• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Claudi se tak at ti zitra vse dobre dopadne u lekare a hlavne opatrne, kdyz je tam takova zima..

no holky nebojte taky pokazde Mata neusne hned, ale vetsinou usina sam.. A on ma strasne rad pisnicky at mu je zpivam a nebo v televizi, takze kdyz nemuze usnout tak mu pustim pisnicky a on spi..

Jinak co se tyka zahrady tak uz jsme to z toho nejhorsiho vysekali a ted se ceka na jaro aby jsme pokracovali...
6. led 2010 ve 20:45  • Odpověz
Holky ono to tu nejak nefunguje :astonished: :astonished:
6. led 2010 ve 21:11  • Odpověz
Ja preji vsem krasne sny a at se hezky vyspinkate.. Ja teda musim jit este povesit pradlo a pripravit veci Dadovi do prace.. Fuj a vubec se mi nechce..

Tak se mejte krasne a dobrou noc :wink:
6. led 2010 ve 21:55  • Odpověz
Holky, ahoj :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Hrozně se omlouvám, ake nevím, kde mi stojí hlava. Od tohoto pondělí jsem nastoupila do práce a šéf ze mně udělal zástupce, do toho ještě ta moje druhá a dětičky - no jsem z toho zpocená až někde....

Daneček ve škole zvládá, je šikulka na čtení a na matematiku (to nechápu po kom), ale to psaní a kreslení, to je katastrofa. Začíná být mimo jiné drzý a nejradši by seděl u počítače, což mu dovolujem v omezeném množství a on je podle toho náležitě nafouklý.

S dvojčátky jsme byli před týdnem na kontrole, Nikýsek váží 6015 g a měří 67 cm, Sandulka váží 6250 g a měří 65 cm. Paní doktorka se ptala, kolik shamají a když slyšela ty cifry, šla do kolen (Nikyho rekord je 310....).
Vím, že jste většinou hodně proti, ale najela jsem na šťávu z jablíčka a mrkve a taky na přesnídávky, protože by mě v tom mlíku za chvíli sežrali. Nestačí nám tři krabice na týden :unamused:
Niky zbaští naprosto všecko, ale Sandulka je vybíravá a co nemá absolutně tekutou konzistenci, to plive.

Začínají taky zlobit a v noci se víc budit (do minulého týdne spali celou noc, od 22.00 do 6.00, ale teď přidali krmení ve tři).
Včera jsem dala na noc Nikýskovi řiďounkou kašičku, shamal klasických 150 a spinkal celou noc. Ejunka ji nechtěla a tím pádem ve dvě jedla.

Bejdivnější na tom je, jaký budík mají v hlavičce - oni se budí na minutu stejně a když jsem sama doma, tak je to fakt hustý :slight_smile:

Další pěkná zrada je to očkování, co mělo být od Nového roku hrazené pojišťovnou - zatím není vakcína, doktoři ji neobjednávají a já ten příspěvek využila jinak :unamused: :unamused:

Taky máme doma koťátka Jenninky - holku a kluka, bombový bílý kuličky, jdou pryč na konci ledna.

A poslední věc - na mamce vidím, jak je z nich unavená a pokud budu dělat naplno, budu muset někoho zapojit. Našla jsem paní - důchodkyni - v neděli se nám má přijet ukázat, tak nám držte palečky, prosím.

Jo a taky beru Azalii - holky, máte s ní některá zkušenost? Já po ní neuvěřitelně přibrala :frowning2: Vůbec nejím víc, než obvykle, a přestává mi být naprosto všecko, nechápu to :frowning2:
Chtěla bych Mirénu, ale kde vzít 5000 :frowning2:

Dočítat vás asi nestihnu, ale o kus zpět se podívám - je něco zásadního, co mi uniklo, prosím?

Půjdu vložit fotky do alba, abyste taky měly přehled :slight_smile:
6. led 2010 ve 22:25  • Odpověz
Teda - vrátila jsem se o pár stránek zpět - no to snad není možný, Caludi, to je bomba :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Moc a moc gratuluji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6. led 2010 ve 22:49  • Odpověz
Ahoj Arwenko: teda holka, jak ty to všechno zvládáš! dvě práce, tři dětičky, no mě by z toho kleplo!

