• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
claudi: taky mi přišly hodně kvalitní hadříky. Vypadaly úplně jak nový - žádné flíčky, žádné žmolky, prostě hezké věcičky. (a dokonce značkové - Marks and Spencer, Mothercare)...

a přišlo to za pár dní.
16. pro 2009 v 16:03  • Odpověz
tak možná, že teď to bude trvat o kapku déle...nemůžu chtít po české poště zázraky, že? :wink: no co se dá dělat, až balíček dorazí, tak dorazí....

klarko - komplet vypadá pěkně a cena taky slušná, Oja bude fešák mimi :slight_smile:

il - no taky jsem koukala, že hodně věcí je tam značkových, jedna ta moje vestička je taky Next a ty trika jsou taky M&S... :wink: ale i kdyby to nebylo značkový, to je mi jedno, hlavně aby to bylo hezký a prckovi seděla velikost, to je důležité :wink:

taky se musím už dokopat na poštu a posalt ti Iluško ten balíček...snad to do konce týdne zvládnu :wink:
16. pro 2009 v 16:40  • Odpověz
v pohodě, až tam budeš mít cestu, nespěchá to :wink:
16. pro 2009 v 17:40  • Odpověz
Ahoj holky,

zdravím, nějak vůbec nestíhám :frowning2:

Letmo jsem Vás dočetla.

Il, te je teda pěkně na pytel s tou manžílkouvou výpovědí. Třeba bude mít štěstí a sežene práci lepší.
Co takhle zkusit přes pracák nějaký rekvalifikační kurz?

Claudi, tak jak je Pepčovi? Už jste bez teplotky?
Téda jestli ti dlabe Hedelix, tak to je Pepíno pěknej pašák!!! Chuťovně jedny z nejhusnějších meducínek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Docela se mi osvědčila prsní mast od Justu - tymiánová. Fakt pomůže při zahlenění a Eukasolový sprej.
Je to teda docela drahý, ale pomáhá.
16. pro 2009 ve 20:22  • Odpověz
Klárko, ten řetízek je moc krásný :slight_smile:

Len, taky jsem dostala za mimouše prdlačku, ale nijak mně to netrápí :wink: :wink: .
Koukám, že návštěva taťuldy proběhla obdobně jako minule :angry: .
Člověk by řekl, že po zážítcích v Afgánistánu si člověk váží toho štěstí, že se narodil v ČR a že má krásnýho zdravýho kloučka... Choval se takhle i před tím? Třeba se u Vašich necítí nejlíp a proto pořád mastí ty hry. Určitě to bude lepší, až se vrátí nadobro a budete bydlet zase spolu ve svém.

Nevím, kdo se tady ptal na chození s kočárek v mrazu...
Opravdu by mimča neměla "chodit" do -5. Chvilka asi nevadí, to bychom taky celou zimu nemusely vystrčit nos z baráku :grinning: :grinning: . A v tý boudě mají přece jen zafuněno a teploučko.

Včera jsme byli na půlročce a na posledním Prevenaru. Máme 8 kilíček a 70 cenťáčků, reakce naštěstí žádná...

Zítra si bere manža dovču a já vyrazím objíždět supermarkety a schánět poslední dárečky :confused: . Jsem teda fakt zvědavá, kolik bude všude lidí. Hlavně abych byla úspěšná....
Matěj by měl zítra mít vyprazdňovací den, tak doufám, že tu týdenní hromadu vyklopí tátovi a nebude čekat na mamulu :grinning: :grinning: .
16. pro 2009 ve 20:40  • Odpověz
Bledulko, jak Tomša zvládá ATB? Je to fakt pech, achjo.
16. pro 2009 ve 20:42  • Odpověz
Matýsek dneska začal vystrkovat zadeček a dává si kolínka pod sebe. Dává přitom ručičku dopředu a hlavičku dolů. Vypadá u toho jako startovací kočka :grinning: :grinning: .

