• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
claudi: a co kdybys tu jizvu pořádně promazávala masážními olejíčky určenými pro masáž hráze? To by jí mohlo hodně zpružnit a třeba by nemusela prasknout.

tak dneska mi Lucinka za celý den vůbec nekakala. A to kaká pravidelně každý den kolem desáté hodiny dopoledne. :confused:

taky jsem s laclíkem byla spokojená, ty hadříky, co mi přišly, byly moc hezké. Taky se tam zas musím mrknout, co tam maj nového. I když mám tu teď hodně oblečení a Lucinka stejně pořád tahá to samé - bodýčko a punčocháče.

claudi: vyfoť ho a dej ho do albíčka. No vidíš, já mám lehátko pouze do 9 kg, takže za chvilku bude mít Lucinka útrum. No ona v něm stejně pouze papá (mám ho nastavené do polosedu). Takže až bude Lucinka umět sama sedět, tak jí dám do jídelní židličky a lehátko "zazimuju" (pro další mimi).

jani: tak to je fajn, já se bála, abych to neprošvihla. Už jsem přemýšlela, že bych tam zítra ráno skočila :wink: tak to já nechám tedy na příští týden a půjdem tam spolu s manžou. Abych se s tím velkým nákupem nemusela tahat sama :grinning:

jani: aby pak neměl odřený kolínka, jak bude furt nahatej :grinning:
teď jsi mi připomněla mě samotnou, když jsem byla malá. Já na sobě neměla ráda oblečení, nejraději jsem byla prý nahatá. Tak když mě prý mamka oblíkla, tak jen co se otočila, tak já se z toho vysoukala a utíkala přes celý byt nahatá :grinning: svlíkala jsem se pokaždý a všude :grinning:
14. led 2010 ve 20:04  • Odpověz
mamka se mě dneska ptala, co chci k svátku, tak jsem jí řekla, ať mi koupí pro Lucinku umělohmotný hrneček na bumbání. Jelikož mi pořád bojkotuje lahvičky s dudlíkem i s pítkem, tak jí asi rovnou budu učit na hrneček. Tak jsem zvědavá, jak nám to půjde. Asi s tím začneme, až bude samostatně hezky rovně sedět. Ale jelikož je Lucince už sedm a půl měsíce, tak to bude za nedlouho :wink:
14. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
il - masáže olejíčkem by třeba mohly pomoci, to bych mohla zkusit :wink:

ještě, že ti svlékání pokaždý a všude nezůstalo do teď, to by se manželovi asi nelíbilo, ale ostatním chlapům zase jo :grinning: :grinning: :grinning:

lehátko zítra vyfotím s jeho uživatelem a šoupnu do alba :wink: u nás je v kurzu teda dost, takže jsem se vůbec nerozmýšlela zda zakoupit toto další....to první už je vyprané a budu ho půjčovat do léta pepově sestřenici co se jí nedávno narodila holčička a pak ho zase využiju na to druhé mímo :slight_smile:

neboj, zítra to lucinka dožene a vykaká i ten dnešek :wink:
14. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
claudi: zkus to, myslím, že by to mohlo pomoci :wink: zeptej se v lékárně na ten specielní olejíček

no kdybych se svlékala pouze doma a pouze pro něj, tak to by se mu náááramně líbilo :grinning:

no pokud se zítra vykaká i za dnešek, tak to teda potěš! to abych si vzala plynovou masku. Poslední dobou (jak dávám různé příkrmy), tak to smrdí přímo hororově! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2010 ve 20:59  • Odpověz
autor
ahoj kočky :slight_smile:

moc nestíhám,tak jen rychle...

