• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ani noha ? :confused:

doufám, že dnešní usínání bude lepší než to včera....Po koupání Pepino usnul a spal asi do devíti, pak se vzbudil a nevypadal, že by chtěl ve spánku pokračovat...Kolem půl jedenácté jsme si šli lehnout, malý šel rovnou k nám a ještě po půlnoci nespal, už byl teda protivný, kroutil sebou a vztekal se, ale nemohl nějak zabrat...No žůžo... :unamused: Tak doufám moc, moc, že tento režim si nechce osvojit a bude chodit spát dřív než jeho rodiče...

pozdravujte miminka :slight_smile:
6. pro 2009 v 16:58  • Odpověz
hezký večer :slight_smile:
tak už jsme zpátky doma :wink:

Lucinka už se docela rozpapala, už jí to celkem jde. První dny byly hrozný, vůbec jí to nešlo spolknout, dávila se tím, brečela u toho....., ale už se to celkem naučila a jde jí to :wink: musím to vždycky hodně naředit mlíčkem, aby to bylo řídké. Postupně budu mlíčko ubírat.
Teda obdivuju maminy, které pravidelně odstříkávají mlíčko. Mě to zatím moc nejde. Přes den odstříkám strašně málo, ale v noci to celkem jde :wink: ale je mi to docela nepříjemný a občas to i zabolí. Holt se to taky budu muset naučit.

Ale zatím mi nechce pít, ani vodu ani čaj. Zkoušela jsem lahvičku s dudlíkem i normálně lžičku a nechce ani jedno. Ale to se postupně taky naučí :wink: holt maminka musí být trpělivá a ne chtít vše najednou!

v pátek už jsem přemýšlela, že bych už konečně vytáhla zimní bundu, ale dneska se mi zdá, že se zase oteplilo,tak jí asi ještě nechám uloženou ve skříni. Teda to je poprvé, co chodím v prosinci v podzimní bundě :wink: ale neeee, že bych si stěžovala a nějak mi to vadilo, naopak! :grinning:

claudi: nebooooj, sobota už se blíží a tam Lucinka pepínovi ohledně toho večerního usínání domluví :grinning:
a třeba tam Lucinka taky něco odkouká ohledně bumbání z flaštičky a papání příkrmů.
6. pro 2009 v 19:23  • Odpověz
Dobrý večer i my se hlásíme z domu. :slight_smile: Uložímemímo, vybalíme a pak kouknu, co se tu dělo. :wink:
6. pro 2009 v 19:29  • Odpověz
ahoj andulko :slight_smile:

tak moje mímo už je vykoupané, napapané a od sedmi spinká :wink:
6. pro 2009 v 19:34  • Odpověz
Ilusko, prosim Te, v kolik se Ti Lucinka probudi, kdyz usne v 7? To si vubec neumim predstavit :slight_smile:
6. pro 2009 ve 22:07  • Odpověz
Ahoj holky, jdu jen na skok a pak frčíme za švagrovkou do Teplic. Máme naplánováno, že u ní zůtanu až do pátku :-;

claudi - tedy vůbec ti nezávidím to večerní řádění Pepína... Ondra toho sice taky moc nenaspí, ale když usne kolem té sedmé, probudí se až kolem jedenácté a to mu stačí jen ucucnout trošku mlíčka a spinká dál, ale pak je to každí dvě hoďky nebo i hoďku to samé
já tak toužím, abych se mohla vyspat v kuse....

ahoj andulko - jak bylo v Pardubicích???

arwi - Lucinka je tady jediný dítko, které takhle krásně spinká - tedy možná ještě Anežka...
já taky závidím...

no a jinak jsem si firemní večírek celkem užila - sice se mi tam moc nechtělo, ale nakonec byla sranda. Odpoledne jsem odstříkala mlíčko do lahvičky a tak jsem se domů vrátila až v jednu ráno :slight_smile:
Ondrášek lahvičku neodmítl - taťka říkal, že nejdřív nemohl uvěřit, ale nakonec se smířil s tím, že když z toho něco teče, tak proč si nedat :slight_smile:

nevím, estli sem přes týden mrknu, ale když bych se tu neukázala, tak se sobotou s Ondráškem počítáme a hrnečky mám taky připravené!!!! mco se na vás těšíme!!!
ahoj
7. pro 2009 v 09:26  • Odpověz
Zdravím,

Deni s kakáním ti neporadím, nikdy jsme tento problém neměli.
Možná později, řešila jsem to šťávičkama. Možná mu zeleninku udělat trošku řidší.
Jeden čas se do zeleniny přidával olej (kapku, dvě olivového), aby se lépe rozpouštěl vitamín A.
Jestli se to ještě doporučuje to netuším.

Arwenko, dvojčátka přibírají krásně, ne? Váží skoro stejně :grinning: . Na Nikýskovi to není vidět? To znám...

