• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
bledul ahoj, no musím říct, že mě Ondra zatím příjemně překvapuje, tak snad mu to vydrží :grinning:
13. led 2010 v 11:11  • Odpověz
čautě letníkovky :slight_smile:

u nás teda taky kaše na noc nijak moc nezměnila to jeho buzení, asi to je spíš zvykem než hladem...každý říkal, až budeš dávat na noc kaši, tak bude spát jako dudek a ono prdlačku kvrdlačku....

holky, pošlete mi trochu toho chtíče :grinning: já jsem nějaká zamrzlá či co, chudák můj drahý, taky trpí :grinning: :grinning:

ludvi - tvá mudra je opravdu "skvělá"... :angry: doufám, že jsi jí to jasně a stručně vysvětlila....jsem zvědavá co pak písneš jak bitva dopadla, samozřejmě nepochybuji, že ty jsi z ní vzešla jako vítěz..... :wink:

o tom Nurofenu jsem včera v TV slyšela, blbé....

na zoubky které ještě stále nemáme jsem zakoupila mastičku na dásně: Mundisal gel, je to podobné jako Calgel...

s tím mražením masa, to je dobrý nápad...asi vyzkouším...
13. led 2010 v 11:18  • Odpověz
bledul ahoj, tak paráda, že odstěhování od mládeže má dobrý výsledný efekt :slight_smile: jen tak dál....

u nás včerejší usínání po dvou docela prima večerech bylo zase blbé....když už jeho pláč v postýlce trval přes 40 minut /každých 5 min jsme k němu chodili/, tak jsem nevydržela a vzala ho do obýváku a tam byl jako pěna a spát šel se mnou až v deset a noc byla klasika, vzhůru tak 3-4x jako obvykle....

bledul, náš prcek měl při posledním měření na 6ti měsících 64cm, teď mi připadá že vyrostl,ale doma jsem ho neměřila, tak nevím...centimetr sem centimetr tam, to je fuk....my jsme oba docela vysoký, tak snad pepi nebude nějaký liliput :grinning:
13. led 2010 v 11:25  • Odpověz
klari, právě, že teď už je to 2 noci, co hodnej není, je vzhůru třeba 3 hodiny v kuse, teď od té půl 9 do 11 aminulou od půl 3 do 6 :frowning2:, nevím jestli je to zubama, nebo něčím jiným, nevypadá to, že by ho něco bolelo, tak nevím.....
bledul, gratuluju, ať to tak vydrží, určitě na tom odstěhování není nic jiného, já bych to udělal taky, kdybych měla kam, ale my nemáme, máme to tu malinkaté. Manžílek je šikovný, to já si včera vyžehlila sama, on se bavil s novým rádiem a dvd do auta :slight_smile:
jj je to ta židlička, o té dřevěné vím, že je dobrá my máme Cam
claudi, s tou kaší mám taky stejný názor, ta nás asi nespasí :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2010 v 11:26  • Odpověz
já po pravdě moc ty skleničky neřešila, na složení jsem se dívala, ale v 6 měsících jsem dávala ty od 4 měsíců atd.....ale na začátek je třeba se dívat
13. led 2010 v 11:28  • Odpověz
teda, koukám, že do těch skleniček nacpou kde co, syčáci :angry: Já se přiznávám, že to složení jsem nikdy nečetla, nějak jsem spoléhala na to, že pokud je tam od kterého měsíce se co smí, tak tomu mohu důvěřovat....Tak si budu dávat taky pozor co tomu našemu pokladu dávám....Ale většinou má domácí papu, skleničku jen sem tam... Dnes už se mu v parním hrnci dělá brambor, mrkev a brokolice....mňam :slight_smile:
13. led 2010 v 11:28  • Odpověz
deni - no to je pochopitelné, že tvůj manžel neodhodí nové rádio a dvd někam stranou a nestoupne si k prknu, tamto je přece moooooc důležité a nějaké nevyžehlené prádlo přece počká :grinning: :grinning:

pepino mi teda taky celkem dost pomáhá,ale jak se drží žehlička v ruce, tak to asi neví :grinning: :grinning:
13. led 2010 v 11:32  • Odpověz
claudi :wink: vyžehlit ho teda nenapadne, ale jinak si nemůžu stěžovat, hodně mi pomáhá a teď když mě trápí bolest zad, tak Vašíka koupe
13. led 2010 v 11:58  • Odpověz
no prostě shrnuto a podtrženo, vybrali jsme si dobře, ale nesmímeje chválit moc nahlas, aby jim to nestouplo do hlavy :grinning:

jsme po obědě a já bych si dala klidně dvacet, ale mládě na to zatím nevypadá....ale až nastane jeho čas spaní, tak šupky dupky a zalomím to taky.... :slight_smile:
13. led 2010 ve 12:32  • Odpověz
claudie ahoj
je ten mundisal gel bez předpisu??
13. led 2010 ve 12:36  • Odpověz
jo, jo, je volně prodejný.... a stál něco kolem stovky
13. led 2010 ve 12:41  • Odpověz
Hezké poledne :slight_smile:

tak jsem dnes dopoledne vařila Lucince do zásoby papáníčko do mrazáku. Teď mi to trošku chladne v hrncích a pak to dám do mističek a šoupnu do mrazáku. Tak zas bude mít na nějakou dobu vystaráno a já budu mít od vaření pokoj :wink:

Dneska je kocour nějakej divnej. Je takovej bez nálady a smutnej. Tak doufám, že mu nic není. Když jsem krájela Lucince maso, tak jsem mu taky kousek dala. Zobnul si jen maličko a zbytek tam nechal (a to u něj není normální, vždycky je takovej věčně hladovej). Před chvílí si mňouknul u dveří do koupelny, tak jsem ho tam pustila a on si tam lehnul k vaně a chrní tam stočenej do klubíčka (jindy se válí rozvalenej v mý posteli). No tak uvidíme, snad se z toho brzy dostane :confused:

Rituš: no nevím nevím, jestli ta kaše na večer pomůže. U nás to má spíš opačný účinek - budí se po ní buď stejně nebo spíš častěji (asi žízní).

Rit: na bolest zoubků mi švagrovka taky doporučovala calgel (to je taková mastička a potírají se tím dásně)

Tak s tím sexem je to u mě v pohodě. Během celého těhotenství jsem si ho užívala (dokonce i večer před porodem) a teď je to taky v pohodě :wink: Nejhorší to pro mě byly první tři a půl měsíce po porodu, to jsem o sexu nechtěla ani slyšet, protože mě to pořád strašně bolelo. Ale od čtvrtého měsíce je to zase super :slight_smile:

klarko: tak to jste dneska taky měli pohodovou noc :wink:

tak Lucince zatím ovoce moc nejede, sní jen tak čtyři lžičky a už u toho blbne a nechce co. Ale časem si taky zvykne. Hlavně že papá zeleninku s masíčkem a kašičku :wink:
13. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
bledulko: tak to je super, tak to i u vás byla klidná a pohodová noc :slight_smile:

bledul: teda ten tvůj Honza je fakt úžasnej. Dan snad za celou dobu, co jsme spolu, neměl v ruce žehličku :confused:

bledul: Lucinka nechce ani pítka. Vůbec neví, co s tím má dělat, jen to žmoulá v puse. Pije vodu fakt jen po lžičkách. Tak se asi naučí rovnou na hrneček a bude to. I když bych chtěla, aby uměla pít z lahvičky s pítkem, protože aspoň na ven je to praktičtější. Tak to budem ještě zkoušet. Teď jsem jí pár dní nechala být.
13. led 2010 ve 12:52  • Odpověz
autor
iluško- ted jsem si vzpomněla- když byl tomík mrně a koulai jsme ho,tak jsem mu dala do vany brčko,aby jako foukal-aby se naučil vydechovat do vody- dělat jako bublinky...a ejhle.najednou jsme ho řpistihli,že tu vodu brčekm saje a pije :sweat_smile: ,takže jsme pak koupili takový hrníček s brčkem zaklapávací...třeba by to časem lucince mohlo taky jít líp :slight_smile:

co je kocourkovi? snad bude v pořádku.... nenastydl?

