• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahojda maminy...

jak se máte? dneska je pošmourno a zataženo, pěkně tak akorát zalézt do peřin a spát, teda kdyby to ovšem bylo možné, že? :unamused:

pozdě, ale přece....Vše nej nej našim dvoum Ondráškům k svátku a ať je rodičové moc nezlobí :wink:

když jsem byla v pátek ve škole, tak mladý pán baštil od tchýňky brambor s mrkví a prý si šmakoval, takže už brzy začnu zkoušet i jiné druhy zeleniny, ať má pestré menu.... :wink: a v neděli jsme měli k obědu kapříka a br. kaši, tak dostal ochutnat, teda kapra ne :grinning: , jen tu kaši a taky se olizoval... :slight_smile:

Jani, peníze byly v pondělí poslány, tak možná je už dnes máš na účtě, nevím přesně jak dlouho převod trvá... :slight_smile:

holky, já snad ani letos nic moc péct nebudu, nějak se mi do toho nechce...asi jen perníčky, ty mě baví...ale jinak posbírám co kdo dá z příbuzenstva :wink:

ludvísku - masobába zní dobře...budu muset vyzkoušet, ať drahého ohromím nějakou novinkou... :wink: Jak dopadla devítiletka? Jenda už bude skoro dospělák, co? :grinning:

deni - u vás byla taková vichřice? nějak nesleduju telku, tak nevím co se kde zase děje...Je fajn, že se na domečku nic nestalo... :slight_smile:

teď poslední dobou kakáme tak dvakrát za týden a včera světe div se jsme kadili třikrát :grinning: :grinning: Tchýňka říká, že by mohly lézt zoubky, tak uvidíme...každý den hledám, abych měla na ty nové šaty já a ne někdo jiný :grinning: :grinning:

prcek spí, jdu uklidit kámošku myčku a zalít květenu...tak zatím pa pa
1. pro 2009 ve 13:50  • Odpověz
a taky vám musím sdělit, že mě Pepino včera vyvenčil :grinning: byli jsme v Jablonci v divadle, na údajně poslední cimrmanovské hře České nebe a byla to bomba...kdo má cimrmany rád, tak by se vám to určitě líbilo...jen mě mrzelo, že v roli J.A.Komenského se alternují Svěrák se Smoljakem a my chytili právě smoljaka a já bych raději teda Svěráka....no ale i tak to stálo za to....
1. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz
ahojte kocickz,
nebojte, s filipkem jsme na vas nezapomneli :wink: mame tu tatku tak uzivame :confused: :sweat_smile: ve ctvrtek jdeme na ctyrmesicni prohlidku, tak dam vedet, jak rosteme a pak budu castejc, az petr odjede.... :wink: doufam, ze jste vsechny v poradku a miminka taky...posilame pusinku :zipper_mouth:
1. pro 2009 v 17:11  • Odpověz
ahojky, tak jsme dnes byly na šestiměsíční prohlídce, doktorka nás moc pochválila, malá už váží 7800g a měří 68cm.
dostala 2 včeličky a vůbac neplakala. u té první vůbec a u té druhé začla natahovat a já na ní začla mluvit a hladit jí a ukazovala jsem jí sloníka, tak než začla plakat, tak jsme to zakecaly a ona na to úplna zapomněla :slight_smile: je to prostě moje šikulka!

doktorka nám dala brožurku ohledně prvním příkrmů a už s nima můžeme pomaloučku začít.

tak a další prohlídka je aý v 8 měsích (pouze vážení a měření) a očkování až v 1 roce.
1. pro 2009 v 17:46  • Odpověz
leni, tak to si tatínka pořádně užívejte a vychutnávejte si krásné rodinné chvíle :slight_smile: a čtyřměsíční ať vám dopadne na výbornou :slight_smile:
1. pro 2009 v 17:47  • Odpověz
holky, chtěla jsem se zeptat, jestli by jste mi neporadily ohledně čajíků, které jsou nejlepší. Nechtějí se mi moc kupovat ty dětské granulované (je to samá umělotina). Spíš nějaké klasické pytlíkové.

