• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
u nás je to s jídlem taky různé, k obědu má porce kolem 200g a někdy to sní všechno a vypadá, že by si ještě dal a někdy sní třeba jen půlku a už nechce....a to samé je večer s kaší, třeba v pondělí, když jsem byla na OÚ, tak hlídala tchýňka a kaši nechtěl večer vůbec, pak přišel z práce Pepíno a myslel, že si od něj mladej vezme a taky nic...prostě ji nechtěl vůbec a včera jí snědl plnou misku....
27. led 2010 ve 14:20  • Odpověz
ahoj claudi - stáhla jsem si z inetrnetu takový program, kam si zadáváte váhu a výšku dětí a ono vám to ukáže, jak pěkně roste - jsou to takové ty percetilové grafy, jak jsou v očkováku (mmch auterem je můj bývalý učitel na škole :slight_smile: )
Ondra je dá se říct pořád v jedné laině - prostě přibírá tak, jak má, ale bude prostě prťous - je na desátém percentilu - to znamená, že 90 procent kluků ve stejném věku jako on je těžších a delších
ale když se porovná poměr výšky a hmotnosti je na průměru - takže dobrý, ke svý délce je prostě tak akorát...

claudi - taky bych zase brala tu mateřskou...
27. led 2010 ve 14:24  • Odpověz
no však my taky nemáme vždycky plný apetit, že?

jo a koupila jsem dneska v lékárně nemléčnou kaši - takže si začnu odstříkávat a bude další hokus pokus s kaší :slight_smile:
já mu prostě nedám pokoj :slight_smile:
27. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
tak to moje dítko dneska je nějaké spavé, už zase chrupe, ale čekám, že to nebude nijak dlouhé :grinning:

myslím, že nutit dítko do jídlo ,které mu nejede je špatně, Ondra k obědu sní 130g zeleniny s masem a pak vypije ještě cca 90 mlíka, přesnídávku je schopnej sníst celou, za to kaši, kterou měl ze začátku tak rád, teď nemůže ani cítit, takže je nedávám a zkusím to za pár dní, jestli nezmění názor.

co se týká percetilových grafů, Ondra je délkou přesně na 50, ale váhou a obvodem hlavičky na 25, ale zapisuju si do grafů, každou kontrolu a jede stále stejně, takže Jani žádnej stres :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 14:28  • Odpověz
ahoj kalrko - náš mladík taky před chvilkou usnul :wink:
a jídlo Ondrovi nenutím - sní prostě tolik, kolik chce
tu kaši jsem mu zkoušela dávat vždycky tak dva tři dny a když odmítal, tak jsem zase tak na týden přestala a pak to zkusila s novým druhem...

no a po obědě už mu mlíko nedávám, zkusím mu dát čaj v lahvičce - někdy si trochu ucune, někdy ji nevezme ani do pusy
má příkrmy už dva měsíce, takže už by se nemusel dokrmovat mlíkem... a hladový není, to se nebojím - kadí tak 3x za den :slight_smile:
27. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
tak vám závidím, že prckové vám spinkají.... Pepino je právě u mě na klíně a směje se tomu jak tu datluji jednou rukou...
dnes má to spaní rozhozené tím jak jsme nebyli vůbec venku...tam by chrupkal alespoň dvě hoďky... Tak snad se unaví a vytuhne, já bych si šla taky chvilku s radostí hajnout.... :wink: Ráno už plašil od šesti, vzpomínám na miminkovské doby, kdy jsme spinkali taky třeba do půl desátý....
27. led 2010 v 15:06  • Odpověz
claudi - u nás je už zase veselo - Ondra si dal jen dvacetiminutovku - to teda nevím, jak tu s ním k večeru vydržím...

jjj, když se nemůže ven s kočárem, tak to spaní stojí za....

holky, nemáte někdo doma nějakou fajn knížku o dětské výživě? kuchařku nebo tak?
27. led 2010 v 15:10  • Odpověz
tak můj drobek je taky vzhůru a už se náležitě dožaduje jídla, tak mu jdu dát mlíko
27. led 2010 v 15:12  • Odpověz
ne že bych ji od vás chtěla :slight_smile:
ale potřebovala bych nějaký dobrý tip...
27. led 2010 v 15:12  • Odpověz
Jani: já bych mu po jídle možná to mlíčko neupírala. Co já bych za to dala aby lucinka během dne bumbala víc mlíčka (přece jenom je mlíčko pořád nejzdravější a nejvýživnější). Ale ona si vždycky jen cucne na žízeň, asi je hodně napapaná z těch příkrmů.

