• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahojda, tak jsem zůstali doma a slevy v Ikea si nechali ujít, protože se nám v tom sněhu nechtělo riskovat. Místo toho jsme zajeli koupit "dřevěnou" ohrádku (madlo) na sáňky. Tom zítra přiveze sáňky od babi a dědy a budem sáňkovat, jupí! Teda Víťulínek. :slight_smile: Jen musím vymyslet, jak ho tam v tom beránkovým fusaku udržím (připevním). Nemáte některá tip?
Taky jsme před chvílí zkusili dát malýmu poprvé banán. Jsem se těšila a on se na něj zrovna moc netvářil. :confused: Teda tvářil, ale ne dle mého těšení. :frowning2: :grinning: Teď jsme ho šupli do postýlky, tak jsem zvědavá, jestli usne. Rozhodli jsme se, že se Vítka pokusíme naučit spinkat "po O" v postýlce. Sice není "po O", ale je to první pokus. A když jsme u oběda, ohřála jsem dneska mláděti "Prvníl žičku špenát a brambory" od Hami a prosím vás, nekupujte to! Nikdy jsem nejedla nic tak hnusnýho! :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jdu se vás pokusit dočíst. Mocsemi stýská, alenějak nezbývají síly. Chodím spát s ťuldou. :sweat_smile:
9. led 2010 v 17:13  • Odpověz
BLedul, výraz "tchánka" je super! :slight_smile: :wink:
9. led 2010 v 17:14  • Odpověz
hezké odpoledne,

tak jsme šli odpoledne na kafčo ke známým a mysleli jsme, že snad ani nedojdeme. Všude samé haldy sněhu a nic není prohrábnuté, tak jsem se s kočárem bořila do sněhu, několikrát jsme s kočárem uvízli a dokonce jsme párkrát museli kočárek nést v ruce, protože to se fakt nedalo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

klarko: tak držím palečky, ať jste v tom učení Ondru spinkání úspěšní!

bledulko: vůbec neměj výčitky, že budeš spát mimo Adámka. Pokud tak bude adámek spát a budou všichni spokojení, tak proč ne :wink:

andulko: já jsem lucince koupila skledničku špěnát s brambory od Hippu a ta jí moc chutnala, sice to vypadá hrozně a ani to moc vábně nevoní, ale lucince to jede :wink: no mě vlastně nechutná a nevoní žádná kupovaná sklenička. Ale občas pro pestrost je kupuju.
9. led 2010 v 17:21  • Odpověz
klarko: tak až v té knížce něco vyčteš, tak se dej nějaké rady a tipy :wink: Lucinka je v noci sice zlatá, ale přece jenom se během noci budí tak 2-3x. Sice se jenom napije a pak zas hned spí, ale už by přece jenom mohla vydržet spát delší dobu.

Andulko: no tak lucinka mi přes den v postýlce nespinká. Dopoledne si s ní lehnu do velké postele a usne tam a já se pak vytratím. A odpoledne spinká venku v kočárku. V postýlce spinká pouze večer.
9. led 2010 v 17:39  • Odpověz
čauky :slight_smile:

Koukám, že bychom měly náší diskuzi přejmenovat na Letní nespavce :astonished:
Děkuju všem za názory k mudře pudře. Asi jí řeknu pravdu, snad to nějak přežije .

Za chvilku k nám přijde dl ouho očekávaná návštěva. Naši kamarádi , ale asi budou dost v šoku. U nich je v pelechu v sedm asi i pes se želvou :astonished: . Zatímco u nás se čumákuje do půlnoci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2010 v 18:32  • Odpověz
bledulko – holka, tak to jsi musela mít náročnou noc, hlavně pevné nervy!!!
snad to přestěhování zabere… držíme všechny palce, co mám!!!

u nás jsou ty noci taky čím dál horší… taky mě to strašně vysiluje a doufám, že to bude brzy lepší…

klarko – my jsme taky zkoušeli takovou metodu na usínání – Estevilova se myslím jmenovala – první 4 dny usínal Ondra v pohodě, ale potom stejnak jenom řval a řval, tak jsme od toho asi po 14 dnech upustili… a navíc měl potom tu apnoi a nechtěla jsem nechat brečet…
ale snad budete úspěšnější a zabere to!!!

