• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
pro mě žádný problém, za hodinu a čtvrt jsem vlakem v Kralupech :wink:
13. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz
Ahojda, jdu vás ¨v letu pozdravit a popřát prima víkend! Asi tu moc nebudu :frowning2: - budem tu mít návštěvu. :slight_smile:

Bledul, na manžela myslím a věřím, že to bude ok! :slight_smile: :wink:

Jani, budu pést ten jablečný koláč, tak pakporeferuju! :wink:
13. lis 2009 ve 14:36  • Odpověz
takže se dneska všichni zbalíme a vyrážíme směr janča a její jablečný koláč, no to aby jsi upekla alespoň čtyři Jani :grinning: :grinning:

tchýňka si vzala malého do kočárku a šla někam procházkovat, to je klídek.... :sunglasses: jdu číst knížku o autismu /jsem tu už párkrát říkala, že pepova ségra ma toho mladšího synka právě autistu :frowning2: /, tak mě toto téma docela zajímá, už jsem o tom pár knih přečetla a teď mám z knihovny zase půjčenou další...ta je o autismu u dospívajících a dospělých...No nebude to mít asi jednoduché prcek malý...chjo :unamused: :frowning2: Holky, není nad to být zdravý, co....
13. lis 2009 ve 14:55  • Odpověz
čauky,

rodinka je na místě, tak už jsem klidnější.
Mates zřejmě vytušil mojí nervozitu a celej den prokňoural.
Teď na chvilku usnul. Snad už bude v pohodě.

Claudi, to je mi líto se synovcem. Musí to být strašně těžký vychovávat takhle postižené děcko. Můžu se zeptat jak je starý? Máš pravdu není nad to být zdravý....

Andulko, to víš, že se najdou šmíráci, ale nepíšeme sem žádný sprosťárny, ne?
Nemáme se za co stydět.
Přeju příjemnou a pracovitou návštěvu :grinning:
13. lis 2009 v 17:14  • Odpověz
Jani, jen tak můžeš doma zůstat.
Stát za tebe platí zdravotní pojištění do 7 let dítěte, u druhého do 15 let.
Sociálku si můžeš platit sama, ale moc se to nevyplatí. Roky se ti pak nepočítají do důchodu.
U dalšího těhu pak nedostáváš mateřskou, ale rovnou rodičák a to až s narozením miminka.

Iluss, už se chystáš na druhé mimčo?

Claudi, je fajn, že nemusíš na žádný zákrok a vše je v poho.
13. lis 2009 v 17:19  • Odpověz
ludvo: neeee, druhé mimi ještě neee :wink: kamarádka čeká druhé mimi, tak shání informace.
13. lis 2009 v 17:57  • Odpověz
ludvi - synovcovi budou v lednu čtyři roky.... zatím nemluví, jen vydává takové jakoby "digitální" zvuky, vyčůrat na wc to umí, ale kadí většinou do kalhot, jinak vypadá normálně,´žádné viditelné známky /jako fyzické/ na něm znatelné nejsou, je to hezký klučina...teď v září začal navštěvovat speciální MŠ kam dochází autist. děti, tak moc doufáme, že v péči odborníků nastanou nějaké pokroky...no uvidí se co bude dál...
13. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
Dobry vecer :slight_smile:

Koukam ze se tu resi rodicak. Taky uz si to budu muset pomalu vyridit mam ho do zacatku prosince. Asi taky pojedu v pondeli, musim do Brna a do prace, ale moc se mi do spitalu ted kdyz jsou ty chripky malou tahat nechce :( S tou dovolenou me poradila tchyne ze si ji mam vybrat jestli me nejaka zustala a ne si ji nechat proplatit, je to vyhodnejsi. Asi pujdu na ten 3 lety rodicak, jelikoz planujeme dalsi baby :grinning:

Claudi gratulace k vysledkum. A diky za radu s parkovanim jeste urco budu potrebovat poradit kde mam sjet a kde najdu to parkoviste.

Arwi Niky si teda musi asi vybrat vsechno ak at se co nejdriv uzdravi, ATB urcite brzo zaberou a bude mu lip. Asi to ma z te rymy co ji mel tak dlouho, to u malych deti byva.

Den jak jste na tom s nemoci uz vam jelip?

Bledulko tak srzim manzovi pesticky at mu to vysetreni dopadne dobre.

Ludvi jeee ani nevis jak tve rodince zavidim lyzovani :slight_smile: Uziveh si doma klidek a pohodu :wink:

Claudi to musi mi svagrova s malym tezky, mit doma autistu, ja o tom moc nevim, ale musela se s tim asi dlouho srovnavat ?