Děcka budou ještě v pondělí a v úterý chodit do školy. V pondělí mají kino a v úterý už se neučí. Živitel už má od pondělí volno, tak jsem je chtěla nechat doma. Přeci nebudu vstávat kvůli kinu, ne? Terčina třídní je v pohodě, čím míň lidí, tím větší pohoda.... Jendova úča má z toho ohromný problém, že se musí žádat písemně týden dopředu. Takže jsem pěkně vytočená...
Chtěla už jsem v úterý zdobit stromeček a mít trošku pohodu...
16. pro 2009 ve 20:55  • Odpověz
Koukám, že nikdo nikde, tak jdu něco podělat a do pelechu :slight_smile:
Mějte se krásně.
16. pro 2009 ve 21:31  • Odpověz
Bledulko, tak to vypadá, že bude mít Tomík pod stromečkem přece jen toho sněhuláka :grinning: .
Tady humelí o 106. Jsem teda fakt zvědavá, jak se ráno budu klouzat :confused: .

Ségra jede zítra na hory. Před týdnem to vypadalo, že pojedou s kolama :grinning: :grinning: .
16. pro 2009 ve 22:47  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

včera jsem se bez rozloučení vypařila a ted se nestíhám divit,kolik jste toho napovídaly za včerejší večer a dnešek :sweat_smile:
16. pro 2009 ve 22:53  • Odpověz
autor
ludvi- sněhuláka tom má rád :slight_smile: ale když nebude tady,tak v jilemnici snad jo :slight_smile:

ale bude se muset šetřit,ale sněhuláka mu dovolíme :slight_smile:
antibiotika zatím zvládá dobře- má k tmu i probiotika,takže průjmy zatím nemá,tak uvidíme,jak to bude snášet dál...

tom se dneska několikrát radoval,že sněží :slight_smile: a pořád si chtěl číst v ladově knížce České vánoce :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

koukám,že matějda je pěkně velikej- do délky... :sweat_smile:

doufám,že jste všichni zdraví a že pepínovi claudinčinu bude taky brzy už dobře...

leni- ach jo,ten tvůj petr pořád zlobí... :unamused: moc ti přeju,aby až definitivně bude doma a budete jen spolu,aby se to zlepšilo...zkusila bych domluvit pravidla hned na začátku.... není to jednoduchý,neumím si tvou situaci vůbec představit...
16. pro 2009 ve 22:57  • Odpověz
autor
no a já jdu do hajan,manželín na mě pomrkává,takže se loučím a dobrou noc :slight_smile:
16. pro 2009 ve 22:59  • Odpověz
Pomooooc! Jsem odesílala dlooouhý příspěvek a blokl se mi komp. :angry: TAk ještě jednou:

Ludvi, gratulace k mírám a ukončenému očkovandu! :slight_smile: Jendu nech doma"s průjmem", on se z toho nikdo nepo... :wink: Zítra nalož sáňky a hurá na nákupy. :grinning: Rodné krvy přeji prima dovču! :wink:

Claudi, je prima, že Pepí nemá teplotu,jen tak dál! :wink:

Klárko, srdíčkajsou na1. pohled z lásky a jsou moc krásná. :slight_smile:

Jani, díky za nabídku! Zkusím zítra vyslat segru vBrně a pokud by jí to nevyšlo, písnu Ti,ju. :wink:

Ahojda Bledul, zítra držím Tomáškovi pěsti!

My budem mít pracovní den na Domečku - Tombude doma po službě, tak se chystám umýt a částečně nastěhovat kuchyň, opláchnout okna a vydrhnout alespoň jednu koupelnu. Manžel zatím pověsí garniže a smontuje předsíň. :slight_smile:
Dopoledne nám udělají revizi kotle a odpoledne namontují schodiště, takže už jen venkovní schody a je toooo!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Dostali jsme od známých ohrádku po jejich dětech, tak jsem ji dneska vydrhla (měli ji nějaký čas v garáži) a zítra ji odvezem do Domečku, aby si měl mladý pán,kde hrát. :slight_smile: A zvažuju, že ssebou vezmemi Pupí,aby si začala zvykat a nebyl to pro ni příští týden takový šok. Jsem na to zvědavá,páč nemámev Domečku dveře, takže budem kočku nahánět kdo ví kde. :sweat_smile: Doufám ale , že jen po vnitřku. Každopádně dostane obojek s telefoním číslem na mě, kdyby se nedejbože někdy ztratila. :confused:

Jdu se na ten zítřek vyspat, tak doboru noc!
16. pro 2009 ve 23:15  • Odpověz
Dobré ránko!!!

