• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Ahoj ludvo: tak u nás je to podobné, Lucinka má sice na zemi molitan povlečený dekou, ale ona se stejně pořád válí na lině. A nenechá si vysvětlit, že lino je tvrdé a hlavně studené, že je to holčička a potřebuje teplo od spoda. Ale ona si nedá říct a stejně se zas odkutálí na to lino. No jooo, tam jí to líp klouže a dostane se tak dál. Koberec a ta molitanová deka brzdí.
3. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz
už se nám tu nahromadilo nějak moc hraček, tak až v pátek pojedem na ty nákupy, tak se budu muset poohlídnout po nějakém košíku na hračky. Aby se to všechno pořád neválelo na zemi, tak to vždycky aspoň večer pro dobrý pocit naskládám do nějakého toho košíku a lucinka si to zas ráno vykramaří :wink:

uř jsem taky přemýšlela, že bych lucince zkusila dát rohlík, aby si ho trošku okusovala a žužlala. Aby se to aspoň trošku naučila.

Taky jsem teď slyšela, že je nejlepší dát dítěti lepek co nejdříve, hlavně dokud maminka kojí.
Takže pravý opak toho, co se tvrdilo doposud. No pak se v tom vyznejte!
3. únor 2010 ve 13:10  • Odpověz
holky ještě jsem se chtěla zeptat - vy kdo máte plovoučku, lino nebo dlažbu - jak to budete dělat, až vám děti začnou lézt, aby na kolínkách neměli modřiny a aby je neměly odřený? Přece jenom je ta podlaha docela tvrdá. Koberec je v pohodě, ten je měkký a tlumí, ale přece jenom dlažba je dost tvrdá.
3. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
iluss, já asi zakoupím tohle
http://shop.i-tatinek.cz/chranice-na-kolena-p-171.html
:grinning:

ludva díky za tip, jestli se mu to nebude lepšit, tak zajedem k mudře.
Já Ondrovi začala v půli roce dávat sušenky které lepek obsahují :wink:
3. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz
autor
iluško- mám dlažbu v chodbokuchyni,kde prcci lezou a ani tom a ani ted adam nic nemá a kolínka v pohodě..je normálně oblečený-punčošky nebo tepláčky atd a nic na kolínkách nemá...

spíš to bude chtít chrániče na nábytek-madla,rohy,držadla,ostré hrany...stačí když se začne plazit,že narazí hlavou do hrany jak se odrazí... od dob tomíka máme všechny držadla demontované dočasně,jezdící židle má ten spodek omotaný molitnem a rohy jsou chráněné chránítkem..

no nevím,já bych kolínka nijak nechránila..je přirozené,že po ich děti lezou a nenecháte je lész nahaté po škváře...spíš bacha na prochladnutí-když budou delší dobu mimo koberec,ale to jd vyřešit..

iluško-koš je docela dobrý takováý pojízdný s víkem...tom v něm má hračky dodnes a j to super-sám si to vykramaří a i sám uklidí :slight_smile:

adam jenom zatím vykramaří :grinning: :grinning:

holky a je to tady- náš milý tom začíná porovnávat,kdo má většího pindíka..a velmi nelibě dnes u adamova přebalování nesl,že adam ho měl většího (adam zrovna měl erekci,tom ne)..tak si ho začal taky natahovat (kalhoty na půl žerdi :grinning: ),tak jsme začala se sexuální výchovou typu-"když si chceš hrát s pindíkem,tak si běž hrát do pokojíčku a až budeš hotvý,tak přijď- před lidma se s pindíkem nehraje"
on za chvíli přišle s úsměvem a povídá "tom je otovej" :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2010 ve 14:22  • Odpověz
klari: jeee, to vypadá dost dobře :wink: taky to asi lucince pořídím!
3. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz
autor
ahj ludvi- vidíšto,tak to je pro mě novinka,že mukolytika pro malé mimča ne... ten mucoslovan jsem nevěděla od kdy-ale oni to tam stejně nepíšou jsme koukala-potvory..

ten spiropent je fakt dobrý...i chutově :grinning: (oprpti hedelixu :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

ale doufám,že ho nebudeme hned ta potřebovat :wink: :confused: :sweat_smile:
3. únor 2010 ve 14:24  • Odpověz
bledulko: to narážení hlavičkou o hranu stolečku už jsme si taky zkusily. Lucinka se vždycky doplazí ke stolečku a vytahuje odtamtud časopisy a prostírání a párkrát už se majzla, teda to byl řev - ne že by to bolelo, ale spíš jak se lekla.

