• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
ahojka,

Bledulko, s tím rohlíkem máš naprostou pravdu.
Mucosolvan jsem dětem dávala, i když byly mladší 2 let.
Prý se teď nedoporučuje, protože nutí děti vykašlávat a můžou potom i zvracet. Takže to asi tolik nevadí, ale ten Spiropent je asi lepší. Dříve nám doktorka dávala Spiropent třeba jen na dva dny k Mucosolvanu a teď se dává i dlouhodobě. Zase co doktor to názor.
Jako s těma alergenama. Do teď se dětem bránilo se s nima setkat, teď zase někdo tvrdí dávat je, dokud se mimča kojený. Asi se to musí brát s rezervou a řídit se vlastním instinktem.

Claudi, naše zdravotnictví je někdy fakt hrozný. Je to o lidech, jako všude. A ještě k tomu jsou tak mizerně placení.
3. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz
Koupila jsem rýžovou kaši od Nutrilonu, sice se krásně rozpouští, ale je děsně sladká :astonished:
Doteď jsem kupovala Nestlé a ta byla celkem v pohodě, ale tohle je fakt síla.
Jakou kaši kupujete?

Chtěla jsem jít dneska brzy do hajan a teď tady stříhám vyjmenová slova po S :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 ve 22:12  • Odpověz
ludvi - alespoň si procvičíč Jazyk Český :grinning: :grinning:
kaše jsme měli od Sunarky, od nestlé a teď máme od hippu, zatím pepino jedl všechny, ale některé jsou fakt dost sladký nebo navoněný...

tak já jelikož nemusím stříhat vyjmenovaná slova po S ani třeba po M, můžu jít chrupkat :grinning: :grinning:

dobrou :slight_smile:
3. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz
Týjo, o dvojčátkách jsem neslyšela.
Musí to být děsný, odložit své vlastní dítě. To už musí být strašná situace.
A s tím 18ti letým klukem s vámi naprosto souhlasím.
Holčičku bych nechala adoptivním rodičům. Co jí může takový cucák nabídnout? Starala by se o ní babička a kluk si pak založí jinou rodinu. A co chudák holka? Ať jí navštěvuje, ale výchovu bych mu nesvěřila. U adoptivních rodičů jí je určitě líp. I s ohledem na psychiku toho děvčátka. Chudáci, konečně se dočkali děťátka a teď tohle.
3. únor 2010 ve 22:20  • Odpověz
já jsem nejdřív měla rýžové kaše od Nestlé, ty byly fakt super (dostala jsem je dárkem). Ale bohužel u nás nejsou nikde k dostání, tak kupujeme rýžové kaše od Hami. zatím jsme vyzkoušeli jen banánovou (ta je taková moc sladká a navoněná) a meruňkovou (ta je super, není tak navoněná a je moc dobrá).

ludvo: sama nevím, jestli bych teď všechna vyjmenovaná slova po "S" dala :grinning:
3. únor 2010 ve 22:20  • Odpověz
Budí se mi Terorista, jdu za ním.
3. únor 2010 ve 22:35  • Odpověz
Il, raději jsem koukala do učebnice a taky na podstatná jména pomnožná. Dneska mám takový večer plný vášní...
3. únor 2010 ve 22:36  • Odpověz
TAk schválně: syn, sytý,sýr,syrový , sychravý,usychat, syčet, sýkora, sysel... a teď mě napadá pyl, nachomýtnout se, Litomyšl. :grinning: :grinning:

Já jsem právě dofackovala špajsku a jdu do hajan! Dobrou noc!

