• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Holky, jeste jsem se chtela zeptat, jestli vam nektere vas drobecek tak strasne malo spinka, jako Nikysek. On spi normalne jen v noci, pres den ani omylem. A kdyz se vzbudi a treba protahuje, vydava sileny zvuky fakt jak Jursky park....
10. lis 2009 ve 23:37  • Odpověz
Ahojky všem
arwen, Vašík mi to jednu dobu taky tak dělal, a pak se to zase vrátilo k normálu, teď spí tak od půl hodinky dopoledne, hodinku odpoledne, někdy opět půl hodinku.

Jinak hlásím, že jsme asi marodní :confounded: včera večer dostal Vašík horečku, nejvyšší byla ve 3 ráno 39,4 v konečníku, dáváme Nurofen pro děti, ale Vašíkoví nechutná, natahuje ho z toho. Nevím, jestli něco chytá, protože Jirka je nachlazený, smrká a kašle, já už začínám být taky nějaká nachlazená a teď Vašík ty teploty, nebo je to od zoubků, kdyby aspoň člověk věděl, jsou to zuby (totálně žužlá plínku, i lahvičku s mlíkem) nebo nemoc (když jsme oba nachlazení) :unamused: . Už jsem volala dr. měli jsem jít dneska na kontrolu v 5 měs. a očkování, takže očkování se nekoná a ještě mám volat po 9 h. či tam máme přijít dneska nebo zítra, protože dneska je tam poradna a když mám léky na horečku, tak bychom prý vydrželi do zítra. No uvidím co mi poví.
11. lis 2009 v 08:28  • Odpověz
hm, tak máme vyčkávat a když tak přijít zítra, pokud by se k tomu něco přidalo a teplota neustupovala, v těch devět už jsem naměřila jen 37,9, takže dobré, snad se to nebude zvyšovat
11. lis 2009 v 10:28  • Odpověz
dobré dopoledne :slight_smile:

hlásím, že noc u nás byla v poho...další blindění se nekonalo a baštil pak už normálně ode mne, tak se mi moc ulevilo :slight_smile: Asito bylo opravdu tím, že to bylo něco nového a asi velká dávka na něj, tak to muselo z bříška prostě ven...

ludvi - no už mi to jedna kamarádka říkala, že ten proti blinkací kupovat nemám, tak taky děkuji za upozornění, jsem ráda, že vás tu mám a každá může poradit nebo říct svůj názor...

arwi - tý brďo skoro 2000 pavouků :grinning: by mě z nich taky asi kleplo, brrr, nemám je ráda...to už snad raději myši než pavouci :grinning: S těma obědama za 26 korun je to super, taky bych něco takového brala a nemusela bych pořád vymýšlet co vařit... S tím spaním, mě taky Pepino přes den někdy skoro nespí, alespoň mi to připadá a pak jsou zase dny, kdy spí nějak víc, tak navím jak má ty hodiny v sobě nastavený...Ale zaplať bůh v noci spí docela dobře, teda budí se často, ale nepláče, jen nakrmíme nebo dáme dudlík nebo tak... Tak Nikýsek asi velký spáč přes den prostě nebude....Držím palce, a´t je dnes na vyšetření vše v pořádku :wink:

deni - tak kéž by to byly jen ty zoubky...chudinka malá, pohlaď Vašíka za nás... :slight_smile:
11. lis 2009 v 10:59  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

teda nevím co to se mnou poslední dobou je, ale asi trpím podzimní únavou, vůbec se mi ráno nechce vstávat, dneska jsem vstávala v půl desáté a vůbec se mi nechtělo, bych tam nejraději ležela doteď.

Jani: ty budeš začínat kašičkou? já jsem ještě nekoupila nic, mám doma zatím jen ty vzorky, co mi chodily poštou. Taky jsem původně myslela, že začnu kašičkami, ale nějaké diskusi tady na koníkovi jsem četla, že je prý nevhodné dávat takhle malým dětem kaše, že prý že od osmého měsíce. Že se prý má začít zeleninkou a pak ovocem a až potom kašičkami, tak nevím :confused: nejhorší je, že se všude píše něco jiného a každý doktor taky tvrdí něco jiného.

arwi: teda máš můj obdiv za ten úklid baráku, máš toho už takhle hodně, k tomu tři dětičky a ještě ses pustila do tohohle uklízení. Ale aspoň nějaké korunky navíc. No tak z těch pavouků by mě asi taky trefilo, se jich děsně štítím a bojím, tak bych to asi psychicky nezvládla. To seš fakt dobrá, že je taky nemusíš a přesto jsi to zmákla :wink:

Tak ať ti to vyšetření u Nikyho dnes dobře dopadne! :slight_smile:

Arwenko: vždyť jsi měla v bříšku dětičky dvě, tak to potrvá trošku dýl než u nás, které jsme čekaly pouze jedno miminko. Ale vydrž, pak se to taky srovná :wink:

Já jsem strie během těhu neměla.

