• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Hezký večer :slight_smile:

tak jsme dnes konečně dorazili domů. Jsem z toho víkendu pěkně utahaná. Od rána do večera tři dny v kuse dělat cukroví :stuck_out_tongue_closed_eyes: ještě příští víkend a pak snad bude hotovo :wink:

koukám, že tu bylo během víkendu celkem pusto :confused:

jani: to víš, že mi nevadí žlutý a zelený :slight_smile: moooc děkuju!

Tak nám včera bylo přesně půl roku! Už mám doma velkou holku :wink:
Zítra jdeme k doktorce na šestiměsíční prohlídku a na očkovando, tak snad bude všechno v pohodě :wink:

Deni: to je bezva, že Vašík příkrmy zvládá v pohodě a bez obtíží. My ještě nepřikrmujeme, ale počítám, že tento týden už taky začneme. Zítra se dohodnu s doktorkou, ale počítám, že už mi to sama doporučí.
30. lis 2009 ve 20:05  • Odpověz
přidávám se ke gratulacím oběma Ondráškům k svátku.

klari: Lucinka naštěstí usíná večer v pohodě. Dám ji do postýlky, pohladím, zhasnu a odejdu z místnosti. Ona většinou za chvilku usne sama. Občas jí teda vypadne dudlík a začne plakat, tak jí ho tam jen vrazím a pohladím ji a chrupká vesele dál :wink:
Ale kdybych to měla stejně jako ty s Ondráškem a Lucinka plakala, tak bych jí taky uspávala chováním. To bych jí tam nenechala vyřvat, na to bych neměla srdce. Podle mě má miminko usínat v pohodě a spokojené a ne ve stresu a uplakané.

Tak to jste měli taky krásné vítání občánků :slight_smile:
30. lis 2009 ve 20:11  • Odpověz
iluss
on nedokáže mít dudlík, prostě ho plive a vezme si ho až je skoro spací a pak saje jako blázen :grinning: to usínání mě trápí (je to náročný) ale co nadělám

nechceš mi přijet udělat taky nějaké cukroví :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2009 ve 21:09  • Odpověz
Dobrý večer!

Nejdřív Ondráškům všechno nejnejnej a hlavně, kluci, buďte zdraví a šťastní! :wink: Posíláme s Vítkem pusu. :zipper_mouth:

Teď gratulace panu Bledulkovi k super výsledkům! :slight_smile:

Iluš, a o Vánocích cukroví jíš? Nebo ho už ani nemůžeš vidět? Bych se ani nedivila. :sweat_smile:

Claudi, jak bylo ve školičce? A co Pepínek, dostal nějakou novou ňaminku od babičky?

Bledulinko, takže víkend jste si užili. TO je moooc prima!:slight_smile:

Ludvi, ráda čtu, že se oslava povedla. :slight_smile: šupni nám sem receptík na masobábovku, kuchařinko. :slight_smile: :wink:
30. lis 2009 ve 21:13  • Odpověz
ludvo: prosím hoď sem recept na tu masovou bábovku :wink:

jinak ty řezy raffaelo, jak tu myslím andulka nechávala recept, tak měly obrovský úspěch. v pátek ráno jsem je upekla a odvezla k našim, hned se po nich zaprášilo. Je to strašně jednoduchý a rychlý a hlavně dobrý!
30. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz
klari: tak to lucinka bez dudlíku neusne. Musí při usínání něco dudat. Až když pak tvrdě usne, tak ho vyplivne a nevadí jí, že už ho nemá.

no jsem zvědavá, kdy budu vůbec dělat cukroví sobě domů.

andulko: o vánocích cukroví jím, ale právě že neee to, co právě teď pečeme ve velkém. Toho už jsem přejedená a načichaná. Proto si musím domů péct jiné druhy (ale je to těžké vymýšlet které, protože momentálně teď na prodej pečeme 17 druhů). Ale vloni jich bylo 23, tak letos jsme trošku ubrali :wink:
30. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz
Já jsem před chvílí dopekla perníčky a teď se chystám do pelíšku. Víkend jsme zase trávili naDOmečku, tak jsme trochu unavení. Ale krásně! Pan podlahář nám udělal radost, příští týden se začne pokládat podlaha!!! Juchůůů! A dneska se kolem Domečku začalo stavět lešení. :slight_smile: Holky, my možná budem na Vánoce ve svým! :dizzy_face:
30. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz
jediné cukroví, které pečeme teď do prodeje a budu jíst i o vánocích doma, to jsou kokosová kolečka plněná nutelou, polévaná bílou čokoládou a sypaná kokosem. Ty miluju a snad nikdy se mi nepřejí :wink:
30. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz
andulko: to je moc dobře, že vám to s domečkem takhle krásně pokračuje :slight_smile:
30. lis 2009 ve 21:29  • Odpověz
Iluš, to cukroví,co popisuješ, vypadá dost lákavě. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nechceš přivést pár kousků k degustaci na srazík? :slight_smile: :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2009 ve 21:39  • Odpověz
jj, přivezu, neboj :wink:
30. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz
Iluš,krásná profilová fotečka! :slight_smile: :wink:
30. lis 2009 ve 22:23  • Odpověz
kuju :slight_smile:
30. lis 2009 ve 22:43  • Odpověz
Iluš,jdu konečně spinkat.

