• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahoj,

il - já asi taky ještě počkám s tím jogurtem, Ondra zatím papá krásně zeleninku, ale stejnak si nechává místo na mlíčko a ovoce jak kdy, kaši odmítá... i tu Hami banánovou...

ahoj arwi - já monitor dechu mám, bez něho bych se asi nevyspala...
a dvojčátka papají o sto šest? jen tak dál!!

ludvi - u nás v Kralupech jsem bio maso ještě nepotkala... zatím má Ondra navařeno z kuřecího a teď jsem koupila telecí (s těma hormooonama to je na pytel... já vím...k těm hotmonům je maso plný ještě antibiotik...) ale něco se papat musí...
zase rýmuejete? to je z toho blbýho mrazu... já chci jaro!!!!
být tebou, tak bych si taky pořídila nový monitor dechu - já ho chi používat do roka...

claudi - ty jo, to u vás pěkně mrzlo...
a Pepimu se líbí ohýnek? to prý děti rády :slight_smile:

anduli - šťastnou cestu domůa ať zítra v Ikee dobře pořídíte!!!

vložila jsem vám fotku, tak se mrkněte
23. led 2010 ve 23:39  • Odpověz
ahoj ludvi - jo jo, taky jsem včera na komnatu koukala a říkala jsem si, že o tom ani nevím...
zase má sněžit? taky mě z toho picne, ale naštěstí Ondra z kombinézky ještě nevyrostl - máme ji ve velikosti 68 a myslím, že nám vydrží až do jara :slight_smile:
23. led 2010 ve 23:42  • Odpověz
takhle už jsem neponocovala ani nemapatuju, no nic, jdu na kutě, abych zítra na Ondru nemžourala...
23. led 2010 ve 23:44  • Odpověz
tak dobrou noc a pěknou neděli!!!
23. led 2010 ve 23:44  • Odpověz
Jani, jj něco se jíst musí.
V Bille debile mají bio maso.
Možná koupím kousek telecího nebo obyč krůtu a králíka. Aby nám z toho Matějda nekvokal :grinning:

Ty fotky jsou úžasný :grinning: :grinning: :grinning:
Za chvilku se ti Ondra postaví :grinning:
Je to fakt šikula...
23. led 2010 ve 23:52  • Odpověz
No tak ted se mi smazal cely prispevek - grrrrrrrrrrrrrrrrrrr !!!!

Jahody cerstve nedavam, jenom presnidavku od Hame nebo jine znacky.
Alergicky nejsou, u Nikyska to mam lekarsky potvrzene (jak jsme byli v solne jeskyni kvuli te jeho osklive zadni ryme, udelala nam doktorka alergolozka testy uplne na vsecko, i na ovoce - a alergik neni. Na Bambulce jsem je proste vyzkousela a bylo to :sunglasses: )

Teleci maso jsem vyzkousela vcera poprve, to koupene.
JInak jim v parnim hrnci varim treba brambory s mrkvi, rozmixuju, malinko prisladim a jak dalbou.... jen tu brokolici musim omezovat, jak je to moc zeleny, je to v haji

:grinning: :grinning: :grinning:

Taky jsem se chtela zeptat, jestli mate nektera mimi, co kdyz polozite, zacne knucet, vyzaduje pozornost a vy tim padem nic neudelate (zacina mi to delalt Bambulka).

Posledni informace - od pondeli jsem najela na delenou stravu ( nemam jinou sanci zhubnout, nedovedu drzet dietu, kde bych mela hlad a taky nemam kdy na cviceni). Zacalo to tak, ze jsem litala po Jicine a dve hodiny shanela sojovy milko

:angry: :angry:

Preji vsem krasnou nedeli a vecer se ukazu :slight_smile:

Bambulicku nafotim :slight_smile:
24. led 2010 v 09:27  • Odpověz
Náušničková fotečka je v albíčku..... :sunglasses:
24. led 2010 ve 13:46  • Odpověz
Hezký večer,

tak jsme nakonec o víkendu byli v čelákovicích. Původně jsme tam jeli jen v sobotu na oběd ke tchýni, že pak zas pojedem domů. Ale volali naši, že se ozvali bratranci ze slovenska, že přijedou v neděli na oběd, tak jsme od tchýně šli k našim a zůstali u nich až do dneška. Tak jsme dorazili domů až před chvilkou.

