• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
18. lis 2009 v 16:24  • Odpověz
ahojky

jdu jen pozdravit a nahlásit, že dnes večer hlídá tatík a já vyrážím mezi lidi...máme minisrazík se spolužákama ze základky, jen takové zdravé jádro...takže bude bowling a pak dobrý gáblík, teda doufám, že bude dobrý :wink: tý brďo, už jsem tak dlouho nikde nebyla, tak si to zasloužím, ne?

mějte se tu fajn a zítra přijdu dočíst, pa :slight_smile:
18. lis 2009 v 16:41  • Odpověz
andul já jsem na ty albíčka trochu ujetá, tak proč pak ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2009 v 17:23  • Odpověz
autor
ahoj mamulky...

tak jsem dnes byla odnést na sociálku ten potvrzený list z pondělka,takže to mám definitivo vyřešený včetně teda volby délky mateřské (3r)

holky,příští týden jsem se měla sejít s bývalýma kolegyňkama (mnohé z nich jsou maminkama) a ted mi psala jedna z nich,že v mé bývalé práci mají potvrzenou mexickou-neboli prasečí chřipku... :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: prý je to infekční jen pokud má člověk příznaky a ty prý nemá a inkubační doba je 1-7 dní,což je na hraně....tak tedy nevím jak se vymluvit (jasně,že se mi tam tím ppádem s dětmi nechce,navíc adula má mít druhý den očkovando) ..
nebo to mám říct naférovku? ale riskovat se mi nechce ani omylem...
18. lis 2009 v 19:47  • Odpověz
autor
andul-pěkný stránky,mám pocit,že jsem na ně někdy koukala když jsem hledala dětské cvičení... :slight_smile:
18. lis 2009 v 19:49  • Odpověz
Hezký večer,

tak dneska to byl dost náročný den. Lucinka pořád plakala, musela jsem pořád chovat, jakmile jsem jí položila, tak spustila šílený řev. Nechtěla si ani hrát s hrazdičkou. Prostě pořád chovat, nevím co to s ní dneska bylo.
Odpoledne jsem nebyla schopná skoro nic udělat. Snad to přejde a zítra bude v pohoděl.
18. lis 2009 v 19:55  • Odpověz
Jani: za ten hrneček moc děkuju :slight_smile:

Jani a bledulko: krásný fotky. Vaši kluci jsou fakt fešáci. Ondrášek se nádherně směje :slight_smile:
18. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
andulko: díky za tip na cvičení :wink: už jsem si říkala, že bych měla začít nějak cvičit, strašně mě totiž bolí záda.

claudi: užij si srazík!!! :slight_smile:
Taky bych někam vyrazila, ale jelikož kojím, tak si to zatím netroufnu. A hlavně malá je na mě poslední dobou nějak moc fixovaná, tak se bojím, že kdybych jí někomu něchala na hlídání, tak by se ubrečela.

bledulko: být tebou, tak ten srazík radši oželím, než něco riskovat. Asi bych jim to řekla na rovinu. Přece jenom máš dvě malé děti, tak to musí pochopit.
18. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz
autor
kde jste kdo? asi všichni v posteli...a já slibovala,že taky dnes půjdu dřív než v jednu v noci..takže jdu do sprchy a pak na kutě :slight_smile: loučím se a přeji zítra hezký den :slight_smile:

iluško- už jsem sesmolila omluvný mail ze srazíku...vybalila jsem to naférovku proč.... :wink: :slight_smile:
18. lis 2009 ve 22:24  • Odpověz
tak jsem teď konečně vytvořila ty fotokalendáře a odeslala objednávku :slight_smile:

jsem mrtvá, jdu do hajan, dobrou.
18. lis 2009 ve 22:56  • Odpověz
ahojky,

díky za pochvalu Ondráška :slight_smile:

Bledulko - přijde mi, že Adámek je dvakrát takový než náš Ondra a přitom je o měsíc mladší :slight_smile: A je fakt moc roztomilý - úplně stejný jako Tomík

