• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
sis – tak až budš mít chvilku, hoď sem fotku Anežky s naušničkama!!!

iluss – proč pozdě? je to v pohodě…
a Lucinka se za chvilku určitě rozpapá, Ondra se mi občas taky trošku zalkne, chce to prostě čas...
taky jsem slyšela, že se může mrkvička trošku naředit mlíčkem
Ondra dneska snědl docela dost, ale nechtěl mi moc otevírat pusinku…
3. pro 2009 v 16:00  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:

ludvi- teda pěknou rodinku máš :slight_smile: a tobě to taky moc sluší :slight_smile:
s tím jendou doufám nebude nic a bude v pořádku na těch testech..držím palce a doufám,že tě to moc nestresuje... kdyby jo,tak k mudře radši zajděte co nejdřív,aby jsi mohla být v klidu

iluško-takže mrkvička ani dnes neměla úspěch-zkus jak píše janča- naředit odstříknutým mlíkem...třeba to pomůže :wink:
3. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
autor
jinak ludvi- mětějda má krásný míry- docela dlouhán to je :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

sis- to neva,že se netočíte-máte čas :wink: :wink: , my zase nemluvíme :wink: (myslím tomíka)
3. pro 2009 v 16:31  • Odpověz
autor
no a jinak teda jsem dnes ráno vstala, děsně krásně se nalíčila :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: a šla k "týpkovi" :slight_smile: :slight_smile: adam ráno nakojen, v ledničce odstříkaný mlíko- vydržel to bez kojení až do 12 hodin-lahvičku jen žužlal- asi neměl takový hlad,aby to z ní chtěl..takže jsem pak až nakojila po návratu...

no a ted k tomu týpkovi...popravdě jsem ho neviděla ani an fotce :confused: :confused: dneska mě měly v parádě jeho asistentky a udělaly mi vyšetření a on mi na základě toho udělá jídelníček a příště mi ho předá...vzhledem k tomu,že přes svátky tam nejsou,tak ho budu mít po novém roce-konkrétně 4.ledna

přišla jsem tam,chvíli si poseděla v plyši a pak pro mě přišla jedna paní...zvážila mě (fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) změřila mě přes pas a boky (taky fuj čísla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a položila mě na lehátko,kde mi udělala bodystat (kolik čeho přesně mám v těle-tuk,svaly,kosti atd..)
pak mě posadila do křesla a řikryla mě dekou,dala mi na obličej masku přes kterou jsem dýchala...byla jsem tam 20 minut,pouštěla mi relaxační hudbu a na videu mořské ryby... já u toho málem usnula :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning:

no a pak jsem šla k jiné asistentce,která mi jednak řekla výsledky a jednak mě vyzpovídala- od kdy,jak hubnu,jaké mám nemoce, jak jím,-prostě doupřesnila dotazník,který jsem si doma musela vyplnit a pak doupřesnila jídelníček,který jsem týden musela zapisovat

no a z některých výsledků co jsem se např. dozvěděla- ve stresu neumím využívat tuk tak jak bych měla ale tělo spaluje víc sacharidy než by mělo... mám asi na 60% zpomalený metabolismus oproti hodnotě,kterou bych měla při mé stavbě těla mít...

vím kolik mám navíc tuku oprpti tomu,kolik bych ho měla konkrétně já mít...vím taky už,že mám na moji výšku dost těžkou kostru,takže i díky tomu moje optimální váha prý je 65-70 kilo...to je optimum prý pro mě vzhledem k stavbě těla...navrch mám pouze tuk (žádnou vodu zadrženou atd) a svaly mám v normě (takže naštěstí ne mín než by mělo být)
prý je z výsledků patrno pár mých hladovek-diet :confused: :wink: :slight_smile: :slight_smile:

takže dneska spokojenost a jsem zvědavá na jídelníček...ted si prožiju v klidu vánoce a po novém roce hups na to... :slight_smile: :slight_smile:
3. pro 2009 v 16:45  • Odpověz
tak baby spinká, u nás doma voní Vánoce, dneska jsem skoro celý den pekla :grinning:
3. pro 2009 v 19:16  • Odpověz
autor
holky pražandy a blízkopražandy ....

v ikee mají akci...od 5- 23.prosince pokud si koupíte vánoční jedličku,stojí 499.- Kč. Pokud ji od 5- do 15.ledna vrátíte,tak dostanete zpátky 300 Kč (na ikea kartě k dalšímu nákupu),takže vyjde celkem na 199.-

