• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
jo a jak jsem včera objednala na laclíku, tak dneska už mi psali emila, že balíček byl odeslán...to je fofr teda :confused:
17. pro 2009 v 16:53  • Odpověz
claudie koukám, že Pepíno je hodně povahově jako Ondra, no jo chlapy,musí se kolem nich lítat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2009 v 16:58  • Odpověz
ahojte princezny z letnikova :slight_smile:

tak vcera ty fotky samozrejme nedopadly :stuck_out_tongue_closed_eyes: dneska to napravim :wink: ale nejdriv musim docist, jste toho zase nabrebentily :grinning:

filda:l k;b87[m;l'llinol..,m.cbl,/. .kkv hnnnnnnnnnnnnnnnnnnhuohgb n,mmpkvvvtgn bv :grinning: :grinning: :grinning:

holky, mam dotaz.....fildovi asi pred tydnem zfialovel spodni ret...myslela jsem, ze si udelal modrinku,protoze si ho porad kousal....ale dneska se mu to dela zase :frowning2: jedna znama rikala mame, ze to muze byt od srdicka :astonished: :frowning2: nevite nektera?? zitra jdeme k doktorovi, tak jsem zvedava....ach jo, snad to nebude nic vaznyho.....
17. pro 2009 v 17:45  • Odpověz
ahoj Len: bohužel ti neporadím, nikdy jsem o tom neslyšela a malé se taky nic podobného neudělalo. Ale snad to nic nebude :wink: ale pro jistotu se zeptej Mudra, už jen pro tvlůj klid v duši.
17. pro 2009 v 17:50  • Odpověz
na fotečky se už moc těším, šup sem s nima! :wink:
17. pro 2009 v 17:51  • Odpověz
ahojka,

Claudi, co to čtu? Ty už taky marodíš?
Myslím, že nejsi stará raketa, ale unavená raketa a na ty pak choroby lezou jedna dvě.

Tu mast používám při kašli, mažu tím dětem prsa a záda. Krásně voní a fakt pomáhá. Suchý kašel hned zvlhčí a pak se jim pěkně odkašlává. A ten Eucasolový sprey cákám na polštář (pokud mají rýmu, krásně uvolňuje nos) a taky cácám jako dezinfekci po bytě. Je fakt silný, stačí trošíčku. Matějdovi jsem ho stříkala jen zlehka do ložnice když měl rýbu.
Jen tě upozorňuju, že oboje stojí kolem 350,- Kč, ale maximální spokojenost. V lékárně myslím Just neseženeš, jednou jsem koupila prsní mast v lékárně a byla na prdlačku.
Juknu na jejich stárnky, jestli je tam u vás nějaký jejich dealer.
17. pro 2009 v 18:21  • Odpověz
17. pro 2009 v 18:23  • Odpověz
Len, o fialovém rtíku jsem nikdy neslyšela. Jsem zvědavá, co ti mudr poví. Určitě to nebude nic zlého, uvidíš.
Nemůže ho mít vydumlaný, jak nemá dudlíka?
17. pro 2009 v 18:30  • Odpověz
Dneska jsem pěkně pokoupila :grinning: . Měla jsem v plánu být v Globusu první, ale mladík vztával až v 8,45h, prevít jeden.
Jindy mi od půl osmý dloube oči :grinning: :grinning: . Pak jsem ho jela nakrmit a pokračovala ve Fénixu. Mám už myslím všechno a Ježura může přijuchat :grinning: .

Odpoledne mi volala mamina,, že měl její přítel nějaký záchva t, tak ho nechala odvézt záchrankou.
Nemůžu se jí dovolat, ani na pevnou, docela jsem z toho nervózní :frowning2: .

Bledulko, takže u mudry pudry dobrý, né?