Vy budete dávat všichni fotokolandáře, že? My si to necháme až na příští rok :slight_smile:

Claudi - užij si srazík a odreaguj se. Já jsem si asi před 14 dny vyrazila s kámoškou a v půl jedenáctý jsem musela domů :frowning2: Ondrášek se rozhodl, že mě prostě dýl nenechá - možná bych mohla na dýl, kdybych si nějaké mlíčko odstříkala, ale Ondra ještě nepoznal flašku :slight_smile:

Bledul - já bych se rozhodla stejně jako ty. - s tou chřipkou. Já myslím, že to pochopí...

Jo a dnešní noc byla vášnivá tak jako nikdy. Ondra se rozhodl, že bude od tří do pěti vzhůru - povídal si v postýlce, občas brečel, koulel se na bříško a tak. Prostě super.
Dneska ho vystraším tou kaší a uvidíme, jestli to zabere jako u Víťuldů :slight_smile:
19. lis 2009 v 10:17  • Odpověz
Bledulko - k tomu dárku pro manželína - no ono je to takhle těžký rozhodnout, když tu nevíme, co to bude...
Ale jestli ta dražší varianta toho prvního dárku stojí opravdu za to, tak bych asi dala jen ten jeden...
19. lis 2009 v 10:19  • Odpověz
Hezké poledne :slight_smile:

tak u nás dneska byla pohodová noc. Lucinka usnula večer kolem osmé a spinkala až do čtyř. Ve čtyři se probudila na kojení a pak hned usnula a probudila se kolem šesté na další kojení. Pak až kolem deváté.

bledulko: souhlasím s jančou, je těžké ti poradit, kterou variantu vybrat, když nevíme o co se jedná.

bledulko: je dobře, že na ten srazík nepůjdeš. Je lepší radši nic neriskovat. Vždyť se můžete se jít až pak, až tohle riziko pomine.
19. lis 2009 ve 12:01  • Odpověz
Ahoj maminky,

jdu se zeptat na cenu ockovani proti pneumokokovi, vy, co to mate za sebou, povite mi ji, prosim?

Srazik zatim vypada nadejne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. lis 2009 ve 12:12  • Odpověz
autor
ahoj kočky, zdravím :slight_smile:

tomík obědvá,adam si v klidu řve :grinning: :grinning: :grinning: jako ne že by breřel,ale leží v postýlce a vyloženě křičí na hračky okolo a je děsně spokojenej :slight_smile:

iluško,já chci takýýý aby mi takhle prďoch spal :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

jani, no mě taky přišlo,že ondrášek má nožičky jako hůlky,ale pak jsem si uvědomila,že prostě já rodím obry (tomík byl taky vždy větší ve srovnání s vrstevníky) ...ani nevím,kolik adam váží...měli jsme jít na kontrolu a očkovando příštín středu a nakonec jde o týden pozdějitakže se konečně dozvím,jak jsme na tom,ale tuším že 8 kilo asi padne...

arwi- no to doufám,že to se srazem vypadá dobře- když jsi chtěla napevno rezervaci,tak je s tebou prostě počítáno :wink: :slight_smile:

s tím dárkem...ten větší je příslušenství k fotáku...(konkrétně blesk co se k němu přidělá) a ten druhý (sice taky velký dárek,ale v porovnání s bleskem menší) je víkendový kurz focení krajiny na šumavě- takže by si odpočinul a odreagoval se atd...

a pokud se děsíte,jak velké tu lítají dary,tak jen říkkám,že to jako není u nás běžný,ale tak nějak to chci honzovi dopřát a vím,že on sám by si to nekoupil ze šetrnosti (a nebo jen ten první levnější blesk,který bude asi potřebovat ) a proto jsem na to už dlouho šetřila,abych mu to dopřála....