Tak to se ti Nikýsek krásně rozpapal :wink: je to pašák!

No s tou vakcínou jsem na to koukala dneska ve zprávách. Fakt mě to rozčílilo. Sice nás už se to netýká, ale štve mě ten jejich přístup. Tak když to nechtějí kupovat lékaři, tak to mohli nechat jak to bylo, že by doktoři napsali recept, rodiče si to koupili v lékárnách a pak zašli s účtenkou na pojišťovnu a pojišťovna by jim to celé proplatila.

Arwi: tak to jsou tu snad jediný miminka, který vydrží spát tak dlouho. Většinou se nám tu miminka budí v noci častěji. Tak to buď ráda! :wink:

No je fakt, že to všechno nemůžeš nechat na mamce, přece jenom je to dost náročné. Tak držím palečky, ať ti to s tou paní dobře dopadne. Ale abys pak všechno co vyděláš nedala za hlídání.

Azalii beru taky a žádné problémy s ní nemám. Vůbec po ní nepřibírám, spíš naopak.

Tak se mějte krásně, jdu chrupkat. Dobrou noc!
6. led 2010 ve 22:57  • Odpověz
jooo, s claudinkou je to bezva zprávička, viď :wink:

omrkla jsem ti fotečky, dvojčátka jsou fakt nádherný, ty ti zas vyrostly! :wink:

a koťátka jsou taky úžasný, kdybych neměla kubu (a nebo aspoň měla baráček), tak bych si od tebe hned jedno takové pořídila :slight_smile:
6. led 2010 ve 23:02  • Odpověz
KLárko,prosím Tě, jakoua za kolik (jestli se můžu zeptat)jste kupovali v Ikee tu knihovnu? NEVÍŠ,DO KDY TAMJSOU TY SLEVY?? Zvažujem, že tam v So pojedeme, knihovnu bych moooc potřebovala, pro knížky není kam stoupnout. ALe nechce se nám jet zbytečně. Díky moc
7. led 2010 v 10:47  • Odpověz
Jinak všechny zdravím! Venku je krásně,kolem domu se motaj řemeslníci, takže jdems Vítkem ven.
7. led 2010 v 10:48  • Odpověz
Rituš, AHOOOJ!
7. led 2010 v 10:49  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

moc zdravím Ritušku- jsem ráda,že jsi se nám ozvala a napsala co je u vás nového :slight_smile: gratulace k domečku-at se vám tam dobře žije :slight_smile:
a zase k nám někdy přijd,až budš mít možnost....:slight_smile: a taky na fotečky Matyho jsme zvědavé :slight_smile:
okolo odbočky na dymokury jezdíme,když jedem do jilemnice po poděbradské dálnici (ale ted jezdíme víc spíš na mladou boleslav)

tak jsem dnes oběhala odběry na štítnici a ultrazvuk-a morfologicky se mi štítnice nezhoršila,takže aspon něco :slight_smile:

holky, adam se úplně zbláznil- v noci se furt budí-usne po 19 a po desáté se vzbud znovu a řve,dokud nedostane mlíko (ani čajík nezabral) a pak jede pořád na jednoapůl hodinyvky jako dřív,akorát ted už hned neusne,ale prostě si klekne na všechny 4 a kouká a pak se rozbrečí..fakt super...tomík to někdy nevnímá,ale někdy ho to vzbudí a to j pak v noci o záavu postaráno :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
jinak adula si z kleku pomalu nacvičuje sed- zkusil dát nožku pod sebe a byl opřený sice v předklonu o ruce,ale čekám,že se brzy bude snažit se vyloženě posadit...

tomík něak často chodí čurat a včera byl u toho i protivný,tak doufám,že nebude mít záně močáku...možná to má jen po té dlouhodobé léčbě ATB..včera jsem mu koupila brusinkový výtažek,tak snad mu pomůže...dnes nechodí tolik jako včra,tak se modlím,aby se to nerozjelo a snad to tak zůstane...

