• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
No ono je fakt, že nezjistíš jakou má na to reakci, dokud to nevyzkoušíš :wink: tak když mu to chutná, tak je to OK!
Tak to je super, že ti takhle krásně papá. To s Lucinkou to byl zpočátku boj, vůbec mi nechtělal papat příkrmy, zpočátku mi to plivala a strašně se u toho šklebila a vztekala. Ale už si docela zvykla a te´d hamá hezky. Ale radši te´d všechno dávám postupně, to kvůli těm jejím začátkům, aby se nějak neblokla a nezačla mi ty příkrmy bojkotovat.
11. led 2010 ve 20:31  • Odpověz
No Maty vzdycky se u prvnich trech lzickach usklibne a potom basti jak zjednanej.. Ty mensi presnidavky od Hami mu nestaci, vzdy mu musim dat este prso aby se dopapal.. On bude asi po tatinkovi, ten pry jako mali taky papal vsechno.. Hele moje segra na jedenacti mesicich jedla gulas s knedlikem. a mamina kamaradka ma prcka a ten pry na pul roce papal segedin s knedlikem a nic se mu nestalo a strasne mu to chutnelo.. Sice si nedokazu predstavit ze bych Matymu dala za ctrnact dni knedlik se segedinem, ale kdyz mu to nevadi tak co :grinning: :grinning:
11. led 2010 ve 20:42  • Odpověz
zdravím vás!

my jsme dnes byli u mudr na tom převážení a třikrát hurá... máme 8kg, takže za ty tři týdny jsme přibrali 0,5kg...tak paráda :slight_smile: Já jsem si to myslela, že teď po těch příkrmech to už musí být znát, vždyť toho za ten den zbaští a přece všechno z těla nevyloučí... :wink: Dostali jsme pochvalu a Pepi radostí mudrovi počůral ruku a pak mu tam taky pěkně zabrebentil, že jsme se ani při rozhovoru neslyšeli :grinning: :grinning:

rit - já jsem právě dnes mu mudra potkala kamarádku co má klučinu starého jako my a říkala, že měl k obědu brambor a pangase...takže když jim ryby chutnají, tak asi proč ne...a pokud mu ta mandarinka nedělá žádné potíže, tak proč ji jednou za čas Matymu nedat, že?

já jsem dnes dávala malému k obědu tu větší skleničku zeleninové omáčky s rýží a kuřecím masem....no to mu chutnalo, že by snad snědl i dvě....tak jsem se pak stavila v lékárně, že mu jich pár do zásoby koupím a oni je neměli :frowning2: Vybrala jsem tedy jiné druhy a doma jsem si všimla, že jedna sklenička je až od ukončeného 8. měsíce, tak ji dám stranou a poctivě vyčkám až dosáhneme toho daného věku :wink:

já jsem si koupila vanilkový gravimilk, tak si ho zítra udělám, jsem zvědavá co to bude za zázrak....

jsem KO, takže jdu do sprchy a chrupčit....

všem dobrou noc a hezké sny :slight_smile:
11. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
Jinak jsem se este chtela optat je normalni ze mam stale citlivou jizvu od cisare?

Jinak baracek je super, jen to vyhrnovani snehu, jsem uz uplne rozlamana.. Dada byl porad v praci, takze to bylo na me.. Vytapeni baraku mame kotel na uhli a drevo, a zitra nam maj priveszt uhli a samozrejme se musela vyhrnout cela prijezdova cesta az za barak, protoze tam je okenko do uhelny.. No kdyz jsem dnes videla ten vsechen snih co by se musel vyhazet, tak mi bylo uplne spatne.. Jenze v zapeti vyjel ze dvora soused s traktorem i s radlici a tak jsem hned poslala Dadu at ho poprosi jestli by nam to neprohrnul.. A on byl tak ochotny ze to protahl, takze parada :slight_smile: :slight_smile: .. Chtela jsem mu za to dat lahvinku vina a on si ji ani nevzal..

