• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
hezký den přeju
koukám, že zlatíčka nechtějí v noci spinkat, snad nás to taky nepotká :confused: , když už spánek bojkotuje i Lucinka :sweat_smile:
Mě Vašík naštěstí i přes den ještě spinká krásně, pořád ještě 3x denně, v noci vstávám jen 1x.
Holky, vy máte tak nádherně akční ty dětičky, to Vašík je strašná lenivka :cry:, otáčet se začal sice v 5 měsících, ale pak ho to přestalo bavit a přichází tomu na chuť opět až teď v 7 měs. :astonished: , z bříška na záda se přetočit neumí :confused: , to ho musím přetočit já a stejně nevím jestli to dělám správně, nějaké plazení nehrozí, nanejvýš zvedne prdelku několikrát a tím to končí a postavit se na čtyři? Teda Bledul, Adulku obdivuju. Všechny dítka jsou hodně šikovné. Já vím, že každé miminko je jiné a Jirka mi taky říká, až se bude Vašíkovi chtít.....tak začne, ale 7 měsíců je přeci dost už věk na to, aby se aspoň plazil a minimálně uměl se sám přetočit z bříška na záda :pensive:
ritušku a arwenku zdravím, fajn, že jste se taky ozvaly, arwi, klobou dolů holka, jak to zvládáš, snad se vám ta paní osvědčí a mamce pomůže, musí to být pro ní zabíračka, dvojčátka mají nádherné míry. rituš, já mám na koberci ještě dětskou deku a na té si Vašina hraje, na zánět doporučuju studené obklady, když by to nepřešlo tak ke gyndaři, napíše ti antibiotika, já sama tím prošla.
ludvi, fajn, že atb konečně zabraly, ať je Matějda brzy fit a ostatní doma taky
bledul, jak jsem četla, tak vánoce byly překrásné, Tomíkovi ať jde lyžování, u nás už zase jen sněží a sněží, ach jo, v té chumelenici se nedá jít ani ven, ale když už jsme venku, tak si to Vašík užívá, jezdíme už od vánoc ve sporťáku a líbí se mu to.
od 19.1. začínáme plavání v kenny clubu, už se moc těším, jsem zvědavá na Vašíka jak se mu to bude líbit, ve vanně vždycky vyvádí, tak se mu to snad bude líbit i tam, jen ten čas mohl být lepší, máme to na 11:40 h. a ve 12 jsme obědvali, tak to teď všechno pomaloučku posouvám o půl hodinky dopředu, aby si do té doby Vašík zvykl na jiný režim jídla.
8. led 2010 v 11:17  • Odpověz
ahoj deni :slight_smile:

fakt se to nedá brát podle příruček, až bude vašík chtít, tak se bude přetáčet sám :wink:
vždyť podle knížečky co jsem zrovna včera večer četla, tak lucinka by už za měsíc (v osmém měsíci) měla říkat máma a táta a nějaké slabiky. A lucinka zatím říkájen: aaaaaaaaaaaaaa, eeeeeeeeeeee. A to je tak všechno.
Dokonce by už prý měla umět: paci paci pacičky, že když já to říkám, tak ona sama by měla plácat ručičkama. No a to samozřejmě taky neumí, ani s mojí pomocí jí to moc neinteresuje.