Nech ondru trošku vyhladovět, aby měl hlad, dej mu najíst normálního příkrmu tolik kolik sní a pak mu dej popřípadě ještě mlíčko, když bude chtít. Aby to trošku zapil.

jj, taky jsem to četla, že mimča nejdřív lezou, některé dokonce se i dřív postaví, než samostatně sedí

no mě to zas tak moc nevadí, aspoň kam jí dám, tak i pak i najdu :wink: sice třeba o metr vedle, ale aspoń jí zatím nemusím honit po celém obýváku :grinning:

Lucinka už se naštěstí naučila během dne usínat doma. Už jí to nedělá problémy. Zpočátku jsem jí přes den uspávala ve velké posteli, ležela jsem tam s ní, ale te´d už jí dám do její postýlky a nechám jí tam. Třeba si tam ještě chvilku hraje s medvídkem, ale za pár minutek usne sama.
27. led 2010 v 15:30  • Odpověz
Jani - žádnou takovou knížku nemám.... Ale v takových těch příručkách od Beby, Sunaru atd... bývají sem tam nějaké receptíky a rady....Tak si naber v lékárně jestli doma nic nemáš...Já je někde mám, ale momentálně nevím kde... :grinning:

já jsem zatím taky ráda, že pepi neleze a nepřemisťuje se mi nijak radikálně....až to nastane, tak budeme dětičky pořád někde "hledat" :grinning: :grinning:
27. led 2010 v 15:42  • Odpověz
No tak podle takovýchhle podobných tabulek je lucinka ne svůj věk vyšší a těžší než většina holčiček :sweat_smile:

jani: jj, je dobré s tou kaší vytrvat a nezvdávat se.
Lucinka zpočátku třeba ovoce nechtěla vůbec, ale já to nevzdávala a každý den jsem jí trošku nabídla, aspoň lžičku či dvě. No a teď už baští krásně.
To s tím mateřským mlíkem do kaše by mohlo vyjít.

jani: bohužel žádnou takovou knížku nemám, ale mrkni na tyhle stránky, jsou tam některé dobré recepty:
http://www.recepty.eu/jidla-pro-kojence/
27. led 2010 v 15:48  • Odpověz
nemyslela jsem tabulky, ale spíš rady a recepty na papání pro prcky.... Na tabulky já moc nekoukám, stačí mi když vidím, že prcek roste a prospívá a taky co praví mudr :wink:
27. led 2010 v 16:00  • Odpověz
iluss - hnedka po obědě na zapití si ode mne neveme... takže mu ten oběd stačí
já jsem mu dávala vždycky tak za půl hoďky nebo za hoďku a to by mě zase vypil... a pak odpoledne nechtěl ovoce...
Lucinka je fakt zlatý mimčo - hlavně tedy na to spaní... je to šikulka :wink:

budu se muset po nějaký knížce podívat v knihkupectví, až budu mít cestu do Prahy, tak tam skočím
27. led 2010 v 16:00  • Odpověz
jani: jj, ve spinkání je Lucinka fakt zlatíčko. Dopoledne si dala hodinku a půl a teď odpoledne už chrní hodinu (usnula ve tři).
27. led 2010 v 16:04  • Odpověz
ufff, u nás už se konečně spí....Pepi byl už moc protivka, tak ho tatík vykoupal a já udělala kašičku /na kterou se mi ovšem mládě vybodlo/, tak jsem mu dala mlíčko od sebe a u toho už usínal...
tak ať spí co nejdéle :slight_smile:
27. led 2010 v 19:08  • Odpověz
tak u nás už se taky dadá, teda asi, je tam ticho, tak tam raději nelezu :grinning:

na sporáku se vaří pro Oju zelenina, brambůrky, jablíčko a banánek :wink: tak bude zase od zásoby :slight_smile:prádlo dožehleno :grinning:

taťku mám na lyžích, tak si hodím nožky nahoru :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. led 2010 ve 20:21  • Odpověz
tak u nás už je sice taky klídek, ale nožky nahoru si ještě dát nemůžu

večeře je uvařená, ale čeká mě tu hora prádla :stuck_out_tongue_closed_eyes: to je fakt nekonečný příběh...
27. led 2010 ve 20:25  • Odpověz
Koukám na Hádej, kdo jsem - mám to docela ráda :wink:
tak ještě chvilku a ptom se vrhnu na to prádlo
27. led 2010 ve 20:26  • Odpověz
Hezký večer,