claudi- jizva mi po nástřihu nepraskla bála jsem se,ale v pohodě vydržela, trhlinka se udělala jinde...
(a to jsem tu jizvu o Tomíkovi měla fakt velkou)

ludvi- super,že mudra moc neprudila,ale stejně ty ejí hlášky...no comment

parní hrnec taky chválím- je úúúžasný a v podstatě vaříme jen v něm (ale to i kvůli těm Honzovým problémům)
a adula z něj ted taky profituje.... :wink: :slight_smile:

jani-ondráška chválím,lezounka :slight_smile:

holky, snad si na vás najdu víc času... ted se hlavně snažím dodržovat toho havlíčka,takže každý den cvičím-když nestíhám,tak jen půl hodiny,když je volněji,tak hodinu...dvakrát týdně posilka,zbytek orbitrek- už ho mám v obýváku místo křesla a křeslo je ve sklepě :grinning: :grinning: takže to tak nějak koordinuju časově...

navíc pořád dodělávám ten pokojík,al esnad to nebude nikdy hotový....

no nic,jdu dělat na zítřek oběd, přijde i švagr (vyvenčí Tomíka) :sweat_smile:

zatím papá a snad se zapojím více... :slight_smile:
14. led 2010 ve 21:13  • Odpověz
Ahoj, holky nevíte něco o tomto?

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=122965&vOffset=0&vGotoLast=1#end

Jdu vás rýchlo dočíst.
14. led 2010 ve 21:38  • Odpověz
Bledulko: teda koukám, že se fakt nezastavíš! A ještě do toho zvládáš fitko! Tak držím palce, ať ho hezky všechno zvládneš :wink:

Ludvo: o tom moc nevím. Nejsem v tom zběhlá. Ale z toho co jsem tam četla, tak nás by se to asi zatím týkat nemělo. Protože tuším většina za loňský rok měla příjem vyšší jak 68tis.
Možná spíš až ten další rok.
14. led 2010 ve 21:51  • Odpověz
Jani, Ondra je šikulka. Chtělo by to nějaké protiskluzy na punčocháče, co?
Tak ti končí pohodička holka zlatá. Ondra bude vyklízet poličky :grinning:. Ale třeba bude hodný a krámovat nebude.
Zítra si užijte plavčo a pak dej vědět, jak se Andrému líbilo.

Il. dneska Matějda zkusil přesnídávku z DM banán s jablkem a moooc mu chutnala.
Tak alespoň něco.

Claudi, nechci tě zrazovat. Bledulka určitě ví o čem mluví. Má narozdíl odemne s Epinem zkušenost.
Hezky pěkně balónkuj, masíruj a bude všechno určitě OK. Jinak z mé zkušenosti : čím víc porodů, tím lepší rekonvalescence. Nic jiného ti ani nezbývá :slight_smile: .

Bledulko, tak jak se vyživuješ? A jak se cítíš? A kdy jdeš zase k týpkovi na kontrolu?
14. led 2010 ve 21:56  • Odpověz
Ájo, já zapomněla, že jste všechny měly mateřskou...
Budu se muset zeptat někde jinde.
14. led 2010 ve 21:58  • Odpověz
ludvo: a ty jsi neměla mateřskou?
14. led 2010 ve 22:06  • Odpověz
autor
ludvi- manžel myslím loni na mě slevu uplatnoval..na mě a na toma...ale jak přesně to bylo,kolik to dalo a jak se to dělalo vůbec nevím (vyúčtování mu dělala kolegyně v práci)
letos jsem měla mateřskou,tak asi nic...

ludvi- díky za optání..no cítím se asi líp-nějak nemám zácpu,nejsem tolik nadmutá ..
unavená zatím jsem,ale bodejt ne s dvěma dětmi a s nočním vstáváním (jo-s tím lezením k adámkovi z patra máš pravdu-to je fakt opruz,ale to se nedá nic dělat :slight_smile: )
dnes mi zrovna volali a jdu na kontrolu 22.2. tak snad se tam něco pozitivního ukáže :slight_smile:

o a dnes jsme ještě strávila dvě hodiny na endokrinologii- dozvěděla jsem se,že se mi štítnice vrací do normy (samozřejmě jen s lékama,ale zaplatbůh za to,že se snad našla vhodná dávka), vyfasovala jsem recept a dozvěděla jsem se,že docentka můj případ použila do přednášky pro výuku mediků :grinning: :grinning: :grinning: naštěstí honza hlídal děti,takže jsem nemusela dětinky tahat mezi nemocný...a nemusela honit tomíka po chodbách a rotit ho,aby nepovykoval :sweat_smile: :sweat_smile:
14. led 2010 ve 22:09  • Odpověz
ono hlavně těch 68tis a víc jsem si vydělala z výplat z práce než jsem nastoupila na mateřskou (na mateřskou jsem nastupovala v polovině května)
mám jen manžovi do práce sehnat potvrzení ze mzdovky naší firmy, že neuplatňuji nárok na slevu na dítě (aby si to mohl uplatnit on) či tak nějak podobně. Já se v tom fakt moc nevyznám.

Ale švagrovka říkala, že příští rok už si mě manžel bude moct odečíst a prý nám pak něco vrátěj, tak to bude asi ono, o čem jsi psala.
14. led 2010 ve 22:10  • Odpověz
bleduko: a jak zvládáš jíst ty velké porce jídel, když jsi byla zvyklá na malinkaté porce? :wink:

tak to je fajn, že už máš štítnici v normě :wink:
14. led 2010 ve 22:11  • Odpověz
Nee, já měla pouze rodičák. Teda pouze, pro mě je to docela velkej příjem. Před tím jsem nebrala nic.
Byla jsem taková příživnice :wink: .

Jo a dneska jsem zjistila, že máme doma závisláka. Přijela mamina, tak jsem si plánovala, že si dojdu nakoupit a prdlačku. Matějda ke mně natahoval ručičky až mi bylo mamči líto. Jak jsem ho teď 14 dnů jenom chovala, tak nechce usínat sám. No prostě další mamánek...

Il. jdu do postele. Snad jednou se mi podaří zalézt dříve než po půlnoci :astonished:
Dobrou...
14. led 2010 ve 22:14  • Odpověz
ludvo: no předtím jsem lucince zkusila kupovanou skleničku ovoce a tu celkem baštila. Teda ne že by se po ní mohla utlouct, ale neodmítala to tak striktně, jak normální čerstvé ovoce, co jí dělám.
Ale nechtěla jsem jí na ty skleničky moc učit, protože jsou fakt děsně drahý. A chtěla jsem, aby si zvykla na čerstvé ovoce. No uvidíme ještě pár dní. ona si taky zvykne. Doma asi pět ovocných skleniček od Hami mám, tak jí jednu zase zkusím dát, aby měla změnu. ¨
Mám doma i několik skleniček Hamánka, ale toho mi nebaští vůbec, ten jí nejede.
14. led 2010 ve 22:14  • Odpověz
ludvo: no jak jsem šla v úterý ke gyndařce na prohlídku, tak jsem malou taky nechala u našich. No prý jak jsem odešla ze dveří, tak malá prý spustila obrovský řev (já jí takovou neznám, mě doma nepláče, ale to je asi tím, že já jsem pořád s ní :wink: ) no a řvala prý dost dlouho. pak se z toho unavila a usnula mojí mamce na rameni. No jenže pak zazvonil telefon, malá se lekla a spustila zase obrovský řev.
Až mi jí pak bylo líto, že jsem jí tam takhle nechala. Je to taky takový mamánek :slight_smile:
14. led 2010 ve 22:17  • Odpověz
autor
ludvi dobrou :slight_smile: snad tě máta nechá odpočinout :wink: :slight_smile:

il- no,já jsem si na ty porce asi zvykla a i na to časový rozložní,protože dnes se mi přesně u doktorky hlásil žaludek,že už měl dostat další porci...to jsem předtím neznala...to jsem fakt snědla ráno jogurt na stojáka, pidiporci na oběd a spíš to dohnala večer... ted hezky pravidelně a hlavně fakt zdravě...dvě porce ovoce denně, minimálně dvě porce zeleniny denně, dost piju, dostatek bílkovin (furt jím maso nebo mléčný výrobk) ...jako docela v pohodě...