prostě to neřeším a nechávám to být. Až se lucince bude chtít, tak ona sama začne.
8. led 2010 ve 12:04  • Odpověz
Deni, chodím s Matýskem na rehabilitaci a fyzioterapeutka říkala, že z bříska na záda se děti točí okolo 8. měsíce.
Takže buď v klídku, nic se neděje. A hlavně je Vašíka pořádný kus chlapa, tak po něm nemůžeš chtít nějaké akrobatické cviky :grinning: . To Ondra od Janči je droboučký tintítko, ale mrštný jako háďátko. Každý mímo je prostě jiný. Ale pokud tě to trápí, poraď se s doktorem. Ono je cvičení opruz časově, ale jinak je to docela zajímavý, pozorovat každý sval co a jak má dělat. Ale stejně si myslím, že cvičit nepotřebujete, spíš je Vašík lenivec :grinning: a prostě se mu nechce, tak co.
8. led 2010 ve 14:07  • Odpověz
iluss ahoj, jj já to vím, ale občas jak člověk slyší a čte co ty dítka už umí, tak chce, aby to jeho umělo taky :wink: . Vašík taky neumí žádné slabiky, stejně jako Lucinka říká jedno písmenko
u nás furt sněží a sněží a sněží, budoucí tchán před půl hodinkou vyházel chodník a už je zase zasněžený, ono asi fakt bude pravda, co předpovídají, že může napadnout přes víkend i půl metru sněhu :astonished: to já nechci :angry: stačí to co je.
8. led 2010 ve 14:17  • Odpověz
ahoj,

tak dneska u nás sněží a sněží :slight_smile:

jsem zvědavá, jestli Honza večer vůbec dojede, ten náš zapádokov je úplně zasypaný :slight_smile:

jdu dočíst
8. led 2010 v 16:02  • Odpověz
autor
ahoj všem maminkám :slight_smile:

deni- neřeš,že vašík nechce lozit- má fakt ještě čas ..já vím,ted řekneš"té se to říká,když jí se adámek snaží" ale věř,že se to krásně může otočit a ty budeš za nějakou chvíli hrdě hlásit první slova a zase ten můj trumbelík bude pozadu..každému dítěti jde něco jiného..iluška psala ,že děti okolo 8 měsíce říkají máma a táta..víš,kdy se já dočkala slovo máma od toma? nekecám v jeho 22 měsícch !!!! vím to přesně,protože to bylo po mých narozkách a já říkala,že konečně jsem to slyšela...sice mluvil i jiná slova,ale dosud je stále v řeči pozadu...bych se zbláznila,kdybych se nad to nepovznesla- moje kamarádka s podobně starou holčičkou mi hlásila,jak jí malá říká maminko prosím kakao, a ten náš trdlík neřekl ani popel...
takže zatímco můj tom stál a začal pochodovat v půlroce a 14 dnech a to už se uměl i plazit i sedět- tak řečově zaostával hodně dlouho a i když jsme s ním mluvili,tak neměl potřebu opakovat- ted už se snaží papouškovat co slyší...

takže bud v klidu, co ty víš- zrovna zítra vaším třeba udělá něco,čím nám všem vyrazí dech :slight_smile:

prosímtě k tomu plavání- vy jim máte dávat oběd už před plavčem? my jsme jim měli dát něco málo,ale oběd až po plavču- usušili jsme se,ustrojili a v rámci aklimtizace (člověk by tam zvlášt v zimě měl cca půl hodiny zůstat někde v herně,aby se nešlo hned do zimy) jsem ho nakrmila obědem- takže tam vždyck celá skupina dětí baštil :slight_smile:

ludvi-to je dobře,že je dětičkám lépe ahlavně matějdovi-když už si ani nemuže říct,co ho trápí... hele a dávala jsi mu k antiiotikům Nutrolin B (ne nutrilon,ale nutrolin) ? je to probiotikum od půl roku a právě je doporučováno k atb. je to prášek a doma si ho naředíš převařenou vodou a je z toho sirupek

iluško-že by u vás přibyl další zoubeče? u vás si snad lucinka brzy spaní spinká- to je hodná holka :slight_smile: u nás zuby zdá se v nedohlednu-ani dásě nemá naběhlý-ale slintá pěkně- t jo :slight_smile:
8. led 2010 v 16:03  • Odpověz
holky, to jste mě uklidnili, vím, že každé dítko je jiné, díky :slight_smile:
bledul, já to asi špatně napsala, my ve 12 h. normálně obědváme a tím, že v té době bude plavání, dám mu v půl 10 kaši, tu aby mi pak do vody neblinkal, ublinkaný je pořád, myslím, že to celé plavání vydrží bez jídla a až po plavání dostane až tam oběd.
8. led 2010 v 16:21  • Odpověz
ritus – už je líp? když tak hopsni k doktorovi…

