• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
andul dobrou noc
a ať se gulášek povede :grinning: manžílek vždycky tvrdil, že nejlepší gulášek má jeho maminka, ale od tý doby co vařím tenhle to už netvrdí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

taky jdu do hajan

papa
29. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile: teda dneska je venku krááásně! Je tam nádherně modrá obloha a svítí sluníčko! Už se těším až půjdem na prochajdu! :slight_smile:
30. led 2010 v 09:11  • Odpověz
Dobré dopoledne,

tak jsem přes noc starší aspoň o 5let. :confused: Máme za sebou první velké horečky: když jsem si šli lehnout, byl Vítek vzhůru s plnou plínkou. Takže samozřejmně že čípek byl vykaděný a horečka v zadečku 39,5°C. Další čípek ani panadol jsem mudát nemohla, protože to bylo hodinu po zavedení čípku,tak jsme museli dávat studený zábaly na zápěstí a na čelíčko. NAštěstí to fakt zabralo a v 23h jsem dala Víťovi Nurofen, po kterým celkem okamžitě usnul a spal aždo 6h. Ráno měl už jen 38°C po odečtu a v9h měl 37,5°C. Ale ten zatracenej zubák stále nenívenku! :angry: Tak snad už to teď bude bez těch horeček a teplot.
Tady je tototi žtaky nádherně,ale minimálně dneska ještě zůstaneme doma.

Il, jaké bylo přivítání po dvou samostatných nocích? :wink:
30. led 2010 v 09:26  • Odpověz
Klárko, gulášek je na plotně. :slight_smile: Snad se povede. :sweat_smile:
30. led 2010 v 09:54  • Odpověz
Hlky, už jste některá dělala mrněti cuketu? Já jsem ji koupila,ale přiznám se, že z ní umím jen řízky. :sweat_smile: Taknevím, jestli jimám oškrabat nebo rovnou na kostičky... Poraďte, prosím!
30. led 2010 v 10:15  • Odpověz
teda nevím, co to dneska s Lucinkou bylo, ale dopoledne vůbec nemohla usnout, byla strašně protivná a pořád brečela. Když jsem jí chovala, tak byla v pohodě a jakmile jsem jí položila, tak spustila ohromný řev. Tak pak už jesm to nevydržela, nechala jsem jí chvíli vyplakat a ona se pak unavila a usnula únavou.

Andulko: tak snad se z toho Víťa brzy dostane a bude mu líp.

No přivítání bylo takové, že já byla v polospánku, tak mi dal akorát pusu, dal pusu i Lucince, ta se hned probudila, tak mu začla vyprávět co je nového a pak hned usnula. :wink:

Cuketu jsem taky chtěla dělat, ale u nás teď měli samou ošklivou. Ale už jí mám taky v plánu. Normálně jí oloupej, když to bude ta velká s hodně zrníčkama, tak ty zrníčka oloupni, nakrájej to na kostičky a normálně uvař jako jinou zeleninu a rozmixuj. A přidej k tomu cokoliv - mrkev, kuře,...

Tak ať se gulášek povede a manžílkovi chutná!
30. led 2010 v 11:34  • Odpověz
Klárko, guláš je VÝBORNEJ!!! :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: Neměla jsem ostrou papriku, tak jsem tam dala chilli a příště místo tm.jíšky dám jenom mouku, ale je to opravdu mňamka!!! Všem doporučuju a jdu si to přepsat. :slight_smile: :wink:

Il, cuketa už je hotová - po rozmixování to byla docela kaše, tak jsem to musela ještě přecedit přes hustý cedník. Jsem zvědavá, jak to bude Víťulínkovi chutnat. Dneska měl brokoličku s masíčkem.
30. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
andulko: teda tys mě s tím klárčiným guláškem pěkně nalákala, asi si ho v týdnu taky uděláme :wink:
Dneska máme v plánu mexické tortily a zítra bramboráčky s masovo-zeleninovou směsí.
30. led 2010 v 16:29  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:

nikde nikdo? :confused:

Tak jsem dnes poněkud změnila plány. K uklizení špajzky a vytřídění malých oblečení Lucinky jsem se tak nějak nedostala. Za to jsme s manžou přestěhovali obývák :grinning: vypadá to tu teď bezvadně a dokonce je tu víc místa! Tak mám z toho obrovskou radost. Když jsem bydlela u našich, tak to bylo bezva, tam to bylo hodně velký a my s mámou byly zvyklé každý rok nějak jinak přestěhovat byt - šoupat skříňkama, gaučem, křeslama, kytkama a tak podobně. Prostě když nás to nudilo a bylo to moc okoukaný, tak se šlo a přestěhovalo se to :wink:
No a jak je vidět, tak to jde i v malém panelákovém bytě :grinning:
30. led 2010 v 19:34  • Odpověz
jinak tortily alá mexico byly úúúžasný! já tohle jídlo přímo zbožňuju!
30. led 2010 v 19:35  • Odpověz
ahojky všem

Pepa dnes dopoledne odhazoval sníh ze střechy nad vchodem a když slézal dolů, tak mu podjel žebřík a upadl tak nešťastně na obrubník u domu, vzal to na pravý bok...
Volali jsme RZ, odvezli ho, dělali mu RTG a CT, leží na traumatologii...Odpo jsem za ním jela, vezla jsem mu věci...
Pár dní si tam asi poleží a já jen doufám, že vše bude OK
30. led 2010 v 19:48  • Odpověz
autor
ahoj kočky...

včera jsem usnula už v 20.15-honza ješt uspával Tomíka a já zalehla taky...

td jen nakukuju...

claudi- to je šílený :unamused: :frowning2: ...doufám,že je pepa v pořádku a moc držím palce,aby byl fit..to muselo být o nervy pro tebe,co?
tak se držte oba a hlavně aby byl fakt v pořádku a brzy s vámi doma...
30. led 2010 ve 20:22  • Odpověz
Claudi: jeeežiš to mě mrzí! Doufám, že bude vše v pořádku a pustí ho brzy domů.
30. led 2010 ve 20:31  • Odpověz
Tak jsem dala Lucince do albíčka nové fotečky.
30. led 2010 ve 20:44  • Odpověz
Ahojka,

Claudi, to je pech! Přeju tvému mužíčkovi brzké uzdravení..
Holka šetři se, všechno dobře dopadne, uvidíš. Hlavně se nenervuj, všechno bude v pohodě :wink:

Il, pěkný fotečky :slight_smile: . Lůca má pusu od ucha k uchu.
30. led 2010 ve 22:03  • Odpověz
Andulko, tak to žuby asi nebudou...
Ta teplota se mi zdá dost vysoká. Uvidíš za pár dnů jestli se Vítek osype nebo ne. Pak by to byla ta 6. nemoc.
Při horečce bych ho otírala žínkou a vlažnou vodou. Žádné ledové zábaly a tak.
Ven ho neber, dokud nebude alespoň dva, tři dny bez teploty.
Hlavně aby se mu brzy ulevilo. Může to být jen nějaká virózka.
30. led 2010 ve 22:07  • Odpověz
Dětičky si to včera užily. Jely na Tanvaldský špičák a kupodivu tam moc lidí nebylo. Asi všichni jeli až na víkend.
Takže paráda, až na to, že Tereza přijela s rýmou jako trám a zvýšenou teplotou. Tu rýmu už jsme měli všichni, tak snad už tímto u nás marodění končí. Už mě to fakt nějak nebaví.

Cladinko, dej vědět, jak je Pepínovi staršímu
30. led 2010 ve 22:27  • Odpověz
Claudi, doufám, že bude Pepa co nejdřív v pořádku sváma doma! Musela jsi se hodně polekat,viď? Zkus být co nejvíc v klidu a Pepu od nás všech pozdravuj a až emu držímepěsti! :wink:

Ludvi, Vítek má naběhlý dásně a CRP ze včera bylo v pořádku. Takže to vypadá na ty žuby. Nicméně vysoký teploty má nadále. :frowning2: Včera jsemmu musela namočit lkapesníky do studený vody a dátmu je na zápěstí a na čelíčko a překryla jsem mu to plenkou. A pak samozřejmě rozmasírovat lymfinčku na zápěstí.
Terka snadnikoho rýmou nenakazí a brzo bude mít prázdný nosík i ona. :wink:

Ilušk, téda,to jste si mákli a zároveň si udělali radost, viď. Tak ať se vám hezky " v novém" bydlí. :wink:

Bledul, jen spi, když to jde - s tím Tvým energetickým vydáním si to zasloužíš!! :wink:

Jdu do hajan, tak dobrou noc!
30. led 2010 ve 22:54  • Odpověz
Dobré ráno, teda já jsem po té noci úplně vyřízená. K Lucince jsem během noci vstávala asi 9x. No hrůza děs běs. Vůbec jsem se nevyspala, jakmile jsem zalehla, tak za chvilku plakala znova. Jestli jí nebylo dobře nebo chtěla jen pomazlit, no nevím. Ale já jsem z toho totálně vyřízená.
TEď už je v pohodě a hraje si na dece a povídá s hračkama.

Andulko: tak snad ty teplotky Víťu brzo přejdou a bude mu líp :wink:

Ludvo: to je fajn, že si to dětičky užily :wink:
31. led 2010 v 09:16  • Odpověz
Co to? To tu za celý den nikdo nebyl? :confused:
31. led 2010 v 18:31  • Odpověz
Dobrývečer,

tak v noci se u nás plakalo a usínalo u maminky v náručí. Stále horečky,přes den teplota a nenchce pít. :frowning2: Stavovala se u nás paní doktorka, tak se máme zítra ozvat, jak to pokračuje.

Claudi,doufám, že je Pepčovi dobře, nenašly se žádné zlomeniny a naraženiny ho moc nebolí.

Bledul, přimělas mě svým usílím, abych se nad sebou zamyslela a od zítra budu chodit na aquaerobic. Chodila jsem dřív, tak se už těším.

Iluš,snad se dneska líp vyspímejak my tak dětičky.

JInak psala Lenka, že teď nemaj přístup na NET, jinak jsou ale v pořádku, všechny zdraví a za měsíc, že by snad měla být zas "online".
31. led 2010 ve 20:15  • Odpověz
hezký večer,

děkuji všem za podporu :slight_smile: Dneska už bylo taťkovi o chlup lépe, tak snad je to na dobré cestě...Ale už se mi stýská :frowning2:

iluš, tak snad se vyspíš dneska lépe...U nás taky noc nic moc, ale já jsem zvyklá :wink:

andul - jsi dobrá s tím aquacvíčem, budeš mít kondičku jedna báseň... :slight_smile: Já na něm kdysi taky párkrát byla, docela se mi to líbilo... A díky za zprávy o Lence, to je fajn, že se ozvala a že jsou v pořádku :slight_smile:
Co Víteček, už je teplota na ústupu?

ludvi - jéé, na tanvaldský špičák taky rádi jezdíme, mě to tam vyhovuje a pokud nebylo moc lidí, tak si háďata s taťkou užili super lyžováníčko...to je dobře :slight_smile: Rýma-rýba se vás drží jako klíště, co? :unamused: Tak ať už se kouká odstěhovat k někomu jinému :wink:

dneska pepi odpo spal 2x po 30 minutách, teď večer vytuhnul jako špalek, tak doufám, že se dřív jak o půlnoci nevzbudí...Půjdu to taky honem zalomit, dokud je šance něco naspat v kuse :slight_smile:
31. led 2010 ve 20:55  • Odpověz
Ahojky,

claudi - co to čtu? hlavně, že už je manžovi lépe a dopadlo to bez zlomenin!!! drž se, kočko
už aby ta zima skončila...

iluss - Lucince to na fotkách moc sluší :slight_smile: za chvilku už taky poleze :slight_smile:

klari - takhle gulášek tak yvařím :slight_smile:

anduli - jestli nemáš papiňák, tak si ho přej :--) je to fakt dobrá věcička :-;
a co Vítek? jak je na tom s teplotama???
při vysokých horečkách můžeš střídat Paralen s Nurofenem po 4 hoďkách...

