• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
sněhuláci? tak to pak blejskni a dej do albíčka :slight_smile:

určitě je tisíííckrát hezčí než se santou :sweat_smile: :sweat_smile:

to jak píšeš,že by vás táta nechal mrznout venku :grinning: :grinning: :grinning:
27. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz
klarko: když ti v náručí usíná, tak bych ho opět uspávala v náručí. není důvod zbytečně trápit sebe i malého tím, že bude při usínání takhle moc plakat. A usínání 2 hodiny je opravdu dlouhá doba, to je moc dlouho na to, aby to celé proplakal. klidně chovej dál :wink: není nad spokojené miminko a spokojenou maminku a nedej na řeči, že ho tak rozmazluješ.

bledulko: bojím se, aby to lucinka nechytla ode mě, protože je už od rána taková mrzutá, musí se jen chovat a začíná chrochtat /rýmička/

bledul: no to jsou z té sociálky fakt rychlíci :grinning:
27. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
bledulko: co dudlík, už si áda zvyknul?
27. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
autor
iluško- aha,tak snad nebude lucinka vyloženě stonat a snad zůstane jen u případné rýmy (ono i to je nic moc)

klárko- já jsem chovací a tak plně souhlas s iluškou- chovat a chovat a nedělat si hlavu z rozmazlení..ondrášek ti to určitě v dobrém vrátí :slight_smile:

iluško- no dudlík vezme na milost jen občas- jinak plive....ono jak spí na břiše,tak si otočí hlavičku ze strany na stranu a dudel je venku -a když se u toho vzteká,tak není šance......ale občas ho pocumle,což je úspěch-předtím ho i z toho natahovalo...
27. lis 2009 ve 13:14  • Odpověz
bledulko – velká GRATULACE!!!

Teda, tolik dobrot, díky!!! – recepty jsem si opsala a v úterý budu nejspíš péct tu prošívanou s višněmi

ludvi – karafiát s koprem :grinning: :grinning: :grinning:
jo okna – já mám sice už vánoční výzdobu, ale z venku ji bohužel nikdo nevidí

a jedna zpráva pro andulku, claudi, bledulku, ludvu a iluss – hrnečky už jsou vyzvednuté!!! dneska tam pro ně Honza zajel
písnu vám do IP to číslo účtu, ale jestli to nepošlete, nevadí, stačí to klíďo až na srazíku

klarko – my svátek budeme slavit na etapy – tenhle víkend je totiž Honza v práci a ten příští se tom hodí jen mojí půlce rodiny… takže dýňka přijede už v úterý a moje mamča se ségrou příští neděli
a jsem ráda, že overálek je se sněhulákama :wink:
27. lis 2009 ve 13:19  • Odpověz
autor
jani díky :slight_smile:

za gratulaci i za hrníček :slight_smile: :slight_smile:
ČÍSLO MI URČITĚ POSŠLI,PŘEVEDLA BYCH TO OBRATEM NEŽ POJEDEME DO JILEMNICE ( TO VÍŠ,CO NEUDĚLÁM HNED NEUDělám nikdy .... jejda,pardon za velká písmena,... :slight_smile:
27. lis 2009 ve 13:33  • Odpověz
tak já se loučím, razíme k našim.
27. lis 2009 ve 13:39  • Odpověz
autor
iluško,pěkný víkend a at je lucinka v pořádku :wink: :slight_smile:
27. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz
iluss - pěkný pracovní víkend!!!
27. lis 2009 v 15:18  • Odpověz
autor
Ahoj holky,za chvíli odjíždíme,tak se loučím :slight_smile:

Jani,penízky poslány-děkuji :slight_smile:

všem maminkám i dětičkám (i tatínkům) pěkný víkend :slight_smile:

papá :slight_smile:
27. lis 2009 v 15:39  • Odpověz
teeeda, clovek se sem dva dny nedostane a pomalu nestiha docist :grinning: :grinning:

caute kocky......
27. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz
hmmm, tak nic......:frowning2: malej se rozhodl, ze vam dneska nic nenapisu......zitra to dozenu, tak prisaham..... :grinning: krasne sny Letnikove :pensive: :zipper_mouth:
27. lis 2009 ve 22:28  • Odpověz
ahojdy maminy :slight_smile:

jdu jen pozdravit, jsem ve škole....pak večer doma dočtu co se tu povídalo

všem pěknou sobotu :slight_smile:
28. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
Ahojky kočky,

tak hrníčky už mám doma :slight_smile: barvičky jsou takové, jaké jste chtěli, tak snad jsem to nepopletla...
iluss - na tebe zbyl žlutý a zelený, neva?
Ondrášek má pořád ještě trošku rýmu a kašlík a je chovací, ale snad to brzy přejde
když se mu udělá trochu líp, tak nacvičuje plazení :slight_smile: je to fakt sranda :slight_smile:

klarko - k tomu usínání - u nás je to teď taky takové všelijaké - přes den uspávám houpáním v lehátku (v postýlce dělá kdo ví co, ale spinkat se mu nechce, ani kdžy má očička jak špendlíky) anebo zabíral ten kočárek (ale teď, co je Ondra nemocný, tak ho ven moc nedávám...)
no a večer sice usíná sám, ale kolikrát u něho musím stát a hladit po hlavičce anebo chvilkama pochovat
tak si z toho nic nedělej a uspávej tak, jak vám to nejvíc vyhovuje (tedy oNdrovi :slight_smile: ) a ono se to časem srovná...

ahoj claudi
28. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz
Dobrý večer.
28. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz
28. lis 2009 ve 21:37  • Odpověz
jani, klarko...he he, u nas je uspavani porad ve znameni prsa :confused: dudlik ne a ne a bez prsa jednou za tyden :fearful:
28. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz
Zdravím maminy i miminečka,

v pátek už mi opět nešla kobyla, potvora.

tak k nám už taky dorazila rýba. Doufám, že Matějda zítra zvládne tu naší náročnou návštěvu :frowning2: . Chudáček ještě s rýmou a tolik radioaktivních lidí :frowning2:.
Včera večer po půlhodině spánku začal vysílat. Jurský park hadr. Nakonec jsem si ho vzala do postele a bylo.
Holky v troubě mám tu masovou bábovku, krásně voní, snad se mi podaří jí zítra vyklopit.
Rána jsem byla pro ten objednaný dort, už to dlouho neudělám, velikost nič moč pro tolik lidí.
Nemohla jsem nikde zaparkovat, takže na mne zbylo to nejmenší místečko a nakonec se za nás postavil ještě nějakej chlápek s pandou. Vyjížděla jsem snad 10 minut, vypadalo to, že pojedeme domů metrem a autí tam budu muset nechat. No a jak jsem furt popojížděla dopředu a dozadu, dortík jezdíl v kufru a je kapánek šišatej :grinning: . A krapánek naštípnutá puklice u kola, ale pšš táta to ještě nezjistil :grinning: :grinning: :grinning: . Takže pro příště, je mnohem rychlejší uprácat nějakej ten bobkáč doma.

Klárko, Oju chovej a chovej. Je to náročný, já vím. Chovala jsem takhle obě děti, zpívala a chovala. Je mu bez tebe smutno a časem to přejde. Všechno se ti jednou vrátí, uvidíš.
28. lis 2009 ve 22:58  • Odpověz
Bledulko, jsi určitě ta nejšťastnější manželka. To je moc dobře, že je tvůj muž v pořádku :grinning: :grinning: :grinning: .
28. lis 2009 ve 23:15  • Odpověz
Jani, moc děkuju za hrníčky, prášulky hned posílám....