Jani, neudělal ten tvůj profesor nějakou chybičku? Náš Jenda podle jeho grafu naprosto propadá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
a Terka má nadváhu :grinning: :grinning: :grinning: . U Matěje zatím asi v pohodě :slight_smile:

S tím jídlem se nestresuj, stejně to do něj nemůžeš nacpat ušima, tak co.
V tomhle věku děti přibývají 300 g za měsíc, takže buď v pohodě.

Jani, mám doma kuchařku Vaříme dětem. Je to pro děti od 1 roku. Samá zdravá jídla. Před lety jsem si kupovávala Betyku a děti se snažila stravovat podle pana Fořta. Jestli tam má ještě svojí poradnu nevím.
Zajdi si spíš do knihovny, ony ty kuchařky jsou někdy k nepoužití.
Do roka děti jedí stejně pořád to samé do kola, zeleninu, občas maťo, později jogurt a těstoviny.
Já jsem jim docela dlouho vařila zvlášť. A třeba Masox jsem ještě nikdy nekoupila.
Stačí co za hrůzy dostávají ve školní jídelně...

Klárko, některé děti prostě kaši nejedí a stačí jim na noc mlíčko. Moje děti jsou toho příkladem. Krupicovou kaši začaly jíst až ve školce.

Dneska fakt kosa, už aby ta zima skončila...
Jela jsem pro kluky do školy, ale ani jsem Matěje nevyndavala z auta, aby mi chudinka neumrzl.
Doufám, že se zítra trošku oteplí, budeme opět čekat hodinu a půl před atleťákem

:angry: :frowning2:

Musím poplatit nějaké složenky, samé mimoškolní aktivity a pak, že máme vzdělání zadarmo!
Někde jsem četla, že dítě do vystudování školy stojí rodiče až 3 miliony.

A hlavně musím najít pevné desky na VYSVĚDČENÍ!!!
Úplně jsem na ně zapomněla, tak budu muset pátrat, protože jinak bude zase průser ve škole.

Jo a aby to maminkám nespavců nebylo líto. Dneska v noci Matěj vůbec nespal. Jakmile zabral, tak se otočil na bříško a takhle spát neumí. Hned se mu zvedne kebule a vzbudí se. Nevím, jak mu to mám vysvětlit :grinning: . Kolem páté jsem ho nacpala do spacího pytle a chvilku byl klid. Ovšem to už jsem skoro vstávala :astonished: . Doufám, že se dneska v noci nebude bojovka opakovat...
27. led 2010 ve 21:26  • Odpověz
autor
ahoj maminky :slight_smile:

tak se zase dopracovávám k počítači-ale jsem tak lehce unavená,že píšu na notebooku v postýlce :sweat_smile:
snad neusnu dřív,než to dopíšu a odešlu :sweat_smile:

omlouvám se vám,že vás zanedbávám...doma je pořád co dělat- tomík má hravé období, taky už netrpělivě prudí,kdy bude jezdit na kole- vždyky když jdeme ven a on vidí ve sklepě kolo,tak na něj hce-těžko vysvětlovat,že na tom ledu to jaksi není ono :wink:

jinak má tomík občas dost dobrý hlášky- honza mi npříkld přinesl kytku růží a Tom mi hned důležitě hlásil,že stála koruny :grinning: :grinning: :grinning: (kupovali ji spolu) fakt vtipálek...
pořád se má k adámkovi a adula jak už je přeci jen větší a usmívá se na něj,tak je rpostě super,že si vytvářejí takový ten vztah :slight_smile:
akorát tom občas nechá někd nějakou hračku a adam mu k ní doleze a to je pak lhce křik-dnes tomíkovi zmačkal pexeso- a já ho schválně nechala-aby milej zlatej tomík viděl,jak to dopadne,když bude hračky válet po zemi a nebude si je uklízet...

