• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Jo a doporučuju na zavazování nebo na přezky. Sucháče dítě lehce rozepne a botičky hned ztratíte.

Možná poradí spíš Bledulka, ta má čerstvější zkušenosti :grinning:
16. únor 2010 v 11:21  • Odpověz
Ahojky holky

trochu vás zanedbávám :sweat_smile: :sweat_smile: ale koukám, že nejsem sama :grinning:

deni jééééééééééééééééééé svatba, hned bych se vdávala znovu, je to nezapomenutelný zážitek, tak si ho náležitě užij :wink:

mirando, Karolínka zkoušela jaké je to pod postýlkou :confounded: :confounded:, je dobře, že jsi zajela pro jistotu k dr. tyhle věci se nesmí podceňovat :slight_smile:

iluss, Lucinka už hačá, šikula :grinning:

claudie, Pepí se umoudřil se spánek, to je bezva :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a gratulace k pohybům, taky bych ještě někdy chtěla cítím mimčo v bříšku :grinning:

andul, Víťa už stojí, to ho za chvíli budeš honit všude možně :wink:

Jani Ondrášek už papá jogurtík, to je super, že mu chutná, až dovršíme 7. měsíci, taky mu ho zkusím dát
a taky už se sedí, to jsou pokroky :slight_smile:

u bledulky se lyžuje, závidím, taky bych se jela projet na běžky, ale nemám hlídání :frowning2:

u nás už pár sní nic moc :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
pátek, sobota byla teplota 38,5, dobře zabíral Nurofen, myslela jsem, že Ondrovi začínají růst zuby, byl nevrlej ,nic ho nebavilo, špatně jedl, plakal, budil se s pláčem i v noci :cry: :cry: :cry:
včera Ondra zase začal kašlat, takže to všechno možná bylo k tomu, zítra jedeme na kontrolu do ozdravovny, tak jsem zvědavá co nám řeknou a poradí :wink:
celkem mě ta Ondráškova špatná nálada ubíjí, taky jsem bez nálady, tak snad se to brzy všechno zlepší :wink:
u nás jiné novinky nejsou, Ondru opravdu nic nebaví, takže většinou jen utěšuju :slight_smile:
už se těším na zdravé miminko :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2010 ve 12:02  • Odpověz
Hezké poledne :slight_smile:

Jani: teda ten ondrášek je na ten pohyb fakt šikulka! To bude asi tím, že ho nebrzdí ty faldíky :grinning: Lucinka měla pořádný faldíky, tak je trošku pomalejší, ale už vás pomalu taky doháníme :wink: :grinning:

Taky už jsem přemýšlela, že bych lucince pořídila bačkůrky. Sice se mi ještě nestaví, ale bude to určitě za nedlouho a taky aby si na ně pomaličku zvykala, že je má na nožičkách.

Klarko: tak snad bude Ondráškovi brzy líp a bude mít veselou náladu :wink:
16. únor 2010 ve 12:21  • Odpověz
ahojky,

ludvi, díky za tip, ještě počkám, co napíše bledulka nebo miranda :wink: anebo i ostatní - třeba už to mají naštudivaný :slight_smile:

klarko - ajaj, u vás se pořád marodí, co? snad už to brzy přejde!!!
a stav bez nálady naprosto znám - když je Ondra ukňouraný, mám toho všeho vždycky taky dost...

iluss - Ondrovi se zase moc nechce do mluvení... občas něco žvatlá, ale není to nic moc..
16. únor 2010 ve 12:46  • Odpověz
Jani: já chci koupit nějaké bačkůrky podobné těmto. Ale nebudu to objednávat přes net, půjdu do obchodu a vyzkouším to Lucince přímo na nožičku.

http://www.detskyobchod-nellinka.cz/detskyobchod-nellinka/eshop/15-1-OBUV-nejen-pro-deti/146-3-SANDALKY-S-PRAZDNOU-SPICKOU