:grinning: to už to chlapi řeší v tak malém věku? :grinning: :grinning: :grinning: no to jsi mě pobavila! Teda s tomem je fakt sranda! :grinning:
3. únor 2010 ve 14:27  • Odpověz
HOlky, viděly jste odpolední tv noviny? Jak na Bulovce nechala maminka zdravý, krásný dvojčata?? Normálně tu bulim.
3. únor 2010 v 17:25  • Odpověz
Bledul, Tomík tak trošku zavidí bráškovi maminčinu "pindíkovou pozornost", že. Tak hlavně že už to teď umí řešit. :grinning: JJ, taky souhlasím s takovým řešením této situace. Myslím si, že zakazovat klukům objevování svého těla, nic neřeší a naopak je to časem může přivést do dost nepříjemných situací. :confused:

Iluš, taky jsme už nad rohlíkem přemýšlela. Ale nevím,zda není ještě brzo -co na to zkušenější maminky?

Jéé, a zkušenějších maminek jsme se chtěla ještě na něco zeptat, ale teď si nějak nemůžu vzpomenout, co to bylo.:sweat_smile: :slight_smile:

Vítek se už pokouší klekatjen na kolínka a ručičkama šmatlat po výškách. Asi už opravdu snížíme tu postýlku. :slight_smile:

Áááá, už vím, na co jsme se chtěla zeptat - na bačkůrky! NA cvíču nám už totiž Lenka doporučovala od 8. měsíce na cvičení bačkorky. A je pravda, že se už teď Ťulda snaží na nožičky stavět, když ho někdo drží.

Já jsem si z toho webu objednala tyhle plavky: http://www.spodni-pradlo-venive.cz/spodni-pradlo-vyprodej/jolidon-f1012-dvoudilne-plavky-vyprodej/ a tuhle prsenku: http://www.spodni-pradlo-venive.cz/svatebni-spodni-pradlo/infiore-milva-podprsenka-zvedacka-s-vymenitelnymi-raminky/ Tak jsem na to zvědavá a už se těším, až to přijde. :slight_smile:

Ludvi,co Terka? Už je rýma pryč? A Matějda není jediné blízací mimi. :wink:
3. únor 2010 v 18:18  • Odpověz
andulko: to o těch dvojčátkách jsem viděla. Je to smutný, ale na druhou stranu si té ženy docela cením. Zachovala se statečně. Když věděla, že by sa o ně nedokázala postarat, tak je jen tak někde nepohodila, ale zařídila to, aby se dostaly do správných rukou a bylo o ně dobře postaráno. Je vidět, že jí na těch dvojčátkách opravdu záleží.

Skoro všude se píše, že se pečivo může od 8.měsíce. No Lucinka ten rohlík stejně ještě zpočátku nezbaští. Bude ho jen ožužlávat a bude si na něj postupně zvykat. Aspoň si tak natrénuje kousání.

Taky už jsem přemýšlela nad bačkůrkama. Jakmile se Lucinka postaví, tak je určitě pořídíme. Ale zatím ještě ani pořádně neleze, takže máme ještě chvilku čas.

andulko: plavky a prádélko moc hezké :wink:
3. únor 2010 v 19:35  • Odpověz
Iluško, jj, taky ji svým způsobem obdivuju, ale bylo mi z toho hodně smutno. :frowning2:
A teď ve večerních zprávách byla reportáž o mladým tatínkovi,kterýpřivedl do jinýho stavu 14tiletou hoku, ta porodila a holčičku dala k adopci a tatínkovi řekla, že mimi umřelo. Táta teď chce holčičku do vlastní péče (malý je 14měsíců). Na jednu stranu rozumím klukovi, na druhou si myslím, že by pro holčičku bylo lepší, aby se mohli příp. vídat, ale aby zůstala u adoptivních rodičů.
Já jsem tááák ráda, že nemusím nic takového řešit. Že jsem všichni v pořádku a společně! ťuk ťuk!