Jedličky měří 140- 230 Cm

:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
3. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz
bledulko: tak to mohlo být u toho "týpka" dost zajímavý :wink: jsem zvědavá, na ten tvůj jídelníček a za jak dlouho pocítíš výsledky.

klari: tak u nás vánoce nevoní, u nás voní vepřový vrabec se špenátem (pekla jsem ho na zítra) :wink:

bledul: to je celkem fajn nabídka z ikey :wink:
3. pro 2009 ve 21:37  • Odpověz
autor
ahojky...
nazdobila jsem perníčky,koukám sem a nikde nikdo :confused: :confused: :confused: no toto :confused: :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. pro 2009 ve 23:23  • Odpověz
Hezký den holky, u nás sice nesvítá sluníčko jako včera, to bylo nádherně, ale mladý pán je venku s prababi, ikdyž bych potřebovala nasbírat kroky (mám ten krokoměr), ale když ona je tak ráda, sama si dneska o něj přišla říct :grinning:
Vašík děkuje za pochvaly foteček, je to fakt pořádný chlap, když musím chovat občas na rukou 8 kg, tak mám za chvíli co dělat :sweat_smile: .
Ludvi, krásné fotečky, sluší vám to tam.
Holky, nic si z toho nedělejte, že broučci prvně nesní moc, Vašík byl asi vyjímka, možná i díky tomu, že pije od začátku z lahvičky UM, tak mu to jedení ze žičky nedělá takový problém, po pravdě jsem z toho měla hrůzu, ale povedlo se, takže musíte vydržet a já se přiznám, že mu vesměs do každého papání taky přiliju trošku mlíčka, nemá to jen čistou zeleninku s vodou. Jen teď zjišťuji, že Vašíkovi dělá problém se vykadit, včera mi Jirka říkal, že hodíl do plínky jen 2 malé bobky, jako králík, a to se u toho tolik natrápil :frowning2: , snažím se mu po obídku nabídnout i vodu, hraje si i s lahvičkou na vodu, občas sám upije, tak nevím, snad se to brzy spraví.
bledul, jsem zvědavá na jídelníček, já jsem s tím mým kurzem naprosto spokojená, za 2 měsíce mám dole necelých 6 kg, taky mi měřila hodnoty tuků, svalů, BMI, měřila, vážíla, vážíme se teda každý týden na kurzu. U nás je to tak, že jsme nejprve jedli normálně, to zapisovali, ona nám ty jídelníčky vyhodnotila, řekla kde děláme chybu, v čem ubrat, kde přidat, postupně s přednáškama jsme se naučili sami sestavit jídelníček a hlavní je příjem, ne více jak 5 až 6 tisíc kj, no a teď jsem za 2 dny poctivého psaní a počítání zjistila, že jsem pod 5tisíci, což není taky dobré, tak jsem musela na jídle trošičku přidat :grinning: a po pravdě, vůbec nehladovím, spíš mám pocit že jíst 6x denně je kolikrát nadlidský výkon :grinning: .
Bledul, to Tomíkovo video je překrásné, já u něj normálně brečera :confused: jak je krásně udělané.
4. pro 2009 v 10:09  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

tak u nás je dneska ošklivo, zima a pod mrakem. Už jsem si říkala, že bych možná vytáhla zimní bundu. Nějak mě to sluníčko a teplé počasí poslední dobou namlsalo :wink: A to už je vlastně prosinec!

odpoledne jedeme zase k našim do čelákovic a vrátíme se buď v neděli nebo spíš až v pondělí odpoledne. Budeme zase dělat cukroví. Abych řekla pravdu, tak už toho pečení ve velkém mám celkem dost a radši bych si pekla cukroví domů po malinkatých troškách :wink: snad to do vánoc taky stihnu :wink:

deni, lucinka už má taky skoro 8 kilo (přesně 7800g - váženo v úterý), tak už se mi taky docela pronese. Doktorka si dělala legraci, že to ani nemůže být moje dítě, když se podívala na mou drobnou postavu a pak na statnou Lucinku :grinning: no jooo, holt tatínka nezapře :slight_smile:
4. pro 2009 v 10:37  • Odpověz
autor
ahoj deni :slight_smile:

jéé,to je pěkný že se prababi takhle angažuje :slight_smile: moje babička je na děti už spíš protivná (je taková nervozní ) a neumím si představit,že by jela s kočárkem...
chování je pěkná posilovna,co? adula taky není žádný drobek a taky toho mám občas dost-ty ruce to pocitují- teda spíš jen jedna- já ho totiž neumím nosit na pravé ruce a bud ho mám v obou rukou a nebo jen v levé :sweat_smile: :sweat_smile: to je zvláštní- a přitom jsem pravák :wink:

deni, hele, velká pochvala k úspěšnému hubnutí...opravdu super...nevím jak na tom jsi jinak,ale já s váhou zápasím celý život-opravdu už od dětsví (i v očkovacím průkazu mám během několika návštěv napsáno obezita :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: ) bohužel se na mě rodiče takto podepsali a já s tlouštkou vstupovala do dospělosti a nějak s tím zápasím stále...takže vím,že to není lehký ( a nemyslím chtít shodit dvě tři kila do plavek)takže musím říct,že máš pěkné úspěchy a doufám,že tě budu následovat...já na začátku hubnutí hubnula,ale pak se to otočilo a zase přibrala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale prý až se dorovná ta štítná žláza že to bude potom na dobré cestě-dokud je to jak na houpačce,tak to prý nebude ono...jídelníček mi vyhodnotí havlíček při příští návštěvě...ted píš jen asistentka sbírala informace,aby vyhotovil nový...ale prý nemá havlíček rád počítání kalorií-hlavně prý proto,že není kalorie jako kalorie (zda je ztuku,bíloviny nebo sacharidů atd..) prý to píše na váhu....tak uvidím...
no j,já zdaleka taky nejím 6 x denně- někdy jen 3x - no a ještě skoro na stojáka :wink: tak at ti to zase krásně jde a já po novém roce najednu na to správný jedení a snad půjdu ve tvých šlépějích :sweat_smile: :sweat_smile: :wink:

díky za pochvalu videa :slight_smile: když to někoho dojme,tak je to vlastně ta největší pochvala :wink: :slight_smile:
4. pro 2009 v 10:41  • Odpověz
autor
jo a deni- když hubneš,tak máš asi recept na dietnější cukroví? poslala bys mi nějaký? ale aby tam nebyla umělá sladidla- to bych nechtěla... díky :slight_smile:
4. pro 2009 v 10:42  • Odpověz
autor
ahojky iluško :slight_smile:
jejda, to by se mi o cukroví asi už zdálo :sweat_smile: už budete tento víkend končit?
4. pro 2009 v 10:45  • Odpověz
bledulko: no doufám, že pro nás to tento víkend končí. Naši v tom budou teda ještě pokračovat během příštího týdne. Příští víkend bych tam taky šla, kdybych neměla jiné plány s letníkovem :wink:

No ale to nejdůležitější už je - všechny objednávky už jsou upečené, naplněné, nazdobené a připravené v krabičkách. Teď jdeme zas od začátku - znovu péct, plnit a zdobit - to už volně do prodeje. takže už tak nezáleží, kolik se toho teď udělá, prostě co stihneme to stihneme.
4. pro 2009 v 11:03  • Odpověz
AhojdA v pátek!

Holky,blne mi net, tak jsem tu nebyůa.

Odjíždíme do POardubek, tak přeji hezký víkend a papa!

:zipper_mouth: :slight_smile:
4. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
včera u mě byla švagrová a přinesla mi mikuláše pro Lucinku. Docela mě to mile překvapilo, protože jsem letos nic nečekala, když je Lucinka ještě tak malá. Dostaly jsme několik skleniček od Hami (zeleninové i ovocné příkrmy), rýžovou první kašičku, takové sušenky od Sunaru, které se rozmočí v ovocné přesnídávce a prý jsou moc dobré (jsou už od 6.měsíce). Docela milý dáreček :slight_smile: Tak už teď do začátku nemusím nic kupovat.
4. pro 2009 v 11:06  • Odpověz
andulko: jsem si říkala, proč ses tu tak dlouho neukázala :wink:

tak dobře dojeďte a hezky si to tam užijte :wink:
4. pro 2009 v 11:07  • Odpověz
iluss, z tím cukrovím klobouk dolů, mě by to už lezlo krkem :grinning: , ale jasný, že musíš vašim pomáhat
mám nějaké dietnější, kouknu na to a pokusím se tu přes víkend nějaký receptík napsat jo?
bledul, díky za pochvalu, budu držet palce i tobě, aby to po novém roce šlo pěkně dolů. já jako dítě nebyla tlouštík, ani v pubertě, ikdyž jsem si jako správná puberťačka myslela, že jo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , já jsem na střední škole nosila velikost 38, někdy i menší, záleželo na střihu, vážila jsem kolem 60-63 kg při výšce 164 cm, ale když jsem nastoupila do práce, měla jsem pak 65-67 kg, tak jsem začala s dietami, dostala se na 63, pak přestala držet dietu a zase dobré papání, v kanclíku jsem seděla na zdadku, tak to pak bylo nahorů a dolů, dr. mi pak psala i tabletky na hubnutí, protože jsem se časem dostala na 70-75 kg, někdy skoro i na 80 :astonished: , cvičit jsem chodila, ale jen 1 x týdně, já jsem lenivec lenivý, takže moje aktuální váha je teď 84,4 kg večer :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to sice pořád hrůza, ale každé shozené kg se počítá a časem se budu snažit dostat na nějaké krásnější číselko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .

jinak prababi má 74 roků, má aizhamra, nevím jak se to správně píše, ale zatím se mi s kočárkem neztratila :grinning: :grinning: :grinning: , má povolené chodit jen kolem baráku, takže jí vidím.
tak já teď pádím za malým, já mám po sváči, tak jdu i jemu uvařit
4. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
ahojte kocky,

jenom na skok....... uzivame :confused: si tatku....vcera jsme byli na ctyrmesicni...takze mame 65cm, hlavicka, 41 a vazime 7050g :grinning:

v nedeli petr odjizdi, takl se ozvu...jo, prodlouzili mu to o mesic, takze prijede domu az 25.unora :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no jo, neda se nic delat....takze uzivejte predvanocni shon a miminkum pusinku :zipper_mouth:
4. pro 2009 v 11:43  • Odpověz
ahojda

tak já jsem dneska absolvovala návštěvu kadeřnice, sice jen zastřihnutí ofiny, ale kamarádka kadeřnice, byla s Ondry úplně paf (ona sama má dvě skoro dospělé děti), tu hodinku co jsme tam pobyli se zubil :grinning: , povídal, prostě pohodář :wink:
pak jsme s kočárkem zajeli na nákup, mimo jiné koupili vánoční františky a mašličky, takže dnes naparádím dárečky :wink:

deni posílám obrovitou pochvalu k hubnutí, si šikula a bledulce přeje aby tě následovala :grinning:

iluss já tě teda obdivuju s tím cukrovím, já toho za ten jeden den zadělávání, válení, vykrajování, pečení, zdobení, měla až nad hlavu :confounded:

leni užívejte taťuldy, já jsem se s manžílkem trochu chytla kvůli jeho pozdním příchodům, tak snad se dneska objeví dříve :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz
andulko, užijte si to v Pardubkách
len, jen si ho do syta užij, určitě ti bude zase za chviličku chybět, klobouk dolů, nevím jak bych to zvládala bez Jirky, no musela bych, že? Filípek je šikulka, gratuluju ke krásným mírám
klari, tak kadeřnici už bych taky znova potřebovala navštívit, budu ji muset zavolat ať na ty vánoce nevypadám jak hastroš
ill, tak švagrová je hodná, krásně překvapila :wink: bude se ti to hodit

holky, která máte zkušenost, prosím o radu, jak "pomoct" Vašíkovi s tím kaděním? S té zeleninky to má fakt tvrdé, tlačí talčí, mám pocit, že plenka snad praskne, a on zase vyšel jen malinkatý bobek tvrdý pomalu jak kámen :confounded: . Nevím jestli dělám já něco špatně, nebo si na to musí jen navyknout, už se snažím pomoct tím, že při vaření dávám do vody kmín, který pak vytáhnu, je to asi 6 zrnek.
4. pro 2009 ve 14:00  • Odpověz
ahoj

iluss - tak i od tebe už penízky dorazily - díky
užijte si to u rodičů!!! a ať žádný plech nepřipálíte :wink:

len - užívejte si taťky!!!

bledulko - přesně stejné vyšetření jsem dělala i já svým tlouštíkům :slight_smile:
akorát většina z nich neměla silnou vůli a moc nehubli... :angry:
myslím, že největší chyba byla v tom, že jsme jim nedávali přesný jídelníček, ale jen doporučení, co a jak
tak ať je hubnutí úspěšné, síla vůle dělá svý!!!

