• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
claudi: neboj, snad se pepi taky umoudří a nechá maminku vyspat, když to teď tak potřebuje :wink:

ještě že lucinka je po danovi a ne po mě, já totiž jako malá v noci taky vůbec nespala.

claudinko: tak dobrou noc a hezky se vyspi! :slight_smile:
1. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
andulko: tobě taky krásnou dobrou noc!
1. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
Zdravím v roce 2010 :slight_smile:

U nás zatím nic moc. Matýsek chytil od Jendy tu virózu. Dneska měl teplotu a začíná kašlat :frowning2: .
Terka se mi zdá začíná taky kašlat.

Andulko, to je fanj, že se vám bydlí dobře. Jak to vzala babička?
Užij si pekárnu, taky bych jí brala, ale nemám jí kam dát. Ale to denodenní běhání pro pečivo mě fakt neba.

Claudi, s UM neporadím. Moje děti bly nutrilónové.
Možná to zkoušet a zkoušet, ale to stejě děláš....

Il, skleničku zkusím někdy znovu. Zatím dlabeme bramboru, mrkev a brokoličku. Možná už zkusím rýži a nějaké to maťo. Chtěla bych koupit králičí hřbet a nakouskovat si ho do mrazáku. Tam teď mám biomrkev z Billy.

Jo a víte jaký je rozdíl mezi zemědělcem a biozemědělcem? Biozemědělec má kruhy pod očima, protože hnojí v noci
:grinning: :grinning:

Matýsek s námi včera mastil karty skoro do půlnoci. Pak odpadl. Teď se mu zřejmě ulevilo, protože se mi schovává pod plínu a hraje si se mnou na babu. Snad už to bude dobrý.......

Zatím dobrou....
1. led 2010 ve 22:04  • Odpověz
Ahoooj!

Dočítala jsem vás včera a dneska už si nic nepamatuju :frowning2:

Tak vás zdravím v novém roce :slight_smile: Silvestr byl u nás v pohodě a v klidu. Ondra se probudil asi 5 minut po půlnoci, tak šel s námi ven pouštět lampiony :wink:
Ještě trošku rýmujeme a pokašláváme, ale už je to celkem v pohodě.

Ani už bydlí a zabydluje :slight_smile: Zdravím vás do Domečku :slight_smile:

Claudi - tak Pepíno nechce UM - zkoušej to po trošičkách. Snad si brzy zvykne a brzy si budeš moct trošku odpočinout...

Ludvi - Ondráškovi vhutnají skleničky z DMka - zatím kupuju bio ( :slight_smile: ) Alnaturu nebo babylove.

Už papáme i ovoce - Ondra ho chtěl jen trošku ohřát :slight_smile: přidám mu do toho vždycky jednu dětskou sušenku a pěkně dlabe :slight_smile:
jen tu kaši večer nechce - ale teď jsem mu ji už skoro týden dát nezkoušela, tak mu ji příští týden zkusím zase uvařit a uvidíme...
2. led 2010 v 17:13  • Odpověz
jo a přidala jsem fotky z Vánoc :-;
2. led 2010 v 17:13  • Odpověz
Dobrý večer!

Jani, fotky jsou krásný - už jsem na ně koukala, jen jsem je ještě nestihla pochválit. :sweat_smile: Ondra už leze po čtyřech? Tý jo!
Já jsem zatím Víťovi dala jednu lahvičku "První lžička mrkve" od Hami (tuším) a pak jsem navařila do mrazáku a dávám domácí z čerstvé zeleniny. :slight_smile: Dneska Víťa prvně baštil brambory a přidala jsme mu k nim mrkvičku. Tensi šmakoval! :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dělá mi obrovskou radost, jak krásně papá.

Ludvi, Jani, Vítek má v noci taky vždycky plný nosánek, tak jsem mu dneska po koupání namazala na hrudníček, zádíčka a na čelíčko bambucký máslo s eukaliptem a zatím je v poho. :slight_smile: :wink: Ťuk Ťuk!