andulko – a ten špenát nechutnal ani Víťovi – my jsme měli špenát a brambor od Hippu – a docela to chutnalo i mně,nějak si začínám zvykat na nesolenu stravu
a jestli jste chtěli do té= Ikey jen kvůli slevám, tak jste o nic nepřišly – já tam tedy letos nebyla, ale co tak vím z loňska, tak zlevněných měli fakt jenom pár věcí…
jů, vy vytáhnete sáňky – no já jsem si taky říkala. že by se hodily, když jsem si dneska připadala s kočárem jako ledoborec, ale měla bych strach, že mi Ondra z nich vypadne…
9. led 2010 v 18:42  • Odpověz
Hezkou neděli.

Poctivě dočítám,alejde mi to rychlostí prvňáčka. :sweat_smile: :grinning:

Rituš,gratuluju k domečku! My jsme se do Domečku (ale novostavby) stěhovali 23.12. v cca 21h. :grinning: :grinning: Ale je to super, viď, bydlete ve vlastním a velkým prostoru. :dizzy_face: Vymalováno sice jakžtakž máme, ale stejně budem v létě malovat znovu, protože chcem barevně zatónovat stěny - manžílek má té bílé z práce plný zuby. Teď je nejhlavnější, abychom byli v domečcích zdarví a mohli se tak z nich těšit. :wink:

Claudi, držím pěsti na krev. :wink: Touž jsou trippl testy, viď? ty bláho, vydím to jak dneska,když jsme se nervovaly z těch našich a přitom nám už díťata skoro lezou. :grinning: Vůbec se toho neboj, protože když to Příroda zařídila tak, že jsi otěhotněla (ikdyžs vlastně neměla), postará se taky o to, aby bylo vše v pořádku. :wink: :slight_smile:
A to sedátko do vany máme stejné jako vy.:slight_smile: :wink: Taky jsem ho koupila od kamarádky. :slight_smile:
Dámské večery si zaveďv rámci těhu cvíča nebo podobně,ať si trochu od Pepčů odpočneš, užiješ si i druhé těhu a protáhneš si tělíčko. :wink:

Bledul, jsem ráda,že už Tomášek nemusí brát další ATB! :slight_smile: A to čůrání se snad brzo zase zlepší (vlastnějsem sedočetla už ke zlepšení :slight_smile: ) a bude vše ok. :wink:

Ludvi, doufám,žeuž Matějíček neprůjmuje. Šmudlík malej. Pije Ti aspoň dost? A Terka je už z tohovenkunebo se ještě plácá? Mamkaje hodná,že vám nakoupila. :slight_smile: A z bordelu si nic nedělej! Až bude rodině i Tobě líp a bude čas, postupnš to zlikviduješ. Nebo zapoj manažera, když je s váma doma. :wink: :grinning:

Radši to už pošlu, abych zas neplakala,kdyby se to ztratilo. :confused:
10. led 2010 v 11:13  • Odpověz
jdu vám jen popřát hezkou neděli :sweat_smile:
10. led 2010 v 16:31  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile:

Tak jak jste se dnes měly? My jsme dnes nevylezly ven, všude bylo tolik sněhu, že se to s kočárkem dnes venku fakt nedalo. Manža šel ráno pro rohlíky a musel to vzít po silnici, protože chodníky byly zasypaný sněhem a tam se normálně bořil do sněhu a nedalo se v tom vůbec chodit.
Ale odpoledne mi přišly kamarádky podívat se na Lucinku, tak bylo veselo, lucinka zas dostala další dárečky (já mám ty návštěvy tak ráda, pořád nám něco nosí :grinning: :wink: )

Ale odpoledne Lucinka vůbec nespinkala, tak pak byla brzo utahaná, tak jsme dnes vykoupaly už před půl šestou, pak se Lucinka napapala a od šesti už spinká v postýlce. Tak doufám, že už o půlnoci nebude vyspinkaná a nebude tu chtít strašit.