Bledul, s rohlajzem máš naprostou pravdu. taky ještě počkám.
4. únor 2010 v 00:15  • Odpověz
Vau - tak mi chybí jen sýček a sypat. :slight_smile:
4. únor 2010 v 00:18  • Odpověz
Dobrý den,dnesje unás krásně, tak už se těším na procházku po Stromovce. :slight_smile: Ráno tady byli okenáři, doseštelovat okna,tak nám konečně netáhne fr. oknem na terasu a pokud topenář dneska přiveze kryt na "topný kanálek" před zmíněné dveře, bude moct konečně Víťa lozit hezky v teploučku. :slight_smile: :slight_smile:

Jo a to prsenku jsme si nekupovala kv. Valentýnu - zrovna tahle moc sexi není. :grinning: I když i přes svou funkčnost je hezká. :slight_smile:

Doufám, že se máte všechny hezkyabudte mít prima den! :wink:
4. únor 2010 v 10:15  • Odpověz
ahoj holky, urcite dam fotecky do alba, ale mam novy PC, a chybi mi v nem programek na upravu fotek na ktery jsm byla zvykla, takze az najdu nejaky jiny program a zorijentuji se v nem, tak pak to pofrci...
4. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz
ahojky vespolek :slight_smile:

má první cesta ráno vedla k oknu, jestli zase přes noc nenakydal nějaký sníh a sláva vlasti nenapadlo nic, se mi fakt ulevilo, že nemusíme odhazovat :slight_smile:

andul - jsi dobrá s těmi vyjmenovanými slovy....já si tak matně vzpomínám na: brzy, jazyk, nazývat, Ruzyně :grinning: :grinning:

ludvi - no sakra vášnivý večer byl u vás s těmi pomnožnými :grinning: :grinning: :grinning:

mirando - no visíš, alespoň jedna fotka karolínky se ti povedla dát do alboně, šikovná holka jsi :wink:
4. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz
claudie uz je jich tam vic :grinning: , ale ted uz musim koncit...musim obstarat Karolinku, vzit boby, vyzvednout Tomaska ze skolky, a hura na kopec !!!

Tak zase vecer :grinning:
4. únor 2010 ve 14:42  • Odpověz
mirando - tak super, hned jsem je zkoukla.... Karolínka i Tomášek jsou moc krásné dětičky :slight_smile: A co tomík, pomáhá ti s malou?
pěkně se vyvenčete, užijte si kopec a moc se nepromáchejte :slight_smile:
4. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz
Čauky :grinning:

Claudi, tak co Pepíno, je něco nového?

Bledulka zřejmě balí, že? Jedete přeci do Jilemnice, nebo se pletu?
4. únor 2010 ve 21:36  • Odpověz
Mirando, jukla jsem ti do alboně :grinning: .
Máš krásný dětičky, ten nádhernej dort jsi pekla sama? To musel mít Tomášek radost :wink: .

Jani, pekla jsem tvůj koláč od Babici, dala jsem do něj místo jablek meruňky a byl fakt mňamkózní.... Už nezbyl ani drobeček :grinning:
4. únor 2010 ve 21:44  • Odpověz
Koukám na Mistra GS a ta Machálková je opravdu opravdu hloupá. :astonished: Nebo tak aspoň vystupuje. :confounded:
4. únor 2010 ve 22:36  • Odpověz
Hezké dopoledne :slight_smile:

teda já jsem totálně grogy, už další dvě noci jsem se zase nevyspala. Lucinka se pořád budila a plakala, asi jí zas trápí ty zoubky. Nakonec jsem si jí dala k sobě do postele, abych k ní každou půlhodinu nemusela vstávat. Chudinka z toho taky musí být utahaná, protože v noci fakt skoro vůbec nespala. Někdy nepomáhalo ani chování ani mlíčko (v noci nechtěla vůbec pít), tak jsem s ní musela pochodovat a houpat, to jí nejvíc uklidňovalo.