Il,doufám, že si budu prádlo a plavky pochvalovati až přijdou avyzkouším je. :grinning:
3. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz
andulko: zrovna jsme se o tom klukovi bavily teď s manžou. Taky si myslím, že by to dítě mělo zůstat u adoptivních rodičů. Vždyť to dítě toho kluka vůbec nezná a celé dětství vyrůstá u svých adoptivních rodičů. Oni se o něj starají a mají ho rádi a vychovávají jako vlastního. Ten kluk je taky dost mladej a co tomu děcku může nabídnout? Ale nejdůležitější je, že to tu dětskou psychiku strašně rozhodí a poznamená.
A přece jenom když do jiného stavu přivede čtrnáctiletou, tak si o jeho inteligenci a charakteru myslím své! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 ve 20:11  • Odpověz
ahojda maminy :slight_smile:

nešel nám net a koukám co tu toho přibylo, ale asi zatím nedočtu...

zahlédla jsem tu novou tvář, takže vítám Mirandu, tak tak, další holčička je tu vítána :grinning:

andulko . z toho těhu webu jsem si právě nedávno objednala, triko s dl. rukávem s otazníkem na bříšku a tuniku s ťapkama... Nechci tě zrazovat, ale na fotkách ty hadříky vypadají mnohem lépe než je skutečnost... A obě věci jsem si objednala ve velikosti L, triko jako dobrý a tunika je podstatně menší...
já už si od nich neobjednám, byla jsem zklamaná :frowning2:

zkopíruruju sem zprávy o Pepinovi starším co jsem psala na maldou boleslav, ať to nemusím psáti znovu :wink:

Tak jako už mě na té traumatologii docela štvali, Pepa měl od soboty nevyměné prostěradlo, to bych možná ještě přežila, ale ani nebyli schopni mu vyměnit mu tu podložku co je pod zadkem...A jelikož je ležící a nesmí vstát /asi by mu to teda ani nešlo/, tak veškerou potřebu musí vykonávat v leže, takže by bylo na místě tu podložku měnit denně....No takže jsem musela zakročit a vyžádat výměnu, hned to bylo splněno a dnes mu ráno převlékli postel celou, najednou to jde...Sice Pepa říkal, že už tam mám pověst: prý ostrá jako břitva, ale hlavně, že to mělo efekt, ne?

doktoři jak se mění ve službách, tak pořádně ani neví kdo jim tam leží, jeden si ho dokonce spletl s jiným pacientem a že by byli extra sdílní co a jak, tak to taky ani náhodou, takže mě moc nenadchli svým přístupem

no, ale dobrá zpráva dnešního dne je, že krev v moči už není, sono ledviny ukázalo, že se hojí dobře a zítra by měli přiblížit co a jak a možná vyřknou, kdy by ho pustili domů
3. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz
ahojda claudi: teda to jednání s pacienama v té nemocnici je fakt hrozný! Už aby šel Pepíno odtamtud, viď. No ono je asi opravdu nejlepší se hlasitě ozvat a sjednat si tam pořádek. Jinak se na tebe vykašlou.

Tak snad bude mít všechny další výsledky v pořádku a pustí ti ho domů! :wink:
3. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz
Claudi, tak to je moooc dobře, že je pepovi líp! Snad Ti ho brzo pustí domů. A že máš ve špitále pověst? No a? Když se nejsou schopní postarat oni, tak kdo jiný než vlastní žena, no ne? A mmch - já bych se zachovala úplně stejně. :wink: Pokud chceš nějaký přesnější info, tak zavolej dopoledne jeho ošetřujícímu lékaři. Doktoři ve službě je znaj v podstatě jen z dokumentace (pokud to nejsdou náhodou jejich pacoši).

