• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
holky, dala jsem do alba fotku pepina, když ho taťka včera fotil....je vidět jak je ta dnešní mládež ale drzá :grinning: :grinning:
ludvi - náhodné momenty jsou nejlepší na focení, viď? :grinning: :wink:
7. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz
claudi: tak to dneska moje prďolka usnula už v půl sedmé.

andulko: copak copak?
7. pro 2009 ve 22:24  • Odpověz
claudi: tak ta pepínova fotka je fakt boží !!! :grinning: :grinning: :grinning:
7. pro 2009 ve 22:25  • Odpověz
Se zděším a studem dočítám zápisky od středy po dnes. :sweat_smile:
7. pro 2009 ve 22:28  • Odpověz
iluš - hurááá u nás se "už " taky spí.... :slight_smile: Fotka se fakt povedla....já jsem dneska stahovala fotky do PC a když jsem ji uviděla na monitoru, tak jsem si toho teprve všimla , na foťáku jsem to ani nezaregistrovala... Je vidět, že má otec u mláděte "autoritu" :grinning: :grinning:

tak já půjdu taky asi hajánkovat, ať něco naspím než se mladík probudí zase na baštění...
dobrou noc :slight_smile:
7. pro 2009 ve 22:31  • Odpověz
tak jsem do albíčka vložila nové fotečky - Lucinčiny papací začátky

claudi: tak dobrou, já se ještě naložím do vany a pak půjdu taky do hajan :wink:
7. pro 2009 ve 22:39  • Odpověz
Tak, hurá, dočteno! Uff!

Hromadná pochvala za krásné míry a super fotky - Pepí a Matějda jsou vtipálci. :wink: Arwi, chválím i dvojčátka za krásné spinkání a moc vám všem přeju,aby to tak bylo co nejdýl! :slight_smile: :wink:
Další chvála pro hubnoucí maminky! :slight_smile: Já to snad nezakřiknu, když řeknu, že za ty dva týdny,co nekojím se váha taky začala snižovat. (Dokonce i můj taťka mě pochválil, že jsem zhubla. :slight_smile: )
A vůbec zdravím celičký Letníkov!!!

U nás je pár novinek. :slight_smile: Vítek se už téměř otáčí na bříško - ale opravdu "jen" téměř. :sweat_smile: Ovšem na bok už zvládá excelentně. :slight_smile: Dneska mu mami s tati objednali k Ježíškovi jídelní židličku od Chicca (vyzkoušela jsme ji dnes u kamarádky a fakt super!): http://www.chiccoshop.cz/Catalog.aspx?ItemNo=64837&VarCode=%2E0043&Act=Detail&Grp=4&SubGrp=7&SInPNo=y&SInName=y&SInDesc=y&SInPrm=y v tomhle barevném provedení: http://www.chiccoshop.cz/PhotoDetail.aspx?ItemNo=64837&Photo=64837.0047-01_big.jpg A to i proto, že od pátku Víťa papá k večeři kašičku. :slight_smile: Už druhý den pochopil, že je na lžičce "HAM MŇAM" a krásně otvírá pusinku a poslušně polyká. :slight_smile: Ťuk ťuk! :zipper_mouth: Je s ním fakt sranda - dneska krmil taťka a od kaše byli oba. Víťulínek zkoušel, katapult a vyšlo mu to. :grinning:
Já se plácám v neuklizené domácnosti - s blížícím se stěhováním nemám motivaci uklízet ani zdobit na Vánoce :confused: A nebýt toho,že jsme dneska byli s kamarádkami maminkami a jejich miminky plést a zdobit adventní věnce, nemělibychom teď ani ten. Z cukroví mám upečený perníčky,který musím nazdobit a v plánu jsou ještě asi 4 tradiční druhy, který jsem slíbila upéct. Snad se nějak dokopu. :sweat_smile: Už cca 3-4týdny jsme s manželínkem v jednom kole kolemDomečku. Což je sice naprosto super , ale taky naprosto vyčerpávající. Momentálně řeším,jak zvládnu umýt okna a koupelny a kuchyň před nastěhováním. Když Víťa spinká v kočárku bez ježdění max. hodinu. Na víc teď,když mu prokazatelně začalo "mamánkovský období". Zítra jedem na 2. Symflorix, takže ráno nejdřív na Domeček, tam umýt aspoň jedno okno, pak procházkou k paní doktorce,cestou zpět uspat v kočárku a pokračovat v dalším okně. Po tatínkově návratu z práce hurá za kameníkem, nakoupit ... Už abychom byli přestěhovaní. :slight_smile:

