• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
taky koukám na Mrazíka, ten se mi neokouká
iluss, krásné fotečky, hned jsem mrkla, já brzy přidám taky
30. pro 2009 ve 20:47  • Odpověz
deni: tak koukám, že vašík papá už skoro všechno a krásně :wink: tak to jsme ještě pozadu,ale vašík začal dřív, že jste na UM, žejo :wink:
Lucinka mi nechce vůbec nic bumbat :frowning2: z flašky nechce vůbec, jen to žužlá a neví, že to má sát. No a když jí to dávám po lžičkách, tak pár lžiček si dá, ale strašně se u toho šklebí. Vůbec nevím, jak jí mám naučit na flašku.

přes den mi Lucinka spinká 2x (dopoledne a odpoledne) tak po hodince.
30. pro 2009 ve 21:04  • Odpověz
Dobry vecer vsem :slight_smile:

Moooc se van vsem omlouvam nejak vas zanedbavam, ale od 22 jsem se nezastavila porad nekde neco a kdyz sem mela chvili tak jsme padla do postele a spala.

Takze doufam ze jste meli vsichni krasne vanoce a hodne daresku pod stromeckem :grinning:
A taky vsem preji hodne stesticka a zdravicka do noveho roku 2010 :slight_smile:

Claudinko obrovska gratulace :slight_smile: rpiroda je opravdu mocna carodejka, tak si uzivej tehulkovani a odpocivej co to jde. To byl opravdu ten nejkrasnejsi darecek pod stromecek :slight_smile:

Andulko jak je v novem domecku? Stehovani dopadlo dobre a co Vita? neni z toho vyplasenej ze je najednou nekde jinde?

Jani to s tim dechem to muselo byt hrozny, jeste ze ty monitory dechu mame. Hlavne ze je Ondrasek v poradku.

Lucince gratulace k zoubkum :slight_smile:

Bledulko uzijte si to v Jilemnici. Docela me pobavilo jak Tom poucoval Adu ze ma davat pozor na stromecek a pak ho sam strhne :grinning:

Jinak vsem co uz se prevaluji a otaceji obrovska gratulace. Uz se ti nasi prckove musi vic hlidat aby se nam nekam neodplazili :grinning:

M uz od pondelaka papame mrkkvicku, na tu prvni se sklebila a nechtela ji a druhej den uz otvirala pusinku :slight_smile: A taky se nam vcera poprve podarilo otocit z briska na zada a bylo to cilene ne ze by jenom prepadla :grinning:

jdu do hajan nez se to nase mrne zase vzbudi najidlo.
Dobrou noc vsem :slight_smile:
30. pro 2009 ve 22:01  • Odpověz
Ahojky,

tak se to tu konečně trošku rozjelo :slight_smile:

Iluss - kašičku stále bojkotuje, ale zítra ji zkusím dát na oběd a uvidím, jestli mu prostě nechutná anebo je už večer jen líný papat lžičkou...
no a když tak zkusíme dát zeleninku i večer...
s tím pitím - Ondra si asi dvakrát ucucnul z toho hrnečku, ale teď už ho jen žmoulá dásničkama a pít se mu nechce, takže mu dávám vždycky trochu mlíka a nutit ho začnu tak za měsíc...
no a ovoce - včera jsem mu zkusila dát banán - taky mu nejel, dneska zkusím jablíčko - trošku ho povařím a uvidíme, jestli mu pojede nebo ne

Lucinka a Vašík jsou tedy v noci ukázková miminka :slight_smile:

přes den chodí spát Ondra dvakrát - dopoledne a odpoledne - někdy půl Hoďka, někdy celá hoďka a v kočárku i déle

no a my budeme na Silvestra nakonec sami :frowning2: přes noc se rozjela rýma i mě a mám pěkný knedlík v krku...
takže nikam nejedem
jsem ale zvědavá, jestli vůbec do té půlnoci vydržím...
31. pro 2009 v 11:06  • Odpověz
Iluss - ani jsem nepochválila fotečky z Vánoc - Lucinka už je fakt velká ženská!

