• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj claudi,

tak super zprávičky z těhu poradny.

U nás taky kosa jako v Rusku. Jsem měla omrzlou hubici než jsem dojela do školy. Auto mi ukazovalo 6 pod nulou :frowning2: . Já chci jaroooooo'!!!!!

Il, ta vedoucí je fakt na ráno.
U školy máme Billu debilu a je tak malá, že se tam nevejdu s kočárem mezi regály. Jenda musí děla chůbičku. Samotný kočárek bych venku nenechala.
21. led 2010 v 15:38  • Odpověz
Dobré odpoledne,

mně snad šálí zrak - nikde nikdo?
Holky, že já si včera rovnou nenafackovala. Víťa sice celou noc spinkal, ale protože prospal i celé včerejšídopoa odpoledne, usnul až kolem půl11h. :confused: Do té doby brebentil, plakal, vztekal se a pod.
Takže dneska ho držím vzhnůtu jakjen to jde, aby spal večer. :grinning:

Iluš, to je teda blbý s tím nákupem. :angry: Do velkých obchodů jezdím bez problémů a když musím do něčeho menšího, tak se většinou zeptám. Ale už se mi taky stalo, že bych se fakt nedostala přes pokladny, tak jsem si dala kočárek ke kase a poprosila pokladní, aby mi na něj dohlídla (právě,aby mi s Vítkem nikdo neujel). Rychle jsem si oběhla obchůdek a bylo. :slight_smile:
V Babylonu jsme byli s Tomem asi před 3mi lety na konci června, takže tam bylo školáků jak much. :unamused:
21. led 2010 v 15:50  • Odpověz
A, tak koukám že jsem neaktualizovala stránku. :sweat_smile: :grinning:
21. led 2010 v 15:52  • Odpověz
Claudi, gratuluju k prima zprávám z poradny! :slight_smile: Jen tak dál maminko těhulinko. :wink: MMCh - už jste přemýšleli o tom, zda si necháte prozradit pohlaví?

Ludvi, ještě že toho Jeníka máš, viď. :slight_smile: Teda fakt nechápu, jak zvládáš každý den s Matýskem vozit Terku s Jendou do školy a na kroužky. Máte vůbec s Matějdou nějaký pravidelný rytmus?
21. led 2010 v 16:14  • Odpověz
hezké odpoledne :wink:

no konečně se tu dneska někdo objevil, už jsem se bála, že tu budu sama :confused:

claudi: do jednoty obvykle nechodím, nemaj tam tak velký výběr a maj to tam docela drahý. Já chodím do Tesca nebo do Penny. Ale když jsem čekala na manžu na nádraží, tak jsem měla ještě dost času, tak jsem si řekla, že tam zatím skočím a nakoupím jen to nejnutnější. Víckrát už mě tam ale neuvidí.

claudi: no to je dobře, že jsi ty i miminko v pořádku :wink: A co by sis přála? Ještě jednoho chlapečka jako parťáka pepínovi a nebo holčičku?

ludvo: taky jsem dnes myslela, že snad venku přimrznu ke kočáru. včera bylo tak krásně a dneska takováhle zima :stuck_out_tongue_closed_eyes:

andulko: dneska jsem se s lucinkou taky moc nevyspala. Probudila se během noci asi 4x. Asi se jí něco ošklivého zdálo, protože se vždycky probudila se strašným řevem a nechtěla ani prso. Tak jsem jí pochovala, pomazlila a uhoupala. Ona jindy v noci vůbec nepláče, jen si broukne a já jí dám napít. Takže se jí asi fakt muselo něco zdát. DOufám, že to bude dneska lepší.
21. led 2010 v 16:51  • Odpověz
ludvi - máš prima hlídacího chůváka, Jenda je velký ochránce malého Matějíčka, tak je to správný :slight_smile:
Taky mě už napadlo, jak to všechno stíháš, děti do školy, na kroužky, Matějda, domácnost a manžel k tomu :wink: :grinning: V létě to bude zase lepší o chluo, viď? ale teď v zimě to stojí za prd.... mě drtí to oblékání, většinou nejprve obléknu sebe, pak prcka, mezi tím jsem samozřejmě uvařená a pak ho šoupnu do kočárku nebo do sedačky a já se doobuji a dooblékám....no tak v létě to bude zase šup šup a je to :wink:

andul , iluš - tohle těhu se necháme překvapit až do úplného konce, nechceme znát pohlaví....ani jména nevymýšlíme, necháme to na poslední chvíli.... No to bych bývala u prvního těhu nevydržela ani náhodou, ale teď v poho....
No, co to bude je nám taky vcelku jedno, hlavně aby mimi bylo zdravé a já prosím, prosím, aby trochu lépe spinkalo než náš mladý pán a budu naprosto spokojená maminka :slight_smile: :grinning:

tatík je na nohejbale, mám pocit, že se přijede akorát nabaštiti a pláchne s kamarády sportovci na "jedno" a na kulečník a my budeme s Pepinem sami... tak jdu pomalu chystat na koupando...
21. led 2010 v 17:53  • Odpověz
claudi: tak to já bych to asi nevydržela ani u toho druhého miminka a chtěla bych znát pohlaví :wink: jsem taková zvědavka zvědavá :grinning:

no joooo, pepíno starší má zas ten svůj pánský čtvrtek :grinning:

to já mám sice manžu doma, jenže zrovna je derby sparta - slavie, tak si mě stejně moc nevšímá, obsadil velkou telku v obýváku a já mám teď útrum (druhá telka je v ložnici a tam zrovna spinká naše malá princezna).
Tak se asi zatím půjdu naložit do vany :wink:
21. led 2010 v 19:40  • Odpověz
autor
ahoj kočky, v rychlosti se hládím :slight_smile: jsem úplně hotová-byla jsem cvičit a jak jsem si v úterý povzdechla trenérce,že to hubnutí moc nejde,tak si na mě připravila trénink jinak,takže jsem ted vyřízená,ale spokojená-mám co jsem chtěla :grinning: :grinning: :grinning: akorát nevím jak polezu do postele (na patro) :grinning: :grinning: :grinning:

zítra večer jdu na ten koncer hany hegerové a moooc se těším..akorát teda nevím co si vezmu na sebe-to budu muset přehrabat skřín..taky jště honem musím zbalit mla´docha- opět si ho chce vzít babi a děda ( děda se prý strachuje,aby na ně tomík nezapomněl-což nehrozí,protože o nich stále mluví...)

iluško-pokladní je pipka- taky se mi to jednou stalo a tak jsm se otočila a že tam teda nepůjdu...tehdy chtěla abych nechala kočár úplně venku )takže ani divnitř k pokladně) takže to jsem se otočila a nazdar...

claudi- tedy, stejně to letí a za chvíli budš mít druhého cvrčka :slight_smile: tak super,že jste v pořádku...s tím pohlavím jste dobří ,já bych to možná vydržela,ale honza to chtěl vědět-i když už stejně od začátku u nás bylo jasno :sweat_smile: :sweat_smile:

ludvi- to je taky super s tou billou- ještě že toho jendu máš,že?
u nás nakupuje Honza- já bych tam asi kočár a ještě poletujícího tomíka a košík nepobrala... tom je občas jak neřízená střela a to by fakt nešlo...když potřebuju něco spešl,tak hlídá honza a jdu nakupovat sama...

no nic,jdu žehlit k ordinaci asi...zatím papá a pkný večer

opatrujte se všechny :slight_smile:
21. led 2010 ve 20:06  • Odpověz
iluš - tak to kdyby byl pepino doma, tak bych taky asi měla smolíka s telkou...to by určitě taky koukal na derby S a S.... je fanouškem Slavie... Takže je dobře, že není doma a já mám puštěnou růžovku, teda sleduju ji tak na půl, už jsem dost dílů neviděla, tak čučím jen sem tam....

bledul - neboj, do postele se nějak vydrápeš nebo ti Honza pomůže, přece by tam nechtěl být sám :wink:
Zítřejší koncert si užij, ať se ti líbí.... Jdeš sama nebo s někým, jak to jéžíšek vlastně zařídil?
Tomík je velký cestovatel na trase Praha-Jilemnice....Alespoň budeš mít trochu volněji a to taky není k zahození trochu si odpočinout :wink:

jejej, mluvíš o žehlení....to mi připomíná tu ošklivou hromadu co na mě čeká, ale jestli se kdy dočká to teda nevím... :grinning:
21. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
bledulko: teda koukám, že toho máš fakt dost! Nevadí to cvičení Adámkovi? Myslím kvůli kojení.

teda je úžasný, jaký mají babi a děda skvělý vztah s Tomíkem :slight_smile:

claudi: no tak škoda že jsi na ten srazík s pepínem starším nedorazila, to by si kluci rozuměli, u nás se totiž taky fandí slavii :grinning:
21. led 2010 ve 20:34  • Odpověz
Čauky,

nechci se chlubit, ale já mám VYŽEHLENO!!!! Dneska jsem zdolala obrovskou hromadůůůů.
Ovšem v koupelně přetejká koš s prádlem, tak budu muset opět zapnout Boženku a bude to nanovo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Chjo chjo.