V té Ikee na těch slevách byl můj brácha a strašně na to nadával. Prý nedali do slev skoro vůbec nic, akorát tam nalákali lidi, byla tam hlava na hlavě a skoro nic tam neměli :stuck_out_tongue_closed_eyes: A prý dokonce tam měli mít určenou hodinu, kdy tam budou nakupovat pouze zákazníci s Ikea kartou, že tam nebudou chodit ostatní a stejně tam pouštěli i ostatní nakupující a bylo jim jedno, kdo tu kartu měla kdo ne.
10. led 2010 v 18:16  • Odpověz
ahoj do letníkova :slight_smile:

my jsme dnes taky zapadnutí závějemi sněhu a do rána ještě určitě něco přibude....to bude jako na horách :slight_smile: ale kdo to bude odklízet, to je ve hvězdách...

holky, k těm nocím a usínání - u nás taky katastrofejšn....Dneska zkoušíme poprvé tu již zmíněnou Estivillovu metodu....no zatím jsme u něj byli třikrát a chvílema pláče, chvílema tam nadává nebo si brebtá.... No já nevím, dost lidí to chválí a i kamarádka ji má osvědčenou...tak doufám, že zabere i u nás a ne jen na pár dní jako u Janči...

tak to Ikea akorát nalákala mraky lidí a kde nic tu nic, co? to bych teda měla taky vztek :angry:

my jsme odpo vyrazili ke známým, teda autem, ale vezli jsme prckovi sáňky a Pepa si vzal mé staré lyže a tam se s kamarády zapřáhly za čtyřkolku a prováděli motoskijoring, no sranda... :grinning: pepimu mladšímu se vcelku na sáňkách líbilo, byl ve fusaku a ještě zabalený v dece, takže jako v bavlnce....

se špenátem jsme ještě žádné papu neměli, tak při příštím nákupu si dám pozor, aby to nebylo od značky Hami /Andul, když to byl takovej hnus fialovej, viď?/....

raději příspěvek odešlu než se mi ztratí
10. led 2010 ve 20:09  • Odpověz
bledul, tý brďo, to Honza zakročil rázně....ale koukám, že s úspěchem, takže paráda....výčitky neměj, myslím, že jste to vymysleli dobře.... :wink:

ludvi - té mudře bych to taky řekla, třeba se jí to líbit nebude, ale ať ví co a jak....kdy tam jdete? Co včerejší návštěva, která dává spát i želvu v sedm? :grinning: Byli udivení jak to chodí jinde? :wink: Když tak je pošli k nám, mladý pán jim taky něco určitě předvede :grinning:

jé, Klarko, to je manžel šikovnej s tím pluhem za čtyřkolku, že si ji udělal sám....Jak jsme dnes byli u těch známých, tak oni ji taky mají, ale koupenou...mají dost dlouhou příjezdovou cestu k domu a ještě k tomu do kopce, takže by se asi uházeli toho sněhu, tak ji fakt využijí.... My jsme o ní taky mluvili, ale zase ten dvůr není taky obrovský, tak do ní nepůjdeme a budeme posilovat svalstvo :wink:

holky, zítra jdeme k dětskému na převážení /jak jsme minule nic nepřibrali/, tak jsem zvědavka... ale myslím, že za ty tři týdny co dávám příkrmy už něco nabrat musel, takže zítra povím jaké číslo mudrovská váha ukáže...
10. led 2010 ve 20:19  • Odpověz
10. led 2010 ve 20:38  • Odpověz
claudi: no s těma horama si nemysli :wink: brácha odjel včera s rodinou na hory, že budou lyžovat a sáňkovat. Od baráku skoro nemohl vyjet, jak byli zapadaní sněhem. No a dorazil na hory a tam žádný sníh. Tak byl pěkně naštvaný, protože to prý mohli zůstat doma, aby se malá aspoň povozila na sáňkách :stuck_out_tongue_closed_eyes:

claudi: tak držím palečky, ať ta usínací metoda zabere :wink:

holky mě Lucinka občas naříká a pláče ze spaní, tak jí vždycky musím pohladit a někdy dokonce i probudit, aby se uklidnila a spinkala klidně dál. Dělaj vám to prckové taky? :confused:

claudi: já s jančou jsme zkusili jemný špenát s bramborem od Hippu a ten je fajn :wink: a prckům chutnal.