Jsem teda zvědavá, kolik se náš za dva týdny sejde. Doufám, že nás neskolí nějaká ta chřipajzna.
28. lis 2009 ve 23:17  • Odpověz
A k těm oknům. Zatím co vy všechny jste měly za oknem jarní sluníčko, u nás byla inverze :grinning: .
Chlapci Jukrajínci umyli okna jedním hadrem celému domu :frowning2: . Sice jsme měli soukromí, ale okna jsme museli umýt, aby k nám ten Ježíšek vůbec trefil.
Zato už nám svítí světýlka !!!!!

Někdo si tady stěžoval na nízkou váhu, teď nevím jestli Janča nebo Andulka. V půl roce by měli miminka mít dvojnásobek porodní váhy a to si myslím, mají všichni.
28. lis 2009 ve 23:31  • Odpověz
Ludvi, držím pěsti na jeziny a Jendovi i zbytkurodiny,aťse oslava co nejvíc líbí! :wink:

Zbylému Letníkovu přeju hezkou neděli!
29. lis 2009 v 10:28  • Odpověz
Se miá odeslalo dřív. :sweat_smile:

Jedem dovymalovat Domeček a hlavně si jdem pro olrtel k pokládce podlah. Dneska si přijde pan podlahář změřit vlhkost Domečku, tak snad už bude nizoučká. A ano, čtete dobře, že přijde v neděli pán přes podlahy! Je to fakt obchodník. :slight_smile:

Jani, Vítek měl v úterý 6,5kg. :wink: :slight_smile:
29. lis 2009 v 10:32  • Odpověz
ahojda do letníkova :slight_smile:

Jani, příkaz připraven, zítra ho pepino na poště podá a korunky k tobě přicestujou, ještě jednou díky... :slight_smile:

andul - to žasnu, že podlahář pracuje i v neděli, se fakt jen tak hned nevidí :confused: takže máte dovymalováno? to už se byddleníčko každým takovým krokem přibližuje a přibližuje, paráda :slight_smile:

ludvi - kluci z východu jsou asi spořivci, že jim stačil pouze jeden hadr na všechna okénka, že? :grinning: Je to opravdu skromný národ :grinning: :grinning: Já taky dnes přelízla okna v obýváku, ale jen zevnitř, páč jsem na ně chtěla nalepit vločky a sněhuláky a bylo mi to jaksi blbé na špinavá okna, ale zvenčí na ně nedošlo, protože už byla celkem zima a a pepino mi asistoval v křesílku, tak aby na něj netáhlo. /taky dobrá výmluva, co? :grinning: /.. A balkon už je taky osvícen....no advent přece začíná :wink: Mám toto období ráda....

bledul - to je moc fajn, že je Honza zdráv, moc moc gratuluji :slight_smile: co perníčky, jak dopadlo pečení?

leni - teď toho na dočítání přes víkend moc nebude... :wink:

miminko už nám chrupká, tak doufám, že nebude za chvíli vzhůru a nechá nás v klídku odpočívat u televize... Holky, zítra nás čeká velký kulturní zážitek....jdeme do divadla na cimrmana...Jsem v divadle nebyla asi rok, tak se těším :slight_smile:
29. lis 2009 v 19:47  • Odpověz
autor
ahoj maminky :slight_smile:

přeji krásný advent :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

tak v první řadě popřeju oběma Ondráškům vše nejlepší k svátku-hlavně hodně zdravíčka a lásky :sweat_smile: :sweat_smile:

jinal jsme zpět z jilemnice-velká část perníčků je i ozdobená-zbytek bude muset tchýnka zvládnout sama... upekla jsem i perníkovou chaloupku :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: sice se mi nepovedla nazdobit moc pěkně,ale tomíkovi se líbila :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :wink: udělala i dva adventní věnce,takže předvánoční období může začít :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

a dnes mi přišel oštou ten dárkový poukaz,takže už mám pro i honzu skoro vše doma... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
ted peru a peru -zejména tomíkovu špínu...o víkendu jsem ho skoro neviděla- byli s dědou v kravíně, v lese, pak jeli někam sázet stromky a nakonec vozili dřevo kolečkem od dřevníku k domu,aby bylo čím topit....tomáš se šel domů jen naobědvat a vyspat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: večer vždy padl úúplně hotový :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
30. lis 2009 v 11:54  • Odpověz
zdravím :wink:

Bledulko, je vidět, že jste se v Jilemnici nenudili :grinning: .
Perníkovou chaloupku letos vynechávám, děti chtějí raději víc perníků.
Ale Tomík je menší, tak má určo jiný názor, to je jasný.