adámek už více leze než se plazí,ale plazení eště občas použije..už se odvážil i do jiných místností-nejčastěji,když mě hledá...to pak řileze ke mě a drží mě za nohavici :grinning: :grinning: :grinning:

když jsme spolu v posteli,tak si o mě stoupne do pozice střechy a nebo o mě klečí a je děsně spokojenej...
taky ho trápí ta zácpa,ale v klubíčku se vykajdí a je dobře..zoubky asi budou taky brzy na obzoru,takže čekám čekám,kdy se vylíhnou :wink:

s jídelem nic moc- občas pusu otevírá,ale moc toho nesní...takže se tak pozvolna rozjíždí- sní tjo tak 60-80 g ...k obědu-svačinu\(jablíčko) zatím dvě tři lžičky...

spí blbě,ale mám knížku ako má klárka a nejdřív jsme se rozhodli se spaním řešit tomíka (usínání a noční buzení byl poslední dobou zážitek) a až vyřešíme Tomíka,tak budu řešit adámka....

jinak jsem se poctivě ponořila do toho hubnutí....krom posilky a orbitreku jsem ještě začala chodit na HEAT- ten mě baví...ale posilka i s heatem je pěkne žrout času (i peněz)-než někam dojedu,odcvičím,umyju a domů zpět-a jsou víc než tři hodiny v trapu- nebýt Honzy,tak to ani není možné takhle dělat-ještě že je tak hodný a ochotný takhle dost hlídat děti a sobě ten čas ukrást..když cvičím doma,tak je to krapet jednodušíí-to stačí jen ty dětičky hodinu phlídat...

ale holky- na to,jak makám,tak jsme zatím nezhubla NIC- a to nekecám-vážila jsme se v posilovně...tak jsem z toho včera až brečela-přijde mi moje snaha zbytečná a nanic....prostě tři týdny poctivě vážím každý sousto,minimálně 5 dní v týdnu hodinu makám a prdlačka...to je pro mě pak dost demotivující...kdyby aspon kilo...no doufám,že se to brzy nějak rozjede,jinak fakt nvím,ak to budu dělat dál....možná vám to přijde jak malichernost,ale mě ta váha fakt trápí- navíc jsem se dozvěděla další jobovky ood našich-zejména zdr. stav mého táty- víte,on si celoživotní obezitu a cukrovkou,kdy nedržel dietu přivodil vážné zdr. komplikace a pořád se to zhoršuje a zhoršuje a já se prostě děsím,abych tak nedopadla-to prostě doputit nesmím...a navíc tedy ani nevím jak mám reagovat,když vím,ž je tak nemocný,ale na druhou stranu je to stále sobec,který by neradši hulil cigára i před dětmi a má mi za zlé,že mu to nedovolím.....

no nic....obratme list..

jiank se příští týden v pátek chystáme odejt do jilemnic a t už se tedy těším,protože tomík bude trénovat na lízátkové závody :slight_smile:sice budeme týden bez tatínka,ale ono nám špatně nebude :slight_smile:

koukám a snažím se pochytit kde je u koho co nového- u klárky se už spí lépe,že, u claudinky a janči nic moc...jetli to stíhám sledovat...

já vás i jako dočtu,ale než se dohrabu k odpovědi,tak si prdlajs pamatuju..

jé, ludvi,no jo,ono bude vysvědčení :slight_smile: to vůbec už ani envnímám tyhle věci :slight_smile: bude u vás pochvala?

jo a holky- náš adámek objevil kouzlo dudlíku :grinning: :grinning: :grinning: skoro v 7 měsících :grinning: :grinning: :grinning: jsem si říkala,že bych ho mohla zase rovnou odnaučovat :sweat_smile: :grinning: :grinning:

no,holky,zatím končím...zase vás budu tak nějak dočítat a i když nereaguju tak o vás vím :slight_smile: držím palce,at se vím všem daří dobře ( i těhulce claudince) at hclapi nezlobí (jani)
at dětičky hezky spinkají a papají

a prostě at se máte moc hezky .-)
27. led 2010 ve 22:59  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

ludvi - je to možný, že se seknul :slight_smile:
těma ušima bych to mohla zkusit :slight_smile:
3 melouny??? tak to budeme na starý koleny všichni milionáři :slight_smile:
co desky, vyštrachala jsi nějaký? a jaký vlastně bylo vysvědčení? potěšily dětičky?

