• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahoj všechny :grinning:
copak to tu bylo večer za rozruch, doufám, že je nadulka v po :grinning: hodě
9. dub 2009 v 08:45  • Odpověz
Ahojda Arwen a Klari. Jak se vede? :wink:
9. dub 2009 v 08:46  • Odpověz
po ránu se vždycky cítím skvěle, odpočatá a nabuzená do práce
já jdu psát manuál pro tu mojí nástupkyni, vůbec se mi do toho nechce, nevím kde začít :rolling_eyes: je toho tolik :angry:
9. dub 2009 v 08:57  • Odpověz
Dobré ráno,

tak hlásím, že jsem celá a že už mi je dobře,ale práci jsem odpískala a jsem doma. Uff. Omlouvám se všem, (hlavně Bledulce a Ilušce) které jsme polekala, ale holky, věřte, že nejvíc jsem se bála já... Moje babička mě neustále straší předčasným porodem a jak se to včera všechno sešlo - tvrdnutí břicha s křečema, z té bolesti a únavy zimnice, "divný" výtok (Bledul, asi to bylo fakt ještě z rána,ale to měvtu chvíli vůůůbec nenapadlo) a čípek vpředu "otevřený" na 0,5cm (teď jemi taky jasný, že 0,5cm nic není, ale včera...), fakt jsem se bála, zda Skřítě nechce ven.
A taky jsem si při těch křečích říkala, že to bez epidurálu nedám... No, uvidíme. Stále ale zůstávám optimistická a teď - když mi je "hej" - se porodu nebojím.

BLedul, než jsem usnula,tak jsem se utěšovala tím, že by malej asi nekopal, kdybych rodila. Ale pak mě napadlo, ževlastně vůbecnevím, jestli ta mimča během 1.DP kopou nebo ne. :confused: Tom říkal, že asi jo - to mě fakt uklidnilo. :grinning: Ale jistě to nevěděl.

TAky mi přišlo vůči Tomovi (v mezikřečí,kdy jsem mohla přemýšlet nad něčím jiným) absurdní, že ve stavu,kdy si sama nedojdu na záchod,píšu na Koníka, ale když jsem zkonstatovala, že bych potřebovala,aby byl Tom doktorka- ženská a po porodu, tak byl vlastně rád, že tu Bledulka je (děkuje a pozdravuje).

Toliko ke včerejšímu rozruchu. Slibuju, že se pokusím,žádný další neudělat. :wink:
9. dub 2009 v 09:09  • Odpověz
Rituš, užij si kočárek! :wink:

Klári, zkus to třeba od "mapy PC" - z toho se stejně většina odvíjí. :wink:

Arwen, jaká byla besídka?
9. dub 2009 v 09:11  • Odpověz
andul jéžíššššššššššš jsem moc ráda, že je to iuž fajn.
Jen ať tam skřítě ještě nějakou dobu zůstane :wink:
9. dub 2009 v 09:12  • Odpověz
Klári, o to jsem ho prosila celý večer.
9. dub 2009 v 09:17  • Odpověz
tak je super, že tě poslechl a teď se cítíš dobře???
půjdeš radši na kontrolu???
9. dub 2009 v 09:18  • Odpověz
Teď je mi fajn - jsem jen trochu unavená, ale jinak OK. :slight_smile: Bříško mám úplněmě kkoučký a nebolí, tak na gyndu nepůjdu. Ale kdyby se to mělo (nedejbože)opakovat, tak jdu na pohotovost. Znovu už to fakt až do porodu nechci. :slight_smile:
9. dub 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahoj všechny,