No včera byla docela ukrutná zima. Když jsme šli od tchýně k našim přes celé město (cesta trvá skoro hodinu), tak jsem myslela, že snad přimrznu ke kočárku a chudinka Lucinka měla pěkně červený nosánek, až jsem se bála, aby na něm neměla omrzlinky. Byla celá zabalená, jen ten nosánek jí koukal)

Arwi: tak to je super,že ti prckové takhle krásně baští a nemáš s tím problémy :wink:
my monitor dechu nemáme. První měsíce jsem Lucinku pořád kontrolovala a hlídala, jestli dýchá, ale teď už jsem tak nějak v pohodě :wink:

Ludvo: no byla jsem včera ještě na rychlo v albertu koupit Lucince kaši k večeři a skleničku na oběd na neděli (protože jak jsme tam zůstali nečekaně, tak jsem s sebou ani nic neměla), tak jsem taky koukala, že tam měli i skleničky od 4.měsíce a přímo jako název to bylo kuře s rajčaty - no dávat rajčata už takhle brzo, to bych si fakt nelajzla.
24. led 2010 v 17:23  • Odpověz
Ludvo: na tu 13. komnatu jsme s manžou koukali. fakt jí obdivuju, jak to zvládá. já jsem strašně šťastná, že je lucinka zdravý dítě!

u nás se biomaso taky nesežene. jediný biomaso u nás doma je náš kocour a toho na pekáč nedám :grinning:

tak lucinka baští kaši krásně. ta banánová mě osobně moc nejede, je moc navoněná, ale ta meruňková je super :wink:
24. led 2010 v 17:37  • Odpověz
jani: ta fotka je božííí :grinning:

arwi: jeee, tak ze sandulky už je konečně velká slečna! :wink:
24. led 2010 v 17:39  • Odpověz
arwi - mrkla jsem na Sandulku - je to holka fešanda :slight_smile:
dělená strava? to pro mě není - mlsná mě honí den co den a s dělená strava by mě asi přivedla do blázince
máš s tím zkušenost? už ti to nědy pomohlo zbavit se pár kileček?

ahoj iluss - jak se daří? měli jste pohodový víkend?

a jak jsem se zmínila o tom blázinci, tak tam stejnak asi půjdu :frowning2: mladík se rozhodl bojkotovat ovocné přesnídávky - už druhý den u toho kvičí a sní tak max. dvě lžičky - zítra zkusíme povařit jablíčko doma a uvidíme
ach jo
začala jsem dávat i dopolední svačinku a pomalu se ho budu snažit odnaučit přes den na moje mlíko - protože se mi zdá, že si tak nějak navykl a začíná z něho být závisláček (tedy jestli to v tomhle malém věku jde...) on si tptiž nikdy jen necucne, ale vypije klíďo i obě prsa...

dneska jsme nebyli ani na procházce - kvůli tomu mrazu
a celý den mám náladu pod psa - včera jsem se s Honzou pohádala a mám všeho tak nějak plný zuby...no a ukňouraný Ondra mi v tom nepřidá

tak jsem si trochu postěžovala....
24. led 2010 v 17:46  • Odpověz
Ilusko - vy jste byly na normalnim pichani ousek? My jsme jely na nastreleni, to, co ma Bambulicka v ouskach, jsou nausnicky z chirurgicke oceli, ty se za 6 tydnu vyndaji a vymeni za zlate. Vubec ji to nebolelo a netece krev :slight_smile:
24. led 2010 v 17:47  • Odpověz
iluss - mamča mi říkala, že jsem taky kaše moc nejedla... a Honza prý najel rovnou na dospěláckou stravu - dřív se to prý neřešilo...
a na kaše si pomalu začínám zvykat já - snídám je každý den :grinning: :grinning: :grinning:
no jo, tak večer se budeme zatím jen kojit a pak už Ondra bude dostávat k večeři trošku odlehčený oběd