Iluš, co vlastně sehnal Dan za práci? Teda jestli to není tajný. :wink:

Holky, mám dotaz - jak myjete sklokeramickou příp. indukční desku? Zůstávají mi na ní mapy a bojím se,abych ji nepoškrábala. :sweat_smile: Jinak indukce je naprosto senzační záležitost! A Ludvi, s naší myčkou jsme už taky nejlepší kamarádky. :grinning:
2. led 2010 ve 22:57  • Odpověz
Zdravím z našeho lazaretu,

tak už mi marodí všechny děti :frowning2: , fakt k zbláznění....

Andulko, mám děti natřený tymiánovým krémem :grinning: :grinning:
Ták už jste se s Boschenkou skamarádily? To je fajn, klidně bych vzala do party i jednu navíc :grinning: . Nějak nám jedna myčka nestačí :grinning: :grinning:
Vítek už taky baští člověčí jídlo? Matýsek měl dneska poprvé kuřátko, docela mu chutnalo. Pak jsem mu dala kapky na kašel a bylo vše venku :astonished: . Tak zítra (vlastně dneska) zkusíme druhý pokus.

Varnou desku mám flekatou pořád. Myju jí normoš houbičkou, klidně i tou hrubší stranou a zatím jí poškrábanou nemám. Mám na ní i takovou škrabku, přímo na sklokeramiku. Je docela šikovná.

Dodatečně všem chválím sváteční fotečky, všem mimimčátkům a samozřejmě maminkám to moc sluší.
3. led 2010 v 00:12  • Odpověz
zdravím Letníkov v Novém roce :grinning:

zaznamenala jsem, že andulka, už vegetuje ve svém, tak přeju ať se dobře bydlí :wink:

u ldvi se kašle, smrká :frowning2: :frowning2: :frowning2: ať jsou dětičky co nejdříve zdravé :wink: u nás byl nemocnej jen taťulda, měl rýmičku :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale už je to dobrý :slight_smile:

Jani krásné fotečky z Vánoc, Ondrášek je kouzelnej :wink:

claudie, s tím nočním spaním to jr u nás hodně podobné, Ondra jde spát v půl sedmý a kolem 1 vstává a straší třeba do 3 :sunglasses: :confounded: pak zase usne a spí cca do půl osmý, jí většinou 2x za noc, takže pokud je gto jen trochu možný dospávám během dne, což se taky někdy nepovede, budu se muset naučit chodit dřív spát :grinning:
a poznatek ze Silvestra, naše dítko, kterého vzbudí zavrzání podlahy a zašustění deky, prospalo půl hodinový ohňostroj jedna radost :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

my baštíme mrkvičku, Ondrovi chutná, za to čaj ne, pijeme jen vodu, ale tu blindíme :angry: :angry: po víkendu mu přidám bramboru a mám koupenou ještě brokolici a cuketu :wink:
chci se zeptat jestli můžu přidávat do zeleninky slunečnicový olej namísto olivového???

včera jsme byli v Ikee, těch lidí :confused: :rolling_eyes: ani nebylo, kde zaparkovat, takže Ondrášek má už připravenou židličku na hamání a v pokojíku knihovnu narvanou hračkama :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a na zemi koberec a větší i do obýváku, já koupila ještě nějaké další drobnosti pro Ondru a taky něco do kuchyně :slight_smile: ta ceny :sweat_smile: :sweat_smile: :unamused: :unamused:

Ondra si žvatlá v lehátku, jdu něco posnídat
3. led 2010 v 09:08  • Odpověz
Hezký večer,

tak Lucinka je dnes celý den celá nesvá a není jí dobře. Asi jí rostou další zoubky, protože chudinka celý den pláče, strašně slintá, všechno si strká do pusinky a vůbec nechce nic jíst ani pít, dokonce ani moje mlíčko. Celý den chudinka nic nepapala. Tak snad v noci jak bude ospalá,tak se aspoň trošku nabumbá mlíčka.

jani: tak mu tu kaši nenuť, když jí nechce, třeba mu nechutná. Hlavně že papá zeleninku a ovoce. Tak mu holt večer dávej tohle. Taky mě napadlo, že se třeba nebudí hlady, že jen potřebuje tvoji blízkost. Co kdyby sis ho zkusila vzít na jednu noc k sobě do postele? vím, že to hodně mamin odsuzuje (já byla taky proti tomu), ale zase na druhou stranu když je pak miminko v pohodě, stačí mu pouze maminčina blízkost a nechá tím maminku vyspat, tak proč ne.

jani: krásný fotečky!

