• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahoj deni – doufám, že včera a dneska to byla výjimka s tím vstáváním – nedokážu si předstvit, že bych takhle měla vstávat každý den j :frowning2: já chci Lucinku :slight_smile:
fotka, jak Vašík usnul je pěkná :slight_smile: je fakt kusan – oproti Ondrovi :slight_smile:
Ondra si taky rád hraje s mýma prstíkama – anebo mi šťourá kamkoliv v obličeji :slight_smile:

no, já jsem ještě nesnídala - Ondra si sice už dal jeho klasickou dvacetiminutovku, ale nějak jsem to ještě nestihla...
2. pro 2009 v 10:16  • Odpověz
tak já teď dorazila z prochajdy, byli jsme venku něco málo přes hodinku, chtěla jsem napsat, že venku ještě spinká, ale kouknu z okna a on vzhůru, tak pro něj letím :grinning:
2. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
mně dneska někdo vyměnil dítě :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: celé dopoledne si hrál na dece (úplně bez mé asistence), furt se řehtal a teď spí "už hodinu" v postýlce :confused: :confused: :confused:
2. pro 2009 v 11:41  • Odpověz
klari, blahopřeju :sunglasses: , užívej si to, já teď Vencu taky dala na deku, zatím si hraje, jsem zvědavá na jak dlouho, jdu mu připravovat oběd
2. pro 2009 v 11:52  • Odpověz
deni od kdy jsi začla přikrmovat, mě dr. řekla, že mám začít po ukončeném 5 měsíci??? :wink:
2. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
Hezké poledne :slight_smile:

klari: hezká rodinná fotečka, sluší vám to :wink:

jani: Lucinka děkuje za pusinku a taky posílá jednu vééélikanánskou a uslintanou Ondráškovi a Vašíkovi k půlročním narozeninám :grinning:

bledulko, tady máš ten recept na to kokosové těsto:
1 kg polohrubé mouky, 40 dkg mouč. cukr, 1 kg tuku (třeba hera), 5 vajec, 75 dkg kokosu.
(pokud je chceš mít tmavé čokoládové, tak tam přidej kakao)
normálně se vypracuje těsto, vykrájí formičkama a upeče. Slepí se to nutelou nebo marmeládou a namáčí v čokoládové polevě (bílá nebo tmavá) nebo se to jen pocukruje moučkovým cukrem. To vše podle chuti :wink:
když to budeš namáčet v polevě, tak je hezké doprostřed to posypat kokosem, vypadá to moc hezky.

tak jsem dnes chtěla dát lucince už mrkvičku, ale u nás v krámě ji neměli vůbec hezkou, vypadala hooodně unaveně. Tak skočím zítra do penny a koupím tam hezkou mrkvičku a začneme až zítra.

jo a dnes dopoledne jsme dokoupili poslední dárečky na vánoce :wink:
2. pro 2009 ve 12:41  • Odpověz
iluss to cukroví vypadá bezvadně, kolik kousků asi bude z tolika ingrediencí???
2. pro 2009 ve 12:45  • Odpověz
tak to nevím na počet, protože my to vždycky děláme v cukrárně po pěti kilech. A je toho fakt hodně. Tak možná zkuste udělat třeba jen z půl kila a uvidíte, kolik toho bude a kdyžtak ještě přiděláte :wink:

jo a než se to bude rozvalovat, tak se to musí dát na nějakou dobu do lednice, aby se to rozleželo a nelepilo se to. Tohle těsto je totiž dost tukové a dost se lepí. Tak se při vyvalování musí dost podsypávat moukou.
2. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
autor
ahoj maminky :slight_smile:

iluško,moc díky za receptík :slight_smile: asi ho vyzkouším a pak výrobky odvezu do jilemnice (honza to nesmí a já se musím krotit) ale vypadá to tak lákavě,že to prostě musím zkusit :slight_smile: díky :slight_smile: nevíš koik z téhle dávky je zhruba koleček? kdybych to udělala z jedné čtvrtiny, bude to vůbec na něco stačit?

s těma dárečkama to máš super :slight_smile: mě čeká ještě koupení asi tří věcí - už jen drobnosti...manželovi vytisknout kalendář a je to..to co mám doma mám skoro vše už zabalený a omašličkovaný,takže to je taky v pohodě.... v podtsatě mi chybí jen dozdobit lehce byt a něco úpéci a je to..jo a teda ještě umýt okno v malém pokoji... :wink: :slight_smile:

deni-koukla jsem na fotky- vašík je krásný klučík :slight_smile: a taky je to kus chlapa :slight_smile:

klarko- takže jste uvítaní :slight_smile: to je dobře...sluší vám to tam všem třem :slight_smile:
2. pro 2009 ve 12:52  • Odpověz
iluss děkuji za rady, určitě ho zkusím :grinning:
2. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz
autor
holky a jinak- už dlouho jsem nebyla cvičit- cvičitelka byla nemocná..a ted když je zdravá,tak jsem včera odřekla hodinu já a udělala si výlet na kožní ambulanci...