Andulko uzijte si navstevu :slight_smile:

Jano ten receptik na kolac vypada dobre taky ho zkusim hned jak bude chvile casu :grinning:
13. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz
claudi: chudák švagrová, vím co je to za nemoc, jednu dobu jsem si o tom taky hodně zjišťovala, mysleli jsme, že bráchova dcerka je možná autistka, měla na to typické příznaky. Ale naštěstí se to teď srovnalo a zlepšilo, tak snad to tak není. Nikde na vyšetření s ní nebyli, protože oni to ani neviděli nebo spíš nechtěli vidět. To jsme se domnívali my okolo. Ale jsem ráda, že tomu tak není :slight_smile:

Sis: taky jsem si dala tříletou variantu. Myslím, že je to nejvýhodnější. Chceme pak další miminko, ale do těch dvou let se to nemusí zadařit a co potom.

Jani: koukám, že se tu snad všechny maminy pustily (ne bo plánují se pustit) do toho tvého koláče :grinning: já to plánuju na zítra, tak snad se povede :wink:
13. lis 2009 ve 20:41  • Odpověz
Tak po koláči se dneska zaprášilo :slight_smile: A má docela úspěch i u vás :slight_smile:
Il - není na něm skoro nic, co by se dalo zkazit. Snad tobě i návštěvě bude chutnat!!!

Nějakou tu návštěvu můžeme klíďo domluvit třeba na srazíku v prosinci :slight_smile:

Ludvi - Ondra byl taky dneska nějakej ukňouranej...
Užíváš si doma pohodu??? Napust si vanu a dej i trošku relax :slight_smile:

Claudi - jjjj, zdarví je to nejdůležitější. Vždycky si to uvědomím, když začnu blbnout třeba kvůli penězům nebo tak. Pak si vždycky řeknu, že hlavní je, že jsme zdraví (ťuk, ťuk, ťuk) a to ostatní se vždycky nějak vyřeší.
13. lis 2009 ve 22:46  • Odpověz
Ahoj maminecky.

Bledulinku, ta dve nase mista tam nech, ja vas proste videt chci a nasetrim si na to.

Dneska jsem se zastavila prave ted. Kolegyne od pujcek ma dovcu a prebrala jsem na dva mesice jejich 250 lidi...teda, to je masakr. Odskakovala jsem jen kojit a zitra me to ceka znova, i kdyz ne v tomto mnozstvi jako dnes.
Jarda jede do Prahy na nejake foceni pro Hellmanns, oslovili ho z nejaky castingovy agentury, je v uzsim vyberu pro hlavni roli do reklamy. Mamka jede zitra do Paky a k nam jede Jarduv kamos a do toho mam Danulicka a praci, no na budku. Taky od rana zvedam telefony, nevim, zda jsem to uz rikala, ale kamos ma seznamku a dava inzeraty a lidi pak volaji, takze normalne nekecam, ze jsem dneska vyridila dobych 50 telefonu.

Deticky uz dadaji, ale misty hraji dudlikovanou.

Taky si myslim, ze Nikousecek ma ten blbej zanet od te dlouhotrvajici rymy, usni mi rekl, ze je daleko horsi tu rymu odsavat, nez ji nechat zatet do krcku....jenze to zase porad blinkal napolykany hleny.
Ale reknu vam, proti tom,co jsme meli predtim, je tohle bezvyznamne nic, jen SNAD bude mit ouska v poradku...

Chtela jsem se zeptat, jestli nechavate ockovat proti pneumokokovi, pokud se to tsdy nekde probiralo, omlouvam se, ale fakt to nestiham docitat :frowning2:

Zatim papa a ja se zitra objevim.
13. lis 2009 ve 23:07  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

Tak dneska jsme měli takovou divnou noc. Lucinka každou chvilku plakala, kojila jsem asi 3X a zbytek noci jsem chovala nebo dávala dudllíka. Jestli jí trápily zoubky či co :confused:
A do toho manža úplně nehorázně chrápal (což jindy nedělá), ale to asi jak byl po tom včerejšku utahanej. Vyrazil ráno v půl páté a vrátil se až večer po osmé.
No tak jsem teď ráno jako přejetá :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Arwenko: to je dobře, že se pokusíš a srazík přijet :slight_smile: moc rády tě uvidíme!

Teda holka, ty seš na roztrhání, takové práce! To si to maminkování ani pořádně neužiješ. Ale penízky jsou potřeba, to chápu.

