• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahoj holky, tak koukám, že tu jsou marodi, jak dětičky tak dospěláci, claudi, ať je manžílek brzy v pořádku
Vašík má taky poprvé velkou a pořádnou rýmu, má to pěkně zaražené, tak vysáváme, kapeme, vysáváme, božatko, jak už vidí vysavač, tak už pláče, ale marné, hlavně, aby se mu to nikam jinam nedostalo, a naštěstí jsme bez teplot.
Jinak jsme byli 25.1. u dětské, Vašíkovi se udělali suché fleky na tělíčku, prý jen vada na kráse, tak jsme dostali krémy a plavat chodit můžeme. Při jednom nám udělala 8 měs. prohlídku, tak Vašík měří 69 cm, podle mě má rozhodně víc, nelíbilo se mu to měření, a váží 8500 g, za 2 měsíce přibral 500g. No a my se ještě neplazíme, nejsme na 4, jedině s mou pomocí, nesedíme, zoubek taky nemáme, ikdyž se stále jen tlačí :grinning:
1. únor 2010 v 11:57  • Odpověz
iluss, tak to jsi šikovná, je třeba využít každých zbytků ať nepříjdou na zmar co? :grinning:

už dáváš Lucince jídlo mačkané jen vidličkou nebo ještě mixuješ, mě Venouš tu popučenou nějak nechce, ale musí se to naučit pěkně jíst, takže teď dojídá zásoby pomixované a bude se hezky učit jíst mačkané jídlo.
1. únor 2010 v 11:59  • Odpověz
ahoj deni :slight_smile:

tak ať se vašíkovi od rýmičky brzy uleví!

Já jsem Lucinku vážila včera a to měla 8780g, tak jsem zvědavá, kolik nám naváží doktorka dneska na 8-měsíční prohlídce. ona se u toho dost mrskala, tak to nešlo zvážit přesně. No a před 2 měsíci na 6-měsíční prohlídce Měla Lucinka 7800g, tak to vypadá, že za 2 měsíce přibrala kilko.
No myslím, že my budem asi delší :grinning:

Deni: neboj, ono to taky přijde. Lucinka taky ještě neleze dopředu. Zatím leze jenom do strany a pozadu. A zoubky máme zatím 2, tak čekám, kdy vylezou další.

Ještě jí to jídlo mixuju. Ona zatím to mačkané taky nechce. Tak to udělám jako ty, dojíme mrazákové mixované zásoby a pak jí to zkusím mačkat a uvidíme :wink:
1. únor 2010 ve 12:09  • Odpověz
Tak jsme teď přišli od doktorky z 8-měsíční prohlídky. Tak nás doktorka moc pochválila. Lucinka tam byla úžasná, byla moc hodná a pořád se na doktorku chechtala :slight_smile:
Tak váží 8770g a měří 73cm.
Ujíždí jí sice jedno očičko, ale prý se to do roka může samo srovnat.
1. únor 2010 ve 14:26  • Odpověz
iluss, tak ať paní doktrorka Lucinku pěkně pochválí, je to šikulka. Mě právě už sestra říkala, abych mu dávala mačkané a dneska jsem mu poprvé dala dětského keksíka, tak byl z toho pěkně vyjukaný, ale spapal ho a pěkně sám, úplně se divil, co to v té ručičce má :grinning:
1. únor 2010 ve 14:29  • Odpověz
jakého dětského keksíka?