Bledulko, alespoň se na koncertě odreaguješ a trošku si odfrkneš i od Tomíka.
Tomík má období vzdoru? Jejda, to je nepříjemnééé. Vydrž, časem to vyprchá.
Právě máme taky takové puberťácké obdobíčko. Obávám se, že bude hůř a na dlouho :confused: :confused:

Cladinko vydrž, až porodíš, bude pohlaví krásný překvapení.
U nás to tentokrát chtěly vědět děti.

Holky, jste hodný, že se mnou soucítíte :slight_smile: . S vožením ze školy se střídáme s kamarádkou a to je fakt příjemný.
Kluci občas jedou sami autobusem, ale jsou to takový dva drndové, pořád diskutují o hrozně důležitých věcech na zemi, takže není úplná jistota, že vystoupí.... Terka už je samostatná jednotka, takže pro ní jezdím pouze po irských, protože to je fakt propocená, tak aby nenastydla. No a s Jendou holt musím na tu atletiku. Ale na druhou stranu je asi jedno kde jezdím s kočárem... Sice jsou to takový pitomý končiny, kde není vůbec nic. Jen je blbý, že musím být pořád někde na čas ať má Matýsek spát nebo ne.
Takže prostě a jednoduše Matýsek chuděra žádný režim nemá, ale moc se snažím, aby byl v pohodě.

Jo a z našeho miminka se stal Matesánek Otesánek. Cpe se naprosto úžasně, jen to ovoce zatím nee, ale jen Frutapury. Člověčí jídlo bere jako super zpestření ke kojo po dvou hoďkách. No snad z něho nebude další Růžička.
21. led 2010 ve 21:59  • Odpověz
Il, Claudi, to u nás je to samej Sparťan :grinning: :grinning:

Il, s tou zácpou... Dá se koupit švestková přesnídávka a možná bych Lucince trošku ředila obídek.

Víc už asi nestihnu. Jdu do pelechu.
Zátím páček.
21. led 2010 ve 22:03  • Odpověz
Chci vypnout kobylu a koukám, že se objevilo Andulčino albíčko :grinning:

Vítek je kouzelnej. Asi bych neměla odvahu mu potopit hlavu :grinning: .
Andul, taky otvíráš pusu při krmení? Děti z toho mají prdelky :grinning: :grinning: :grinning:
Vítek už je taky váleček, co? Matějda se taky pomaloučku polehoučku začíná plazit. Zatím jen pomaloučku, ale přece. Zůstává po něm trvalá slintavá stopa :astonished:
Jak se vám bydlí? Až na tu honičku kolem domečku.
21. led 2010 ve 22:25  • Odpověz
Ludvi, jj, pusu ortvírám na jedničku. :grinning: Ale na štěstí to zabírá i na Víťuchu. :slight_smile: V Domečku jeto báječný! Dneska nám dokonce přimontovali wifinku, tak nám tu entík lítá jak drak a já můžu koníkovat. :slight_smile: Jen na úklid je to tu náročnější - víc místa, víc bordelu a hlavně nemáme tyvnitřní dveře, takže mrtě prachu. :angry: Ovšem dneska mi přišel vysavač a tak už to bude zas lepší. :slight_smile:

Claudi, držím pěsti, abyste to vydrželi a byli jste příjemně překvapení. :wink:

Bledul, v nejhorším si s Honzíkem ustelete na zemi. :wink: Koncert si užij i za nás a ať si Tomík užije kopečky a babi s dědou. :wink:

Il, u nás se naštěstí na fotbal nekouká,uf. My jsme spíš na hokej. :slight_smile:

Holky, víte, co tu teď řešíme? "Pod dojmem" mé očistné údržby, nám v hrací ohrádce zplesnivěl ten molitan na madlech. :astonished: Alespoň podle smradu, je to plesnivý. :angry: Takže ten mantinel zrovna manžel operačním řezem kontroluje. :confused: ... A molitan je OK. Uf! Takže to vypadá, že se nám "jen" zvenku zapařil ten "iegelitový" "povlak". Zítra koupím savo a umyju to tím. Jedemna víkend do Pic, tak se to snad zlikviduje. Savo pak pochopitelně řádně a pořádně vydrbu. :wink:

Zítra jdem na cvíčo, tak jdu do zalehnout. Dobrou noc!
21. led 2010 ve 23:11  • Odpověz
Jo mmch, Ludvi, tu makovici si Vítek ponořil sám. :grinning: Ale už trénujeme pozvolné zanoření na signál. :slight_smile: :wink:
21. led 2010 ve 23:13  • Odpověz
hezké dopoledne :slight_smile:

ludvo: buď ráda, že Matějdovi takhle chutná :wink: a na to ovoce si taky zvykne. Lucinka ho zpočátku nemohla ani cítit, taky chtěla jen skleničky a teď už baští ovoce krásně. Přece jenom je to zdravější a levnější jak ty skleničky. Tak vytrvej a zkoušej mu to ovoce nabízet po částech dál. A nebo mu to zpočátku kombinuj s tou skleničkou. Polovinu ze skleničky a polovinu normálního ovoce. Třeba ho tím ošulíš :wink:

tak jsem tu švestkovou šťávu od Hippu nesehnala, tak mi švagrová poradila, ať odštavím jablko a dám jí trošku čerstvé jablečné šťávy. Tak to asi zkusím. Doufám, že jí to nic neudělá, zatím jsem jí to ovoce pořád dusila. Ale přece jenom už je docela velká a na jídlo už si hezky zvykla, tak by jí to snad nic udělat nemělo. No maximálně se po tom "posere" a o to mi vlastně jde :grinning:

Andulko: hezký fotečky! :wink:

Andul: včera to byl hokej, ale u nás je to vlastně jedno, protože manža kouká na všechno. Máme bohužel kabelovku a tam je asi 6 sportovních kanálů, takže se kouká i na anglickou a italskou ligu a tak podobně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2010 v 10:00  • Odpověz
ahoj kočky,

pár dnů jsem tu nebyla, tak jsem musela dočítat… musím se polepšit, aby mi to pak netrvalo tak dlouho…

jé ludvi – tak už máte i horní jedničky? za chvilku bude mít Matěj zoubků plnou pusinku :grinning:

claudi – kino závidím, my se jen tak asi nikam nedostaneme :frowning2:

iluss – a Lucinka už mluví – je to holka šikovná, Ondra zatím jenom kouše, a když brečí, tak vzteky řve mamama :grinning: :grinning: :grinning:
a zlomil se vám špendlík? já už jsem vyřadila, protože myslím, že Matějda od ludvi ho rozkousl - Ondra už si taky o něj brousil zoubky, tak šel radši do krabice (ten špendlík) – je to hračka fakt jen pro prťousy…
opožděně vše nej k svátku!!!
a Lucinka je fešanda – moc se mi líbí to puntíkovaný tríčo s punčocháčkama a kraťáskama :wink:

andulinko – mrkla jsem na fotky :slight_smile: Vítek je moc roztomilej skřítek :sweat_smile: příští týden s námi půjde na plavčo taťka, tak taky budu mít nějakž fotky, profesionální fotograf tam chodí až na ke konci kurzu
švagrovce se taky po Novee děti osypaly – myslím, že po mýdlu – chjo chjo, jsou to naše malý citlivky... hlavně, že už je dobře

bledulko – Tomík trošku zlobí? neboj, však on se zase umoudří – třeba začíná trošku víc žárlit na Adámka a vyžaduje si pozornost…
a s tím hubnutím se nestresuj!!! váha půjde dolů, neboj, ale je to dlouhodobý „proces“ – hlavně když se cítíš líp díky novému stravování!!!

a tipněte si, co jsem našla ve složení jídla pro děti od 4. měsíce – myslím, že výrobce byla Sunarka – bílý pepř!!!