Arwi: tak to je super cena za oběda, to se pak doma hned ušetří :wink: To Danovi v práci obědy zrušili (chtěli ušetřit, tak zrušili jídelnu, kterou museli dotovat), tak mu musím do práce obědy vařit :confounded:

Arwi: já dávám Lucinku spát v sedm (někdy usne hned a jindy jí to trvá třeba do půl osmé nebo do osmi) a budí se mi pak kolem druhé a kolem páté a pak až v devět.

Já malou teď taky kojím z obou prsů. Začla jsem s tím, když jsem měla míň mlíčka a už mi to tak zůstalo a malé to víc vyhovuje, víc se tak nají.
11. lis 2009 v 11:00  • Odpověz
Arwenko: a to ti Niky neusne ani venku v kočárku?

deni: tak doufám že to u vašíka nic nebude a že se z toho rychle dostane, snad ta teplotka byla jen ze zoubků.
11. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
arwi, taky držím palce na vyšetření, ať to Nikymu dobře dopadne.

no tak jsem už zase naměřila 38,5 :frowning2: , zatím jsem mu nic nedala, počkám, jestli to ještě vyleze a pak mu dám asi znova ten Nurofen, ach jo, už začíná mít rymku :frowning2: dneska už nás dr. neveme, tak musíme vydržet do zítra.

jdu si taky na chvíli lehnout k Vašíkovi, snad se trošku vyspinká
11. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
strie - tak já je v těhu taky naštěstí neměla, ale kdyby jo a pár mi jich zůstalo, tak bych to hodila za hlavu...hlavně, aby děti byly zdravé a pár čárek na pupíku by mi ani moc nevadily...

iluš - no právě, pak se v tom vyznej...je to fakt, každý mudr říká něco jiného a každá maminka taky, takže to bude prostě na každé z nás pro co a kdy se rozhodne a pokud to bude mimískům vyhovovat tak není co řešit... :wink:
11. lis 2009 v 11:17  • Odpověz
a iluš, s tím vstáváním, tak to jsme na tom úplně stejně...jsem ráno jako praštěná pytlem a nejraději bych se válela až do oběda...asi to počasí na nás taky působí, je tak pod mrakem a to by se hajalo a hajalo....
11. lis 2009 v 11:19  • Odpověz
Deni, pokud má jenom teplotu a začíná rýmička, tak je možná zbytečné k doktorce chodit, aby tam Vašík nechytl ještě něco horšího. Stejně ti doktorka na tohleto asi neřekne nic nového. Na teplotku paralenové čípky nebo ten nurofen a na rýmičku libenar a odsávat. My jsme takhle marodily minulý týden a mládě už je v poho :wink:
Kdyžtak zkus doktorce zatím jen zavolat.
11. lis 2009 ve 12:29  • Odpověz
holky, tady jsou další zdroje informací na zavádění příkrmů:

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=19188
11. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
Ahoj holky,

tak to naše mládě leží už skoro hodinu v postýlce. Očička má ospalý, ale řádí tam jak černá ruka. Ještě chvilku počkám a potom ho půjdu uspat.
My jsme tedy naopak měli docela probdělou noc. Mladík byl co hodinu vzhůru...

No já jsem každé ráno tak yjak praštěná palicí. Vůbec se nemůžu dostat z postele. Vůbec si neumím představit, že bych musela vstávat brzy třeba jako bledulka... Tu Tomík asi tahá z postele docela brzy.

Iluss - no čím začít - jestli kašičkou nebo zeleninkou. Já chtěla původně tou zeleninkou, ale možná zkusím tu kašičku, protože Ondra se fakt budí docela často... Zkusím mu jí asi někdy příští týden dát a uvídím, jestli se tedy budí hladem nebo jen tak :slight_smile:
Já jsem taky četla, že se kaší začínat nemá - že si pak mrňata zvyknou na sladkou chuť a už pak nemusí chtít tu zeleninu. Ale moje švagrovka a i pár kámošek začínalo kašé před šestým měsícem a zelenina pak byla taky v pohodě...

Denis - ajaj, doufám, že Vašík bude brzy v pohodě. K zoubkům je to podle mě docela vysoká teplota, spíš to bude nějakej hnusnej vir. Snad to bude brzy dobrý!!!