ludvi – humor tě nepřešel, takže zase tak hrozný to nebude 
jo jo, Honza si taky vždycky myslí, jak děsně mi pomáhá :-; prostě chlapi…

deni – tak z vás taky budou rybičky?
Vašík bude asi pohodář, neboj – jak píše ludva, každý mimčo je jiný!!!
ludvi – já Ondrovi říkám žížalko 

iluss – já myslím, že dnešní noc byla u vás výjimka, neboj 
taky jsem si četla, že už by měl Ondra pomalu říkat slabiky, ale kde nic tu nic 
a paci, paci taky neumí, když mu to dělám já – vydrží chvilku a když mu to ukazuju, tak čučí a akorát se mu lehce hýbou prstíky na rukou
my tu cestovní postýlku budeme mít asi veprostřed obýváku – a kudy budeme chodit netším  máme to tady taky malý…

ahoj bledulko
8. led 2010 v 16:24  • Odpověz
jo a ještě jeden dotaz - holky - když děláte drobátkům masíčko, jak ho rozmelete? já jsem zatím dávala maso jen ze skleničky
a zeleninku nemixuju - jen ji rozmačkám na kaši :astonished:
8. led 2010 v 16:26  • Odpověz
Tak jsem odpoledne byla chvilku s kočárkem venku a bylo to fakt hrozný. Strašně chumelilo, neviděla jsem na krok a s kočárkem se v tom sněhu jelo hrozně. Pořád se mi to zabořovalo a klouzalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no moje kolegyně co má devítiměsíční holčičku tak říkala, že do osmého měsíce nic a pak najednou v tom osmém měsíci nastal zlom a udělala malá strašnej pokrok dopředu, začla zničeho nic lézt, dokonce se i postavila a tak podobně.

bledul: no ony ty zoubky můžou trápit třeba tři týdny než vylezou. Lucinku ty první dva zoubky taky dlouho a až pak nepozorovaně vylezly. No uvidíme, kdy se vyklubou další :wink:
jinak lucinka už má dásničky naběhlý pěkně.

jani: já zeleninku i maso rozmixuju najednou tyčovým mixérem a jde to krásně :wink:
8. led 2010 v 17:24  • Odpověz
já právě ten tyčový mixer nemám :frowning2:
a v takovém malém množství to asi v tom velkém nemixnu...

tak asi bude muset janička dostat dárek do kuchyně :slight_smile:
8. led 2010 v 17:56  • Odpověz
no ten tyčovej mixér je fakt bezva :wink:

a nebo to rozemel v mlínkku na maso
8. led 2010 v 18:04  • Odpověz
hezký večer :slight_smile:

dnešní studijní den je zdárně za mnou, tak ještě přežít zítřek a v neděli už zase bude klídek :wink: Jak dnes hodně sněžilo, tak cesta tedy byla děs a hrůza....Jeli jsme to jednou tak dlouho, ale raději je lepší jet pomalu a přijet v pořádku než machrovat a někde se rozsekat...Jako někteří blázni na dálnici docela riskují, pak nemají být nehody :angry: :angry:

jani - taky mixuju zeleninu a maso najednou, když mám menší množství tak tyčovým a když toho dělám víc do zásoby na mrazák, tak to dávám do robota....
tak asi opravdu manžílek bude muset Janičce pořídit další stroj do kuchyně :wink:

deni - naše dítě taky neodpovídá moc příručkovým dovednostem... :wink: třeba na bříško se už převracel a pak to najednou přestal dělat, asi ho to neba.... nějaké slabiky už žvatlá, to začal posledních pár dní... no já to prostě moc neřeším, až nastane ten pravý čas, tak to prostě přijde a hotovo :wink:

ludvi - to je dobře, že je vám už lépe....tak šup, šup, ať jste zase jako rybičky :wink:
8. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Dobry vecer maminky..

