• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Arwi, to jsem ráda, žes vybrala. :slight_smile:
Myslím, že se Sandulince hlavička srovná a pomotájí jednoho dne spoustě klukům hlavu. :wink: :grinning:

Co se mě týče, tak padám na hubinku. :pensive: Od toho čtyřdenního malování jsme se prakticky nezastavili. A tenhle týden stál fakt za to. Domeček se naštěstí chýlí k předání a tak je hafo dodělávek a kolem nich i lítání. V Po dopo jsem byla s holkama maminkama na kafču, odpo jsme byli shánět zabudovatelný světla ke schodišti, v út doktoři a Siko, st vybrat zásuvky a zástrčky, vymalovat kuchyň, večer po uložení Vítka zajet na Domeček vytřít podlahu,aby se dnes mohla začít montovat linka, dneska dopo zas na Domeček (ale to spíš jen procházkou na čumendu /je to cca 3km/) a odpo znovu do Sika pro kohoutek do kuchyně a dlažbu ke krbu a zítra masáže a pak už asi umřu. :grinning: Ale nestěžuju si! Jen konstatuju a sotva zvedám prsty po klávesnici. :sweat_smile: :grinning: Je to super,vidět,jak se to chýlí ke konci ta stavba. :dizzy_face:

Jinak jsem díky odstříkávání a tahání korby s Víťou do patra skončila s ortézou na natažených šlachách zápěstí. :cry: Dobrý, co? :grinning:
26. lis 2009 ve 22:58  • Odpověz
Bleduli, užijte si kopečky a perníčky! :wink:

Taky se na ně o víkendu chystám. :slight_smile:

Klárko,stačilo Ti to info z webu Victory centra?

Claudi, užij si školu a přives zas nějaký receptík. :wink: Nebo tentokrát povezeš Jančin koláč s předpisem Ty? :slight_smile:
26. lis 2009 ve 23:01  • Odpověz
arwi: tak objednávku už máš v mailu :wink:

arwi: sandulce se ta hlavička určitě ještě srovná, většina miminek mají šišatou hlavičku a tím polohováním se jim vždycky srovná. zkus jí pokládat na spaní na bok, kde má tu hlavičku vyboulenou, aby jí jakoby slehla.

andulko: dej si taky trošku pohov, ať se z toho nezhroutíš. Máš toho poslední dobou nějak moc.
Jooo, o těch namožených šlachách v zápěstí bychom ti s claudinkou mohly vyprávět, bolí to jak ďas.
26. lis 2009 ve 23:10  • Odpověz
jeee, to už je takových hodin? to to letí. Tak já se loučím a jdu do hajan :wink: dobrou.
26. lis 2009 ve 23:13  • Odpověz
Iluško, posláno Lídě, ona si poradí :slight_smile:
26. lis 2009 ve 23:13  • Odpověz
dobré ránko! :slight_smile:

že bych tu byla dneska první? v letníkově se ještě chrnííí??? :confused:
27. lis 2009 v 10:06  • Odpověz
Ahojky,

tak včerejší noc byla celkem v pohodě. Vzala jsem si Ondru k sobě do postele a spinkal dokonce líp, než normálně. Díky, že jste na nás všechny myslely.
Každou chvilku jsme odsávali a stříkali tu mořskou vodu a rýma už docela ustupuje. A teplotu už nemá vůbec – zabrala hned ta půlka čípku předevčírem večer.
Včera jsem byla u té mudry. Hlavně kvůli tomu kašli – chtěla jsem, aby si poslechla průdušky… Vždycky když se rozkašlal, začal z toho brečel. Brouček. Asi ho to škrábalo v krku. Dostal Mucosolvan, sice ještě trochu kašle, ale už to není tak hrozný. Tak snad to brzy přejde.

Jo a máme novinku – máme doma plaza. Ještě to musí trochu natrénovat, ale když se mu chce, pro hračku se doplazí. Včera odpoledne, když se mu udělalo líp, tak to začal nacvičovat. Chvilku to vypadalo, že se z něho stane i žába (kolínka pod sebe a hups dopředu).