il- sklenky lezou do peněz,co? neboj,pak lucinku na čerstvé naučíš-dej tomu čas :slight_smile:
14. led 2010 ve 22:19  • Odpověz
jj taky jsem si říkala, že za tu skleničku by měl půl kila banánů
určitě je lepší ovoce čerstvoučký, to je jasný.

tak a teď už fakt jdu. čauky
14. led 2010 ve 22:25  • Odpověz
ludvo: dobrou a přeju klidnou noc!

no právě, ty skleničky jsou strašně drahý a hlavně čerstvý ovoce je prostě čerstvý ovoce. To jí nějaká sklenička nenahradí. No budu to trpělivě zkoušet a uvidíme. Zeleninku zpočátku taky nechtěla a jak si na ní teď šmakuje. Ona asi moc nemusí tu sladkou chuť. Jak jsme měli tu rýžovou kaši bez příchuti, tak tak nebyla tak sladká a šmakovala jí. Teď mám rýžovou s banánovou příchutí a ta je fakt dost navoněná a je taková dost sladká a ta jí moc nejede (mě taky ta banánová moc nejede). Musím zas sehnat tu bez příchuti.
14. led 2010 ve 22:31  • Odpověz
tak já se taky loučím, dobrou!
14. led 2010 ve 22:53  • Odpověz
autor
pěkný den :slight_smile:
právě mám úúplný klid- adámek spinká a Tomík je s "ejkou " neboli strejdou (honzův brácha) venku- strejda ho vzal do mořského akavárka na rybičky :sweat_smile: :sweat_smile:

ještě k tomu epinu-pro claudi- no asi se to stát může,že praskne i jizva-taky jsem se toho bála...ale minimálně já jsem příklad toho,že to nemusí tak být..mě přišla jizva spíš tuhá- není tak pružná,takže to místo nemůže povolit ve smyslu roztáhnout se jako kůže... nemasírovala jsem,tak nevím,jak hodně by masáž pomohla...no uvidíš sama...

jak píšete o tom lehátku- my máme ani nevím na kolik kil,ale mám ho jen na krmení adámka-jinak tam být nechce a chce se radši plazit atd... no a včera se do ně usadil Tomík...se v něm houpal jak v křesle a měl v ruce časopis :grinning: :grinning: :grinning: ..tak jsem ho hnala... :wink: ale naštěstí vydrželo
15. led 2010 v 11:25  • Odpověz
autor
jani- tak co plavání, jak se ondráškovi líbilo? docela ti to závidím, adámek má zatím bohužel smůlu- s dvouma dětma to jaksi nejde... tomík si t vždycky užíval a moc ráda na to vzpomínám...
15. led 2010 v 11:28  • Odpověz
autor
andulko- co domeček- nebudou nějaké fotečky? musíš být ale asi úplně vyřízená,ne, doufám,že občas relaxuješ.... :wink:
15. led 2010 v 11:29  • Odpověz
autor
ludvi-jak dlouho ještě budete vlastně cvičit? ted čtu o tom iglů- holkym teda to je fakt síla s tím pastákem...ach jo...člověk by chtěl být tolerantní a mít pochopení,ale odsud posud... a pro tebe je to asi určitě o strach .... má smysl si na ně stěžovat a nebo ne, a jak to,že maj vycházky bez dozoru? :confused: pokud dlají vylomeniny,tak bych je "venčila" jen s dozorem a ne j pouštět samotné,to je "vo hubu"-kdy jim rupne v hlavě a vyvedou něco horšího...

deni- vašíček už se umoudřil se spinkáním? a jak se líbí plavání vám? budete mít pak někdy podvodní focení?

koukám,že ted jedou příkrmy a kašičky a tak to se asi moc nepřidám do diskuz..máme oblíbené ty hami co jdou dobře pít i z lahvičky a příkmy zatím vařím..a stejně adula moc nejí,takže teprve ted zavedu brokolici...(dnes bude mít premiéru) ovoce zatím nezkoušel, zkouším co týden novou věc...takže na něj dojde až časem...