Honza jel s dětmi na Jendovo školní představení. Já to nakonec vzdala, malý má nějaký trápení, tak bych z toho stejně nic neměla.
17. pro 2009 v 18:35  • Odpověz
ludvi - díky za odlaz na tu dealerku....to já myslela, že to mají normoš v lékárně...ta cena je vyšší, ale když je to potřeba a je to hlavně účinné, tak se na peníze nedá hledět :wink:
tak snad se ti mamina ozve, třeba za přítelem jela do nemocnice nebo tak něco... :slight_smile:

klarko - no asi to tak vypadá, že chlapci mají stejné nápady :wink:

leni - s tím rtíkem taky nevím.... ale neboj se, třeba to nic neznamená...člověk se akorát vždycky vyplaší, když se dozví co by to mohlo být...
17. pro 2009 v 19:03  • Odpověz
Ludvo: tak už máš konečně dárečky taky z krku, to je dobře :wink: Ve Fénixovi taky ráda nakupuju. Není tam moc lidí a nemusím se tam strkat mezi davama. Ale zas tam na druhou stranu nemají moje oblíbené obchůdky (CA, HM, Orsay, dm apod.)
17. pro 2009 v 19:14  • Odpověz
autor
ahoj, teda já jsem v poklusu-peču cukroví,vařím, právě ted tedy kojím....

aspon zareaguju na lendu- leni- existují srdeční vady,které se projeví cyanozou - neboli namodralým zbarvením. je to způsobeno tím,že se krev hůře okysličuje díky horší funkci srdíčka...ale nemyslím si,že by se to omezilo pouze na spodní ret a navíc obvykle je u toho i dušnost..a to si myslím,že by sis všimla,kdyby se filípkovi špatně dýchalo...vím,že na to budeš myslet,ale aspon trochu bud v klidu... :slight_smile:
může to být modřina a k ní mohl přijít lecjak- stačí ,když mu u pasení koníků klesne hlava a on se uhodí do rtu....
ještě se zeptám- kanavit mu dáváš jak máš? (ten ovlivnuje krvácivost,takže by mohl být lehce náchylnější ke krvácení)

zítra tam zajdi at máš klid,ale do té doby zkus být v klidu,fakt :slight_smile:
17. pro 2009 v 19:45  • Odpověz
autor
jo a ješte vám řeknu novinku-asi třetí den se adámek houpe na kolínkách a je to vtipný- když je u toho nahatý,tak to vypadá ,jakoby dělal "ony pohyby" :wink: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ale nevím,kde by se to naučil- doufám,že nešmíroval :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2009 v 19:53  • Odpověz
si piš bledul, že to Adulka odkoukal od taťky :grinning: :grinning: :grinning:
17. pro 2009 ve 20:01  • Odpověz
dneska to asi co nejdříve zalomím do postele, ať se co nejvíce vyspím a zítra snad už zase bude lépe.... :slight_smile:
mám v koši hromadu, ale fakt hnusnou, prádla na žehlení....no nevím, nevím kdy se na to vrhnu, asi dokud bude co na sebe, tak na to nedojde... :grinning:

mějte se krásně letníkovky a pozdravujte mimiňáčky :slight_smile:
17. pro 2009 ve 20:05  • Odpověz
Hlásím, že žiju.
Teď jsme dovymyli lednici a mrazák - kamarád s velkým autem se nabídl, že nám ji zítra dopo odveze na Domeček. Taky jsem si koupila a ušila záclonky do kuchyně,tak už schnou vypraný na sušáku. Přestěhovali jsme dneska dle plánu. Ovšem úklid se nekonal, neb jsem dopo balila a odpo byla pro úklidové pomůcky. Nikdy by mě nenapadlo,jak náročný je vybrat dobrý mop. :grinning:

No a našemu kloučkovi byl dnes půlrok, tak bylo dojemný mazlinkání a pusinkování v 14:12h. :grinning: A já mám zánět spojivek a moooc se těším do postele. :grinning:

Všechny vás zdarvím a přeju prima noc a den.