Andulko, zrovna jsem se tě chtěla zeptat, jak to s Pupí uděláte.
Myslela jsem si, že se kočka drží domu a pes pána. Alespoň se to tak říká.

Normálně u nás v ulici projel sypač. To se nám ještě nikdy nestalo :grinning: :grinning: .
Venku je krásně, bílo, náááádhera. Jen mám trochu strach, jak dojedu na ty slavný nákupy. Ještě jsem s tím naším autobusem na sněhu nejela. Snad to nikde neodřu!!!

Bledulko, tak alespoň že je Tomíkovi dobře.
Dneska jdete k mudře? Asi mi něco uniklo. Jdete asi kvůli těm bolavým zadíčkům, že?
17. pro 2009 v 07:23  • Odpověz
kuk

tak jsme včerejší výlet zvládli celkem v pohodě, Ondra byl v pohodě a já jsem i přes zasněžené silnice dojela
a dneska vyrážíme pro změnu vláčkem

iluss - tedy Lucinka měla asi pořádný hlad, co? my jsme zatím stihli zabarvit na oranžovo lehátko a skoro všechno oblečení... - i přes bryndák a plínu...
Ondra už papal mrkvičku, pak mrkvičku s brambůrkem, brambor s cuketou a teď má skleničku mrkev a kukuřice od Alnatury a dneska zkusí brokolici
já jsem zatím vařila jen tu mrkev - celý minulý týden jsme byli u švagrovky a tam papal skleničky a teď jezdíme po výletech, takže má taky skleničky
nevím, jeslti mu chutnají víc ty skleničky, protože na začátku toho stejnak moc nesnědl a teď mu docela chutná (sní tak půlku té velké skleničky), tak se uvidí, až zase dostane něco ode mě
no a včera večer došlo na rýžovou kaši - docela mu chutnala, ale noc byla úplně stejná jako před tím... začínám být z toho dost unavená, tak doufám, že se Ondra umoudří a bude zase spinkat jako dřív...
claudi a klari - myslím, že jsme na tom všichni úplně stejně :confounded: :confounded:

ludvi - Matěj je kus chlapa
dneska dobře pořiď! a nad to příští týden vyjde a Jenda bude doma s vámi (paní učitelka je zřejmě nějaká moc zapálená pro své povolání)

bledulko - tak co, jak jste pořídili u mudry?
17. pro 2009 v 09:26  • Odpověz
andulko - ok, dej když tak vědět
ty jo, za chvilku už bude domeček hotový
a Pupí si určitě zvykne - až se tam nastěhujete, tak ji nech 14 dní až 3 týdny zavřenou jen doma (tedy já vlastně ani nevím, jeslti ji pouštíte občas ven)
17. pro 2009 v 09:28  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
tak jsme přes noc zapadali sněhem. Ráno jsem se probudila a všude venku krásně bílo :slight_smile:

andulko: teda to to letí, příští týden už budete v novém :slight_smile: ale koukej taky odpočívat, aby ses teď nestrhala a na vánoce neodpadla.
jsem zvědavá, jak si Pupí zvykne :wink:
ludvo: i kočky jsou stěhovací, sle musí se na ně pomalu a postupně, ale taky si zvyknou na nové. kor když jdou do lepšího a se zahrádkou :wink:

bledulko: držím palečky, ať to u toho doktora tomíkovi dobře dopadne. Lucinka mu posílá pusinku na kuráž!

jani: taky se už chystám zkusit brokolici. Zatím Luci papala jen mrkvičku a brambůrek. Příští týden už zkusím i nějaké ovoce.
jinak oblečení máme taky oranžové. Mám dokonce oranžový i igelitový bryndák, ani z něho to nejde umýt!

Pupí tuším snad venku ani nebyla, prý se bála. Ale tady si zvykne, počkej na jaře, až bude venku hezky a vy necháte otevřené dveře, tak bude pořád nakukovat ven, až se jednou odváží a ven půjde. Kočky jsou strašně zvědavé :slight_smile:
17. pro 2009 v 10:19  • Odpověz
jinak tady v té zimě se pupí ani ven chtít nebude, tak nemusíš mít obavy, že by vám utekla :wink:
17. pro 2009 v 10:20  • Odpověz
ahojky