bio Kubík :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2010 v 18:05  • Odpověz
Jani - ja jsem pred sedmi - tusim - lety zhubla diky delene strave 13 kilo a vazila jsem 53. Nic jineho na me nezabira a muze se ovocny cukr - takze se to da slusne nahradit. To vis, ze me stve, ze si nemuzu dat parizak, ale to bricho v tehu a porod byly horsi :grinning: :grinning:
24. led 2010 v 18:07  • Odpověz
13 kilo - to je slušný :slight_smile: tak opatrně, ať se nám neztratíš :wink:
24. led 2010 v 18:15  • Odpověz
Jani - no táááááááák :wink: Ted uz to nehrozi a nikde neni napsany, ze to vydrzim :grinning:
24. led 2010 v 18:20  • Odpověz
uvidíme :slight_smile:

jdu koupat a pak uspávat, pak se za vámi ještě mrknu - dneska nevařím večeři, takbudu mít čas (za včerejší hádku má Honza dneska smolíka :slight_smile: )
24. led 2010 v 18:27  • Odpověz
jani: jsem na tom stejně, chytá mě posledení dobou mlsná a žravá a nějaká dělená strava na mě neplatí :grinning:
ale mamka jednu dobu držela tuhle dietu dělené stravy a je to fakt v pohodě, můžeš jíst skoro všechno, jen to musíš dobře zkombinovat a hubne se po tom.

víkend byl fajn :wink: jen už jsem se dneska těšila na klídek svého domova.

tak to malá už jí ovoce krásně. Jednu dobu ho vůbec nemusela a snědla taky tak maximálně dvě lžičky, ale já to zkoušela pořád dál a malá už si navykla a papá hezky. Skoro je mi teď líto, že už přes den tolik moje mlíčko nechce.

jani: copak copak, honza zlobí?

arwi: jj, doktorka nám ty naušničky píchala klasicky jehlou. Bylo to takový docela drastický, bolavý a hlavně z toho bylo strašně moc krve :frowning2: kdybych to tušila, tak jdu taky někam na nastřelení.
Doktorka jí nasadila rovnou už ty zlaté naušničky. Museli jsme to pak asi týden mazat framykoinem a to jedno ouško ještě hnisalo dál, tak nám na to doktorka pak dala ještě nějakou jinou antibiotickou mastičku.

jani: no je fakt, že naši to tenkrát s tím jídlem u nás fakt moc neřešili. Když mamce te´d říkám, co může a nemůže Lucinka, tak se chytá za hlavu a říká, že se to te´d strašně moc přehání. Ale já si stojím za svým a nechci s papáním nic uspěchat. Všechno má svůj čas.
Já jako malá taky nesnášela kaše (hlavně krupicovou). A to mi vydrželo až do dospělosti. Ale teď už mi zas tak nevadí.

no lucince dávám teď zatím v 10h ovoce, mezi 12 a 13h oběd (zelenina s masem) a po 17h kaši.
Mlíčko si během dne jen trošku ucucává a nejvíc bumbá v noci.
24. led 2010 v 19:28  • Odpověz
já jsem taky poslední dobou mlsná jako kocour - hlavně po sladkém se můžu utlouct...
sice bych mohla ještě pár kileček shodit, ale zatím to neřeším - až se v létě začnu zase trochu hýbat na čerstvém vzduchu, tak snad půjdou dolů...

já se taky vždycky těším domů, když někde jsme :slight_smile: doma je doma a i na Ondrášovi vidím, že je doma nejspokojenější

jjj, Honza zlobí - jsme oba docela podrážděný a ani jeden neumíme ustoupit...