Holky si tu topim romanticky v krbu a ten muj chlap chrni jak dudek na gauci uz od sedmi hodin, takze romantika je tatam :confounded: :confounded:
11. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
Holky ja mu mackam stavicky, protoze on mi nechce ty detske bylinkove caje a zatim zadny ovocny pro jeho vek jsem nenasla.. Takze nevim co mu mam davat k piti.. Vim ze se rika ze pri kojeni staci jen mlicko, ale on mel obcas dost ostrou moc ze byla citit, takze si myslim ze by potreboval piti.. Nebo se milim?
11. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
ahoj claudi :slight_smile:

já jsem Lucince taky koupila ty větší skleničky od Hami (krůta se zeleninou a rýží, dýně a bramobry s krůtou, jarní zelenina s krůtou. kuře s rýží apod) no a taky jsem doma zjistila, že jsou od 8. měsíce a některé dokonce až od 1 roku). Tak si Lucinka taky ně ně pár týdnů bude muset počkat.

A jaké přesně to byly skleničky, co Pepimu tak chutnaly?

Tak to je bezva, že Pepíno takhle hezky přibral :wink:

Mě ten gravimilk teda moc nejede. Koupila jsem si vanilkovej a ještě tam půlku krabice mám. Ale taky se do něj budu muset pustit, ať z tý špajzky konečně zmizí :wink:
11. led 2010 ve 20:56  • Odpověz
Omlouvam se za tu hroznou hrubku!! :confounded: :sweat_smile:
11. led 2010 ve 20:57  • Odpověz
Dobrý večer!

Tak na plavču jsme byli z naší skupiny dva plaváčci a jeden náhradník. :sweat_smile: Ale bylo to super! :slight_smile: Vítek si tam dokonce zvládl udělat první nefalšovanou bouli na čele, když prozkoumával topení a pak jsme autem málem nedojeli domů. Je tady tolik sněhu a pochopitelně neprohrnuto, že se mi protáčely kola a nechtělo to jet. Už jsem myslela, že budu muset nechat auto dole u hlavní, ale pak jsem na jedničku a se řvoucím motorem dojela. :slight_smile: Ale nebylo to jednoduchý. :confused: A při tom by bylo stačilo, kdyby mi chlapi zatlačili. Jenže pánové raději koukali a pak dokonce zalezli do auta a můj boj se sněhem sledovali pěkně z teplíčka. Tssss! :angry:

Claudi, Iluš, já jsem za plavčo zaplatila 220,- za lekci a je jich 12. Což bych řekla, že není tak hrozný. Tady v Budějkách průměr. :slight_smile:
Na plavání chodím s jednou kamarádkou z MC. Ale se "starou" partou z MC chodíme na to cvičení. :slight_smile: A scházíme se i jindy. :slight_smile:
11. led 2010 ve 21:18  • Odpověz
brý večer

hlasím, že jsem nezapadla, ale mc k tomu nechybí. Nějak nezvládám, furt házím sníh, už není kam dávat :angry: :confounded: snad už teda přestane sněžit :slight_smile: a trochu si odpočinu

velká zpráva u nás, dneska jsem odstartovala ten můj pokus o samostatné spaní, pro dnešk docela dobrý, do postýlky jsem ho dala v šet, do půl sedmý se vztekal, pak začal plakat na hlad, tak jsem ho nakrmila, usnul, pak se ještě vzbudil v půl devátý, ale zase sám usnul, teď chrupká ťuk ťuk, Tak snad mu to chvíli vydrží :grinning: :grinning: :grinning:

co se týká jídla, Ondrovi jedou teda víc skleničky, tak mu to střídám, nebo se chce nejdřívnapít mlíčka, najíst se zeleniny a pak se dopít. Kaše mu chutnají, ale jak je tam to mlíko, zase to blindí, takže zase dávám Nutriton :wink:
Pije jen kojeneckou vodu, čaj nechce a šťávičku jsem ještě nezkoušela, takže tak :grinning: :grinning:

zatím se loučím, jdu koukat na Mentalistu,pokud drobek dovolí

papap
11. led 2010 ve 21:57  • Odpověz
Rit, jizva pobolívá třeba i rok a pak se může kdykoliv znova ozvat. :sweat_smile: Já jsem ted vzteklá ze zarostlého chloubku v jizvě, nejde vyndat. Grrr! :angry:

HOlky, už dáváte rýži? A celá zrnka nebo ji mixujete na jemno?

Ten sníh je kolem domu na palici, že. Ale počkejte za rok, až se v něm budou dětičky rochnit. :slight_smile:

Klárko a zkoušela jsi dát mléčný kaše, který se míchají do vody?