já už jsem přemýšlela, že Lucince koupím v lékárně ty kukuřičné křupky
1. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz
Deni: budu muset Lucince říct, ať už trošku přibrzdí, že už dokonce přerostla i Vašíka :grinning:
kdo to má pořád tahat, to už se nedivím, že mě zase bolí ta ruka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. únor 2010 ve 14:36  • Odpověz
iluss - od Hippu dětské keksy, jsou od ukon. 7 měsíce, dneska dostal první. Já to předtím měla koupené pro kamarádku, ale jak tu byla další kamarádka s malou, tak jsem to otevřela, byly prvně strašně tvrdé, ale jak se do toho dostal vzduch, tak jako by navlhly, a jsou teď úplně super.
iluss - vůbec nic si z toho nedělej, že je Lucinka taková pěkná slečna, je to super, Vašík není taky žáden střízlík a já jsem třeba taky ráda :wink: , ikdyž to nošení, no ani mě nemluv, mě sice už ruka nebolí, jednu dobu taky hodně bolela, ale mě spíše bolí pořád záda a to strašně moc :confounded: , kolikrát je to tak, že ho nemůžu ani vzít nebo položit do postýlky, jakýkoliv pohyb, když ho mám na rukách, je bolavý až tak, že jsem kolikrát brečela :confounded: . Teď musím zaklepat, je to teď trochu lepší. A na plavání už Vašíka netahám v autosedačce, to už jsem nedávala, normálně ho nosím na rukách a je to o mnoho lepší. Nepřemýšlíte, že byste už Lucince pořídili novou větší autosedačku? Nám se totiž Vašík nějak do ní už nevleze, je tam napěchovaný až hrůza. My budem kupovat novou v rozmení 9-36 kg
http://www.babystyle.cz/autosedacky-recaro/autosedacky-recaro-9-36-kg/
a známí mají od jejich dceřiné společnosti a jsou velmi spokojení a včera jsme ji viděli na vlastní oči, takže je fakt super
http://www.babystyle.cz/autosedacky-storchenmuhle/autosedacky-storchenmuhle-9-36kg/
1. únor 2010 v 15:27  • Odpověz
Ahojda!

Tak Vítek je na tom stejně jako Janči Ondra - horečky ustoupily a mladý pán se osypal - takže taky 6.nemoc. Ale už aspoň trochu pije. Uff. Nicméně žub žubatec pořád hraje na schovku. :angry:

Deni, Iluš, dětičky jsoukrásně veliký a tak se přidávám k pochavlám paní doktorek. :wink:
Já už Víťovi tu a tam něco pomačkám vidličkou - brambory ani jinak nedělám, protože tím tyčovým mixérem se z toho udělá taková s prominutím srajda, že to nejde jíst. :confounded:
Sušenky Vítkovi zatím nedávám (paní doktorkaříkala, že máme s lepkem počkatdo 8.měsíce),ale křupky má moooc rád - zrovna teď se rozhoduje mezi třema, kterou sní jako první. všem zatím je v puse dudlík.:grinning: Dávám mu jak ty rýžový, který mně chutnaj víc :slight_smile: , tak ty kukuřičný. :wink:

Skřítěti je líp, tak tu poctivě nacvičuje lezení. S nožičkama už ví co a jak, ale ty ručky se mu tam furt pletou. Jak ještě nepřišel na to, že musí přenést váhu do zadu, přepadává přes rameno, jakmile se pokusí posunout ruku. Ale teď se mu to už jednou povedlo! :slight_smile:
1. únor 2010 v 16:25  • Odpověz
Deni: no já jsem taky ráda za to, jaká Lucinka je :wink: je to prostě krásný poctivý miminko na kterém je jasně znát, že mu nic nechybí a že nestrádá :grinning:
No s tím nošením je to ale fakt náročný. Mě ta ruka na pár měsíců dala pokoj, ale teď se znovu ozvala a znovu začla bolet. No a s těmi zády jsem na tom podobně. Už jsem si říkala, že musím doma začít lehce cvičit - ne na hubnutí, ale spíš na protáhnutí zádových svalů, aby tak nebolely.
Já už pro Lucinku tu velkou autosedačku taky pořídila (je dost podobná té co jsi dávala odkaz). Do vajíčka už se mi dávno nevejde, kor teď v zimě, když je nabalená. To už jsme začli řešit začátkem zimy.