u nás samozřejmě taky bílo a pěkná klendra :confounded: :confounded:
iluss jestli je pupí jako náš Dixi, tak si obleče svetr a hurá do sněhu :grinning: , jelikož u nás stále sněží, tak až Ondra půjde po do hajan, dám si venku posilovnu a odházím vjezd do garáže :rolling_eyes: :rolling_eyes:

bledul ať to Tomíkovi ce nejlépe dopadne :wink:

andul, kukám, že makáš o závod :confused: :confused: už se těšíš do svého co :grinning:
17. pro 2009 v 11:25  • Odpověz
autor
ahoj maminky a dětičky :slight_smile:

děkuji,že jste na nás myslely :slight_smile:

táákže -kontrola tomíka docela v pohodě- vyfasoval recept na další antibiotika,takže jsem je rovnou v lékárně objednala,abych je před svátky měla u sebe a nechala si je pak jen kdekoliv naředit...obvykle je asi nemají- musí se objednávat...

příznaky toho,že by se to dostalo de nervového systému (meningitida atd) nemá -např. ty záda- tak nemá váznoucí šíji atd..takže snad to bude v pořádku...krev mu vyšla dobře- nějaký protilátky má,ale co mi vysvětlovala tchýně,tak naštěstí ne natolik vysoký,aby musel např. na lumbální punkci...akorát bude muset samozřejmě za pár měsíců ještě na kontrolní odběr,ale to by byla maličkost...
no a k doktorce jdeme ještě ve středu (to bude mít naštěstí honzu doma,takže tam půjdu jen s tomíkem a nebudu tam tahat i adámka) a ještě propočítáme dávku antibiotik,aby nám to vyšlo přes svátky a mohli jsme jet i do jilemnice..-takže docela spokojenost :slight_smile:
a ten flek opravdu najednou mizí před očima- opravdu ta antibiotika zabírají. a tomík si na ně asi taky zvykl-už to o půlnoci není takový boj- otevře oči- já mu řeknu,že mu dám léky a že je zapije vodou-stříknu mu to do pusy,on spokne,napije se a spinká dál :slight_smile: je to takový zlatíčko malý...a ráno k tomu pěkně i baští ta probiotika (ty taky nejdřív spíš měl tendenci plivat)

holky, chtěla jsem vás dočíst a dopsat,ale už tohle smolím asi půl hodiny a tomík mě pořád láká na hraní,takže se nedá nic dělat a "mámá kouká tom dělá" (neboli mám se koukat,co tomík dělá :sweat_smile: :sweat_smile:)
17. pro 2009 v 15:35  • Odpověz
ahoj vespolek :slight_smile:

bledul - to je jasný, když máma kouká tom dělá, tak musí máma koukat a ne si koníkovat :grinning: jsem ráda, že jste u mudr s tomíkem dopadli vcelku dobře, tom je pašák :sunglasses:

ludvi . už jsem myslela, že jste tam zapadli sněhem, že jsi se pár dní neukázala... :grinning: Na cestách ofafrně tím autíkem, bude to klouzat... :wink: Jendova úča je asi trošku ťuk, ťuk ...mi teda připadá podle toho co říkáš...ať je ráda, že bude mít klid a děti budou !zlobit" doma svoje rodiče... Držím palec, aby jsi dokoupila co ještě potřebuješ na ježucha a hlavně nezapomeň na nějaký dárek sama pro sebe :wink: Matějíček je kus chlapa...v pondělí jdeme taky na zvážení a měření, tak písnu jak jsme na tom, jestli spolu chlapci budou držet basu :grinning:

andul - možná by jsi se potřebovala naklonovat, co? já tedy někdy taky :grinning: schodiště v domečku budete mít v prostoru? to jsem si vždycky přála, ale namáme ho, máme obyč vyzděný na chodbě...ale lepší než nic, páč lítat teda fakt neumím :grinning:

raději to odešlu a budu psát dál, páč by mě asi piclo, kdyby se příspěvek ztratil
17. pro 2009 v 15:51  • Odpověz
jani - tak to Ondrášek už vyzkoušel rozmanitou zeleninku, to je dobře že mu šmakuje....a kam dneska razíte na výlet vlakem?