Andulko, jsem moc ráda, že už ti je dobře.
Já měla včera taky bolesti, ale byla jsem nejspíš hodně unavená a možná se měnil i tlak. No nevím.
Už se mi to stalo jednou asi týden po amnio, taky zimnice, tvrdnutí a tak. Hrozně jsem se bála, že o Vrťapku přijdeme.
Včera jsem se ptala gyndaře, jestli už můžu mít poslíčky, říkal že jo, a že je to v pořádku že děloha pracuje.
Má pravdu, ale přece jen, když to na mě přijde, tak panikařím.
Držím ti palce. Dneska co nejvíce odpočívej a kdyby něco šup na kontrolu.
9. dub 2009 v 09:48  • Odpověz
Rituš, ty už máš asi všechno ne?
9. dub 2009 v 09:49  • Odpověz
Jéé, Ludvi, díky, že to říkáš! Ne, že by mi dělalo radost, že Ti není dobře,ale uklidnilo mě, že to tak může být. Takže myslíš, že už to jsou poslíšci? No jo, Ty to vlastně už poznáš, viď. No tak to teda potěš koště! Nás nebo tady holky, taky napadlo, zda to nemůže být i počasím a dokonce bude i ten - včera Květulí - zmiňovaný úplněk. :grinning:
9. dub 2009 v 09:57  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

andulko,moc ráda slyším,že je vše v pořádku...asi to opravdu byla sohra náhod,že se to sešlo takhle najednou..je dobře,že jsi už do práce nešla...
ono u tvrdnutí se ti jakoby pocitově může hůř dýchat-ono jak děloha je v kontrakci,tak se jakoby napřímí a zvětší a jakoby na tu chvíli trochu utlačí plíce ..ale to tvrdnutí by v tvém týdnu němělo být nijak pravidelné...sice může být postupně častější,ale vše má své meze...a hcápu,že když se k tomu přidal výtok,tak že tě to vyplašilo ( a docela rozumím tomu,že původ výtoku tě nenapadl a ještě víc rozumím Tomovi,že jeho taky ne-přeci jen není ženská a neví jak to může vypadat-chlapi se holt umejou a tím to pro ně hasne :sweat_smile: )

asi bych řekla,že je fajn,že trošku zvolníš-s tou prací -a celkově bud víc v klidu... :wink: :slight_smile:

a s tím kopáním-no docela jsi mě dostala a já si ted vlastně vůbec neuvědomuju,zda jsem během první doby Toma cítila kopat :confused: :confused: :confused: fakt,kdybys mě zabila,tak ti neřeknu,zda u první doby jsem pohyby cítila nebo ne...to bylo tehdy tolik vjemů a všeho najednou,že teda přiznávám,že si na to nevzpomenu :sweat_smile:
9. dub 2009 v 10:02  • Odpověz
ahoj holky,
andul, super, že ti už je dobře. nevím čím to bylo, ale jak jsem lehla do postele, tak mi začalo být taky nějak divně, dole podbříšek mě bolel, občas to šlo do křečí, že jsem se nemohla ani pohnout, příško nahoře mi ztvrdlo na nějakou dobu, začalo mi bít hodně srdce, špatně se mi dýchalo a začala mě i pálit hodně žáha. celou noc jsem nespala, a v noci snědla 3 tab. Rennie. V noci jsem pořád chodila na záchod, se kontrolovat, ale všecno bylo v pohodě. Dneska už taky, jen jsem unavená.
9. dub 2009 v 10:05  • Odpověz
a koukám, že ani Ludvě nebylo dobře, asi nějaké erupce na slunci :grinning: . Holky asi už to bude tím, že se nám to už nějak rychle krátí :wink:
9. dub 2009 v 10:06  • Odpověz
autor
jinak -už jsem ho tu dávala dřív,ale odkaz na článek z porodnice o tvrdnutí dělohy a bolestech břicha v těhotenství