A taky od kterého měsíce může miminko sedět. Zatím Lucinku sedět nenechávám, myslím, že je na to ještě moc malá, že je to brzo kvůli zádíčkům. Ale v té brožurce od doktorky, kde jsou ty příkrmy, tak tam jsou věci, které by miminko mělo zvládat v tom určitém měsíci. A v šestém měsíci tam je napsáno, že už miminko samostatně sedí.
1. pro 2009 v 19:33  • Odpověz
autor
ahoj holky

moc vás zdravím :slight_smile:

úplně jsem zapomněla,že v letníkově bylo nejen ondráška,ale i půlnarozeniny :wink: tak všem půlročním miminečkům hodně zdravíčka :slight_smile:

letí to,že?

tak já přidám k dobru taky adámkovy míry :wink: a sice v 5 měsících 7740 a 67 cm ... :sweat_smile: a holky,koukalal jsem se na Tomíkovy míry v tom věku a normálně mají úplně přesně váhu i výšku -což mi přijde úplně neuvěřitelný..adámek den před petiměsíčninami a tomík 4 dny před 5 měs... ale stejně ... :grinning: a tomík do půlroku přibral dost- v půlroce byl na 8530 -tak jsme zvědavá na adámka,zda bude bráchu následovat :slight_smile: :wink: :wink:
Jinak je adula zdravý a za měsíc další včelka ...tu dnešní zatím snáší dobře..

zdravím lenču- užívejte si tatínka :slight_smile:

kdy se vrací definitivně?

gratulace ke všem dobře proběhlým kontrolám a více aasi už dnes nestihnu ...
jen ještě ilušku poprosí o recept na ty kokosová kolečka s nutelou a s bílou čokoládou - ty vypadají lákavě,tak pokud není recept tajný,tak budu ráda :wink: :slight_smile:
1. pro 2009 v 19:35  • Odpověz
autor
iluško-posadit dítě by jsi měla,až když to dokáže i ono samo...je to obvykle okolo 6 měsíce,ale může to být později...zatím krm v lehátku ve zvýšené poloze :wink: :slight_smile: děláš to dobře :slight_smile:

iluško- já kupovala tomíkovi tenkrát jednak bio (heřmánkový,ale zaboha si nevzpomenu na zančku) a myslím že leros...
koukni na složení

většinou se může pít jeden pytlík denně.já ho časem tedy i ředila napůl,protože v jeden moment pil čaje hodně
1. pro 2009 v 19:40  • Odpověz
iluš - když jsem ve škole, tak dělám pepinovi sáčkový fenyklový čaj, aby si přes den mohl ucucnout a ten mu docela chutná....
s tím sezením, to je asi u každého mimi trochu jiné, někdo sedí dřív, někdo déle...My taky hodně využíváme lehátko, je tam v polosedě v pololeže a má odtud výhled...a třeba když v kočáře pepi někdy nechce jen tak ležet, tak ho vypodložím polštářem a zase tak polosedí a čučákuje kolem sebe a to se mu moooc líbí :wink:
1. pro 2009 ve 20:14  • Odpověz
bledulko: jasně, recept ti zítra pošlu :wink: zpaměti ho nevím, tak až budou naši zítra v cukrárně, tak jim zavolám.

no tak to jsem ráda, taky jsem si právě myslela, že miminko ještě sedět nemá. Že až bude připravená, tak se posadí sama.