klarko - budeš mít přes zimu svaly jako Arnold :grinning: a zadarmo!!! někdo za to musí platit v posilce a my vesničani při úklidu sněhu posilujeme pořád :grinning: :grinning:

il - tak co byly zase oranžový hovínka? :grinning:

náš Pepi už jen na to pokašlávání, řekla bych, je v pohodě, ale ven to ještě neriskuju...No ale za to já byla ráno zralá na doktora...Po probuzení v posteli ještě PK, chvíli jsme si povídali a hráli a najednou mi zaškvrkalo v břiše a já to málem nedoběhla na wc...pak jsem nevěděla jestli to půjde horem nebo spodem /naštěstí jen spodem nakonec/ ale pocit na zvracení jsem měla taky...pak jsem se orosila jako půllitr dvanáctky a udělalo se mi slabo...no byl nadlidský výkon vylézt z wécé, dojít do ložnice pro mobil a zavolat tchýni, ať si přijde pro malého, že je mi zle.... no pak jsem byla ještě asi 2x, dala jsem si čaj a černé uhlí a nakojila malého, tchýňka si ho vzala dolů a já do půl dvanáctý spala.... to mi pomohlo a pak už to bylo dobrý...nejlíp mi tedy stále není, ale proti tomu ránu je to paráda....
tak nevím, nějak na mě ty choroby naskákaly najednou :angry: :angry:
17. pro 2009 v 16:01  • Odpověz
PK=OK :grinning:
17. pro 2009 v 16:03  • Odpověz
caudi ahoj ty marode jeden
dnešní odklízení bylo v poho, prašánek z toho svaly nebudou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

bledul jsem ráda, že Tomík dopadl takhle dobře :wink:
17. pro 2009 v 16:06  • Odpověz
bledulko: tak to je moc dobře, že to u té doktorky takhle dobře dopadlo :slight_smile: mám z vás radost!

claudi: jj, jak Luci papá mrkvičku každý den (někdy samotnou, jindy jí to mixnu s brambůrkem), tak jsou hovínka oranžová pernamentně :grinning: jsem zvědavá, až zkusím brokolici :grinning: :grinning: :grinning:

claudi: copak copak? že by tě přece jen skolila nějaká ta viróza? No snad to bylo pouze jednodenní. Ještě že máš v dosahu tchýňku, viď :wink:
17. pro 2009 v 16:21  • Odpověz
jsem chcípák, co? :grinning: vždycky jsem byla zdravá a měla tak maximálně rýmu...no jo, už jsem stará raketa a nemoci se na mě chytají.... :grinning: :angry:

no jo, byl to prašánek, já jsem se jen pokochala z okna, dvůr zametala tchýňka a náš pes jí asistoval :grinning: Ale neboj, ono to přijde ty těžký haldy sněhu, kdy už je nemáme na dvoře kam odhazovat :grinning: :wink:
17. pro 2009 v 16:23  • Odpověz
u nás to už přece bylo a to v říjnu, úplně mi to stačilo, jdu za dítkem , strašně se vzteká, že se mu nevěnuju :grinning:
17. pro 2009 v 16:24  • Odpověz
il - tak po brokolice že by přišla na řadu hovínka zelená? :grinning: No teda, řeknu ti, že dneska nevím nevím jak bych malého obstarala to ráno, bylo mi fakt šoufl...No asi kdyby nebylo zbytí, tak bych to nějak zvládnout musela, ale takhle to bylo mnohem jednodušší to je jasný :wink:
17. pro 2009 v 16:25  • Odpověz
klari - mě se tu mlaďas taky pěkně vzteká, nejraději by byl celý den na ruce a jestě nejlepší je když se s ním chodí, to miluje....no ale má smolíka, chvíli to jde, ale celý den s ním pochodovat teda nebudu...tak je pěkně v lehátku a nadává mi :grinning: :grinning:
17. pro 2009 v 16:27  • Odpověz
ludvi, teď jsem hledala na netu něco o té masti tymiánové a o tom eukasalovém spreji....v jedné diskuzi maminka říká, že mast namaže na hrudníček /právě proti kašli/ a ten sprej že stříká do vzduchu /jednak jako prevenci, když je někdo z rodiny nachlazený a jednak taky pro lepší dýchámí před spaním, jen tedy trošku, je prý dost silný/....děláš to taky takhle?
zítra, pokud fakt už nevypustím duši, tak zajedu do města a zkusím to v lékárně koupit, pokud to u nás vůbec mají...
17. pro 2009 v 16:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.