Koukam ze probirate dovednosti prcku.. Ja bych to nejak neresila, mami kamoska ma o necely rok starsi dceru nez je nase Leontinka a Lea by ji se slovni zasobou vklidu strcila do kapsi.. A ted o vanocich u babicky byl tatuv nejmladsi bracha a tomu je rok a pet mesicu a ten nemluvi vubec.. pry teda umi mama, tata a este asi jedno slovo, ale ja jsem od nej neslysela nic.. Takze ja bych to nechala na nich, az se jim bude chtit, tak proste zacnou sami.. :wink: :wink:

Jinak nas Mata teda otaceni zvlada jak zed na brisko tak obracene a hlavne vetsinou spinka na brisku. Z toho sice ja moc nadsena nejsem, protoze ho porad kontroluji, ale zkousela jsem ho ve spanku obratit na zadicka, jenze on se malinko probere a otoci se stejne zpet, tak jsem usoudila ze to¨nema cenu a nechavam ho chrupkat jak je mu to pohodlne.. Co se tyka zoubku, tak zatim nic, ale v obdobi vanoc mel parkrat zvisenou teplotku a nemocnej nebyl, tak cekam kdy se nekde nejaky vyklube.. on si nenecha moc juknout do pusinky..

Jinak co se tyka prsu, tak jsem vcera vecer udelala teplou koupel kde jsem poradne nahrala, neco jsem odstrikala, rano to byla este hruza.. Ale pres den jsem skoro nepila a pri kazdem kojeni jsem masirovala a vypada to ze zanet je fuc..

Ludvi - jsem rada, ze je vam uz lepe..

Jinak Mata uz od prosince presidlil do sportaku, protoze v korbe byl jak sardinka.. Co se tyka jizde ve snehu, tak teda musim kocarek pochvalit, jezdi skvele..
8. led 2010 ve 21:49  • Odpověz
jinak preji vsek krasnou dobrou noc, ja si jdu lehnout.. Mejte se krasne a ahojky
8. led 2010 ve 21:50  • Odpověz
teď koukám na Krause - Uvolněte se prosím a je tam Libor Šula (jak uváděl na primě nahá jsi krásná) a je to fakt sranda! řehtala jsem se u toho jejich rozhovoru od začátku do konce :grinning: :grinning: :grinning: už dlouho jsem se tak dobře nepobavila!

claudi: to je fajn, žes to studijní dneska zvládla. Tak ještě zítřek a v neděli si hoď nožky nahoru a nech se od Pepína staršího obskakovat :wink:
8. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
rituš: tak to je bezva, že je zánět na ústupu :wink:

no my se ještě mačkáme v klasickém hlubokém kočárku, čekám až se trošku oteplí a sporťák chci vytáhnout někdy v únoru nebo v březnu. Snad mi to moje mládě už tak rychle neporoste, abych tam nemusela prořezávat dírky na nožičky, že by je kočárkem prostrčila ven :grinning:
8. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
čau maminy,

Claudi, v neděli to študýrování přežij a máš zase na měsíc pokoj :sunglasses:

Bledulko, on nám Matějda odmítá jakékoliv sirupy. ATB do něj cpu pod tlakem, jinak to prostě nelze. Spiropent mu míchám do zeleninky ráno a večer po té hnusné dávce ATB. Dneska Honza sehnal Laktobacílky Baby pro děti od jednoho měsíce. Takže mu je budu sypat do oběda, protože Hylak sice zabírá, ale je to fakt síla. Docela nás pobavilo balení - slavnostně přinesl 10 cm vysokou krabičku a tam se na dně ztrácelo 20 pidipilulek!!!
Dneska už neprůjmoval, ale určitě laktobacily dávat budu.

Claudi, už jste ve sporťáku? Mates už má skrčený nožulky :astonished: , asi už se sporťáku nevyhneme..
8. led 2010 ve 23:21  • Odpověz
Jani, já si přála od Ježíška toto

http://www.eproton.cz/Asp/article.asp?MATCH=GODCHO162SS

Ale asi jsem zlobila, tak jsem si ho holt musela koupit sama :wink:

Na kokteily a na ty miminčí kašičky docela dobrý. Líbí se mi, že je skleněný.

