• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
andul . asi jak říká iluš, snad tu nepíšeme nic tajnýho, myslíš že nám sem lezou nějaký špinážníci? :grinning: :grinning: Já teda osobně do jiných diskuzí nenačuhuju, chodím jen sem a na mladou boleslav...nějak bych asi neměla čas sledovat ještě jiné drbalky :wink:

klarko - taky jsem měla hami první lžičku mrkev a pepino ji už papal, když jsem byla ve škole...říkala tchýňka, že mu moc chutnala, taky ji měl prý až v nose a na bodýčku :grinning:
13. lis 2009 v 11:13  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

Bledulko: ted to tě fakt obdivuju, že máš dárky už skoro všechny nakoupené a dokonce i zabalené. Já se v tom pořád plácám, nějak není inspirace a ani místo, kde to kupovat. Tady po Milovicích tolik krámků není a když chci někam zajet, tak na to potřebuju manžu a s tím se zase neshodneme na termínu. Vždycky něco naplánujem (jako třeba na dnešek) a pak přijde s tím, že si do toho sjednal brigádu. Soused má firmu na okna a Dan mu tam chodí vypomáhat, hodí se nám teď každá koruna. V práci maká pouze od pondělka do středy. No tak jsme si na dnešek naplánovali nákupy a včera večer ten soused volal, že dnes potřebuje pomoct, že dělaj nějaký okna v Moravské Třebové. No tak vyrazil dneska už ve 4 ráno a vrátí se až pozdě večer, tak zas z nákupů nic nebude.
Ale ty nejdůležitější dárečky mám - dárečky pro Lucinku :slight_smile:

bleduklo: jj, příkrmy už mám nastudované od A až po Z :wink: :grinning: jen pořád váhám s tou rýžovou kaší, ale asi s ní začnu až po měsíci příkrmů.

bledulko: na tu sociálku v Praze 8 potřebuješ takový fialový formulář, mě ho dala paní na sociálce tady v Lysé, kde si žádám o rodičovskou (to znamená kam spadáš bydlištěm, tak tam si zajdi pro ten formulář). Přijdeš tam, hned ve vstupní hale je takový ten příštroj, kde si vezmeš pořadový lísteček. No a čekáš, ke které přepážce tě zavolají, je tam na stěně takový displej, který ti to ukáže. pak s tím formulářem přijdeš k té přepážce a podáš ho té paní a ona ti ho vyplní (vyplní tam pouze od kdy a do kdy jsi na mateřské a denní vyměřovací základ) a potvrdí a hotovo :slight_smile: (ty si tam jen vyplníš jméno tvé a dítěte a rodné číslo). Jsi tam během pěti minut vyřízená, jde to tam fakt rychle.
mimochodem na té sociálce, kde si budeš žádat o rodičovskou a kde si vyzvedneš ten fialový formulář, tak tam ti daj ještě další dva formuláře (ohledně délky rodičovské a tak podobně), takže tam pak ty tři vyplněné formuláře odevzdáš najednou.
Jo a jestli tam nechceš jet metrem ( já s kočárkem hrozně nerada jezdím metrem) tak tam jede tramvaj 14 a vyhodí tě přímo před tou sociálkou.

ludvo: to je bezvadný, že taťka vzal caparty na lyžovačku :wink: aspoň si pořádně odpočineš. Jééé, ta ty místo abys byla ráda, tak si doma smutnís :grinning: matko přestaň truchlit a užívej klidu a volna!
13. lis 2009 v 11:15  • Odpověz
claudi: to je bezva, že výsledky u apoli dopadly na jedničku :wink:

tak to já už ty vzorečky asi ani kupovat nebudu, s kojením problémy nemám a kdyby náhodou, tak stejně za nedlouho začnu s příkrmy, takže mládě hlady trpět nebude :wink:
13. lis 2009 v 11:18  • Odpověz
klarko . na www.mpsv.cz najdeš všechny formuláře, které jsou potřeba...a nebo ti je dají na socce... Musela jsem vyplnit tři lejstra, žádost o rod. příspěvek, volba délky rodič. dovolené a třetí papír my vyplnili na OSSZ, které mi vyplácela PPM, jako od kdy do kdy a denní vyměřovací základ... a to všechno jsem odnesla na socku dle místa bydliště, tam to paní zkontrolovala, vše bylo OK, řekla od kdy budu mít rodičák a ještě mi to přijde písemnou formou...Nic to nwní, neboj, docela to jde...
13. lis 2009 v 11:19  • Odpověz
žádost o rod. příspěvek:https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=RodP090101101&SSID=421

volba délky rodičáku:https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=VnRodP090101119&SSID=422