Ondra se v pátek osypal - takže teploty neměl k zubům, ale je to 6. nemoc... mí ji jen lehce - slabě červené krupička na bříšku a na zádech a mám pocit, že už trochu mizí...

a jinak se Ondra rozhodl, že bude dret basu s Matějdou a Pepínem... v noci mi dává zabrat, občas už jsem na něj fakt přísná, ale nepomáhá to :grinning:
a navíc se rozhodl bojkotovat veškerou zeleniua ovoce - poslední dva dy dny dostal hysterák, jakmile uviděl lžičku...

potřebuju si oddechnout, fakt...
31. led 2010 ve 21:22  • Odpověz
píšu jako tatar

pardooon, snad je to srozumitelné
31. led 2010 ve 21:24  • Odpověz
jdu zalehnout

pa
31. led 2010 ve 21:37  • Odpověz
Andulko a Jani: snad se vám z toho ti vaši drobečci rychle dostanou a bude jim brzy líp :wink:

Claudi: Dobře že je Pepínovi staršímu už líp, snad ti ho brzy pustí domů.

To je prima, že se Len ozvala a že jsou s Fildou v pořádku :slight_smile:

Jani: já taky nemám papiňák a tak nějak mi nechybí. Moje mamka ho sice má, ale já s ním tak nějak nejsem kamarádka, nerada v něm vařím. Nevím, jestli se bojím bouchnutí či co.
31. led 2010 ve 21:49  • Odpověz
ahoj kočky :slight_smile:

já jsem taky žila dost dlouho bez papinova hrnce, ale letos mi ho ježuch naježil a vařím v něm často...je to časová úspora a papáníčko je z něj výtečné...Iluško, bouchanců se neboj, tyhle nový moderní papiňáky mají pojistky a nemělo by se nic stát...Já jsem z toho taky měla trochu strach, vždycky jsem si vzpomněla jak někdo vyprávěl, že mu bouchnul a jídlo bylo po celém bytě...ale to dělaly možná ty starý tlakáče, tyhle jsou fakt fajn.. :wink: Jo, ale žít se bez něj určitě dá :grinning:

jani - tak Ondar bojkotuje zeleninku a ovoce? oni mají někdy takový výmysly ti prckové...Pepi třeba nechtěl asi tři večery po sobě kaši a pak ji jedl zas normálně...Tak se nesmíš dát a zvítězíš! :grinning: No jo to spaní-nespaní v noci, to je děs :frowning2: My jsme taky dneska pořás strašili, kroutí se, fňuká, heká a já nevím co ještě... Pak jsem ho musela taky asi ve tři ráno pochovat a tak jsem se vypodložila polštářem do polesedu a tak jsme spolu usnuli, fakt žůžo, ráno mě bolelo pěkně za krkem :grinning:

jdu se mrknout na net co je to ta 6. nemoc......to neznám :confused:
1. únor 2010 v 10:25  • Odpověz
aha, tak už jsem zase moudřejší....
1. únor 2010 v 10:31  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

teda nevím co to s Lucinkou je, ale nějak mi jí ti vaši raubíři pokazili. Už chytá ty jejich noční móresy! Už další noc jsem se nevyspala. Dala jsem jí spinkat v sedm. Na papání se probudila v jedenáct a ve čtyři. Kdyby to bylo pouze takhle, tak by to bylo v poho :wink: Jenže mezi tím se mi probudila ještě asi tak 6x, prostě se vzbudila a začla plakat. Někdy stačilo dát jen dudlíka a chrněla dál, ale někdy ani dudlík nezabral a já ji musela pochovat.
1. únor 2010 v 11:49  • Odpověz
Tak dneska jsem nemusela vařit, budem dojídat zbytky z víkendu :wink:
Ale abych se tu jen tak nenudila, když lucinka dopoledne spinkala, tak jsem aspoň udělala houskový knedlíky (zbyly nám z víkendu rohlíky a housky), tak je šoupnu do zásoby do mrazáku.
1. únor 2010 v 11:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.