• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
denis: to je pravda, někde dostanou maminy po porodu klidně čočku :slight_smile:
9. dub 2009 v 11:26  • Odpověz
květ, nejdelší je ta první doba porodní, v té 1 si můžeš nechat píchnout epidurál, takže nemusí bolet, druhá, to už rodíš, a to bolet musí a pak 3 to je vypuzovací, porod placenty a ošetření tebe
9. dub 2009 v 11:39  • Odpověz
Holky mám dotaz kamarádka pije v těhotenství je v 18tt Gravimilk a bere vitamíny Calibrum mami a taky mi to doporučila co vy a tyto výrobky máte s nimi zkušenosti
9. dub 2009 v 11:39  • Odpověz
Kvetulinko, vsecky.....tedy ta prvni nebyva, v ni nejsou bolesti tak intenzivni. Nejhorsi je asi druha, respektive prechod ze druhe na treti. Ale bud si jista, ze nebudes mit cas kontrolovat, v jake dobe prave jsi.
Kocicko, prosim Te, nezabyvej se myslenkami na porod, proste Radimek sel dovnitr, tak pujde i ven!!!! NEBOJ :dizzy_face:
9. dub 2009 v 11:40  • Odpověz
denis: dík :wink: Takže první doba je nejdelší, jak dlouho může trvat ta druhá doba?
9. dub 2009 v 11:41  • Odpověz
Klári, já se přiznám, že si dám čas od času i normoš hermelín na chlebík s máslem. :sweat_smile: a jak mě včera zase "zvedla" naše domácí babička, tak jsem doslova sežrala půlku hermelínu jen tak. A bez výčitek. :grinning:

Já právě sýr taky obaluju na dvakrát, tak mě zajímalo, zda to tak děláte taky.

Arwi, magnezko je i rozpu i v tabletách. Tablety hodně doporučují Magnezii Lactate. Dá se tokoupit v lékárně. :wink: A vlkodlaci souvisí s úplňkem a těmi našimi včerejšími nočními bolavými bříšky. :wink:

MMCh - teĎ sipíšu s tetou na ICQ a ta taky říká, že by s tímúplněkmohlmít co společného - na víc je 1.jarní! :confused:

Il, užij si to u rodičů a nenech se moc pomlázkovat!
9. dub 2009 v 11:41  • Odpověz
arwen: Já ale jsem taková, že to určitě odpočítávat budu :grinning: A kdyby ta Radimkova cesta ven byla stejně příjemná jako cesta po který se dostal dovnitř, tak bych to tak neřešila :sweat_smile: :grinning: :grinning:
9. dub 2009 v 11:43  • Odpověz
smisek: já už neberu nic :wink:
9. dub 2009 v 11:43  • Odpověz
Květul, já beru Calibrum mami a můžu Ti říct, že ty bolesti mám až od doby, co mi došlo a nekoupila jsem si nové balení. Dnes napravím a Andulko,koupím si i to Magnesium! Děkuju
9. dub 2009 v 11:44  • Odpověz
andul: to abys na příští úplněk radši někam odjela :grinning:
9. dub 2009 v 11:44  • Odpověz
smisek já beru půl denní dávky calibra, jednu tabletu :slight_smile:
9. dub 2009 v 11:45  • Odpověz
arwen: fakt? tak když pociťuješ změnu když je máš a nemáš, tak je určitě ber dál :slight_smile: Já jsem brala Pregnium, ale když jsem ho pak delší dobu neměla, tak jsem změnu nezpozorovala, spíš jen takovou, že jsem měla víc peněz v peněžence, takže asi tak :slight_smile:
9. dub 2009 v 11:46  • Odpověz
Květ - primář gyndy mi povídal, že 2.DP - tedy porod plodu - je otázka většinou 5ti minut!

Smíšku, já brala Calibrum baby plán a to mi nic nedělalo a když jsem přešla na ty mami, tak jsem po nich zvracela.Takže teď beru Gravital a když se před tím najím, tak je to v pohodě. :slight_smile: To mlíko nepiju. A Dr.nec mi říkal, že žena v Evropě ani žádné vitamíny nepotřebuje, že má všechno v jídle. Ale já jsem hoodně a dloooho zvracela, takže jsem ty vitamíny brala i kv.tomu,že jsem moc nejedla a chtěla jsem,aby mělo Skřítě potřebné vitamínouše.
9. dub 2009 v 11:49  • Odpověz
no co já si pamatuju z kurzu, tak porodní asistentka nám říkala, že nejdelší je fakt ta první, než se pořádně otevřeš, než se to tam všechno připraví, bolet to nemusí, když si necháš píchnout epidurál. a druhá, samotný porod, tak to záleží, prvorodičkám to trvá déle, druhorodička to může mít za sebou i za 10 minut, což je příklad mé kámošky.
ale jak říká Arwenka, nebudeme mít čas přemýšlet nad tím, která je doba porodní, ale abychom to zvládli, poslouchali porodní asistentky atd., takže bych si s tím vůbec hlavu nelámala. jak už se do porodky dostaneme, tak to všechno bude jedno, jen budeme chtít, abychom to měli za sebou a pak už si na to později ani nezpomeneme.

smisek, já taky brala jen Baby Calibrum a to první 2 měsíce, pak už neberu od té doby nic. Jen mám od Hippu čaj pro těhulky. To bohatě stačí, když jíš ovoce a zeleninu, prostě všechno co bys měla, tak je zbytečné se cpát dalšíma vitamínama.