Tak to mě docela překvapilo, že je lepší rýmu neodsávat. Já myslela že právě tím se ucpávají dutiny a jde to do uší. :confused:

Tak proti tomu pneumokokovi tu většina maminek očkuje :slight_smile: polovina Sinfloryxem a druhá polovina Prevenarem.
14. lis 2009 v 09:04  • Odpověz
Prevenar stojí cca 1900,-(jedna dávka) a Sinflorix 1650,-(jedna dávka)
Většina pojišťoven na to přispívá. Mě pojišťovna přispívá 1000,- na každou dávku.
14. lis 2009 v 09:12  • Odpověz
Ahoj,

Iluss, Matěj poslední dva týdny vstává v noci co 2 hodiny :angry: . Sice kyne pěkně, ale člověk by se taky rád vyspal, že.

Arwenko, tak s tím doktorem absolutně nesouhlasím.
Rýma se prostě odsávat musí, jinak právěže tlačí na bubínky a ouško pak bolí a hrozí prasknutí.
Hrozí zánět dutin a hlavně pokud hleny stékají tak děcka blindí a hrozí zánět průdušek.
Měl malému udělat výtěry, musel tam mít už bakteriální nález jinak by rýma po týdnu ustala a netrvala by tak dlouho.
Udělal mu alespoň výtěr z toho ouška? U takhle malého miminka to není žádná sranda.
Synovec takhle pořád nudlil a kuckal několik měsíců, nakonec mu prasklo ucho a z výtěrů mu vyšťourali pneumokoka.
V Motole ho pak očkovali na pneomokoka zdarma.
14. lis 2009 v 09:48  • Odpověz
Claudi, nejhorší je právě u takhle postižených dětí, že člověk netuší co bude dál.
Pro rodiče to musí být strašně těžký, ale pro sourozence ještě těžší.
Máme v příbuzenstvu chlapečka s DS. Taky jsou mu 4 roky. Strašný neštěstí.
Prostě jsem šťasná, že jsou děti v pořádku.
14. lis 2009 v 09:56  • Odpověz
Ludvi,

neudelal mu vubec nic, jen mu dal ATB....ty jo, penumokoka???? Jezkovy oci :frowning2: Ja mu to reknu, jeste toho trochu :frowning2:
14. lis 2009 v 11:44  • Odpověz
Arwi, teď už mu nic neříkej, ale příště si o výtěry řekni.
Teď už je Niky přeléčený ATB.
Pneumokok to být nemusel, nechtěla jsem tě vystrašit. Ale on takový Streptokok nebo jiná potvora umí svý.
Jakmile budete mít delší dobu zelený nudláky, tak je lepší se nechat vytřít. Na koždou potvoru jsou jiný ATB.
14. lis 2009 ve 12:41  • Odpověz
Ahoj kočky,

tak u nás jsou poslední noci taky plné vášně. Mlaďas je zase vzhůru každé dvě hodiny nebo i po hodině. A ještě k tomu pak ani hnedka neusne - hučí v postýlce, vyplivuje dudlíka, převrací se na bříško a tak.
Dneska z toho mám docela náladu pod psa :frowning2:
Honza je navíc na celý víkend v práci, takže s Ondrou tady budeme válčit spolu sami. Ach jo, už aby bylo pondělí.
Ludvi, kdy se ti vrací zbytek rodinky? Zůstanou až do úterka?
No, Downův syndom není žádná legrace...

Ty jo, arwi - radši se toho doktora zeptej, jak tu psala ludva. Není to fakt sranda. Ale snad to bude v poho.
14. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
jani, tak jsme dneska měly podobnou noc, ráno jsem vstávala celá přejetá.

tak hlásím, že koláč už je upečený, vypadá krásně a voní ještě líp :slight_smile: tak jsem zvědavá, jak bude chutnat, snad se nerozpadne, až ho rozkrojím.
14. lis 2009 ve 12:53  • Odpověz
já to nechápu - tohle by přece ti doktoři měli dělat automaticky ne??? Sami by přece měli vědět, jak mimčo léčit a ne že maminky si to mají nejdřív všechno nastudovat a zjistit a pak mu říkat, co mají dělat. Ach jo - to je český zdravotnictví...
Sama jsem se v práci setkala s pár doktory, u kterých bych se fakt nechtěla léčit. Zpackali, co mohli...
14. lis 2009 ve 12:59  • Odpověz
ahoj Iluss - nech ho nejdřív pořádně vychladit
14. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
Ahoj holky

Ludvi - hmmm, DS to je taky špatné.... :frowning2: :frowning2: Pořád se ti stýská po zybtku rodiny nebo si s Matějíčkem řádně užíváte samoty? :slight_smile: Nám tatík odešel po sedmé hodině na jedno a dostal nakázáno, aby přišel včas, tak jsem zvědavá jak moc mě poslechne :grinning:

il - co koláč, měl úspěch? určitě jo...Já ho po upečení dala zchladnout na balkon a pak ještě do lednice a při krájení byl pěkně tuhý a nerozpadl se....