já myslela, že vám naušničky taky nastřelili... ouško může hnisat i po nastřelení, ale asi to je trošku šetrnější metoda

moje mamča se taky vždycky diví, jak jsem na Ondru přísná :slight_smile: ona by mu nejradši nacpala i nějakýho smetánka či co a třabas klasika omáčku :slight_smile:

a kolikrát za den ještě lucince dáš mlíčko? Ondra doteďka pil tak 4x, ale celkem dost, takže od zítřka ho trochu omezím, hošana
myslíš, že Lucinka není po těch 4 hoďkách hladová? možná bych Ondrovi taky měla dělat větší intervaly, aby měl pak větší chuť - jedeme stále po dvou hoďkách - ranní kojení kolem osmé, v deset jsem se teď snažila dávat ovoce, ale nakonec došlo stejnak na mlíko, pak taky mezi 12 a 13 obídek, ve dvě kojo - na usnutí... kolem 16 ovoce, po 17 kojo a v sedm zase kojo - když to vidím, tak mu fakt musím asi dělat větší přestávky...
24. led 2010 v 19:43  • Odpověz
tak to já se naštěstí ve skladkém fakt omezovat nemusím. nějak hubnu aniž bych chtěla. Doufám, že už se to takhle zabrzdilo a níž to nepůjde. Už si sama sobě i ostatním připadám nějak moc hubená. Brala bych spíš pár kilo navíc.

no s Danem jsem měla trápení na podzim. Už to v jeho práci bylo fakt neúnosný a chodil z práce pořád naštvanej a podrážděnej, že dělal doma zbytečný dusno a vyléval si to na nás. Ale co změnil práci, tak je fakt v pohodě a je najednou hodnej a pozornej a fakt ho nepoznávám :wink:

Doufám, že se to u vás taky rychle přežene a bude zase brzo dobře! :slight_smile:

No to propichování fakt moc šetrný nebylo. Docela to dlouho trvalo, než to propíchli, tak si lucinka hodně vytrpěla. Dost u toho brečela a byla z toho tak umordovaná, že pak celé odpoledne prospala. Ale v noci se mi hodně budila, jak se jí to ve snu vracelo.

no ty babiny jsou asi všude stejný! :grinning:

no tak to je jasný, on ti nebaští normální jídlo, protože je napapanej mlíčka.
My to máme i s mlíčkem takhle:
9 - mlíčko
10 - ovoce
12-13 - zelenina s masem, voda
15 - mlíčko
17 - kaše, voda
19 - mlíčko a pak jde hned spát
a v noci se budí tak přibližně 2x (když je špatná noc tak 3x) na kojení.
Přes den si mlíčka vždycky jen maličko cucne, zato to s mlíčkem dohání v noci, to pije dost.
24. led 2010 ve 20:09  • Odpověz
původně jsem jí po každém jídle dávala ještě cucnout mlíčka, ale teď už nějak nechce, protože jí to normální jídlo asi dost zasytí, tak jí po normálním jídle dám aspoň cucnout vody, ať se napije a trošku si na vodu zvyká.
24. led 2010 ve 20:11  • Odpověz
Jani: a co zoubky? pořád nic? Lucinka poslední dobou zase začla strašně slintat, tak si myslím, že se asi budou klubat další zoubky. No teď mě tak napadá, že se vlastně v noci nemusí budit těmi špatnými sny, ale že jí to možná trápí ty zoubky. Protože poslední dobou je to noc co noc, co v noci řve.
24. led 2010 ve 20:14  • Odpověz
Dobrý večer,

už jsme taky doma - jupíí! Dneska jsme od 6h na nohách (a 400km za volantem - já teda jen 60km), takže už taky sotva vidíme. :sweat_smile:

Teda Il, koukám, že jsem na Vítka docela drsná. :sweat_smile: Jídlo má +- rozvržený takle:

7h mlíčko
10h půlka velký přesnídávky (občas se dopije mlíkem)
13h třísložkový oběd + občas polívečka (ob. mlíko)
16-17h ovoce
18:30h kaše
19h občas mlíko
po každým normálním jídle se snažím dávat Vítkovi pít něco jiného než mlíko - vodu,čaj, ředěnu ovo šťávu,ale moc se nechýtám. :frowning2:

JAni,snad se to doma brzo uklidní. :wink: Ondra je sladkej!