Dobrou noc
30. lis 2009 ve 23:17  • Odpověz
Dobrý den! :slight_smile:

Nikde nikdo?? :confused:
1. pro 2009 v 08:38  • Odpověz
andul já jsem tu
:grinning:
1. pro 2009 v 08:40  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

já jsem tu taky,dneska je manža dopoledne doma, tak jsem si trošku přivstala a vstávala už v půl deváté.

Tááák, jdu se nasnídat, než se to moje mládě vzbudí.
1. pro 2009 v 08:47  • Odpověz
iluss ani nevíš jak ti to spaní závidím, u nás je to hrůza :rolling_eyes:
1. pro 2009 v 08:49  • Odpověz
taky jsem moc ráda, že ta moje beruška v noci tak krásně spinká :slight_smile:
ale přes den tomu moc nedá, když jsme venku, tak spinká hezky, ale když jsme doma, tak usne tak maximálně dvakrát během dne a to jen na 20 minut.

chudák ségra musí každý den ráno vstávat už v pět, protože malý se vyžaduje pozornosti a už neusne.

Já když manža není doma a nepotřebuju dopoledne nic udělat, tak vstávám až tak na půl desátou. Když se malá probudí dřív, tak si hraje v postýlce s hračkama a nechá maminku hezky vyspinkat :wink: je to zlatíčko.

Tak já Lucince řeknu, ať na srazíku domluví i tvýmu Ondrovi :slight_smile: už takhle bude domlouvat Pepínovi mladšímu. To víš, každýho chlapa si předělá ženská ku obrazu svému. Tak třeba na ně Lucinka bude platit :grinning:
1. pro 2009 v 09:05  • Odpověz
o.k. iluss už se na Lucinku moc těšíme :grinning:
1. pro 2009 v 09:39  • Odpověz
hezký den, tak u nás konečně zkončil ten hurikán, byla to hrůza
andul, super, že vám to s domečkem tak krásně pokračuje, držím palce ať jste v novém opravdu na vánoce :wink:
iluss, tak to ti závidím, jak ti Lucinka krásně a dlouho spinká. to Vašík se mi v noci budí kolem 1 a 5 a od té 5 už nechce spinkat, zrovna jako dneska, naivně jsem si myslela, že ještě po jídle zabere, omyl :frowning2:, neusnul, vzala jsem ho k sobě do postele a zabral s mou pomocí, přitulením se pevně k němu a držením za ruce a to jen do 8 :frowning2: .
jak často krmíš v noci? nebo se ti nebudí Lucinka ani přes noc?
klarko, vydrž, i já musím občas uspávat na rukách, ale to jen přes den, večer kolem půl 7 mi usíná krásně sám.
1. pro 2009 v 10:40  • Odpověz
ahoj holky,
hlásím, že v Praze začalo pršet :angry: .

Den, máte nějaké škody?

Matějda mi spí na gauči v obýváku. Potřebovala bych tolik žehlit :unamused: .
Dneska jdeme s Jendou na devítiletku, Matějda občas ještě za chrochtá, tak nevím, jestli ho nechám podnout :frowning2: .
Uvidíme, co mudra.

Recept na masovou bábovku:
Bábovku vyložit pečícím papírem, nebo hodně vymazat máslem
Formu vyskládat naklepaným kuřecím masem a do vzniklé korýtko vyskládat anglickou slaninkou.
Pak plnit čímkoliv. Já dávala nastrouhaný eidam s nivou, trošku česneku, pak jsem to zalila šlehanými vejci.
Opět plátky slaninky a přilopit další vrstvou masa. Peče se to hodinu a půl, je toho hodně a je to moc dobrý.
Pekla jsem to večer předem, aby se bábovka lépe krájela. Podávala jsem za studena s okurčičkou, křenem a pečivem.
Výborná by byla třeba se žampiony, ale to by u nás nikdo nejedl.
Původně jsem chtěla dělat brsalát, ale pak se mi do něj nechtěla. A hlavně každý má rád salát jinak ochucený a pak návštěva frfňá, takže jsem od něho opustila a bylo.
1. pro 2009 v 10:54  • Odpověz
Táák Vítek už taky spinká v kočárku - v ložnici pod otevřenými okny. :slight_smile: Usnul v korbě u flašky, tak jsem toho využila a sobecky ho nechám tam. Snad bude chvilku spinkat - potřebuju si doma něco udělat, tak se mi ven nechce.