andulko- my taky jedeme v sobotu do ikei (jedem vrátit vánoční stromeček :slight_smile: )
7. led 2010 v 11:24  • Odpověz
autor
andulko- s tou ikeou- není to na jejich webovkách?
7. led 2010 v 11:49  • Odpověz
Bledul, já jsem to tam nenašla. :sweat_smile: Jen informaci o trvání akce.
7. led 2010 ve 13:50  • Odpověz
ahojky všem

andul, že mají výprodej jsem se dozvěděla až z webovek, v obchodě jsem to nějak nepostřehla, kromě klasického výprodeje před pokladnami :grinning: :grinning: :grinning:

my jsme kupovali tuhle knihovnu
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70103085
myslím že cena je v pohodě, máme už dvě v obýváku, jen budu muset koupit dovnitř výplně nebo Ondrovi domluvit, že nemá kramařit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

bledul, tak jsem si už říkala, že si tu nebudu stěžovat na probdělé noci, ale nahrála jsi mi do karet. Ondra stále v noci pěkně zlobí, nevím čím to, od 7 do 1 spí v pohodě, s jednou přestávkou na mlíko, pak se ale napůl probere a řve a ne a ne ho uspat, tak ho nechám v posteli ať si hraje, dneska se mu dokonce podařilo usnout :confused: :confused: :confused: sám, ale ve tři byl zase vzhůru :angry: :angry: :angry: pak spánek do pěti, jídlo a zase spánek do osmy :grinning:
tak nevím, jestli něco nedělám špatně, že se mu tak spánek nelíbí :sweat_smile: :confused: :rolling_eyes:
7. led 2010 ve 14:27  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile:

teda holky, fakt vám nezávidím ty probděné noci. Ještě že je Lucinka spavec :wink:

bledulko: to je super s tou štítnou žlázou :wink:
7. led 2010 ve 14:43  • Odpověz
čauky holky :slight_smile:

arwi - to jsou novoty, co? :wink: pár dní se tu neukážeš a hned máš překvapení :slight_smile: díky za blahopřání...
Teda, to máš asi pěknej frmol, práce jedna, práce druhá, děti a domácnost k tomu....tak ale pozor, moc to nepřeháněj, ať to neodskáčeš :wink: Paní na výpomoc by ti asi bodla, to je jasný, že na tvou maminku je toho taky hodně a nemůže pomáhat pořád a se vším...Ale jak tu někdo zmiňoval, aby se ti to finančně vůbec vyplatilo...teda já nemám tucha, co taková paní na výpomoc stojí...záleží kolikrát týdně na jak dlouho a taky asi jakou činnost by prováděla...Se picnu, Arwi bude mít hospodyni :grinning:
dětičky jsou úžasný a rostou jako z vody, můžeš být pyšná matka :slight_smile:

s tou azalii nevím...neznám....není to nějaká kytka? vlastně to je zase azalka, že? :grinning:

dneska jsem byla na té gyndě, sestřička si zahrála na upíra a vysála ze mě několik hektolitrů krve....výsledky budou při další poradně, to je koncem ledna, jen tedy pokud by něco vyšlo blbě, tak by mi zavolali hned.... taky jsem stihla zajet k obvoďačce pro štempla do těhu karty, takže lékařskej den jako vyšitej....Odpo jsem vysekla v rekordním čase poslední seminárku co jsem potřebovala do školy, teda doufám, že to má hlavu a patu, páč jsem to po sobě ani nečetla... :grinning:

teď jsme s Pepim sami, taťka má nohec a pak asi půjde na "jedno"...no už jsou tu zase ty pánské čtvrtky...budu asi muset zavést nějaké dámské, třeba, středy a taky něco podnikat.... :wink:

bledul, Adulka je pěkný akrobat, aby se už taky neučil lyžovat tuhle zimu s tomíkem :grinning: Co Tomovo čůrání, je v poho?

iluš - neprovokuj tu s tím krásným Lucinčiným spaním :grinning: aúúúúúúú aúúúúúú, pláčuuuuuu :grinning:

klari - snad Ondráška brzy tyhle špatné noci opustí....Co zoubky, nemohou se mu už klubat?