MMCh - dáváme teď Víťovi kaše "nadobrou noc" a opravdu chválím a doporučuji! :slight_smile: :wink:
11. led 2010 ve 22:23  • Odpověz
Anduli tak zarostli chlup v jizve me trapil hned jak jsem se poprve oholila po porodu.. Takze to stalo zato, protoze jizva byla este cerstva..

Souhlasim, ten snih je na palici.. Jak rikas, pristi rok uz bude prca.. Primo naproti nam a vedle maji dva kluky a pristi rok ty nase ratolesti budou v jejich veku.. Taky koukam jak vzdy jsou na prochajdu se sanky a nebo vyhazujou snih s klukama a ty maji male kolecko a lopaticku :slight_smile: :slight_smile:
11. led 2010 ve 22:41  • Odpověz
Maty akorat vztaval na papani. Uz zase hajinka a usina.. Ja jdu vyvencit Meggi a jdu taky spinkat. Preji vsem krasny vecer a dobrou noc
11. led 2010 ve 23:23  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:

tak jsem Lucinku včera asi moc přechválila. Dnes v noci se mi probudila zase třikrát (ve 12, 2 a 5:30) :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska dopoledne razím do čelákovic. Trochu pokecám s našima, nechám jim tam Lucinku a půjdu na gyndu na prohlídku a pro prášky.

Rit: jinak k těm zoubkům, Lucince vyrostly první dva zoubky až v 6 měsících a 3 týdnech, takže úplně v poho, že maty ještě zoubky nemá :wink: Dokonce si myslím, že z Letníkova tu má zoubky zatím jen Matějda od Ludvy a Lucinka.

andul: tak hlavně že jsi dojela :wink: no jooo, to je vždycky tak, že chlapi jen koukaj a že by se měli k pomoci, tak to neeeee :stuck_out_tongue_closed_eyes:

klarko: tak jak proběhla noc? zabralo to?

klarko: Lucince zpočátku taky víc jely skleničky. Teď už je jí to celkem jedno a baští v pohodě oboboje. Dávám víc domácí stravu, ale tak 1-2x do týdne dám kupovanou skleničku (aby to neměla furt stejné, abych jí to zpestřila a hlavně aby si zvykala na oboje - domácí i kupované)

Adulko: já rýži ještě nedávám, zatím dávám:

dopolední svačina: dušené jablíčko s banánem
oběd: různě kombinuju mrkev, brokolici, brambor, kuřecí maso
večeře: rýžová kaše

ale postupně už taky chci zkusit dát jí to toho vařenou rýži. Budu jí mixovat, protože se bojím, aby zrníčko rýže nevdechla a nezačala se dusit.

Už se taky těším na příští zimu, až bude Lucinka před barákem blbnout s dětma na sáňkách ve sněhu :wink: Včera jsem se tam šla podívat za švagrovou, akorát tam sáňkovali a pekáčovali, vzala jsem tam Lucinku jen v náručí a úplně fascinovaně na ně koukala a bylo na ní vidět, že by se nejraději rozeběhla a šla tam blbnout s nima :grinning:
12. led 2010 v 09:23  • Odpověz
krásné úterý

tak už jsem stihla banku, samozřejmě s taťkovou pomocí, já bych se autem v těch závějích nikam nevydala :grinning:
skončila mi platnost internet bankingu, tak jsem musela pro nové kódy :wink: bez toho si nedovedu už život ani představit :slight_smile:

co se týká noci, celkem to šlo, hlavní bylo, že usnul sám, bez mé pomoci a asistence, v půlnoci a v 5 jedl, mezitím byl ještě jednou vzhůru, ale dala jsem mu dudlík a spal dál, takže jsem spokojená, žádné 2 hodinové nespaní se nekonalo,takže hurá. Já jsem se teda moc nevyspala, za prvé, to byla první noc co Ondra spal sám v pokojíčku a my už se vrátili do ložnice, nespal zavázanej v zavinovačce a usínal sám, což je hodně změn, ale myslím, že je lepší takhle naráz, než po kouskách :wink: a skoro celou noc spal na bříšku nebo na boku, tak jsem ho chodila kontrolovat, i když mám monitor, tak stejně, doufám, že dneska už budu víc v pohodě a víc se prospím, pokud Ondra bude zase taková šikula. Stával v 6:45, takže s tím také spokojenost :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
dneska se bude pokračovat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

andul, já má kaše, které se rozmíchávají ve vodě, ale je tam přidané UM a v tom si myslím, že bude ten problém :angry:

iluss, dneska snědl, mrkvičku s cukínou doma připravenou bez problémů, tak asi záleží jakou má zrovna náladu :slight_smile:
12. led 2010 v 10:24  • Odpověz
autor
ahoj holky, za chvilku mi přijde návštěva,tak vás jen v rychlosti zdravím...