Ludvi, pošli rýbu do háje a bude! :wink:

Bledul,jaký byl koncert?

Arwi, Bambulce to moc sluší! Mávala jsem Ti,když jsme jeli dnes kolem Jičína.

Claudince a Ritušce,jsem mávala u Boleslavi.
A ostatním mamkám v Praze (i těm okolo pražským:wink: )

Z Ikei jsem si přivezli vytouženou knihovnu,závěs,kobereček ke gauči a Vítečkovi nějaký drobnosti. :slight_smile: Sešli jsme se tam na oběd s kamarády,kteří čekájí mimi v březnu a normálně jsem to Lucčino bříško obrečela. :sweat_smile: Moc jí to sluší. :slight_smile: Když jsme s Tomem stáli ve frontě, hlídali malýho Miro s Luckou. a když jsme se vrátili,povídá nám Miro: "Asi Vítek před chvílí řekl1. slovo. Kdyžjste odešli, tak na tebe(na mě) volal "Mamamo!" Takže si to nenamlouvám - Vítek mě opravdu už oslovuje, když mě volá!!! :dizzy_face: :dizzy_face:
A taky se dneska v postýlce začal posazovat. :astonished: :slight_smile: Přes bok se vytáhne (ve spacím pytli!) do polosedu a pak se chytne ručičkou špruslí u postýlky a přitáhne se. Tom říkal, že to udělal za cca 5min asi 10x! :slight_smile: Takže mu sundáme postýlku do spodní polohy, aby nám z ní nemohl utéct,lumpík náš. :slight_smile:

Jdem do postýlky. Dobrou noc!
24. led 2010 ve 22:01  • Odpověz
Halo, halo!
25. led 2010 ve 13:49  • Odpověz
autor
Ahoj maminky :slight_smile:

zdravím při pondělku :slight_smile:

víkend byl super,užili jsme si to- já navíc vyzkoušela HEAT- a to jsem se potila doslova až na ...... :grinning: :grinning: :grinning: a ve středu jdu znovu :sweat_smile:
koncert byl úúúúžasný, skoro mi hrkly slzy do očí- hegerka je dáma a já ji fakt miluju... doted tím zážitkem žiju :slight_smile:
Tomík se měl v jilemnici také hezky,švagři ho prý měli za mladšího bráchu a on jim byl pořád v patách :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

koukám,že řešíte příkrmy...no popravdějá jsem proti vám asi extrém a pěkný žabař...v příkrmech jsem fakt opatrná a nikam nespěchám...takž adámek jí zatím brambor,mrkev,brokolici a dnes nově dušené jablko

jsem možná ve vaších očích prdlá,ale já jsem tomíkovi (a adámkovi to taky budu dělat ) na začátku dusila i banán a odřezávala si i asi 1,5 cm od každého konce-ty jsem mu nedávala... myslím,že opatrnosti není nazbyt a nehodlám mu zbytečně rozdráždt střeva (vím u Tomíka,jak jsem se tráila tou krví ve stoličc-už nikdy víc-radši fakt pomalu)

