• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahaaa, tak to jsem asi přehlídla :wink:
25. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
hezký večer :slight_smile:

včera jsem napsala tak krásný dlouhý příspěvek a při odesílání mi vypadl net, no to jsem málem vyskočila z kůže :angry: :angry:

jsme na tom s jídlem podobně jako vy ostatní, někdo mi třeba říká a to mu dej už tohle a tamto....ale já se řídím svým rozumem a citem a nenechám se někam "tlačit".... takže ze zeleniny: mrkev, brambor, brokolice a dneska u nás měl premiéru listový špenát a celkem s úspěchem :wink:
z ovoce zatím jen jablíčka a to syrová nastrouhaná na skleněném struhadle /podušená se neujala/, banán taky moc nechce...přesnídávky ovocné mu taky celkem chutnají, někdy jí sní celou /paradoxně jablečná mu nešmakuje/
maso jsem vařila pouze kuřecí a ze skleniček měl i pár jiných. myslím že krůtí a telecí...
no a k pití fenyklový čaj, nebo ovo šťávičky ředěné kojo vodou a po těch se může utlouct, tak ji má tak jednou za týden za odměnu :wink:
takže asi takový je u nás jídelníček mladého pána... :slight_smile:

v sobotu jsme byli na té oslavě synovcových 4. narozek...no a ten starší Tomášek, tak tomu nebylo nějak dobře...Dnes s ním šla švagryně k mudr a má chudinka spálu! Tak jsme teď studovali na netu informace /inkubační dobu, příznaky..../, tak moc doufám, že si Pepi domů něco "nepřivezl"....

jdu vyplenit lednici, honí mě mlsná.....a páč jsem těhu, tak to mohu svádět na to mimi v bříšku, ale co potom až porodím?? :grinning: :grinning: :grinning:
25. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
Ahojka,

Claudi, jen si den něco dobrého, máš nárok :grinning: . A až porodíš, budeš jako lunt, protože se nezastavíš.
Horší je to u nás netěhulek.
Jakmile je u nás klid začnu jíst ve velkém, asi mám nějakou psychickou porochu, bo co.

Včera mě rozčílil Honza (Jani ty Honzové jsou nějaký problémový :astonished: ), byla jsem tak vytočená, že jsem sežrala Jendy Nutelu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Pak nemám být jako bečka, že :frowning2:

Claudinko, ty rodinný sešlosti jsou někdy pěkně naprd. Viz naše vánoční návštěva u tchýně :angry: .
Budu držet pěsti, aby jste spálu ustali všichni. Je to pěkný svinstvo. Jeden čas jsme jí měli i několikrát za zimu :frowning2: .

Jani, náš slimák toho víc naslintá, než počůrá :wink:
25. led 2010 ve 22:52  • Odpověz
Bledulko, děkuju za článek :grinning:

No vidíš, o těch banánech mě to vůbec nenapadlo. Matějda je stejně není, tak není co řešit :grinning:
A s tím krůtím masem jsem taky nevěděla. Dětem jsem dávala jen kuřecí, tak u toho asi zůstanu.

Včera jsem zjistila, že jsem mu uvařila úplně hnusnou hořkou mrkev. Ble. Bylo mi divný, že to nejí.
25. led 2010 ve 22:56  • Odpověz
ahojky

dneska jsme absolvovali půl roční kontrolu
Ondra váží 7430 g, měří 68,5 cm, obvod hlavičky 43 cm a dle paní dr. je zdráv a velmi čilý a komunikativní.Ptala jsem se na zoubky, ale zatím to vypadá, že budeme bezzubí :grinning: :grinning:
Jinak mi Ondra dělá radost se spaním, od té doby co usíná sám, je to fakt rozdíl a všichni se krásně vyspíme :wink: :wink:

aktuální foto
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3734450&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F
26. led 2010 ve 14:25  • Odpověz
Ahojda,

KLárko,gratulace ke krásným mírám. Oja je už velikej kluk a na té poslední fotce dokonce vypadá starší nežna půlrok. :wink:

Claudi, snad budete s Pepínkama všichni v pořádku a spálovat nebudete. :wink: Já jsem měla období asi 4let,kdy jsem měla každou zimu spálový bacil - takže mi téměř nic nebylo, ale musela jsem být, co by bacilonosič, doma.