no a jinak se máme celkem fajn – dneska u nás pěkně přituhlo, takže jsme byli akorát autem plavčit a jinak nikde…
Ondra lezení už pěkně natrénoval, takže ho furt od někud lovím – v ohrádce být samozřejmě nechce… ale je to srada – když si chce někam přemístit hračky, tak je nosí v pusince :grinning: :grinning: :grinning:
22. led 2010 v 17:33  • Odpověz
iluss - chtělůa jsem se tě na něco zeptat - protože Lucince bude za nedlouho už 8 měsíců - budeš ji dávat už i jídlo vhodné pro děti od 8 měsíců - třebas jogurt nebo budeš jakoby o dva měsíce zpožděná?
22. led 2010 v 17:43  • Odpověz
jani: no lucinka mluvila pár dní, říkala už krásně slabiky typu vávávávává, bábábábábá a tak podobně. Ale zase s tím nějak přestala a jenom zase výská a říká áááá éééé a tak. :confused:

jj, je to fajn mít holčičku, že si jí můžu takhle oblíkat :wink:

s jogurtíkem začnu asi až v devíti měsících, zdá se mi to teď ještě brzo. Asi jí nechám ještě měsíc dietku. To co má teď.
22. led 2010 ve 20:43  • Odpověz
já jsem jí toho zatím moc nezkoušela dávat. Všechno dávám postupně.

takže zatím jí dávám tohle:
ovoce: jablko, banán, meruňky
zelenina: mrkev, brokolice, brambory
maso: kuřecí
rýžové kaše

ale už rozšířím i zeleninu (dáme květák, cuketu, lilek, hrášek), rýži a tak podobně.

Ono se toho teď moc u nás nedostane, zas tu nemáme takový výběr ovoce a zeleniny.

No a s tím jogurtíkem teda asi za měsíc.

Ona si sotva zvykla na tohleto, tak jí zas nechci přeplácat.
22. led 2010 ve 20:54  • Odpověz
hezký večer :slight_smile:

jani - teda bílý pepř, to by mě fakt nenapadlo :confused: Od té doby co se tu probíralo složení jídel pro prcky, tak to taky hlídám a zatím jsem nic neobjevila, takže mají ti výrobci kliku! :wink:
se musím smát, když si Ondru přesdstavím jak přenáší hračky v pusince jako pejsek :grinning: děti jsou fakt kouzelný :dizzy_face:
špendlík pro prťousy - máš asi pravdu, protože Pepi ho má ještě vyndanej mezi hračkama,ale už o něj jaksi nemá zájem, je to už přeci velký prťous, tak si s ním nebude hrát :grinning:

il - co šťáva z jablíčka, pomohla Lucince? jééé, sportovní kanály....koukám, že jsme na tom podobně s těma našima "slávistama".... ale dneska jsme se shodli a máme puštěný Madagaskar, pěkná oddychovka...hypochondr Melmen u mě boduje :grinning: :grinning: :grinning:

andul - hezký pobyt v Pardubkách....a jaké bylo dnešní cvíčo?

ludvi - střídání s vozením do školy, to je dobrý...alespoň nemusíš denně...
jsem carda retarda a potřebuji vysvětlivky...do jakých "irských" to Terka berka chodí...? ja něznaju što éto :confused: a ještě prosím o slůvko Frutapury, to ja těž něznaju :grinning: :grinning:
tak Matějda se rozhodl, že vás všechny sní? :grinning: a ty ještě stále kojo po 2 hoďkách? tak to my už ne ne co přikrmujeme...pořád kojím v noci /někdy dvakrát, někdy jednou/, pak ráno a večer, přes den už skoro ne...

tak se zatím loučím, natáhnu se k drahému na kanapíčko a budu si vychutnávat chvíle pohody :wink: dobrou
22. led 2010 ve 21:02  • Odpověz
claudi: no tak špendlík byl bohužel pro lucinku její nejoblíbenější hračka až doteď. Ale přešla na jiné hračky, tak si zatím neštěžuje, kam se poděl.