Matějda tedy pěkně řádí, co? snad to bylo dnešní noc lepší... Ondra taky neuměl spát na břiše - vždycky zvednul hlavu a koukal, co se děje, ale teď už ani jinak nespí

dokonce ho musím za dnešní noc pochválit - sice byl vzhůru v deset a ve dvanáct, ale pak až v půl pátý a to je u nás co říct :slight_smile:

bledulko - za chvilku bude mít Tomík naskládaný hračky pěkně někde nahoře a všechny si bude uklízet :slight_smile:
snad se to s tím spaním u vás brzy zlepší, taky to budeme muset řešit... stojí ta knížka za to? jsou tam dobrý rady?
bledulko, co je to HEAT? pěkně ses do toho opřela, viď? fakt tě obdivuju!!!
k tomu tvému Tatínkovi - neznamená to, že tě to taky čeká, neboj - tohle závisí hlavně na životním stylu a když máš takhle pevnou vůli, tak to bude dobrý
a ještě k tomu cvičení a nehubnutí - bledulko, tři týdny je krátká doba - věř mi, já když jsem kdysi hubla (vážila jsem asi tak o 15 kilo než teď), tak jsem ze začátku dokonce přibrala - cvičila jsem každý den - buď kalanetika doma nebo jsem chodila běhat nebo plavat a v létě kolo - myslím, že se t hubnutí na váze projeví tak za dva měsíce - teď jde asi prostě dolů tuk a nabírají svaly... vydrž kočko - máš pevnou vůlia to je to nejdůležitější a hlavně se netrpa tím, že ta kila nejdou dolů!!! psychika taky dělá svý!!!
výlet do Jilemnice si užijte!!!

a Adámek je velký šikula :wink:
28. led 2010 v 10:05  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

ludvo: teda fakt ti nezávidím to vyzvedávání dětiček v takových mrazech. Matějdu budete mít pěkně vytrénovanýho, když tohle všechno absolvuje s tebou :wink: Já jsem byla včera ráda, že jsem nikam nemusela. Ale manžílek odjel do čelákovic do práce (musel taxíkem protože jak praskaly koleje, tak několik hodin nejezdily vlaky), no a večer už se nevrátil, zůstal tam, protože nevěděl jak to s těma vlakama bude dál, jel by vlakem o půlnoci (má odpolední) a přece jenom jak je ta zima a jestli by měl třeba hodinu čekat na vymrzlým nádraží na zpožděný vlak, tak šel radši spát k mámě. Tak doufám, že dorazí dneska v noci. Potřebuju totiž nějaké zásoby, doma skoro nic není a s Lucinkou se mi do toho mrazu na nákupy nechce. Dneska sice už není taková zima, ale zas tam hodně fouká vítr (dost silný, že by mi to odfouklo kočár) a začíná dost sněžit, ale takový ten mrazivý bolavý sníh.

bledulko: nic si z toho nedělej, že jsi nešla s váhou dolů. Vždyť přece sama dobře víš, že to nic nemusí znamenat. Třeba se ti prostě jen tuk mění na svaly. A to je dobře. Nezáleží na tom, kolik shodíš kilo, ale kolik neaktivní hmoty se ti přemění na aktivní. počkej na konec úplný konec toho tvého tréninku a na to jejich vyhodnocení. Když přesně dodržuješ ty jejich pokyny, tak se to někde musí projevit!

Teda koukám, že Adámek je pěkný čiperka :wink:

Taky mě štve když tchýně kouří v bytě zrovna když tam jsme s Lucinkou. Jezdíme tam tak jednou za tři týdny a ona prostě nemůže vydržet aspoň chvilku nekouřit. Vždycky si otevře okno a kouří jakoby z okna, ale stejně ten všechen smrad se natáhne do bytu a my v tom tam pak jsme a je jí jedno, že jí všichni říkáme ať tam nekouří, když tam jsou děti. No a to mě pak vždycky dopálí ještě když típne cigaretu a jde se pomazlit s malou, když je těmi cigaretami právě čerstvě načichá. To ať se na mě zlobí nebo ne, tak jí vždycky malou vezmu. :angry:

Jeeee, tak to se budete mít fajn, že jedete na týden do Jilemnice :wink: to si zase odpočineš. Neboj, děti tě tak zaměstnají a zabaví, že nebudeš mít čas stýskat si po honzovi.