Pekla jsem to Ilussčino cukrovíčko. Dělala jsem ho z 1/4 dávky. Bylo toho 2,5 plechu. Když jsem ho skládala do krabice, tak mi upadla a dost se toho rozbilo. Nafackovala bych si. No, nedá se nič robiť.
Letos se mi nějak vůbec nedaří.
Tak jdu do toho.
Zatím se mějte krásně.
7. pro 2009 v 09:47  • Odpověz
Přidala jsem do alboně fotku, která vznikla úplně náhodně, když si Jenda pohodil na pohovku luk a šíp :grinning:
Jestli chcete, tak se jukněte

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3601961&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
7. pro 2009 v 09:51  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

arwi: když usne v sedm, tak se vzbudí na papání kolem třetí ráno, ale to se jen napapá a hned zase usne :wink:

jani: jeeee, taky bych si někam vyrazila, na večírek, do kina nebo jen tak na nějakou véču do nějaké hooodně dobré restaurace :sweat_smile:

to je bezva, že ti Ondra hezky bumbal mlíčko z lahvičky, Lucinka si na lahvičku zatím nezvykla. Ale zatím jsem jí v tom zkusila dát jen čajíček a třeba jí zpočátk nechutnal. Možná jí zkusím dát z lahvičky trošku svýho mlíčka, aby si na ní zvykla a pak tam dám místo mlíčka čajík :wink:

jj, lucinka je ve spinkání zlatíčko, ale s tím papáním to je zatím horší. Ale to se taky naučíme :wink:

Jani: tak si to u té švagrové užij a na sobotu už se taky moc těšíme!!! :slight_smile:

Ludvo: ten olej se do zeleninky stále doporučuje, buď olivový (ale ten moc ráda nemám) a nebo kvalitní slunečnicový :wink: . A je to vitamín ne jenom A, ale i D, E, K.

Deni: Lucinka od té doby, co dáváme mrkvičku, tak taky má kakáníčko tužší (mamka říkala, že prý mrkev staví), ale já jí to hodně ředím, tak zas takové problémy zatím nemáme. Zkus to vašíkovi naředit vodou nebo mlíčkem.

Ludvo: já zapomněla napsat, že je to kokosové cukroví hodně křehké :sweat_smile: až pak když se rozleží, tak se tak neláme.

Jeee, ta fotka je krásná :slight_smile: leží tam jak amorek!
7. pro 2009 v 10:16  • Odpověz
autor
ahoj maminky :slight_smile: hlásím se po víkendu :slight_smile:

táákže i já jsem pekla iluščino cukroví :slight_smile: i mě se na začátku nedařilo- hooodně upečený první plech :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale pak už dobrý :slight_smile: taky jsem dělala z 250 g mouky a pokud nepočítám to spálené,tak mám 60-70 kousků hotových sušenek a ty jsou fakt mňamka :slight_smile: aorát jsme neměla čas je máčet v čokoládě,tak jsem to udělala takže jsem jednu bílou a jednu mléčnou rozpustila a jakoby je postříkala proužkama a vypadá to taky moc hezky a chutnají fakt výtečně,takže díky za rcept iluško :slight_smile: i honza se odvážil ochutnat a zatím mu z toho ani nic není- takže možná je biude moci na vánoce jíst :slight_smile:

a pak mám upečené linecké na linecké,linecké jako podklad pro marcipán a ještě dnes se asi vrhnu na košíčky...

a ted se zeptám- asi hlavně ilušky,ale to je jedno...vždycky jsem dělala cukroví pár dní před vánoci a tak jsem neřešila,zda se zkazí...jenže ted bych ráda měla něco hotovýho už dřív...

nezkazí se mi ?
linecký když pomažu marmeládou (plísen atd)
máslové krémy v různých obměnách? ? eby to nežluklo,nezplesnivělo...

mám jen malou komůrku,kde je sice chladněji,ale odhadem tak 15 °C- žádná chladírna to není...
eventuelně bych to mohla odnosit do sklepa,ale stále nevím,kdy můžu dělat krémy...

