• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahoj denis - ty jo, vy vstáváte v šest hodin? tak to bych asi nezvládla...no i když nevím, co je lepší - jestli vstávat v šest nebo být v průběhu noci desetkrát vzhůru
a jestli je ta sedačka polohovatelná, tak to je v poho...
2. únor 2010 v 11:03  • Odpověz
Deni: já Lucince dávám jablíčko, banán a občas meruňky. Dnes jsem jí poprvé dala čerstvé strouhané jablíčko, předtím jsem ho vždy podusila. No tvářila se na to zpočátku divně, hlavně i proto, že to nebyla taková ta kaše, ale byly tam kousky. Ale nakonec zvládla celou misku :wink:

Lucinka teď taky zrovna chrní, spinká od půl jedenácté, tak počítám, že se tak za půl hodinky probudí.

Já vím, že Lucinka není žádný macek :wink: je hodně dlouhá (po tatínkovi), už i ty její faldíky se trošku zmenšily jak se teď víc pohybuje.
Sestřenice mýho manži má holčičku (7 měsíců) a to je pořádný maček, na 6 měsících měla už 9 kg. Takže my jsme zatím v pohodě :grinning:
2. únor 2010 v 11:22  • Odpověz
Jani: jj, kafčem to fakt není. Asi jí trápily zas ty zoubky. Jsem ráda, že ty naše nespavé noci nepokračují :wink:

Já Lucinku v noci kojím 1-2x. Když se teď náhodou budila víc, tak jí stačilo vrazit jen dudlíka a spala dál.

Tak to já vstávám pravidelně v půl deváté, sice dítko je vzhůru už od půl osmé, ale nechá maminku hezky dospat a nebo jen doležet, protože jak tam tak vykládá, tak u toho nejde už moc usnout :wink:
2. únor 2010 v 11:25  • Odpověz
deni - Ondráš z ovoce zatím papá jablíčko, banán (jen pokud je v přesnídávce), hrušky a meruňky, jo a ještě měl párkrát švestkovou přesnídávku od Hippu
spíš jsem zatím dávála přesnídávky a nebo podušený domácí - čerstvý jablíčko už taky měl, ale pak mi ho začal plivat, takže jsem mu ho zase přestala dělat
ale teď, když se mi takhle zase rozjedl (dneska zase skoro celá velká přesnídávka k dopolední svačině - mám z něho radost a snad mu to takhle vydrží...), tak to zkusíme
a postupně chchi začít dávat bílý jogurt

iluss - tak mě tak napadlo - nevzala by sis Ondru na pár dní na převýchovu???
2. únor 2010 v 11:37  • Odpověz
Jani: to je dobře, že se Ondrášek takhle hezky rozpapal. Ono jde jen o zvyk. Celou dobu jim dáváme mlíčko a najednou do nich cpeme něco jiného, co neznají. Musí si na to prostě zvyknout.
Taky už jsem přemýšlela, že zkusím ten jogurtík, ale asi až tak za týden :wink:

Jani: no jasně, aspoň si bude mít Lucinka s kým hrát. Ona ho naučí hezky spinkat a papat a Ondrášek jí naučí plazit se a lézt. :grinning:
Postýlka je dost velká, každého šoupnem na jiný konec :grinning:
2. únor 2010 v 11:55  • Odpověz
Jani: neříkala jsi náhodou, že tvůj Honza jezdí něco hrát k nám do Milovic? Tak až sem příště pojede, ať veme Ondráška s sebou a vysadí ho u nás :grinning:
2. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz
Zdravim vsechny maminky z letnikova :slight_smile:

Omlouvam se za svou absenci nejak jsem nemela ani cas sem nakouknout a docitat se vas ani nepokusim nemam sanci.
Doufam ze jsou vsechny maminky a mininka v poradku i nase tehulka :slight_smile:

Hlasim ze jsme vcera byli na treti hexe a marime 66cm a vazime 7 kg.
Uz bastime mrkvicku, brambory, ryzi,kureci maso, brokolici, vecer kasi a odpoledne papame banan s jablickem, prevarenz jablicko nam nesmakuje.

