• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Arwi, máme to přesně tak - 5x zatáhne (když se zadaří) a kouká po flašce, kterou mi pak bere z ruky a sám si ji cpe do papulky.
Zkoušela jsem zelený a žlutý jedničkový nutrilona žlutý vydrží dýl než zelený (nám o týden), takže se vyplatí těch 40,- na víc. :wink:
Jinak jsme Ti dneska zabalila balíček sa zítra ho s Víťou odvezem na poštu. :wink: Věcičky v pytli jsou vypraný. Co je zvlášť ne.

Jdem do hajan, nebo užto asi nevydržíma budu se škrabat. :cry: :frowning2: Někde jsme chytla kvasinky a udělal se mik tomu opar. :angry: :angry:

Dobrou noc!
11. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz
Den, jak je malému? Hlavně aby teplota nešla moc nahoru. Já mám raději paralenový čípky než sirup.
Po sirupu se dětem zvedal kufr a přece jen zatěžuje žaludek. Prostě jsem jim frkala do zadku čípek, chvilku podržela a bylo. Pak je docela účinný omývání vlažnou houbou, nebo rovnou kopání ve vlažné vodě. Nesmí mít ale dětičky zimnici, nebo studený končetiny.
Na zuby se mi zdá ta teplota dost vysoká. Uvidíš zítra, třeba bude líp.
11. lis 2009 ve 22:59  • Odpověz
Ani, jsou to potvory nase. Tyjo, jak to, ze ten zluty vydrzi dele??? Jaky zluty mas vubec na mysli, prosim Te? My mame polsky zeleny, ktery je stejny jako nas modry Nutrilon 1. Mam v tom chaos, poradis?
Strasne Ti diky za balicek, moc nam pomuzes, fakt....

Ludvicku,mrknu se a napisu tam. Ja sice o moc vic mlicka, nez ona vytahne, nemam, ale kdyby necucela po ty flasce a nevedela, ze ji to z ni potece lip, tak by treba vytahla vic...
11. lis 2009 ve 23:05  • Odpověz
Iluss, mělo by se začínat se zeleninkou, pomalu přidávat libové maso, pak teprve ovoce, jogurty.
Hezky pomaloučku, aby si na novou stravu dítko zvyklo.
Někdy se dává nejdříve kaše, ale jen pro ty největší hladovce co prořvou celou noc.
Měla by se dávat nejdříve rýžová bez příchutě a neslazená a hlavně lžičkou.
Pak by jim nechutnala ta neslaná nemastná zelenina.

Babičky to těžce nesou, protože my dlabaly ve dvou měsících mixovanou svíčkovou a mačkaný pomeranče.
Sice jsme to všichni přežili, ale s alergiemi na potraviny :grinning: :grinning:

Tak jdu nakrmit kámošku myčku a do hajan.
11. lis 2009 ve 23:08  • Odpověz
To víš Arwen, s flanděry to teče samo bez námahy.
Babylove mají dobrý věcičky, používám jejich pleny.
11. lis 2009 ve 23:11  • Odpověz
Hele, Ludvi, mamka mi porad cpe, ze bych jim mela dat stavu z jablka a mrkve, ja mela taky svickovou a kyselo :grinning: :grinning:
Na to konto jsem dala oliznout Nikyskovi spicku lzicky, kdyz jsme meli svickovou my a mamka asi nekecala - mlaskal jak stado prasatek :slight_smile:

Ja mam od Babylove i ubrousky na prdelku a cistitka ousek, ale toho milka jsem se bala. Jenze Sandulce chutna a nic nerika, prdi, nekrouti se a zda se zasycenejsi nez Niky po Nutrosi...

Normalne jsem vymyslela, ze zacnu jezdit na kole na vybery, mela jsem dojem, ze to pomuze mym brisnim svalum (zatim me bolej jen stehna, hned po ujeti par metru me zacalo s odpustenim priserne svedit tam dole a malem me na krizovatce prejelo auto :grinning: :grinning: :grinning: )
11. lis 2009 ve 23:17  • Odpověz
Ty ubrousky jsou výborný!!!
Upsala jsem se v DM na registraci a dostala jsem sešítek na slevy.
Ubrousky se fakt vyplatí.