Arwen - o pavoucích mi ani nemluv. My už jsme je doma vzali za spolubydlící :slight_smile: Máme je tu skoro v každém rohu :slight_smile: Nějak se jich nemůžeme zbavit...
Já chci taky takový obídky. U nás je to stejný případ jako u Iluss - Honza ani nikdy žádnou jídelnu neměl, takže mu musím vařit. Občas si někdy musí někam zajít, protože nezvládám vařit každý den...
Sandulka je Bambulka? Podle čeho?
K tomu dennímu spaní - Ondra taky někdy spí míň, někdy víc... Žádný režim nemá - jen večer chodí spát pravidelně v sedm. Ale do dvou nevydrží ani náhodou. Včera byl vzhůru už v deset :frowning2:
Arwi - na jak dlouho tak vydrží to jedno balení Nutrilonu? Docela by mě to jen tak zajímalo...
11. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz
Dneska vyrážíme zase do Teplic. Honzovo bratranec slaví svátek a budeme tam i spát. Takže se tu zase ukážu až zítra...

Ondra už konečně zabral. Hurá.
11. lis 2009 ve 12:48  • Odpověz
Iluss - já tu kašičku mám takovou tu rýžovou - ta neobsahuje lepek a může se už od 4. měsíce.

I když teď jsem od jedný kámošky slyšela, že začínala kaší od pátého měsíce - tou rýžovou a přidávala do toho jednu lžičku té obilné. Doporučila jí to doktorka. Prý je lepší začít s lepkem takhle dřív než v tom osmém měsíci. No nevím... Já bych asi zatím dala čistě tu rýžovou...
11. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz
Tak my vyrážíme. Pa
11. lis 2009 ve 13:15  • Odpověz
Taky bych dala jako první tu řýžovou, švagrová s ní taky začínala a byla s ní moc spokojená. Ale taky jí budu dávat čistou a nebudu jí kombinovat s žádnou jinou.

No na obalech se sice píše že jsou už od 4.měsíce (ale to je u nekojených miminek), u kojených je to prý o 2 měsíce víc, tj. až od 6. měsíce. Někde jsem to četla. Takže my v šesti měsících budem kupovat kaše, kde je napsáno od 4.měsíce, v sedmi měsících od 5.měsíce a tak dál.
11. lis 2009 ve 13:16  • Odpověz
papa a užijte si to v těch Teplicích, to město mám moc ráda, mám odtamtud kamaráda a jezdila jsem tam vždycky na zahájení lázeňské sezony, jak tam byly koncem května ty hudební festivaly (jen letos jsem vynechala :wink: )
11. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz
Ahojky

Arwen, s tím břichem si nic nedělej. Za prvé, jsi moc krátce po porodu a za druhé, jsi měla miminka dvě, takže je bříško vytahané a bude ti to trvat kapku dýl.

Jdu za mlaďochem, půlhoďka spánku uběhla :grinning:
11. lis 2009 ve 13:26  • Odpověz
pekne odpoledne vsem :slight_smile:

Arwi at vam to vysetreni dneska dobre dopadne :slight_smile: Ja mam bricho jeste porad vytahany a strii mam hafo, ale uz trosku vybledly. Bledulka by ti taky mohla povykladat :astonished: To s tema obedama to mate super :slight_smile: Ja davma spat Anezku bud v po sedme nebo v osm a pak vetsinou spinka tak do pulnoci a pak se budi po trech hodinach. Taky se me obcas stane ze mala chce i zdruhyho prsu i kdyz v tom prvnim jeste je tak ji dam, stava se to hlavne kdyz malo pres den piju. Ja taky rikam male obcas Bambulko :slight_smile: ma takovej pidi nosanek. Se spinaknim pres den my jsme sipkova ruzenka :grinning: ted uz taky nespavame tolik jako driv. pavouky taky nemusim a doma jichted mame plni takovej tech dlouhonohejch brrrr :angry:

Bledulko at vam v patek to CT dobre dopadne :slight_smile: Fakt te obdivuju s tim cvicenim :slight_smile: :confused:

Deni snad se Vasik brzo uzdravi a neni to nic vaznyho. Treba to budou jenom ty zoubky :wink:

Ill ja mam taky spaci obdobi, rano vstavam klidne az v deset pokud to mala dovoli :grinning:

Holky vy uz budete zacinat kasicky? Ja bych to chtela vydrzet az do toho 6. mesice nez zacnu se stavickama. Ale mamka me rikala ze oni zacinali uz od 3 mesice ataky zijeme :grinning:

Jani uzijte si oslavu v teplicich :slight_smile:

Normalne kdyz jsme se vraceli z toho nemecka tak nas trefil na dalnici ptak a mame rozbity predni svetlo :( a neadlo se stim jezdit ale mam sikovneho bratra a uz je to opravene akorat to stalo 5 tacu :cry:
a musi ted vymenit i to druhy svetlo protoze kazdy sviti jinak, taky musel vymenit svicky jinak bych uz asi nenastartovala a jeste musi dolakovat predni listu pod svetlama protoze ta je od toho narazu ohnuta.
pomalu premyslim ze na srazik dojedu autem a necham je nekde na kraji prahy. Prazacky poradite kde by to bylo nejlepsi? prijedu po D1 od Brna.

Ludvi ti jukrajinci to je sila, hodlaji to jeste letos vubec dodelat?

Andulko domecek mooooc krasnej, a snad se vam to podari do vanoc dodelat abyste se mohli nastehovat, ted uz to snad pujde rychleji.

Bambulka mi prave usnula v pstylce, jsu zvedava jak dlouho bude spat :stuck_out_tongue_closed_eyes: v postylce vetsinou spi max. 1 hodinku a min.

Vecer jedu na schuzi zakladame obcanske zdruzeni tak snad tady mala nebude rvat hlady, ale babicka to s ni umi :slight_smile:
11. lis 2009 ve 14:35  • Odpověz
tak jsme vzhuru :grinning: :grinning:
11. lis 2009 v 15:05  • Odpověz
sis, já zatím ještě nebudu přikrmovat, zatím to jen studuju co a jak. Začnu s tím v 6 měsících, což je vlastně už od začátku prosince. 2.prosince jdem na půlroční prohlídku, tak se tam zeptám doktorky.
Ale ten první měsíc asi dám jen mrkvičku a brambůrek a fenykl čaj a možná banán.
11. lis 2009 v 15:06  • Odpověz
kde jste kdo? od tří hodin ani noha...no to je opravdu docházka jako do holubníku :grinning:

Jani - máš oooobrovskou pochvalu za recept na jablkový koláč...jsem ho chtěla dělat až v pátek, ale vysekla jsem ho dneska odpoledne a musím říct, že je opravdu velmi dobrý :wink: těsto se mi teda trochu trhalo, tak jsem přidala mouku a když se mi už ve formě někde natrhlo, tak jsem to jako "zazáplatovala" a ono se to krásně při pečení zacelilo... Holky, fakt doporučuji vyzkoušet...mňaminy mňaminy :slight_smile:

jdu číhat na Ozzáka, to je prima volovina :grinning:
11. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
Ahojda.

Omlouvám se, přes den nestíhám a večer mi to většinou vypadne. :frowning2:

Děvčata, potřebuju poradit. Vítek moje mlíko pije vlastně už jen odstříkaný z flašky. Na prso potřebuje absolutní klid a neakutní hlad. Přes den odstříkávat ńestíhám a večer odstříkám max. 50ml. :confused: :frowning2: A poslední dva dny už prso nechce vůbec. :frowning2: Mám dál kv. té 50ml odstříkávat (vytahávat si prsa, namáhat bolavý šlachy na ruce a stresovat se tím) nebo toho nechat úplně? Co myslíte?
11. lis 2009 ve 20:22  • Odpověz
Já se ten koláč chystám péct v sobotu. Jdem na návštěvu, tak tam s ním budu perlit :wink: :grinning: (jedna otázka, má se pak skladovat v ledničce nebo normálně venku?)

Andulko: to je mi líto, že už víťa nechce moc na prso. Já bych to možná ještě chvilku zkusila, zkus pít zase hodně kojící čaje, možná zkus znovu i ty homeopatika, abys měla nalitá prsa a bylo v nich hodně mlíčka. Zkus víťu kojit hlavně v noci, když je ospalý a moc toho nevnímá, to mu třeba to prso vadit nebude. A přes den tedy odstříkávat (máš odsavačku mlíka nebo to děláš ručně?)
No a když to nezabere, tak se nenervuj tím, že nebudeš moct kojit. Přece jenom jsou pro miminko nejdůležitější na kojení první tři měsíce. Ty už máš statečně za sebou, tak se nic neděje. Spousta miminek je na UM a jak krásně prospívají :slight_smile:
11. lis 2009 ve 21:00  • Odpověz
iluš - nejlépe v lednici, je v něm šlehačka a ty zakysaný, tak raději ať je fakt v chladu...