Ještě se tu snad do večera objevím, ale kdyby náhodou - Všem maminám, tatínkům a dítkám (i tomu v bříšku :slight_smile: )posíláme s Ondráškem přání jen všeho nejlepšího, hodně zdraví, štěstí a úsměvů. Ať nám ti naše zlatíčka dělají jen samou radost!!! Pořádně si jich užívejte!!!
31. pro 2009 v 11:09  • Odpověz
Ahojka maminy i miminčátka :grinning: :grinning:

Jani, koukám, že taky marodíte. To je pech, takhle o svátcích, hlavně aby zůstalo jen u rýmy :wink:

Jenda už je od včerejška bez teploty, ale chrchlá pořád pěkně. Vytáhla jsem inhalátor, tak funí Vincentku a těší se, že nebude muset v pondělí do školy :grinning: . Ale to se ještě uvidí¨, jak se ten chrchel vyvine.

Il, kojené dětičky nemusí pít ještě nic. Myslím, až tak za měsíc, za dva. Kdyby měla žížu, určitě by se napila. Tu zeleninku jí udělej víc řidší a pak jí ještě dej napít od sebe.
Už zkoušíte nějaké ovoce? Brzy dojde na šťávičky a ty jí určitě chutnat budou.

Holky, jaké kupujete ty hotové příkrmy? Zkoušela jsem Hami, ale Matýskovi se z toho zvedal čemodán :frowning2: .
Docela mě to zklamalo, ta přesnídávka smrděla stejně jako před 10ti lety :frowning2: . Zkusím ještě Hipp, přece jen je to pohodlnější na cesty a tak. Byla bych ráda, kdyby baštil oboje.
31. pro 2009 v 15:20  • Odpověz
Jani, u nás se v¨noci taky vstává po dvou hoďkách :frowning2: . Chtěla bych se tolik vyspat pár hodin v kuse.
Matěj má posledních pár nocí noční vysílání. Nepláče, ale povídá a štípe mne kam dosáhne :angry:
Možná zkusím nějakou tu kašu, ale obávám se, že to nepomůže.

Týjo, Jani, Ondra fakt nedýchal??? Hrůza. Zažila jsem to jednou, když nám Jenda zmodral. Nidky více, děs běs.
Hlavně aby se to už neopakovalo.
31. pro 2009 v 15:25  • Odpověz
KLárko, tak to už je Oja kus chlapa :grinning:

Všem zubajdům sámo blahopřejeme. Nezapomeňte si říci u mudrů o fluorky. My je sice máme, ale nějak na ně pořád zapomínám :grinning: :grinning: .

Dneska si to všechny moc užijte. Do roku 2010 přejeme hlavně zdravíčko a vše jen to nej.
A jak píše Jana, miminka si užívejte, strašně rychle to utíká. Za chvilku vyrostou a udělají z nás tchýně dýně :grinning: :grinning: :grinning:
Mějte se krásně.
31. pro 2009 v 15:29  • Odpověz
Tak ještě než vypnu počítač a zalezu do pelíšku, vám - nám všem přejem krásný, usměvavý a zdravý rok 2010, ve kterém se nám každému splní alespoň jedno přání! :slight_smile: :wink:
Posíláme velikou pusu! :zipper_mouth: Andul, Tom a Vítek
1. led 2010 v 00:24  • Odpověz
Teda dámy, doufám, že se tu neprojeví ono rčení: "Jak na Nový rok, tak po celý rok." Protože to bnychom mohli Letníkov zrušit. :frowning2:

Ale je dobře, že si dnešek užíváte v rodinném kruhu. :slight_smile: My za chvilku razíme k tchýňce na obídek. :slight_smile:
1. led 2010 ve 12:03  • Odpověz
hezký první den v novém roce 2010 :slight_smile:

tak jsem dočetla, ale nestiihnu reagovat, jdeme montýrovat dohromady ten pinkponkáč, ať ho může taťka prubnout :wink:

večer přijdu napsat pár řádků, zatím se mějte krásně a užívejte si tatínky dokud je máme ještě doma...

P.S: do dalšího roku přeji hodně zdraví, lásky, štěstí a pohody vám všem a celým rodinám :slight_smile:
1. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
ahojky všem

přeji krásný, zdravý a úspěšný rok 2010, zatím jsem nedočítala, tak reakce až příště. papa :grinning:
1. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile:

Všem maminkám i miminkům přeji krásný Nový rok a hlavně hodně štěstíčka, zdravíčka a lásky!