bledul, taky mě napadlo až pojedete někdy do jilemnice, tak by jste si mohli udělat za Drábskými světničkami malou přestávku a zajet k nám na chvíli....co? :wink:
7. led 2010 v 17:35  • Odpověz
dneska jsem koupila od kamarádky sedátko do vany, tohle:
http://www.babygoods.cz/produkty/koupani-a-hygiena/lehatka-a-sedatka-do-vany/1978_Sedatko-do-vany-Flipper-Evolution-2010---ruzova.html

tak jsem zvědavá jak se v něm bude Pepimu ve vaně líbit, zatím jsme trénovali na suchu a to mělo ohromný úspěch, moc se mu v něm líbilo :slight_smile:
7. led 2010 v 17:41  • Odpověz
claudi: tak to jsi ten dnešek měla samé obíhání a do toho ta seminárka, musíš být z toho teď utahaná jako kotě :wink: tak dej nožky nahoru a odpočívej!

já když jsem ještě chodila do práce, tak jsem měla zavedené "dámské čtvrtky" (shodou okolností to byly taky právě ty čtvrtky, manža už si na to tak nějak taky zvykl :wink: ) Jsem se bála, že až nastoupím na mateřskou, tak mi to bude chybět, ale co mám malou, tak si na to ani nevzpomenu.
7. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
autor
pěkný večer :slight_smile:

klárko- no budeme to muset s tím buzením vydržet- on tedy adam se takhle budí vlastně pořád,akorát ted prostě odmítá po nakojení spát a brečí a klečí na čtyřech...kdybychom neměli tomka,tak mi to tak nevadí,ale takhle startuju na první knournutí...
uvidíme,snad se nám prcci umoudří a budou následovat lucinku :slight_smile:

a propo- iluško, nějaký heslo neb zaklínadlo na spaní máš? že ty dáváš lucince odvar z makovic :wink: :grinning: :grinning:

claudi- sedátko se vám určitě osvědčí- Tomík v něm byl moc ráda a s adulou už taky čekám,až bude sedět,abych ho mohla použít :slight_smile: je to fakt dobrá pomůcka :slight_smile:
tomík dnes čural líp (resp.ne tak často) tak snad to bude dobrý-asi to bylo jen citlivější...ráno jsem pro jistotu odchytávala moč do zkumavky a byla to akce :grinning: :grinning: dělal u toho psí kusy :slight_smile:
děkujeme za pozvání,až pojedeme kolem někdy v rozumné denní době,tak se předem ozvu a domluvíme se :slight_smile: děkuji :slight_smile:
7. led 2010 ve 20:27  • Odpověz
autor
a držím claudi palce,at ti miminkovské výsledky dopadnou dobře :slight_smile:
7. led 2010 ve 20:31  • Odpověz
já sedátko asi kupovat nebudu, zatím mi u toho lucinka leží a až se naučí sedět, tak v té vaně pak bude sedět sama :wink:

jinak dneska mi lucinka s papáním udělala obrovskou radost! papala krásně. Ráno po deváté si dala ovocnou přesnídávku, v poledne zeleninku (dneska jsem prvně skusila špenát s bramborem - ve skleničce) a v pět rýžovou kašičku. Dneska snědla úplně všecičko a mamince ani nic nenechala na ochutnání :grinning:
Ale zatím nesní plnou dávku, sní tak porci velikosti té malé skleničky (cca 125g). Ale to pro začátek stačí, protože po každém jídle se stejně ještě dorazí mlíčkem :wink:

jinak s tím spinkáním - večer je zlatá, to usíná krásně sama a spinká docela dlouho v kuse.
Ale přes den je to horší, to sama neusne, tak vždycky dopoledne kolem půl jedenácté si s ní jdu lehnout do naší velké postele a usíná tam se mnou. Až usne, tak se vytratím. A spí tam tak hodinku.
No a pak odpoledne spí venku v kočárku.
Docela bych chtěla docílit toho, aby mi kočka spala ve své postýlce i ve dne, ale to už bych po ní asi chtěla moc :sweat_smile: zase na druhou stranu takhle si jí víc užívám, přitulíme se k sobě a muchlinkáme se až do jejího usnutí!
7. led 2010 ve 20:33  • Odpověz
kuk

zdravím v Letníkově!!!