jedu podel tohoto článku zhruba

"Nemléčný příkrm, výživa do 1 roku
Do jednoho roku dítěte je výběr vhodných a hlavně bezpečných potravin poměrně chudý. Je velmi žádoucí se nesnažit příliš o chuťovou pestrost stravy a zavést jen asi 10 "bezpečných" potravin. Zdálo by se, že naprosto opomíjíme řadu doporučení o pestrosti stravy, šidíme miminko a bráníme maminkám pěkně si užít budování jídelníčku pro své dítě. Ze zkušeností víme, jak je těžké dodržet výše uvedené doporučení a "ustát" útoky okolí ("chudáček, nic mu nedopřejí!" "vždyť to dítě jí pořád to samé!") nebo chlouby ostatních maminek, "co ten náš už jí". Dítěti však toto "omezení" -na rozdíl od dospělých -nevadí (mateřské mléko je také -relativně -stále stejné). Snaha o zavedení pestrého jídelníčku bude naším úkolem až od 1. do 3. roku života dítěte. Na nové chuti je třeba dítě zvykat postupně, nejlépe metodou třístupňovébo zavádění příkrmu. Tento způsob se běžně užívá u alergiků a atopiků (tedy i v případě, kdy je alergikem jeden z rodičů) a stále více se doporučuje u dětí zdravých.

- První týden (možno i déle) podáváme vždy jen jednu potravinu, vždy nejprve tepelně upravenou (vařenou, dušenou).
- V dalším týdnu přidáváme další potravinu -nemléčný příkrm dítěte je tedy dvousložkový, v týdnu následujícím potravinu třetí.
- Pokud zavedení tří nových potravin během tří týdnů nevyvolá žádnou nežádoucí reakci, zavádíme další nové potraviny i v kratším intervalu (asi dvě za týden).
- Nové potraviny nezařazujeme na noc (v případě potíží se hůře shání pomoc) a ze stejného důvodu je zařazujeme raději doma než na cestách.

Aspoň první měsíce podáváme všechny nové potraviny včetně ovoce a zeleniny tepelně upravené (týká se to i jablek, hrušek, a dokonce i banánu). V syrové formě je podáváme až poté, kdy bezpečně víme, že nepůsobí dítěti žádné obtíže. Tepelnou úpravou se totiž potraviny stávají stravitelnější a u mnohých klesá riziko vyvolání alergické reakce.
První nemléčnou potravinou bývá nejčastěji mrkev, pak obvykle následují brambory (pozor na jejich kvalitu koncem zimy a počátkem jara), rýže. Ze zelenin je vhodná loupaná cuketa a dýně, zelený hrášek, brokolice, kedluben, později salát, špenát. Z ovoce nejdříve podáváme dušené jablko, dále dušenou hrušku, po 10. měsíci meruňky, borůvky, maliny.
Po rýži další z bezlepkových obilnin -kukuřice (mouka, krupice), amarant (zrno, mouka), pohanka (krupice, mouka, zrno loupané), jáhly.

Po 10.-12. měsíci můžeme zařadit jogurt, libovou krůtí a telecí svalovinu, žloutek.
Rybí maso, červenou řepu a celer jako velmi agresivní spouštěč alergických reakcí zařadíme až po 15. měsíci života. Do jednoho roku příkrmy nepřisolujeme ani nepřislazujeme.

Poznámka o banánech
Syrový banán pravděpodobně není pro děti úplně vhodnou počáteční potravinou. Zvláště pro ty, které s nemléčným příkrmem začínají, nebo pro velmi citlivé jedince. Může totiž způsobit trávicí obtíže -zvracení, průjem nebo vyrážku v místě, kde se lžička se škrábaným syrovým banánem dotkla tváře dítěte. Příčinou nebývají banány jako takové, ale skutečnost, že se sklízejí nezralé. Mohou proto u citlivých dětí vyvolat v zásadě reakci jako každé jiné nezralé ovoce. Nejmenší děti mnohem lépe snášejí banán tepelně upravený, dušený nebo ve formě kompotu, větší děti si mohou pochutnat na čerstvém banánu, který má dozrálou žlutou slupku, příp. s pevnými tmavými skvrnkami. Tepelná úprava banánu není u nás zcela běžná, ale je to postup mnohokrát úspěšně vyzkoušený. Získali jsme ho od přítelkyně z Kolumbie, která má s přípravou banánů výrazně větší zkušenosti než my -však tam také banány rostou jako u nás jablka. U dětí do asi 9.-10. měsíce je na místě určitá ostražitost vůči syrovému žlutému banánu. '"

takže jsem tedy asi značně pozadu s adámkem,al to neva :slight_smile: on to dožene....