Včera jsem po několika týdnech stihla kousek zpráv a opět jsem se vytočila do běla.
Nechápu co jsme to za stát. Připomínám, že máme pasťák Klíčov za barákem.
http://www.novinky.cz/krimi/188733-mladik-ktery-pred-sesti-lety-zavrazdil-spoluzacku-opusti-ustav.html
8. led 2010 ve 23:35  • Odpověz
Vím, že to sem nepatří, ale prostě mě ten vztek a bezmoc pořřád drží...

Jo a ještě vám krátce popíšu náš léčebný postup mého děťátka.
V pondělí jsem s ním šla na alergologii, protože je tam bezkonkurenčně nejlepší mudra na kašlíky. Je to moje sousedka, léčí celou naší famílii a fakt jí věřím. Není zastáncem dávat zbytečně ATB a řídí se selským rozumem.
Včera jsem se vypotácela z postele, hlava jako střep, zimnice a naše Terka vypadá, že umírá, drží se za krk a že nemůže ani polknout. Můj muž pravil, tý holce je blbě vezmu jí na obvod, jestli nemá angínu. Souhlasím a dávám jim s sebou papír od alergoložky o Matýskovi. Autorovi kladu na srdce aby se zeptal obvoďačky, jestli existují laktobacily pro takhle malý prťata, že má průjem. Za chvilku byli zpátky, Terka úsměv na rtech, haleká na celej byt, že je venku nádherně a že má děsnej hlad! Obvoďačka na ní nic nesnašla a tak jí napsala alespoň Protazin (!). Podotýkám, že moje dcerka chrní jako dudek a nevzbudí jí ani noční odsávání malého bratra. Takže jsem protočila oční bulvy a ptám se na ty laktobacily. Manža samo zapomněl, ale máme prý přijet dneska na kontrolu.
Takže jsem si ráno umyla lebku a jeli jsme se s Matýskem ukázat na obvod. Obvoďačk na první pohled uržená, že jsem v pondělí nepřijela k ní a rozhodnutá, že nás prostě vyléčí za každou cenu. Oznámila mmi, že je na tom dítko poslechově hrozně a musím mu přes víkend foukat Ventolin co 2 hodiny i v noci. Jinak mu hrozí zápal plic. Snažila jsem se trošku oponovat, že bere Spiropent, který tky roztahuje průdušky, ale trvala na svém.
Po cestě domů jsem se rozhodla, že to raději budu konzultovat s naší oblíbenou alergoložkou. Ta na nás koukala jako na cvoky, malého si poslechla a ujistila mne, že je poslechově na tom dobře. Léky a dávkování nám nechala, ale ten Ventolin prostě nenasadím. Zdá se mi to fakt zbytečný. Matějda vypadá dobře, je veselý, skoro nekašle. Jen budu v pondělí opět za debila. Musím jít na obvod na kontrolu a nemám tu odvahu přiznat, že jsem mu ty foukadla nedala. Alergoložka se mi smála a při odchodu mi jen řekla, že si mladá paní doktorka asi bude muset zvyknout na to, že chodíme k ní :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Podotýkám, že Ventolin opravdu obsahuje stejnou látku jako ten sirup co mu dávám.
Co by jste dělaly? Káply by jste božskou? Nechci jí moc dráždit. Když jsem k ní v létě šla, tak jsem jí rovnou řekla, že mám své oblíbence (jko očaře, krčaře a alergologa) a k těm prostě chodím a ona s tím neměla problém.
9. led 2010 v 00:07  • Odpověz
Takže jsem opět v průseru :frowning2: a naší Terce už (naštěstí) nic není. Jen trošku rýmuje a kašle. Kdydych tu naší slavnou dvojku nikam neposílala, tak jsem doktorce na osmiměsíční prohlídce nahlásila ATB a bylo.