Andulko: tak aspoň že víte, od čeho Víťa horečkuje a že to není nic vážného a za chvilku se mu uleví a bude líp :wink:

Tak že by Víťa bylo další lezoucí miminko? Já té naší cácorce už taky budu muset domluvit, ať trošku pohne tím svým baculatým zadečkem! :grinning:
1. únor 2010 v 16:55  • Odpověz
Ahojky,

andulinko - je fajn, že už je Víťovi lépe - Ondrovi už ta vyrážka úplně zmizela a je v pohodě
tak snad to u vás bude taky brzo dobrý...

iluss a deni - prckové mají pěnáý míry :slight_smile:
deni - my jsme s lepkem začali v sedmi měsících a Ondra má rád takov= baby sušenky od Nestlé - ty od Hippu vyzkoušíme příště
autosedačka vypadá dobře, já mám vybranou od maxi cosi takovou tu proatřední - do 18kg - dá se totiž i polohovat a když nám Ondra v autě usne, bude to mít pohodlnější...

jo a představte si, že Ondra k dopolední svačině sbaštil celou velkou přesnídávku, k obědu celou velkou sklenici sew zeleninou a k odpolední svačině ovoce s piškotama - to už jen asi 150g, ale stejnak to je výkon
tak snad mu zůstane,

asi si ze mně dělá legraci nebo co

iluss - brzy asi budete mít další zoubek... ty noci jsou děsný, viď?
1. únor 2010 v 18:22  • Odpověz
iluss - zkus před Lucinkou lézt ty - Ondra to taky odkoukal od sestřenice :-;
1. únor 2010 v 18:25  • Odpověz
jo a ještě k těm autosedačkám...
přišla jsem na to, že v Německus se dají sehnat o dost levněji, takže my asi budeme objednávat z Německa...
1. únor 2010 v 18:30  • Odpověz
Jani: to je bezva, že se Ondra rozbaštil :wink:
Lucinka už papá poslední dobou taky jak bezedná. Dopoledne sní taky velkou misku ovocné přesnídávky (taky to odpovídá té velké skleničce - někdy i víc), k obědu sní tak 180-190g zeleniny s masíčkem. Klidně by si dala i víc, kdybych jí toho víc ohřála. No a k večeři misku kaše (z cca 180ml vody). Je z ní pořádný jedlík.

Jani: no jsem zvědavá, jestli to je tím zoubkem nebo čím. I mě napadlo, že je to možná mnou. Vždycky jsem pila kafčo bez kofeinu. No a teď mi došlo a já už třetí den si dávám odpoledne kolem druhé klasickou "nescu" s kofeinem - sice si to kafčo dělám slabý, ale možná je to tím, že i to málo kofeinu na ní působí. Myslela jsem, že když jsem si to kafčo dala tak kolem druhé odpoledne, že jí to vadit nebude. Ale je to možný, že to na to má vliv. Napadlo mě to dneska odpoledne, že to možná je tím kafčem.
Tak dneska ještě tu noc protrpím a zítra už si kafčo nedám a jsem zvědavá, jak se vyspím zítra v noci :wink:

Jani: tak jooo, zítra to zkusím, budu nacvičovat lezení po koberci před lucinkou :grinning:
1. únor 2010 v 19:53  • Odpověz
Jani: vyřiď prosím Ondráškovi, že mu s Lucinkou gratulujeme k jeho 8-měsíčním narozeninám! :wink: a dej mu od nás pusinku!
1. únor 2010 v 19:56  • Odpověz
jani - kamarádka kupovala taky v německu, měla vybraný kočár, který tam pořídila o třetinu levněji, což je dost peněz...tak se pak taky mrknu na nějaký něm. web na ty autosedačky...Zatím jsem o ní ještě nepřemýšlela, takže budu muset sondovat a zjišťovat a vybírat, která pro nás bude ta pravá... :wink:

il - to jsem zvědavá jestli Lucčina nespavost byla třeba díky tomu kafču, pak dej vědět...

andul - tak Vítek už je taky skorolezec? šikovnej chlapeček :slight_smile:

Ondráškovi vše nej k osmiměsíčninám :slight_smile:

naše mláďátko už taky mělo párkrát ty kukuřičné křupky, taky mu šmakují :slight_smile: Sušenky dostal k jéžíšku od tety, jsou to dokonce od 6M, ale když mu jí dám do ruky, aby si ji jedl sám, tak mu to moc nechutná, takže mu je třeba rozdrobím do jablíčka nebo do přesnídávky a to baští :slight_smile:

dneska jsem za Pepínem nebyla, je pondělí a to úřaduju na OÚ....tak jsme si jen volali, mudr prý říkal, že pokud by zítra už neměl v moči krev, že by ho ve středu možná pustili domů.... Tak uvidíme... Zítra odpo za ním jedu, už se těším...jen škoda, že neuvidí malého :frowning2: No ještě že existují MMS :wink:
1. únor 2010 ve 20:34  • Odpověz
ahoj holky, muzu mezi Vas? Mam letni Karolínku (17.6.09) , a 5tiletyho Tomaska,a jsem skoro z Brna :slight_smile:
1. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz
Claudi: No já si furt myslela, že je Lucinka na ty kukuřičné křupky docela malá. Ale dneska jsem si dávala banán, tak na mě tak koukala, tak jsem jí ho dala do pusinky ať ho troškku žužlá a docela jí to bavilo, tak už jí ty křupky asi koupím, ať se trošku něčím zabaví :wink:

Tak to je super zprávička, tak snad bude Pepíno starší opravdu v pořádku a pustí ti ho domů :wink:

Ahoj mirando! vítej mezi námi! :slight_smile: Konečně další holčička. Většinou je tu totiž převaha mladých pánů :grinning:
1. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
Ahojka,

Jejda, klučíci mají 6. nemoc..
Berte to tak, že už jí alespoň nedostanete :grinning:
Ale je to nepříjemný, já vím.

Čauky Mirando, tady je to samej kluk. Tak alespoň nebude takový boj o nevěstu :grinning:
1. únor 2010 ve 21:59  • Odpověz
Den, nechci ti radit, ale raději bych vybrala sedačku 9 - 18kg.
Ty sedačky se mohou polohovat a mrňatům jsou dle mého názoru pohodlnější.
Moje švagryně taky koupila 9-36kg a malá Lucka v těch pásech visela během jízdy. Nakonec si přikoupili ještě tu prostřední sedačku.

Matějdu jsem vážila předevčírem a má skoro 9,5 kg :grinning: . Taky něco na tahání, ale nějak už jsem zvyklá, boco.
Ale je pravda, že s autohačkou je to teda nářez. Chtěla bych s vajíčkem vydržet co nejdéle. Přece jen ho mám u sebe ve předu a můžu mu nandat dudana nebo zaclonit proti sluníčku.

Il, zkus to zítra bez kafča.
Týjo, kafe jsem neměla ani nepamatuju. Piju Caro a kojící čaj. Začínám být na něm závislá :astonished: .

Len, to je dobře, že ses ozvala.
Už jsem myslela, že zařizuješ nějaký to hnízdečko, než se vrátí taťka z mise.

Claudi, držím palečky, aby ti živitele propustili. Musí ti být smutno.
1. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz
Jani, hlavně aby Ondrovi apetit vydržel.

Dneska jsem byla s Jendou na kardio na utz srdce. Naštěstí je naprosto v pořádku.
Krásná ordinace v 1. patře bez výtahu :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jsem se teda pěkně pronesla a nakonec mě nepustili do ordinačky s kočárkem :astonished: . No je pravda, že byla miniaturní, ale stejně. Dost mě to vykolejilo. Ale nakonec všechno dobře dopadlo, Jenda je v pohodě a kočár jsme seskákali zase s těch schodů, ani jsem nerozbila vchodové dveře :grinning:
1. únor 2010 ve 22:14  • Odpověz
Dneska jsem od živitele dostala pekárnu chleba. Asi už měl dost toho tvrdého pečiva v DeBille.
Takže jí jdu prubnout. Už se těším ráno na chlebíček, mňam mňam...
1. únor 2010 ve 22:23  • Odpověz
Ludvo: tu šestou nemoc může mimčo dostat pouze jednou a pak už ne? To jsem ani nevěděla.