clagel sem holky na tomíkovi taky aplikovala a bylo to dobrý..a ještě něco,ale to nejdřív dohledám,abych to sem napsala dobře... :wink: :slight_smile:
13. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
autor
jo,tak už vím, je to homeopatikum- chamomilla vulgaris 9CH

tady jak se to má prckům správně dávat
http://poradny.abecedazdravi.cz/homeopatie/chamomilla-vulgaris-9ch

ted jsem ještě našla dobré stránky k homeopatkům
http://www.vseprozdravi.cz/homeopatika-monokomponentni/homeopatika-v-pediatrii.html

na začátku je obecně dávkování a jak ředit a pak níž najdete problém,který máte a druhy homeopatik,které na to jsou.. :slight_smile:
13. led 2010 ve 13:21  • Odpověz
ahoj,

tak zase po pár dnech zdravím!!!
my jsme tady pěkně zasypaný, taky jsou u vás takový hromady sněhu??

claudi – tak co usínání? naučil se to Pepíno? a zkoušíte jen takhle večer neboi v průběhu noci a přes den?
a ten velkej takhle řádí ve sněhu se čtyřkolkou, jo? honza doma nemá, ale s kámošema jezdí nkam k Milovicím do půjčovny a řádí tam někde kolem. když pak vidím ty fotky, je mi z toho vždycky lehce špatně…
koukla jsem na fotky – Pepča byl na Vánoce za fešáka  moc mu to sluší
a co kupované mlíčko, už Pepčovi nějaké zachutnalo???

iluss – s tím naříkáním ze spaní – já jsem někde četla, že už i takhle malé děti mohou mít špatné sny…
mně Ondra brečí vždycky když se probouzí – tedy v noci ne, to s s ebou začne jen mrskat, ale ráno a přes den – je to něco ho pak vždycky utišit…
my jsme taky takhle uspávali – aniž bychom o nějaký metodě věděli, jenže od určitý doby nám právě Ondra začal dělat ty hysteráky – chvilku jsme to vydrželi a pak zkusili tase tu Estivilovu, ale nezabralo to… a teď usíná se mnou… ale tak za měsíc zase najedeme na samostatnost, sice s emu to asi líbit nebude, ale nedá se nic dělat… a v noci tp samé – ani náhodou neusne síám – chce prostě prso… začínám mít pocit, že nakonec bude v noci nejzlobivější miminko Ondra…

jé andul – vy taky chodíte plavat? my jdeme poprvé v pátek – platíme 1800 za 10 lekcí

ritus – teda ten tvůj Maty dostává takovéhle dobrůtky, jo, Mňam lososa, bych si taky dala, ale Ondra si bude muset ještě chvcilku počkat 

bledulko – tak zatím odstěhování kakž takž zabírá, snad to bude už jenom leší!!!
teda a to žehlení – nás by tady to nevyžehlené prádlo dřív zavalilo… tvůj Honza je fakt třída…

klarko – tak vy už jste taky Ondru přestěhovali do svého pokojíku? kdyby to šlo u nás, tak to taky asi uděláme, ale máme málo místností  už aby bylo přistavěno

ludvi – už se máte lépe, to je fajn
a k tomu složení – my jsme od tchýňky dosali nějakou zeleninovou polévku od 5. měsíce – i s kožením bazalka, sůl a atd. – já to složení čtu vždycky a někdy fakt nestačím zírat…
mudra pudra – bez komentáře…
13. led 2010 ve 13:32  • Odpověz
bledulko - já jsem taky pro živit děti (i sebe) kvalitními jídly, ale dám jeden příklad, že i přes veškerou snahu se to někdy nemusí podařit - Honzovo maminka pracuje ve školce a nosí si obědy domů - měli byste vidět, co tam těm dětem dávají - to se kolikrát ani nedá jíst!!! všechno je přesolený a kolikrát mě z toho pálí i celá pusa.... a není to nic jiného než omáčky, knedlíky atd.
plno dětí jedlo poprvé knedlík až tam a tak jim zachutná, tak že i maminka doma ustupuje...