šťávičku jsem nakonec dávat nemusela. Včera jsem jí dala ty dušený jablka s meruňkama (bez banánu) a asi to pomohlo - dopoledne kadila třikrát a krásně :slight_smile: byla toho hromada (za ty dny co jí to nešlo)

no tak to se máš, u nás jde dneska opět hokej :stuck_out_tongue_closed_eyes:

frutapury jsou ovocné přesnídávky
22. led 2010 ve 21:10  • Odpověz
Ahojky maminky. Uf, aspon na chvilinku.
Koukam, ze rozebirate ovoce a zeleninku. JA to nevydrzela a oba milackove hamaji brambory s mrkvickou, merunky (to moooooooc radi), dokonce i jahody a jablicka. Zkousela jsem brokolici a to se teda nesetkalo s uspechem - vysledkem byla naprosto uprskana zelena mimina :grinning: :grinning:
Zaciname se vztekat - krasne na stridacku. A taky jsme nasadili kasicky Babylove a Hami, nejvic nam chutna merunkova.
NASTESTI porad mlicko Babylove chutna, staci a je cenove jinde...

Holky, je tady nekdo, co pouziva monitor dechu? Ja si vubec neumim predstavit, ze bych je nemela.....takhle naprosto v klidu spim.Ja dnes jelana vybery, mela jsem s sebou Nikyska a byla jsem na nervy, ze je proti smeru jizdy a ze na nej nevidim. Kdybych mela jeste vstavat v noci a koukat, jestli dychaj, tak me jebne.

Posledni vec - Ejunka ma nausnicky. Byli jsme na nastreleni ( 250 Kc i s pozlacenymi nausnickami z chirurg. oceli !!! ) - moc ji slusi.

A taky jsme byxli na hexavakcine a Prevenaru - najednou jim to pichla pani doktorka a oba meli teplotu a rvali, az jsem jim musela dat Nurofen...

JInak jsem najela na delenou stravu nebot se na sebe nemuzu divat a kdybych drzela klasickou dietu, tak bych umrela hlady
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2010 ve 22:47  • Odpověz
ahojky

teda u nás je nehorázná zima :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:

Ondrášek se včera začal převalovat z bříška na zádíčka, takže už válí sudy (na jednu stranu) :wink:
papá krásně, včera jsem mu přidala banán a moc mu šmakoval :grinning: s kakáním problémy nemám, zatím !! Kašičky nám nějak přestali chutit, tak mu je na pár dní vyřadím a pak zkusím znovu.

spánek je úžo, včera šel spát v 8, vstával v 11,3,6 - je to můj žroutík a spal až do půl desátý :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning: :grinning: tak jsem se krásně vyspala :slight_smile: :slight_smile:

už se tu zase projevuje, tak mu du dát napapat, včera jsem mu uvařila na týden a dala do mrazáku a ledničky, tak mu to jdu ohřát

arwen, já monitor používám od té doby co Ondra spinká v pokojíčku sám a jsem taky v klid, bez něj si to nedovedu představit, zapínám ho automaticky a občas se mi stává, že se musím jít podívat jestli jsem ho zapla :slight_smile:

zatím papa
23. led 2010 v 11:31  • Odpověz
Dobrý večer,

zdravím z Pardubic. Cesta sem přes Havlbrod byla v poho. Ťuk ťuk. Tak snad se pojede dobře i zítra ráno do JAblonce v/P a pak přes Phu zpět. Mám cestou slíbenou Ikeu a v ní vytouženou knihovnu a "pro Vítka" závěsydo ložnice. Dpufám, že když budeme mít v ložnici po ránu tmu (nebo aspoň přítmí), bude Vítek spávát dýl jak do 7h. :sweat_smile:
My jsem dnes byli na oběd u taťky a pak jsme se byli i s nejmladší segrou projít s kočárem. Bylo to moooc prýma odpoledne. :slight_smile:

Arwi, hlavně je prosímdo školy pošliažvtěch šesti letech a ne ve čtyřech, když jim dáváš šťávy a ovo už teď. :grinning: Co Daník? Jak se mu líbí ve škole a jak pomáhá se sourozenečky? A taťka Jarda se zapojuje?

Il, Vítek už baští mrkev, brokolku, brambor, květák a od předevčíra i hráškové pyré. Králíka, kuřátko a polívečku (kuřecí vývar bez koření a soli s rozmačkanou vařenou mrkví, hráškem, květákem a růž. kapustou). Přesnídávky a z ovoce jablíča, banány a hrušky. Teď si od babičky odvezu domácí kompoty. Snad nebudou moc sladký. :sweat_smile: Kaše jsou pro malýho samozřejmostí. :slight_smile: A jako mlsku a zábavu ( :slight_smile: ) dostává rýžový křupky. Hrozně mu chutnaj a výorně se tím zabaví. :grinning:

Jani, vyfoť nám Ondráška "stěhováčka". :slight_smile: :wink:
23. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
Andulicku, ahoj :slight_smile:

Ja jim davam nejen ovoce, ale dnes meli zeleninku s telecim masem - podotykam ze vsecko, co dostavaji, jim jede (krome brokolice od Hame) a na sklenickach stoji Od ukonceneho 4. nebo 5. mesice....nic se jim nestalo a lupou a jsou spokojeny :slight_smile:
23. led 2010 ve 20:42  • Odpověz
ahoj :slight_smile:

u nás taky kosa jako na sibiři, brrr.... ráno bylo třináct pod nulou...

arwi, já monitor dechu nemám a jelikož jsem ho ani nikdy neměla, tak mi vůbec nechybí.... ale kdo ho máte, tak asi je to dobrý pomocník a člověk si na to zvykne.... :wink:
dvojčata už takhle pěkně baští? to je dobře, že jim chutná a pěkně porostou :slight_smile:

dnes jsme odpo byli u švagrovců, synovec měl 4. narozeniny, tak byla malá sešlost...Pepimu se děsně líbily svíčky na dortu a taková ta dortová prskavka, to z ní nemohl spustit oči, když to zapálili :wink:
takže jsme měli taky prima odpoledne :slight_smile:
23. led 2010 ve 22:17  • Odpověz
čauky :slight_smile:

v Praze taky kosa :frowning2:

jelikož máme s Matějdou pro změnu rýbu, tak ven nechodíme.
Mohla bych mít rampouch u frňáku a to fakt riskovat nehodlám...

Zrovna jsem teď řešila monitor dechu. Mám ho tentokrát půjčený od švagryně, ale chce ho vrátit a půjčit kámošce. Jsem na něj fakt zvyklá, takže jsem si minulý týden objednala nový. Asi blbost v tomhle věku, ale budu klidnějši. Matějda se ve spánku kutálí. Pokaždé má hlavu a nohy někde jinde, tak snad nebudeme zbytečně houkat.

Arwi, ty jahody jim dáváš čerstvý?
Aby se ti dvojčátka neosypaly. Stejně v nich teď nejsou žádný vitamíny jenom samá chéémie.
Ta zelenina asi nevadí, když jim nedáš guláš s knedlema

:grinning:

Teď v zimě je to s ovocem a zeleninou na prdlačku.
Všechno je přehnojený a nastříkaný aby to vydrželo co nejdéle :angry: . A biozeleninka u nás v Bille debile je občas plesnivá .
Jo a s tím kuřecím to taky moc nepřeháním, jsou to samý hormóny. Aby Matějda neměl prsa jako Barbie :grinning: .
Možná mu koupím bio telecí nebo něco takovýho do mrazáku.

Jani, pepřová sklenička, aby sis brala do obchodu lupu, co?
23. led 2010 ve 22:35  • Odpověz
Arwi, tak už máš doma parádnici :grinning:
Pak hoď foto do alboně, abychom se mi s chlapcema, alespoň pokochaly :slight_smile:

Klárko, tak to je Oja šikula s tím koulením..
A s tím spaním taky, sámo.
Prádlo peru na 60. Bryndáky hned po akci přeperu od toho nejhoršího. Nejlepší je mýdlo s jelenem nebo Lanza.
Jinak existuje předprací sprej SA8. Nastříká se na prádlo den předem a údajně to vypere naprosto všechno.
Ještě nemám vyzkoušeno, ale zkušené matky prasátek doporučují.

Claudi, irský - irský tance :grinning: :grinning:
Frutapura - ovocné přesnídávky. Prodávají se po čtyřech v kelímcích jako od jogurtu.
Matějda je dlabe v pohodě a velkým dětem taky moc chutnají.
Občas mu dám do ruky i kukuřičný hovínka - křupky.
23. led 2010 ve 22:47  • Odpověz
Holky neviděly jste včera 13. komnatu?
Ani jsem nevěděla, že mají Kornovi nemocného kluka. To fakt nikomu nepřeju. Hrůza....
No nic, užijte si nedělku - zase má sněžit :astonished: :astonished: :astonished: .
Se z toho asi už zblázním. Matějda nám vyrostl z kombinézky, tak musím probrat zásoby po Adamírovi. Snad vyštrachám něco většího.
23. led 2010 ve 22:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.