taky máme noci naplněné vášněmi, asi si to děti z Letníkova domluvily, ne? jsme vzhůru byli tak plus minus po hoďce... :unamused: fakt jsem zvědavá, kdy se vyspím trochu pár hodin nepřerušovaně, asi to jen tak nebude...
14. lis 2009 ve 20:48  • Odpověz
Tady se asi dospává :slight_smile:

Včera jsem si řekla, že půjdu spát dřív, abych se aspoň trochu vyspala, ale nějak mi to nepomohlo - zalezla jsem do postýlky už v osm :grinning: :grinning: :grinning: , ale ráno jsem byla přejetá jak parním válcem jako vždycky. Spíš bych asi potřebovala spát trošku dýl vkuse :frowning2: Než takhle Ondra začal blbnout, dal klíďo i osm hodin v kuse a teď max 3 hoďky. Chjo chjo.
No ale nejsem tu sama...
15. lis 2009 v 10:08  • Odpověz
Zdárek,

Jani, lehla jsem si už v půl jedenáctý - se mi nestalo už asi 5 měsíců - jakože se kóoonečně vyspím.
Mlaďocha zřejmě bolel břuch, kroutil se jak hadice celounoc. Úderem páté se konečně po týdnu vykadil. Dali jsme si další prso a konečně jsme chrundili. Po dvou hoďkách kojo, ale jinak spaní do půl jedenáctý!!!
Mates čučel z okna jak se kejvou břízy se oknem a nechal maminu vyspat.
V jedenáct volala sousedka, jestli nechci pizzu, že se jí nechce vařit. Takže zatím pohodička.
Omladina se vrací v úterý, takže dneska už budu muset kapku máknout na žehlení, abych se po jejich návratu z toho nezbláznila.
Dneska póčo nádhera. Přijede mamina, tak budeme Matese venčit ve dvou :grinning: .
15. lis 2009 ve 13:29  • Odpověz
janca9
koukám, že Ondráškové se spojili a domluvili se, že své mamči zničí :grinning: nebudu se moc rozepisovat, jelikož by to bylo to samé jak píšeš ty :wink:
15. lis 2009 v 17:02  • Odpověz
AHojda!

Tak segra nakonec nedorazila. :cry: Musela zůstat v Brně a učit se. :frowning2: :angry: A i kdyby neměla učením, jela by dom, pomoct taťkovi. Tak snad se za náma brzo dostane.

Byl tu ale bratránek a tak nám šla práce krásně od ruky. Ale ještě to z daleka není. Kamarád nám poradil, abysme stěny nejdřív ošmirglovali a dostali tak ze zdí tu hrubou omítku, která by pak padala na podlahy, :angry: takže jsme nejdřív šmirglovali a pak malovali. Nicméně podkrpví má jeden nátěr celý a dole je skoro celý obývák s jídelnou. :slight_smile:

Jdu vás honem honem zkusit dočíst. :slight_smile:
15. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
BLedul, teď jsem dočetla, že se to manželovo vyšetření přesunulo na následující pátek. tak budu držet pěsti ještě jednou. :wink: Hele, co Tomík? Už tu dlouho nebyla žádná historka. :wink:

Jani, na koláč se snad dostanu zítra. Doufám. Suroviny jsou nakoupené, tak ještě abych měla sílu :sweat_smile:

Ludvi, já chci taky na lyžééééé!! :cry: Se přiznám, že trochu závidím. :sweat_smile: doufám,že už je Matějdovi líp a že mu kakando pomohlo. To Ti malý kaká tak málo?

K rodičáku - holky, já jsem tak ráda, že už to nemusím řešit. Že jsem si to vyřešila, před teměma 4mi měsíci. :grinning:

Arwi, Ty jsi ďáblík, fakt! Hlavně se nám neupracuj, kočko!