http://www.porodnice.cz/tvrdnuti-bolesti-bricha-v-tehotenstvi
9. dub 2009 v 10:06  • Odpověz
autor
jinak zdravím i ostatní-koukám holky,že včera ta děloha a bolesti trápilo více maminek od nás...Deni-žáhu jsem řešila včera odpoledne...už mi to taky začíná víc a víc...holt nám ti prckové utlačují všechno-žaludek,plíce....,koukám,že za dva měsíce už bys měla mít mrnouska v náruči :slight_smile:
9. dub 2009 v 10:09  • Odpověz
Bledulko, ahojda - záchrano moje! :slight_smile:
Já už do práce chodím jen Út aČt dopoledne na poradu té nové asistentce (v Út jsem tam byla hodinu :slight_smile: ), jinak jsem doma. :slight_smile:
Ještě se vrátím k té mašince z Kinder vajíčka - našemu Skřítěti bude ještš nějakou dobu trvat, než by si ji užilo a do té doby by se 100% ztratila. Takže pokud Tomíkovi takovédle hračky půjčuješ, tak mi písni adresu do IP a já Ti (teda Tomíkovi) mašinku pošlu. :wink: :slight_smile:
9. dub 2009 v 10:11  • Odpověz
ahojky těhulky :slight_smile:

andulko: tak to jsem moc ráda, že už ti je líp a že to byl jen planý poplach :wink:
9. dub 2009 v 10:11  • Odpověz
Rituš, užij si kočárek, já si ho můžu užívat kdykoliv chci, mám ho schovaný vedle v chalupě, takže ho mám jen přes stěnu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Arwen, nestihla jsem pogratulovat ke smlouvě, takže gratuluju :slight_smile:

Klarko, to zaučování ti nezávidím, když si vzpomenu, jak jsem zaučovala předtím kolegyně, než jsem začala řešit přestupky, tak jsem dělala zapisovatelku a administrativu a je to celkem náročné zaučovat nového člověka do takových věcí, protože na ně musí být spoleh. naštěstí teď jsem už zaučovat nikoho nemusela, to už bylo na nižší šéfové, naštěstí :grinning:

holky, chci se zeptat těch, které jsou na tom podobně s tt jako já, jak to máte s malým a kopáním? teda spíš už s převalováním se? je normální, že to občas není tak časté? sice čtu, že malé už i dlouho spinká a jen chvíli je aktivní, ale kolikrát mě to hodně vyleká.

a ještě jedna otázka? jíte někdo nivu? já včera prostě neodolala a měla smaženou v restauraci. kolem dokola byla super, roztékala se, ale ve vnitř to ještě nebylo ono, ale i tak jsem to snědla a teď mám strach, abych malému neublížila, mám strach z listeriozy a proto nejím žádné syrové plísňové sýry, ani kupné saláty, nic takového.
9. dub 2009 v 10:12  • Odpověz
Bledul, taky si vůbec neuvědomuju jestli jsem při porodu cítila děti kopat :grinning: :grinning: .

To víš, pokud je to v termínu, tak ikdyž je ti blbě tak se těšíš, že si na konci toho všechno pochováš toho drobečka. Ale v tomhle týdnu se k tomu přidá ještě strach, aby to všechno dobře dopadlo. Prostě, že je ještě brzy.

Já měla včera taky strach, protože jsem byla dopolka u gyndaře, našel mi nějakou cystu v pochvě a dost jí zkoumal. Takže jsem se bála, jestli mi tím nemohl vyvolat předčasný porod. Prostě psychipa pracovala....

Bledul, link si určitě přečtu - nás oblíbený Koucký, viď?
Moje oblíbené stránky....
9. dub 2009 v 10:15  • Odpověz
autor
tááák a ted se mi smazal další příspěvek a to mě vždycky může vzít rapl :angry: :slight_smile: tak znova a ve stručnosti

rituško-kočárek už je n cestě? tak pak nám musíš poreferovat,jak se ti líbí atd..určitě ho budeš zkoušet a porhlížet,že? :slight_smile:

klarko- manuál tedy nezávidím....doufám,že tvoje nástupkyně bude vnímavá a nebudeš jí muset vše dlouho vysvětlovat.... :wink: :wink: :slight_smile:

arwi,claudinko,ludvi-moc zdravím :slight_smile:
9. dub 2009 v 10:15  • Odpověz
jj bledul, malý tu bude za chvíli. jsem zaregistrovaná na rodině.cz, chodí mi každý den mejlíky z informacema o těhu, o malém, o mě a odpočítává mi to trimestr, týdny a dny, a malý by se podle toho měl narodit za 58 dní :slight_smile:. jasně, že můžu přenášet,nebo to být i dříve, to nikdy člověk neví, malý si sám řekne, kdyb bude chtít k nám.

