• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
klari: zítra budeme odstrojovat stromeček a chci se pustit do úklidu špajzky, potřebuju to trošku porovnat, vyházet a roztřídit, tak jestli se chceš znovu inspirovat :wink: :grinning:
29. led 2010 ve 14:32  • Odpověz
hihi špajzka by to taky potřebovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale koupelna je hotova, tak ještě WC a třeba stihnu porovnat i mouky a těstoviny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2010 ve 14:39  • Odpověz
to já si nechám asi až na ten zítřek, ted se jdeme s Lucinkou trošku provětrat ven.
Jo a taky pak plánuju roztřídit lucince oblečení a to malé už "zazimovat" :wink: kdyby ses chtěla přidat :grinning:
29. led 2010 ve 14:55  • Odpověz
to oblečení já třídím průběžně a malé kousky už šli o dům dám, půjčila jsem je kamarádce, která čeká mimčo v květnu :slight_smile: teď už pokoukávám po netu na větší věci, abych měla do zásoby :wink: :wink: :wink:
u nás je nějak divně chvílema sněží, sněžo prší, nějak se mi na procházku nechce, asi to dneska odpískám :sweat_smile:
29. led 2010 v 15:06  • Odpověz
tak jsme se vrátily z prochajdy, u nás je dneska hezky. Sice nesvítí sluníčko, ale už ani nesněží, nefouká vítr a je tam docela teplo, tak tam bylo na procházku příjemně. Už mi to chybělo.
29. led 2010 v 16:31  • Odpověz
tak mi poslední dobou dělá strašný problém přebalit a oblíknout lucinku. Vždycky když jí chci dát čistou plínku nebo jí chci oblíknout, tak se u toho převrací na bříško rychlostí blesku a utíká z podložky. Dám ji zpátky na zádíčka a než se naděju, tak už je zase je na bříšku.
29. led 2010 v 16:52  • Odpověz
Tak už mě zase začíná bolet to levé zápěstí :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to už jsem si myslela, že od toho budu mít pokoj. Asi budu muset trošku omezit to tahání Lucinky.
29. led 2010 v 17:56  • Odpověz
ahoj všichni :slight_smile:

ludvi - pošli fotku tvého drahého s obtisklým stolkem na ksichtíku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Boduješ!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
no tak Matějda prostě drží basu s Pepínem a taky dělá psí kusy v noci? u nás dneska to bylo o trochu lepší, ale mladík poslední dobou leží když je u nás na štorc, u mě má hlávku a nohama kope do svého stvořitele :grinning: :grinning: a taky když se v noci převrátí na bříško, tak ne aby se otočil zpět nebo spal dál, tak zvedne hlavu a začne vyprávět...jako občas máme taky zajímavé noční zážitky :grinning: :grinning: :grinning:

holky, jste se dneska pustili nějak do toho uklízení, já už se druhý den chystala, že alespoň vysaju, ale zas to nedopadlo :grinning: zítra je taky den... Naložila jsem si na zítra čínu, tak k tomu udělám rýži a vyseknu vývar s nudlemi a pak už opravdu ale opravdu vysaju :wink:

il - pepi u přebalování na mě taky vystrkuje prdelku, takže přebalování rovná se nadlidský výkon...
zase se ti ozývá to zápěstí? mě to naštěstí dalo pokoj a zatím dobrý a to prcka taky dost nosím... Tak si to stáhni a zkus chvíli ruku méně zatěžovat, pokud to půjde ovšem, že?

já taky třídím věcičky průběžně, už máme pár krabic na půdě...ovšem brzy je budeme nosit zase zpět a zase prát a chystat :grinning: :grinning:
29. led 2010 v 18:39  • Odpověz
andul - jak je ti a co Vítek, je to OK? :slight_smile:
29. led 2010 v 18:40  • Odpověz
ludvi - co mládežníci na lyžích, jak se měli? a kde byli brázdit svahy?
29. led 2010 v 18:41  • Odpověz
Dobrýpodvečer,

nejprve prosba veliká: máte prosím recept na dobrý guláš? Došla jsemtotoiž kzávěrum, že užjsem velká holkaajenačase naučit se vařit guláš. :slight_smile: Jenže můj tatínek se svými recepty je daleko a zatímnemámepevnou linku a z mobilu se o recept volat nechce. :sweat_smile:

Claudi, blbě mi je pořád,ale už to není tak hrozný jako včera. V Po jsem si zapomněla vzít antikočku a dostala jsem MS. :frowning2: Jenže od porodu je mi při MS zle jak nikdy předtím, takže jsem radostí bez sebe. :angry: Volala jsem na gyndu a domluvila se, že ty prášky nedoberu /zbývá mi ještě půl plata/. Za 3týdny jdu na kontrolu a chci si stejně něchat napsat jiný /tyhle mi berou veškerou chuť na manželský život :cry: /.

Vítek už od půl pátý spinká -ukládal ho tatínek a ten taky do teď spinká. :grinning: Dopo jsme byli projistotu u doktorky a vypadá tona ty zuby nebo 6. nemoc. Ale spíš na ty zuby. Každopádně 38°C+ má pořád. :frowning2:

Jedu do Kaufloše, teď tam snad nebude moc lidí.
29. led 2010 ve 20:02  • Odpověz
Tak ne, maj až do 22h, takse ještě kouknu na Rytíře. :slight_smile: Jsou natáčení kousek od nás,tak je to taková srdeční záležitost. :slight_smile: Stejně potřebuju hlavně hermelín na naložení. :grinning:
29. led 2010 ve 20:05  • Odpověz
andul ahoj máš doma papiňák???? já mám dobrej recept na gulášek právě z papiňáku, i když asi by to šlo i bez něj :grinning:
29. led 2010 ve 20:24  • Odpověz
maminčin gulášek:
osmahneš si cibuli (hezky do hněda, může se maličko přichytnout, má to pak lepší chuť), česnek, vepřové maso, hovězí maso (nejlepší je kližka), sůl, mletý pepř, mletý kmín, mletá paprika sladká, troška pálivé mleté papriky, gulášové koření, rajčatový protlak, pak se to podlije vodou a nechá podusit. Když je maso měkké, tak se to zahustí jíškou. A pak se tam přidá na nudličky nakrájená čerstvá červená a zelená paprika a nechá se to ještě chvilku povařit. Dobrou chuť! Je to fakt výborný gulášek!

jo a když to nechceš vařit moc dlouho, tak je lepší si to masi den dopředu naložit (sůl, pepř, olej), aby to bylo rychle měkké.

Andulko: to se ti chce ještě teď večer jít na nákupy? To já už jsem ráda, že můžu hodit nožky nahoru a nikam nemusím :wink:
29. led 2010 ve 20:31  • Odpověz
Jo a dneska o půlnoci se mi konečně vrátí manžílek! :slight_smile:
29. led 2010 ve 20:32  • Odpověz
Klárko, papiňák nemám. :frowning2:

Iluško, děkuju, vyzkouším recept Tvé mamky. :slight_smile: Snad se povede. :slight_smile:
No, ani Ti nevím, jestli se mi chce. Asi spíš ne a taktam asi nepojedu.Jsem se nějakrozseděla. :sweat_smile: :grinning: Manžílka si užij!
29. led 2010 ve 20:50  • Odpověz
A mmch - kluci pořád chrupčí. Doufám, že to tomu malýmu vydrží až do rána. A toho staršího se už asi taky nedočkám. :sweat_smile:
29. led 2010 ve 20:51  • Odpověz
andulko: to zkoušel manžílek uspávání podle toho včerejšího videjka? :grinning:

můj brácha vždycky uspával svoji dcerku tak, že si s ní lehl do velké postele. No a vždycky to dopadlo tak, že on tam usnul a ona se pak vytratila s ložnice a šla do obýváku za dospělými :grinning: Tak tam spíš uspávala ona jeho!
29. led 2010 ve 21:00  • Odpověz
Jo a dneska je Lucince přesně 8 měsíců! Je to neuvěřitelný, že už mám doma takhle velkou slečnu! :slight_smile:
29. led 2010 ve 21:02  • Odpověz
Tak se kluci vzbudili. Vítka jsme převlíkli, dali mlíčko a v zadečku naměřili 39°C. :frowning2: Je rozpálenej jak kamna .Je mi dost ousko, kdybych to mohla vzít na sebe, udělám to...

