• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
autor
ahoj maminky :slight_smile:

nějak nestíhám, Tomík má nějaké vzpurnější období a prudí i v noci...adámek zácpuje,ale konečně dnes otvíral pusinku na příkrmy-už bylo na čase..

já včera měla depku,že nezhubnu (a zatím nehubnu,ale cítím se jinak Ok) a dnes mě dorazilo pár jobovek od mých rodičů,ale tím už vás vůbec zatěžovat nebudu...
ještě že mám to moje zlatíčko Honzu,který mě podrží

ale jinak dobrý, akorát jak píšu mám pořád co dělat )ale to nejsem sama- to vy všechny také :sweat_smile:
jinak adámek se pokouší už klasick lézt- střídáním ruka-noha-ruka-noha...ale asi na to ještě nemá sílu-občas pak poklesne atak se opět jen plazí... taky občas vyšvihne pokus o překážkový sed...ale zatím stále jen pokus...jen to jídlo mu zatím nešmakuje....

chtěla jsem vás dočíst,ale opět tu prudí Tomík (ano, čtete dobře,stále jště nespí-ač byl uložen už před 20.h )
takže jdu zasahovat :wink:

zatím papá...
19. led 2010 ve 21:32  • Odpověz
Ahojda ve středu.

Tak já teda musím Víťulínka moooc pochválit, protože už druhou noc po sobě spal až do rána. :dizzy_face: Tak a jestli jsem to teď zakřikla, tak si dám přes hubu. :angry:

Bledul, jak můžeš vědět, žes nezhubla,když mášváhu v Jilemnici. Takže žádný stresy, kočko! Tomík zlobí? To není snad ani možný. A Adámek je teda šikula pohyblivá, to se mu musí nechat. :slight_smile:

Vítek tak jako "lezoplazí." Lezení mu jde nejlíp v naší manželský posteli a jinak to tak spojuje. Ovšem rychlost už má pořádnou. :sweat_smile: :grinning:
Založila jsem mu nové albíčko, tak můžete kouknout na naše Vánoce a tak. :wink:

Claudi, kadeřnici trošku závidím. :sweat_smile:
20. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

teda dneska je venku nádherně! :slight_smile: krásně modrá obloha a svítí sluníčko! škoda, že musím vařit. Jinak bych vyrazila s malou ven na prochajdu už teď dopoledne. Ale manža přijde odpoledne hladovej z práce, tak nemůžu mít přece plotnu studenou, když jsem celý den doma. :wink:
Tak snad to počásko vydrží až do odpoledne, až půjdem Danovi naproti na nádraží.

Dneska dopoledne byla Lucinka nějaká mrzutá, vůbec nemohla zabrat (na spinkání) a pořád plakala. Jestlijí zas trápí zoubky či co :confused: Nakonec ale usnula (ucumlala se u prsa) a už spinká hodinu. Doufám, že ještě nějakou dobu bude chrnět, abych to stihla dovařit.

Deni: tak to je dobře, že se Vašíkovi plavčo líbilo :wink: Teda já vám tak závidím, taky bych vyrazila s malou na plavání, ale u nás je to dost drahý a není to tu u nás prý nic moc.

jeee, claudi, tak o kadeřnici už mluvím nějakých pár měsíců a zatím jsem se tam nedostala. Ale už se sebou taky budu muset konečně něco udělat. Byla jsem tam naposledy těsně před porodem.

bledulko: to je dobře, že se Adámek už rozpapal.
Teda koukám, že se fakt nezastavíš.
S tím hubnutím se netrap. Ono si možná teď myslíš, že nehubneš, ale počkej až uvidíš ty hodnoty na konci toho tvého hubnoucího programu. Určitě tě to dost překvapí :wink: Když dodržuješ přesně ten Havlíčkův harmonogram, tak se to ve výsledcích určitě ukáže :wink:
20. led 2010 ve 12:03  • Odpověz
Tak jsem to zakřikla a prďolka se probudila. Ale naštěstí už vypadá v pohodě (asi se z toho vyspinkala) a hraje si na dece na zemi s hračkama :wink:

Andulko: krásný fotečky! :slight_smile:
20. led 2010 ve 12:12  • Odpověz
ahoj holky,

u nás je taky sluníčkově....Teď jsme doma, ale dopo jsme se venčili :wink:

bledul - máš kolotoč, co? mě to bude čekat od léta, tak už se na to psychicky přopravuji taky :wink:

andul - pěkný fotky, Vítek je krásný plaváček :wink:

iluš - jsi pilná hospodyňka, že manžílkovi takhle vyváříš....u nás je dnes jako menu "vylepšená" polévka z pytlíku.. :grinning:

přišli mi dnes ty objednané těhu hadříky....jsou fajn...tak zítra do poradny mohu jít v novém :wink:

dítě protestuje, že se mu nevěnuji, tak ho jdu zabavit....
20. led 2010 ve 12:31  • Odpověz
Tak máme stejný problém jako u bledulky. Lucinka se nemůže vykakat :frowning2: chudinka dneska tlačila a tlačila, úplně u toho zrudla, začla si u toho pomáhat řvaním, aby jí to šlo líp a nakonec silou vůle vytlačila dva maličkaté bobečky (takové tvrdé kulaté, vypadalo to jak kozí bobky). Tak asi nastolíme trošku tekutější stravu a hlavně bez banánů.
Nemáte nějaké tipy, co pomáhá proti zácpě? nějak se mi ještě nechce jí dávat švestkovej kompot (je na to malá) a švestky u nás nemají.

claudi: jj, dneska jsem doma vyvařovala, ale udělala jsem toho víc, tak mám aspoň vystaráno na dva dny, takže zítra dám nožky nahoru a mám veget :grinning:
20. led 2010 ve 13:48  • Odpověz
Iluš, zkus švestkovou šťávičku od Hippu. Já jsem si ji jednou koupila na žízeň a je moc dobrá.

Já se musím pochválit, protože jsem dnes taky vařila. Uvařila jsem Víťovi dvě kuřecí stehýnka. Z vývaru dostane malej polívečku (přidala jsem do vývaru zeleninku, kterou jsem pak rozmačkala na drobno) a masínko namixuju k bramborám a pod. A zbytek kuřátka jsem upekla. Ňaminky ňam.

Iluš, co jsi vařila? Hoď sem nějak tip.
20. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
no Andul, jsi šikovná.... pěkně kuřátko pro celou rodinku :slight_smile:

il - Vše nejlepší k Tvému svátku, kočko! :slight_smile:

dala jsem si hodinku spánku a jsem jako znovuzrozená, paráda...to jsem přesně potřebovala.... :wink:
20. led 2010 ve 14:29  • Odpověz
andulko: vidíš, to mě nenapadlo :wink: švestkovou štávičku koupím.

já jsem dnes vařila kuřecí vývar se zeleninou a domácími nudlemi a pak zeleninové rizoto s kuřecím masem. A o víkendu se chystám na bramboráčky s masovo-zeleninovou směsí.
20. led 2010 ve 14:32  • Odpověz
claudi: díky :wink:
20. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
il - v mojí chytré knize o miminku doporučují na zácpu jídla s vysokým množstvím vlákniny: švestky, meruňky, hrušky... a dostatečné množství tekutin (ovocných šťáviček, ne mléka)...
tak držím palce, aby se lucinka brzy vykakánkovala :slight_smile:
20. led 2010 ve 14:34  • Odpověz
ahojky

procházka po sluníčku byla fajnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Onrovi se taky líbila už přes hodinu spí venku v kočáru :confused: :confused: :confused:

iluss připojuji se ke gratulaci, vše nejlepší :wink:

andul koukla jsem na fotečky, tak v koši na prádlo je pěkná :grinning:

hele čím dostáváte dolů fleky od mrkve, něco se mi vypere, ale na něčem to zůstává, tak nevím jestli použít savo, Vanish moc nepomáhá a peru na 40, bojím se, aby se mi ty věci nesmrskli :sweat_smile:
20. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
iluss teď jsem si uvědomila, že na to pomáhá odvar z ovesných vloček, ale nevím jestli to do Lucinky dostaneš :grinning:
20. led 2010 ve 14:40  • Odpověz
andul včera jsem zapékala brambory se zeleninou a salámem, v pondělí jsem dělala těstoviny s kuřecím masem, zelenými fazolkami a smetaně a dneska něco vymyslím z listového těsta asi slaný koláč z rajčat :wink:
20. led 2010 ve 14:42  • Odpověz
klarko - já co mi nepustí na 40 tak dávám prát na 60 a zatím se mi nesmrsklo nic.... fleky mám jen na některých plínkách co používám jako bryndák a ty mám na to vyřazené, takže na nich to neřeším....
nevím jaký Vanish používáš, já mám nějaký oxi action inteligence plus, je s rozprašovačem a zatím mi na všechno zabral... :wink:
20. led 2010 ve 14:45  • Odpověz
jé klari, ty těstoviny s kuřecím a fazolkami to zní dobře...jak to děláš, docela bych to zítra udělala... :wink:
20. led 2010 ve 14:47  • Odpověz
claudie, zkusím koupit jinej druh Vanishe a i to Savo a uvidíme jak to dostanu dolů, zkusím vyprat na 60 :wink:

těstoviny klasicky uvařit, já to teď dělala z grilovaného kuřete (zbytek) ale i z normálního to jde, na máslo kuře, fazolky, grilovací koření, sůl, pepř, nakonec přidat smetanu ke šlehání a trochu povařit, zamíchat do těstovin, rychlá a výborná večeře či oběd, Dobrou chuť :grinning:
20. led 2010 ve 14:51  • Odpověz
claudi: no meruňky dnes dostala k dopoledne svačince. Ale dostala k tomu i banán, takže se ten účinek meruněk vlastně vyrušil. Tak zítra dám pouze jablíčko s meruňkami.

klarko: fleky od mrkve se mi zatím nepodařilo ničím vyprat. Takže mám pár !"papacích" plínek a když Lucinka papá, tak jí tou plínkou omotám a aspoň se mi neušpiní. Té plínky mi pak není líto tolik, jako zničenýho bodýčka.
20. led 2010 ve 14:52  • Odpověz
pleny mám vytříděné tři a dva bryndáky, ty neřeším, pak je hodím do Sava, ale asi na třech bodýčkách mi to zůstalo, tak z těch bych to ráda dostala dolů :wink: Ondra u jídla dělá psí kusy, takže to občas neuhlídám, a taky nás neopustilo to blinkání, tak občas jsou fleky i z toho, ale ty jdou lépe vyprat :slight_smile:
20. led 2010 ve 14:55  • Odpověz
dík za recept, určitě v nejbližší době vyzkouším.... :wink: už teď mám na to chuť....
20. led 2010 v 16:49  • Odpověz
tak jsme se vrátili z prochajdy, dneska tam bylo fakt nádherně!!! :slight_smile:
a říkali ve zprávách, že už je letos po sněhu, takže už by mohlo být takhle hezky i nadále.
20. led 2010 v 17:14  • Odpověz
iluss, kéž by měli pravdu já už sníh fakt nechci :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
20. led 2010 v 17:20  • Odpověz
il - já slyšela, že ještě o víkendu má docela sněžit....tak nevím :confused:
20. led 2010 v 17:23  • Odpověz
Iluš, já jsem taky slyšela, že má o víkendu ještě dooost sněžit. :confused:

Klárko, receptík vypadá skvěle asi to příští týden vyzkouším. Mňam. :slight_smile: :wink:

Claudi, tak ještě chvilku a Pepínkův sourozeneček se začne v bříšků ozývat. :slight_smile: Víš, že Ti to trochu závidím. :sweat_smile: To těšení se na bublinky. :dizzy_face:
20. led 2010 v 19:04  • Odpověz
andul - no na to se taky těším a vůbec na celé to těhulkování.... :slight_smile: ale pak už to bude asi pěkný kolotoč :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 19:45  • Odpověz
Zrovna jsem se Ti, Claudýsku, koukala do alba, jestli tam nemáš fotky bříška a nic. :confused: A jak jsem koukala na ty fotky, tak mě napadlo, že jsem se Tě chtěla zeptat, jak to vypadá v tom Tropicl island? Vyplatí se to na den? Jak je to tam případně s přespáním? A co dětičky? S jak velkýma se tam dá? Dost mě to totiž láká. Ale nejdřívasi zkusíme Babylon v LB. :slight_smile:
20. led 2010 v 19:52  • Odpověz
andul - jsem hrozná, ještě jsem druhému mimískovi nezaložila album...jsem ostuda, ale snad to brzy napravím :wink:

nám se v Tropicu moc líbilo, my spali přímo na té pláži na dřevěných lehátkách, vezli jsme si karimatky, deky, polštářky a spacáky, takže se spalo docela fajn.... Byli tam rodiny i s dost malými dětmi (opravdu třeba i s 2měsíčními) a v pohodě...Ty nejmenší chrupkali v kočárku, ty větší s rodičemi taky na těch lehátkách.... :wink:

právě asi před měsícem tam jeli naši známí, mají dvě holčičky /3 a 1,5 roku/ a oni si zarezervovali spaní v chatkách /je tam možnost přespání v dřevěných chatkách nebo stanech, přímo v tom areálu, určitě to všechno najdeš na jejich webu/ a říkali, že jestli tam ještě někdy pojedou, tak budou spát jako my na těch lehátkách, že v té chatce je děsné vedro...

já bych se toho nebála, ale je pravda, že od nás to jsou jen tři hodiny cesty a pokud něco, tak můžeme jet kdykoliv domů.... vy to máte krapet dál....
20. led 2010 ve 20:18  • Odpověz
taky jsem si zrovna nedávno vzpomněla na claudinku, jak byla v tom německém aquaparku. Všude na něj teď vidím reklamy.

andulko: moje kamarádka je taky těhotná a čeká miminko ve stejném termínu jako já. Tak je to takový hezký všechno si to tak napůl připomenout a zopakovat :wink: (už cítí pohyby - to já je začla cítit až v únoru)
docela dost mi to bříško pořád chybí. Už se strašně moc těším na další těhulkování, ale nejdřív si počkám, až Lucinka trošku vyroste :wink: (aspoň až bude chodit a mluvit)

andulko: v babylonu v Liberci je to úžasný. My tam byli s manžou na týden na dovolené, tak jsme do toho babylonu šli v týdnu, kdy tam bylo nejmíň lidí a měli jsme to tak skoro celé pro sebe! (o víkendu je to tam k prasknutí)

i když to německo mě taky dost láká. Ale asi počkám, až prcek ještě trošku povyroste. Možná bychom tam mohli na podzim, až bude ťapkat.
20. led 2010 ve 21:17  • Odpověz
Ani jsem vám nenapsala, co se mi odpoledne stalo v jednotě. Šla jsem nakoupit pár věcí, no a paní co tam pracovala (prý vedoucí), tak mi řekla: "sem s tím kočárkem nemůžete, nechte si ho u dveří, tady s ním budete akorát překážet". Takže podle ní bych měla nechat Lucinku v kočárku u vchodových dveří, kde na ní od regálů vůbec neuvidím a kde mi ji klidně kdokoliv může ukrást a odjet s kočárkem nepozorovaně ven, zatím co já bych si klidně nakupovala.
No tak to mě pěkně naštvala, že jsem nakonec odjela a už mě tam neuvidí.
Fakt to nechápu, že některé obchody nepouštějí dovnitř kočárky. Kdyby to tam bylo malé a měli tam málo místa, tak neřeknu, ale tohle byl velký obchod s velkými uličkami. No a když tam můžou lidi s nákupními vozíky, tak nechápu, proč bych tam nemohla já s kočárkem (který je stejně velký, možná i menší jak nákupní vozík)
20. led 2010 ve 22:43  • Odpověz
ahoj maminky :slight_smile:

Iluško - no to by mě taky naštvalo, přece nencháš malou bez dozoru! :angry: :angry: Ta "vedoucí" je asi stará zapšklá panna a nemá děti, ne? Už bych tam nechodila...teda snad máš možnost chodit jinam...
Jsou daleko menší obchody, kde ten kočár fakt překáží a nikdy jsem se nesetkala s tím, že by tam maminku s kočárkem nepustili.... To je fakt někdy na ránu, lidi jsou divný - některý... :unamused:

taky jsem nedávno viděla reklamu v TV na ten německý aquapark...a už mohu jen vzpomínat :wink:

dneska jsem byla v poradně, mimi je v pořádku a já též... Mudra ho přeměřila a usoudila, že asi bude správný ten druhý termín (31.7- dle ultrazvuku a ne 21.7.- ten byl dle PM), tak to musím v pase předělat....)

jinak je venku docela zima, jsem ráda, že jsem doma v teploučku...oběhala jsem si pár obchodů a už zase dlouho nikam nemusím....
21. led 2010 v 15:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.