díky za rady :slight_smile:
7. pro 2009 v 11:19  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

jani - tak ať se vám u švagřice líbí a v sobotu naviděnou :wink:

ludvi - no náhodná fotka je super, Matějda je muž činu a hned se chopil nářadí...je vidno, že je to prostě kluk... :slight_smile: S tím cukrovím je to k naštvání, to chápu :angry: , ale ono se to bude dát jíst třeba jako drobenka, ne? Když jsi si s tím dala takovou práci, tak to přece nevyhodíš, ne? Já raději nic péct nebudu, určitě by se mi taky nedařilo, tak uhňácám jen perníčky, ale taky to odkládám, půvidně jsem měla v plánu, že je o víkendu udělám, ale nejsou....se mi nechtělo, páč jsem kůže líná :wink:

il - mlíčko odstříkáváš ručně nebo máš odsávačku? Mě to ručně teda nešlo vůbec, ale s odsávajdou není problém ...Lucinka si pomalu na lahvičku zvykne, uvidíš....musíme dát těm našim cvrčkům čas, aby přivykli změnám :slight_smile:

dneska odpo se jdeme podívat do školky, synovec tam má besídku, tak jsem zvědavá co předvede, vloni tam lítal jako pošuk a zapomněl přednášet svou část vystoupení, no neměl na to čas! :grinning: Tak snad se letos umravní :wink:
7. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
autor
jinak miluláš se povedl celkem- byli jsme ve městě na prochajdě- tedy na staromák jsme nakoukli a zase vycouvali- tam by nás asi zadupali a hlaavně malého tomíka...než jsme se vymotali,tak jsem si ho radši vzala na koníka...jsme se i ztratili s honzou a hledali se mobilem,takže jsem radši hned šli pryč...ale jinak dobrý...dva čerti a dva andělé s námi promluvili-tedy s tomíkem- zejména na téma,že se nebude už házet hračkama :wink: nejdřív je měl tomík na háku,ale pak už se asi i trochu bál- i byl víc unavený- ale zase jako v pohodě-žádný trauma nebylo ..... :wink: :slight_smile:

no a já dostala od mikuláše a anděla taky dárek :slight_smile: neboli- manžel s mou sestřenkou se opět spikli a honza koupil lístky do divadla a že půjdeme se sestřenkou a honza bude hlídat dětičky :slight_smile: pěkné překvápko :slight_smile:

což mi připomíná- claudi-ty jsi psala o českém nebi,že? mě se to taky líbilo- byli jsme na něm loni v zimě a fakt super..oni vždy v zimě jsou ve vrchlabí a i v jilemnici..my byli ve vrchlabí a měli jsme štěstí na svěráka, rodiče v jilemnici pak měli smoljaka..,ale opravdu potvrzuji,že to bylo skvělý a řekla bych že jedna z nejlepších jejich her :slight_smile:

jo a psali jsme dopis ježíškovi a tomík perlil...jakože on chce mašinku,ale adamovi mašinku neee, že adamkovi pejska...on že mašinku chce s komínem a vagonky (nedal si je vymluvit,tak nevím co budeme dělat :sweat_smile: :sweat_smile: )
7. pro 2009 v 11:26  • Odpověz
autor
ludvi- malý amorek je skvělý :slight_smile: hele,nechtěl by trefit moji sestřenku a nějakýho fakt super chlapa? ona má nějakou smůlu na chlapy,tak že by jí matějda pomohl :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
matějda je fakt krásný klouček :slight_smile:

jani- užij si to v teplicích a už se na tebe na srazíku také těšíme :slight_smile:

ludvi- á bych to rozlomené rozdrobila,spojila krémem a udělala kuličky obalené v kokosu....

s kakáním (denča se ptala tuším) se krom toho co radili holky dá zkusit švestková kašička a nebo švestková přesnídávka... a zkusit mu dát u jídla pít..jinak nevím..já vždy u toma řeila spíš průjmy...
7. pro 2009 v 11:30  • Odpověz
autor
jinak s tím oleem do příkrmů-opravdu se stále přidává kvůli vitamínům,které se rzpouštějí jen v tucích...

arwi-dětičky ti krásně rostou .:slight_smile: nikýsek to časem snad dožene-hlavně že má chut k jídlu :wink: :slight_smile:

iluško-hele nemohla by lucinka domluvit i adámkovi¨? bych taky uvítala alespon jednu klidnou noc...mládenec bez dudlíku -pořád mi ho plive- totiž v noci chce pořád žužlat moje prso a to je teda nanic...
7. pro 2009 v 11:40  • Odpověz
autor
leni,to je dobře,že tu máte tatínka...ale prodloužili mu to,jo? tak snad je to defintivní a pak už bude s vámi...a viděl filípka petrův tatínek?
7. pro 2009 v 11:42  • Odpověz
autor
tak zatím končím a jdu krmit dravou zvěř :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. pro 2009 v 11:46  • Odpověz
to jsem moc ráda, že vám to cukrovíčko chutná! :wink:

bledulko: marmeládou a nutelou to můžeš plnit hned, ale nechat opravdu někde v chladnu, ta komůrka by šla. Ale těmi máslovými krémy bych to plnila opravdu až před těmi vánocemi.

claudi: mlíčko odstříkávám odsavačkou, ručně mi to šlo jen těsně po porodu, když to vlastně teklo samo. Ale dneska už mi to odsávání šlo, musím prostě odsávat při kojení. Takže lucince dám z jednoho a budu zároveň odsávat z druhého.