klarko- zkus kaši nemléčnou- nejlepší je asi od hami- mají bez příchute a tři příchutě-broskev,banán a jakblko..a ta kaše se dá do bud mateřského odstříkaného mléka a nebo mléka na které je prcek zvyklý...já ji u toma dělala,protože musel mít dlouho mléko pro přísně hypoalergenní...a navíc-pokud bys koupila bez příchutě,tak ta rýžová nemléčná když se udělá ve vodě,tak je z toho rychlý rýžový odvar,který se doporučuje u průjmů..já ji mívám doma jako první pomoc.... nejlepší je asi fakt hami,protože se výborně rozpouští a jde pít i z lahvičky a nedlá hrudky....
12. led 2010 v 10:30  • Odpověz
klarko: ono to má nějakou platnost? :confused: to ani nevím. To tě o tom informovali, že ti to končí nebo si to musíš ohlídat sama? Bych se na to taky měla mrknout.

klarko: tak to jste měli pěknou noc :slight_smile: gratuluju k pokroku a ať vám to takhle hezky vydrží a lepší se to!
12. led 2010 v 10:37  • Odpověz
autor
budu asi psát po kouscích a co stihnu to stihnu- holky, moc neodčítám-jen to běžně prolítnu..
takže otázka-jste všichni zdraví? co u ludvísků? jsu už hádata v pohodě? co máta a průjmík? a jak prudila mudra na ten ventolin?

a co ostatní? taky zdraví?

klárko s tím spaním super- to j dobře,že to vypadá nadějně...

rituško- já jsem tedy taky spáš velmi opatrná- jako iluška ,takže mě taky udivilo,co ti už maty v 5 měsích zobe... popravdě tohle vše bych si dát netroufla - u tomáška jsem na začátku dusila nejen jablko ale i banán (taky se to doporučuje) ,ale samozřejmě je to na tobě a pokud vám to vyhovuje....
ale popravdě, knedlíky a segedín a podobná omáčková a kořeněná jídla zahuštovaná moukou- no tak s tím nesouhlasím u takhle malých dětí- myslím,že mají doooost času na tento druh stravy a myslím,že dítě si zaslouží lepší základ stravování-ale to je asi celkově o životním stylu- my jíme spíš zdravě a omáčky s moukou nedělám ani nám...ale je to jen můj názor, to je jasný :slight_smile: :slight_smile:

andulko,až budu dávat rýži,ta skoro rzvařenou na kaši-případně mixovanou...
12. led 2010 v 10:42  • Odpověz
autor
klarko? ježiš,nestraš, internet banking má omezenou platnost? jakou máš banku prosím? na jak dlouho jste to měli platné?
12. led 2010 v 10:43  • Odpověz
má KB, u které musíte mít v počítači stažený certifikát, je na jeden rok, pak se dá prodloužit po intrnetu, ale jelikož mi poslali upozornění na špatný mail, tak jsem to prošvihla platnost mi vypršela :unamused:

bledul díky za info ohledně kaší, určitě vyzkouším :wink:
12. led 2010 v 10:48  • Odpověz
autor
jinak u nás tedy je dost změn v bytě i režimu :slight_smile:

v sobotu jsme v ikee koupili tomíkovi velkou postýlku a začali stěhovat byt..takže my opět spíme v patře (atrová postel v obýváku) a tomík s adámkem sám v pokojíčku..a do obýváku jsm dali původní malou tomovu postýlku,aby kdyby byl adámek ve fázi řvaní,aby nebudil toma...