JAni, poprosím Tě, o tu Ikeu, tak mi napiš mobil do IP a já Ti zítra zavolám a pošlu mmskou ten potah (v katalogu totiž není :angry: ).
18. pro 2009 v 00:20  • Odpověz
ahojky maminy :slight_smile:

andul - tak opožděně posíláme gratulaci Vítečkovi k jeho půlnarozeninám :dizzy_face: doufám, že měl alespoň půlku dortu :grinning: Vybrat dobré úklidové prostředky to je nadlidský výkon, že? :grinning: :grinning: Já jsem takhle mop kupovala třikrát a až ten třetí byla ta správná volba a jsem s ním spokojená :wink:

klari - tak co už máš odházeno? já jsem si na dvoře mákla, když malý spal a sníh už je odhrabán, trochu jsem si u toho zafuněla, ale nějaký výdej energie potřebuju :grinning:

leni - tak jste s Fílou dopadli u doktora, co ta pusinka je to v pořádku? dej vědět, myslíme na vás :slight_smile:

ludvísku - co maminka, ozvala se ti? jak to vypadá s jejím přítelem? doufám, že to není nic vážného...
18. pro 2009 v 11:14  • Odpověz
zdar nazdar!!!

u nás teplota pořád klesá, ráno bylo -7 nyní -9st. :astonished: :astonished: :astonished:

Claudi, mamča se našla :slight_smile: , přítel měl asi epileptický záchvat :frowning2: , je v Motole na pozorování. Vypadá to, že do úterka.
Záchvat měl už několikrát, ale mamča ho vždycky nějak zprovoznila. Teď konečně zavovlala záchranku. Doufám, že ho v nemocnici proklepnou a poikud se potvrdí epilepsie nasadí nějaké léky. Náš skoroděda je dost neukázněný pacient, nespolupracuje a hádá se s perzonálem :cry: , takže z něho musí mít radost.

Teď mi volala manažer, že by vzal v pondělí hady na jednodenní lyžovačku. Asi jim dám propustku, ať si zalyžují, dokud je sníh.
18. pro 2009 v 11:24  • Odpověz
ludvi - jste žabaři :grinning: u nás je -11! heč! :grinning: to víš, že dědu proklepnou a vyšetří a naučí ho mravnému chování, aby spolupracoval a bude z něj vzorný patient :wink: a s lékama se to bude snášet lépe, mamča na něj už dohlédne, aby je poctvivě zobal :wink:
jééé, nechce vzít manažer na lyžovačku i mě? budu hodná a ani nemuknu :grinning: Jen ať jedou, když jsou teď podmínky a ty si s Matějdou uděláš poklidný den, možná tedy :wink:
naše mimi dnes poklidné není ani za mák, nejraději by se pořád chovánkoval, ale jsem přísná matka a má smolíka...taky musím uvařit a poklidit, že a to by se s dítětem v náručí dělalo opravdu blbě...

a jsem pěkná trubka, dělám br. kaši a čumím u toho jedním okem na mr. beana a leju do robota mléko a leju a leju až jsem zjistila, že v kaši je víc mlíka než barmbor, skoro by se dala pít :grinning: no tak jsem oloupala ještě pár brambor a musím to zahustit :grinning: :grinning: se mi fakt ještě za léta mého kuchařského umění nestalo :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 11:47  • Odpověz
Il, ve Fénixu nakupuju moc ráda, není tam tolik lidí a není to tam tak obrovský :grinning: . Ale taky mi tam chybí CA, HM, Zara...

V globusu teď mají slevy oblečení. Koupila jsem Matýskovi krásný bodýčka 3 ks za 100,- Kč, maličký fuňágle za 25,-/3ks a zas tolik lidí tam včera dopolko nebylo. Mám ze včerejších úlovků dobrý pocit :slight_smile: .

Claudi, hory žehlení mi ani nepřipomínej. Jednu takovou óbr hromadu ignoruju už pár dní. Mates už je dneska v nevyžehleném, tak se do toho asi budu muset pustit.
Už je ti dobře? Nebo ses rozhodla že to vypotíš odklízením sněhu? A co Pepínek, jak je na tom?

Bledulko, už máš napatlaný cukrovíčko? Já ho mám momentálně v mraženém stavu na balkóně :grinning: .
Musím už ho napatlat, ale pořád se k tomu nemůžu dostat.

Andulkko, tak já ten pravý mop ještě neobjevila :frowning2: .
Moc se mi líbí robotický vysavač. Jé to by se mi líbilo, kdyby vysával za mne a já mohla být v klidu na procházce....
Nemáte s ním některá zkušenosti? Manžel ho viděl u příbuzných v akci a jsou s ním moc spokojení. Náš vysavač nemáme moc dlouho a už nějak zlobí (nebo se mu nechce makat). Maká skoro denně, tak už má asi odmakáno :grinning: :grinning:
18. pro 2009 v 11:48  • Odpověz
Claudi, on je Mates taky chovací když jsme tady jen dva.
Asi si tu se mnou sám bojí, nebo co :grinning: :grinning: .
Roztahuju mu gauč a dávám mu tam hrazdičku. Když jsou doma děti, tak se koulí a čumákuje po nich a je relativně klid.
Ve dvojičce ho to tolik neba :grinning: .

