevovat spodní končeniny :grinning: a začal se odstrkávat nožičkama v postýlce, takže rotuje dokola.
Končí nám období, kdy mohl jen tak ležet na sedačce, abychom nedopadli jako u Jančů :grinning: :grinning: .

Bledulko, Tomík byl teda nadaný miminko. Jenda začal taky brzy, stoupnul si v 7m a v 10m chodil sám. Je to sice roztomilé, ale to hlídání je na palici.
8. lis 2009 ve 21:06  • Odpověz
ludvo: já miluju sladký, takže i po tom všem pečení mám o vánocí na to cukroví chuť :wink: ale hlavně proto si děláme pak i jiné druhy cukroví domů, abychom neměli pořád to samé. Musí být změna.

Taky mám ráda český filmy, ale toho Bestiáře jsem včera dala pouze do půlky a pak jsem to zabalila a šla spát, byla jsem nějaká utahaná. Ale už jsem ho viděla několikrát, takže mi to ani nevadilo :wink:

Lucinka už je taky pěkně živá. Jeeee, to byla pohodička když to bylo ještě takový to spící miminko a celý den ležící na jednom místě. Teď na jednom místě nevydrží ani chvilinku. Pořád je v pohybu. Největší cviky dělá na přebalovacím pultu, když jí ráno přebaluju a oblíkám. To se vždycky ohne a přetočí a pořád mi utíká z plínky a kalhot, no oblíkám ji snad půl hodiny :grinning: vždycky se natáhne nad sebe a otočí (mám tam vyskládané plínky a oblečeníčko, co jí večer svlíknu) a ona to vždycky bere do ručiček a vyhazuje z pultíku na zem. Bere jednu plínku za druhou a už to lítá po pokoji :grinning: je to takovej ďáblík!
8. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz
Ahoj holky. Krasny vecer preji.

Bledulinko, chtela bych se zeptat, jestli jsou objednana mista uplne zavazna, u nas asi bude dost velka a hloupa zmena a zrejme si cestu do Prahy a posezeni v pizzerce nebudem moct dovolit :frowning2:
Kdyz to takhle blbe dopadne, bude mozny ta mista potom odvolat? Strasne me to stve, tak moc jsem vas chtela videt...
Asi jsem tady kdysi rikala, ze jsem si na svoje jmeno vzala pro byvaleho dve pujcky. Do predminuleho mesice je splacel, ted se karta obratila a navic se k tomu vubec nepostavil celem, takze to zbyde na mne. Asi budeme muset hledat nejaky jiny podnajem nebo se budu muset vrhnout do prace a proste na to vydelat :frowning2:

Obe deti navic basti Nutrilon, tak si asi umite predstavit. Ach jo. Kdyz jsem blba, tak to mam.
8. lis 2009 ve 21:57  • Odpověz
Ach jo - Vítek ještě nespí. :frowning2:

Takže bez dočtení zdravím a přeju dobrou noc.
8. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz
8.11. 09´cca 23:10

Vítek před čtvrthodinou usnul (a snad mu to vydrží) - Zjevně chtěl vidět Superstar :grinning: , tak vás dočítám.

Arwi, to je dost blbý! Sakra. A uvedl důvod nebo se prostě "zapomněl" zmínit? Ať tak či tak je to na přes držku!!! Moc moc doufám, že to bylo jen přechodné a následující splátky už zasuhradí on.

Il, 200kg cukroví si ani neumím představit. :confused: :grinning: Jak dlouho jste to pekli? Myslím, žes psala, že jste byli ve dvě odpoledne hotoví. :sweat_smile: Ve dvě následujícího dne a jeli jste nonstop?? :confused:

Ludvi, já jsem teda troše zelíčka neodolala a žádné extra změny jsem nepozorovala. Ikdyž je fakt,že Víťa odemě vypije nanejvýš 200ml za den. (Víc prostě nemám a hlavně si to nevezme, lenoch vyčuranej :angry: ). A nohy si už dva dny strká do pusy. :grinning:

A když jsme u nožiček - dneska jsem si před koupáním všimla, že malýmu normálně smrděj! :grinning: Asi jak byl spocený nebo čím. :sweat_smile:

Il, my máme na přebalováku maňáskovou kočičku a látkovýho rachtacího koníka a Víťula se pro jedno z toho taky pokaždý otočí a hraje si stím. :slight_smile: A většinou milá hračka dřív nebo pozděj taky skončí na zemi. :grinning:
9. lis 2009 v 09:12  • Odpověz
AHojda!