no a prrvní noc- to začal řvát adam hned v 22 hodin..tak ho honza honem přenesl do obýváku a položil a adam hned usnul...tak ho zase přenesl hned zpět a on spal dál :sweat_smile: :sweat_smile: .. pak jsem ho krmila někdy v 1 v noci a pak spla až d 4.30 a to bylo další kojo...pak ažž spánek do 7...

druhá noc podobná s tím,že ho honza opět přenesl někdy ve 23 k nám do obýváku- tam zase po minutě usnul a spal tam až do půl 1, to jsem ho nakojila, musela kvůli jekotu uložit opět k nám,kde po 5 minutách protestování opět usnul (ale u toma by nemohl být- to by ho vzbudil...) a pak spal až do 7 ...já měl aráno nalitý prsa jako dlouho ne :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

akorát se okolo 5 hodiny stěhuji k tomíkovi-on se vzbudí a já nechci aby tam byl sám a měl pocit,že to má za trest,takže jdu dospat i s ním do pokojíčku- než si tam zvykne sám....

takže pokud to takhlůe půjde dál,tak by to bylo fajn... :sweat_smile:
12. led 2010 v 10:49  • Odpověz
autor
aha,já mám Českou spořku a už dlouho,takže snad mě tam podobné překvápko nečeká...taky bych nemohla bez internetbankingu být....člověk si na to tak zvykne....kor ty,když musíš jet do banky daleko...a ne jen někam s kočárkem pěšmo...
12. led 2010 v 10:52  • Odpověz
bledul, pěkně jste to zařídili jste šikulové :wink:

ani jsem myslím nepsala, že Ondra už drandí ve sporťáku a je mu v něm blaze :grinning: :grinning:
12. led 2010 v 10:55  • Odpověz
autor
no,klárko, my asi udělám sporták o víkendu...včera jsem už na to myslela...jak to bere,že je otočen zády? je v poho? jste šikulky- no bodejt by mu nebylo blaze-najednou tolik místa :grinning: :grinning: :grinning:
12. led 2010 v 10:56  • Odpověz
no právě, on v korbě už fakt řval, byl tam narvanej, tak manžel řek, že to ne a šel to předělat :grinning:
Ondrovi se to moc líbí, vidí ven,i s pláštěnkou je to o.k.
snad to nevadí, že tam šel o 14 dní dřív, zase tolik času tam nepobývá, tak co :wink:
12. led 2010 v 11:00  • Odpověz
autor
klárko,já myslím že v pohodě- pokud mu to nedáš do sedu.... v lehátku taky prcci nebývají v lhu,ale jsou v lehce zvýšené poloze...a jak říkáš- není tam zas tolik času..... :wink: :slight_smile:

včera jsme byli na dvorku s dětmi (máme u domku dvůr,ale zahrádka tam je docela šílená a letos v létě se teprve začala kultivovat,takže tam se s dětmi moc nedalo..ale jak je sníh,tak je úplně jedno co je pod ním a tomík se vyblbnul ve sněhu úplne parádně- nikdo tam necodí,takže jsme mohli blbnout ve sněhu oba a váleli jsme se ve sněhu oba ( i já :sweat_smile: :sweat_smile: ) ...takže poku nás někdo pozoroval z okna,tak se asi popadal za břicho :grinning:
12. led 2010 v 11:10  • Odpověz
jéé to muselo být supr, taky už se těším na další zimu, až Ondra už bude větší a budeme moct blbnout :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2010 v 11:30  • Odpověz
Ahoj holky..

Tak uz konecne mame normalni internet. takze vam jsem du dodat nejake Matovi fotecky.. :wink: :wink:
12. led 2010 ve 14:53  • Odpověz
ritusko, krásné fotečky, Matyášek je moc hezký
12. led 2010 v 15:23  • Odpověz
Tak je tam mate.. Este pak dodam nejake novejsi..

Jinak dneska se teda losos s bramborem nekonal. Nakonec jsem mu dala koupenou, protoze jsem se pustila do organizace a uklizeni spodni koupelny.. Jelikoz topime uhlim a drevem a dole nebyli fukcni dvere, tak ty podelany saze byli vsude.. Teda este jsou, porad nemam hotovo.. tak to jdu dodelat.. zatim ahojky a mejte se krasne..
12. led 2010 v 15:24  • Odpověz
Denis dekujeme :wink:
12. led 2010 v 15:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.