Tak včera ten večer byl super. Ti známí dorazili, tak jsme pokecali, pojedli, popili a bylo nám moc fajn. Uteklo to strašně rychle. Rozpustili jsme to až ve tři.
Dneska jsme jeli ke tchýni na novoroční čočku :wink: měla jsem ji poprvé od doby, co je Lucinka, tak snad jí to nezpůsobí nějaké potíže, ale už prdí hezky, tak snad to bude v poho :wink:
1. led 2010 v 17:33  • Odpověz
teď jsem lucince zkusila dát poprvé tu rýžovou kašičku. Papala ji hezky, asi jí chutnala. Sice snědla jen půlku misky, ale pro začátek je to dobrý :wink:
jo a od té doby, co k obědové zelenince přidávám kuřecí masíčko, tak toho lucinka sní víc a víc jí to chutná :wink:
asi bude masožravec po tatínkovi :grinning:
1. led 2010 v 18:04  • Odpověz
jak vám dětičky zvládly silvestrovskou noc? lucinka byla skoro pořád vzhůru. Před sedmou jsem jí dala spinkat, jenže usnula jen na chvilku. už od sedmi pod barákem odpalovali rachejtle a petardy a skončili s tím až ve dvě v noci. Takže lucinka jen co na chvilku usnula, tak jí probudily obrovské rány a tak to bylo celou noc. I pak po té druhé ráno, když už s tím přestali, tak jak z toho lucinka byla taková rozhozená, tak se co chvilku budila. Tak jestli jsem za noc spala tak dvě hodinky, tak je to hodně! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale aspoň si s námi připila přesně o půlnoci :slight_smile:
1. led 2010 v 18:21  • Odpověz
il - u nás pepi taky "pařil" s námi :wink: Byl vzhůru až do půl druhé, pak teprve usnul....asi se taky rozhodl nenechat si ujít svou první oslavu nového roku :wink: Doufám, že dneska půjde spát nějak rozumněji, ponocovat takhle každý den tak to by mě asi klepla pepka :wink:

lucinka teda hezky baští , to je dobře...Pepimu zeleninka a kaše taky docela chutnají, kaše teda první dny moc nechtěl, ale naučil se a teď je to v poho....Jediné na co ho nemůžu naučit, tak to je Nutrilon....MM ještě mám dost, ale ráda bych kojení trochu omezila teď když jsem těhu a kojila bych třeba jen v noci, ale zatím nutroš teda fakt nechce, sunar taky ne...Nemáte někdo nějaký fígl, jak ho to naučit?
1. led 2010 v 19:52  • Odpověz
ludvi - Matějda je štípací mimi? naše mládě taky ráno prozkoumává s velkou oblibou mé tělesné otvory na obličeji a pěkně mě u toho štípe :grinning:

koukám, že asi budeme muset poslat Matějdu, Ondru od Janči a Pepiho pěkně k Lucince nebo jiným slušným miminkům co hezky spinkají na převýchovu, páč takhle to už dál nepůjde a my se snad ani v tom novém roce nevyspíme

ludvi - já dávám zeleninu od Hami a zatím dobrý, baští ji docela dobře...už jsme měli taky různé druhy a taky jich plno dostal k Mikuláši, takže zásoby jsou... A domácí zelenina co mu vařím v parním hrnci Pepimu taky chutná, zatím jsem dělala kombinace z brambor, mrkve a brokolice....Taky vždy udělám víc jako Iluš a pak mrazím, abych měla fóra na pár dalších dní....
1. led 2010 v 19:57  • Odpověz
deni - naše spinkání přes den je většinou jednou dopoledne, tak asi půl hodiny až dvě hodiny a jedno takhle podobné spaní odpoledne a jedna krátká chrupka před koupáním....Ale třeba dneska spal půl hodiny dopolko, půl hodiny po obědě a pak spal od půl čtvrté do šesti...takže asi dospával tu silvestrovskou pařenici :grinning:
1. led 2010 ve 20:04  • Odpověz
claudi: a proč chceš omezit kojení? Já jsem nedávno četla článek (myslím že v časopisu miminko), že to že jsi znovu těhotná, tak to není důvod nějak omezovat dosavadní kojení. Prý máš dostatek vitamínů a prospěšných pro obě děti (pro mlíčko staršímu a pro miminko v bříšku). A dokonce je prý dobré, když už jsi v porodnici s miminkem, tak tam vzít na návštěvu to větší mimčo a dát mu nabumbat z prsu, to větší dítě už to umí a pomůže to k lepší podpoře laktace. To novorozeně se to totiž ještě musí naučit a déle to trvá. Takhle se ti rychleji utvoří mlíko.
Dokonce v tom článku bylo i to, že můžeš kojit obě děti současně. Samozřejmě má nejdřív přednost novorozeně a až potom dáš nabumbat tomu staršímu.