No já vždycky pila nescafé bez kofeinu, chutná jako klasický kafčo, nepoznám rozdíl. Ale bohužel mi doma došlo, tak jsem zkusila klasickou nescu. No tak už to radši nebudu pokoušet a vrátím se k tomu kafču bez kofeinu.

Ludvi: to je fajn, že ten Jendův utz dobře dopadl :wink: Taky mě štve, že někteří doktoři (kor dětští) mají své ordinace ve vyšších patrech. Jak jdeme s Lucinkou příští týden na Karlák na dětskou oční (kvůli měření dioptrií), tak tam to je taky v prvním patře a je to celkem dost schodů a taky tam nemaj výtah. Manža tentokrát se mnou bohužel nemůže, tam budu muset zavolat kamarádovi, který dělá na karláku, aby se uvolnil z práce a šel mi tam pomoct s kočárkem.
1. únor 2010 ve 22:26  • Odpověz
Il, to je fakt nanic ordinace bez výtahu :frowning2: .

Jé, tak to budu na Lucinku příští týden myslet.
Terka má krapet porouchaný brýle - tělocvik - klasika. Ale než je pošlu do Nýrska na opravu, chtěla bych zajet k našemu doktůrkovi na kontrolu. Aby jí nezměnil dioptrie a pak jí byly okuláre na prdlačku.
Stejně musíme na pravidelnou kontrolu.
1. únor 2010 ve 22:30  • Odpověz
Il, to očíčko se Lucince může ještě srovnat.
Vloni jsem byla i ségra s Adamírou u našeho doktůrka, naštěstí byl v pořádku.
Někdy se zdá, že děti šilhají. Já to vidím na všech - jsem kapku pošahaná :grinning:. Může to být tím, že mají široký kořen nosu a tím pádem kapku šilhají.

Jdu na ten chleba, nebo mi tá háďata ráno neodpustí.
1. únor 2010 ve 22:37  • Odpověz
Ludvi: tak pak poreferuj, jakej byl chlebík :wink: taky mě ta domácí pekárna láká. Bledulka mě na ní tenkrát dost navnadila, ale jaksi se to doma zatím neuchytlo. No zkusím nadhazovat sítě i nadále :grinning:

No já pořád doufám, že ty očička bude mít v pořádku a ty dioptrie se jí srovnali. Přece jenom tenkrát jí ty dioptrie měřili po tom průplachu očních kanálků, tak to mohla mít z toho trošku zkreslený. I když jedno očičko jí pořád ujíždí. Tak uvidíme.

No mě dneska dětská doktorka říkala, že do roka se jí ty očička můžou ještě srovnat. Tak snad taky jo. S tím kořenem nosu mi to doktorka taky říkala :wink:

Tak půjdu do hajan. Dobrou!
1. únor 2010 ve 22:49  • Odpověz
zdravím Letníkov, z opět zasněženého Tehovce :slight_smile:

tady se ve velkým marodí :frowning2: , bohužel se musím přidat, 6. nemoc teda nemáme, ale za to má Ondra pěknej tuberák a prská, takže se k tomu přidá asi i rýma :angry: :angry: Pro klid v duši jsem byla včera u dr. poslechla si ho a prý na průduškách a ani plicích nic neslyší, takže jsme zakoupili kapičky na kašel a 4x denně dáváme, tak snad mu to brzy zmizí :slight_smile:

claudie, doufám, že už je velkýmu Pepínovi lépe, v sobotu taky manžílek lezl po střeše a odsekával led z okapů, tak jsem ráda, že to ve zdraví přežil :wink:

andul, jaký byl gulášek???? Vítek taky nemocnej chudinka :frowning2: :frowning2:

il, tak i ty ponocuješ, to mě mrzí, určitě se Lucinka zase vrátí ke klidným nocím :wink: Ondra co je nastydlej, taky špatně spí ale hlavně brzy stává :confounded: :confounded:
Lucinka je teda veliká :grinning:

deni i Vašík je teda kus :stuck_out_tongue_closed_eyes: já Ondrovi přidávám do ovoce rozdrobenou sušenku, má to rád. A dr. mi říkala, když jsme byli na půl roční, že zase doporučují začít s lepkem co možná nejdříve, tak jak vidno každý doktorka má jiný názor.