No koukám, že to fakt "brzo" si Adámek zvyknul na dudlíka :wink: zrovna včera se mě manža ptal, kdy budeme Lucinku od toho dudlíka odnaučovat. Tak jsem mu řekla, že je ještě malá, že jí dudlík uklidňuje a že jí ho aspoň do roka nechám a pak začnu s odnaučováním.
28. led 2010 v 10:46  • Odpověz
autor
ahoj všem :slight_smile:

holky, tak adámek se nám dnes postavil u postele :sweat_smile: a hned dvakrát za sebou....pak ted žuchnul zpátky po několika minutách,ale stihla jsem ho i vyfotit :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

mě ta knížka přijde dobrá- jsou v ní tipy,jak dítě odstavit z nočního kojení, jak uspávat atd..a právě že tam jsou tipy i pro větší děti,což se u tomíka hodí.... taky tipy,jak se spaním an cizím místě,při posunu času atd...
jsem ráda,že jsem si ji koupila...

s tím hubnutím- no já racionálně vím,že je to běh na dluho trať,ale když přijde krize,tak se mi zatemní mozek a rozum stranou a celý svět je nespravedlivý a tak... prostě jsem doufala,že dám dolů aspon dvě kila (rozumné hubnutí je přeci půl až kilo týdně a to byc už měla mít něco dole),ale zatím se msuím držet a vydržet do přeměření u havlíčka...a o víkendu mě manža vyfotí a budu mít po 4 týdnech ke srovnání fotky ve spodním prádle-snad budou hezčí než ty minul-ta jsou fakt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:)

heat je chození na pásech do kopce,ale ten pás si poháníš vlastní silou....asi bych to nazvala spiningem,ale v chůzi...chodí se do rytmu písniček a fakt se u toho člověk zapotí ...a tam už je i znát,když dáš ruku z madla a nebo se držíš madel....já jsem poprvé jela podle instruktorky a tepová frekvence mi lítala..tak jsme včera jela jen podle svéh tepu,abych se držela v pásmu aerobní zátěže-takže jsem šla lehce pomaleji než ostatní...

http://www.heat-hastal.cz/cs/Historie.aspx
28. led 2010 v 10:49  • Odpověz
Jani: tak to Lucinka spinkala na bříšku zpočátku prvních pár měsíců, ale jen přes den. Teď už spinká pouze na zádíčkách a nebo spíš se přetočí na pravý bok a hlavičku vykroutí úplně nahoru.
Ted by na bříšku neusnula, bylo by to jako u Matějdy, hned by zvedla hlavičku a bylo by po spánku.

Tak konečně se nám vrátilo klidné spaní, Lucinka se probudila v půl čtvrté a pak až v půl osmé. To jsem si jí pak vzala ještě k sobě do postele a válely jsme se tam do půl deváté.
28. led 2010 v 10:51  • Odpověz
autor
iluš-ahoj :slight_smile:

no s tím dudlíkem-já mu ho jakoby nechala v postýlce a najednou ho čapnul a od té doby si ho dává do pusinky a je celý blažený :grinning: :grinning: :grinning:

ale je fakt,že se obejde i bez něj-palcem-což teda taky nic moc...

no v jilemnici to snad bude super,možná tam se mnou na týden pojede i moje sestřenka a tak budeme na děti dvě a tchýnka si i právě vzala asi dva dny dovolenou,takže si nás užije i ona....hlavně teda dětí...právě kvůli té její dovolené jsme ten termín přesouvali-protože jinak je dost pracovně vytížená ...tak byla ráda,že si bude moci užít dětiček...

s tím kouření- je to na facku,že? mě to strašně štve,protože když tam máme být celý víkend,tak jakoby člověk ani nemá kam utéct...nemůžu se sbalit a říst Nazdar...prostě tam musíme být a jen to bud trpět a nebo se hádat...což já jsem teda jako lvice a v tomhle se za děti budu bít a nepovolím....jako malé mi stále smrděly vlasy kouřem-zpětně to mám rodičům za zlé-jak nám kuřili i u oběda atd...a když jsem jako dtě něco řekla,tak bylo zle a nebo mě citově jakoby vydírali (když se ti to nelíbí tak..."nejez,nkoukej na večerníček,...atd-prostě když se ti to nelíbí,tak máš smůlu)
stůj si za svým a lucinku ji fakt z náruče ber-kdo jiný má ty děti ochránit před těmahle sobcema než rodiče...
28. led 2010 v 10:57  • Odpověz
bledul: no to je super, to je koukám adámek nejčipernější z letních miminek. Dokonce předběhl i Jančinýho Ondráška :wink: já tý naší potvůrce snad budu muset domluvit :grinning: Ona ještě ani neleze.