udělalo se mi totiž na tělě cosi a pořád se to rozlézá a protože to mám hlavně na prsou,tak jsem se bála,aby to nemohl chytit adamek...takže jsem tam naběhla a mám naštěstí něco,co chytit adam nemůže,ale mému tělu prý potrvá měsíc dva než to sleze...podpořit to léky nemůže,protože ten druh při kojení nesmím...
takže mi poradila jen nějakou podpůrnou mastičku-za malou tubu jsem vyplázla v lékárně 126 korun a tím to končí...akorát já jsem flekatá jak dalmatin :stuck_out_tongue_closed_eyes: no,hlavně,že to není nakažlivý :sweat_smile: -adam mi po prsou furt šahá při kojení-to by jinak asi chytil raz dva :wink:
2. pro 2009 ve 12:57  • Odpověz
tak jsme napapaný, mládě si zase hraje pod hrazdičkou :grinning: , tak to doma pofackuju, počkám až se dopeče chlebík a obléknu mě i drobka a půjdeme na prochajdu, venku nebe bez mráčku, tak toho musíme využít :wink:
2. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz
autor
a zítra jdu k týpkovi (jak by řekla Lenďa) jenže nevím,jak tam buduu dlouho,takže jsem chtěla zkusit umělý mlíko poprvé adulovi udělat,protože odstříkávat mi moc nešlo...takže jsem vesele udělala první nutrilon a nevím zda mu nechutnal nebo zda neumí pít z dudlajzu a nebo zda neměl hlad a chtěl jen žužlat prso-každopádně dudel převaloval v puse a šklebil se tomu... takže jsem přeci jen zkusila odstříkávat a zjistila že nejlíp mi to jde u kojení,když on tahá a mě se u toho spousští mlíko..takže z jednoho saje a z druhého po treoškách odsávám..a ted se zeptám maminek co krmí umělým- kolik toho na jeden zátah cca prckové vypijou? kolik mlíka musím celkem mít na dvě porce? mám 150 ml zmraženýho v mrazáku a 80 ted v ledničce čerstě odstříkaného...stačí celkem cca 300 ml? co myslíte?
2. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
klari my bychom taky tak začli, ale šli jsme k ní v 5 a půl měs.
2. pro 2009 ve 13:01  • Odpověz
tak to lucinka si poslední dobou nechce hrát sama, vyžaduje u toho moji pozornost :confused:
A já bych tolik potřebovala uklidit, vytřít a umýt si hlavu :sweat_smile:

bledul: to je dobře, že to nic není a nemůže to ohrozit adámka :wink:
2. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz
bledul Oja vypije 150 :wink: cca po 3 až 4 hldinách
deni :wink:
2. pro 2009 ve 13:06  • Odpověz
autor
klárko díky- nemám vůbec totiž představu,kolik mláďata tak pijou... zkusím odstříkat co nejvíc a když bude mrnous hladový,tak snad vezme zavděk i nutrilonem...
2. pro 2009 ve 13:08  • Odpověz
autor
holky,ted jsem ještě něco hledala v počítači- nějaký fotky kvůli vánocům.. a objevila jsem video z fotek,které jsme dělala když byl Tomíkovi rok... tak jsem ho dala na YOU Tube,tak kdo chce,může mrknout :wink: :sweat_smile:
http://www.youtube.com/watch?v=gy5X_YpasvU
2. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz
bledulko: to tomíkovo video je nááádherné!!! úplně mě to dojalo. Tu melodii (z pohádky kráska a zvíře) úplně miluju, u ní se skoro pokaždé rozbrečím :sweat_smile:

nemáš tu melodii uloženou ještě někde v compu? kdyby ano, mohla bys mi jí prosím poslat na mail? já bych si jí pouštěla od rána do večera.
2. pro 2009 ve 14:43  • Odpověz
bledul to videjíčko je fakt úžasný, spousta krásných foteček a vzpomínek, jsi šikulka :grinning:
2. pro 2009 ve 14:59  • Odpověz
autor
jejda, díky za pochvalu holky :slight_smile: taky jsem si u toho zavzpomínala :sweat_smile: :sweat_smile: :slight_smile:

iluško,kouknu se,myslím,že mám :slight_smile: a když ne na v PC,tak bude někde na CD nebo tak.. :slight_smile: nějak ti to dodám :slight_smile:
předpokládám,že myslíš tu úplně první....s tím tlukotem srdce..
2. pro 2009 v 15:08  • Odpověz
autor
iluško,tak jsem to našla- asi 4 písničky,které jsou i podobné...až přijde manžel,tak to pošlu-mám to na vzdáleném disku a nevím,jak se tam z notebooku dostanu :sweat_smile: :confused: a nebo ti na srazu můžu dát celé cd hapky :wink:
2. pro 2009 v 15:19  • Odpověz
kuk – nějak mi blbne kobyla

jejda bledul - tak snad ti dalmatínskej puntík brzy zmizí :-;
jsem zvědavá, co ti zítra týpek poradí :slight_smile: tedy vlastně zítra se radit nebude, ale stejnak jsem zvědavá :slight_smile:

Ondra je taky dneska celkem fajn - na dece si hraje sám - tedy na dece už nevydrží - spíš ho zajímá všechno možné kolem a trénuje plazení a odstrkování...¨
ale mrkvičku o obídku tedy moc nechtěl - včera to bylo lepší - tak doufám, že na ni dneska prostě jenom neměl chuť a zítra jí zase bude vesele baštit

iluss - recept na těsto jsem si opsala a vyzkouším - jen ne v takovémhle množství :slight_smile:

bledul - to video je fakt krásný!!! úplně mě to dojalo :astonished:
2. pro 2009 v 15:32  • Odpověz
bledul - konečně jsem mrkla na vaše webovky :slight_smile:
všechno funguje :slight_smile:
2. pro 2009 v 15:46  • Odpověz
bledulko: myslela jsem tu druhou písničku :wink: ale ty ostatní jsou taky nádherné!

nebudeš se zlobit, když to od tebe okoukám a k Lucinčiným prvním narozeninám udělám něco podobného? :sweat_smile:
2. pro 2009 v 16:19  • Odpověz
tak jsem byla odpoledne ještě na prochajdě a stavila jsem se ještě v obchůdcích. Tak jsem v drogerii koupila Lucince dětský bylinkový čaj od Lerosu (je od 4.měsíce) a složení má celkem dobré (šípek, jablko, fenykl, heřmánek, list ostružiny, kořen mrkve, květ lípy). Tak uvidíme, kdy ho vyzkoušíme. A asi budem střídat k pití tento čajík a kojeneckou vodu, aby si navykla na obojí.
Pak jsem koupila tři skleničky od Hami - první lžička (mrkvička, brokolice, mrkvička s brambůrkem). Ale to vyzkouším asi příští týden. Aby si malá navykla jak na domácí vařenou, tak na kupovanou.
Jo a nějak mi to nedalo a skočila jsem ještě koupit hezkou mrkvičku, tak jí zrovinka vařím a dám to malé k odpolední sváče, tak jsem zvědavá, jak jí bude šmakovat :wink:
2. pro 2009 v 16:25  • Odpověz
autor
jani- to jsem ráda že webovky fungují :slight_smile: :wink: a díky za vzkaz do návštěvní knihy :slight_smile:

takže ondrášek už zkoumá okolí :slight_smile: to je bomba období :slight_smile: za hcvíli ti bude kramařit a vše roztahovat :slight_smile:

iluško- nějak ty písničky dodám a hlavně tedy tu druhou :slight_smile:
a zlobit se samozřejmě nebudu...já to tenkrát rozesílala mailem a mělo to velký úspěch (všichni u toho byli dojatí ) a letos asi udělám něco klukům společně ....ale už jsme zapomněla jak jsem to dělala- bude mě muset manžel znovu navigovat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

s těma skleničkama.. tu hami nejdřív pak ochutnej,zda není hořká...já koupila kdysi tomíkovi tuším od hippu první lžičku a divila se že jí nechce- teda divila se do tý doby,než jsem to ochutnala-pak už mi to bylo jasný...asi jsem měla špatnou várku..ae bylo to jen u samotné mrkve,ostatní lahvičky co jsme kdy měli byly v pohodě...ale my je jedli jen při cestování,takže s nima mám jen omezené zkušenosti...

at lucince mrkvička chutná :slight_smile: a nezapomen jí vyfotit- jaký bude dělat ksichtíky :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
2. pro 2009 v 16:51  • Odpověz
bledulko: jeee, tak až ti manžel poradí, poradíš pak zas ty mě? já to totiž taky neumím :wink: :grinning:

skleničky ochutnám, neboj :wink:

no vidíš, foťák musím vytáhnout, snad vydrží baterky :wink:
2. pro 2009 v 17:02  • Odpověz
tak nám mrkvička moc nešmakuje. lucinka spapala 3 malinké lžičky. u první se chechtala, protože nevěděla co to je, ale pak začla plakat. tak to budem zkoučet po troškách, budem postupně ochutnávat.

můžu ten zbytek dát do ledničky a dát jí ho i zítra nebo musím uvařit zas čerstvou? někde jsem myslím četla, že pokud to sní zítra, tak nevadí. že se to nesmí skladovat dýl jak 24 hodin.
2. pro 2009 v 18:03  • Odpověz
autor
iluško- ono to může fakt chvíli trvat,než sní takovou porci,aby to bylo jako jedno jídlo...až to budeš dávat k obědu-tak přesně takhle-zkusit-dát jí co chce sníst a pak dokojit...ono se to bude pomalu lepšit :slight_smile:

v ledničce do zítra klidně...ale říká se,že by se tam neměla dávat rozjedená porce...takže uvařit-část oddělit a část dát dítěti

porce se dá taky zamrazit..já si mrazila do ledítek a hlavně na začátku vyloupla jednu dvě kostky,rozmrazila a dala...když jedl víc,tak už jsem si zamrazila jen pár porcí kdybych nestíhala vařit,ale pak už vařila čerstvé..ale na tom začátku to bylo faj- rozmrazit kostku či dvě...
2. pro 2009 v 19:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.