Arwen, já taky piju Magnosolv, hlavně kvůli křečím a bolestem nohou, ikdyž musím nohy v noci 2 x mazat Koňskou mastí.
9. dub 2009 v 11:52  • Odpověz
Holky, jdu obalovat ten hermelínek :slight_smile:
9. dub 2009 v 11:55  • Odpověz
Květuli, tak vidíš, já ani nevím, která dopa porodní je která. Rodila jsem 18 hodin a už jsem nevěděla, čí jsem. Neboj se a nemysli na to, prosím. A Calibrum je fakticky dobrý a dnes pro něj jdu znova!
9. dub 2009 ve 12:00  • Odpověz
andul: mňam :slight_smile:
9. dub 2009 ve 12:00  • Odpověz
snad to holky zvládnem co nejlíp a nejrychlejc :wink: :slight_smile:
9. dub 2009 ve 12:02  • Odpověz
A k tomu hermelínku... taky mám ráda hermelínek, ale nedávno jsme měli nějakej hnusnej... byl příšerně hořkej, že jsem ho ani nedojedla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. dub 2009 ve 12:03  • Odpověz
dneska budeme mít nejspíš čínu s rýží :slight_smile:
9. dub 2009 ve 12:03  • Odpověz
Mňam.....já teda taky, ale s hranolkama. Rýži bych radši vzhledem k dnešní půlnoci :slight_smile:
9. dub 2009 ve 12:09  • Odpověz
kvet, to víš, že to zvládneme, jsme holky šikovný :grinning:
to já mám na oběd zapečené těstoviny s klobáskou, zeleninkou a květákem, mám to už 2 den, dojídáme :slight_smile:
9. dub 2009 ve 12:10  • Odpověz
arwen: hranolky jsou moooc dobrý :slight_smile: ale chci něco "lehčího" po těch včerejších borůvkových knedlíkách :slight_smile:

denis: vařit na dva dny je nejlepší :wink: :slight_smile:
9. dub 2009 ve 12:15  • Odpověz
mě to vyhovuje, protože mě nebaví vařit jen pro sebe, Jirka chodí na obědy v práci, takže to většinou dopadne tak, že já se odbydu a to není moc dobré, tak mi vyhovuje, jak můžu uvařit něco i pro tchýni a babinu.
9. dub 2009 ve 12:16  • Odpověz
Zdají se vám holky už třeba sny o porodu?
9. dub 2009 ve 12:16  • Odpověz
denis: taky mě nebaví vařit jen pro sebe, to si radši vezmu jen rohlík :grinning:
9. dub 2009 ve 12:17  • Odpověz
ale teď jsem už nevařila hooodně dlouho... buď uvaří manža nebo nám něco přivezou naši... všichni si mě hýčkaj :slight_smile:
9. dub 2009 ve 12:18  • Odpověz
Květul, já se na porod strašně těšila, dnes mám jiný názor. Nemyslím na něj. Mám dojem, že je jedno, jestli jde k porodu maminka připravená z kursu nebo bez něj. Nejdůležitější je psychická pohoda a umění prodýchávat kontrakce, což se lze naučit za chvilku.... Tatínek u porodu je taky fajn :slight_smile:
9. dub 2009 ve 12:20  • Odpověz
arwen: já jsem na kurz nikam nechodila a ani kvůli svýmu stavu už nepůjdu, ale taky si nemyslím, že bych bez něj neporodila :slight_smile: Jen jsem zvědavá na to jak budu dýchat, ale určitě do toho přijdu, vždyť jak se říká, že se člověk naučí nejlíp plavat, když ho hoděj do vody :slight_smile:
9. dub 2009 ve 12:28  • Odpověz
mě se o porodu vůbec nezdá, ale o malých dětech nebo miminkách ano.
předporodní kurz je dobrý, ale není životně důležitý, spíš v něm jde o to, že se něco dozvíš, nemusíš si to hledat na internetu. a mě třeba hodně vyhovuje to, že celé těhu můžu chodit na bazén a cvičit s ostatníma těhulkama. aspoň se trošku pohýbu a hlavně se uvolním, bazén je boží. Je jasné, že pokud to nejde ze zdravotních důvodů, nebo by člověk musel dojíždět někam daleko, tak to nepřichází v úvahu. Já kdybych to neměla pod nosem a musela někam dojíždět, tak taky nikam nechodím a vše důležité si najdu na netu.
9. dub 2009 ve 12:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.