jinak nějak mi lucinka poslední dobou (vlastně od doby co přikrmuju) nechce přes den moc bumbat mlíčko. Jen si cucne a stačí. Vím že už jí zasytí ty příkrmy, ale přece jen nedávám ještě plné dávky a myslela jsem, že aspoň ke svačince bude chtít víc mlíčka. Dnes jsem měla prsa nalitá k prasknutí (skoro jak po porodu).
10. led 2010 ve 20:48  • Odpověz
claudi: pěkný fotečky. Úplně stejnou židličku ježíšek přinesl i Lucince :slight_smile: ale ještě jsme jí nesložili. Ale už se na to pomalu taky chystáme. Zatím jí ještě krmím v lehátku (mám ho nastavené skoro do sedu - takové sedoležmo). Řekla jsem si, že jí do té židličky dám až bude sedět úplně sama.
Pepi má suprovýho kulicha a šálu :grinning:
10. led 2010 ve 20:58  • Odpověz
il - pepi taky už mlíčka tolik nevypije od té doby co přikrmujeme....včera, když jsem přijela ze školy, tak jsem myslela, že si ode mne rád dá, když měl naposledy brzy ráno a on si dvakrát ucucnul a nechtěl...tak jsem musela odsát, páč by mi asi ta prsa praskla..... Oni si to určují asi prckové sami, co jim stačí a nestačí....

to se bráchovi moc hory teda nevyvedly :frowning2:

usínací metoda asi zabrala, byli jsme u něj celkem třikrát /celé to trvalo asi 20 min/ a pak najednou ticho a chrupkal....šla jsem se na něj opatrně podívat, byl jen odkopaný, tak jsem ho přikryla a doufám, že vydrží spát alespoň několik hodin v kuse....

iluš, pepi taky někdy v noci fňuká a kňourá, tak ho pohladím, dám pusu nebo na něj promluvím a on spí zase dál...jinak sebou taky děsně šije, rotuje po posteli a když spí s námi, tak kolikrát je najednou na štorc, třeba hlavu má u Pepi a mě kope nohama do zad :grinning:

tak měl náš a váš jéžíšek stejný vkus s tou židličkou :wink: My ji po vánocích smontovali a byl v ní jen párkrát, ještě je vratkej, tak ho tam nedávám a krmím buď v lehátku, v kočárku nebo na klíně, ale to pak mám mrkev za ušima i já :grinning:
10. led 2010 ve 21:08  • Odpověz
claudi: hmmm, asi večer taky odsaju a zítra jí to dám do jídla. Protože takhle bych měla v noci promáčený celý pyžamo. Lucinka si právě taky jen ucucne a stačí.

Já jsem u Lucinky taky takhle začínala, trvalo to tak čtyři dny, než se mi naučila takhle hezky spát. Zpočátku jsem tam běhala každou chvilku, vždycky jsem jen pohladila a pak zase odešla a stála za dveřma, než začne znovu plakat. Ty intervaly jsem prodlužovala a nakonec už neplakala vůbec a usínala krásně sama. Ale kdyby mi tam spustila řevy hysteráky, tak bych asi nevydržela a nenechala jí tam plakat.

No Lucinka se v postýlce zase posunuje nahoru. Dám ji doprostřed postýlky a pak se tam jdu podívat a je úplně nahoře a hlavičku má namačknutou na tom čelním mantinelu (ještě že tam ty mantinely jsou, jinak by měla temýnko proužkované od žebřin) :grinning:

No já u jídla musím Lucinku svázat plínkou a na tu plínku dát ještě gumovej bryndák, protože Lucinka jaksi neumí jíst inteligentně :grinning: vždycky mi do toho strká ručičky a nebo když jí dám do pusinky papáníčko, tak se začne mudlat a roztírá si to po celým obličeji :grinning:
10. led 2010 ve 21:22  • Odpověz
Ludvi, já bych to doktorce řekla. Přesně jak psala Bledul - aby nepsala Ventolín Matýskovi i do budoucna a když řekneš, žes byla na alergo s hadama a při té příležitosti... Nemůže Ti na to nic říct. :wink:
Co návštěva, užili jste si ji? A nemá jejich želva spánkový defit,když šla spát dýl? :grinning: :grinning:

Claudi, co obnáší ta Estivillova metoda? Naštěstí Vítek spinká hezky,ale docela by mě to zajímalo. škola byla v pohodě? A nebála jsi se o Pepína staršího, když jezdil za tou čtyřkolkou? Asi bych umřela strachy.