andul - tak já bych to nehrotila, někdy se prostě mimi odstaví samo a nemá smysl se trápit a stresovat..pokud to nejde tak to prostě nejde a jak říká Iluš, dala jsi Vítečkovi to nejlepší do začátku a ve skoro 5ti měsících není nic hrozného přejít na UM...Nemá význam, aby jsi se za každou cenu snažila kojit a nebo se mordovat odstříkáváním, když výsledkem je 50 ml...
11. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz
brý večer

andul je mi líto tvé situace :cry: , ale jak píše iluss nenervuj se tím, možná bych to ještě pár dní zkusila, já to vydržela 14 dní, když už byla krize :angry: zbytečně jsem se nervovala a pak to prostě vzdala :unamused:
ale co podívej na Ondráška, je to kluk jako buk :grinning:
11. lis 2009 ve 21:20  • Odpověz
Pekny vecer :slight_smile:

Andul jak pisou holky, ja bych to jeste chvili zkousela a zbytecne se nestresuj kdyz malej nechce a kdyz to nepujde tak prejdi na tu UM. Vsak Vitek bude prospivat dal je to sikovnej klucina. :grinning: a roste jako z vody. :slight_smile: Ja treba neodstrikam ani tu padesatku ta mi trav celych 24 h :cry: A jestli te boli ruka tak to uz vubec, at si ji jeste nenanmuzes.

Jdu do hajan jsem nejak utahana. Zitra jedeme na generalku do Brna a v nedeli mame koncert.

dobrou noc :slight_smile:
11. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj holky.

Pro Andulku: Holka moje, zacinam resit totez, vlastne jiny problem, ale vysledek stejny - Sandra se prisaje, chvili hama a pak, i pres to, ze mlicko jeste mam, zacne vyvadet, sije se, lovi, ale neprisaje se. Dam ji druhy prs, ze ktereho vytahne taky jen trochu, udela to same. Zkusim jeste zmenit polohu a kdyz to dopadne stejne, musim ji dat UM :frowning2:
Odsavacka je mi uplne k nicemu, boli to jak pes, kolikrat jsem si s ni zpusobila krvavy zraneni, fakt - vcucla prso, bolest jak bejk, vypnula jsem mi a neslo to ani odcucnout...

Vysledek je ten, ze se stejne pri kazdem krmeni docucne umelym mlickem - no, docucne je spatny slovo - vytahne jeste tak 70 a pila by dal...

Nestresuj se, vidis, jak jsem tim vsim, co se na me navalilo, dopadla ja. Napis pani Radce a nech si poslat Nutrilonek, dneska je uz to slozeni takove, ze je to tak blizko materskemu mlicku, ze se nemusis nhiceho obavat a nic si vycitat.

V DM drogerii jsem objevila mleko Babylove - slysela jsem na nej hodne chvaly, donesla jsem ho doktorce, ktera prostudovala jeho slozeni a moc se ji to zamlouvalo- navic je to BIO mleko a cena je skvela. Takze u nas hama Nikysek Nutrilon a Sandulka je dokrmovana mlickem Babylove.

K dnesnimu vysetreni: Nikysecek nemuze mit nic jednoducheho - ma v levem ousku silny zanet, praskly bubinek a dostal ATB a silne kapky :frowning2: Chudinka moje malinka
11. lis 2009 ve 22:38  • Odpověz
Holky,

já to takle zkouším už 14dní. :confused: Asi to už fakt vzdám. Vítek je na Nutrilonu už 4 týdny. A konečně začal přibírat. :slight_smile: Jinak děkuju za názory.

Na ten koláč se jdu podívat. Pořád jsme vás ještě nedočetla. :frowning2: :sweat_smile:
11. lis 2009 ve 22:42  • Odpověz
Ahojka,

Andulko, důležitý je, aby byl Skřítek Vítek v pohodě a nejvíc bude, pokud budeš v pohodě ty.
Jak píšeš, konečně začal přibírat, tak se netrap. Už je to velkej kluk, za chvilku mu začneš dávat zeleninku a jiný dobrůtky.

Jak to vypadá s domečkem? Už se chystáte na ty podlahy?

Arweinko, ještě k tomu břichu, mám cejchu přes kalhoty a nic s tím nenadělám. Prostě je vytahaný :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Arwen, zkus se podívat na kojeni.net. Třeba by ti paní poradila jak na Sandulku. Přece jen je kojení nejlevnější varianta. Nevím sice jak to máš s prací a jak stíháš dětičky krmit. Maminka je hlídá, když vybíráš? To je pak možná jednodušší ta flanděra.
Nikýskovi přeju brzké uzdravení. ATB rychle zaberou a bude zase dobře. Chudinka nemá nic jednoduchý...
11. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.