Vecer snad napjsu vic jsem u manzela v praci, a nez jsem napsala tenhle kousek tak mu o dlouho trvalo ma prehayenz pismenka na klavesnici tak se omlouvam za preklepy.
Jdeme na nakupy malou hlida babicka.
2. únor 2010 ve 13:58  • Odpověz
iluss - díky za nabídku :grinning: :grinning: :grinning:

ahoj sister - jsem ráda, že se máte dobře
Anežka hezky přibírá (je to takový diblík, jako je náš Ondra :slight_smile: ) a papá - je to šikulka :slight_smile:
2. únor 2010 v 16:46  • Odpověz
Ahoj holky, jak se mate?
Ja jsem rada ze konecne sedim, dneska jsem okrm klasickyho programu mela i pracovni dopoledne...poo dosla kamoska s cervencovym Ondraskem na kafe, pak vychazka, do skolky pro Tomaska a domu...
2. únor 2010 v 18:34  • Odpověz
Dobrý večer!

Claudinko, jukni semka: http://www.originalnitehotenskamoda.cz/cz/home já si tam na příští bříško určitě vyberu. :wink: :grinning:

Mirando, ahojda. Náš Vítek je taky 17.6. v 14:12h.

Sis, je prima, že jste v pořádku. Anežka je šikulinka, doufám, že Hexu zvládá bez problémů.

Jani, taky se Ondrovi ta vyrážka "slila" do fleků? Víťovi jo. Vypadá to děsně, ale naštěstí ho to asi fakt nesvědí. Mám už teď hrůzu z neštovic a pod. :frowning2:

Sice není ještě po 22h, ale trochu se nám zvrhlo uspávání Vítka (který jsem si po dlouhý době užila i já :dizzy_face: ) a manža mi pak ještě usmažil k večeři palačinky s jahodama a šlehačkou. :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nemám já úžasnýho chlapa?

Jani, tak snad rady z knížky zaberou a z Ondráška se stane mimi alá Lucinka. :wink:

Il, tak snad to nespaní bylo opravdu jen přechodné. :wink:
2. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
Holky, kdo chce udělat na Valentýna manžílkovi radost? http://www.spodni-pradlo-venive.cz/spodni-pradlo-vyprodej/ :wink: Nebo si jen pořídit něco hezkého na sebe. :wink:
2. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:

ahoj sis :slight_smile: už jsem si říkala, kde se touláš. Že asi pořád koncertuješ.

andulko: tak aspoň už to víťa bude mít za sebou :wink:

jj, naštěstí už minulou noc byla lucinka zase hodné miminko :wink:. Dneska dokonce usnula už před sedmou, tak doufám, že i dnešní noc bude klidná.

Tak to mě manža místo palačinek večer odjel :stuck_out_tongue_closed_eyes: Slyšel ve zprávách, že sem má přijít sněhová vánice a že má napadnout 40 čísel sněhu, tak se bál, aby ráno jezdily vlaky, tak jel do čelákovic už dnes večer, aby se ráno dostal do práce. Jsem mu sice říkala, že to nebude tak hrozný a že si nemyslím, že tu bude zas taková sněhová kalamita jak minule, ale nenechal si to vymluvit.
2. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz
andulko: to prádélko vypadá moc hezky :wink:

já jsem tenkrát ještě jako těhotná byla v CA v Paladiu a měli tam nádherné spodní prádlo a korzety. Ani nevíte jak mě to tenkrát bylo líto, že si to nemůžu koupit. Přece jenom bych už se do korzetu těhotná nevešla. A nechtěla jsem si to kupovat na blind, protože jsem nevěděla, co to těhu s mojí postavou nakonec ve finiši udělá.