Jani Ondrášek už krásně papá, to je dobře :wink:

Zatím se loučím, Ondrášek se vzteká, jdu ho uspat a poklidit tady ten svinčík :grinning:
2. únor 2010 v 08:29  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

tak dneska jsme se s Lucinkou krásně vyspinkaly. A to jsem i včera měla to kafčo, tak to asi tím kafčem nakonec nebylo. Lucinka se probudila na papání v jedenáct, když jsem šla spát a pak až vč čtyři ráno. Takže zase pohodičkaaaaa :grinning:

Teda koukám, že za chvilku bude marodit snad celý Letníkov. Klarko, tak ať se z toho Ondra taky rychle dostane a je mu brzy líp :wink:

Klari: jooo, velká je pořádně, už je dlouhá jak "tejden" :grinning:
Včera tu byla jedna slečna ohledně elektřiny přepisovat smlouvy a myslela si, že je Lucince už rok a půl! No to mě teda dopálila :angry: zas takovýho macka nemám! Když jsem jí řekla, že je jí teprve 8 měsíců, tak se pak tedy omlouvala, že ještě děti nemá a že se v tom nevyzná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2010 v 10:04  • Odpověz
ahojky, hezký den přeju
tak já se rozhodla, že s Vašíkem dneska na to plavání nepůjdem, to co jsem mu dneska ráno odsála :astonished: nechápu, kde se to v něm vzalo
tak koukám, že dítka vám krásně papají, jaké dáváte ovoce? já zatím jen banán a jablko, nic jiného jsem nezkoušela, jen pak přesnidávky různé
ludvi, ta autosedajda se dá polohovat, není to sice jako ve vajíčku, ale je to podle mě dostatečné a hlavní je, že se dá polohovat za pochodu, protože některé prostě musíš odpoutat a pak s ní můžeš "nahrávat". a máme na ní dobré reference, náš prcek není tintítko, takže si myslím, že bude super. samo, že každý má jiný názor, jiné zkušenosti...... :wink:
iluss, tak lucinka nespala po tvém kafíčku? :confused: , to my dneska byli vzbuzení zase v 6 hodin a teď si schrupnul jen půl hodinky, tak jsem zvědavá do kolika vydrží odpoledne. a neboj, lucinka je krásná holčička, žáden macek!!!!!!
2. únor 2010 v 10:30  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

díky za přání :slight_smile:

iluss - takže kafíčkem to není? já si taky občas jedno denně dám... ale myslím, že na Ondráše to žádný vliv nemá - to jeho nespaní bude něčím jiným :frowning2:
objednala jsem si tu knížku, jak má klarka s bledulkou, takže až dojde, naučíme Ondru usínat samotného a snad se mi podaří vynechat i nějaké to kojo v noci - přeci jen si myslím, že už se Ondra nemusí kojit 4x-5x za noc...
paní Lucince hádala rok a půl? asi se v tom fakt nevyzná :grinning: :grinning: :grinning:

claudi - snad vám už dneska pustí taťku domů...

ahoj mirando - vítej

ludvi - tak co chlebíček? chutnal? dělala jsi domácí směs nebo jsi měla nějakou kupovanou?
my kupujeme směsi v Německu - jeden balík na dva chleby tam vyjde na 15 korun - a to je nesrovnatelný s tím, co prodávají tady v Čechách... já to nechápu, proč je u nás všechno tak strašně předražený...
a UTZ dopadlo dobře - tak to je v pohodě...
no a stím taháním kočáru - když s Ondrou někam vyrazíme, tak jsem rozčilená skoro pořád...
2. únor 2010 v 10:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.