ááááá,mladý pán se vzbudil...no nestihla jsem vše,ale aspon něco..zatím papá :slight_smile:
15. led 2010 v 11:37  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile:

tak jsem dnes dopoledne byla v Tescu pro ty zlevněné kaše a přesnídávky (skleničky). Tak jsem z toho byla docela zklamaná, celý regál prázdný, skoro nic tam neměli! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Chtěla jsem tu rýžovou kaši bez příchuti od nestlé, tak tu tam samozřejmě neměli. Tak jsem aspoň koupila rýžovou s příchutí meruňky a s příchutí maliny. Doufám, že nebudou tak navoněné jako ta banánová. Ale na druhou stranu mě napadlo, když si zvykne na ty kaše s příchutí ovoce, tak třeba do ní nějaké to samotné ovoce pak dostanu.
No a pak jsem koupila pár skleniček - nějaké ovocné a pak nějaké obídky (rýže s kuřátkem a zeleninou, brambory s kuřátkem a zelninou apod.)

Takže něco málo jsem pořídila, ale zrovna to co jsem chtěla a pro co jsem tam šla, tak tam neměli.
15. led 2010 ve 13:02  • Odpověz
bledul: já dávám skleničky tak jednou (maximálně dvakrát) týdně (aby si na ně hezky zvykala, když pak někam jedeme). ovoce mi samotné nebaští vůbec, dnes jsem do ní nedostala ani jednu lžičku. Tak jsem pak rezignovala a dala jí ovocnou přesnídávku od hami a tu mi celkem spapala, sice z toho nebyla moc nadšená, ale aspoń neremcala.

Tak ať adámkovi brokolice chutná. Lucince zpočátku moc nejela, ale teď je po ní celá divá :wink:
15. led 2010 ve 13:04  • Odpověz
Tak já se pomalu loučím. Jdu balit a za chvíli vyrážíme k našim na víkend. Přijedeme až v pondělí odpoledne. Tak přeju všem maminkám a miminkům hezký víkend :slight_smile:
15. led 2010 ve 13:38  • Odpověz
ahojky holky a mimísci :slight_smile:

tak já musím toho našeho kluka buka pochválit alespoň za jídlo, když už nemohu za spaní :grinning: šmakuje mu poslední dobou všechno a jí pěkně.... ovoce čerstvé i ve skleničce, zelenina taky vařená i kupovaná a na kaše si taky zvykl.... :slight_smile: Dokonce i včera mě překvapil, protože jak jsem koupila Nutrilon a on ho nechtěl pít, tak jsem si říkala, že ho přece nevyhodím, když už jsem za tu pikslu dala přes tři stovky...koupila jsem tedy kaši, která se se připravuje z vody, MM nebo UM a že ten nutroš do ní právě zdělám....ale měla jsem obavy, že mladý pán můj skvělý plán zhatí a kaši nebude chtít....a on mě překvapil a baštil až se mu dělaly boule za ušiskama :grinning: no tak alespoň nějaké pozitivum :grinning:

iluš- užijte si víkenda u vašich :wink: Hmmm, to je škoda, že jsi v tescu nepořídila co jsi si plánovala, ale alespoň něco jsi ukořistila... :slight_smile:

bledul - jsi dobrá s tím cvičením, já nevím zda bych měla takovou vůli :slight_smile: ale ty to zmákneš, jsi borec ledoborec :sunglasses: Tak já teď vůbec nevím s tím Epi, zda do toho jít nebo ne...Asi to nechám chvíli uležet a později se rozhodnu...