BLedul, vůbec si nemyslím, žebys byla nějak divná,když dáváš Adámkovi zeleninku pomalinku a postupně. Děláš dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a tak to má být. A jestli si někdo klepe na čelo, tak si na něj nad ním zaklep taky. :wink: :grinning:
Vítek baští mrkev, květák,brambor,borkolku,hrášek, kuře a králíka a v polívce měl ještě růž. kapustu. Z ovo dušený jablíčka, banán a hrušky (banán dám občas syrovej,jinak všechno dusím). Zvažuju,že na začátku února přidám rýži.

Jani,tak Ondra už v kramaření parťáka. Víťa má sice přes půl obýváku "Hřiště", ale CéDéčka jsou zajímavější,že. :grinning:

Pustila jsem se do zkracování závěsů,tak jdu na to, než sevrátí Tom po službě z práce.
26. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
26. led 2010 ve 14:57  • Odpověz
ahojky mamulky :slight_smile:

klarko - Ondrovi to moc sluší na té fotce, má krásný kukadla :slight_smile:
S tím spaním to je paráda, viď? Hned je člověk veselejší a odpočatější, když má kvalitnější spánek, že? U nás je to stále jak kdy, ale já doufám, že to časem dotáhneme taky k dokonalosti a budu moci říct, že jsem se pořádně vyspala...ale to už bude pomalu druhé mimi taky na světě a bude vš nanovo :wink: :grinning:

andul - co ty fotečky vašeho hnízdečka? budou nějaké, nebo jsi už dávala odkaz? :confused:

ludvi, jani - že by Honzící byli nějací zakletí? :grinning: To brzy přejde a přestěhuje se to na taťky s jiným jménem...doufám, že to nebude na Pepíky :grinning: :grinning:

dítě mi spí venku už přes hodinu a půl, to je prima....Je tam tak pěkně, byli jsme kočárkovat a i mě ta prochajda nějak nabudila a jemi krásně vyvětraně... :slight_smile:

my jsme taky stále bezzbubky a ani moc neslintá, tak nevím kdy ty zoubky vylezou....pořád hledám, jako abych byla ta první a pořéd nic :grinning:
26. led 2010 v 15:17  • Odpověz
andulko - ta knihovna se mi moc líbí....taky bychom nějakou potřebovali...máme knihy v ložnici naštosované na trámu, jako nevypadá to špatně, ale až bude prcek mobilní, tak mám obavy, že nám z nich udělá salátové vydání....tak večer ukážu tu tvojí Pepinovi co on na to, mě by se líbila a cena je fajn :slight_smile: mají ji i v jiném designu nebo jen tuto?
26. led 2010 v 15:21  • Odpověz
andul, vybrali jste pěknou knihovnu :wink:

claudi, jak se daří těhulinko????
26. led 2010 v 15:38  • Odpověz
Děkujeme za pochvalu knihovny. :slight_smile:
Claudi, je to jenom dřevotříska potažená folií v desénu dřeva a maj ji jenom tuhle. Ale je krásně veliká a mně se moooc líbí a taky se nám hodí na interiéru. :slight_smile: Mají teda i z masívu, ale ta je už v jiné cenové relaci (tu si pak možnákoupíme do obýváku, až tu časem nebude přebalovák a budou korunky - http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50099027 .

Fotky ještě nejsou, ale zítra už snad konečně nafotím a dám vám odkaz do IP,protože to tu z "bezpečnostních" důvodů nechci nechávat.
26. led 2010 v 19:44  • Odpověz
dobrý večer,

claudi - snad se vám ta spála vyhne velkým obloukem!!!
a honí tě mlsná - jen si dávej do nosu, těhulko :slight_smile:
a procházku závidím - u nás taky bylo docla hezky, ani nebyl takový mráz, ale Ondra měl stále teplotu, takže jsme kňourali doma :slight_smile: na čtvrtek jsme objednaný na 8měsíční prohlídku, tak doufám, že ho ta teplota zítra pustí... a u paní doktorky bude zdraví jako řípa :slight_smile:

ludvi - ten můj je ještě k tomu bejk a to je asi vražedná kombinace, ale u nás je to už celkem dobrý, tak snad to chvilku vydrží...