potvrzení dávek ovlivňujících výši rodičáku:https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=XRodPZ090101215&SSID=424
13. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
je nějak časově omezený, kdy člověk musí o rodičák požádat??? Je to ještě před ukončením PPM???
13. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
klarko: jooo, o rodičák bys měla požádat před koncem mateřské
13. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
takže pokud dobře počítám, tak tobě končí mateřská koncem ledna, tak do toho konce ledna bys o ten rodičák měla zažádat.
13. lis 2009 v 11:29  • Odpověz
pokud požádáš déle taky se nic neděje, jen penízky ti mohou přijít později...znám jednu odbornici, která myslela, že vše proběhne jako nějak automaticky a o nic nežádala, pak jí asi po třech měsících bylo divné, že jí nic nechodí, tak teprve zažádala a dali jí to samozřejmě zpětně
13. lis 2009 v 11:29  • Odpověz
no to mám teda radost, to tam budu muset někdy kolem Vánoc :confounded: , PPM mi končí někdy začátkem ledna
iluss ještě mi prozraď jestli na PSSZ na Trojský jsou evidovány všechny firmy nebo jen velké???
13. lis 2009 v 11:30  • Odpověz
klarko: tam jsou myslím jen ty velké. zavolej si radši do práce na mzdovku a zeptej se, kam jako firma spadáte.
13. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
taky mi přišlo od zaměstnavatela, že mi končí mateřská ten a ten den a ode dne následujícího, že musím požáddat o rod. dovolenou, poslali už předvyplněný formulář, kde jsem jen vyplnila délku rod. dov. a podepsala...taky mě zároveň upozornili, že mám ještě 27 dní řádné dovolené a o o její čerpání jsem musela taky písemně požádat....Tak nevím, zda to mají všichni zaměstnavatelé stejné...
13. lis 2009 v 11:32  • Odpověz
klarko: na to spociálku to klidně můžaš poslat i poštou, ale může to trvat i několik týdnů, než ti to potvrzené pošlou zpátky.
13. lis 2009 v 11:33  • Odpověz
mě holky ze mzdovky taky poslaly dopis, kdy mi končí mateřská a pak formulář, kde žádám o rodičovskou dovolenou a uvádím její délku (ale ten je pouze pro interní potřeby naší firmy)
tak dovolená mi žádná nezůstala, já jsem si ji celou vyčerpala těsně před nástupem na mateřskou.
13. lis 2009 v 11:37  • Odpověz
já doma formuláře mám, dala mi je paní, když jsem byla žádat o porodné.
Iluss já si právě myslím, že budu muset na Prahu1, jelikož tam spadáme jako malá firma, tak já si to pozjišťuju :wink:
13. lis 2009 v 11:39  • Odpověz
klarko: tak tím líp, nebudeš se muset aspoň trmácet tak daleko. Systém odbavení tam bude stejný :wink:
13. lis 2009 v 11:48  • Odpověz
ahoj holky, koukám, že řešíte rodičák. tak já to už mám vyřízené, jen jsem vypsala žádost o rodičák, vyplnila další na jak dlouho to chci, dala jsem 3 roky, na OSSZ mi předtím potvrdili jen mateřskou a bylo to všechno. nic více jsem nemusela, jen ještě v práci taky pro interní potřeby vypsala, že jsem na rodič. do 3 let dítěte.
A já se iluss musím pochlubit :grinning: :grinning: :grinning: , že já mám nárok na celých 25 dní dovolené :sunglasses: , starou dovolenou z roku 2008 jsem si vybrala taky před nástupem na mateřskou a za rok 2009 mi vyšlo všech 25 dní, protože se do toho započítává právě i ta mateřská, takže jsem na ni nárok měla.

klari - mám dotaz, jaký ten sprejík na ty šupinky ti dr. napsala? my se k dr. ve středu nedostali, Vašík měl ty teploty, takže nás očkovat stejně nemohli, a 5 měs. kontrola nás tedy čeká až 24.11., a nechce se mi k dr. s Vašíkem, aby něco nechytl od jiných dětí.
13. lis 2009 v 11:54  • Odpověz
iluss budu muset do Prahy, tak jako tak, za 14 tam pojedu na gyndu pro další antikoncepci, nechat si potvrdit ten fialový papír a přemýšlím, že bych se stavila na pracáku a zažádala rovnou o ten rodičák, abych tam už nemusela, uvidíme :grinning:

dni ahoj - dr, nám napsala tohle a fakt to pomohlo
http://www.lekarna.cz/canifug-losung-1liq-1x30ml/
13. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz
klári díky, mám v záložce
13. lis 2009 ve 12:36  • Odpověz
Bleulko: potřebuji radu. Ty jsi tu tuším jediná, která má druhé dítě hned po prvním. Šla jsi na mateřskou z rodičovské. Vyplňuje se něco na sociálce před porodem?
13. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
Ahojky holky,

tak jsme doma.