S těma příkrmama bych počkala až do toho 4. měsíce.
Bála bych se, aby dvojčátka neměla nějaký problémy. Máš starostí až až.
Kdo by se stím lžičkou krmil, ne?

Iluss, jinak na tom kojeni.net jsou ty příkrmy dobře popsaný, tak se jukni.
11. lis 2009 ve 23:32  • Odpověz
Arwen, co že nespíš? Taky chodíš spát pozdě?
Já vůbec přes den nic nestíhám, takže veškerý domací činnosti doháním takhle večer. Konečně mám na to klid.
Mates chodí spát kolem deváté, protože dřív to prostě nestihnu a ani by nespal páč by o něco přišel :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

Jak vstáváte v noci? Každej sólo, co? To bych asi nepřežila.
11. lis 2009 ve 23:35  • Odpověz
Tak a teď už fakt jdu. Na nádobí prdím, stejně nikam neuteče! (ale ráno budu naštvaná)
11. lis 2009 ve 23:36  • Odpověz
autor
ahoj maminky,pěkný večer ...jen se na vás kouknu,dočtu a zítra se k vám snad odstanu k odpovědím :slight_smile:

kdyby ne,tak vydržte d víkendu,to prdnu děti manželínovi a už konečně napíšu nějaký elaborát :wink: :slight_smile: :grinning: :grinning:
zatím papá :slight_smile:
12. lis 2009 v 01:44  • Odpověz
Ludvi, ja kazdej den vecer dohanim resty, vcera jsem do 23.30 pracovala pro svy hlavni zamestnani.
No a s buzenim - prave, ze NE !!!!! Je stokrat horsi, kdyz se mi vzbudej hlady najednou a ja je proste bdva najednou neobstaram, takze se jeden krmi a druhej mu zavidi a ukrutne knuci, v horsim pripade priserne rve :grinning: :grinning:

My tady DM nemame, jen Rosmanna, DM je v Trutnove u Jardovych rodicu, tak kdyby nam mliko vyhovovalo, tak bychom se zaregistrovali asi tam.

Uz nevim, kdo se ptal, ale Bambulka ma nekolik opodstatneni pro sve jmeno . jednak se to rymuje se Sandulkou a taky ona tak vypada, fakt - vypada jako takova ta chlupata roztrepana bambulka z vlny :grinning: :grinning:
A dneska mi povidala JO EJA :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2009 v 09:15  • Odpověz
Dorbé dopoledne!

Tak dneska snad bude trošilinku volněji. Ikdyž musím uklízet apod. Zítra přijede segra a bratránek, aby nám pomohli vymalovat. Tak se už těším. Ale musím navařit a něco upéct. Odpo jedem s manželínkem do OBI dokoupit potřebyna malování, krmení ušákům a do kamenictví vyzjistit ceny a podmínky plátůkamene na krbovou římsu. A dopo jedem s kuchyňářem naměřit kuchyni, Arwence na poštu a k švadleně zkrátit ramínka na plesových šatech (nechci si je zničit, tak si to nechám naměřit odborně :slight_smile:). Jsem zvědavá, jak to všechno zvládnu. :sweat_smile:

Deni, doufám, že je Vašíkovi líp a teploty jsou fuč. :slight_smile:

Arwi, Niky prostěmusí zkusitvšechno, co? Takať ATB brzo brzo zaberou a je mu dobře!