Víťa spávalco by miminečko malinký celou noc. Ale poslední dva týdny se budí buď před půlnocí nebo kolem třetí ráno. Naštěstí většinou rychle usne. Ikdyž taky je občas vzhůru večer od 20h do půlnoci a to jepak mazec. :frowning2: POdezřívám z toho zuby. :confused:
1. pro 2009 v 10:55  • Odpověz
píšu jak tatar :grinning: .
Jdu něco požehlit a frčíme do školy. Zatím se tu mějte krásně.
1. pro 2009 v 10:57  • Odpověz
Matýsek se taky často budil a pak jsem našla žubáky.
Buzení mu zůstalo :grinning: :grinning: . Dláboší po dvou hoďkách, spíš mi přijde, že se potřebuje přitulit.
Chlapci jsou takový tuliči celý život :grinning: :grinning: .
1. pro 2009 v 10:59  • Odpověz
Ahoj Ludvi, střecha to naštěstí vydržela, ikdyž jsem kolikrát měla obavy, že nám ji brzy odnese, je plechová, to byl 3 dny rámus, potom nám párkrát nevydržel plot a Banira nám utekla, ale vždy naštěstí poslechla a šla pěkně domů a do kotce, potom jsme ji už i zavírali. Jo, naštěstí ji nemáme nakrytou :grinning: :grinning: , když se hárala, našli jsme u ní psa, podvraťáka nějakého, nechápu jak se k ní dostal, ale hlavní je, že se to nepovedlo. Inzerát by byl ve znění: darujeme štěňata feny Akita inu a psa podvraťáka :confounded: , to by asi nikdo nechtěl.
Taky si myslím, že Vašíka hodně zoubky trápí, ale ještě mi na lžičce nic necinká, tak musíme vydržet, no horší je, že budeme to muset s těmi zoubky vydržet tak do 2 let než jim skoro všechny vyrosou.
hm, Ludvi, bábovka vypadá výborně, taky někdy skusím udělat :wink:
Mě snad Venoušek taky aspoň ještě na chvíli zabere, vystrčila jsem ho ven v kočáru s prababinou, tak uvidíme co mladý na to :wink: .
Tak a já toho využiju, a jdu žehlit, Ludvi, přižehlím ti co? :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2009 v 11:16  • Odpověz
deni, v noci budí malá na kojení 2x, mezi 2-3 a pak mezi 5-6. Vždycky se jen napapá a hned zas chrupká.

u nás je tahy hnusně a prší. ve dvě jdeme k doktorce na šestiměsíční prohlídku, tak se mi tam v tomhle počasí s kočárkem ani nechce, ještě že to není daleko.

ludvo: ta masová bábovky vypadá dost lákavě :wink:

lucinka už má pusinku taky plnou hrbolků, jak se zoubky tlačí ven, ale ne a ne se prodrat.

dneska je lucinka nějaká nevrlá, asi tuší, že bude dvojí očkovando :confused:
1. pro 2009 ve 12:20  • Odpověz
il tak to máš super, že ti pak ještě tak krásně spinká, nebo si pak aspoň krásně hraje, to Vendelín ne
u nás už taky začíná poprchávat :frowning2: , jsem zvědavá jestli mi prdelín usne v postýlce nebo ne, zatím se k tomu nemá, dneska dostal na oběd brambor a květák, šlo mu to, celkem snědl 100g.

taky se nám ty zoubky nechtějí prodrat ven, tak uvidíme, kdy

držím Lucince palce, ať očkování krásně zvládne :wink:
1. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz
ty už dáváš malému i květák? tak ten bych si asi zpočátku netroufla. bych se bála, že by jí potom bolelo bříško. Ale pokud mu to nic nedělá :wink:

já nejdřív začnu mrkvičkou, pak po několika dnech přidám brambůrek a pak asi brokolici. To jí zpočátku bude stačit ze zeleninky stačit. Pak dám kuřecí masíčko :wink:
1. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
mrkvičku a brambor už máme za sebou, takže dneska květák a pak vyzkouším brokolici. já k bramborům, květáku přidala 4 zrníčka kmínu a pak je vytáhla. zatím to nevypadá, že by ho po tom bolelo bříško, prdí krásně, zrovna i teď valí kanonády do plíny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . pak k zelenině taky přidám maso, pak až ovoce a pak už to budu dělat jako polívku.
1. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.