Iluš, tak Lucinka zvlčila a nechce spinkat? Teda, teda, snad je to jen chvilková raubířina. :wink:

Jani, Ondra od srazu hrooozně vyrostl! A kramaří, koukám, ve svém. :slight_smile:

Bledul, s tím odstěhováním se od dětí,si neděl hlavu. Adámek tam sám nebude, Tomíka bude cítit a naopak Tom bude na 100% velkým bráchou a myslím,že je to ještě víc sblíží. :slight_smile: :wink: A pokud bude Adulka líp spinkat, tak není co řešit. :wink: Na víc, budete mít s Honzou soukromí a to se jistě někde odrazí. :wink:

Deni, opravdu si nedělej nic z toho, že si Vašík nedělá hlavu z tabulek a odborné literatury. :wink: Však on se všechno naučí. :wink: Je to krásnej kluk a brzo přijde na to, že jako machr přes pohyb a pod. bude mít všechny obtočený kolem malíčku za pár vteřin. :wink: :grinning:
10. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
Iluš, přesně takle uspáváme Víťu taky - už od návratu z porodnice. :slight_smile: Čas od času má sice nějkaé trápení, že ho musíme uspávat dýl a houpat na míči, ale to se naštěstí moc neděje. Ťuk Ťuk! :zipper_mouth: :slight_smile:

Co se nás týče, tak jsme byli v pondělí prvně "plavat" a zítra jdem zas. Vítek jektal "zoubkama" jako první, ale moc se mu to líbilo. Tak doufám, že se bude smát i zítra. :slight_smile: A v pátek jsme byli prvně na cvičení pro kojence. Chodíme do Victory centra (to MC, kam chodím už rok) a pokračujeme s tou samou partou, jako byly masáže, takže super! :slight_smile:
Problém spousty sněhu a kočárku vyřešil manžel výměnou podvozku za sáňky a tak jsme byli odpoledne na procházce se sáňkama a korbou. :slight_smile: Nevím, zda se mi podaří dát fotky do alba, ale zkusím to. :slight_smile:
10. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
andulko: tak naštěstí to spánkové zlobení bylo jen dvě noci. Ze včerejška na dnešek už spinkala hezky :wink: asi to bylo opravdu těma zoubkama. Vždycky ty zoubky zlobí, nenechají jí vyspat a pak zas dají pokoj.

no do mateřsého centra jsem tady taky chtěla chodit na cvičení s miminkama na gymbalech. Jenže tady to je brzo ráno a to s lucinkou ještě chrníme, nám to vždycky ráno trvá, než se vyhrabeme. Kdyby to bylo odpoledne, tak tam chodím.
10. led 2010 ve 22:03  • Odpověz
ahoj maminy a mimiňáčkové :slight_smile:

andul - no to je super nápad s korbou a se sáňkami, jste hlavičky makovičky :slight_smile: To si Víteček jezdil po Budějkách jako král, co? :wink: Mrkla jsem ti do alba, ale asi jsi už šla chrnět a nové foto nepřidala....
Ta uspávací metoda je založena právě na principu položení dítěte do postýlky a nechání ho tam samotného, řekneš mu nějakou ustálenou větičku na dobrou noc /třeba: pepínku, mamka s taťkou chtějí, aby jsi spinkal pěkně sám...máš tady své oblíbené hračky, medvídka, oslíka a dudlík...tak dobrou noc/,a odejdeš z pokoje...Pak většinou nastane pláč a pak je přesně určeno v jakých časových intervalech k prckovi chodíš, proneseš zase onu kouzelnou formulku.... a tak to jde pár dní po sobě pořád dokola, až se mimi umoudří a naučí se spát /teda asi ne vždy, ale prý to dost funguje/.... Nevím, zda jsem to napsala srozumitelně, ale když si Estivillovu metodu zadáš do vyhledávače, tak ti to určitě něco vyplivne....
O Pepina staršího jsem strach při tom jejich motoskijoringu ani neměla, oni jsou to kluci rozumní, všechno taťkové od rodin a živitelé, tak byli opatrní, páč vědí, že mají povinnosti k nám ženám a díťatům :wink:
Jé a tak vy už jste plaváčci? Že jste se stejnou partou takhle dlouho je dobře, oni i děti si na sebe zvyknou a mají tam vlastně už kámoše a kámošky :wink: Dnešní plavando si užijte :slight_smile:

il - já do žádného MC taky nechodím, sice jsem to plánovala, ale nakonec jsem si to rozmyslela, právě pro to, že taky nevím jak se nám povede vyhrabošit se , vstáváme taky co nejdýl to jde... jako třeba dneska, je asi čtvrt na deset a já si tu teprve v klídku snídám, kdybych někde měla být na čas, tak musím pospíchat a to mě neba....a pak ještě, než bych tam někam do MC dojela, u nás jasně že na vesnici nic není a za vším se musí do města a to ještě až většinou do Mladé Boleslavi, což je odsud nějakých 25km...

ááá, prďola se vztekoší, jdu ho pochovat a pomazlit :slight_smile:
11. led 2010 v 09:23  • Odpověz
Dobré ránko! :slight_smile:

Tak dneska si ta moje cácorka zaslouží za noční spánek ooobrovskou pusinku :wink: Usnula včera už v šest, pak se probudila až ve dvě na papání a zase hezky usnula. Ráno se pak probudila v osm, tak jsem jí trošku nakojila a dala zpátky do postýlky a šla jsem se ještě do devíti dotáhnout a ona si mezitím hrála v postýlce s hračkama a byla strašně moc hodná :slight_smile:

claudi: tak přesně takhle jsem naučila Lucinku večer usínat. Četla jsem to v časopisu miminko, jen jsem nevěděla, že se ta metoda jmenuje takhle :wink:

claudi: no já mám sice MC asi 10 minut od baráku, ale všechny tyhle cvičení pro miminka jsou brzo ráno a to my prostě nejsme schopní se z té postele vyhrabat. Už máme takové svoje ranní rituály, tak to nechci Lucince ani sobě rozhodit :wink:. Nevím, proč to nedají na odpoledne. Si snad všichni myslí, že všechny miminka vstávají brzo, či co :confused:
11. led 2010 v 09:49  • Odpověz
jinak na to plavání s miminkama jsem taky chtěla chodit, ale pak mě od toho švagrovka odradila. Prý se tady u nás platí v bazénu 4000,- a je v tom 10 lekcí. Jenže ty první lekce jsou stejně v malinkatém nafukovacím bazénku a jen na sebe cákají vodičku, až prý poslední tři lekce je šoupnou do velkého bazénu. A to se mi zdá celkem drahý. Tak počkáme do léta a pak budeme s Lucinkou nacvičovat u našich v bazénu na zahradě :wink:
11. led 2010 v 09:52  • Odpověz
iluš - no to si Lucinka za tak krásné spaní vyslouží těch pusinek alespoň milion, ne? :wink: No jo, to je hned vidět, že my ženský držíme při sobě a ti chlapi nám ten spánek nějak bojkotují :grinning:
Nám prcek usnul někde kolem té osmé a první probuzení bylo kolem půlnoci, což taky docela jde, to jsem ho nakojila, ale samo že už zůstal u nás ve velké posteli....pak byl v noci vzhůru tak 3-4, dostal napít čaje nebo jsem mu dala dudlík a zase chrněl, takže na naše poměry taky krásná noc :wink:

il - no to mě docela zaskočila ta cena :confused: Já teda netuším co to plavání stojí, nějak jsem se po tom nepídila, ale za čtyři tisíce deset lekcí a z toho sedm v nějakém plivátku se mi zdá docela dost...Máš recht, v létě si to vynahradíme v bazénech na zahradě.../teda já budu mít zase smolíka, páč budu rodit a pak zase 6ti nedělí..../...
Se z toho picnu, druhou zimu bez lyžování a ještě mě čeká další léto bez vody....No jak my ženy jsme obětavé, že? Pro rodinu a děti vše :grinning:
No, neva, já to pak všechno doženu....doufám :wink:
11. led 2010 v 10:50  • Odpověz
byla jsem teď vyhrnovat sníh pesanovi z jeho voliéry a pustila jsem ho proběhnout na dvůr....Nechala jsem otevřené dveře u domu, že vyvětrám chodbu a najdenou čoklík nikde....No jasně že šel na průzkům k nám domů, vyčápla jsem ho až v koupelně a dělal že jako by nic...asi se chtěl osprchovat či co :grinning:
11. led 2010 v 10:54  • Odpověz
claudi: no bylo to dneska vůbec poprvé, co se v noci probudila pouze jednou. Vždycky se budí tak dvakrát (kolem třetí a pak po páté), kéž by jí to takhle vydrželo :wink:

Lucinka ještě nikdy v noci nespala v naší posteli. Manža říká, aby prý pak nebyla rozmazlená, že si pak na to zvykne a nebude chtít spát ve svojí postýlce a hlavně se bojí, aby jí v noci nezalahl. Tak se vždycky jen v noci nabumbá mlíčka a pak zas hezky šupajdí do svojí postýlky.

no zase jiná kamarádka mi říkala, že u nich to prý stojí 2000,- (jenže to je zase od nás docela daleko a já nemám auto). Takže ono asi jak kde.

Taky jsem v létě dost trpěla, že jsem se nemohla koupat v bazénu, zrovna bylo celé léto krásně teplo na koupání. A já jsem jak na potvoru krvácela úplně celé šestinedělí :angry: a když jsem pak přestala krvácet, tak když jsem vlezla do bazénu, tak mě z té studené vody bolely prsa. Tak jsem se pak začla bát, abych kvůli tomu nepřišla o mlíko, tak jsem se pak radši nekoupala a cachtala jsem si tam jen nohy.
Tak snad si to tohle léto vynahradím :wink:

teeeda, to máš čistotnýho pesana :grinning:
11. led 2010 v 11:35  • Odpověz
ahoj holky,
koukám, že byly přidány fotečky do alba od iluss a claudie, krásné fotečky, já tam dneska taky 2 přidala
co se týče spinkání, tak Vašík v poslední době taky hůře spinká, usíná sice sám, ale když pořád kolem sebe hází ručičkama, vyhodí si i dudlík z pusy a je hned kravál. tak taky, dudlík dám zpět do pusinky, pohladím, řeknu dobrou noc a jdu pryč....už od začátku, co jsme přijeli z porodnice, jsem ho dala do postýlky, řekla dobrou noc a malý mi krásně spinkal, nedávno kámoška prohlásila, že ona tohle vůbec nezdá, že teda pěkně kouká...., ale pár nocí už to vypdá tak, že se Vašík probudí třeba kolem 3 nebo 4, dostane najíst a dám ho spinkat, ale on ne, někdy mu trvá usnout i hodinku, pořád dudlík ven z pusinky, nebo si s ním hraje, nebo máchá ručičkama, no hrůza, když už to není k vydržení, tak zabere jedině chytit m ručičky, počkat až se uklidní a začíná usínat....
nás to plavání v kenny clubu vyjde na 3200,-, je to 16 lekcí, takže se plave 2 x týdně, je v tom i cvičení a znaková řeč dětí, tak jsem zvědavá, 19.1. jdeme prvně, jo a nám to proplatila zdravotní pojišťovna, takže mě to nestálo naštěstí nic.
claudi, taky už jezdíme ve sporťžáku a Vencovi se to moc líbí :slight_smile:
k příkrmům, já dávám od Hami zeleninové a masozeleninové, a přesnídávky mám od Hamé a všechny Vašíkovi chutnají a mě taky :grinning:
11. led 2010 ve 13:28  • Odpověz
deni: tak to u vás to plavání vychází celkem fajn :wink: cenově to máte super! No a ještě když to máš hrazený pojišťovnou! :wink:

Tak to Lucinka mi odmítá papat ovocné přesnídávky od Hamé (Hamánek), vůbec jí nechutnají.
Takže buď jí dám ovocné přesnídávky od Hippu a nebo jí dám čerstvý banán s podušeným jablíčkem.
11. led 2010 v 15:08  • Odpověz
Ahojky maminy..