Bledul, gratulace klukům k dobrým výslednkům a manželovi na zítra držím pěsti! :wink:

Ludvi, Arwi, Babylovelácký ubrousky jsou fakt supééér. :wink: A jednorázovky taky. :slight_smile:

Claudi, ale i ostatní kojo mamči - v lékárně se dá koupit vzorek UM. Minimálně od Nutrilonu. A po vlastní zkušenosti vím, že je dobrý, mít doma něco v zásobě. :wink: Jinak jak píše Ludva, ty protiblinkací mlíka jsou opravdu jen pro pravidelně blindicí dětičky. Nám celkem vyhovovala Beba Senzitiv a pak Nutrilon 1 "žlutý" (zelenýje taky fajn,ale je dřív pryč). A po Nutroši líp Vítek kadí. :slight_smile:
12. lis 2009 v 09:57  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

Teeeda holky, já mám doma to nejzlatější miminko, je to úplný andílek :slight_smile: ráno jsem se probudila kolem osmé, malá už byla vzhůru a hrála si tam a povídala s hračkami. Tak jsem si řekla, že si ještě tak na pět minutek poležím a pak vstanu. No samozřejmě jsem usnula a probudila se až za hodinu a půl (v půl desáté). No a když jsem se probudila, tak si malá pořád hrála s těmi hračkami. No nechala mě krásně vyspinkat a vůbec se nevztekala, že ještě nevstávám a nedávám jí nabaštit :wink:

Arweno: to mě mrzí, že má Niky problémy s ouškem, snad se to brzy spraví a doufám, že ho to moc nebolí.

Andulko: nemá cenu se stresovat a mít kvůli tomu výčitky svědomí, když to nejde, tak to prostě nejde, za to ty nemůžeš.
12. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
Ludvo: taky to mám takhle naplánovaný, nejdřív jeden týden pouze mrkvičku, pak druhý týden pouze brambůrek, pak to třetí týden mixnu, čtvrtý týden přidám banán. Masíčko začnu až po měsíci zeleninových příkrmů. A s tou kaší asi taky ještě chvilku počkám, dneska Lucinka papala v noci jen jednou a nestěžovala si. Tu kaši dám asi taky až po měsíci těch zeleninových příkrmů a taky začnu tou neslazenou rýžovou.

Arwi: na ovocné šťávičky mají tvoje děti ještě spooooustu času :wink: Nedám je ještě ani já Lucince a to je krapet starší :wink:

Ludvo: už jsem na ty stránky koukala :wink:

Teda dneska je venku krásně :slight_smile: nádherně modrá obloha a svítí sluníčko, doufám, že to vydrží do odpoledne, až půjdem na prochajdu.
12. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
No kde jste všechny??? :confused: to tu za celý den nikdo nebyl?
12. lis 2009 v 16:46  • Odpověz
Il, kuk!
KLuci zrovna odjeli do Obi a já si mám prý odpočinout. :grinning: Takže si jdu uvařit čaj a zapnout vysavač. :grinning:
12. lis 2009 v 16:59  • Odpověz
andul odpočinek znamená úklid :confused: :confused: :confused: u mě taky :rolling_eyes:
a závidím, že si tvoje polovička vezme klučinu a jede s ním pryč, to můj manželín, se tomu zatím brání, prý co kdyby se něco dělo a on si nevěděl rady :grinning: takže, když tak jedeme všichni :sweat_smile:

koukám, že tu vehementně probíráte příkrmy, tak nevím zda už začít za 14 dní nebo ještě posečkat, když už nekojím a mládě je na UM, tak asi proč ne, dneska jsem byla nakupovat (taky na Vánoce) a krom toho, že jsem Ondru skoro celou dobu tahala v ruce :angry: v autosedačce se mu prostě nelíbilo :confounded: a nakupovala jednou rukou :grinning: pak ztropil scénu u pokladen, když jsem ho položila a chtěla uklidit nákup, tak se na mě všichni koukali jako když mu trhám hlavu, cítila jsem se hrozně :pensive: . Tak jsem zakoupila ze zvědavosti 2 skleničky os Hami, první lžička mrkev a první lžička brokolice, měli je v akci za pár kaček, tak proč ne, taky jsem obhlížela kaše, ale je jich tolik, nějak se v nich ztrácím :confused: :rolling_eyes:
Ondra už se dožaduje koupele, no je jeho čas a zdá se mi, že má v kaťatech poklad :stuck_out_tongue_closed_eyes: "voní to až ke mně"
zatím papa