zítra skočím do krámu a mrknu tam na nějaké ty čaje, maj tam dost velký výběr, tak snad z toho něco vyberu :wink:

nebo mám začít pouze s obyčejnou kojeneckou vodou a žádné čaje?
1. pro 2009 ve 20:16  • Odpověz
autor
iluško-pevařenou vodou na cucnutí taky nic nezkazíš... já tedy razím teorii naučit dítě na neslazené nápoje....jednak mu ho můžeš dát i v noci a zoubky mu to nezničí a jednak když si děti zvyknou na sladký,tak se může stát,že se bude muset vše sladit...tomík pije bez problému čistou vodu i hořký čaj a nemá s tím problém...kamarádky holčička musí mít jedině slazený a co hrnek,to dvě lžičky....myslím,že je to zbytečný je takhle na to učit...takže i souhlas s pytlíkovými čaji-ty se ale můžou obvykle dávat od půl roku-do té doby jsou tuším granulované jen...

za recept díky :slight_smile: a nemáte ještě nějaký super recept na něco co se třeba obvykle nedělá...vnilkový rohlíčky atd jsou klasika,ale něco dobrýho co se moc nezná ...
ty kokosový kolečka musí být určo dobrý-úplně to cítím :slight_smile:
1. pro 2009 ve 20:33  • Odpověz
autor
iluško- v brořuže se toho píše- podle brožur by tomík byl vééélmi zaostalý,nebot by měl mluvit skoro v souvětí a on se teprve ted rozmlouvá ... každý dítě potebuje prostě na vše určitý čas :slight_smile:

ale co tak průběžně pozoruju,tak to máš všechno nastudovaný a i se snažíš podle toho chovat a určitě děláš lucince jen to nejlepší co je v tvých silách.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: neměj strach,děláš to dobře :slight_smile:
1. pro 2009 ve 20:39  • Odpověz
autor
jo a omlouvám se všem za to,že vytrvale a neustále píšu jako tatar :pensive: :confused: :confused: :confused: ted když čtu po sobě ,tak se fakt stydím- brořuže místo brožuře...a podobně... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. pro 2009 ve 20:44  • Odpověz
taky všechny zdravím, já při sledování růžovky
gratuluju ke krásným mírám, máme my to krásné miminka co? :grinning: :grinning: :grinning:
iluss já se vždycky taky koukám, co by už mimča měly umět, ale nějak moc to nehrotím, to bych se zbláznila, jak píše bledulka, každé miminko chce svůj čas, kdybych jela podle holek z června, tak můj miláček je taky poněkud pozadu, protože tam už miminka lozí po 4 a samy si sedají, takže, buďme klidné, naši drobci jsou na tom tak, jak mají být :wink: . Já Vašíka nechávám sedět jen při odbrknutí a když už, tak jen na chviličku na kolenou, když si hrajeme a to ho stejně nechávám spíše v polosedě, pololeže. Jinak je v lehátku, tam ho i krmím, už dávám fotečku do alba.
len, jen si toho svého mužského pořádně užívej

mě Vašík moc pít nechce, když už tak cucne čisté převařené vody, mám granulovaný čaj, ale ten mi taky nějak nechce, to příjde časem, musí si zvyknout, taky jsem pro nepřislazovat čaje, je to zbytečné.
1. pro 2009 ve 20:57  • Odpověz
deni - moc hezké fotky, Vašík je fešáček :slight_smile: :slight_smile:

bledul - za překlepy se neomlouvej, mám je taky každou chvíli....se nedá nic dělat no, chceme toho vždycky tolik říct a tak se potom chybuje...ale někdy jsou překlepy fakt vtipný :grinning: Takže je vlastně dobře, že je děláme :wink:
1. pro 2009 ve 21:18  • Odpověz
holky, díky, že jste mi potvrdily moje domněnky, už mám zase klidnou dušičku :wink:

deni: krásný fotky, vašík je fešák!
1. pro 2009 ve 21:32  • Odpověz
to je v pohodě, každá občas "stresujeme" a potřebujeme slyšet, že je vše v pořádku :wink:
ještě se chci zeptat, v kolik vám chodí broučci spinkat? my koupeme v 18 h. a pak hned papá a dáváme Vašíka spinkat. Ptám se, jestli bych to koupání a spinkaní neměla posunout na pozdějc, aby spal déle. Ale zase si říkám, že ten režim už má tak krásně zajetý, jestli není škoda mu to posouvat třeba o hodinu dál.
1. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz
děkujeme za pochvalu foteček, já to nějak flákám s těma fotkama :sweat_smile: vyvolanou nemám ani jednu.