Andulko: sehnal práci v čelákovicích ve firmě, která montuje airbagy do volantů. Sice je to taková jednotvárná pořád stejná práce, ale do začátku aspoň něco :wink: a hlavně je tam o dost lepší prostředí a jednání se zaměstnanci, než v té původní práci.

andulko: já mám takový krém od realu přímo určený na sklokeramickou desku.

ludvo: tak držím palečky, ať se ti děcka rychle uzdraví!

klarko: můžeš, já taky používám slunečnicový olej. Musí to být ale kvalitní slunečnicový olej a ne žádný levný cajk do friťáku.
3. led 2010 ve 20:30  • Odpověz
juuu, Deni, koukala jsem,že sis akorát aktualizovala albíčko. Vašík je krásnej a moooc roztomilej, hlavně jak se směje na té fotce s dědou :slight_smile:
3. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
všechny vás zdravím, marodům přeju, aby byli brzy fit
jani s tou kašičkou bych nenutila, časem mu zachutná, hlavně nenutit, ať k ní nezíská odpor
já můžu být ráda, že je Vašík dobrý jedlík, jen mu nejedou čajíčky a šťávičky, ikdyž jsou zředěné, i hodně zředěné, jen vodu pije
iluss, díky za pochvalu fotek, jj Vašík je smíšek, však ty vaše dětičky jsou taky sluníčka. dneska je Vašík taky nějakej špatnej, taky není ve své kůži, uvidíme, kdy vykoukne první zoubek
3. led 2010 ve 20:49  • Odpověz
a k Silvestru, měli jsme se suprově, známí u nás byli až do 4, jedli jsme, pili vodku s džusem, hráli Activity 2, byla u toho sranda a měli jsme náš oblíbený tatarák, který jsme jedli ještě celý druhý den :grinning: . To k nám opět přišli ti známí a táhli jsme to opět až do večera :grinning: :grinning: :grinning: . Vašíka musím pochválit, ten celou silvestrovskou noc prospinkal, vzbudil se až v 8 h. ráno a to jsme měli domluveno hlídání u dědy, který byl po noční, a po noční nemůže hned spát, takže jsme to měli krásně zařízené :sunglasses:
3. led 2010 ve 20:58  • Odpověz
já dávám olivový olej, slunečnicový nevím, jaký bych dávala, ten nepoužívám, tak nevím jakou značku
3. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
ZDÁREK MAMINY

Hlásím, že u nás je to katastrofa. Jenda vcelku dobrý, Terka chuděra má kašel ála astma a Matějíček chudinka malej má děsnej tuberák... Takže ráno mažu hezky pěkně k mudře pudře aby ho poslechla, protože mám docela strach.

Lucince a Vašíkovi rostou zoubky? Držím palce, aby je to moc nebolelo.

Doufám, že se máte dobře a dětičky že jsou všechny zdravoučký :slight_smile: .

Len, nevím jestli mi něco neuniklo, už jsi byla s Fildou na tý kardio?
3. led 2010 ve 22:29  • Odpověz
Deniso, vy jste děsný pařiči :grinning: :grinning: :grinning:

Vašík je pašík, nejvíc se mi líbí ta koupací fotka :grinning:

Matýsek je první moje dítko, které spí dost často u nás v posteli. Potřebuje se tulit i v noci, tak mu to dopřávám. Je to pro mne jednodušší, než k němu pořád vstávat. Manžílek byl zezačátku proti, ale už mu to ani nepřijde. Už jsem si docela zvykla, že spím pouze na jednom boku. Je to moje poslední děťátko, tak co.
3. led 2010 ve 22:48  • Odpověz
Pěkný den všem,
Ludvi, díky, mě se právě ta fotka líbí taky, mám jich více, ale tahle byla nejlíp vyfocená. Držím palce s dětmi u mudry. Jen Matěje krásně rozmazluj, když potřebuje tulinkat, tak proč jim to nedopřát že :slight_smile:

Dneska jsem já nějaká přešla, od rána mě bolí hlava a jsem unavená, tak z toho snad nic nebude. Jdu dožehlit prádlo, páčko
4. led 2010 ve 13:42  • Odpověz
ahojda berušky :slight_smile:

zkoukla jsem albíčka vánočních foteček, no máme to ale krásný díťátka :slight_smile:

ludvísku - tak jak jste dopadli u dr? snad je už dětem trochu lépe....držím palce, aby jste to měli brzy za sebou...My jsme si to vyžrali před vánoci, tak snad teď už bude klídek :wink: Pepi je taky s námi imrvére v posteli, taky má rád naši blízkost a už jsme si na to zvykli, že když spí náhodou v postýlce, tak už nám tam chybí... :grinning: Ale až budeme čtyři, tak nevím nevím jak se tam vejdeme :wink: :grinning: No snad do té doby bude chrupčit jako slušné mimi a bude v postýlce už celou noc, tajně doufám... :wink:

deni - téda, vy jste megapařiči...Já bych asi do čtyř do rána tak vypustila duši, už jsem odvykla takhle dlouho ponocovat, teda krom ponocování s malým :wink: Ale jo, jen si to užívejte, když to jde, tak proč ne....

andulko - sklokeramiku myju normoš jarem nebo jiným saponátem co mám doma a taky houbičkou jako Ludvajsník...a škrabku k tomu mám taky, byla součástí, a tu použiju jen na hoodně něco spáleného a jde to s ní docela gut....

iluš - tak jak Lucinka, jsou nové zubejdy na obzoru?

klari - zrovna dneska jsem četla v nějaké příručce o příkrmech o tom přidávání oleje, slunečnicový se může dát...ale taky nevím jaký bych dala, asi ne nějakou srágoru to je jasný, já dávám olivák....

ludvi - tak Matějda si baští kuřátko? si teda žije... :grinning: Já ještě nedávala maso...jen co je v těch skleničkách od Hami, třeba dnes měl brambor s mrkví a hovězím a to se olizoval až za ušiskama....Zítra mu budu dělat domácí zeleninu, tak tam asi kuře krákoře přidám, mám jedny prsíčka v mrazáku, tak něco spáchám a zase mu zamrazím do zásoby až budu o víkendu ve škole, tak ať má navařeno milostpán jeden...

tak a už nevím na co jsem chtěla reagovat, tak to raději odešlu, bo se mi to vymaže a to by mě asi šlak trefil :grinning:
4. led 2010 ve 14:02  • Odpověz
anduli – Ondra ještě neleze – jen nacvičuje 
to je fajn, že Vítkovi skoro dospělácká strava šmakuje
a s deskou neporadím – mám klsickou nerez a myju houbičkou

ludvi – takže dětičky si prodloužili prázdniny? snad budou brzy v pohodě a zdraví jako rybičky!!!
jak jste dopadli u mudry?

klari – ty jo, Ondra takhle v noci dělá přestávky ve spaní? sand brzy přijde na to, že nejlepší je spát v jednom velkém dlouhém kuse…
a k tomu oleji – myslím, že určitě můžeš přidávat i slunečnicový – já ho mám taky (z Dmka)

iluss – já mu kaši nutit nebudu, zkusím ji prostě znova a uvidíme
a jak píšeš v noci se asi hlady nebudí… vzbudí se totiž tak do dvaceti minut potom, co si jdu lehnout… sice se budí v noci pořád, ale trošku se to zlepšilo – vstávám tak třikrát
no a do postele si ho beru – někdy se mi ho podaří spícího přehodit zpátky do jeho postýlky, ale sám už jaksi neusne… i přes den usínáme spolu… doufám, že ho to pak jednou odnaučím a nešiju si na sebe bič… ale koukám, že v tom nejsem sama…

deni – mrkla jsem na fotky – Vašík je rotomilej 
a souhlasím s ludvou – jste pěkní pařiči 