Rituš, kdyby prso opět zlobilo doběhni si raději pro ATB.

Tak jsem si postěžovala a jdu spát.
9. led 2010 v 00:18  • Odpověz
ahoj kočky,

iluss - já jsem měla včera uvolněte se sice zapnutý, ale nic jsem z toho neměla - náš mladý pán se rozhodl, že se spinkat nebude - nebylo s ním v postýlce k vydržení, tak jsem ho vzala k nám do obýváku a strašil tu do půl jedenáctý - nikdy tohle nedělal, takže si myslím, že se nakazil asi od Pepči :grinning: :grinning: :grinning: myslím, že omezím návštěvy Letníkova, protože Ondrášek asi nechce zůstat pozadu :grinning: :grinning: :grinning:

jo a přidám jednu fotku do alba :wink:

ludvi - ten sekáček vypadá dobře... asi ho objednám, večer to ukážu manželínovi a vysvětlím mu, že hvelice nutně potřebujeme :wink:
a k těm tvým dobrodružstvím u doktorů - no vzhledem k tomu, jaká asi ta tvoje mudra je odbornice, tak bych jednala podle rad alergoložky a dávala Matějdovi jen ten sirup a Terce žádný Protazin :slight_smile:
já od jisté doby věřím jen těm doktorům, kteří vypadají na to, že vědí, co dělají a zbytečně necpou lidi práškama...
a buď klidná, jestli alergoložka říkala, že Matěj už je na průduškách celkem dobře, tak to tak bude - nemůže říct že jo a ve skutečnosti by to bylo horší
oni si ti doktoři u nás dělají trošku to, co chtějí a nemají moc rádi informované matky anebo ty, které se o něco zajímají až příliš (tedy jen něktěří) - z vlastní zkušenosti...
v pondělí tedy musíte na obvod? řekni jí pravdu - asi to mudra pudra ponese trošku těžce, ale co... a půjdete na kontrolu i k té alergoložce? buď v klidu - jseš moc rozumná matka a pro své děti děláš jen to nejlepší, fakt - přemýšlíš a to je to nejdůležitější!!!! ono to taky se třemi hady asi ani nijak nejde :wink:

pamatuješ si, jak Ondra dostal předepsaná ta ATB kvůli rozšířená pánvičce? to mu byly asi dva měsíce - a mně se to moc nelíbilo - bylo to jen preventivně a já jsem ho nechtěla trápit - tak jsem mu je nedala a našla jsem si jinou nefroložku v Praze, hnedka jsme k ní jeli - moč i UTZ už měl v pořádku a žádná ATB brát nemusel a teď mám ledviny úplně normální :wink:
9. led 2010 v 09:39  • Odpověz
taky u vás tak děsně sněží?
dneska za námi přijede ségra - teda jestli jí pojede vlak - za chvilku bychom jí měli vyrazit naproti na nádraží - jsem zvědavá, jak se kočárem tím sněhěm projedu :slight_smile:
9. led 2010 v 10:15  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

ludvo: já mám doma podobný sekáček a je fakt super :slight_smile: střídám to s tím tyčovým mixérem.

ludvo: být tebou, tak se na obvoďačku vykašlu, hlavně po těch zkušenostech, co už s ní máš! Prostě jí nic neříkej a ona tě v pondělí pochválí: no vidíte, když se dodržuje správná léčba, tak se mladý vyléčí. A ani nebude vědět, že jsi mu ty foukadla nedávala. Kor když i alergokoložka říkala, že je to zbytečné. Nevím proč do dětí rvát zbytečně samé léky, když to není nutné.