ještě se chci zeptat, je nějaký prográmek na ten scrap, kdybych si chtěla taky něco udělat?
1. pro 2009 ve 21:37  • Odpověz
my jdeme koupat po šesté a papáme kolem půl sedmé. pak malou ještě pomazlím, dám do košíku a chvilku hladím. Spinkat chodí kolem půl osmé, když už se jí očička zavírají. Do osmi už vždycky hezky spinká.
1. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz
u nás se chodí spát jak kdy....koupeme mezi šestou sedmou, pak kojíme a někdy usne po jídle a někdy taky až třeba v deset /mezi tím si dá třeba jen "desetiminutovku".... dneska usnul kolem deváté, takže my asi nebudeme tím správným vzorem pro úpravu režimu :grinning:

valím taky do peřin, tak dobrou :slight_smile:
1. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz
deni: ohledně scrapů se zkus zeptat bledulky :wink: ta něco podobného taky dělá.

tak to já fotím jak o život, už jsem musela dokoupit další alba. :grinning:
1. pro 2009 ve 21:44  • Odpověz
hm, tak to máme podobné, jen my dáváme Vašíka hned do postýlky, někdy zabere hned, sotva ho položíme, někdy za půl hodinky, ale nebývá to s pláčem a to je hlavní.
no hold maminka bude muset chodit spinkat brzy, aby se více vyspala, když brouček už ráno spinkat nechce.
1. pro 2009 ve 21:45  • Odpověz
claudi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: desetiminutovky? tak to teda nic moc, naštěstí to usínání večer nám problém nedělá, no prostě se musím smířit s tím, že mu to spinkaní tak stačí, možná časem se to změní a mamča si i ráno pospí :grinning: :grinning: :grinning:
před chvíli jsem Venouše vyfotila, jak spinká, je to boží, odkopaný, nohy na dece, prostě pohodička :grinning: :grinning: :grinning: zítra to hodím do albíčka
fotek by bylo celkem taky dost, jenže žádná nevyvolaná :confounded:
taky pádím do hajan, dobrou noc
1. pro 2009 ve 22:00  • Odpověz
deni: lucinka v tom košíku spinká i v noci. Kolem té půl osmé jí v tom košíku jen převezu do ložnice a tam jí popřeju dobrou noc a nechám jí tam a ona většinou za chvilku hned usne.

tak se holky mějte, dobrou!
já budu asi dneska ponocovat, nějak se mi nechce spát.
1. pro 2009 ve 22:06  • Odpověz
Dobré středeční dopoledne. :slight_smile:

Včera jsem se půl dne a skoro celý večer mordovala s vánočními dárky. :sweat_smile: Nafotila jsem je a dala na Rajče pod zámek,tak kdo byste se chtěl juknut,písněte o heslo. :wink:

Teď jdu zabalit Víťu (bimbula už je vyvětranej, tak aby mi nenastydl :slight_smile: ) a pak vás dočtu. :wink:
2. pro 2009 v 08:51  • Odpověz
Ahoj kočky,

tak Ondrášek děkuje za gratulace k svátku i k půl narozeninám :slight_smile: Ten čas fakt tak letí :slight_smile:
Máme se fajn, i když Ondru ještě pořád nepustila ta rýma a pořád trochu pokašlává :frowning2: Zítra to bude týden, co je takhle nastydlý, tak doufám, že už to skončí...

Druhému Ondráškovi a Lucince s Vašíkem taky posíláme pusinku!!!

Dívala jsem se na účet - bledul a ludvi (s tebou si to ještě musím dorovnat :wink: ) DÍKY!!!

