• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
il - neboj se, zítra to s Lucinkou hezky zvládnete a budete mít zase klídek :wink: My taky žužláme, když nemáme ještě ani jednoho žuba :grinning:
Kolik dáváš asi rýže na jednu porci? Tak dvě tři lžíce?

mirando - a jak malé šmakuje activie?
10. únor 2010 v 09:32  • Odpověz
zahlédla jsem tu na MK diskuzi založenou na téma: létání miminek....Nedalo mi to a musela jsem tam taky zareagovat, pročítala jsem poslední stránky a koukám Iluš taky nevydržela a ulevila si tam :grinning:
10. únor 2010 v 09:33  • Odpověz
claudie chutna ji
10. únor 2010 v 09:42  • Odpověz
claudi - dávám tak jednu vrchovatou lžíci rýže na porci.

no to létání je fakt otřesný! vidělas tam ty videa? úplně se mi z toho udělalo špatně!
10. únor 2010 v 09:45  • Odpověz
nám activie taky chutná :wink: a už jsem konečně sehnala i tu holandii, tak pak jí taky vyzkoušíme.
10. únor 2010 v 09:47  • Odpověz
Ahoj,

Il, zítra se ničeho neboj :wink:
Posvítí malé do očíček, nic to není. Možná jí je před tím rozkapou a pak bude pár hodin šilhat ještě víc, ale pak to přejde :wink: Nic jí bolet nebude, zvládnete to, neboj.
Budu na tebe myslet a držet palečky :slight_smile:

Taky nerada courám po doktorech. Teď v únoru se nám to taky nějak nakupilo. Rovnátka, oční, rehábka, 8mi měsíční ko, očkovando velkých dětí.. Bože, to nebudu dělat nic jinýho...
10. únor 2010 v 10:36  • Odpověz
Il, jedeš sama nebo s manželem ?
10. únor 2010 v 10:37  • Odpověz
Včera mi volala kamarádka, jestli jsme viděla to létání miminek. Jednou měla tu čest potkat se s tou paní co to organizuje na plavání. Moje velice slušná kamarádka prohlásila, že je ta "ženská neskutečná kráva". Tenkrát jí tvrdila, že musela rodt císařem, protože se její dcera bojí vody a to není normální. Kámoška jí oponovala, že rodila přirozeně a je si tím naprosto jistá :grinning: . Takže se milá paní rozhodla, že malou Káju naučí dýchat pod vodou ona a držela jí násilímhlavičku pod vodou :confused: :confused: No, má zváštní metódy, milá paní. Rozhodně moje kamarádka odešla z plavání a už nikdy více se jijích slavných lekcí nezúčastnila. Ale chodila s dětmi jinam a byla spokojená. Jo a moje švagrovka rodila císařem a její děti jsou obojživelníci :grinning:

Jinak můj tchán mi kdysi radil, abych děti věšela hlavou dolů, že se jim krásně protáhnou klouby a prokrví mozek :confused: :confused: Prý to dělali švagrové a moc se jí to líbilo :astonished: Je pravda, že má někdy prokrvený pozek až moc :grinning: :grinning:

Ale i teď, když chodíme cvíčot mi rehábka radí abych byla opatrná, žemají mimča strašně křehké vazy a tak. Takže žádná sranda.
10. únor 2010 v 10:56  • Odpověz
Ajaj píšu jak tatar, tak jdu raději dělat něco užitečnýho...
10. únor 2010 v 10:58  • Odpověz
ludvi - to je zase blábol s tou vodou a cásařem, já se divím, že vůbec někdo může vypouštět u pusy takové kravinysmy...A tak švagřice se prokrvila až až? :grinning: :grinning:

já nemusím dělat nič moč, uvařeno mám od včera a kupodivu i koš na žehlení mi nepřetéká, takže vyhlašuju odpočinkový den :slight_smile:
10. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
ludvo: já vím, že jí to bolet nebude, minule už nám dělali to samé. Ale jenom mám takový divný pocit. Ono to je zas i z toho cestování. Kdybych šla k doktorce tady poblíž, tak je to v pohodě. Ale takhle i jak budem ráno brzo vstávat, narychlo se chystat a pak šupajdit na vlak, tak mám z toho takový "stresy" :wink:

Když už nám tam na karláku nebudou dělat nic vážného, tak se vrátím k naší očařce v čelákovicích (s těma neprůchodnýma kanálkama jsme šly původně tam, ale jelikož to malá měla hodně ucpané a obyčejný průplach nepomohl, tak nás odeslali na karlák. Tak se zas vrátíme zpátky do čelákovic, když už to budou pouze takovéto banality - to může dělat každá očařka) . Přece jenom to pro nás bude pohodlnější, než se pořád trmácet na ten Karlák (a tam se ještě k tomu strašně dlouho čeká - minule jsem tam byla objednaná na určitou hodinu a stejně jsem ještě hodinu a půl čekala v čekárně, než nás vzali)

ludvo: právě že tentokrát jedu sama, manža jak nastoupil do nové práce, tak si nechce brát moc volno - nechce je tam moc provokovat. Takže jsem si sjednala kamaráda, který tam se mnou půjde (to je ten co dělá na karláku v tom samém areálu, jak sídlila naše firma), protože budu potřebovat pomoct s kočárkem. Nejdřív jsou schody když se chceš vůbec dostat do té budovy a pak jsou ještě schody do té ordinace, sídlí totiž v patře a není tam žádný výtah.

ludvo: no někteří lidi jsou holt fakt "DIVNÍ" (když to řeknu slušně)
10. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz
claudi: jen odpočívej, máš na to nárok :wink:

to já mám sice taky ještě navařeno od pondělka, musela jsem vařit znova - manža totiž odmítá jíst segedín tři dny po sobě :grinning: a přitom je taaak dobrej!

teda prcek už mi chrní hodinu a třičtvrtě. A to si jindy dá hodinku a stačí.
10. únor 2010 ve 12:02  • Odpověz
ahoj

Ondra je už zdráv, konečně jsme se zbavili to zahlenění, nakonec mu pomohl Hedelix V pondělí jsem byla znovu u dr. protože mu Mucosolvan nepomáhal, tak nám ještě napsala doporučení do nedaleké léčebny, kam jsme vyrazili dneska. Jedna paní mě naučila jak Ondru masírovat, aby se mu ještě lépe odkašlávalo, pak jsme byli inhalovat. Měla jsem z drobka radost, protože se skoro celou dobu řehtal a spolupracoval. :wink: :wink:
Domů jsem si zapůjčila přenosný inhalátor, zakoupila Vincentku a budeme ještě týden doma inhalovat a masírovat, prý mu to neublíží, ba naopak se mu tím ty cesty ještě uvolní :slight_smile:

nějak mi nezbýval čas ani síla psát, to tahání sedačky už mě fakt známá, snad se Odra brzy přiblíží váze 9 kilo a budeme ho moct už dávat do normální sedačky :slight_smile:

Mirando Ondrovi dávám z ovoce: jablíčko, banán, z přesnídávek už jsme vyzkoušeli broskve, meruňky, jahody, hrušky. Ze zeleniny už ochutnal mrkev, brokolici, květák, cuketu, bramboru. Maso jsem vařila zatím jen kuřecí, ze skleniček ještě zná krůtí a králíka. Kaše už taky papá pěkně, je mu jedno jaké to jsou a zda jsou bez příchuti nebo ochucené :wink:. Do ovoce mu drobím dětskou sušenku. Teď mu chci zkusit dát rýži.

claudie, opovaž se odklízet sníh :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: to těhulky nedělaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jsi ráda, že už máš velkýho Pepína doma co :grinning:

iluss, držím palečky ať to dopadne na očním o.k. :wink:

ludva létání miminek, no je mi z toho teda hodně špatně :confounded: :angry: :angry: :angry: pokud jste na facebooku přidejte se ke skupině
http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=291863052458
snad bude odkaz fungovat

Já jdu něco pojíst, když Ondra ještě chrupká u otevřeného okna v autosedačce :slight_smile: ten výlet ho zmohl :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz
tak jsem zkusila rozklinout ten odkaz, tak pokud se budete chtít podávat, musíte ho označit celý, jinak to nejde :angry:
10. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
Ahoj,

jak se máte?