Koukák, že koláč má úspěch, že? To je dobře… Já už ho dneska peču podruhé.

Sis – o autí mi ani nemluv, my už to naše máme konečně opravené (byla to spojka – takže komplet vyměnit) a museli jsme kvůli tomu sáhnout do rezervy. Ach jo, jsem zvědavá,jak dlouho nám záložní penízky ještě vydrží…
Sis – autem bys to měla do Prahy pohodlnější a určitě i rychlejší. Myslím, že nejlepší by bylo nechat autí na Opatově nebo Chodově (tam je takové to parkoviště P+R, kde ho necháš zaparkované na celý den a ještě dostaneš lístek na metro) a potom metrem. Podrobnosti, kde sjet z dálnice a tak bych ti ještě když tak napsala.

Iluss – jo jo lázeňská sezona, tam se vždycky řádilo…

Andulínku – ještě jsem nedočetla, co na to holky, ale s tím mlíčkem jsem pro to, aby ses až taknetápila a jestli to prostě nějde, tak nech Vítka na UM – do začátku ho dostal myslím dost a přece jenom už mu bude za chvilku půl roku…
tak jsme se s holkama celkem shodly

Arwi – neboj zánět se vyléčí a bude, jak se na to vlastně přišlo???

Ludvi – neboj, dětičkám víkend s manžou určitě prospěje!!!
13. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
No jo rodičák…

Klarko – naše forma taky není zase až tak velká a spadá pod Prahu 8. Radši si to zjisti, kam zajet.

Jinak já se na sociálku sem k nám do Kralup chystám v pondělí. Musí se tam po schodech, takže musím s manžou…
Už jsem tak na 80% rozhodnutá pro tři roky…
Ale ještě váhám… ¨

Nevíte náhodou, jestli když bych si ji dala na dva roky, můžu ten rok zůstat dom jen tak? Jestli třeba v práci můžu nahlásit, že budu doma tři roky, ale rodičák si vzít dvouletý???

Teda vy máte ale prima účetní, o dovolenou už jsem si zažádala a tu délu musím taky nehlásit, ale až defibitivně požádám.

Já vím, pořád to řeším…

Mám Ondru na klíně. Pořád mi tu něco vypráví a prý vám chce taky něco napsat. Tak tady to je: c fdcvbdfdfcff jv vvbj deffvvvvbbjnnnntgbbbbbbbbbbbbbbbvb cf vwqxytdr
13. lis 2009 ve 12:47  • Odpověz
Jani: můžeš pak zůstat doma i ten třetí rok, ale nebudeš ho mít zaplacený a budeš muset bojovat o to, aby ti zaplatili aspoň sociálku a zdravotku. Teď to řešila švagrová.
13. lis 2009 ve 13:02  • Odpověz
ahoj il - věděla jsem, že mi poradíš :-;
Dík.
13. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz
autor
ahoj kočky,tak tady se to rozjelo,že teda nevím kde začít...

claudi-hlavně gratulace k výsledkům- to je moc moc dobře,že to máš od apoli v pořádku :slight_smile:

jo a claudi-díky za odkazy na ty formuláře-už si je nechávám tisknout :slight_smile:

iluš-díky za popis jak to chodí na praze 8- já právě možná budu mít hlídání-v pondělí,takže to chci rychle oběhnout...ji nak s dětičkama budu muset..

s tou mateřskou- já jsem otěhotněla a nastupovala na mateřskou dřív,než mi skončil rodičák..takže jsem neměla ani jakoby neschopenku...takže jsem ted v květnu před začátkem mateřksý byla v práci,tak jsem tam zanesla potvrzení od lékaře o nástupu na mateřskou-a oni pak poslali na ČSSZ podklady pro výpočet atd-to je asi stejn jako u vás..a pak jsme na sociálce musela dát žádost o ukončení výplaty dávek rodičáku z důvodu nástupu na mateřskou- protože nemůžeš čerpat tyhle dvě dávky současně....
13. lis 2009 ve 13:10  • Odpověz
autor
holky,ted více nestihnu,snad zase v noci :slight_smile:

jo a jani,na koláč se u vás asi ale zastavím :slight_smile: :grinning: :grinning:
13. lis 2009 ve 13:13  • Odpověz
bledulko, klidně přijeď :-;
13. lis 2009 ve 13:20  • Odpověz
bledulko: moc díky za rady :wink:

jani: můžu přijet taky? ať mám mustr, jak to má zítra vypadat a chutnat :grinning:
13. lis 2009 ve 13:30  • Odpověz
no jasně, přijeď taky

ale fakt, někdy se můžeme domluvit a můžete k nám všechny dorazit :-;
13. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.