a kdybych se měla rozhodnout,tak bych asi chtěla aby u těch dárků byl i ten víkendový pobyt,prtože co si budeme povídat,odpočinek potřebuje každý ....a s náma doma si fakt neodpočne :sweat_smile: :wink: :slight_smile: :slight_smile:
19. lis 2009 ve 12:31  • Odpověz
autor
jani,já právě dělám kalendář sama,manžel to vytiskne v práci a pak to jen svážeme v copycentru kroužkovu kalendářovou vazbou a vyjde to i levněji...
19. lis 2009 ve 12:36  • Odpověz
arwenko: vakcína Synflorix stojí 1650,-Kč za jednu dávku a Prevenar myslím 1900,-Kč za jednu dávku.
Pojišťovna na to přispívá, každá pojišťovna jinak, mě moje přispívá 1000,-Kč na každou dávku.

To je dobře s tím srazíkem, snad ti to opravdu vyjde :wink: budeme se těšit!

bledul: Lucinka už taky zkoumá, co všechno dokáže její hlásek :slight_smile: tak se vesele vřeští a píská :grinning:

bledulko: že by byl Adámek až takhle velký? Lucinka se teď nějak zabrzdila a nepřibírá, má teď přibližně sedm a půl kilo.

bledulko: já jsem taky pro ten víkendový pobyt! :wink:
19. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz
autor
iluš-zkusím se s adulou večer zvlážit a uvidíme kolik "přiberu" :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

díky za potvrzení mého tipu-mele se ve mě to,že pobyt je sice prchavá záležitost,ale zase si oddychne a ten blesk sice lepší je lepší a trvalá hodnota,ale pobyt je pobyt

no,když se nebudu moci rozhodnout,tak to asi vyřeším pobytem a možná poukázkou na ten blesk a když bude hodně chtít ten lepší,tak si připlatí na lepší...ale zase nebude moci hned na štědrý den to zkoušet a jak ho znám,tak by ani nešel spát,jak by zkoumal co to umí atd :wink: :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz
Bledulko - ty jo 8 kilo :slight_smile: Ondra má něco kolem 6,5 :slight_smile:
Tak a je to odhaleno - já byh taky byla i pro ten druhý dárek - pobyt - takovéhle dárky udělají vždycky radost
a nešel by ten lepší blesk koupit třeba použitý? já vím, že by to asi nebylo ono, ale třeba by se dal sehnat nějaký zánovní...

jo jo, u nás se taky vříská, kolikrát mě už z tooho večer úplně drnčí hlava :slight_smile:

iluss - jé, jak já ti závidím to spaní!!!!

Arwi - budeme se na tebe s Ondrou moc těšit!!!
19. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
autor
jani,adula měl ve třech měsících lehce pod 7 kilo... :sweat_smile: :sweat_smile: díky za rady,asi půjdu pobyt zarezervovat :slight_smile: a tu druhou část dárku ještě vyřeším...
19. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
přemýšlím nad těma příkrmama, jestli začít už teď nebo počkat až na šestiměsíční prohlídku, co řekne doktorka.
Přibírá totiž poslední dobou strašně málo, ale hlady nepláče a je spokojená, tak nevím.
19. lis 2009 ve 13:53  • Odpověz
jé iluss - zrovna píšu podobnou otázku...

být tebou a hlavně kdyby byl Ondra Lucinkou, tak bych klidně počkala, myslím, že není kam spěchat, když mlíčko Lucince stačí
kolem šesti měsíců je zase růstový spurt - takže může přibírat míň kvůli tomu
a kolik přibírá za týden???
19. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz
holky moje, ja se na vas a miminecka taky strasne tesim....