bledul: tak to je prima překvapení na mikuláše :wink: ten tvůj honza je fakt zlatíčko!

bledulko: dobrá dobrá, Lucinka domluví i Adámkovi :wink: už bych si pomaloučku měla dělat seznam. První je Pepíno od Claudinky, druhý tuším Ondrášek od Klarky a třetí bude Adámek. A nebo prostě Lucinka hodí řeč se všemi chlapy najednou a bude to :wink: aspoň si je všechny pořádně okoukne :grinning:
7. pro 2009 v 11:59  • Odpověz
autor
iluško-když píšeš před vánoci, tak myslíš třeba týden? ty jo,ale budu mít co dělat- snad to stihnu potom-i když -když už to bude napečený,tak snad jo ...

jo a tohle jsem ze zbytků zkoušela a fakt mnamka... :slight_smile:
7. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz
7. pro 2009 ve 12:21  • Odpověz
No ja bych se tedy chtela pochlubit za dvojcatka, ze i kdyz je tedy nedavam spinkat v sedm,ale treba v pul desate, vzbudi se na hamani v pul seste rano a jeste usnou :wink:
Jediny problem je, ze maji v hlavickach budika natazeneho na stejnou minutu, takze je to kolikrat koncert, protoze dvoje ruce nemam :frowning2:
7. pro 2009 ve 13:11  • Odpověz
arwi: no tak to je super, to tě nechají taky hezky vyspat :wink: to jsou malí šikulkové!
7. pro 2009 ve 13:49  • Odpověz
tak dneska mám z lucinky ohromnou radost! :slight_smile: krásně už se rozpapala, hezky otvírá pusinku, už se u toho nevzteká a dokonce se u toho i smála. A pak si dala dokonce i pár lžiček vody.
7. pro 2009 v 16:58  • Odpověz
il - to je pravda, při kojení jde odsávání nejlépe....a ještě mi to šo dobře v noci...Teď neodsávám, asi až půjdu zase do školy, ale to bude až v lednu...
teda Lucinka bude mít na srazíku pěknou "šichtu", domluvit všem těm našim chlapákům :grinning: :grinning:

bledul - České nebe bylo opravdu pěkné....já tedy nemohu porovnat s žádnou jejich jinou hrou, protože jsem viděla jen tuto...Ale v řadě za námi seděli nějací velcí fandové Cimrmana a ti z toho byli úplně unešeni, takže asi to byl fakt povedený kousek... S tím krémem do cukroví bych taky raději počkala až pár dní před vánoci... :wink:

arwi - tak to ti dvojčátka krááásně spinkají :slight_smile:

iluš - no paráda, tak Lucinka už si šmakuje....kočička šikovná je to :slight_smile:

odpo jsme byli na té besídce, měli to prckové hezky udělané...je to sranda, když takové dětičky něco nacvičí, paní učitelka jim musela napovídat, ale bylo to roztomilé :slight_smile:
7. pro 2009 ve 20:23  • Odpověz
ahoj claudi :slight_smile: no konečně, už jsem si říkala, kde všechny jste?

jooo, je to moje šikulka :slight_smile: ještě jí musím naučit na tu lahvičku s čajíkem nebo vodou.

taky mám ráda tyhle dětské besídky :slight_smile: moje neteř chodí teď od září do školky a každý den se učí nějakou básničku nebo písničku, tak pořád chodí po ulici a zpívá, je to moc roztomilé.
7. pro 2009 ve 20:37  • Odpověz
il, a to teprve počkej až budeme chodit našim miláčkům na besídky, to bude něco...budeme pyšné a hrdé matky našich šikovných díťátek :wink:

máme tu dneska nějak prázdno, viď? že by všechny z letníkova pekli a uklízeli?? :grinning:
7. pro 2009 ve 20:42  • Odpověz
jeee, tak na to už se moc těším :slight_smile:
na jednu stranu se těším, až malá bude v tom roztomilém tříletém upovídaném věku, ale na druhou stranu bych chtěla, aby pořád zůstala takové miminko, jako je teď :wink:
7. pro 2009 ve 21:07  • Odpověz
no právě, ono to miminkovské období uteče ani se nenadějeme...no ale co se dá dělat?
Pepino samozřejmě ještě nespí a chová se u mě....je to naše zvířátko :wink:
7. pro 2009 ve 21:30  • Odpověz
holkííí, já vás vůbec nestíííhám. :astonished: :frowning2: :cry: Pomoooc!
7. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz
no andul, co to má znamenat? všeho zanechat a koníkovat a koníkovat.... :grinning: :grinning:
7. pro 2009 ve 21:45  • Odpověz
jak se máš, co Víteček, co domeček??? šup šup, všechny informace sem.... :wink:
7. pro 2009 ve 21:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.