jani: ta klečící fotka je úžasná, počkej za chvilku se ti sám postaví :wink:
9. led 2010 v 10:15  • Odpověz
autor
ahoj holky :slight_smile:

ludvi- já bych to doktorce řekla- a to z jednoho důvodu- pokud jí to neřekneš,tak ona bude žít v pocitu,že to Mátuldovi zabralo a při příští nemoci půjdeš s receptem na ventolin zase domů...za chvíli z ně udělá astmatika ani se nenaděješ...řekla bych,že jsi byla na pravidelné kontrole s jiným dítětem u alergoložky a že jsi se při té příležitosti zeptala a že ti řekli toto a že se matýsek tak zlepšil,že nebyl důvod ventolin nasazovat... at se s tím popere jak chce..to je její problém,důležité je,aby necpala tvým dětem víc než je nutné a aby věděla tvůj postoj,že se nenecháš zblbnout a slepě jí budeš vše baštit-že máš i vlastní rozum a pokud máš pochyby,že si to ověříš i jinde...

holky, jedeme d ikei vrátit stromek a oukneme na větší postýlky pro toma...asi přide brzy čas se odstěhovat od nich z pokoje..noční dnešní příběh popíšu večer...málem jsem brečela, dnes mě prostě odrovnali obě děcka ,naštěstí Honza zasáhl a pomohl...pak napíšu,ted se jdu strojit... mějte se zatím pěkně a nezapadněte sněhem... :wink: :sweat_smile:
9. led 2010 v 10:44  • Odpověz
ahoj bledul: copak, prckové tě v noci zase nenechali vyspat? Tak dej odpoledne děti manžílkovi a trošku si odpočiň. :wink:

já jsem dnes taky trošku nevyspalá, malá se v noci zase budila, asi jí trápí fakt ty zoubky. No a ráno když malá konečně zabrala, tak zas od šesti tam začal strašit manža, prý už byl vyspalý a nechtělo se mu spát, tak jsem ho vyhnala z ložnice a šel aspoň pro čerstvý rohlíky. No tak když jsem si zas na chvilku lehla, tak se zas probudila malá a měla strášně povídavou. Tak jsem vstala a odnesla jí do obýváku manžovi, ať se taky stará. No a když jsem si zase na chvilku lehla, tak mě zas přišel vzbudit kocour, skočil mi na břicho a chtěl se tulit. No tak jsem to už vzdala a šla vstávat. Tak jsem tu teď taky jak vyvoraná myš.
9. led 2010 v 11:31  • Odpověz
Ahoj devcatka..

ludvi ja bych ji to taky rekla.. Ja kdyz jsem chodila s Matou v Praze k doktorce, mel porad jako malinkej osipany krcek a davala mio vselijake masticky a rikala mi at si nakoupim drahe veci.. nakonec mi mamcina kamaradka poradila Jarisovu vodu a bylo po vyrazce, ta stala 30,- a pred tim jsem utratila asi petset za masticky co mi rikala doktorka.. Potom pri kontrole jsem ji taky rekla, ze jsme to vylecili necim jinym nez ona rekla..

Holky tak zanet je pryc, HURAAAAAA!!!!!

Mata usnul asi o pul jedenacte a vztaval asi pred deseti minutami.. Tak jsem se vydala vyhrnovat snih, kdyz tak hezky spinkal.. No reknu vam hruza, utahalo me to jak kone.. A nejhorsi je ze porad hrozne chumeli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ted tu prdola na ze mi hraje kutalenou, kouli se z jedne strany na druhou :grinning: :grinning: . Asi pujdem nachvilku ven, at se trosku vyvetra..Alespon bude odpoledne hezky chrupkat..

Tak se zatim mejte a ja se vecer ukazu.. Ahojky :wink: :wink:
9. led 2010 ve 12:45  • Odpověz
zdravím zapadlý Letníkov :grinning: :grinning: :grinning:

vám teda povím, tolik sněhu, máme všude hromady, manžílek šikula si vyrobil radlici na čytřkolku a tak si ulehčil spoustu práce :wink:

co se týče mixeru, mně Ježíšek přines tenhle a je to úžo :grinning: :grinning:
http://www.kuchynka.com/product_info.php?cPath=24&products_id=666