jj s tou žáhou to je mazec, já to Rennie jím celé těhu, měla jsem s tím problém i předtím. Ale teď už se tím cpu celý den, když už se to nedá vydržet. A je to jediné co mi pomáhá, nic jiného nezabere.
9. dub 2009 v 10:17  • Odpověz
Jejej, Deni, Ty taky? :confused: :grinning: Tak hlavně, že jsem všechny celé a dneska už Ok. :slight_smile:
Jsem zvědavá, co nám řekne Kvetulín, až dorazí - jestli jí bylo taky zle, tak začnu věřit na vlkodlaky. :grinning: Ale je fakt, že měsíc v úplňku je pěknej prevít - ale jak tak koukám do diáře, tak úplněk by měl být až dneska. :confused:
9. dub 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
deni-nivu si občas dám do jídla :pensive: a z listerie strach mít nemusíš pokud byla tepelně upravená :slight_smile: myslím,že ji ničí teplota,která u té úpravy obvykle bývá :wink:

s kopáním to mám tak,že někdy se prcek dlouho neozývá a tak ho prostě začnu poštuchovat a budit :sweat_smile: ono,jak mají místa mín,tak nemusíš ty pohyby cítit tolik..
9. dub 2009 v 10:18  • Odpověz
Denis, koukni na www.porodnice.cz je tam opravdu všechno.

A kdyby něco, zajeď si do porodky na utz nebo monitor. Pro klid v duši.
Myslím, že jsou na to vcelku zvyklí.
9. dub 2009 v 10:19  • Odpověz
Holky, jdu za dětičkama.
Jdeme upéct psa - velikonočního beránka :grinning: :grinning: :grinning:
Zatím.
9. dub 2009 v 10:21  • Odpověz
autor
ludvi-no tak to jsem ráda,že nejsem jediná matka,která ani neví,zda u porodu dítě kopalo..ale je fakt,že se člověk soustředí na tlik jiných věcí,že tohle si fakt nevybavím :sweat_smile: :sweat_smile:

koucký je můj oblíbenec-ano...je takový rozumný a je vidět že ví která bije... :slight_smile: a jeho poradna je super-jen se tam dostat bývá problém :confused:

tobě zjistili cystu? a velkou? tak snad nebude zlobit....je fakt,že musíme počítat s tím,že těhu neduhů ted s přibývajícími týdny musíme počítat...
9. dub 2009 v 10:22  • Odpověz
Tak naše Skřítě mě v tomto směru rozhodně nezanedbává ani nešetří. :grinning: Kope a vrtí se jak o závod. Ale musím ho pochválit, že dodržuje pravidelný režim. :grinning: Ráno, když "tatínek" vstává do práce a ještě se k nám vysprchovaný přitulí a mazlí se s ním (se Skřítětem :grinning: ), pak touhle dobou a pak navečer a když si večer lehnu, že jdem spát. Snad si tenhle rytmus bude pamatovat i až bude na světě. :slight_smile:

A teď jsemtedadostala ooobrooovskou chuť na obalovaný hermelín! A já ho mám (neobalený) v lednici - jééé! :dizzy_face:
9. dub 2009 v 10:27  • Odpověz
autor
deni, opět z porodnice-...k pohybům.." ..sledovat pohyby plodu,10 epizod pohybů během 12-ti hodin, při jejich sníženém vnímání jistě navštivte porodnici, ...

taky radí navštívit porodnici při nezvykle hodně bolestivých pohybech...
9. dub 2009 v 10:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.