Iluš, jj - máme stejný názor.
3. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz
dobrý večer,

anduli – Ondra měl tu vyrážku fakt jen lehkou a po dvou dnech zmizela úplně – jen taková světlounce červená krupička a nijak se to neslilo
mňam – palačinky se šlehačkou bych si tedy taky dala…

iluss – s těma vlakama to je fakt na pytel – možná by stálo za to pořídit si nějaké levné autí…

a k tomu spodnímu prádlu – tak nějak jste mi připomněli, že mám někde v šuplíku staré prádélko s korzetem – mohla bych ho zase oprášit

bledulko – asi si budeš muset ke řvoucímu Adámkovi vlézt do postýlky alá video od andulky
takže už jsi začala se sexuální výchovou? počkej, až budou kluci v pubertě…

klarko – tak co, jak je Ondráškovi??? nepomohl by třeba eukalyptový olejíček? toršku pomazat hrudníček…
a při rýmě se může mazat třebas i na čelíčko…

ludvi – nám Ondra taky olizuje podlahhu – na plovoučce ho vždycky zaujme nějaký suk a snaží se ho vzít do ručičky no a když to nejde zkouší to pusinkou…

jo a ještě k těm otlačeným kolínkům – ono je vlastně dobře, když si ta kolínka trošku otlačí – prý jsou tam nervová zakončení, která pak pomáhají k dobré vývoji jemné motoriky – takže já kolínka Ondrovi nijak nechráním…
bačkůrky budeme kupovat, ž se nám Ondra postaví
s lepkem jsem začala v 7 měsících, o rohlíku jsem přemýšlela, ale zatím mu ho dávat nebudu – na kousání a žužlání má ty kukuřičný křupky…
3. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz
claudi ahojky, jsem ráda, že je manžílkovi lépe a věřím, že ho brzy pustí dom :wink:
přístup personálu mě teda mrzí, já po dvou měsíčním ležení v Benešově chápu, že tě to vytočilo :grinning: a je dobře, že jsi se postaral ty, alespoň se už budou dobře starat :grinning:
3. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz
claudi - no hlavně, že už mu je líp
ve které nemocnice vlastně leží???

a k těm dnešním zprávám.. taky mi z těch dvojčátek bylo tak nějak smutno a o té adoptované holčičce už jsem slyšela před nedávnem v občanském judu... je to sice hrozný, ale souhlasím s vámi, že by měla zůstat tam, kde je...
3. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz
jani Ondra už skoro nekašle, ale trochu chroptí, jak se mu to dostalo dolů, pokud to bude stejně i zítra, zavolám dr. co a jak :wink:
3. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz
tak jsem to tu krapet proběhla :slight_smile:

bledul - to je fakt sranda s Tomem a pindíkama :grinning: :grinning: :grinning: Chlapi jsou holt ješitní :grinning: :grinning:

andulko - tak ty manželínkovi chceš připravit prádélkové překvápko na valentýna? to bude teda nažhavenej, co? :wink: my valentýna nedržíme, ale něco hezkého bych si taky mohla pořídit, jen teda prádlo zatím asi ne, to si koupím jen nějaké obyč a až se budu po porodu a nebudu kojit /to budet tak asi za rok :grinning: /, tak teprve investuju do nějakého pěkného prádla :wink:

iluš . dávám taky hračky večer do košíku, přes den jsou všude jak se přemisťujeme postupně ráno z ložnice přes koupelnu do pokojíku a pak do obýváku, takže večer je dám do košíku a alespoň na noc jsou uklizený a hned mám lepší pocit :grinning:

o tom lepki jsem četla taky dost informací, některé říkají dávat některé nedávat... kdo se v tom má vyznat, že? :stuck_out_tongue_closed_eyes: My už jsme měli jednu kaši, která lepek obsahovala...

