• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
zdravím Letníkov

Ondrovi je už lépe, kašel ustal, samozřejmě mu to spadlo do krku, takže trochu chroptí, ale po Mucosolvanu celkem dobře odkašlává. Včera jsem ještě pro jistotu navštívila dr. , aby si Ondru poslechla a já byla v klidu :wink: Také jsem se ptala na ten přípravek, o kterém tady psala ludva a doktorka, mi vysvětlila, že se dává, při nálezu na průduškách a Ondra je bez nálezu, takže pro něj není důvod :slight_smile:

bledul, chlebík vypadá báječně, jen doma nemám tmavou mouku, tak se po ní budu muset kouknout :wink:
přeju krásný víkend na horách :grinning:

iluss, sušenky od sunarky, Ondrovi drobím do přesnídávky a má je mc rád :wink:

mirando, krásné dětičky máš :slight_smile:

Jani já už pomalu vyklízím otevřen knihovny, až se Ondra rozhodne se pohybovat :slight_smile:
5. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz
jani: no tak to je naše lucinka nadprůměrně inteligentní!!! :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
Ahoj holky, vidim ze tady je hodne Ondrasku, taky jich tady mame nekolik, narozenych loni :grinning:
5. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
autor
Jani,jedeme zítra,dnes nestíháme kvůli práci a navíc bereme zíttra moji sestřenici s sebou...já jdu ještě ale dnes cvičit,čímž zabiju téměř 4 hodiny (cesta tam a zpět+ cvíčo) takže balím po kouskách už od včerejška..

ludvi-co takhle zkusit sáňky :slight_smile:

taky to tak v jilemnici asi uděláme-tam se jezdí v zimě na sánách i do města-u krámu jsou potom vždycky několikery boby a sánky opřený a některý už i radši podepsaný,aby se to nepletlo... :grinning: :grinning: :grinning: adamovi dáme korbu n sánky a pofičíme-máme v ji. starý kočár,který adamovi ještě je i s fasakem :slight_smile:

klárko-to je dobře že ondra líp kašle a hlavně že mu to nevlezlo dolů :slight_smile:
5. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
autor
tak a adam právě objevil tomíkovy pastelky.. :unamused: tak už fakt nevím,kam t uklidím...tomík je měl u sebe u kreslící tabule,jenže adam se už k nim dostane...

jo,klárko,ta mouka je nejlepší špaldová...ted zkouším ještě žitný-je zrovna v pekárně,ale nevypadá tak pěkně....tak až vymyslím nějaký fajn recept na žitný,tak ho sem písnu...holt to de metodou pokus omyl :wink: :grinning: :grinning:

holky,včera ty zpráy o té 11 měs. holčičce co umřela- by mi hráblo...ach jo :unamused: :cry:
5. únor 2010 ve 13:30  • Odpověz
mirando: jsou tu jenom dva - Ondrášek od Janči a Ondrášek od Klárky :wink:

mirando: mrkni ke mě do albíčka (Lucinka II.) a je tam společná fotka z našeho srazíku. Bohužel tam nejsme všechny, ale snad to ti trošku pomůže se v nás orientovat :wink:
zleva: já s Lucinkou, Ludva s Matějdou, Andulka s Vítkem, Arwenka (ta má dvojčátka Sandy a Nikýska), Janča s Ondráškem, Bledulka s Adámkem, Sister s Anežkou.
5. únor 2010 ve 13:35  • Odpověz
bledulko: včera jsem zprávy neviděla, co se stalo? :confused:
5. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz
autor
iluško- umřela 11 měsíční holčička na meningkoka..i když s ní maminka šla docela rychle do nemocnice,tak se nedalo nic dělat.... :frowning2:
5. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz
illus to ses hodna, chvili mi to bude trvat nez se zorijentuji :slight_smile:
5. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz
autor
mirando- neboj,zorientuješ se rychle :slight_smile: za chvíli nás budeš znát,jak kdybys s náma byla už loni :wink: :slight_smile:
5. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz
ludva : ten dort jsem nepekla ja, jenom jsem dala zadost jak by mel vypadat, a jak by mel chutnat :grinning:, uz jsem chtela neco jinyho nez auticka nebo vlacky
5. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz
to je hrozný!!! Nevím co bych dělala! Radši na to ani nemyslet :frowning2:
5. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
autor
tak se dopekl i ten žitný celozrnný a nevypadá tak špatně,jak jsem si mslela..nakrojím ho až vychladne,ale už ted vypadá ,že bude akorát takový více hutný a mokřejší...tak jen doufám,že není vevnitř sražený :wink:

no nic,zatím se loučím a jdu zase pokračovat v balení a úklidu...
5. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz
bledulka tak si to tam poradne uzijte :slight_smile:
5. únor 2010 ve 13:49  • Odpověz
bledul balení zdar :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 ve 13:49  • Odpověz
kalrko - tak to je fajn, že už je líp,
za chvilku budete zdraví jako rybičky :slight_smile:

bledulko - aspoň si při cvičení odpočineš od prcků - že bych začala cvičit???
špaldovou mouku jsem myslím viděla minule v DMku, tak až tam zase půjdu, koupím ji
já jsem zatím svoji směs do pekárny nedělala, ale vidím, že na tom nic není, takže ji taky příště vyzkouším...
a nějak se mi začaly sbíhat sliny na čerstvý chleba, takže vyndavám pekárnu a jdu péct :slight_smile:
5. únor 2010 ve 14:09  • Odpověz
claudi - tak co, už jste zase komplet rodinka?

Andulinko - jak se daří Vítkovi, už mu vyrážka zmizela?
5. únor 2010 v 15:08  • Odpověz
maminy x-landeračky
chtěla jsem se vás zeptat, jestli dáváte prckům ve spoťáku ty popruhy??? já je mám na maximum a jsou i tak moc krátké :frowning2:
5. únor 2010 v 16:37  • Odpověz
jani já nedávám, nějak mi zatím Ondra nikam neutíká :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2010 v 16:45  • Odpověz
Tak už jsem dorazila domů z nákupů. Tak jsme pořídili tak napůl. Čepičky pro lucinku jsem koupila, k tomu i nějaké punčocháčky. Bohužel oválný ubrus na můj stůl neměli, měli samé čtverce, obdélníky nebo kulaté :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak jsem koupila aspoň dvě dečky, tak uvidím, jestli se mi tu budou líbit. Ono to totiž jinak vypadá v obchodě a jinak přímo na tom stole v obýváku.
A ten košík na hračky jsem taky nesehnala.
Jo a stavila jsem se v lékárně pro ty kukuřičný křupky, tak jsem zvědavá, jak prckovi budou chutnat :wink:

Teď je ještě venku. Když jsme přijížděli k baráku, tak akorát ještě usnula, tak jí šel Dan ještě trošku povozit, ať se prospinká (protože toho v noci ani přes den moc nenaspala).
5. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
klrako - mně Ondra taky ne, ale chtěla jsem to vyzkoušet
hlavně ty popruhy přes rameny nestačily...
5. únor 2010 v 16:54  • Odpověz
koukám, že už jste skoro všechny přesedlaly miminka do sporťáků. Tak to my jsme ještě v hluboké korbičce. Já už čekám jenom na to, až se trochu oteplí a taky už vytáhnem sporťák.
5. únor 2010 v 16:56  • Odpověz
iluss tak my jsme natom s kocarkem stejne, taky cekam az se trochu otepli...nastesti mala skoro vzdy usne driv nez vyjedeme, tak ji to nevadi :grinning:
5. únor 2010 v 17:14  • Odpověz
no kdyby lucinka nebyla tak nabalená, tak by to šlo a vešla by se tam ještě krásně. Ale jak tam má zimní overalek, fusak a ještě k tomu deku, tak je tam nahňácaná jak sardinka. Ale ještě měsíc a už se kočka taky dočká :wink:
5. únor 2010 v 17:35  • Odpověz
iluss - nakoupils jen z půlky? takhle je to vždycky - když člověk nic nepotřebuje, vidí všude okolo tolik pěknýcg věciček a když pak sháníš něco konkrétního, nikde nic není...

kdyby naše korbička byla o něco větší, klidně bych ondru vozila ještě v ní, ale už se tam nevlezl...

iluss - jaký že jste nakonec pořídili sporťák??
5. únor 2010 v 17:53  • Odpověz
tak jsem dneska zkusila dát ondrovi nemléčnou kaši z MM a dlabal o sto šest - tedy jen asi 60ml - víc jsem ze sebe nevycucla, ale chutnala mu
takže si budu muset začít v průběhu dne odsávat a snad pak přijde na chuť i těm normoš mléčným...
5. únor 2010 v 17:58  • Odpověz
Dobrý večer,

Klárko, jsem ráda, že je Ondrovi lépe. Jen tak dál!