A vám se koukám daří všem fajn.
Claudi odpočívá ve škole a bledulka peče perníčky (hezká tradice, tchýňka je zlatíčko, viď?). Taky si musím sednout a vymyslet, jaké letos upeču cukroví.
Jo a k tomu santu klausovi – jak jste tu psali o tom, že byste dítko nikdy nenavlékli jako santu. Já tedy taky ne, nevím, co na tom všichni mají. Ale v Tescu jsem viděla takovou tu červenou čepičku s bílou bambulkou. Přemýšlela jsem, že bych ji Ondrovi koupila jen tak pro srandu….

Já jsem jako malá Vánoce milovala. Byla jsem celý den strašně natěšená. Dopoledne jsme zdobili stromeček a nemohla jsem se dočkat, až se navečeříme a zazvoní zvoneček. Strašně se těším, až tohle budeme připravovat i pro Ondráška!!!

claudi – Ondra si nožičky ještě necucá, faldíky mu v tom ale nebrání (žádné nemá – včerejší míry 6690g a 65cm – půlroční miminko jako vyšité), do nohou si akorát mydlí hračkama

iluss – tak přesně takhle Ondra usíná taky, kolikrát už i třeba na bříšku, ale tahle poloha s hlavou vyvrácenou zatím vede

arwi – díky za nabídku těch fotek – určitě si něco objednám, asi ne hned, ale třeba po Vánocích

andulinko – máš tedy maraton, ale počkej, až budete v baráčku bydlet, na všechen tenhle shon zapomeneš a budeš si to tam náramně užívat!!!
27. lis 2009 v 10:50  • Odpověz
Claudi - a co vlastně vánoční výzdoba? Pořídila jsi nějakou?
Já jsem si včera mákla a trošku vyzdobila byteček :slight_smile: Tedy jen světýlka za okno a proutěné hvězdičky na záclonu. A taky adventní věnec. Já se na Vánoce těším, jako už dlouho ne.
27. lis 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahoj Jani :slight_smile:

tak to je dobře, že je broučkovi už líp. Taky vždycky trpím s Lucinkou, když jí není dobře.

jeeejej, teda ten je šikovnej. To Lucinka se ještě neplazí, tak se jen překuluje :wink:

jeee, to je takovej drobeček malinkatej :slight_smile: chudinka Lucinka bude proti tvýmu Ondrovi jak mamuťátko :grinning:
27. lis 2009 v 10:57  • Odpověz
jani: tak to já si s výzdobou ještě asi týden nebo dva počkám :wink: nějak se mi do toho nechce, když nám do oken pere sluníčko jak na jaře :wink:

to těšení se ne vánoce je díky ondrovi, že jo :slight_smile: my to máme podobně
27. lis 2009 v 11:01  • Odpověz
taaak, řezy raffaelo už jsou upečené, právě jsem je vytáhla z trouby a polila smetanou, tak jsem na to zvědavá.
Prďolka na chvilku usnula, tak si jdu rychle umýt hlavu, než se vzbudí.
27. lis 2009 v 11:02  • Odpověz
kdybych mohla, tak tu rýmu a kašel vemu hnedka na sebe, nejhorší je, že mu odkašlat prostě nepomůžu...

a nejenom Lucinka :slight_smile:
doufám, že přijedou dvojčátka!!! ty jsou možná jako jediný lehčí než Ondra (možná ještě klarčin Ondrášek, ale to si nejsem jistá)
27. lis 2009 v 11:03  • Odpověz
Ahoj,
tak dneska třetí pokus...
jakmile odešlu příspěvek, kobyla se sekne, mrcha...
27. lis 2009 v 11:09  • Odpověz
Jani, Mucosolvan se doporučuje podávat do 4 hodin odpoledne.
Né každý doktor to mamině říká, tak jen pro info.
27. lis 2009 v 11:10  • Odpověz
jo jo, kvůli Ondrovi - sice letos to ještě nebude úplně ono, ale stejnak se těším