iluss – ty jo, pěkně jsi navařila, já se chystám udělat zásoby do mrazáku dneska, rýži jsem Ondrovi ještě nevařila, ale mohla bych to vlastně už zkusit
a možná už by mohl i těstoviny, viď?
zítra na tebe s Lucinkou budu myslet!!!
a taky si myslím, že na šunku a tvrdý sýr je ještě docela brzo
Ondra měl u tchýňky kousíček chleba a od Honzy drobky z rohlíku – Honza si dal k svačině a pohled a mlaskání Ondry nevydržel
dneska u nás taky bude segedín

claudi – nepomohlo – poslední noci jsou sice lepší, ale budí se tak 4x a bez prsa neusne…
a koukej odpočívat!!! u nás už moc nesněží, tak snad je to u vás stejný a nemusíš běhat s hrablem…
a jak to vypadá s Pepinem větším? kdy bude použitelný? tak teď jsem sedočetla, že to zas tak hnedka nebude.. tak hlavně aby se vyléčil a kontrola pak dopadla na jedničku

ludvi – s blinkající Terezkou jsi mě docela pobavila – prckové ví, jak na nás, že?
a k tomu lezení a cvičení a tak – ono to přijde… kamarádka přestala s Vojtovkou ještě před tím než malý začal lézt – asi v půl roce a teď jdou myslím na kontrolu až když bude chodit

mirando – já se taky k holiči vždycky těším…
já jsem byla před 14 dny a před tím ještě jako těhotná, takže už jsem to fakt potřebovala…

dneska jsme byli na kardiologii – Ondra je zdravý!!! už mi přišla ta knížka o spánku dětí, takže ji naštudýruju a začneme ho učit správnému nočnímu chování
taky jsem se přihlásila na cvičení s dětmi – začneme chodit od příští středy – už se na to docela těším

zdravím andulinku na jih a bledulku do hor!!!
10. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
ahoj klarko - tak Ondra už je skoro vykurýrovaný? to je fajn...
a dobře ti poradili... já žádné masáže neznám, tak až budeme potřebovat, poradíš, viď?

my už budeme autosedačku předělávat v nejbližších dnech - za prvé už se mi taky špatně tahá - a na podvozku od kočárku už mám přidělaný sporťák, takže tam sedačku nedám a za druhé Ondra jezdí vzadu a nevidí na mě a občas mi vříská...
někde jsem četla, že ta větší sedajda je až od devíti měsíců - kvůli dobrému zpevnění svalů na krku (kvůli příp. nárazu...) no a pak od těch devíti kilo - to se počítá ale celkově i s oblečením, takže u nás to už bude za chvilku... ale stejnak tam asi půjde i o něco dřív...
10. únor 2010 ve 12:54  • Odpověz
klarko: tak to je bezva, že už je Ondráškovi líp! :wink:

jani: jj, těstoviny už by ti naši prckové taky mohli (ale bezvaječné a nějaké malé - třeba písmenka nebo tak), zatím jsem je ale nezkoušela. Teď jsem dala poprvé tu rýží.

jani: to je dobře, že to Ondráškovi dneska na kardio dopadlo dobře! :slight_smile:

jani: my už lucinku vozíme v té velké autosedačce od prosince :wink: do vajíčka se nám už prostě nevešla.

dneska lucinka dopoledne spinkala dvě hodiny! to je její rekord! :slight_smile:
10. únor 2010 ve 13:03  • Odpověz
tak to moje pískle mi pořád nechce bumbat z flašky - prostě to pořád neumí. Na nějakou dobu jsem jí s tím dala pokoj a teď to znova zkouším. Jen to žužlá a nechce z toho vůbec pít. Asi neví, že to má sát.
U jedné flašky jsem do toho dudlíka udělala větší dirku, aby to samo teklo, ale to je z toho zase celá politá.
Tak zatím bumbáme pořád po lžičkách.
10. únor 2010 ve 13:05  • Odpověz
jani ahoj, jasně že poradím, jsou to takové ty hladící a poklepávací masáže, Ondrovi se to docela líbilo, do té doby než ho otočila na bříško a chtěla, aby měl položenou hlavičku to tedy měla smůlu :grinning: :grinning:
těstoviny mi už taky doktorka doporučovala, že už je mám dát, tak nejdřív tu rýži a pak těstoviny :slight_smile:

iluss a zkušela jsi třeba hrneček, možná to bude Lucince vyhovovat víc jak flaška :wink:
10. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz
zkusila jsem už i ten hrneček s pítkem od janči a i normální hrneček s hubičkou. Všechno to jen okusuje. Ten hrneček s hubičkou je dobrej, ten teče sám, ale od toho je zase celá mokrá.
10. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz
jsem s tou flaškou měla začít už dřív, dokud malá měla ještě sací reflex. Ale každý mi říkal, že když kojím, tak do půlroku nemám dávat žádné jiné tekutiny, tak jsem se toho držela no a teď to lucinka nechce.

u druhého mimča už budu chytřejší.
10. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
však Ondra půjde do té velké sedajdy taky dřív, než by asi měl... ale viděla jsem i sedajdy od 0 do 18kg a mimča tam sedí po směru jízdy už od narození, tak snad se zas tak moc neděje...

il - Ondra flašku taky nechce... hrneček od aventu taky ne... ale teď docela funguje hrníček od Nuku - má měkkou hubičku a voda z ní teče sice sama, ale ne zase tolik - takže voda je sice skoro všude, ale docela se i napije...
anebo ještě zkus takovou tulahvičku s brčkem - zkoušela jsem to - chvilku to trvalo, než na to přišel, ale pak se trošku napil
mimča se prý naučí pořádně pít až tak po devátém desátém měsíci - to by už měly vypít kolem dvou deci...
10. únor 2010 ve 13:50  • Odpověz
Ondra pije s flašky, dávala jsem hu hrneček, ale zatím ho jen ohlodává :sweat_smile: :grinning:
10. únor 2010 ve 13:53  • Odpověz
Jani, tak to jsi mě docela uklidnila, že jste na tom skoro stejně :wink: já myslela, že Ondra z flašky pije normálně čajík.
10. únor 2010 ve 14:21  • Odpověz
holky, naše mláďátko taky z hrnečku ještě nebumbá...naštěstí z lahve jo, tak ho nenutím, ale už jsem mu to asi 2x zkoušela dát z těch hrnečků od Janči a nevěděl jak na to...Tak ještě mu dám čas mladíkovi... :slight_smile:

iluško - Lucinka na to taky přijde, neboj se.... Pepi se na lahvičku naučil díky tomu, jak jsem musela od něj odjíždět do školy a tchýňka mu dávala moje mlíčko právě z lahve, ale taky to byl nejdřív boj...

Jani - až se dozvíš z knihy o spinkání nějaké zajímavé informace, tak šup sem s nima :wink:

klarko - hedelix je hnusnej, ale hlavně že pomáhá, že? Ondra je pašák, že ho baštil, Pepi u toho dělal děsné brikule,ale taky jsem ho do něj musela nějak dostat :wink:
já taky, když někam jdu a tahám prcka i s autosedačkou, tak to je něco, už se to pěkně pronese...Asi se budeme už taky muset po nějaké sedačce pro velká mimi podívat...

Jani - objednávala jsi tu sedačku z německa?
10. únor 2010 ve 14:23  • Odpověz
claudie, já jsem mu ten Hedelix míchala do jídla a nějak mi to prošlo :grinning:
10. únor 2010 ve 14:48  • Odpověz
klarko - no vidíš, jsi fikaná, dobrej nápad :wink: :sunglasses:
10. únor 2010 v 15:52  • Odpověz
ahoj holky, hlasim navrat od kadernice...dopadlo to dobre, a dokonce se to libi i manzelovi...

chtela jsem se zeptat, mixujete detem obidek nebo to mackate vidlickou?
10. únor 2010 v 18:01  • Odpověz
Ahojda, tak jsem se sem nějak dřív nedostala - omlouvám se.

Jdu dočíst, co se tu dělo.
10. únor 2010 v 18:45  • Odpověz
já zatím mixuju, ale když tam zůstane sem tam nějaký kousek nerozmixovaný, tak ho tam schválně nechám, aby si Pepi taky pomalu zvykal na tužší stravu a naučil se ji jíst...

ahoj andulíne, jak se máte? :slight_smile:
10. únor 2010 v 19:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.