dneska ráno pepi v posteli dělal psí kusy, válel sudy a pokoušel se plazit, zatím mu to jde ale jen dozadu :grinning:
je fakt prima pozorovat prckové v tomhle věku, jaké dělají pokroky a vlastně ze dne na den... :slight_smile:
3. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz
jani - leží v mladé boleslavi...Tam je vcelku ta nemocnice dobrá, docela jí lidi, kteří tam někdy leželi, chválí...Ale prostě je to o lidech a tady na tom oddělení je to tak jak to je... :unamused:

klarko - no jo, ty jsi si taky nemocniční ležení pěkně užila, už jsem na to skoro zapomněla, že jsi tam prožila dvouměsíční "prázdniny"...

otlačená kolena zatím nemusím řešit, když neleze, ale asi až se tak stane, tak nebudu pořizovat žádné kolenní tlumiče, ať se mladík zocelí :grinning:

klari - Ondrášek chroptí? tak ať je mu zítra lépe :slight_smile:
3. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz
HOlky,koukáte na Novu? Na toho Tátu XXXL?
3. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz
andul - mám to puštěné, ale moc to neposlouchám..... Teda, ale to je nářez!!!! :confused: :confused:
3. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz
jani: a v čem jsi dala lepek? ty křupky jí koupím teď v pátek.

ahaaa, o těch kolínkách a motorice jsem to neslyšela. Tak jsem zas o něco chytřejší :wink:

claudi: přesně jak říkáš, je to o lidech. Nedá se přímo říct, takhle nemocnice je hrozná a tahle zase super. Jde prostě o to, kdo má zrovna službu.

andulko: nekoukám, já koukám na markíze na tristana a isoldu
3. únor 2010 ve 21:27  • Odpověz
autor
ahoj mamulky,
jen jsem vás zběžně prolítla a honem pár věcí

claudi- je dobře že jsi se ozvala a mrzí mě,že to je vůbec potřeba se ozývat...čisté lůžko má být samozřejmostí...
at se pepíno drží a snad brzy bude fit a bud emoci domů..zaplatbůh že se stalo "jen" tohle :wink: :slight_smile: ...tyhle pády mohu dopadat i jinak :unamused:

holky,pokud můžu,vyjádřím se k rohlíku... nebudu tu řešit kd lepek-názory se různí a proto se každá řidte tím svým ..ale holky,trochu chci varovat před rohlíkem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

neboli- zkuste si užužlat kus rohlíku..nemáte zuby a tak ho nerozkoušete a máte ho v puse a slinama vám zvlhne a co se stane? stane se z něj tuhá hrouda,která se v lepším případě přilepí na patro a pak ho budete prckům seškrabovat..v hoším případě zaskočí..

kdybych do toho mohla mluvit-dejte jim něco,co se brzy rozmělní-já to nejdřív u tomíka sama zkoušela-křupky,šušenky atd..prostě aby se to dokázalo slinama rozpustit v puse na kaši

rohlík bych dala,až budou v kousání zdatnější a dokáží si s tím poradit...

ale je to vaše věc,jen jsem chtěla svůj pohled )ale nechci prudit :wink: :wink: :slight_smile:
3. únor 2010 ve 21:30  • Odpověz
autor
ty jo,tak jsem toho tátu xxl pustila a sííííla....ty vogo....je mi zle :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zítra si přidám ke vé hodině orbiteka něco navíc :wink:
3. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
autor
a viděly jste toho teenagera?? to snad není pravda...jak rpoboha máma může takhle vykrmit dítě?

:rolling_eyes: :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: :confused: :confused:
3. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz
bledul - s rohlíkem mám stejný názor, taky bych se bála....

no je to pěknej kusan ten v té telce, co? to je smutný takhle dopadnout :frowning2: :unamused:
3. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz
bledulko: asi máš pravdu, začnu nejdřív s těmi křupkami a na rohlík počkám, až jí vyrostou další žuby :wink:
3. únor 2010 ve 22:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.