Berušky, přeju vám dobrou noc. Jdu do hajan, ať zítra zvládnu aspoňto očkování. :grinning:
7. pro 2009 ve 23:49  • Odpověz
Il, teda ta druhá papací je fakt dobrá :grinning: :grinning: :grinning:

Osobně si myslím, že by Lucinka měla v sobotu dostat hlavní slovo a všem těm chlapům nespavcům vičinit!!!
Ty chlapi mají snad dlouhý vedení na všechno. Prostě spát se musí a spát se bude. Snad Lucinčina přednáška zabere :confused: .

Dneska jsme s mojí milovanou muminkou něco upekly. Do toho jsme procvičovali vyjmenovaná slova po M, násobení desetinnými čisly a opáčko z dějepisu :astonished: . Mám hlavu jako pátrací balón, ale alespoň něco mám hotovo.

Bledulko, cukroví budu plnit až příští týden. Dávám ho na balkón. Chlapci Jukrajínský jsou na odchodu a jsme bez lešení!!! Ovšem vzhledem k počasí si matlání cukroví nelazjnu.
Ty se máš, že máš zabalený dárečky, já je nemám ještě ani nakoupený :confused: :confused: :astonished: :astonished:

Zítra jdeme na kontrolu na rehábku a dozvíme se, jestli ještě musíme cvičit.
Tak držte palečky. Matějda sice cvičí moc rád, ale přece jen je to časově náročný.

Claudi, ta fotka je suprová :grinning: :grinning: :grinning: Jsem se fakt nasmála.
Tak já jdu taky do hajan. Dobrou...
7. pro 2009 ve 23:51  • Odpověz
Jo a v poslední Ženě a Kuchyni (č.11) "Hrnkové cukroví" jsou recepty i bez ořechů a pod. :wink:
7. pro 2009 ve 23:52  • Odpověz
teda jako recepty na cukroví. :grinning: :wink:
7. pro 2009 ve 23:53  • Odpověz
Hezké dopoledne!
8. pro 2009 v 09:47  • Odpověz
pěkné úterý, nějak opět nestíhám :angry: snažím se péct na Vánoce, do toho trochu uklízet a mít při tom rozlepené oči, už se těším na sobotu a hlavně na Lucinku a její proslov ohledně spaní :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: u nás je ten spánek furt na čtýru :angry: :angry: :angry: :angry: jsem z toho úplně vyflusaná :rolling_eyes: :sweat_smile:

pepino je borec :grinning:
lucince to s mrkvičkou moc sluší :wink:
andul, obdivuju tě kolik toho stihneš :slight_smile: , jsi šikulka :grinning:
8. pro 2009 v 10:00  • Odpověz
hezké dopolko! :slight_smile:

klari - až napečeš, tak mi něco pošli :wink: Já už se od víkendu chystám udělat alespoň perníčky,ale nějak se mi do toho ne a ne a nechce... :unamused:

andul - no jo, máš toho teď až nad hlavu....ale neboj, až budete přestěhovaní a zabydlení, tak se vše srovná a ty si zase trochu odpočineš... Vítek a taťka měli kašičku až za ušima, jo? :grinning: Ta židlička je moc pěkná, to se bude Ťuldovi hačánkovat.... Pepi má dřevěnou a myslím, že na vánoce už mu ji složíme a bude s námi u štědrovečerního stolu sedět :slight_smile: Očkovando ať vám dopadne na jedničku, ale to Víteček zvládl vždycky, že? Takže vy s muzikou z ordinace nechodíte, to jenom my....ale posledně jsme byli taky stateční náhodou :wink:

ludvi - koukám jak taky zvládáš tisíc aktivit najednou...pečení a násobilku a navrch ta vyjmenovaná slova, si ten mozek neustále trénuješ, viď? :wink: Na balkoně už bude pro cukroví bezpečno, když východňáři jsou konečně na odchodu, jinak by hrozilo nebezpečí sežrání.... :grinning: Dárky já mám teda více méně nakoupené, ale zabalený není ani jeden....Něco asi dám do dárkových taštiček a s něčím si pohraju a zabalím řádně a pořádně....

a taky musím nahlásit, že jsme rodina lazarů, páč mě včera začala rýma, teda nic velkého,ale smrkám a Pepu chytila krční páteř...Takže já v noci funěla jako sentinel a on spal v šále....no pohled na nás byl asi kouzelný :grinning: No ale proč to říkám? Vlastně je v ohrožení naše sobotní účast a to bych hrozně nerada :frowning2: :frowning2: :frowning2: Tak držte prosím palečky, ať mě rýma opustí a Pepi ať rozhýbe krk....Moc by mě to mrzelo se nedostavit :frowning2: :pensive: :cry:
Zrovna tento týden mám takových plánů a ono se to může klíďo píďo zvrtnout....Ve čtvrtek máme mít srazík s holkama z diskuze Mladá Boleslav a v pátek mecheche od obec. úřadu....
8. pro 2009 v 10:19  • Odpověz
claudie ahoj
chtěla jsem se zeptat, jestli ještě jezdíte v hluboké korbě nebo už ve sporťáku, nebo máte ještě jiná kočár??
Ondr se mi tam už skoro nevleze, vydržíme ještě 14, do 5 měsíců a pak ho dám do sporťáku, nedá se nic dělat :wink:

koukejte se vyléčit, jasný !!!! :grinning: :grinning:
8. pro 2009 v 10:35  • Odpověz
jezdíme ještě v hluboké, ale je tam napěchovaný jako housenka...má tam fusak ještě ten s beránkem a prostě je to celé tak tak....Až přijdou opravdové mrazy a budu muset Pepiho ještě víc obléknout, tak korbička jde do krabice a skládáme taky sporťák....Jinak kočáry máme ještě dva...Jeden mám já nahoře a používám ho doma a na balkon a starou libertu má dole tchýňka a ta asi půjde do provozu ven i na zimu, budu střídat s tím sporťákem... Jinak jsem takhle už pokukovala, když jsem byla ve městě, že mimi tak v našem věku už ve sporťácích jezdí... :wink:
P.S. jako ne v našem věku, ale v jejich věku :grinning:
8. pro 2009 v 11:01  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

andulko: a nebylo by lepší vánoce přečkat ještě ve starém bytečku, hezky a v pohodě a bez stresů si je užít a nastěhovat se až v lednu? Vždyť takhle toho máš hodně a budeš akorát uštvaná a unavená.

tak to já už mám byteček vánočně nazdobený. Ale vůbec nevím, kam letos dám stromeček :confused: na původních místech, kde jsme stromeček vždycky měli, tak tam je teď přebalovací komoda a na druhém je košík pro Lucinku. Tak nevím nevím :confused: nějak to ještě budem muset vymyslet. Ale vzdát se ho nechci a žádné malé košťátko tu taky nechci.

claudi: tak držím palečky, ať se z toho brzy dostanete a na ten srazí přijedete! :wink:

Lucinka na chvilku usnula, tak si letím rychle umýt hlavu, než se mi cácorka vzbudí.
8. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
iluš - ještě že jsem si tykvičku umyla včera....dnes nám nejde voda...na návsi prdlo potrubí a páni vodovodníci a kanalizačníci to opravují....takže ráno dokud ještě tekla jsem nachytala něco do hrnců a kbelíků, ať máme alespoň na nezbytnou potřebu....Takže tekoucí vody je si potřeba vážit :wink: :grinning:
8. pro 2009 v 11:07  • Odpověz
tááák, hlava už je umytá, mrkvička s brambůrkem pro Lucinku už se vaří. A právě v mikrovlnce sterilizuju mističky s víčkama - dám do nich tu mrkvičku s brambůrkem a dám to zamrazit a mám na pár dní vystaráno :wink:
8. pro 2009 v 11:38  • Odpověz
dneska u nás už od rána prší, tak se mi s malou ani nechce ven :confounded: asi se dneska budem válet doma.
8. pro 2009 v 11:39  • Odpověz
autor
ahoj maminky,asi dnes padnu...budíček jme měli už v 4.30- oba kluci se spikli a prostě už je ráno a vstávat :stuck_out_tongue_closed_eyes: honza uznal,že to asi nemá smysl a že už neusnou,tak jel do práce o hodinu dřív....takže se po bytě potácím jak slepá esmeralda....ještě že jsme šli spát o půlnoci a ne v jednu jako obvykle- to už bych asi nezvládla nic....
ted jdeme obědvat ...zítra-pokud nkdo neonemocní- tak jede tomík do jilemnice a bude tam do neděle...tak zkusím stihnout máknout na úklidu,pečení zdobení bytu atd...

díky za rady ohledně cukroví- takže koncem příštího týdne začnu patlat krémy... :slight_smile:

iluško- lucinka je šikulka,že už ví jak papkat mrkvičku :slight_smile: paráda :slight_smile:

andulko- holka holka, tohle není moc idylický předvánoční čas- jen šílený shon a stres...doufám,že si budeš z prvních vánoc s vítkem pamatovat i něco jinýho než to,jak jsi jen makala a makala...lehce souhlasím s iluškou a rradši bych se stěhovala v klidu po novém roce a o to víc bych to tam v klidu čančala a chystala....ale chápu,že chcete být ve svém,tak ale prosím aspon trochu relaxuj,at se nám nezničíš...tohle tempo je šílený...
vítečka chválím- za chvíli ho budeš mít na bříšku úplně :slight_smile:

claudi- vyhlašuji ti a teda nejen tobě- přísný zákaz nemocnět :wink: doufám,že budete fit :slight_smile:

andul-židlička je pěkná :slight_smile:

my máme tu ikeáckouu obyčejnou a tak jakmile se adula posadí sám,tak ji složíme a dáme ke stolu..zatím je kdesi ve skříni...myslím,že na vánoce ještě sedět nebude,takže asi po novém roce ji teprve prubneme..štědrovečerní večeře asi bude v klíně- nejlépe u prsa :sweat_smile:

claudi- ta pepínova fotka je dost dobrá :grinning: :grinning: :grinning: a lucinka iluščina jak papá mrkvičku- taky dobrý :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. pro 2009 v 11:47  • Odpověz
Holky, tak ja Vam taky neco povim......od te diby, coi skoro nekojim, jen Sandulku trosku, naopak strasne pribiram a vinu na tom nese i antikoncepce :frowning2:
Obdivuju vas, co hubnete :frowning2:
8. pro 2009 v 16:17  • Odpověz
Chtela jsem rict Od te doby, co.......omluva za preklepy
8. pro 2009 v 16:18  • Odpověz
ahoj arwi: tak to já bych zas ráda nějaké to kilko přibrala, si připadám jak z Dachau, malá ze mě všechno vycucne. :confused:
8. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
bledul - tak snad se ti odpoledne zadařilo si jít alespoň na chvíli pospat s klukama...budíček takhle brzy, hmmm nič moč :unamused: No bohužel už nic nejde podle nás, že? Já měla siestu, babča si vzala na dvě hoďky prcka ven a já jsem si zdřímla, není mi opravdu moc dobře, tak mi to velmi bodlo...Samozřejmě, že jsem si nevypnula mobil a třikrát mi zvonil, z toho 2x můj drahý...zákon schválnosti, ani nevím o čem jsme mluvili...doufám, že jsem mu neslíbila vášnivou noc?!? :confused: :grinning: :grinning:

iluško - jak dneska Lucinka baštila tu dobrotu co jsi jí uvařila? Po jak velkých porcích jsi to zamrazila?

já jsem před chvílí Pepčovi nastrouhala na tom skleněném struhadle /výborná věcička!/ čtvrtku jablíčka a ten se tedy oblizoval.... :slight_smile: Má teď zase problém s kakáním, tak by mu vláknina třeba mohla pomoci...
8. pro 2009 v 16:56  • Odpověz
arwi - zase určitě přeháníš....jsi holka akorát a hotovo, jasan? si tě v sobotu přeměříme :grinning:
8. pro 2009 v 16:58  • Odpověz
claudi: Lucinka už se docela rozpapala. Dneska jí chutnalo :wink: ale zatím sní jen pár lžiček. Ale ono stejně má spapat celou porci až tak za dva týdny.

Mám od ségry takové malinkaté umělohmotné mističky s víčkama, takové jednoporcovky (mají objem cca 1 dcl). Tak se to na to krásně hodí.

Pepínovi dáváš to jablíčko čerstvé nebo ho podusíš?
8. pro 2009 v 17:40  • Odpověz
il - to jsou šikovné ty mističky.... Jablko dávám čerstvé jen oloupu, a na tom skleněném struhadle nastrouhám a ona je z toho taková jablečná kašička...
8. pro 2009 v 18:03  • Odpověz
teda tak mám dost....volala jsem pepovi ať mi koupí někde něco do nosu a na škrábání v krku...Tak se stavil v lékárně, že to potřebuje pro kojící ženu...Lékárník prý koukal jako tydýt, ani nevěděl co mu nabídnout...tak mu pepa řekl, že chce vincentku ve spreji na rýmu a na kašel nějaké pastilky... No nějaké mu dal a když to doma čtu, tak přímo na krabičce je uvedeno, že jsou nevhodné pro těhotné a KOJÍCÍ ženy....No není ten lékárník debil?? Odpovím si sama: JE!!!! :angry: :angry:
8. pro 2009 v 18:49  • Odpověz
Ahojda!

Tak okna jsou neumyta, neb 1. pršelo a za 2. Víťa "vylezl" z postýlky v půl 11h. :slight_smile: Od 6h byl vzhůru a pak usnul kolem půl 9h. :slight_smile: Tak jsem aspoň uklidila obývák a umyla si hlavu. :slight_smile:

Holky, s tím stěhování je to těžký. :confused: Na jednu stranu bych se radši stěhovala v klidu do vybavenýho a vymytýho. Na druhou starnu se už nemůžu dočkat, až budem ve svým. A krom toho to vybavený (ani z úpůlky)nebude ještě dlouho a taky to s každým týdnem, kdy bude Víťa větší a větší, bude horší a horší s velkým uklídem. A taky se za náma chystá mezi svátky do Domečku vzácná návštěva. :slight_smile:

Claudi, koukej se vyležet!!! Na všechny se Vítkem moooc těšíme!
8. pro 2009 v 18:56  • Odpověz
Claudi, já jsem v těhu při virozách používala lokální antibiotikum do nosu a krku "Bioparox". A vzhledem k tomu že jsem ho mohla používat s bříškem, bude vhodné i pro kojící maminky. :slight_smile: :wink:
8. pro 2009 v 19:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.