U nás se oslava vyvedla, všichni přežili bez úhony, všechno snědeno, prostě pohoda.
Masová bábovka byla výborná, musím si jí pochválit :grinning: :grinning: .
Nezbyl ani kousíček.
30. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
autor
ahoj ludvi :slight_smile:

no jo, vidíš to, zapomněl bych na jendu a jeho narozeniny-tak i jemu vše nej nej nej :sweat_smile:

takže tchýně v relativní pohodě?
jak se dělá masová bábovka?
30. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz
autor
ted ludvi dočítám a koukám,že rýmujete...jak je matějdovi?
30. lis 2009 ve 13:09  • Odpověz
Ahojky všem po dlouhé době, moc vás všechny zdravím a přeju ať se máte s prďolkama co nejlépe a ty, které jsou nemocné jsou zase brzy fit a vysmáté :slight_smile:

bledulko - omlouvám se, že sjem se neozvala na IP a tak to napíšu tady, na srazík nepřijedu, pro nás by to bylo opravdu složité a nákupy v Praze nás nějak nelákají, takže ani takhle bychom si výlet neudělali.
- moc moc gratuluju manžílkovi k dobrým výsledkům, je to super zpráva

Ondráškům Janči a Klárky přeju k jmeninám vše nej nej nej ať jsou zdraví, šťastní, usměvaví, dělají maminkám jen samou radost

čtu, že už děláte vánoční výzdobu a začíná se péct cukroví, perníčky, u ill je to něco jiného, ti to pečou ve velkém :grinning: . já letos teda moc péct nebudu, a když už, tak jen recepty pro diabetiky. babičky jsou diabetičky a já při své dietě taky nepohrdnu lehčím cukrovím, ale aspoň budu vědět jak jsou na tom nutričně :sunglasses:

Vašík ve středu bude mít půl ročku, strašně to utíká :astonished:, na 5 a půl měs. kontrole (posunuta kvůli teplotám) měl 8020 g :grinning: a měří 67 cm, je to šikulka, byli jsme pochváleni, naočkovaná byla hexa se synflorixem, na půlroční teda nejdeme až pak v 8 měsících. Doktorka už nám doporučila přikrmovat, tak už jsme s tím začali, dávám nejprve zeleninku po 3 dny jeden druh a pak další, zatím baštil mrkvičku a brambor, krásně otvírá papulku a musím ho pochválit, protože sní 100 g :sweat_smile: na začátek je to nádherné, jen jsem zvědavá, jestli mu apetit vydrží :wink:

Lucince a Ondráškovi taky přeju k půl ročku vše nej nej nej a chci se zeptat, přikrmujete teda taky?
30. lis 2009 ve 13:33  • Odpověz
brý večer
tak jsem Ondru uspala (v ruce, s postýlkou jsem to vzdala, i takhle je to těžký, večerní usínání nám dělá docela problémy :frowning2: )

bledul, deni Oja děkuje za gratulace :wink:
oslava byla fajn, i když tolik lidí (13) bylo to celkem hektický, ale i tak hezký.

Vítání se povedlo, dostali jsme pamětní knihu a krásný dětský příbor, pan starosta si přivítal i svého syna (mimochodem syna má mladšího než vnoučata :confused: :confused: :confused: ), děti od hasičů zazpívali, zahráli a přednesli. básničky o maminkách. Ondra vše zvládl bez pláče, stačil se mi (jako vždy, když je nastrojenej) pozvracet a držel se za ruku se svojí malou kolegyní :sweat_smile: :grinning:
30. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.