Claudi, už máš připravený váleček, nebo se taťka vrátil včas. :slight_smile: :wink:
15. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz
Jani, prosím Tě, budeš objednávat ten hrneček od Aventu? Já bych si ho objednala taky, tak že bys mi ho objednala a podělily bychom se o poštovný. :sweat_smile: :wink: A kdyby to šlo vybrat, tak by se mi líbil ten žlutooranžový. :slight_smile:
15. lis 2009 ve 22:54  • Odpověz
autor
ähoj kočky :slight_smile: já vůůbec nestíhám...v pátek a v sobotu jsem dělala známým na přání marcipánový dort- zabralo mi to dost,ale stál za to- bylo to nahé ženské torzo :sweat_smile: :wink:

a dnes jsme ráno nafotili dětičky jako vánočně na vánoční kartičky (ozdobili jsme náš malý umělý stromek,na skleněný talíř jablíčka a ořechy atd...
a doted jsem fotky upravovala v photoshopu a manžílekj mi je pak vyiskne...a pak už jen napsat jméno,komu dárek je určen:slight_smile:
už mám hodně dárečků pohromadě,po večerech je hned balím,takže toho pak nebudu mít najednou moc....:slight_smile:

andulko,ahojky :slight_smile: co návštěva :slight_smile: to je škoda,že segruška nemohla přijet....toje ta starší,že?

jo tak ty bys chtěla historku? tak třeba tu dnešní dám do placu...naše milé dítko si začalo strkat prsty do pusy( asi mu rostou poslední stoličky a nebo se "opičí" po adámkovi ) a taky se štourá v nose..vysvětlovat nevysvětlovat-všechno marný...
tak jsem si řekla,že zkusím drastickou metodu-pepř...a když si strčil zase půl ruky do pusy,tak jsem mu jii vzala a ten mokrý ukazovák smočila v pytlíku mletézo pepře a napjatě čekala...v duchu jsem si připravovala konejšivou řeč,že ruka do pusy nepatří,že tam má bacily a mohlo by ho z toho bolet břicho atd... no a víte co milej tomík? prst olízl,zamyslel se a řekl "horký? " pak ho olízl ještě jednou,řekl "není" a šel si hrát,.... honza poznamenal,že má asi h..u plechovou :grinning: :grinning: :grinning:

občas nás docela obstojně něčím dostane... napomíná nás (honzu sprdnul,že sedí na stole,že tam se jí :grinning: ) pořád po mě něco opravuje,když něco neudělám tak jak se má :grinning: :grinning:

nechce abych mu zpívala,jediný kdo mu může zpívat je jilemnický děda,ale ten mu zpívá pouze tři sloky "beskyde beskyde! a protože mu to parkrát zpíval při usínání,tak když jsem se ho zeplata,zd amu můžu zazpívat beskyde bekyde,tak na mě spustil,že je světlo,že není tma a že Tom nespí a je vzhůru :grinning: :grinning: :grinning:

jinak tomík stále méně mluví,dám tomu čas do tří let a pak asi navštívím logopeda,protože strašně moc zaměnuje hlásky a i když to opakuju po něm správně,tak se nemá k tomu to napravit...
takže mluví tak,že míňa je mísa, míňa je i Míša, koněň je konec, vlav je vlak, Tomáň je Tomáš, ponony jsou ponožky, mamam je pat a mat, , atd atd...

ludvi,tak jak je bez dětí? asi smutno,že? ale aspon že jsou s manželem a tak víš,že jsou s ním v pořádku...doufám,že využíváš statutu jednomatky a odpočíváš co Matýsek dovolí :slight_smile: :wink:

arwi, dobře, s tím srazem tu objednávku změním,ale prosím,kdybys viděla,že to fakt nepůjde,tak mi dej prosím včas vědět :slight_smile: díky...
k té rýmě- plně souhlasím s ludvou- rýma musí pryč...odsávat je potřeba...ke konci rýmu už to pak třeba nepřehánět a jen nosík vytírat a zvlhčovat,ale v té fázi nudlové to musí ven- nehledě na to,že dětem se mnohem hůř dýchá pusou,ani jim kolikrát nejde spát a jíst..u nás bylo evidentní že áme rýmu i podle spánku-adam spal mnohem hůř...

jdu dočíst i minulou stránku :wink: :slight_smile:
16. lis 2009 v 00:05  • Odpověz
autor
jani,takže jsi se nakonec rozhodla pro tříletou variantu? a jak jsi plánovala brzy druhé dítko a pak jsi to během prvních týdnu vzdávala-jak to vypadá ted? je ondrášek už hodnější natolik,že si to maminka umí představit? :wink: :slight_smile:
s finanční situací to taky nemáte jednoduchý...doufám,že se to celkově brzy otočí a krize začne ustupovat...je to fakt těžká doba ted...

deni-tak dovolená se ted hodně hodí,že? teda ty penízky za její proplacení:slight_smile: pěkný počinek před vánoci :sweat_smile: :sweat_smile:
co vašík,už je v pořádku? a četla jsi mou IP o srazíku? jak to vidíš? vzhledem k tomu,že jsi se nijak nezmínila,tak asi nepřijedeš,že? -ale chápu,máš to dost daleko...
16. lis 2009 v 00:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.