Kaši se taky chystám uvařit, ale nechce se mi do garáže pro brambory a bez nich to jaksi taksi nejde.

Už máš zabalený ten pinpongáč?

Dneska mi mají přivézt dárek pro taťku. Určitě přijedou až budu u školy nebo v Lidušce :grinning:
18. pro 2009 v 11:54  • Odpověz
Ahoj,
nejak tenhle týden nestíhám, máme skoro každej den koncert. U nás sneží a sněží a mrzne :grinning:
V úterý jsme byli u manžela v práci na vánočním večírku bylo to super, vylosovali jsme si dárečky (krygl a knížku Life mangement ) :grinning: ale nebyli jsme tam s Anežkou samy, byla tam i malá Helenka, jsou jí 4 měsíce, ale je narozená a dva měsíce dřív, takže teď má 4kg a 50 cm, je taková mrňavoučká :slight_smile:
Ovíkendu jedeme ještě zpívat kamsi k Bruntálu a do Brna a pak už jenom koncert 26.12. Dneska máme "volno" :grinning:
Ještě pořád máme rýmu, ale už je to lepší, není tak hrozná jako posledně, odsávám ejenom dvakrát denně.

Illuško to mě líto že manžel dostal padáka zrovna před Vánocama, snad si brzo najde novou práci. příhoda s mrkvičkou mě pobavila :grinning: aspoň vím co mám čekat až začneme přikrmovat :slight_smile:

Klári řetízek je moc pěknej. Já jsem dostala notebooka :grinning:

Doufám že už se všichni nemocní uzdravují :slight_smile:

Jinak já dávám Anežku ven i v tom mrazu, jenom na chvili, dobře se jí tam teď dýchá. mě říkala mamka že chodili ve i v -15 a všichni jsme to přežili :grinning:

Len máš to doma těžký, docela tě chápu, mám doma taky počítačovýho maniaka, ale nemám to jak ty, ten můj to má hlavně jako relaxaci, ale věnuje se nám co může. Doufám že bude Filda v pořádku a ten fijalovej rtík nebude nic vážnýho, bohužel to mívá spojení se srdíčkem.

Ludvi Matěj je už kus chlapa :grinning: Ta Jendova třídní je nějaká divná ne? Nech ho doma a vybodni se na ni, měla by byt ráda že se jí vůbec zeptáš.

Bledulko super že atb zabírají :slight_smile: Kdybysme se tu už nepotkaly tak si to v Jilemnici užijte :slight_smile:

Andulko koukám že pilně pracujete na domečku abyste to do vánoc stihli. Gratulace Vítovi k půl roku :slight_smile: jee zánět spojivek to znám jednu dobu semna to trpěla, tak at to más brzo ok :astonished:
18. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz
Nejak nestíhám dočítat :grinning:

Ludvi at si děti užijí lyžovačku, nebylo ještě jedno místo :grinning: :grinning:
To je dobře že se mamka našla. Snad bude děda ok a ta epilepsie se nějak vysvětlí a nasadí mu léky.

Já už mám taky skoro všechny dárky doma, už jenom čekám až mi česká pošta doručí :grinning: snad to stihnou do štědráho dne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2009 ve 12:53  • Odpověz
je to neuvěřitelné ale moje dítě od půl jedenácté ještě spí :grinning:
18. pro 2009 ve 13:30  • Odpověz
Hezké odpoledne maminy a miminka! :slight_smile:

tak dneska tu celý den máme na hlídání čtyřletou neteř. Švára se švagrovou jeli do prahy kupovat dárečky, tak nám ji sem šoupli, aby ty dárečky neviděla :wink:
Tak já vařím a Dan s Esterkou maluje, hraje pexeso, blbne na míči apod :grinning:

Jani: chtěla jsem se zeptat, už zkoušíš ty ovocné přesnídávky? Mě jen zajímá, jestli se maj taky ohřívat a nebo ne. Možná asi ohřát na pokojovou teplotku, viď (aby to měla vlažné na pusinku)

Jo a taky od té doby, co přikrmujeme, tak jak má malá ty jiné hovínka, tak z nich má zarudlou prdelku. A to jí vždycky hned přebalím, takže v tom moc dlouho není. Přebaluji teď hodně často, ale tu prdelku přece jen zarudlou má. Nikdy jsme s tím problémy neměli, malá nikdy opruzená nebyla. :confused:

Andulko: s Lucinkou přejeme Vítečkovi vše nej nej nej k půlročinám!

Claudi: u nás bylo ráno -12°C, teď je tam -10°

Ludvi: tak aspoň si v pondělí pořádně odpočineš a budete se mít s Matějdou jen pro sebe :slight_smile:

Ludvi: taky jsem slyšela o těch megaslevách v globusu, docela bych tam zajela, ale děsím se těch davů lidí, by mě s kočárkem umačkali, tak budu sedět doma na zadku a nepojedu nikam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2009 ve 13:36  • Odpověz
sis: teda anežka je fakt zlatá s tím spinkáním. Lucinka večer a v noci krásně spinká, ale přes den tomu moc nedá. Když je venku, tak by spala furt, ale doma si dát tak půlhodinku dopoledne a půlhodinku odpoledne (maximálně)
18. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz
pěkný den do Letníkova
ze zmrzlého (-12) a zasněženého Tehovce
dneska jsem odmítla jít ven, respektive ven s Ondráškem, zdá se mi už fakt kosa, tak to budeme muset zvládnou bez kočáru
claudie sníh odklizen :grinning:
balím dárečky a snažím se zabavit drobka, poslední dobou je přes den mrzutý a musím být stále u něho a blbnout s ním, jinak brečí :frowning2: jsem zvědavá jak bude spát v postýlce, když nemůže do kočáru, v poledne dal svojí obligátní půl hodinu :grinning:
už se moc těším na svátky, ale musíme to s Ondrou zvládnout všechno sami, jelikož taťka bude v práci až do středy :unamused:
sis novej počítač by taky nebyl k zahození :grinning:
18. pro 2009 ve 14:17  • Odpověz
Ill jo kdyby spala pekne i v noci, ale pres noc se budi po trech hodinach a nekdy i castej :frowning2:
18. pro 2009 v 16:05  • Odpověz
il - dneska jsem se pochlapila a poslala ti ten balíček, tak snad ho pošťáci někde nezaharaburdí (poslala jsem ho jen tak obyč) a brzy k vám dorazí :wink:

sis - to noční buzení je u nás taky imrvére...když spí dvě hodiny v kuse tak je to zázrak...

il - tak máte dnes veselou domácnost s neteřinkou :slight_smile:

ludvi - pinpongáč zabalený ještě není, ale chystám se na to....snad to do čtvrtka stihnu :confused:

ludvi - co dárek pro tatku, dovezli? a co to je,, teda jestli to není tajné? :wink:
18. pro 2009 v 16:39  • Odpověz
claudi: moooc s Lucinkou děkujeme :slight_smile: a už se na tu čepičku moooc těšíme!!!

claudi: jooo, s neteřinkou byla sranda, ale jsme z ní oba hodně utahaní! :grinning: teda je to fakt náročný mít dítě :grinning: Hlavně Dan je z ní utahanej, zabavoval jí celej den, pak spolu blbli, skákali, ona pak skákala po něm apod :grinning:
No a na konci když se už balila, tak nám řekla: "strejdo ty půjdeš k nám a tatínka necháme tady u tety" :grinning: (prostě se strejdou je větší sranda než s tatínkem) :grinning: :wink:

jinak jsme byli dneska na chvilku venku, šli jsme vyzvednout kytičku na zítřejší oslavu (právě ta neteřinka slaví svátek) a řeknu vám, že byla venku ohromná zima. Ještě že to květinářství máme kousek. To opravdu není na dlouhé procházky s kočárkem v tomhle mrazu.
18. pro 2009 v 17:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.