Ale teď to je docela dobrej nápad na toho valentýna :wink: No a když ne na valentýna, tak si něco takového pořídim na naše výročí svatby (letos to bude 3 roky) a udělám manžovi překvápko :slight_smile:
2. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz
Iluš, objednala jsem si jedny plavky v akci a jednu podprsenku s gelovejma ramínkama a gelovejma zádama pod šaty a letní topíky. :slight_smile: I s poštovným jsem se nedostala ani na 500,-. :grinning:
Jejej, to je manža zodpovědnej, ale rozumím tomu, že Ti je smutno. Tak doufám, že se zítra bude moct Dan vrátit. :wink:

Jdu spinkat, tak dobrou noc! :wink:
2. únor 2010 ve 22:55  • Odpověz
Achjo, tak dneska konečně můžem s Vítkem na chvilkju vena je tady taaak nehezky - sluníčko nikde, vítr fučí a všude akorát šedo :frowning2: :angry: Je mi z toho normálně do breku - brrr. :confused:
3. únor 2010 v 08:54  • Odpověz
andulko: tak to jsi pořídila opravdu dobře :wink: taky se mi tam líbí dost věciček, ale já nerada kupuju spodní prádlo (podprsenky) bez vyzkoušení. většinou to totiž nesedí tak, jak bych chtěla.

u nás je taky hnusně. Ráno pršelo a foukal silný vítr a teď sněží. :confounded:
3. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
jinak jak jsem lucince včera poprvé zkusila dát čerstvé (nepodušené) jablíčko s banánem, tak to mělo úžasný účinek. Poslední dobou měla pořád problémy s kakáním, měla tuhé bobky a nešlo jí to moc vykakat a kakala málo, tak včera po tom jablíčku se tak nádherně vykakala, že z toho sama měla ohromnou radost :grinning: kdyby jste viděly ten její blaženej úsměv po tom, co se vykakala :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2010 v 09:55  • Odpověz
autor
ahoj všem :slight_smile:

koukám,že se tady marodí :frowning2: :confused: , doufám,že už e aspon všechny miminka i rodiče pomalu uzdravují

v neděli jsem na vás všechny myslela- byli jsme v ZOO :slight_smile: i u tučňáků :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

adam je protivný,nevrlý, zuby se mu ale ne a ne proříznout- boule už tam má pěkný,ale stále nic..jinak se u nás svádí už pěkný boj o hračky- tom se přetahuje s adamem (teda spíš si tom brání postavenou stavebnici kterou mu chce adam zbořit) takže zábava :slight_smile:
spaní fakt super-adula stojí v postýlce,lomcuje šprušlema a řve...položíte ho a on v mžiku zase na nohou... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a už postává i tak různě u nábytu občas,enže ještě nemá nacvičen,jak si bezpečně ze stje zase slézt na zem,takže pak taky řve....

takže toliko novinky od dětí...u mě nic nového,nehubnu a štve mě to... včera mi navíc odpadla posilka-mám nemocnou instruktorku,takže to bude v únru blbý,protože i ten HEAT tenhle týden není ,protože se stěhují inam..bude až příští týden,ale to budu pro změnu v jilemnici a to bude s pohybem taky bída...docela obdivuju honzu,že ustojí s přehledem ty moje nálady a výlevy... :confused:

andulko- obchůdek s prádlem pěkný,ale jednk mám velký prsa a na ty si netroufnu bez zkoušení a jednak ještě kojím a tak nevím co bude s prsama až dokojím (a eventuelně zhubnu) takže na valentýna asi spíš budu nahá,ale to by manžílek mohl také ocenit :grinning: :grinning:

ted už se pomalu myšlenkama přesouvám k týdennímu pobytu v jilemnici,pojede tam se mnou i moje sestřenka,takže tam budu mít společnost a bude veselo..a tchýnka bude mít asi dva dny volna,takže i té si užijeme :slight_smile: :slight_smile:

vítám mirandu :slight_smile:
3. únor 2010 v 10:17  • Odpověz
Ahoj bledulko :slight_smile:

tak koukám, že už máte doma s klukama dost veselo! :wink:

nezoufej, počkej si na konečné výsledky od Havlíčka. Ty se vidíš každý den, tak možná tobě třeba přijde, že nehubneš. Ale kdyby ses viděla s odstupem času, tak možná změníš názor :wink: kdy vlastně s tím hubnoucím programem končíš? Kdy jdeš na výsledné testy?