Včera se mi to prostě nepovedlo odeslat. :angry: ALe protože jsem si to prozíravě chytla do CTRL+C, dala jsem to sem dneska. :grinning:
Dnešní noc byla, řečeno slovy Claudinky, plná vášní. :confused: Než jsem si šla před půl12h lehnout,byl malej ještě 3x vzhůru (naštěstí vždy jen na chvilinku, aby zkontorloval, že jsem u něj). Dlaší buzení bylo kolem 2h, kdy dostal suchou plínděru a baštu, u které se mi i s flaškou zavrtal do podpaží a spokojeně usnul. Nechala jsem si ho v posteli až někdy do 5h. Pak jsem ho přendala do postýlky a kupodivu ho přitom ani nevzbudila. :slight_smile: Teď zas vegetí v naší posteli a vyklád si s beruškou. :grinning: Je to takový náš ukecánek. :dizzy_face: (Taky má po kom :grinning: )

Dneska jdemna 2. pokus na Symfl., tak jsem zvědavá, zda ho dostane nebo ne. Pořád trošku pokašlavá. :confused:
9. lis 2009 v 09:20  • Odpověz
Kdepak, Andulko. Jasne mi rekl, ze je to napsany na mne a on nema z ceho :frowning2: Vubec ho to nezajima a normalne to na me hodil a je to jeste minimalne na dva roky :cry:
9. lis 2009 v 10:05  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

Arwenko: teeeeda, holka, ty nemůžeš mít ten život jednoduchý, viď. Moc mě to mrzí, v jaké situaci teď jsi. Ale od tvého bývalého je to pěkná sprosťárna, že se k tomu nemá. Kdyby za něco stál, tak si třeba půjčí od známých nebo si to nějak zařídí, jen aby ty splátky mohl uhradit a ne to nechat na tobě, když máš teď dost výdajů s dvojčátkama.

Arwenko: ty už vůbec nekojíš? ani Sandulku? Nešlo by se třeba ještě rozkojit? pít hodně kojící čaje, přikládat zase střídavě k oboum prsům a tak.......četla jsem článek, že žena nikdy nepřijde o možnost produkce mateřského mléka. Že třeba i když několik let nekojí, tak se pak může rozkojit. Třeba i babička může kojit své vnouče, když se s matkou třeba něco stane (zní to sice divně, ale je to tak).

Andulko: my jsme to teď nepekli všechno najednou, to by jsme se z toho zcvokli a ani by to nešlo. Teď jsme vymačkávali do formiček jen pracinky. Jsme tam jen já, mamka a taťka. Bude se péct do konce listopadu. Každý si myslí, že to děláme strojově a jde to rychle, ale my to děláme jakoby po domácku. Domácí recepty na cukroví a děláme to jako "doma", tzn. normálně těsto vyválíme válečkem a klasickýma vykrajovátkama vykrajujeme a dáváme na plech. Je to takové domácí cukroví, jen ho děláme ve větším množství, než lidi sami doma.

Tak to já se ještě bojím jídel jako je cibule, zelí, luštěniny, papriky, květák apod. Ale už nejím tak moc dietně, jako zpočátku po porodu. Už se snažím jíst skoro všechno, jen tomuhle se vyhýbám.
pamatuju si jak v létě jsem ochutnala trochu leča (kde byly papriky) a malou z toho celou noc bolelo bříško a příšerně řvala, jak se kroutila. Teď už sice má dost pohybu a dokáže vytlačit prdíky sama, ale i tak se ještě bojím.

Andulko: tak ať vám to dnešní očkovando dobře dopadne :wink:
9. lis 2009 v 10:18  • Odpověz
Arwi: tak to jeho jednání je opravdu o "přeshubu"!!!!!! Být jardou, tak si zaním zajedu a dám mu, co se do něj vejde! To je fakt nechutný, tohle jeho jednání a myšlení!!!
9. lis 2009 v 10:23  • Odpověz
co toto? no toto? :confused:

píši vám všem černý puntík do notýsku za neomluvenou absenci! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
9. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz
čauky berunky :slight_smile:

arwi - to je teda prasárna nejvyššího kalibru od toho bejvalého :angry: :angry: :angry: fakt nechápu, jak může být někdo tak nezodpovědný a bezohledný :angry: :angry: Když nedorazíš na sraz, tak nám to bude líto, ale to se nedá nic dělat... :frowning2: Důležitější je, aby se vše rychle vyřešilo a vy mohli v klidu dál být v bytečku a nemít starosti za co koupíš dětem mlíčko...Moc držím palce a myslím na vás kočičko :slight_smile:

iluš - tý jo, 200kg cukroví...to jste teda pašáci :slight_smile: Určitě vám jde na dračku, když ho děláte takhle poctivě :slight_smile:

ludvi - máte teda pochvalu i ode mě, že tak pilně cvičíte a výsledky se dostavily, to je moc dobře... Moc volného času budeš mít? Ha ha ha...jsi vtipná matko tří dětí :grinning: :grinning:

k tomu jídlu - no já už jím více méně vše, snad jen fakt kromě květáku, brokolice a ostrého či moc kořeněného jídla a je to v pohodě...Jako jasně, že si toho zelí nedám velkou kupu jako bych si dala normoš, ale dám si ho...a Pepino neprotestoval, tak mu asi taky chutnalo :wink:

andul - my taky máme někdy smradlavé nožičky :grinning: To je psina, taková krásná malá a jiank voňavá miminka a jak jim ty packy někdy teda "jedou", co? :grinning: :grinning:

dítě se na mě vzteká, že se mu nevěnuju, tak ho jdu nějak zabavit ...
9. lis 2009 ve 12:33  • Odpověz
ne ne ne, Iluško u mě prosím punťu vymazat....jsem tu :grinning:
9. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz
válíme se na zemi, já na dece normální a prcek na dece hrací, máme ji zapůjčenou i s tou hrazdičkou a má teda u nás úspěch...navěsila jsem mu na ní ještě další hračky a dítko je ve svém živlu a já moho chvíli kompjůtrovat :grinning:

iluš - vaši mají tu cukrárnu v čelákovicích nebo v praze?
9. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz
claudi: dobrá dobrá, černý puntík mažu :grinning:

malá se mi celé dopoledne taky válela na zemi na dece. Tchýně mi sešila molitany a povlíkla povlečením na deku, tak na tom vždycky blbnem. Tu hrací deku s hrazdičkou máme taky a taky se to lucince moc líbí.
Akorát jak máme na zemi tu Lucinčinu deku, tak musím teď víc hlídat kocoura, protože jí tam furt chce lézt a chce si hrát s jejíma hračkama a chrastítkama. Tak ho odtamtud vždycky vyháním.
9. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
jo a ta cukrárna je v čelákovicích :wink:
9. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz
fakt? a kde? někde na náměstí?.... já jen, že až budu mít příští školu, tak bych si tam třeba koupila nějakou dobrůtku... :wink:

no jo, kocourek si chce taky hrát, že? a jako mu nevadí, že to jsou Lucinčiny hračky :grinning:
9. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
není na náměstí, je kousek od nádraží. Ale dortíka si tam nekoupíš, jsou jen na objednávku, naši toho maj hodně, tak volně do prodeje nedávaj nic a dělaj pouze objednávky. Ale pokud miluješ marcipán, tak máme hoooodně marcipánových figurek :wink:

normálně mám doma televizního maniaka, když jde reklama, tak jí to úplně fascinuje a nevnímá nic krom telky :grinning:

jo a máme novou hru, zakryju si obličej dlaněmi, pak ho odkryju a bafnu a Lucinka se strašně rozchechtá :grinning:
9. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz
Ahojda! K puntíku prosím zaznamenat hvězdičku za přítomnost. :slight_smile:
9. lis 2009 v 16:49  • Odpověz
ale velmi pozdní přítomnost!

jak dopadlo očkovando?
9. lis 2009 v 17:15  • Odpověz
Vypadl mi net. Grrrr! :angry: :angry:

Očkovando Vítek zvládl na jedničku a už hodinu chrundá. :slight_smile: Ještě aby ne, když za celý den spal cca půl hodiny. :confused: Bych si nafackovala! Právě se z postýlky ozvalo poplakání. :frowning2: Snad to byl jen prdík.
A už jsme překonali hranici 6kg! :grinning: Vítek váží 6070g. :grinning: :grinning:

Claudi, to jsem ráda, že Víťa není jediná smradunožka v Letníkově. :grinning:

Kdepak máme zbytek osazenstva??
9. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
tak to je super, že už je Víťa zdravý a mohl se naočkovat :wink:
Jeee, tak to už je kus chlapíka :slight_smile:

Tak Lucinka se rozhodla, že asi dneska spát nebude. Spinkala hodně odpoledne a teď ne a ne usnout. Pořád si povídá v postýlce a do toho prdí :grinning:
9. lis 2009 ve 20:28  • Odpověz
Tak už konečně chrní, před chvilkou to zalomila :wink: jsem jí musela uspat u prsa.
9. lis 2009 ve 21:11  • Odpověz
andul - tak sláva, že očkovando se vydařilo a váhu máte pěknou :wink:

naše mimi taky ještě nespí....před chvílí jsem ho šla rozbalit a pěkně jsme prděli a kakali...máme takový zábavný večer, no :grinning: ... teď ho taťulín chová, páč mládě se ozývalo a to se tatíkovi moc nehodilo, protože kouká na Víkend a je tam moooc zajímavá reportáž :wink:

holky, jak jste na tom s tím padáním vlasů? já bych řekla, že už to není tak hrozné...když si myju hlavu, tak padají, ale už ne tolik jako ještě nedávno, tak snad nebudu plešatý fantomas, hurá hurá hurá...za to Pepino plešatí ze dne na den...na stranách a vzadu mu to vypadalo fest a má už jen ten kokrhel nahoře, takže vypadá jako nefalšovaný člen nějaké skupiny punkerů :grinning: :grinning: ale nové vlásky už mu taky vyrůstají, dokonce vypadají světlejší mež ty první...
9. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz
ahojky po dlouhátánské době :slight_smile:
tak to my spinkáme od 18:30, jsem zvědavá na jak dlouho, už pár dní se Vašík budí kolem půlnoci, ve 4 ráno a pak podle nálady :unamused: , kde jsou ty časy, kdy spinkal bez probuzení do půl 7 :astonished:
9. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.