jani: tak už jsme dneska daly prvně ten jogurt. Koupila jsem jí bílou activii (choceňský ani hollandii u nás neměli). Rozmačkala jsem jí do toho banán, aby to neměla tak kyselé a moc si šmakovala :slight_smile: Vůbec se na to netvářila divně a pořád otvírala pusinku! :wink:

mirando: hezký fotečky! :slight_smile:

ludvo: já se ten jančin koláč chystám dělat zítra :wink: jdeme ke švagrový na oběd na langoše, tak ho upeču a vezmu ho tam. Dobrej nápad s těma meruňkama, zkusím je koupit a nafrkám je tam spolu s těma jablkama :slight_smile:
5. únor 2010 v 10:32  • Odpověz
Ahoj Il,

tak jsi si vzala Lucinku k sobě do postele, jooo??? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
A bylo to lepší, viď? Ono se jednou nic nestane. Kdo to má taky vydržet, pořád to vstávání, že?
Neboj, Matěj spí někdy se mnou, někdy v postýlce. Je to spíš o mé pohodlnosti.
Do koláče jsem dala kompotovaný meruňky a bylo to fakt výborný.
Včera si Terka pozvala kámošky a na manžu už nezbylo. Jj, kdo pozdě chodívá.....
Jo, takovej jogurt s banánem, to je fakt dobrota. Zkus ho taky někdy s meruňkama, moooc dobrý.

Tak mi jdeme cvíčot...
5. únor 2010 v 10:41  • Odpověz
Teď mi došlo, co jsem napsala, pardon....
Samozřejmě my!!!
5. únor 2010 v 11:14  • Odpověz
autor
ahoj kočky, balím balím a peču si chleba celozrnný do zásoby..a protože je fakt dobrý a už několikrát se mi povedl,tak vám dám receptím-pro majitelky pekárny-akorát to není na denní pečení,protože ta mouka j dražší,ale já si ho udělám,nakrájím a dám do mrzáku a po plátcích vytahuju..

není tam ani gram bílé nebo hladké chlebové mouky ( to já ted totiž nemůžu a jím jen celozrnné-což v krámech občas mají jen obarvené karamelem,aby bylo pečivo tmavé,ale kolikrát ani prodavačky nevědí,co v tom je za mouku a zda tam je fkt jen celozrnná-většinou to míchají v nějakých poměrech)

takže receptík:
na dno pekárny vodu- 450ml, celozrnná špaldová mouka 750g, 3lžičky droždí sušeného,4 lžičky cukru, 6 lžiče soli,
1lžíce kari koření,1 lžíce provensálského koření, 1lžička kmínu, 4-5 stroužků česneku prolisovat,můžete trochu pepře mletého, semínka dýnová a slunečnicová..

pekla jsem na normální program,

tyhle chleby nakynou méně,než ty bílé z hladké mouky-jsou hutnější..
vodu možná budete muset přidat-musí být husté těsto,ale musí to ta metla zvládnout umíchat-takže podle toho přilijete vodu (už málo-může být třeba 20-30 ml...)
bochník z tohoto množství vážil 1255 g

:slight_smile:

mám i fotku :slight_smile: mnam mnam :slight_smile:
5. únor 2010 v 11:35  • Odpověz
Bledulkko, díky za tip, vyzkouším.

Jedete na hory? VY se máte. Chceme jet o jarňákách, ovšem ubytování je letos kapku dražší, tak nevím, nevím.
Manža našel super ubytování v Rakousku a vyjde levněji než u nás!!!! Děti chtějí jet, ale já pořád váhám, jestli je opět nepošlu samotné. Chtěla bych Matějdu vyvětrat na čerstvým vzduchu, ale ta cesta, z té mám teda hrůzu. Takže mám velké dilema, jestli jet nebo ne. Jestli by mu nebylo líp v obýváku na dece :stuck_out_tongue_closed_eyes: , než sedět pět hodin v autě, chjo chjo.
5. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
autor
ludvi,cesta je dlouhá,ale s přestávkou se dá...naplánovat to tak něak rozumně..zase tam bude vzdoušek o 100% lepší než tady v praze a pokud bude v tu dobu zdravý,tak bych tu myšlenku úplně nazahazovala...