bledulko: tak já mám s tím prádélkém podobný problém, ale opačného rázu. Já mám prsa docela malá, tak mi taky nesedne jen tak něco a nemůžu si nic koupit bez vyzkoušení. Já myslím, že si Honza rozhodně nebude stěžovat! :grinning:

Jeee, tak vy si zase budete prázdninovat v Jilemnici! To je moc dobře :slight_smile:

Mládě už mi chrní, dneska vařit nemusím - mám navařeno ze včerejška, tak se asi konečně půjdu pusti do toho třídění a vyřazování malých oblečků.
3. únor 2010 v 10:40  • Odpověz
ahojky

dnešní noc celkem v pohodě, tak jsem myslela, že se mu ten kašel už zlepšil, ale ne furt to má pěkně ošklivý :frowning2: :frowning2:

bledul, tak zase jedete do hor, já si doma taky připadám jako na horách, zase sněží, sníh už není kam dávat :confounded: , já bych si tak nazula běžky a jela se projet, ale nemám kam dám Ondru, takže prd :confounded:

andul spodní prádlo moc pěkný, lae jelikož se u nás Valentýn neslaví, tak nic, nebo si koupit jen tak???

illus vidíš jak na Lucinku kladně působí čerstvé jablíčko, po jak dlouhé době jsi ho dala???

Mirando vítej mezi náma :slight_smile:
3. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
V pátek pojedeme s manžou nakupovat. Chci si koupit do obýváku nový ubrus na stůl a nové dečky na konferenčák a poličky. Jak jsme přestěhovali ten obývák, tak to chce prostě změnu se vším všudy :wink:
A taky potřebuju koupit Lucince nové čepičky. Ze všech už mi vyrostla a máme teď už jen jednu, tak potřebujem nějaké na střídání.
3. únor 2010 v 10:45  • Odpověz
ahoj klárko :slight_smile:

klarko: tak snad se ondráškovi brzy uleví. Dáváš mu nějaký sirup nebo kapičky?

a proč by sis to prádélko nemohla koupit jen tak a udělat manžovi radost bez nějakého konkrétního důvodu? :wink:

Lucinka se dneska naštěstí taky krásně vyspinkala. Vzdubila se v půl čtvré a v půl osmé. Tak to předtím byla asi dvoudenní nespavá výjimka :wink:

Ovoce dávám od 7.měsíce (tzn. už jeden měsíc), vždycky jsem jí ho dusila, ale včera jsem jí ho už prvně dala syrové. Přece jenom už je docela velká a už by jí to nemuselo dráždit ten žaludek.
3. únor 2010 v 10:55  • Odpověz
Mirando: založ si albíčko, ať se nám můžeš pochlubit se svýma drobečkama a Lucinka ať může omrknout svojí novou kámošku a případného nápadníka (i když už je tedy přislíbená Bledulčinýmu Tomáškovi :wink: ) To víš, o nevěsty je tu boj! :grinning:
3. únor 2010 v 10:59  • Odpověz
iluss ahojky

dávám mu 4x denně sinecod na doporučení dr., teď už zase až tak moc nekašle, jen se mu hůř dýchá :unamused:

já jsem teď krásný spodní prádlo od manžílka dostala, tak proto nebude další kupovat :slight_smile:

já počkám asi 2 týdny a taky mu zkusím dát čerstvé ovoce, všechno snáší v phodě, tak proč ne. Jen po banánu mu nejde kakat :angry: to nás zachání hruška nebo meruňky :grinning:
3. únor 2010 v 11:00  • Odpověz
autor
iluško-kontrolu mám 22.2., ale tím zdaleka nekončím-je to na dlouhou trat a to stravování by měl být spíš nový živ. styl,než dočasná změna...s tím,že pak až bude váha v normě drobné hříchy si můžu dovolit,ale s rozumem..
ono vlastně i ted si můžu něco dovolit,ale zatím to nechci zbytečně kazit a pokoušet...