no a docela vám závidím, jak vám prckové papají... u nás obídek problém není - ale ovoce jí Ondra jak kdy a pití už vůbec nechce - zkoušela jsem flašku s nadějí, že si třeba v noci cucne a bude spinkat, ale on chce prostě prso....
už jsem myslela i na to, že s kojením přestanu a bude mít jen flašku, ale zase na druhou stranu by se mi asi v noci nechtělo dělat mlíko...
jenže on je schopný budit se třeba každou hodinu...

jdeme spinkat, tak zatím pa
13. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
Jéžiš, ženský, tak já vás konečně dočtu a pak tu půl dne nejsem a už abych zase dočítala. :astonished:
13. led 2010 ve 13:56  • Odpověz
Ondra zase chrupká, dneska se snaží dohnat, ten včerejšek, kdy přes den nespal skoro vůbec a byl pěkně nepříjemnej :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani a kterej Ondra???? :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2010 ve 14:02  • Odpověz
jani - no jsou ti naši chlapi jak utržení ze řetězu, když sednou na takové stroje...Posledně byl s kamarádem někde v terénu jezdit a on mu pak poslal ne email fotky...No když jsem viděla jak a kudy jezdili, tak mě málem omejvali...no ale musím doufat, že je rozumný a bude na sebe dávat pozor...Já si na ní taky ráda zajezdím, ale nedělám psí kusy jako chlapi :wink:
s tou metodou - přes den jí nepoužívám, to pepi usíná v pohodě....jsem zvědavá na dnešní večer jak to zase půjde či nepůjde...
a neboj, Ondra nebude nejzlobivější mimi, Pepi ho v tom určitě nenechá :grinning:
no to mě překvapuje s tou školkou, já myslela, že tam opravdu musí dodržovat nějaké normy a že musí vařit co nejvíce zdravě... :confused:
a kupované mléko je u nás bez úspěchu...ptala jsem se v pondělí mudra, že jako nechce vůbec UM a on říkal, že některé děti ho prostě nepřijmou, ať zkouším a zkouším a pokud ho chtít nebude i nadále tak se nedá svítit...Zatím ho stejně stále kojím, takže je to v poho...a pak až bude větší a bude dostávat i jinou mléčnou stravu, tak to bude v poho... :wink:
13. led 2010 v 15:07  • Odpověz
claudi - no kde jsou ty časy, kdy Ondra usínal sám jak přes den, tak večer a taky v noci....
já jsem jela na čtyřkolce jenom jednou a docela mě to bavilo - počkej až Pepča povyroste, jak se mu to bude líbit...
taky jsem si myslela, že se ve školce vaří jinak - ale je to fakt příšerný...

ještě jsem mrkla na ftky ritus a deni - kluci jsou fešáci, už jsou z nich velký chlapi :wink:

naše váha z minulého týdne - tedy v 7 měsících je 7250g :slight_smile:
13. led 2010 v 16:03  • Odpověz
jani - no tak to má Ondra váhu dobrou :slight_smile: hlavně že mu chutná a přibírá, to je důležité....Pepi jak mezi pátým a šestým měsícem nic nepřibral, tak z toho jsem byla vyplesklá, ale příkrmy to daly do pořádku :wink:

bledul - malý dotaz :wink: ty jsi používala epi-no, viď? a docela jsi ho chválila, jestli si dobře vzpomínám....Začínám uvažovat, že si ho asi pořídím, páč když si vzpomenu jak jsem tři týdnu po nástřihu nemohla udělat delší krok a ani si sednout, tak mi běhá mráz po zádech...brrrr :angry: :unamused: Je teda dost drahý co jsem koukala na netu, ale asi zainvestuju a pak běda kdyby mě stejně šmikli...
13. led 2010 v 16:17  • Odpověz
Ondra je takový malý červík - teď přibírá 90g týdně - to asi není nijak moc, ale ani nijak málo