v jilemnici je 70 cm sněhu-měřeno u rodičů na zahradě... :slight_smile: to bude tomíkovi až půjde po cestičkách vyhrabanýc koukat akorát hlava :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz
ahoj kočky,

iluss – lepek jsem Ondrovi dala v těch dětských sušenkách – buď mu je dávám v přesnídávce anebo do ručičky
my v noci taky pochodujeme :grinning: :grinning: :grinning:

koukám, že jste si procvičovali vyjmenovaný slova – tak ty už bych teda nedala ani náhodou

mirando – mrkla jsem na fotky – dětičky jsou roztomilé !!!!

ludvi – já jsem ten koláč dělala i s kompotovanýma broskvema a taky byl mooc dobrý

bledulko – díky za receptík – mám ho uložený a určitě se do něho pustím
kdy vyrážíte?? dneska?

jo a ještě, jak jste tu psali k těm rohům - pro Ondru jsou spíš nebezpečný hrany nábytku nebo všechny možný výklenky ve zdi... a ty bohužel nijak neochráním - už se kolikrát pěkně ducnul... ale už je z něho spíš herečka - stačí se něčeho nečekaně hlavičkou lehce dotknout a už se leze s křikem pochovat :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz
ludvi: to že jsem měla lucinku dneska u sebe v posteli rozhodně pohodlnější bylo :wink: já totiž když vstávám k její postýlce, tak jdu přes celou ložnici a obcházím naši manželskou postel. Ta postýlka je totiž u manžovy strany postele. Jinam se bohužel nevejde a my už jsme zvyklí spát takhle.
No ale na druhou stranu bylo docela nepohodlné, že jsem musela celou noc spát pouze na jednom boku a v jedné pozici. Já jsem totiž zvyklá se v noci hodně převalovat.

ludvo: a jak vlastně dopadl tvůj první pokus o chleba? ani ses nepochlubila :wink:

bledulko: ten recept vypadá dobře, škoda že já pekárnu nemám.

ludvo: je to docela dilema s těma horama, viď. No na jednu stranu by to bylo pro matějdu opravdu náročný sedět takovou dobu v autosedačce v autě. A jemu je stejně jedno, jestli kočárkuje tady nebo na horách. A taky nevíš jak to bude na těch horách sjízdné pro kočárek. A aby děcka nelyžovaly celý den a ty nebyla zavřená s matějdou na pokoji sama.
Ale zase na druhou stranu tam bude pro matějdu rozhodně lepší a zdravější vzduch na dýchání a taky jde o tebe, že bys změnila prostředí a trošku se odreagovala :wink:
5. únor 2010 ve 12:57  • Odpověz
iluss - neboj to spaní s Lucinkou brzy natrénuješ... my s Ondrou už to máme pěkěn nacvičený :wink:
5. únor 2010 ve 13:00  • Odpověz
jani: zrovna dneska jsem lucince dala taky tu jednu dětskou sušenku (od sunarky) do ručičky na okousávání. Docela se jí to líbilo, měla toho sice víc na sobě jak v sobě, ale docela jí ty sušenky chutnaly :wink:
Zkusím je pak dát do té ovocné přesnídávky nebo jogurtíku.

jani: jooo, dětičky už to s námi umí pěkně koulet, viď :grinning:
5. únor 2010 ve 13:01  • Odpověz
jani: neneee, až jí bude líp, tak hezky pošupajdí zpátky k sobě do postýlky :wink:. To by mi manža dal!!! :grinning:
5. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
Honzíkovo mamča mi říkala, že když to s náma prckové takhle koulí, tak je to důkaz jejich inteligence - takže prý ať jsem ráda :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
no - podle Ondráškovo nočního pláče bych taky řekla, že je to zoubkama - ale rostou mu asi už tak měsíc... jsem zvědavá, kdy se tedy prořežou
5. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.