tak to lucinka už pomalu přestává štípat a škrábat, ale s oblibou mě tahá za vlasy a za nos :wink:

jooo, lucinka spinká fakt krásně. Budí se fakt kolem třetí a pak až mezi sedmou a osmou. No jsem zvědavá po té kaši, jestli se vzbudí třeba dýl :wink:

ludvo: já dávám lucince taky zeleninku od Hami a jí moc chutná. Zkusili jsme první mrkvičku (ta mi hnusně smrděla, ale Lucinka si u toho krásně pomlaskávala), pak brokolici, mrkvičku s brambůrkem, zeleninku s kuřecím masíčkem. Zatím jí tohle všechno moc chutnalo. Dokonce si myslím, že jí ta kupovaná chutná víc jak domácí vařená (přitom to nechápu, protože mě ta kupovaná smrdí a nechutná a spíš mi jede ta domácí). Ale střídám to, aby si zvykla na obojí. Tu kupovanou dám tak dvakrát do týdne.
No a taky jsem už koupila ty větší skleničky od Hippu, ale ty jsem ještě nevyzkoušela.
1. led 2010 ve 20:11  • Odpověz
il - jo, jo, to já vím, taky jsem o tom sháněla nějakou literaturu, když jsem zjistila, že jsem těhu....takže teorii mám taky naštudovanou :wink: Ale praxe je trochu jiná, víš? jsem víc unavená, potřebovala bych se pořádně vyspat, prsa jsou źase víc citlivější, jako jo, chci dětem dát vše nejlepší, ale taky musím bát trochu "sobecká" a koukat sama na sebe...Proto bych ráda kojení trochu omezila....
1. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
Dobrý večer!

Zdravím z Domečku. :slight_smile: Je to tu naprosto báječný (ikdyž nemáme vnitřní dveře, umytá všechna okna,z daleka není všechno vybaleno...) A už jsme si tu, řekla bych, všichni zvykli. :slight_smile: Jen Pupí je ještě trochu přes den nervozní - jak se setmí, je to lepší :slight_smile: Prvně jsme tu spali z 23. na 24. a od té doby jsme tady. Štědrý den jsme si všichni krásně užili - Vítek s potěšením trhal papíry z dárků a největší radost měl z krosny na nošení dětí. :grinning:
Pupešák suveréně našla svoje ňaminky a manželínkovi se dinosaurus líbil. Na Štěpána tu byli tchánovci se švagřiňátky, další denpřijel taťka se segrama a jedna z nich tady zůstala. Předevčírem ještě dorazil bratranec, takže máme veselo :slight_smile: . Jen s Tomem sotva lezem. :pensive: :grinning: Včera jsem usínala už kolem osmé večer. :sweat_smile: Vítek půlnoc prospal a to i přes to,že u nás byly slyšet petardy z celého širokého okolí. A taky byly krásně vidět :dizzy_face:

Iluš, to mi je líto, že se Lucinka tak budila. Snad to dneska dospí. :wink:

Rýžovou kaši dávám Víťovi už asi měsíc a dlabe ji vyloženě chutí. :slight_smile: ťuk ťuk! A musím ho pochválit, že krásně papá všechno :slight_smile: Už máme zasebou mrkvičku a brokoličku a zítra dáme znovu mrkvičku ale tentokrát i s brambůrkem. :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ludvi, jak bylo s rodnou krví? :slight_smile: :wink:
Klárko, co vy,jaký byl Silvestr u vás?

Fotky z Vánoc jsem zatím nepřidala,ale PFko už tam máte. :wink: Koukáme na Nejkrásnější hádanku- když jsme na ní byli s manželínkem v kině,okopával mě Ťulda ze vnitř. :grinning:
1. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
Ahojda Claudinko a Iluško!
CLaudi, většina těhulek, které kojí, přestávají kojit, co nejdřív. Právě z důvodů,které popisuješ. Takže se ničím netrap a klidně Pepču odstav. Vítek je už dva měsíce na Nutrilonu a jak mu to prospívá. :slight_smile:
1. led 2010 ve 20:38  • Odpověz
andul - my když jsme dodělali baráček, tak jsme taky neměli nikde vnitřní dveře, dávali jsme je asi po půl roce bydlení a musím říct, že to byl fakt nezvyk a dodneška je nikde nezavíráme, jen na chodbu a pokud je někdo v koupelně nebo na WC :grinning: Nějak jsme si zvykli na "bezdveřové" bydlení :wink: :grinning:
1. led 2010 ve 20:38  • Odpověz
no Andul, to se právě snažím....ale jak říkám, ten náš živočich UM nějak nechce...zatím jsem teda zkoušela dva druhy, nutrilon a sunar...takže možností je ještě dost...Snad se časem zadaří.... :wink:

jsem chtěla taky koukat na tu pohádku a Pepa to v nestřežený okamžik přepnul na slováky a tam je Fešák Hubert nebo jak se to jmenuje a mám asi smolíka s pohádkou...No tak budu chvíli internetovat no...jdu mrknout na nějaké houpací lehátko s tou větší nosností, máme od FP to do devíti kg a chci koupit do 18kg....
1. led 2010 ve 20:43  • Odpověz
Claudi, náš mimin začínal na Bebě,teď bumbá Nutroš. A možná bych z kraje zkusila Pepímu dát UM 1 - řekla bych, že je jemnější než UM 2. :wink:
Místo dveří jsme, Claudýku, pověsili netkanou textýlii. :wink: Takže dveře vlastně máme. :grinning:

Vítek spí kolem 10h cca hoďku, pak po další hodině usne různě na 0,5-2hodiny. A naposled po obědě usíná kolem 14-15h. Večer chodí spát mezi 18-19h a spí vštšinou do 6h. K večeři dostává rýžovou kaši a mlíčko. :wink:

Il, snažím se Víťovi dávat během zeleninky pít feniklový čaj od Hippu (hooodně slabý), ale mocmu nejede. :frowning2: Z falšky se ho napil přesně jednou,jinak ho do něj "cpu" lžičkou. :wink:

Jéé,holky, víte co nám přinesl Ježíšek? Domácí pekárnu, takže manželínek peče chlebík jak profi pekař. :slight_smile: Mňam mňam! :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
claudi: ahaa, tak to jooo :wink: no samozřejmě jsou teď důležité i tvoje pocity. A nejdůležitější je, abys teď hlavně ty byla v pohodě, to prospěje oběma drobečkům :slight_smile:

andulko: tak to je báječný, že se vám v domečku dobře bydlí :slight_smile: neboj, všechno časem bude - dveře, umytý okna a tak podobně.

andulko: no lucinka mi z flašky pít vůbec neumí (ani s tím dudlíkem, ani s tím pítkem), takže dávám taky po lžičkách. Voda jí už celkem chutná, ale bylinkový čajík ne, u toho se šklebí.

jeeee, tu domácí pekárnu bych taky chtěla :slight_smile: to teď budeš mít každé ráno čerstvé a křupavé chlebíky, jeeee
:slight_smile:
1. led 2010 ve 21:21  • Odpověz
tak to ani nevíte holky jak vám závidím tak dlouhý, nepřerušovaný spánek vašich zlatíček...Náš mlaďas je určitě po tatínkovi, ten prý taky moc nespal a já prý byla hodné mimi :wink:

k pití děláme čaj, střídám fenyklový, pak od Megafytu dětský s příchutí třešně a jak byl Pepi nachlazený, tak i dětský na kašel.... Už jsme zkoušeli taky šťávičky ředěné koj. vodou a zatím mu šmakovalo vše... Takže s tím alespoň problémy nejsou...Ještě doladit to UM a noční spaní a bude z pepiho vzorné mimi :wink: :grinning:
1. led 2010 ve 21:25  • Odpověz
v té pekárně se prý dá dělat i spousta jiných věcí než jen chleba....tak budeš andulíne referovat co dobrého jste v ní vytvářeli a my ostatní kdo ji ještě nemáme, tak se třeba necháme nalákat.... :wink:

holky, jdu na kutě....mějte se a dobrou noc :slight_smile:
1. led 2010 ve 21:28  • Odpověz
Claudi,dobrou noc a hezké sny! :slight_smile: :wink:
1. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
Ahojda vsechny, uz se loucim. Preji vsem dobrou noc a krasne se vyspinkejte. :wink: :slight_smile: :wink:
1. led 2010 ve 21:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.