andul- víteček je šikulka- brzy vám bude povídat :slight_smile:
25. led 2010 v 16:18  • Odpověz
ahojky,

andulko - jakou jste pořídili knihovnu?
juu a Vítek už povídá? je to šikula :slight_smile: a za chvilku bude sedět :slight_smile:

bledulko - určitě si taky nemyslím, že čím víc nových chutí se prckům dá, tak tím jim uděláme lepší jídelníček :slight_smile: obezřetnosti určitě není nikdy dost...
Ondra zatím zná mrkvičku, brambor, brokolici, květák, cuketu kuřecí maso a ze skleniček ještě hovězí a krůtí maso a sem tam i něco navíc - třeba petržel, pórek, dýni, rýži, špenát, hrášek a ve skleničce od Hami byl tedy i celer no :confused:
a z ovoce jablko, hrušku, meruňky a banán - jablko jsem zkoušela dát i syrové nastrouhané, ale nechutnalo mu, takže všechno taky dusím...
no a příští měsíc bych chtěla zavést k dopolední svačině bílý jogurt
určitě jsem asi rychlejší než ty, ale myslím, že to snad taky nijak extra nepřeháním...

no a ode dneška jsem nastolila v jídle trošku větší režim - tedy méně kojení - no vynechala jsem mezi obědem a svačinou, takže zase tak drastické to není, ale aspoň mi snědl půlku přesnídávky :slight_smile:
a když to tak spočítám tak za den kojím 4x a v noci tak 3x... a není to jen ucunutí, ale vždycky pořádné napití :slight_smile:
žádné jiné pití se nesetkalo s úspěchem, ale zkouším to stále... voda nebo ředěný džus (ten jsem tedy jeden dostala a včera jsem ho rozdělala, takže ho dopiju já a budu to zkoušet už jen s vodou nebo max. bylinkovým čajem)
25. led 2010 v 17:56  • Odpověz
iluss - Ondrášek už má zoubky dva - vyklubaly se někdy před Silvestrem a poslední asi tři dny je Ondráš pěkně ukňouraný, tak to svádím na to, že se brzy vyklubou další :slight_smile: no uvidíme
25. led 2010 v 18:14  • Odpověz
tak u nás se už spinká, Ondra se mizdál nějaký teplejší, změřila jsem mu teplotu a po odečtu měl rovných 38 :confused:
dostal čípek a usnul běhěm minutky, snad to bude do rána dobrý...
25. led 2010 v 18:52  • Odpověz
bledulko: já jsem u lucinky taky opatrná. Papá zatím jen ze zeleniny mrkev, brokolici a brambory a skleničkový špenát a z ovoce zkusila banán a dušený jablka a meruňky.
Ale už se chystám jí ten sortiment jídelníčku rozšířit. Přece jenom už jí bude 8 měsíců.

jani: no vidíš, však on se onda raky rozpapapá :wink: stačí ubrat trošku mlíčka a když bude mít hlad, zblajzne všechno.

tak lucinka bumbá zatím jen vodu. Zkoušela jsem i bylinkový dětský čaj, ale ten jí zatím moc nejede, tak dávám pouze tu vodu a jen maličko.

Jani: a že ses ani nepochlubila se zoubkama :wink:
Taky si myslím, že nám rostou další zoubky, to by aspoň vysvětlovalo ten neustálý noční pláč a zase slintání ve velkém.

tak snad se ondrovi ta teplotka sníží.
25. led 2010 v 19:19  • Odpověz
já myslím, že jsem to psala :astonished:

u nás se taky slintá - Ondráš je jako šnek - na podlaze za ním zůstává uslintaná stopa :grinning:
25. led 2010 v 19:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.