claudi - budeš balonkovat ?
13. led 2010 v 16:33  • Odpověz
jani - malý červík :grinning: :grinning:

no začínám právě o balonku vážně uvažovat, ještě mám moře času, ale už přemýšlím co by kdyby.... samotný nástřih mi nevadil, ani šití....ale to potom mě nebavilo, jinak bych snad ani nevěděla, že jsem po porodu....Tak bych ráda, kdyby balonek pomohl a já nebyla zase "invalidní"...
13. led 2010 v 16:48  • Odpověz
bledulko: otevřu koníka a vidím tvoje albíčko :slight_smile: koukám, že adámek už se ti taky staví na kolínka, on už i leze? To lucinka je fakt taková lenoška, ani neleze, ani se nestaví na kolínka :wink:

byla jsem nakupovat ty kaše, ale moc tam toho neměli. Chtěla jsem koupit zas tu rýžovou mléčnou od nestlé (bez příchuti) a neměli ji tam. Tak jsem koupila od Hami rýžovou mléčnou banánovou a pak rýžovou mléčnou s ovocem na dobrou noc. Tak vyzkoušíme a uvidíme. Chtěla jsem koupit bez příchuti, ale žádnou tam neměli.
13. led 2010 v 17:03  • Odpověz
autor
tak jsem hodila pár vánočních fotek :slight_smile:

claudi- balonek byl super...nástřih nebyl potřeba,jen jsem měla asi 1 cm trhlinku na 1 steh-což vzhledem k rychlosti porodu a velikosti adama je pochopitelný..zhojení bylo hned, jen asi jeden den (čtvrtý po porodu)jsem to měla citlivé....

drahý to je,ale já to zase výhodně prodala (i o použité je zájem...já jsem teda byla ráda,že mám nový,ale prodat se tady na koni dá - dlouho mi chodily do IP vzkazy,zda je ještě k mání)
13. led 2010 v 17:05  • Odpověz
autor
iluško- neleze,jen se plazí (myslím tím,že nestřídá ručičku a nožičku levá pravá.) už zkoušel i překážkový sed,ale držel se u něj :slight_smile:
13. led 2010 v 17:07  • Odpověz
claudi: a tu pepiho šmakózní skleničku tam taky neměli. Tak jsem koupila pár skleniček špenátu s bramborem a potom dvě ty větší skleničky rýže s kuřecím masem (od 6M)

tak kuba už je zdá se v pohodě. Už tu zas blbne. Tak měl dopoledne asi nějakou depku, asi se mu stýskalo po kočkách. (ale tento víkend se dočká, v pátek k našim jedeme a budem tam až do pondělka)

jani: Lucince taky to ovoce zatím moc nejede a taky mi nechce nic pít.

claudi: tak snad si pepina UM časem zvykne. Zkus vyzkoušet různé druhy, třeba mu nejede zrovna ten druh, co zkoušíš.
13. led 2010 v 17:12  • Odpověz
bledul: tak toje Áda šikulka. Lucinka se zatím ani neplazí. No plazí, ale pozadu. Místo nožičkama se odstrkuje ručičkama, což má za následek, že leze dozadu místo dopředu.
13. led 2010 v 17:13  • Odpověz
claudi - jestli ses nemohla moc hýbat, tak to s tím balonkem zkus - já myslím, že to docela funguje

bledulko - koukla jsem na fotečky - ta, jak Tomík relaxuje ve vaně, je super :slight_smile: a Adámek už je fakt velký :slight_smile:

iluss - dneska dostal ondra k svačince rýžovou kaši a přidala jsem do toho jablíčko - úspěch to nemělo, takže mu ta kaše asi fakt nechutná, takže já naopak zkusím koupit nějakou s příchutí a uvidíme...
a až Lucinka trošku posílí nožičky, půjde jí to i dopředu :wink:
13. led 2010 v 17:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.