ludvi - teda vy jste lehli všichni? snad už je líp...

iluss - Ondra chodí přes den spát taky se mnou - většinou s ním ale v posteli zůstanu a čtu si :slight_smile:
no a večer už taky neusíná sám...

arwi - máte se fajn :slight_smile: to jsem ráda, a všechno je při starém - jseš na roztrhání :slight_smile: ae dvojčátka pěkně papají, přibírají a mjsou moc roztomilá a to je nejdůležitější(!! neumíš moc odpočívat, viď? tak jen občas na chvilku vydechni, ju?

a objevila se nám tu rituska... ahoj!!! teda vy jste se zabydleli v domečku? Gratuluji!!! A Matymu posíláme pusu, je to tedy kluk šikovný :slight_smile:

no a u nás žádné novinky - Ondra rýmu už skoro nemá, ale plavat stejnak nepůjdeme - byli jsme včera u paní doktorky a říkala, že máme ještě ten týden počkat
a taky nám to plavání moc nedoporučila - prý podle nějaké studie to dětem přináší akorát víc nemocí... tak já nevím, ještě si dám týden na rozmyšlenou a uvidíme
taky jsme byli na ORL a v únoru jsme objednaný na kardiologii - to kvůli té apnoi - ale musím zaťukat (ťuk, ťuk, ťuk) - všechna vyšetření jsou v pořádku

zítra jedu s Ondrou na odběr krve a potom nás čeká víkend :slight_smile:

jo a Ondra si dneska kleknul - vyšplhal se do kleku po knihovně :astonished:
o víkendu rozbaluju ohrádku :slight_smile:
7. led 2010 ve 21:01  • Odpověz
tak pa pa, vedle sedí nervozní Honza a chce na počítač - tak pro klid v domácnosti ustupuji...
7. led 2010 ve 21:03  • Odpověz
bledulko: teď jsi mě odhalila :grinning: a k tomu odvaru dám ještě cucnout trošku píva :grinning:

jani: jeee, tak za chvilku už ti onra bude utíkat po svých! :wink:
na jednu stranu bych chtěla, aby se už lucinka plazila a lezla a zase na druhou stranu jsem ráda, že ještě neleze. Kam ji položím, tam ji zatím najdu. Maximálně se posune tak o metr :wink: (buď leze pozadu a nebo válí sudy)
7. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Ahojky devcatka..

mam pripojeni pres mobil, ale nemuzu vkladat fotecky protoze by jsme se nedoplatili..

Jinak me od vcerejsiho vecera zas trapi zanet v pravem prsu, boli to jak cert a to pritom jsem nemela zas tak moc mlika.. Mata mi to vzdy vse vypil..

Jinak drzim palecky at prckove zacnou brzy spinkat.. Mata se budi jak kdy, vetsinou poprve ji tak okoloi 1 a potom tak v 5.. Ale nekdy se budi po trech hodkach, ale je pravda ze ho jen nakrmim a on zase hned spinka dal.. a rano vztava jak kdy, nekdy v sedm, ale to malo kdy spise se budime tak okolo osme pul devate..

Bledu drzim palecky at se malemu to curani nejalek nezhorsi..

Arwenko to jsi teda sikulka ze to takhle zvladas a hlavne bud na sebe opatrna!!

Claudi jsem rada ze u lekare vse v poradku!

Ja se este dnes ukazu, ale ted se musim jit venovat dadovi, vyzaduje si pozornost :slight_smile: :slight_smile:
7. led 2010 ve 21:21  • Odpověz
Dneska jsme Matymu dala na zem dve periny, protoze v kresilku se mu uz nelibilo.. Tak pohybem sun prisun to preplazil dohromady asi trikrat..