venku je sice jaro, ale začínám mít pomalu vánoční náladu :slight_smile:

iluss - já už jsem řezy taky dělala, je to mňaminka

v úterý k nám dorazí dýňka ( :grinning: ta přezdívka se mi fakt líbí) a potřebovala bych nějaký tip na další buchtu nebo koláč? nemá tady někdo něco zase v záloze???
27. lis 2009 v 11:11  • Odpověz
Jsem ráda, že je Ondrovi líp. Týjo tak Ondra už se plazí?? Tak to ti začínají holka pěkné časy :grinning: :grinning: :grinning: . Není nad to mít doma "ležáka" :grinning: :grinning: To je teda kluk šikovnej, fakt.

Jani, nevím jestli jsem neprošvihla číslo tvého účtu. Nerada bych byla letníkovej neplatič :confused: :confused:

Il, ty taky pořád pečeš, co? Jak jste na tom s cukrovím ?
27. lis 2009 v 11:13  • Odpověz
ahoj ludvi - mám hodnou paní doktorku - info o Mucosolvanu mi dala - mám dávat ráno a podruhé tak mezi jednou a druhou :-;
ale díky za radu!!!
27. lis 2009 v 11:13  • Odpověz
Jani:

PROŠÍVANÁ DEKA S VIŠNĚMI

těsto: 3 vejce, 1 a 1/4 hrnku cukru, 1/2 hrnku oleje, 1 hrnek vody, 3 lžíce kakaa, 2 hrnky polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva, vypeckované kompotované višně

smícháme vše dohromady a vylejeme na vymazaný a vysypaný plech.
Na to nakydáme kávovou lžičkou tvarohovou náplň (nebo můžeme postříkat cukrážským pytlíkem)

náplň: 2 měkké tvarohy, 1/2 vanil pudinku, 1 vejce, 2 dcl mléka, cukr
27. lis 2009 v 11:20  • Odpověz
Kdybys chtěla, mám recept na "žlutou" buchtu s tvarohem. Je moc dobrá, osvěžující, ale musí být v chladu.

Perníky děti pekly včera. Holky, to je pohoda mít tolik dětí :grinning: :grinning: :grinning: . Máme první várku, ale vánoční náladu zatím nemám.

Ve středu jsme měli slavný vítání občánků.
Bylo to moc hezký. Samý červnovný miminka. Matějda byl jeden z největších a nejbaculatějších (a to je z naší rodiny nejdrobnější - ale zato nejdelší :grinning:). Při proslovu pana zastupitele se chechtal na celou obřadní síň. Fakt sranda.
Dostal plyšáka, zlatý čtyřlístek a knihu o Praze. Já dostala karafiát :grinning: a Terka byla v šoku co to je jako za kytku a proč mi k ní dali kopr :grinning:. Ale bylo to dojemný.

Andulko, tak už finišujete? Takže Ježuch bude chodit do nového ?

S tím Santou je to na prd. Hlavně děti školkového věku v tom mají maglajz.
K nám chodí zásadně a jen Ježíšek, dárky mu pomáhají roznášet andílci :grinning:.
Vánoce jsou krásný a s dětičkama trojnásob :grinning:

Mám rozmytý okna, tak je jdu rozšmudlat, než budu muset za Matesem.
27. lis 2009 v 11:21  • Odpověz
a další...........

ČOKOLÁDOVÉ ŘEZY S HRUŠKAMI:

těsto:
300g polohrubé mouky, 150g cukru, 120g másla, 3 oloupané a na kostičky nakrájené hrušky (můžou být kompotované-jsou lepší), 30g kakaa, 2,5 dcl mléka, 3 lžíce oleje, 2 vejce, 1/2 prášku do pečiva, 1 lžička jedlé sody, 1 lžíčka skořice, 1 lžička citronové kůry.