deni - tak ty ses taky dala do hubnutí? a zatím to jde, jseš šikulka, důležitý je hlavně vytrvat...
a k tomu Vašíkovi - tenhle problém asi budou mít všechny naše dítka s přechodem na mrkvičku a jinou stravu - Ondra už poslední dva dna jen tlačí a nic...
slyšela jsem různé rady - ta, která kojí, tak zařadit do svého jídelníčku něco projímavého u těch, které dávají UM, tak dát miminkům napít třeba odvar z ovesných vloček nebo nějakou švestkovou šťávičku
ale nevím, určitě tu poradá zkušenější maminy :slight_smile:

jinak Ondrovi už rýma docela ustoupila, tak doufám, že do příští soboty vydržíme zdraví

no a dneska večer se chystám na firemní vánoční večírek . vyrazím, po koupání a posledním kojení - tak doufám, že se Ondra hecne a vydrží spinkat co nejdéle :slight_smile:
4. pro 2009 v 16:11  • Odpověz
andulko - užijte si to v Pardubkách!!!
4. pro 2009 v 16:12  • Odpověz
bledulko - díky za tip na ten vínoční stromeček - myslím, že pověřím Honzu a letos budeme mít Ikeáckou jedličku :dizzy_face:
4. pro 2009 v 16:25  • Odpověz
ahojda....

taky nám blbnul net už od pátku, tak teprve teď se mi podařilo připojit.... Byli jsme venku na čertech, je tam pěkná kosa, brrrr.... Prcek dospává v chodbě v kočárku a Pepino čučí na tenis /běží to u nás imrvére, se snad naučím i ty pravidla :grinning: /....
jdu si udělat čaj, ať se zahřeju, jsem to podcenila a blbě se oblékla a byla mi fakt zima, tak večer přijdu dočíst jak jste se tu měly breberky moje :slight_smile:
5. pro 2009 v 17:55  • Odpověz
tak vás snad ty čertíci odnesli do pekla, ne?? :grinning: dala jsem nějaké novější fotky do alba, tak pokud chcete číhnout :wink:

jani - užij si firemní mecheche e pěkně se odreaguj :slight_smile:

klarko - tak Oja uhranul tvou kadeřnici? no bodejť by ne, vždyť je to krásné mimi :wink:

leni - míry máte akorát, jste kluci jako buci....užívejte si tatínka na 200 procent :slight_smile:

deni - s kakáním neporadím :frowning2:

iluš - Lucinka dostala mikuláše? náš pepino taky, dostal od babičky sadu dětského příboru, je to pěkné s medvídkama :slight_smile:

bledul - akce v Ikee vypadá dobře :wink:

andul - příjemný víkend v Pardubkách...
5. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz
Ahoj kocicky. Ja vim, mame absenci - ja jsem fakt v jednom kole :angry: :angry: :angry:
Nevim, jestli jsem psala vysledky kontrolay ze 24.11. - tak jeste jednou:

Ejunka - 64 cm, 5285 kg, Nikysecek - 63 cm, 5015 kg.

Na trech mesicich hamame kolem 200 ml na jedno krmeni, Nikysek ma rekord 260 ml. Zajimavy je, ze to na nem neni zdaleka tak videt, jako na Bambulce, ktera sni mene, nez on.
Ejunce se hlavicka malinko rovna, je cela takova svalnata a pevna, to Niky neni, on je takovy vlacnejsi, snad to dozene.

Tesim se moc na srazik :slight_smile:
5. pro 2009 ve 20:45  • Odpověz
arwi - v pohodě, občas nestíháme asi všechny a ty máš mimi přece dvě, tak se není co divit.... :wink: Na srazík se taky těšíme :wink:
5. pro 2009 ve 21:16  • Odpověz
my jsme včera čertíky propásli, manžílek stěhoval prarodiče do nového bytu, tak jsme je pak jeli navštívit. Ale i tak jsme měli nadílku schovanou u sousedky :grinning:
arwen pěkné míry, a ti teda povím, že máš pěkně papací mimina, Ondra vypije svojí předepsanou 150 :wink:
6. pro 2009 v 09:13  • Odpověz
hezkou upršenou neděli :slight_smile:
6. pro 2009 v 11:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.