klarko - Ondrášek už je velkej kluk! a fešák :wink:
a spinkání tiše závidím :frowning2:

andulko - jjj, dneska mi Ondra vyházel z bedýnky brambory :astonished: budu si naše krámy jinak zorganozovat...
a knihovna pěkná :wink: docela se mi tahle série taky líbí...
a na fotky se mooc těším :wink:
26. led 2010 ve 20:26  • Odpověz
a kdepak se nám toulá sister a len???
26. led 2010 ve 20:27  • Odpověz
taky jsem si vzpomněla na kvetuldu, doufám, že se mají všichni fajn :slight_smile:
26. led 2010 ve 20:29  • Odpověz
hezký večer!

tak jsem minulou noc skoro vůbec nespala, malá se budila každé dvě hodiny s pláčem. Asi jí fakt bolely ty zoubky, nechtěla ani mlíčko, tak jsem jí vždycky jen pochovala utěšila a dala zase spinkat. No a jak v noci nechtěla vůbec mlíčko, tak jsem ráno měla prsa snad čtyřky a úplně promočenou noční košili, jak to teklo.

Tak doufám, že dnešní noc bude klidnější.

Dneska jsem byla na výletě v Praze, bylo to fajn. Bylo docela i hezky, čekala jsem mrazy, ale svítilo sluníčko a bylo docela teplo.

claudi: jen mlsej, máš nárok! :wink:

jani: my jdeme na 8měsíční prohlídku až v pondělí, tak jsem zvědavá, jak ten můj bobíšek zase vyrostl :wink:

jani: a už ti ondra sedí sám?
26. led 2010 ve 21:02  • Odpověz
27. led 2010 v 09:14  • Odpověz
dobré ráno....

holky, dneska raději nevystrkujte z domu ani nos....je tam pěkná zimice, u nás je dvacet pod nulou...brrrr....
budu muset do krámu, ale počkám až to trochu spadne, pak dám prcka tchýňce a skáknu tam....Pepi bude mít dneska asi smolíka a ven se asi nedostane, v takové zimě teda ne ne ne....

iluš - jaká byla u vás dnešní noc?

jani - že by Ondra ty brambory chtěl loupat? :grinning:

no jo, máte pravdu....květulda tu nebyla sakra dlouho a sis a len jsem taky dlouho neviděla....
27. led 2010 v 09:19  • Odpověz
bré ráno

teda u nás taky mínus 20 fujjjjjjj :confounded: :confounded: :confounded:

u nás noc krásná, papali jsme v půl jedný a půl šestý a vstávali v 8 :slight_smile:

koukám, že se vám ty dětičky už pěkně přemísťují a taky vám pomáhají v domácnosti :grinning: :grinning: :grinning: tak to má být :grinning: :grinning:

Ondrášek zrovna tlačí v lehátku a vydává u toho moc pěkné zvuky :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2010 v 09:34  • Odpověz
Dobré ráno!

tak u nás je celkem "teplo" máme "jen" -18°C :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no dneska na prochajdu teda určitě nepůjdeme, zachumláme se s Lucinkou do deky a počkáme tu až do jara :wink:

claudi: dneska už ta noc byla trošku klidnější, ale pořád to ještě není ono.

Tak nám začíná kocour pěkně zlobit. Když byla Lucinka ještě nelezoucí a zůstala na jednom místě, tak měla všechny hračky na zemi na dece a byla tam s nima. Jenže od doby co se pohybuje po celém obýváku a má tam roztahané i hračky, tak si samozřejmě Kuba myslí, že to jsou i jeho hračky a hraje si s nima. A nechce pochopit, že to jsou Lucinky hračky a on si s nimi nemůže hrát.
27. led 2010 v 09:50  • Odpověz
AHojda.

Nejprv vysvětlení mého dnešního prvního příspěvku- nepasala jsem to já,nýbrž pan syn a animi neřekl, že vám něco odeslal. :grinning:

TAdyjenááádherně - modrá oblaha, čisťoučkej vzduch,sluníčko a v 10H -14°C mezi paneláky, takže tady min. - 16°C. Brrr. Vítek chrní v korbě odkočáru v ložnici u ventilačky a já smutně koukám z okna. :sweat_smile:
Měli jsem jít dneska s maminkama z MC ke kamarádce kreslit,aleprotože se mi vrátil zánět spojivek a taťkasi ráno musel vzít "naše" auto (druhý nenastartoval), tak jsme doma a nemůžemani na nákup. Ještě že má Vítek tak hodnou babičku a ta nám o polední pauze přiveze něco k jídlu. Protože bych jinak musela jíst s Víťou mrkev. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Asi půjdu nahoru zavřít tu ventilačku, táhne mi na nohy. :confounded:

Claudi, halvně prosím Tě moc nežeň,ať se nezpotíš a nenastydneš, těhulíno naše. :wink:

Klárko,Oja má velikou pochvalu za krásné spaní! :slight_smile:

Iluš, jakjsme byli na víkend pryč, spala Pupí ve Vítkově postýlce. :angry: A zkoušela to i v pondělí - 3x jsem ji tam načapala, přestože moooc dobřeví, žetamnesmí. Takže bylo čoromoro,dostala vykrákáno a od té doby je klid. :slight_smile:

Jdu na to okno.
27. led 2010 v 10:43  • Odpověz
Tak jen jsem napsala, že Vítek spí, tak se vzbudil. :frowning2: Dal půlhodinovku, takže bude za chvilku zas pěkně protivnej. :frowning2: :frowning2:
27. led 2010 v 10:55  • Odpověz
ARWEN, koukni natohle: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=507438 Ty jsi měla proti týhle mamině bříško jak hrášek. :grinning: :wink:
27. led 2010 v 11:57  • Odpověz
Andulko: jsem si říkala, co to NB asi tak může znamenat :wink: jsem si myslela, že tu máš s holkama nějaká tajná hesla a já o nich nevím :grinning:

Kuba taky ví, že do postýlky a na Lucinčinu deku nesmí, tak tam nechodí. Ale když je to teď na koberci, tak si asi myslí, že to je i jeho. Protože na koberec jsem mu vždycky (ještě než byla lucinka) házela jeho myšky a hračky, aby s nimi blbnul. No a teď mu to vysvětluj, že tohle není jeho, že s tím si může hrát pouze luicnka.

No ale přece jenom je už lucinka docela velká, tak už se těch bacilů tolik nebojím jak první měsíce.

Jenom je musím teď hlídat, aby si zrovna ve stejnou chvíli nechtěli oba hrát se stejnou hračkou, aby se nestrhla rvačka :wink: Přece jenom když se kocour rozdovádí, tak aby jí nechtěně neseknul.

My dneska taky budem trčet doma. Ale za oknem to vypadá,že je tam krásně, je modrá obloha a svítí sluníčko. úplně to láká jít ven.
27. led 2010 ve 12:01  • Odpověz
andul - ještě že jsi tu šifru NB vysvětlila, jsem marně přemýšlela co je to za tajné heslo :grinning: :grinning: :grinning: Vítek je teda pěkný rošťáček, takhle nám tu psát vzkazy, kterým nerozumíme :grinning: :grinning:

to máte hodnou babinu, že přinese jídlo a nenechá tě baštit mrkvičku :wink: Zánět spojivek? aj aj aj....

náš mladej spal dnes dopo taky na etapy, nejprve jen půl hodiny a pak asi 45 min... Ono se mu spí dobře venku na vzdoušku, ale dneska by z něho byl rampoušek, tak musí bát pěkně doma.... Sice už se "oteplilo" na -15, ale to prostě není na ven...Doufám, že zítra bud zase lépe...

iluš - tak kocourek nechce pochopit, že to nejsou jeho hračky? musíš mu to říst kočičí mluvou, tzn. zamňoukat :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 12:47  • Odpověz
ahojky,

tak Ondráš měl teplotu i dneska v noci a ráno - zítra jsme byli objednaný na 8měsíční prohlídku, takže jsme k mudře jeli pro jistotu už dneska . asi chtěl jen na výlet, protože teď už je bez teploty a v pohodě, tak uvidíme večer

mudra nic jiného nenašla, prý to může být k zoubkům :astonished: klubou se dolní dvojky a horní jedničky :slight_smile:
no a míry - 68cm a 7580g :slight_smile:
sice přibírá dobře, ale prý by měl těch příkrmů sníst trošku víc - 120g je prý málo, ale do Ondry toho prostě víc nedostanu...

iluss - Lucinku asi trápí zoubky anebo začala taky trošku lumpačit - Ondra dneska v noci proplakal skoro půl hodiny - nepomohlo ani chování
ale prso si naopak veme rád a kdykoliv, ale tentokrát nepomohlo ani to....
proč se ty zuby nemůžou prořezat všechny naráz, třeba?
Ondra ještě nesedí - jen když se někam vyšplhá na kolínka, tak si dá zadek dolů, ale vždycky se ještě něčeho přidržuje...