Vše smícháme dohromady a upečeme (170°C, cca 40 min.)

pak polejeme čokoládovou polevou (100g másla, 100g čokolády na vaření, 0.7 dcl smetany - smícháme ve vodní lázni)
a posypeme strouhaným kokosem a dáme vychladnout.
27. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
Jani, nebo banánovou roládu, ta je výborná a nejlíp jí umí moje mamka :grinning:

Na těsto :
10 dkg hl. mouky
10 dkg cukru
1/2 prdopeč
4 vejce

Uděláš normoš piškot a vyleješ na Herou vymazaný alobal. Chviličku se to peče do růžova a hned za horka ten alobal sroluješ. Necháš vychlanout.

Na krém :

uvařit jeden vanilkový pudink
3/4 hr moučkového cukru
1 máslo

všechny ingredience musí mít stejnou teplotu
Utřeš máslo s cukrem a po lžičkách vmícháváš puding.
Rozetřeš na vychladlou roládu, na jeden kraj vyskládáš banány a zaroluješ a strčíš do lednice.
27. lis 2009 v 11:27  • Odpověz
Jani: taky jsi mi neposlala číslo účtu, tak bych taky nerada byla dlužníkem :sweat_smile:

ludvo: jj, nějak mě to pečení teď poslední dobou chytlo (nebo spíš mě chytá mlsná, tak peču kvůli tomu :grinning: )
cukroví jdu dělat zase zítra, už budeme plnit (marmeládou a nutelou) a ten další víkend už budeme asi balíčkovat. Od poloviny prosince se totiž to cukroví vydává, tak to musíme stihnout.

ludvo: jeee, gratulujem k čestnému občánkovi :slight_smile:

tak to já okna před vánocemi nemyju, vždycky si říkám, že počkají do jara :wink:
27. lis 2009 v 11:28  • Odpověz
teda lucinka je dneska uplakaný a chovací miminko. vůbec si nechce sama hrát, chce se jen chovat a když jí položím, tak pláče. a to jsem ještě chtěla pověsit prádlo a vytřít. odpoledne jedeme k našim do čelákovic a budem tam celý víkend.
27. lis 2009 v 11:34  • Odpověz
autor
ahoj mamulky... mám dnes super den :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
manžílek je úúúplně zdráv :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a pokud to tak vydrží do května,tak má za sebou nejvíc rizikových 5 let...takže v květnu znovu kontrola a potom už 1 ročně :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

škoda,že tu není smajlík brečící radostí- hned bych ho použila :slight_smile:

jdu vás dočíst :slight_smile:
27. lis 2009 v 11:46  • Odpověz
bledulko: no tak to je báječná zprávička!!! moooc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. lis 2009 v 11:58  • Odpověz
zdravím maminky a miminka :grinning:

bledul hned jak jsem vlezu tak super zpráva, to je super, jsi určitě nejšťastnější člověk na světě :wink:

holčiny koukám, že se tady vesele peče, my budeme v neděli krom vítání občánků ještě slavit Ondráškův první svátek, už se moc těším, upeču ten mňam jablečnej koláč, to se rodinky pomnějou :stuck_out_tongue_closed_eyes: pozvali jsme jak naše tak Tomovu rodinu, budeme tmelit vztahy :wink:

moc sem nestíhám chodit :frowning2: opět jsem se rozhodla začít bojovat s Ondráškovým usínáním. Musíme se pochválit, protože jsme odložili zavinovačku a Ondra spinká s rukama venku (což jsem si teda nedokázala představit), což je super, ale tím to končí, usínání je krize a podepisuje se na mě a asi i na prckovi :unamused: Usínání nám trvá cca 2 hodiny, on prostě nechce být v postýlce a řičí a řičí, takže střídavě zvedáme chováme a zase ukládáme, je to teda na palici, nevím jestli to zvládneme, mě to strašně trhá srdce a nedokážu a ani nechci ho tam nechat plakat :cry:
a musím ještě říct, že nás břuch stále bolí, takže se kolem šestý budíme a brečíme a tlačíme, asi objednám ty probiotické kapky, už nevím co s ním, uvidíme jestli se to změní až budeme přikrmovat.
Ondra přes den bývá hodně unavený a tudíž nevrlý, co bych dala za to, aby byl schopnej usnout sám :rolling_eyes: hrozně mě to vyčerpává, tak nevím jestli se na to nevyprdnu a zase začnu uspávat v ruce, včera jsme tak stejně skončili a já pak úplně odpadla a usnula u TV :grinning:
tak konec mého stěžování :stuck_out_tongue_closed_eyes:

vidím, že se vám, už dítka začínají plazit, my zatím jen ležíme a točíme se na strany, jsem zvědavá jak bude trvat než se otočí
včera nám dorazil z mimibazaru vánoční overalek, je nádhernej, už se na Vánoce moc těším :grinning: Na vchodových dveřích už nám visí sněhulák, i když počasí je teda super skoro letní :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 ve 12:15  • Odpověz
autor
iluš díky :slight_smile:

spadl mi opět kámen ze srdce :slight_smile: :wink:

jani, to jsem moc ráda,že je ondráškovi lépe- ted už to bude určitě na dobré cestě.. takže se už plazíte a z ondráška je píďalka? to je super :slight_smile:

andulko- odpočíve aspomn trochu- at to s tebou nesekne...jedeš na plný obrátky-doufám,že o víkendu si dáš trochu pohov ..i když chápu,že u stavby domečku to na leháro moc není...

ludvi- koukám,že už jste taky přivítaný,tak poslední budeme asi my :slight_smile: u toma to bylo koncem ledna (byl červnový) takže ted počítám se zhruba únorem... takže matějda byl společenský a dobře naladěn? to je super :slight_smile: s tím koprem dobrý :grinning: :grinning: :grinning: to mě terka fakt pobavila tou hláškou :slight_smile:

iluško-teda copak dnes lucinku trápí? snad se z toho třeba vyspinká...
tyjo s tím vaším pečením cukroví to musí být fakt záhul-to si neumím představit..makáte na tom asi celá rodina,že?

no nic,jdu dát tomíkovi obídek,uložit ho a dozabalit tašky....

jo a přišel mi důůůležitý dopis ze sociálky ...vzhledem k tomu,že mám mateřskou a rodičák na druhé dítě,že mi ke dni 1.5. 2009 zaniká nárok dávka psaná na Tomíka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to mě potěšili,že mi to téměř v prosinci oznámili-to bych si bez nich fakt nevšimla,že mi od května nic nechodí na Toma :grinning: :grinning: :grinning:
27. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz
autor
klárko děkuu :slight_smile:

však ondrášek se taky bude plazit až bude skoro půlroční :slight_smile: on je každý den strašně znát :slight_smile:

s tím usínáním jsme na tom byli podobně,ale adámek nakonec usíná na břiše a dělá mu to dobře...a vzhledem k tomu,že už se otáčí ze zad na břicho,tak bych ho už na zádech stejně neudržela,takže ho tak nechávám- i když se to nedoporučuje..ale mám monitor dechu,takže aspon tak..

klári,jestli ten vánoční overálek je se sobem či santa klausem,tak ani nedočítej včerejší diskuzi :wink: :wink: moc pochopení tu pro to nebylo :wink: :wink:

jo a k tomu spaní- tak stále usínáme u šumícího rádia :wink: :wink: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
27. lis 2009 ve 12:23  • Odpověz
autor
no jo,ondráškové budou slavit svátek :slight_smile: stmelovat rodiny? no jo, najednou se rodiny setkávájí víc,když jsou dětičky,že?
27. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz
bledul tak to teda ne, kdybych navlékla drobka do "amerického" overálku, táta by nás nechal mrznout venku :grinning: nesnáší Santu :angry: máme přece Ježíška, jsou na ně sněhuláci :wink:

na bříšu ho taky neudržím, on jak ho přestane bavit pást, tak spustí a dožaduje se, abych ho zvedla :slight_smile:
27. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.