prosim, jak je to s tim pneumokokem?
19. lis 2009 ve 14:12  • Odpověz
No a tady je moje dilema:

noci už začaly být fakt děsný - Ondra sice usne v pohodě mezi sedmou osmou, ale potom je vzhůru mezi desátou a jenáctou a pak každou chvilku...
Přemýšlím, že bych mu třebas o víkendu zkusila dát tu rýžovou kašičku - přece jen mu už bude za necelých 14 dnů půl roku (ty jo - to už je fakt velký mimino :slight_smile: ) a se zeleninkou bych začala od kaše tak za 2 až 3 týdny
a umělé mlíčko ve flašce dávat nechci

vím, že všude píšou, že je lepší jako první zeleninka, ale když bych začala s mrkví, znamenalo by to jetě měsíc takovéhle noci...

a taky vím, že ta kaše třeba ani pomoct nemusí - může se budit dál

jak byste se rozhodli vy?
autor
iluško,já bych počkala, pokud je spokojená,mlíčko jí chutná ,tak bych vyčkala...třeba se ted rozvíjí jiným směrem...6 měsíců je za hcvíli..jako nemusíš asi čekat vyloženě na doktorku,ale počkala bych až jí bude fakt půl rok...ono stejně- než ti sní takovou porci,aby se najedla,to potrvá chvíli..stejně ji na začátku budeš dávat dopíjet mlíčko...

prostě,že ti nepřibírá tolik bych ted a kor u ilušky,která není petikilové tintítko-zatím neřešila...ono se potom nárust váhy zpomaluje...a z nás si příklad neberte,moje děcka jsou cvaldové protože to máme v rodině...táta se narodil pětikilový a pak přibíral taky rychle...a ted má tedy 150kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
autor
arwi- iluška ti už odpověděla ohledně financí hned jak ses patala..je to na téhle stránce
19. lis 2009 ve 14:13  • Odpověz
arwi - cenu máš o něco výš na téhle stránce - psala to iluss :wink:
19. lis 2009 ve 14:16  • Odpověz
autor
jani- noci máme koukám stejný... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :sweat_smile:

fakt jak přes kopírák...

kaši bych stejně nedávala (rsp. dávat nebudu) ono se to totiž vůůůbec nemusí změnit (viz moje zkušenosti s tomíkem- ten vyváděl v noci a spal taky takhle až do 9 měsíců a to už dááávno baštil obědy, svačinky a kašičku...prostě nic....já bych ještě vydrržela...a navíc jani-hodně maminek vyzkoušelo se odstěhovat od dětí- ty děti prevíti nás cítí či co a budí se v noci-potvrzuji,že po odstěhování od toma v těch 9 měsících se najednou budil méně..chodila jsem ho do pokoje kojit a pak zase zpátky za manžou...takže ještě tohle lze zkusit..

vydrž,měsíc než bydošlo na kašičky už není taková hrozná doba...
19. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz
jani: za 3 týdny mi přibrala pouze 200-300g

jani: já budu začínat zeleninkou, kaši dám až po měsíci. ale mě se malá v noci nebudí.
švagrová začínala právě tou rýžovou kaší, protože se jí děti v noci taky pořád budily.

no asi opravdu ještě počkám, ten půlrok je za chvilku, vždyť už nám je 5 měsíců a 3 týdny :wink: tak těch pár dní ještě vyčkáme a pak začnem mrkvičkou.
19. lis 2009 ve 14:25  • Odpověz
autor
iluško- a pomohlo to u švagrové? ta kaše ono je to asi i kolikrát spíš o zvyku a ne o hladu-že se v noci budí...

já teda budu začínat až po novém roce :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale asi taky mrkev,pak brambůrek....brokolička...jejda,já už se těším..o bylo super,když tomík začal příkrmy :slight_smile: byla to sranda :slight_smile:

holky do albíčka vložím ukázku vánočních přáníček...pokud bude ájem,tak každé jedno taky udělám- bude tam vložen i vzor různých papírů a rámečků,takže pokud chcete a vyberete si,tak mi stačí poslat fotku..a nebo pokud umíte ve photoshopu atd v práci s vrtsvami,tak mám tip,kde stahnout nějaké podklady a doplňky atd...
19. lis 2009 ve 14:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.