ahoj claudi – tak co, jak se daří?? kolikátý máš týden?
4. led 2010 v 16:13  • Odpověz
jejda - zkopčila jsem si to z wordu - někté otazníčky mají být smajlíky :slight_smile:

a jinak se u nás ještě pořád trošku rýmuje
když bude Ondra do pátku v pohodě, tak nás čeká první hodina plavání, když ne, tak až příští týden
ale snad ho vykurýruju...
4. led 2010 v 16:16  • Odpověz
Tak hlásím, že máme zánět průdušek :frowning2: , tudíž antibiotika.
Držte mi palce, abych mu je vůbec dokázala dát. Bude to boj.....
Mějte se krásně, čauky.
4. led 2010 v 16:31  • Odpověz
AHOJKY
Tak dnešní noc proběhla celkem o.k., tříhodinová přestávka se dneska nekonala hurááááá :grinning: tak snad se bude dnešní noc zase dnes v noci opakovat :wink:

ludva, držím palečky, aby mrně bylo co nejdříve pořádku :slight_smile:

tak jsem se tu moc neohřála, ale mladík řve jako protrženej, skoro celej den, ani mrkvička mu dneska nejela, za to pořád pije mlíko :slight_smile: má trochu rýmu, tak ho jdu vykoupat a nějak ho utěšit a vydržet do půl sedmý než půjde spát
4. led 2010 v 17:23  • Odpověz
Hezký večer

tak Lucinka už dneska byla celkem v pohodě, tak snad to tak bude i nadále. Už aspoň trošku papala. Ale než ty další zoubky vylezou,tak to může trvat a bolet ještě dlouho.

jani: já s tou kaší asi taky přestanu. Protože od té doby co jí večer dávám, tak se mi v noci častěji budí - asi má po ní větší žízeň.

ludvi: tak držím palečky, ať se z toho ten tvůj drobeček brzy dostane a netrápí ho to tolik.
4. led 2010 v 19:46  • Odpověz
Ještě jednou čauky,

Claudi, ve čtyřech se do postele taky vejdete :grinning: :grinning: .
Jak se ti daří? Musíš být hodně unavená. A to ještě musíš dodělat školu, co? Všechno zvládneš, neboj... jsi šikulka.

Klárko, slunečnicový olej můžeš použít. Pokud tedy nekupujete Clever a podobné značky ...
My máme posledný dny dvouhodinové přestávky mezi spaním.

Jani, Ondru pěkně vykurýruj, ať je zdravý jako řepa :grinning:

Andulko, ještě jsem si vzpomněla čím se perfektně čistí sklokeramika. Jsou to takový balvněný čtverce z operačního sálu (nevím jak se odborně nazývají). Jsou protkaný nerez nitkami, aby byli vidět na rentgenu. Určitě bys měla tu možnost je sehnat. Právě proto, že jsou bavlněný, tak můžeš desku čistit hned a nečekáš až vystydne. Nepřipálí se (jako moje houbička) a dají se opakovaně vyvářet.

Bledulka chudinka asi pořád vybaluje...
Jak je Tomíkovi?
4. led 2010 ve 21:43  • Odpověz
ludvi - to mi je líto, že matějíček má ATB....ale snad brzy zaberou a bude zase fit...A co větší děti, taky jsou na ATB? A ty jsi v pohodě? co Matějda na léky, povedlo se ti mu to dát?

jani - jsem 11+2tt....bříško už je vidět, dnes jsem vytáhla těhu gaťky, ať toho prcka nemačkám v normálních kalhotech....Jinak je mi celkem fajn, jen ta únava je větší, ale nedá se nic dělat, musím vyděržat :slight_smile:
Jůůůů, vy budete chodit na plavčo? Už se těším na vyprávění a na podvodní fotky...Držím palec, aby jste se do pátku vyrýmovali a mohli se jít čvachtat :slight_smile:

il - pepíno má taky žízeň po večerní kaši, pak pije jako drak

dítě tu vykládá, kontroluje si počet prstů na rukou, v mezičase hledá v pusině zuby a směje se...jen nevím jestli na nás nebo nám :grinning: To je prosím pěkně deset hodin a on jako nevypadá, že by se mu chtělo spát...Co my to máme za divný dítě?? :grinning: :grinning:
4. led 2010 ve 21:59  • Odpověz
autor
Ahoj milé maminky a dětičky z letníkova.
Zdravím vás v tomto roce 2O10 a přeji všem,at je úspěšný a krásný a at jste hlavně všichni zdraví 
Také děkuji všem,co mi poslali vánoční či novoroční přání (a zároven se omlouvám,že jsem na ně neodepisovala- vypustili jsme techniku-mobily,internet atd z hlavy a užívali si volna)
Lehce jsem vás pročítala. Všem se koukám vánoce vydařily a to je moou dobře 
Akorát koukám dětičky postonávají- hlavně u Ludvísků- tak hlavně at jsou děti brzy fit
U nás vánoce byly krásné..přeci jen Tomík to už prožíval a to jak byl rozechvělý,když zjistil,že jsou pod stromkem dárky budu mít dlouho před očima 
Ale popořadě…stromek jsme ustrojili i s Tomíkem víkend před štědrým dnem  a Adámek v tu dobu nějak začl trénovat plazení..ted to trochu zdokonalil,ale stále ještě kolikrát mu jde tělo jinam než chce  ale už se na něj musí dávat bacha- během chvíle se je totiž schopný dostat k objektu jeho zájmu a je fakt,že Tomík si ted docela bez řečí uklízí svoje hračky z Adámkova dosahu…
Den před štědrým dnem jsme měli tatínka doma- koupili jsme tedy kapříka a s tomem jsme byli na kontrole ohledně boreliózy ( má ještě ty ATB,ale jinak vypadá v pohodě). Večer jsem dělala salát a tomík mi pomáhal loupat bramboy a byl u toho děsně spokojenej a důležitej . Na štědrý den jsme šli odpoledne všichni na prochajdu( já honem nanosila dárky pod stromek) a když jsme se vraceli,tak tomík vlítl do pokoje a úplně rozechvěle říkal „jů,dárky,dárky, jů.. táto pojd pojd dárky..“a tahal honzu za nohavici ke stromku …navečeřeli jsme se (adámek tedy u prsa ) a šlo se rozbalovat…tomík rozbaloval i adámkovi a některé adulkovy hračky měly úspěch i u něj…nebudu tu vše rozepisovat,ale nevětší úspěch mělo kolo a pak mašinka Tomáš (andulko-díky tenkrát za ten tip na MMA- tomík je z ní nadšený )
Já jsem taky asi byla moc hodná- protože ježíšek přinesl co mi na očích viděl-i neviděl..a zmíním jeden z dárečků,který mě skoro rozbrečel- dostala jsem lístky na koncert mé oblíbené a milované hany hegerové,takže na konci ledna jdu za kulturou
No a na štěpána jsme odeli do jilemnice,tam nás čekal další ježíšek…nakonec jsme si jilemnici prodloužili a zůstali tam déle než jsme plánovali…takže jsme tam oslavili i nový rok..s tomíkem jsme to olavili než šel spát-velkou prskavkou ,létajícím lampionem štěstí a děda koupil i nějakou světlici…
Měli jsme i štěstí,že napadl sníh,takže tomík vyzkoušel poprvé lyže-ty mu přinesl jilemnický ježíšek
A docela se na nich snaží a sjel malilinký kopeček-asi 5 metrů bz držení úplně sám na bobku…jasně,že i padá,ale učí se to dobře..takže asi v únoru ho přihlásím na lízátkové závody- to závodí na rovince i takováhle prťata…
Adámek oslavil půlrok a tak jsme už zkusili papkat mrkev-no sice se netvářil blbě,ale že by se po ní hnal,to taky ne…
Zuby zatím nemáme,zítra nás čeká kontrola a třetí hexa…a tomík kontrolu borely..
Já dnes lítám kolem pračky- čekalo mě 6 várek a nechci vidět to žehlení..mě z toho asi omejou ….
No a dnes jsem byla u týpka  mám jídelníček .prý jsem podvyživená(co se týče přísunu různých živin a vitamínů atd),příjem potravy snižovat prý už nelze,jsem pod hranicí normálu a vzhledem k tomu,že kojím,tak to je prý síla…
Takže mi hlavně upravil rozložení a vhodné složení jídla,vysvětlil vše a zítra se na to vrhnu..tak snad konečně bude něco mít úspech a snad to zvládnu..on byl jinak super-sympaták a velmi slušný-žádný namyšlenec…fakt dobrý…
Mám z toho dobrý pocit a jsem ráda,že jse se do toho pustila..akorát se mě neptete v průběhu,kolik jsem zhubla,protože to sama nebudu vědět-odvezla jsem totiž svoji váhu do jilemnice,abych nemusela čelit pokušení se několikrát denně vážit- kdyby to nešlo podle mých představ,tak se bojím,že bych to předčasně vzdala..takže jsem ji odvezla a ted se děj vůle boží a za měsíc a půl jdu na přeměření a uvidí se 
Tak a ted nevím,co jsem ještě chtěla napsat…
Doufám,že se všechny máte dobře..nějak asi nezvládnu reagovat na vaše příspěvky,takža aspon nějaké novinky od nás…zítra napíšu co a jak kontrola..moc se opatrujte a přeji dobrou noc..
4. led 2010 ve 23:00  • Odpověz
dobrý den!