andul co mlíčko???? ještě bojuješ nebo jsi vzdala??
12. lis 2009 v 17:27  • Odpověz
Klarko: já si myslím, že Oja je na příkrmy ještě malý, počkej až co ti řekne doktorka. Slyšela jsem, že prý do šesti měsíců stačí miminku mlíčko a je jedno, jestli se jedná o mateřské nebo umělé.
12. lis 2009 v 17:52  • Odpověz
já vím, určitě se zeptám dr. na 4, měsíční kontrole co a jak, ty skleničky jsem koupila do zásoby :grinning:
12. lis 2009 v 18:02  • Odpověz
Vyluxováno, poklizeno, navečeřeno a teď usínám u telky. :pensive: Ale nesmím usnout, Tom jel do Globusu a mám mu pak vyprávět Růžovku. A taky mám v pračce prádlo.

Klárko, když to manža nezkusí, tak se nedozví, zda to s Ojou sám zvládne neboi ne. :wink:

Il, Lenka (z masáží) nám doporučovala dávat jeden týden zeleninu (jeden druh) a dalčé ovoce (jeden druh) a střídat, aby se dětičky naučily, že je sladký a kyselý a tak. :wink:
12. lis 2009 ve 20:05  • Odpověz
a co říkala o kašičkách?
12. lis 2009 ve 21:26  • Odpověz
teda jsem úplně v šoku, koukám na "Jste to co jíte" a je tam holka, která za dva roky přibrala 50kg. Já ty ženský fakt nechápu, chtěj být krásný a štíhlý a vadí jim to, že jsou tlusté a přitom když vidím, jak se stravujou a jak pro to nic nedělají. A chudinku malinkou dcerušku stravuje obdobným jídelníčkem jako sebe :confused:
Prý denně vypila 2l koly, jedla samé uzeniny, párky, tučné, sladké a žádnou zeleninu a ovoce.
12. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz
Il. brrrrr! :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Il, když jsem se s ní o tom bavila, tak říkala, že mu dyžtak můžu dát to mlíčko s kaší od Nestle. Když má Vítek hlad.

MMCh - holky, napadlo vás někdy, že to tu nemáme vůbec zapezpečený? Že nás může kdokoliv chodit číst (a to nejen, když jde o Petronelu Ludvi rodnou krev, která je čestným členem Letníkova a píše nám se) a že to pak může vynášet dál? Sice sem nepíšem žádný "intimnosti", ale musíme si dávat pozor na prsty. Ach jo...
12. lis 2009 ve 22:08  • Odpověz
Andul: abych řekla pravdu, tak já taky nakukuju do ostatních diskusí (které jsou věkově podobně mojí Lucince, tzn.květnovky a červnovky) a chytám inspirace.
12. lis 2009 ve 22:12  • Odpověz
já myslím, že tu nepíšeme nic tajného a soukromé záležitosti si můžeme posílat přes IP :wink:
12. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz
autor
ahoj kočky, sice tu už asi nikdo není,ale snad konečně se dostanu k tomu,že něco napíšu :sweat_smile:

přemýšlím,kde začnu a asi abecedně :grinning: :grinning: :grinning: tááákže

ANDULINKO- s tím mlíčkem- pokud ti vítek pije jen z lahve a stejně odsáváš málo z prsa,tak bych to asi ukončila...není to týdenní miminko,mlíčko od maminky měl nějakou dobu a on potřebuje i klidnou maminku... :wink: :slight_smile: myslím,žře to je hodně tím,že ti nepřibíral a musela jsi dát UM lahvičkou - no a jak si zvykne na lahvičku,tak některý děti pak už nemají trpělivost na sání z prsa a čekat na to,až s spustí vypuzovací reflex...dělaj jak cítíš a hlavně si nic nevyčítej... jsi dobrá maminka bez ohledu na to zda kojíš atd :slight_smile:
přijede ti ségra? to se určitě moooc těšíš :slight_smile: tak si užij návštěvu :slight_smile:

ARWI- s tím srazíkem- no,pokud by vám to nakonec vyšlo,tak mi prostě dáš vědět a já zkusím dvě místa přidat k rezervaci a doufám,že i kdyby jsi přijela jen tak,že snad se tam dvě židle najdou :wink:
nikýsek stoná s ouškem- teda koukám,že fakt nemůžeš mít chvilku klidu..je mu líp? on měl i teplůtky? to měl z rýmy?
jinak někde ses ptala na ty štávičky? zda dávat? nedávej nic, jsou ještě maličké,mlíčko booohatě stačí zatím :wink:
a jak jsi zminovala strie,tak sister měla pravdu-taky bych mohla vyprávět...takže ano-strie mám-stále jsou hodně vidět-oproti těm co mám po tomíkovi jsou fakt výraznější...ale přiznám se,že to tak nějak beru jako součást svého těla a je to to poslední co bych řešila...vím,že s tím nic neudělám a nijak si s tím hlavu nelámu- strije mi za moje dětičky stojí...měla bych je klidně kdekoliv,hlavně že mám ty dětiky :slight_smile: břicho mám taky dost vytahaný,ale tak nějak doufám,že až posílím břišní svaly,že se to zlepší,i když takový ten podbřišní vak už tam asi bude na věky věkův-ale prostě nějsem mladá osmnáctka,jsem holt máma od dvou dětí a spíš bych celkově ráda zhubla (na což pozdě není a doufám,že se to postupně podaří) ,ale ty změny těla po těch dvou těhotenstvích po sobě neřeším..bud klidu, někde jsem četla pěknou poučku,že 9 měsíců jsme nosily děti v břichu a nemůžeme čekat,že se to hned vrátí do normálu-prý se tomu má dát čas stejný jako trvá těhotenství :wink:
jo a co ten známý,který tě dusí s těma pěnězma a půjčkou? mluvila jsi s ním znovu? držím place...a co tvoje práce? už fakt pracuješ? jak to vůbec realizuješ?

claudi- tak koláč vyzkoušen? mě taky zaujal,jenže jsem doma neměla potřebné ingredience..-měla jsem jen jednu kysanou smetanu a tak jsem místo té druhé a místo té smetany obyč dala mlíko grochu a klasický bílý jogurt a docela dobrý to bylo...příště zkusím ještě dietnější verzi jen s jogurtem :grinning: :grinning: :grinning: každopádně koláč znizel-manželín asi nutně chtěl vidět dno formy :grinning: :grinning: :grinning:
takže ti pepínek taky blbě spinká? už by se to mládenci mohli naučit,že? adula mi ted spal úplně příšerně-asi i z té rýmy co měl-i jsme odložili hexu- a ted jak má rýmu na ústupu,tak se to malilinko zlepšilo,ale nechic to zakřiknout...

Deni- co vašík? jak mu je? je to lepší? doporučuju mít v domácí lékárničce i paralenová čípek pro případ,kdyby ti vyblindil všechen panadol...taky se blíží zima a zvlášt v únoru řádívají střevní chřipky- takže srajdy a zvracení-tak doporučuju si koupit v lékárně rehydratační roztok kulíšek --dehydratované dítě je bohužel hodně vážný stav-vždy se bojím,abychom s tome neskončili na infuzích v nemocnici...takže ten mám taky doma v zásobě...
tak dej vědět jak vašík :wink:

iluško- normálně tě fakt chválím,jak máš pěkně a správně nastudovaný ty příkrmy :slight_smile: to máš z toho kojení net,že? tím jsme se taky u toma inspirovala...pěkně u toho uvažuješ :slight_smile:
díky za radu s cukrovím...tak já pomalu asi začnu a krémy to naplním až pak..ale aspon budu mít něco hotovýho..normálně ted už máme asi koupeno 90% z plánovaných dárků a i zabaleno a částečně ozdobeno :sweat_smile: :sweat_smile: zrovna dnes jsme vybírali a vybrali pro tomíka jízdní kolo a helmu :slight_smile: takže kolo je doma ještě dřív,než jsme napsali o něj ježíškovi,ale to tomík neví,že už je ve sklepě (manžel pak šel do obchodu ještě jednou a koupil ho potají,odcházeli jsme s tomem bez kola)
hele,iluško,prosbička-jak to chodí na té ČSSZ na praze 8 ? tam jako přijdu a na pořadové číslo mě někdo zavolá? potřebuju k potvrzení pro rodičák od nich -o výši vyplácené mateřské...ten formulář mi na to dají oni a nebo si pro něj musím nejdřív na sociálku? díky za radu....

holky, mládě se tam nějak kroutí,omlouvám se ,že jsme nestihla reagovat na všechny..

akorát tedy ještě jednou díky za všechny vaše hlasy,které jste nám poslaly do soutěže- jsme se 63 hlasy na 81 místě :wink: :slight_smile: děti na prvních místech měli neuvěřitelných 1500 a podobně
děkuji,potěšilo nás to :slight_smile:

jo a všem co nám resp. honzovi drží zítra palce na CT a rentgeny,tak hlásím,že zítra nemusíte,nebot mu dnes volali,že mají rozbitý přístroj a přeobjednali ho na příští pátek..nepopírám,že jsme ráda...sice jde o blbou pověrčivost,ale prostě jsem prdlá a jsem ráda,že tam jde v jiné datum...

kočky,dobrou noc,jdu chlácholit mládě a zítar či pozítří snad dopíšu vše,co jsem měla "na jazyku" :wink: :wink: :slight_smile: :slight_smile:
13. lis 2009 v 00:25  • Odpověz
Ahoj Letníkovky,

hlásím, že jsem slaměná vdova a jednomatka zároveň
Manža sbalil hady a odjel směr Rakousko na lyžovažku :grinning: . Moc moc jim to přeju, ale přiznám se, že nevím jak to tady s Matějdou přežiju. Jsou teprve hodinu pryč a už je mi smutno :frowning2: . Je tady strašný ticho a klid.
Dětičky si to s taťkou užijou, taky potřebují změnu. Taťulda s nima sice nikdy nebyl sám ani přes noc, ale oni to zvládnou.
13. lis 2009 v 10:34  • Odpověz
Den, tak co Vašík? Už je líp?

Andulko, malování sdar nazdrar!!!

Jdu s Matějem cvičit, aby z něho byl zdatný Sokolník :grinning: :grinning:

Mějte se krásně.
13. lis 2009 v 10:36  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

Ludvi, no toto!!! já háďátkům moc závidím, chci takýýýý na lyžovačku :wink: Pěkně si vychutnej být slaměnou a ještě k tomu jen jednomatkou a udělejte si s Matějdou prima víkenda... :slight_smile: A neboj, ty to bez nich vydržíš a taťka to s dětičkama taky zvládne na jedničku :slight_smile:

já byla včera vyřizivat rodičák a mám to z krku,tak paráda....výsledky od apolináře dopadly taky dobře, takže na další kontrolu za 6 měsíců...

andul - budete malovat zatím jen na bílo nebo už budou nějaké barvičky? Ty vzorky nutroše jak řílkáš jsem v lékárně viděla, tak něco domů zakoupím... :wink:

bledul - manželovi to určitě dopadne dobře a o to víc, že to nebude teda v to blbý datum :wink: ani jsem nevěděla, že je dnes pátek 13. kdyby jsi to nezmínila :slight_smile:
13. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
claudie ahoj
jdeš mi přímo do rány

poreferuj co se týče rodičáku, jak, co, kde, kdy, nechce se mi to moc hledat :sweat_smile: moc děkuju :grinning:
13. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.