Koukam ze stale probirate spinkani.. No nas Mata spi jen v postylce, to uz musi byt kdyz spinka semnou a prevazne usina sam.. Ja jsem totiz zjistila ze ma hrozne rad pisnicky, takze kdyz nemuze zabrat prepnu telku na Ocko odehrajou tak dve, tri pisnicky a malej je tuhej.. A kdyz uz mu to teda zrovna nejde, tak si sednu na postel vedle postylky, tak maximalne pet deset minut ho placam po zadecku a je tuhej, a kolikrat to ani tak dlouho netrva..
Jinak chodi spinkat pres den tak trikrat, nekdy dvakrat..

Anduli tu presnidavku od hami spenat s bramborem jsme meli take asi pred dvema dny, je pravda ze pro me to byl taky hnus, ale Matovi moc chutnala.. Schrupnul ji jak ni a este nadaval ze ma malo.. :grinning: :grinning:
Dnes jsem mu vymackala hroznove vino, jablko a mandarinku.. Chtela jsem mu vymackat tak padesatku, ale nakonec ztoho byla asi osmdesatka.. Hele holky on to vychrup a kdyz jsem mu to vzala jako ze uz mel dost aby to nepil vse, tak mi tak hrozne nadaval ze jsem mu :grinning: to nakonec nechala cele :grinning: :grinning: zitra mu uvarim bramburku s lososem, tak jsem zvedava jak mu to bude chutnat.. :sweat_smile:
Jinak dnes jsme byli na kontrole a Maty ma 7850g a 73cm.. Nevim teda proc, ale doktorka se hrozne divila ze malej nema este ani jeden zoubek.. To je jako neco divneho ze nema na peti mesicich zuby??

Jo a co se etse tyka fnukani ze spanku, tak u nas je to celkem caste.. Nevim proc, ale kolikrat strasne fnuka ze spani.. Az je mi ho kolikrat opravdu strasne moc lito.. A i se nem stalo ze strasne plakal a este stale spinkal. Az v naruci se probudil.. Ale je to takovy plac ze kdyz prestane tak potom este nekolik minut strasne vzlika.. No proste mi to trha srdce kdyz takhle place..
11. led 2010 ve 20:04  • Odpověz
Rituš: já myslela, že teprve s příkrmama začínáš. Ty už malému dáváš mandarinku a lososa? :confused: To já bych zrovna tyhle druhy jídel dala až po roce. Já jsem v tomhle taková opatrná, někdy až moc. Lucince jablíčko pořád dusím, aby to neměla takové kyselé a agresivní.
Jelikož kojím, tak jsem s příkrmama začla opravdu až po 6 měsících. A z toho první tři týdny jsme to teprve zkoušely, takže malá se normálně rozjedla až od 7 měsíců.

Taky je mi toho mýho drobečka vždycky strašně líto, když ze spánku naříká a pláče.
11. led 2010 ve 20:12  • Odpověz
Iluss ja bych mu mandarinku take normalne nedala, ale tchyne uz mu ji asi dvakrat vymackala a vubec mu to nijak nevadilo a neoprudil se ani neosipal.. Dnes jsem se na tu mandarinku ptala u lekare a rikala ze kdyz mu to neva, takze mu ji klidne muzu davat.. Vis ono se treba uz behem prosince stalo ze jsem mela malo mlika a tak jsem mu odpoledne dala presnidavku, aby nebyl hladovej.. Ale to se stalo jen asi trikrat.. A zkousela jsem mu dat i merunkovou presnidavku a to byla ta velka a on by ji nejradsi spapal celou, ale ja mu ji nedala a taky se nic nestalo.. Tomu nasemu klukovi proste chutna a nedela mu to problemi.. Jen co mu vadi tak samotna mrkvicka, davala jsem mu mrkvicku od Hami a mel poni zacpu..
11. led 2010 ve 20:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.