ahoj bledul - tak to jsi se nám ale rozepsala :wink: Vánoce jste si koukám taky pěkně užili, hlavně asi pro Toma to byl fakt zážitek :slight_smile: Jilemnický jéžíšek přinesl pěkný dárek - lyže, vždycky na horách obdivuji tyhle malé prcky jak na tom sviští....Oni jak jsou asi nízko nad zemí, tak se snad vůbec nebojí...teda když už to trochu umí, to je jasný...ale to Tomík brzy zvládne a bude super lyžař už od dětství... :slight_smile:

tak budeme čekat na zprávy jak jste dopadli na kontrole, doufám, že jedině dobře...

Pepino právě usnul, tak jdu oloupat brambory, budu dělat kaši a rybí prsty, nějak mi došly nápady, tak tohle je raz dva a máme to rádi, takže hurá na to :wink:

jaké máte počasí dneska? u nás mínus pět, ale slunečno, takže docela dobrý....odpo asi půjdeme chvíli kočárkovat ať se vyvětráme na čerstvém vzduchu.... :slight_smile:
5. led 2010 v 10:37  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

Tak dneska mi Lucinka spinkala dopoledne doma dokonce hodinu a půl (to je na ní výkon, většinou dá doma maximálně tu hoďku), otevřela jsem jí tam okno, přikryla dekou a hezky se jí tam chrupkalo. Pak se probudila celá usměvavá a spapala celý obídek. Z toho jsem měla ještě větší radost, protože poslední dva dny kvůli zoubkům vůbec nechtěla nic jíst. Pak si dala pár lžiček vody a nabumbala se ode mě mlíčka a teď si hraje.

Odpoledne půjdem na prochajdu, je tam krásně, modrá obloha a svítí sluníčko, sice tam asi bude zima, ale když se pořádně oblíknem, tak to půjde :wink:

Holky, spapají vám miminka celou dávku obídku (těch 180g)? Mě Lucinka spapá tak maximálně 120g, pak už přestává otvírat pusinku a nechce papat. Tak jí to nenutím. Dá si totiž pak ještě mlíčko, tak jí to asi stačí. Přemýšlím, kdy dávat během dne to ovoce a kdy tu kaši. Obídek má ve 12h. Kaši už večer dávat nechci, protože pak má po ní v noci žízeň a častěji se budí. Asi budu dávat to ovoce a kaši odpoledne a budu to střídat, jeden den ovoce a druhý den kaši. Protože abych dávala v jeden den všechno - ovoce, zeleninku s masíčkem a ještě do toho kaši, tak to se mi zdá moc. To by pak asi nebumbala moc mlíčka. A myslím, že pro ní je teď nejdůležitější zatím ještě mlíčko než nějaké ostatní příkrmy.