Holky me to prso tak stve, boli to jako prase.. nemuzu si na to skoro ani sahnout, ale snazim si to rozmasirovat, ale moc to nejde :cry: :cry:
7. led 2010 ve 22:08  • Odpověz
Preji vsem dobrou noc.. Jdu chrupat, jsem nejaka vyrizena...
pa pa
7. led 2010 ve 22:53  • Odpověz
Zdar ženy!!!!

Hlásí se jedná totálně vyflusaná a vysátá matka ....

Matýsek je na tom lépe, ATB zabrala, ale nadělala pěknou neplechu ve střevech. Takže průjmujeme :frowning2: , dalo se to čekat, že. Nasadila jsem mu žlučníkovou dietu a Hylak (ble). Jenda je úplně v poho, Terce je líp. Já jsem na tom dneska taky byla docela dobře, ale teď jsem úplně hotová. A to mrně mrňavý teď usíná v půl osmý, ale za hodinu je jak nadopovaný, čumákuje, chce se bavit a je čiloučký až do teď. Ještě teď akrobatí v postýlce.
Dneska se začal během spánku otáčet na bříško a pak kouká jako puk, co se to děje..

Jen krátce budu reagovat a jdu splnit tu nejzákladnější hygienu a do hajan.

Nutně, ale opravdu nutně, potřebuju sehnat ten odvar z makovic !!!!

Arwen, přeju ti, abys sehnala spolehlivou hlídací paní. Musí to být fuška zvládnout ty tvoje jedlíky.
Se nediv, že je mamka unavená.

Claudi, držím palečky, aby bylo mimčo v pořádku.
Před rokem jsem byla na amnio, to už je tááák dávno...

Jani, to je Ondra pěknej rošťák! Ohrádka je super vynález. Asi už jí taky vytáhneme. Mates zabírá celý gauč a přece jen se koulí, tak aby si nedal na kokos.

Rituš, to je dost, že ses ukázala. Na prso hoď tvaroh a bude to dobrý..
7. led 2010 ve 23:34  • Odpověz
Manža s námi zůstal doma. To je asi věta, která vše vystihuje. Prostě zůstal doma :grinning:
Jestli si to přečte, tak mě asi uškrtí, protože si myslí, že mi děsně pomáhá :grinning: :grinning:

Přijela nás zachránit moje mamina. Přitáhla proviant a raději opět odkráčela. Jsem jí teda zakázala jít dovnitř, protože kdyby to od nás chytila, tak to nepřežije.

Normálně máme asi prasečárnu. Teda alespoň podle stavu našeho bytu to tak vypadá. Jako v chlívku....

Teď tady dojídám přesnídávku tom našem mímu. Fakt nechápu, co mu na tom nechutná, za ty prachy...
Bledulko, kdyby mne viděl ten tvůj týpek :grinning: . Cpu se čokoládou a přesnídávkou pro kojence. O půlnoci..

Jdu to konečně zalomit. Páčko.
7. led 2010 ve 23:43  • Odpověz
Dobré ránko!

teda bledulko: ten váš virus noční nespavosti se přesunul i k nám. Lucinka se mi v noci každou chvilku budila s pláčem. Jestli jí zase trápí ty zoubky či co :confused:

rituš: já mám pro lucinku na zemi molitan potahnutej povlečením na deku a blbne tam pořád :wink:

rituš: a zkusila sis dát na to prso studenej měkej tvaroh? prý to pomáhá. A pak si to nahřát a pro masírovat a odstříkat. Když ti jak říkáš Maty bumbá hodně, tak mu zkus změnit polohu při sání, třeba saje pouze z některých mlékovodů a ty ostatní nevysaje, tak se to tam ucpe. Tak si ho zkus trošku natočit nebo obrátit.

ludvo: to je fajn, že ATB zabraly a že je Matějdovi líp. Snad se i ten průjmík zlepší.

jooo, ohrádku bych taky chtěla, ale jaksi jí tu nemám kam dát. mám to tu malý.

ludvo: tak to znám, manža zůstane doma aby pomohl, ale pak máš o jedno dítě navíc! :grinning:
8. led 2010 v 09:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.