Lucinka teď dudlíka používala hodně i jako kousátko, dala si ho obráceně a jak jí trápily ty zoubky, tak toho dudlíka okousávala ze všech stran :wink:

No já jí to taky pořád říkám, Dan taky, ale to je jako házet hrách na zeď. Dan jí říká, že tam teda za ní nebudeme jezdit, když tam chce pořád před dětma kouřit, ale ona se pak urazí a začne brečet. No fakt už mě s tím štve. No já jí taky Lucinku nenechávám v náručí na pochování, když zrovna kouřila. Ale ono to vadí i Lucince, takže když se k ní tchýně přiblíží takhle načichlá, tak malá začne hned brečet, taky jí to vadí. Mě to taky dost vadí, před těhotenstvím mi ten cigaretový kouř zas tak nevadil, ale od doby co jsem byla těhotná, tak jak jsem si na ten smrad odvykla, tak jakmile to teď cítím, tak mě strašně rozbolí hlava a zvedne se mi z toho žaludek.

Tak mi teď manža volal a ani dnes se mi domů nevrátí. Ty vlaky maj pořád velký zpoždění, tak se bojí jak by se dneska o půlnoci dostal domů a hlavně zase zítra druhý den do práce, přece jenom je ještě ve zkušebce, tak nechce přijít pozdě. Tak je ze mě pořád slaměná vdova.

Jo a dneska manžovi přišel dopis z bývalé práce - vyúčtování odstupného. Tak mu náleží částka 71 tis. a maj mu to splatit do 30.června :slight_smile: tak jestli mu to opravdu doplatí, tak to bude super, to se dostaneme z nejhoršího :grinning:
28. led 2010 v 11:08  • Odpověz
bledulko: šup sem tu adámkovu fotku :wink:
28. led 2010 v 11:09  • Odpověz
ahojky

bledul, co se týká toho spaní a knížky, já jsem nad míru spokojená, Ondra krásně spí vstává kolem jedné a pak ráno kolem 5-6 a spí do 8-9. Chtěla jsem ho zkusit odstavit od jídla,jak tam píší, ale asi ještě nějakou dobu počkám :grinning:
věřím, že to na tvý chlapíky taky zabere :wink:
jinak Adámek je fakt šikula, co se pohybu týče, Ondra už několik dní pořád střídá bříško, záda, ale ani se neplazí, zatím nějak nepřišel jak na to :wink: a s jídlem to bude určitě lepší a lepší, Ondra ze začátku snědl málo a plival o ven a teď by jedl furt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
s cvičením vydrž, určitě bude znát změna, já tě obdivuju, já bych se k tomu asi nedonutila :sweat_smile: :confounded:
užijte si Jilemnici :wink:

iluss chápu tě s těma cigaretama, můj tchán a moje ségra taky bání, ale musím říct, že ani jeden z nich nekouří doma a před prckem si to nedovolí, tak je mám za to moc ráda :grinning:

janco koukám, že se Ondrášek umoudřil se spánkem (ťuk ťuk) tak ať je to stále lepší a lepší :slight_smile:
přeju ať se ti dneska manžílek vrátí v pořádku domů :wink:

ludva i dr. mi říkala, že se nic neděje, když nebude jíst kaše, ještě mu jí, ale zkusím dát snad změní názor. Ale asi mu jí nebudu dávat na noc, to mu dávám Bebu na dobrou noc a on vydrží dlouhou spinkat, tak mu to nechci nějak narušit :wink: :wink:
jak dopadli dětičky se známkama??
28. led 2010 v 11:12  • Odpověz
to navrácení manžílka samozřejmě patří ilussce :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 v 11:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.