Bledul, chlebík vypadá moc dobře. :stuck_out_tongue_closed_eyes: My jsme si na večerní posezení k vínku oblíbili základní bílý chlebík se sušenýma rajčatama a olivama. :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
V Jilemnici si to mooooc užijte!

Jani, díky za optání - Vítek už je odvčera bez vyrážky (ťuk ťuk) a zdá se, že je úplně v pořádku. :slight_smile: Soudě podle lumpáren, který už zas vyvádí. :grinning:
Ondrášek di takle pochutnává na kašičce z maminčina mlíčka - ten se má. Jak odstříkáváš? Mně bolí zápěstí, jen si na ty dva měsíce odstříkávání vzpomenu. :confounded: :grinning:

Ludvi a co jet na noc? To by Matějda cestu prochrupčil. :wink: My jsme měli jet teď v neděli do Krkonoš, ale kv. oslabené imunitě jsem to radši zrušili. Fňuk. :cry:

Iluš, taťka ví, že mu Lůca zabrala pelíšek? :grinning: Snad se zubáci brzo vyklubou a bude zas princezna spinkat jako dřív.

Mirando, dětičky jsou krásný. Tom si ségru docela užívá, viď. To je prima. :slight_smile:

Claudi, co váš tatínek? Ještě ho nepustili?
5. únor 2010 ve 20:02  • Odpověz
jani: no vidíš, tak se ondra naučí papat dokonce i kašičky :wink: teda ale to odsávání ti moc nezávidím. Mě to nikdy moc nešlo, vždycky jsem odsála strašně maličko a pak mě po tom bolely prsa a měla jsem je takový opuchlý.

andulko: lucinka spinkala u mě v posteli pod mojí dekou, takže taťka to ani nepostřehl :wink:

Děsím se dnešní noci, co zase bude. Lucinka totiž usnula až teď. Předtím tu vyváděla strašný scény, že nechce jít spát. Nakonec jsem jí uspala u prsa.
5. únor 2010 ve 20:10  • Odpověz
Iluš, tak třeba když usnula až teď, tak bude spát o to dýl. :wink: Dan byl doma, když jsi měla Lucku v posteli? To jsi holka odvážná. :wink: :grinning:

Jani, Vítek už taky zkouší divadýlka. Nejdřív začne volat "Mam mam!" a když mamka dlouho nejde, tak zpustí řev, že se jeden bojí, že upadl nos nebo tak něco. :grinning:

Vítek je taky ještě v hlubokým kočárku a zatím se tam vejde krásně i s fusakem z beránka. Naštěstí máme velký kočár. :slight_smile:
Co ale není už tak velký, byla autosedajda a tak jsem za peníze,co Vítek dostal od prababičky,koupili autosedačku 9-18kg Maxi Cosi Tobi (http://www.maxi-cosi.cz/tobi.php) tu světle modro - červenou. Chtěla jsem sice tm. hnědou, ale ten matroš nebyl nic moc.
A taky jsme koupili novou ohrádku - je sice menší, ale nesmrdí (ta plíseň se nám z té původní nepodařila zlikvidovat) a nočník. Až si Vítek začne úplně sedat sám od sebe, začnem to na něj zkoušet. :slight_smile:
5. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz
Andulko, myslím, že mám tuhle autohačku ještě po Jéňovi. Teď v ní jezdí malý Adamíra :grinning:
Ještě holky látkujete?
S tím nočníkem... osobně si myslím, že vyprazdňování děti chápou až kolem 1,5 -2. roku. Najednou to přijde a je to.
Nejhorší je první zima bez plenek :grinning: :grinning:

Klárko, to je dobře, že se Oja zlepšil.

Jani, dneska jsme byly s Terkou po obchodech, protože potřebovala nutně kalhoty. Táta s Jendou hráli hry na počítači a najednou Matějdu našli zakousnutýho do šňůry od noťase :astonished: . Naštěstí se nic nestalo, ale dostal taťka lekci. Byl z toho docela špatný...

Matýsek zatím neleze, je to lenora líná. Jenom se koulí. Asi nemůže zvednout to pupendo, co mu narostlo :grinning:
V pondělí jdeme na rehábku, tak jsem zvědavá, co nám řekne. Ale zase ho musím pochválit, že dělá na požádání paci paci :grinning: . Jenda už pomalu běhal po svých :grinning: :grinning: . Jj každé dítko je jiné...
5. únor 2010 ve 21:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.