Holky, v kolik dáváte jaké příkrmy (zeleninku s masíčkem, ovoce a kaši)?
5. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
teda claudi, fakt tě obdivuju, zvládat mimčo, nové těhulkování a do toho ještě školu! Máš můj obdiv! :wink:

bledulko: tak to jste si užili krásné vánoce! :slight_smile:
To je dobře, že je Tomík s tou borelkou v pohodě.
Ty lístky do divadla, to byl fakt krásný dárek. Já už v divadle nebo v kině nebyla snad rok a dost mi to chybí. Už se těším, až lucinka trošku povyroste a necháme jí hlídat babičce a dědovi a vyrazíme taky někam za kulturou.

bledulko:
No tak to teď budeš muset pořádně a častěji papat. Já když jsem koukala na ten pořad v televizi, tak skoro každý kdo tam byl, tak byl podvyživený a přibírali právě pro to, že toho jedli málo. Tělo si myslelo, že už nic nedostane a dělalo si pak tukové zásoby. Takže rada zní: papat, papat a ještě jednou papat :wink:
Jsem zvědavá, jak ti to dopadne. Držím palečky, aby se brzy dostavily úspěchy. A pamatuj, není důležité kolik kg bude dole, ale hlavně jak se budeš cítit a kolik kg neaktivní tukové hmoty se přemění v aktivní hmotu (svaly) :wink:
5. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
Ahoj,

nic nestíhám, je to docela trága...

Malý chudinka děsně chroptí. ATB večer snědl se zeleninou. Mají se brát před jídlem a nemíchat s mlíkem, což je skoro nemožné. Kapky na rozšíření průdušek plive. Blindí hleny, nič moč. Bude ze mne profesionální chovačka.....
Měla bych se učit s hadama...., bordel děsnej...
Doufám, že se máte všechny mnohem lépe.
5. led 2010 v 15:10  • Odpověz
autor
ahoj mamulky :slight_smile:

tak jsme se vrátlili od mudry pudry.. adámek dostal včelku máju,jinak je v pořádku..sice moc nevyrostl,ale to nevadí (takže má 68 a 7950- vyrostl o jeden cm a přibral 210g )
tomík tedy už koní s atb- dobere ještě to co máme doma a nová atb už nedostane...takže to vychází do cca neděle a hotovo :sweat_smile:

claudi-tady je lehce pod mrakem a přijde mi,že tak nějak vlezlo nehezky...
jo jo,mě se taky líbí,jak děti lyžují- sama to neumím,takže mě za chvíli asi bude poučovat ,protože bude umět líp než já :sweat_smile: :sweat_smile: má tedy zatím ty první lyže-takové ty na řemínky :slight_smile:
a jak se jinak těhulinko cítíš? a jaká byla reakce u tebe u příbuzných? tak se hlavně opatruj :slight_smile:

iluško ahojky :slight_smile: teda lucinka krásně baští:slight_smile: my teprve začínám,takže mi adámek sní tak tři čtyři lžičky a konec...takže zatím jakoby nic-jen to testujeme-ale je fakt,že zatím papkal čtyřikrát...

takže lucince se v chladnu krásně spinkalo? :slight_smile: no je fakt,že adámek v jilemnici spal taky pěkně- i když se nejelo,tak vydržel v kočárku docela dlouho ...trápí ji zoubečky? klubou se jí už horní ?

jo,holky, docela jsem se pobavila u mudry...po naočkován adámka se chtěla doktorka kouknout na tomíka na ten flek a tak mi sestřička hlídala adámka na pultě..a chtěla mi pomoci aže mu dá plínku..a adámek bojkotoval co se dalo- točil se jí na břicho,popolézal a vzpíral se a prostě nevydržel v klidu,takže to trval,než se jí to podařilo :slight_smile:

iluško- no je to tedy nezvyk tolik jíst...jako k obědu jjsem měla plný talíř...za normálních okolností bych si to vyčítala,le ted vím,ž jsem snědla to co jsem měla a ně méně,takže dobrý..no a ještě jsem nevytrávila a už si musím chystat svačinu...

já vím,že se nehraje na kila,ale spíš na objem a na to,kolik ubyde cm...no uvidíme,snad to bude k něčemu a pomůže mi to :slight_smile:
5. led 2010 v 15:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.