a začínám řešit Ondrovo (ne)spaní, jelikož je to už k nevydržení. Manžílek mi zakoupil knížku
http://www.kosmas.cz/knihy/144805/detsky-spanek-v-otazkach-a-odpovedich/
kde je do podrobna napsané, proč dítě špatně spí atp... a postup jak docílit spánku přes celou noc. A musím dát knížce za pravdu, má v hodně věcech pravdu. Takže až se jí prokousám, jsem cca v půlce, tak Ondrovi a i mě a taťkovi začne krutý týden, kdy se pokusíme Ondru naučit spát samotného. Mám z toho teda hrůzu, ale několikahodinové nespaní a opětovné buzení je ještě horší. Manželův kolega v práci, tuto metodu praktikoval na svém synovy a prý byli úspěšní, tak taky doufám, že se nám to podaří a všichni se konečně dobře vyspíme :wink:
držte nám pěsti, vím, že to bude těžký, nenechávám Ondru plakat, ale bohužel, jinak to nejde :frowning2: :frowning2: :frowning2:

te´d drobek hajá v kočárku u otevřeného okna a je mu blaze, tak jsi du dát kafčo a přečíst zase pár stránek :slight_smile:
9. led 2010 ve 13:37  • Odpověz
autor
ahojk,y mám chvíli klidu,tak se hlásím..před chvílí jsme dorazili z ikei a manža tam jel ještě ednu pro veliké krabice-to ysme nepobrali...

zkrátka a dobře nás čeká reorganizace bytu...

jak víte,adam nám blbě spí-ani jsem to tady tak neventilovala,ale je to čím dál horší..už už to vypadalo,že by se zadařilo,ale opět se to zvrtlo a to takovým způobem,že prostě řve i u prsa... takž nepomáhá ani to,že leží u mě,ani to že leží sám v postýlce a nejradši by se jen choval v noci-což kdyby hned usnul,tak budiž,ale on pořvává i u toho a nebo s směje a povídá nahlas...

no a dnes v noci to tak dopadlo,že tím vyrválem vzbudil i Tomáše-bohužel do stavu naprosté nepříčetnosti,že jsm ještě k tomu v noci řešili hodinový hysterák Tomíka..a to už bylo na mě fakt dost...no a milej honza razantně vstal,řekl a konec a odvezl řvoucího adama do vedlejšího pokoje i s postýlkou a zavřel za ním dveře..nekecám- on hned ztichl a spal... takže jsme pak měli na uklidnován jen tomáše...já ho chodila kontrolovat,naštěstí máme monitor dechu,takže to blo pro mě lepší..pak jsem otevřela dveře abych ho slyšela a spal docela dlouho-resp skoro 4 hodiny,což je pro mě nevídané...

takž jsme se rozhodli,že se sthujeme od dětí s tím,že když by měl adam potřebu řvát,že si ho vezmeme do velkého pokoje a tomík tam bude spát sám,aby se aspon on v klidu vyspal...a vzhledem k tomu,že máme patrovou postel,tak se tedy stěhujeme do patra a v pokojíčku bude jedno lůžko- na kojení nebo pro případ až budu děti nemocné a bude potřeba být u nich..Tomík dostane velkou postel (tedy větší ) a celkově jim z děcáku konečně uděláme dětský pokoj...

na jednu stranu si připadám blbě že od adámka odcházím spát jinam,ale tohle už fakt nešlo jinak...

a propo-klárko-hod mi něaký tip z knížky prosím..jestli ne sem,tak klidně do IP :slight_smile:

děkuji a i vám držím palce,at se zadaří :slight_smile:

a ted jdu vybalovat nákup,dokud je klid :slight_smile:

zatím papá :slight_smile:
9. led 2010 v 16:53  • Odpověz
autor
klárko-mám uplně ten smaý mixer už nekolik let a dávám za pravdu- je úúúžasný a velký mixer vůbec nevytahuju...koupili jsme ho i tchánce a ta říká,že lepší a užitečnější dárek ještě nedostala :slight_smile: a moc moc ho chválí..je fakt super-ježšek měl dobrý tip :slight_smile:
9. led 2010 v 16:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.