Náš mladý pán se rozhodl, že si chce pořádně užít dne a začne vstávat brzy :frowning2: Včera v sedm a dneska v šest. Tak tady spolu strašíme a hrajeme si. Ale dneska už se mu klíží oči, tak počítám, že půjde za chvilku půjde zase spinkat.
Deni - my koupeme mezi půl sedmou a sedmou a spinkat chodí tak do půl osmé (výjimečně později) - někdy usne hned, někdy ne.... No a v noci je vzhůru každou chvilku. A mám pocit, že to není hlady, ale chce se přitulit a cucnout mlíčka :frowning2:
Gratuluju k půl roku!!! A skoro osm kileček? Pěkná váha :slight_smile: A vašíkovi to na fotečkách moc sluší!!!
Já jsem s mrkvičkou začala včera - sice nevím, kolik gramů snědl, ale docela mu chutnala, ještě ji dostane asi ještě dvakrát a potom k ní přidám brambor a pak přidám asi cuketu nebo brokolici :slight_smile:

Iluss - k těm čajíkům - já jsem taky pro nepřislazování. Jestli ti bude Lucinka pít tu kojeneckou vodu, dala ybch asi zatím tu anebo potom nějaký ten čajík. Já mám koupený pytlíkový od Lerosu od 6. měsíce. Ale ještě jsem mu ho nedávala.

bledulko - teda Adámek je pěkný cvalík :slight_smile: (v dobrém smyslu slova !!!!) a jestli za měsíc přibere stejně jako Tomík, tak klobouk dolů

ludvi - masová bábovka vypadá dobře, v neděli čekáme mojí mamču, tak jí asi upeču :slight_smile:

anduli - ty jo, tak snad to do těch Vánoc stihnete!!!
2. pro 2009 v 09:08  • Odpověz
Ahoj klarko a andulko,

klarko - okoukla jsem fotku - sluší vám to!!!

a ještě k tomu sezení a brožurkám - Ondru taky ještě nedávám sedět - většinu času tráví na zemi na bříšku anebo v lehátku - tam už ale moc být nechce, protože se tam nemůže hýbat...
iluss - jo jo brožurky, taky si vždycky něco přečtu a potom to strašně řeším
ale jak psaly holky, každé mimčo je jiné a myslím, že zrovna Lucince nic ke štěstí nechybí!!!

andulko - mě pak hlavně budou zajímat fotky baráčku!!!
2. pro 2009 v 09:31  • Odpověz
Hezký den přeju, Jani, tak jsme na tom dneska podobně, Vašík taky dneska vstával v 6 hodin ráno a prostě už nezabral. Na jídlo se vzbudil v 1 a ve 4, vždycky čekám, jestli neusne, pohladím, dám dudlíka a když to nezabere a začíná poplakávat, chystám mlíčko. V postýlce jsem ho nechala asi do půl 7, to už mi dával najevo, že tam prostě být nechce :grinning: , takže šmaroval ke mně do postele, dostal nad sebe hrazdičku, hrál si přes půl hodinky a pak už začal kňukat, tak mamča zvedla ruce a hrála mu divadlo, to zabírá, směje se jak o život :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a při tom to je pro nás dospělé úplná banalita, zvednout ruce a hýbat s prstama :grinning: :grinning: :grinning: , po 8 jsme vylezli z postele, přebalili, krmit jsem začala dříve, už před 9, pak jsem ho uložila a od 9:15 spinká, já mám po snídani, dopíjím kafčo a pak nejspíš ještě půjdem na prochajdu jak se Vašík vzbudí, vyfasovala jsem na krurzu hubnutí krokoměr, tak ho musím vyzkoušet :slight_smile: .
Jani, mě poprvé mrkvičky snědl kolem 50 g, pak přes 60 a teď sní něco kolem 100 g, já si to vážím, vážím jídlo sobě, takže malému to je už to nejmenší :wink:
Děkujeme ke gratulaci k pidi narozeninkám, přidala jsem ještě včerejší foto ze spinkání :grinning: :grinning:
2. pro 2009 v 09:41  • Odpověz
klarko, krásná fotečka, sluší vám to rodince
2. pro 2009 v 09:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.