claudi - tak já mu příště zkusím dát i škrabku a uvidíme :slight_smile:

andulinko - vrtalo mi halvou, co to NB může asi být :slight_smile:
27. led 2010 ve 13:13  • Odpověz
no tak takovýhle břicho tedy nezávidím... ta fotka ze předu je hoodně brutální :slight_smile:
27. led 2010 ve 13:15  • Odpověz
holky, viděly jste včera zprávy? jak ta rodina bydlí v Ostravě před nemocnicí ve Favoritu???
doufám, že taky neskončíme v našem autí v Lešanech na náměstí... začíná to být docela znát... ta moje mateřská...
27. led 2010 ve 13:17  • Odpověz
Jani: tak se mu po paní doktorce asi už stýskalo, že si usmyslil teplotku :wink: no hlavně že už klesla.

Lucinka zpočátku taky spapala pouze těch 120g, ale teď už se hezky rozpapala a dá si na jeden zátah 180g někdy i 200g :wink:
Já myslím, že když to ondrovi stačí, tak nemá cenu do něj cpát jídlo na silu. On si sám řekne, kdy má dost. Nemá cenu děti brát podle tabulek. Každé dítě je jiné a každému stačí něco jiného.

Teeda to se mu klube tolik zoubků najednou? počkej za chvilku už bude mít plnou pusu zoubků a budeš mu moct dát rohlík na okusování :wink:

Jani: já si myslíím, že lucinku taky trápí ty zoubky. V noci totiž pláče takovým tím nešťastným bolavým pláčem. A hlavně hrozně slintá. Dřív tak neslintala, pouze když se jí klubaly ty první dva zoubky.

Tak to už ti za chvilku bude sedět sám. Lucinka ještě nesedí ani s přidržováním. Se s tím vším tak trošku loudá :grinning:

Jani: na ty zprávy včera jsem koukala, byla to docela síla. Jak manža změnil práci a je teď ve zkušební době, tak má plat úplně minimální a je to docela dost znát na našem rodinném finančním rozpočtu. Kor když mi už skončila mateřská a beru už jen rodičál. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2010 ve 13:30  • Odpověz
holky, zlatý časy kdy jsme měli PPM, co? rodičák je taková almužnička, ale lepší než nic.... Já se příští rok zase na 28 týdnů namlsám a pak zase budu chudý příbuzný :grinning:

jani - tak Ondra asi chtěl opravdu jen výletničit a nevěděl jak to má sdělit....proto ta teplotka :wink: Tý jo, budete pěkní zubejdové v Letníkově.... :slight_smile:

přesně tak, nemá cenu cpát mu jídlo, když ho už nechce a stačí mu to co si vezme....hlavně že přibírá a prostě bude Ondrášek zatím "žížalka" a pak to třeba dožene.... Myslím, že 7,58 kg je fajn.... :wink:

ty zprávy jsem viděla taky, no to je asi něco bydlet v autě :confused: Jani neboj, to u vás nehrozí... :wink: :grinning:
27. led 2010 ve 14:15  • Odpověz
ahoj iluss - tak to je lůca šikula, že tak pěkně papá
taky si myslím, že každé mimčo přece nemůže spapat tolik, kolik si zrovna usmyslím... on by si asi ještě sice dal, ale mlíko a to jsem mu teď po obědě už zatrhla, tak uvidím, jestli začne jíst trošku víc..
ale když přibírá tak co... teď přibral 110g týdně

s těma zoubkama to asi nebude tak horký, ale ty dolní už asi budou každou chvilku...

k tomu sezení - myslím, že není kam spěchat, až si prostě Lucinka bude chtít sednout sama, aspoň bude mít dobře posílený svalíky a nebude mít jednou třeba křivou páteř...
teď jsem zrovna četla, že sedět mají děti až po tom, co chvilku lezou

s penězma to je na pytel, ale co, nějak se tomusí zvládnout a zvládnout se to dá a hlavně, že je člověk zdravý!!!
no a největší štěstí už přece máme :slight_smile: a možná ještě i časem nějaké přibude :slight_smile:

Ondráškovi jsem provedla strašnou věc - snažila jsem se ho uspat - kdybyste to viděly... vypadalo to jako když ho týrám... skoro mi vytekly nervy, takže teď je vedle v pokoji v postýlce a je tam ohromná sranda
to domácí uspávání je děs běs...
už aby bylo venku trochu tepleji...
27. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.