no já vím,že se vidím denně,ale honz mě vyfotil na začátku a ted o víkendu ve spodním prádle,takže moc dobře vím,zda je změna či není...na to přeměření jsem fakt zvědavá :confused: :wink:

klárko- no u vás o sníh asi taky nouzi mít nebudete :grinning: , běžky mě lákají-moc je neumím,ale pohyb to e..takže uvidím,zda se mi některý dn podaří udat někomu děti a vyrazit- v ilemnici vždycky bývá rolbou projetý okruh cca 12 km,který se v půlce kříží,takže jde ho dát jen půlka..a vede lesem atd,takže to je pěkné,akorát já furt padám :grinning: :grinning: :grinning:

holky,koukám,jak vám děcka pěkně baští-to fakt asi začnu závidět...adam sní pár soust a pak nazdar,konec a otovo...
3. únor 2010 v 11:42  • Odpověz
bledul, já jsem na běžkách taky stála párkrát, ale u nás jsou projeté stopy a je to tu na rovině , tak mě to láká :grinning:

bledul, ty mi určitě poradíš, zdá se mi, že Ondra už skoro nekašle, ale chroptí, asi to má v krku a potřeboval by to vykašlat, co bych měla koupit na odkašlávání???

s jídle vydrž, nono se to brzy zlepší, já zase koukám jak Adámek už špacíruje, Ondra nic, chtěl by se někam dostat, neví jak, strašně se u toho vzteká :grinning:
3. únor 2010 v 11:52  • Odpověz
autor
klárko,já obvykle měla u toma na kašel hedelix,ale ten mu nechutnal...když mu to vlezlo níž do dých.cest,tak měl spiropent,ale ten je na předpis-ten roztahuj průdušky

ještě je mucoolvan sirup junior,ale nevm,zda je i pro takhle melého prcka...jako dávkování tm je i pro děti do dvou let,ale nevím od jaké hranice-to by ti řekli v lékárně...prostě by to zřejmě chtělo nějaká mukolytika (léky usnadnující vykašlávání a rozpouštějící hlen)
3. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz
díky za tipy, dr říkala, že až mu to spadne dolů mám koupit mucosolvan junior, tak jsem volala taťkovi ať nám ho koupí :slight_smile: nebo si případně nechá poradit v lékárně :slight_smile:
3. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz
Ahojka,

Bledulko vydrž!!! Jsi statečná a výsledek se určitě dostaví!!!!!
Jak to všechno zvládáš, klobouk dolů. Dětičky po dvou letech a ještě zvládáš domácnost, cvičení a hubnutí...

Klárko, na odhlenění je Mucosolvan. Je i pro takhle malé prcky, ale zrovna mi ta moje oblíbená alergoložka říkala, že se teďká nedávají mukolytika dětem do dvou let :astonished: :astonished: :astonished: . Dočetla jsem se o tom i na www.porodnice.cz, má tam poradnu MUDr. Honzík a ten to tam taky někomu radil. Být tebou, tak si dojdu k doktorce na poslech a poprosila bych o ten Spiropent. Ten je fakt úžasný a fakt pomáhá. Těmhle malým prckům to padá dolů hned, tak pro jistotu.

Tak to moje malý prasátko má sice na zemi vypranou deku a hrazdičku, ale přesunul se na podlahu a normálně jí olizuje. Čuně jedno.

Den, jestli je ta autohačka polohovací, tak v tom nevidím problém. To jsem netušila, jen jsem se na ní koukla a popisky nečetla. Tak pardón :grinning:
3. únor 2010 ve 12:39  • Odpověz
Klárko, naše mudra taky doporučuje lepek co nejdříve :astonished: . Co doktor to názor.
3. únor 2010 ve 12:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.