ludvi - tak jako říkáš, že až půjdu rodit tak popáté, tak že bude poporodní rekonvalescence lážo plážo? :grinning: :grinning:
matějda začíná mamánkovat? to naše zvířátko taky vystrkuje růžky... třeba si hezky hraje, když je s taťkou a stačí abych prošla kolem, on mě zmerčí a už začne koncert aůůůůůů :grinning: :grinning:

bledul - švára je hodnej, že si vzal Toma a ty jsi měla chvíli jen na sebe, když Adulík spinkal :slight_smile: Mohl by chodit častěji, viď? :wink:

prcek je teď taky mimo dům, tchýňka si ho vzala chvíli ven, tak jsem si zatopila a sedím tu jako truhlík a čučím do PC místo abych vytvářela nějaké hodnoty, se mi ale nechce, tak na to dlabu :grinning: :grinning: :grinning:

a taky jsem si říkala, že si nebudu kupovat žádné nové těhu věci, že jich mám dost a stejně jsem neodolala a objednala tuniku s dl. rukávem co má na bříšku otazník a pak tričko na ramínka a to má na bříšku obtisk chodidel, no přece ale jen proto, aby to druhému mimi nebylo líto, že maminka neměla nic nového na sebe :grinning: :grinning:
15. led 2010 v 15:51  • Odpověz
Ahojka,

Claudi, máš recht. Těhulkování je vyjímečná příležitost koupit si něco hezkého na sebe :grinning:
To tričko s ťapičkama se mi taky moc líbilo. Ale pak na něj nakonec nedošlo. No vidíš, a už si ho nekoupím...

Pan Matějíček prostě spát nebude a nebude. Asi se mu taky líbí Krausík čico. Prostě tady s námi bude koukat a kecat nám do toho. Velký děti se chystají do pelechu a tenhle nejmenší má oči oooobrovský.
Dneska se začal jakoby píďalkovat. Dělá taky ty sexy pohyby jako Adámek. Chtěl by se plazit, ale moc mu to nejde, tak se točí alespoň do kola.

Bledulko, to musí být docela příjemný pořád jíst. Mám to jako ty, ráno se letmo nasnídám, v poledne se něčím odbydu a večer se nacpu a cpu se až do půlnoci :angry: . Fuj.
Ale to cvíčo, to bych teda nezvládla. Nejsem moc sportovní tip. Je vidět, že to zvládáš na výbornou, klobouk dolů.
A co žlučník, už máš pokoj?

Budeme cvičit dokud se Mates nerozleze a pak už možná konečně skončíme. Spíš mám problém s tou fyzioterapeutkou. Ta naše jde do penze a nové nechce pojišťovna podepsat smlouvu. Takže nakonec nemáme s kým cvičit. Sice ten civk co cvičíme můžu cvičit sama, ale přece jen bych ráda nějakou kontrolu a konzultaci. No nějak to dopadne.
15. led 2010 ve 21:46  • Odpověz
ahojda :slight_smile:

Ludvi - Matějíček včera nechtěl spinkat? Tak dnešní večer zase nechce spát Pepi, sice už po koupání usnul, ale vzbudilo ho kakání, tak jsme dělali bobky a on se u toho nějak moc probral a teď tu se mnou čučákuje...

s tou fyzio je to blbý, snad se s pojišťovnou dohodne a vy k ní budete moci docházet, držím palec :wink:

jsem slaměná vdovice, taťka má mejdlo z práce a i s noclehem, takže se nám vrátí až zítra...no co, se budeme s pepinem v posteli alespoň pořádně rozvalovat....Dneska jako mladík strašil už od šesti od ráno, tak doufám, že se to zítra nebude opakovat a trochu si přispíme :wink:
16. led 2010 ve 21:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.