Iluš,Lucince posílám pusu.
29. led 2010 ve 21:31  • Odpověz
jeeee, chudinka prďolka malinkatej. A dala jsi mu na tu teplotku něco? Nám zabírají paralenový čípky.
29. led 2010 ve 21:35  • Odpověz
andul co dáváš na horečku???
Ondra, když měl horečku po očkování, zabral paralen čípek do jedné hodiny měl z 39 normální teplotu :wink:
ať je mu co nejdřív dobře, posílám pusinku na bolístku :wink:
29. led 2010 ve 21:36  • Odpověz
Dávám právě ty paralenový čípky. Docela zabíraj - ťuk ťuk. Ale po těch 5-6ti hodinách má tu horečku nebo vysokou teplotu zas nahoře. :frowning2: Teď už zase chrupká, tak snad se mu brzo uleví.

Klárko a jaký máš Ty recept na ten guláš. Já bych chtěla takový ten "hospodský".
Iluško, nemám rajčatový protlak. :frowning2:
29. led 2010 ve 21:51  • Odpověz
nevím ho z hlavy, jdu najít recept, nejlepší je tak za 2 dny, kdy se pořádně uleží :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. led 2010 ve 22:05  • Odpověz
andulko: do IP jsem ti poslala nějaké další recepty na guláše. Já si občas takhle listuju kuchařkama nebo brouzdám na netu a sbírám recepty a ukládám si je do compu :wink:
29. led 2010 ve 22:10  • Odpověz
andulko: tak buď to zkus buď bez toho rajčatového protlaku a nebo tam do základu zkus dát trochu kečupu. Ale nejlepší by byl ten klasický kečup ve skle, ne ten v plastové lahvi, ten je moc sladký a umělý.
29. led 2010 ve 22:13  • Odpověz
andul tady je recept :slight_smile: :slight_smile:

hovězí guláš z tlakáče
ingredience:
800 g předního hovězího
4 střední cibule
4 stroužky česneku
2 lžíce sladké papriky
1/2 lžičky pálivé papriky
drcený kmín
lžička majoránky
kostka hovězího bujonu
mletý pepř
sůl
3 lžíce sádla
tmavá jíška

postup:
V tlakovém hrnci rozehřejeme sádlo a necháme na něm zesklovatět na drobno nakrájenou cibuli, přidáme sladkou papriku a max. půl minuty mícháme. Přidáme na kostky (4x4) nakrájené maso a opékáme, aby se maso zavřelo. Opékáme několik minut, než začne maso pronikavě vonět a pouštět šťávu. Pak maso osolíme, opepříme, dáme pálivou papriku, kmín, podlijeme vodou tak, aby se maso dusilo a ne vařilo. Důkladně promícháme, zavřeme tlakový hrnec a dáme dusit. Po cca 30 minutách máme maso měkké, přidáme vroucí vodu s rozpuštěným bujonem (celkem bude 2-2,5 l guláše) a necháme povařit. Přidáme prolisovaný česnek a majoránku. Nakonec zahustíme jíškou.
DOBROU CHUŤ

andul, příprava bude delší pokud budeš dělat guláš v normálním hrnci (cca 2 hodiny, než maso změkne)
29. led 2010 ve 22:16  • Odpověz
KLárko, tak tenhle recept se mi líbí úplně nejvíc, z těch co jsem našla na webu. Dám to vařit hnedka ráno. Snad se povede. :slight_smile:

Jdu silehnout,tak všempřeju prima noc a užijte si víkend! :wink:
29. led 2010 ve 22:22  • Odpověz
Iluš, dííík, to je mazec. To nestihnu ani všechno pročíst. :grinning:

Iluška mi poslala do IPé asi tisíc různých receptů. :slight_smile:
29. led 2010 ve 22:24  • Odpověz
klarko: ten recept vypadá fakt dost dobře. :wink: asi možná taky vyzkoušíme.
29. led 2010 ve 22:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.