Lucinka taky moc nemluví. Jednu dobu byla ukecaná celkem dost a už říkala i slabiky, ale pak s tím nějak přestala.
16. únor 2010 ve 14:31  • Odpověz
holky ahoj

jani - my už bačkůrky nosíme nějakou dobu...Máme dvoje, oboje manžestrové s pevnou, vyztuženou patou, jedny jsou na tkaničky a ty jsou imrvére dole, páč mládě si je rozváže jako nic a bačkory místo na nohách jsou v puse... :grinning: ty druhé jsou podobné, manžestr, pevná pata, ale špičku mají otevřenou a jsou na přezky, takže ty se mu povedly sundat jen opravdu výjimečně :slight_smile:

jdu číst dál.... :slight_smile:
16. únor 2010 v 16:23  • Odpověz
klarko - tak moc přeju, aby Ondra byl zas co nejdříve fit a hned vám bude zase líp :slight_smile: To je jasný, jak je prckům ouvej, tak i nám maminkám není do smíchu....
16. únor 2010 v 16:28  • Odpověz
jani - malý claudýsek :grinning: :grinning: :grinning:
je vidět, že je Ondra mladý šikovný muž, když si z židličky udělal takového pomocníka :wink:
16. únor 2010 v 16:30  • Odpověz
iluš- to je rozumný zkusit ty bačkůrky v obchodě přímo na nožičku a vůbec celkově obuv bych si taky neriskla objednat z netu, pak nebudou vyhovovat a je starost s vrácením a tak....
Co Lucinka, ještě rýbuje?
16. únor 2010 v 16:33  • Odpověz
naše díťátko odpo spalo 2 hodiny venku, to byla krása...Kávička v klídku a odpolední veget :wink:
teď tu v pokojíčku řádí jako tygr, leze a koulí sudy...samozřejmě se odkoulí daleko od hraček a pak se vzteká a já tu funguju jako jeřáb a vracím ho zpět k hračkám :grinning: ale alespoň můžu v mezičase ťukánkovat do noťasu :slight_smile:
16. únor 2010 v 16:36  • Odpověz
claudi: jj, mládě ještě rýmičkuje, ale naštěstí má takovou tu tekutou rýmu, takže jí to moc neobtěžuje, jen má prostě pořád nudli u nosu. Ale ten kašlík má docela velkej. Ale ten sirup docela zabírá, tak uvidíme. K mudře se mi moc nechce, abysme si odtamtud nepřinesli domů ještě něco víc. Tak snad jí bude brzy líp.

claudi: tak to jsme na tom stejně, lucinka tu taky řádí jak černá ruka :grinning: vždycky se doplazí pod stůl a pod židle a pak kňourá, že se odtamtud nemůže dostat ven, tak jí vždycky vytáhnu a dám na hrací deku k hračkám a za pět minut je znova pod stolem a takhle pořád dokolečka :grinning:
Teď si momentálně vzala můj časopis, sedla si k němu a cupuje ho na úplně malilinkaté kousíčky :grinning: (a to jsem před chvilkou vysávala! :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
16. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
Tak Ondrášek dneska trhá rekordy (asi dohání Sáblíkovou :grinning: ) ve spinkání spal 3 hodiny přes oběd, pak se vzbudil s celkem dobrou náladou, napapal se a v půl čtvrtý jsme vyjeli na prochajdu, protože světe div se u nás vysvitlo sluníčko a on usnul v kočárku a chrupká teď na zahrádce :wink:
to jsem zvědavá co bude dělat v noci :confounded: :grinning:

koukám, řešíte bačkůrky, nemám o tom vůbec přehled, od kolika je mají děcka nosit???
16. únor 2010 v 16:56  • Odpověz
claudi - tak vy už bačkůrkujete :slight_smile: já se podívám po nějakých zítra v Kralupech - sice vůbec nevím, jestli tam nějaká dětská obuv je... ale dopoledne jedeme na cvičení, tak se když tak zeptám nějakých maminek...
jdeme poprvé, jsem na to zvědavá :slight_smile:

jé dvě hoďky v kuse Ondra nedal už pěkně dlouho... dneska odpoledne jsme spinkali spolu, tak jsem trrošku odpočinutá, ale mohl by si dát třebas dneska jednu výjimečnou noc jako měli u Matějdů...
16. únor 2010 v 17:03  • Odpověz
klarko - asi mu není dobře, tak odpočívá :slight_smile: já bych taky chtěla být miminko :grinning:
asi je jedno, kdy začnou nosit bačkůrky - Ondra se teď začal stavět, tak to řeším... na koberci je to v pohodě, ale na plovoučce mu nožky trošku kloužou...
16. únor 2010 v 17:07  • Odpověz
jani jasně chápu, my máme po celém baráku taky plovoučky, takže budu muset taky nějaké bačkůrky zakoupit, ale řekla bych, že my máme ještě čas :grinning:
16. únor 2010 v 17:09  • Odpověz
a už je Ondrášek na kolínkách?
máte ještě času dost, ale kdo ví...
16. únor 2010 v 17:12  • Odpověz
klarko: děti by měli nosit bačkůrky od doby, kdy se začínají stavět, aby měly pevnou nožičku. Ale je lepší je ny ty botičky učit už dřív, aby si zvykaly :wink:

teeeda, tak ondrášek dneska chrupkal 3 hodiny v kuse a pak chrupkal i odpo? tak to lucinka dá na jeden zátah tak maximálně hodinu a půl. Ale většinou dá tu svoji hodinku a víc ani ťuk.
16. únor 2010 v 17:12  • Odpověz
jani ještě se na kolínka nestaví, vzpírá se na ručičkách, zvedá zadek, občas vsune nohu pod sebe, ale to zaboří hlavu do země a tím to končí :sweat_smile: :grinning:

iluss, Ondra taky takhle normálně nespí, za chvíli pro něj dojdu, a vezmu ho domů, jestli se do tý doby nevzbudí :wink:
16. únor 2010 v 17:16  • Odpověz
jani: už dáváte i odpolední svačinu nebo pouze dopolední? já dávám zatím pouze dopolední a přemýšlím, kdy zavedu tu odpolední. Zatím máme dopoledne svačinu, pak oběd a večer kaši.
16. únor 2010 v 17:18  • Odpověz
il - já jsem začínala s odpolední svačinou, takže tu baštíme už dlouho
a 14 dní (od té doby, co začal jíst plnou porci oběda i svačiny odpo) už dávám i dopoledne
16. únor 2010 v 17:35  • Odpověz
aha, tak asi už taky začneme. Tak budu dávat asi dopoledne jogurtík a odpoledne ovoce. Co dáváš ke které svačině ty?
16. únor 2010 v 18:12  • Odpověz
já to střídám - podle toho, jestli jsme zrovna doma nebo někde venku...
když někam jedeme, tak bereme přesnídávku

já zase ještě nedávám kaši - Ondra mi ji zase přestal baštit...
16. únor 2010 v 18:22  • Odpověz
teď jsem koukala na "kojeni.net" a začnu s odpolední svačinou asi až v devíti měsících (tj. za dva týdny)

jinak dneska večer na mě malá začala dělat pusinkou rybičku - otvírala a zavírala pusinku. No a když jsem se koukala na hodiny, tak bylo už půl šesté - její doba kašičky. Tak mi tím dala najevo, abych s ní přestala blbnout a dala jí večeři :grinning:
Já jí lehce učím znakovat, no a před každým papáním jí tohle ukazuju (přidávám k tomu i ruku, ale to ona ještě zezvládá). :wink:
16. únor 2010 v 19:59  • Odpověz
jé ilus, vy s Lucinkou znakujete???
Ondráš když má chuť nebo nás vidí jíst, tak mlaská :slight_smile:

jjj, když chvilku ještě počkáš s odpolední svačinkou, nic se nestane :wink: ale tenhle měsíc Lucinka svoje narozky vynechá :grinning: :grinning: :grinning: 29. nebude (tedy jestli jsem se nespletla)
16. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz
jani: no teprve začínáme. Docela mě to zaujalo. Ale nebudem znakovat úplně všechno, chci jen to nejzákladnější (papat, bumbat,....), uvidíme jak nám to půjde.

jj, tento měsíc slavit nebudeme a nebo to oslavíme od den dřív :wink: No na tom kojeni.net je právě zavedena druhá svačina až od toho 9.měsíce. Tak to asi dodržíme. Zatím Lucinka hlady netrpí, tak je to v poho. Na odpolední svačinku pije moje mlíčko a k tomu si chroupne kukuřičné křupky.
16. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz
včera jsem okoukla nové fotky :slight_smile: Lucinka už je fakt velká - hlavně v tý židličce :slight_smile:
oproti Ondráškovi je to kus :grinning:
16. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz
jooo, nějak nám kočka roste! :grinning: ale už nemá takové velké faldíky, jak když byla úplně malilinkaté miminko. Už se docela vytáhla.

No Ondrášek je taky drobítko. Je to takovej malej roztomilej čipera! :slight_smile:

no vždyť kolik jste měli v 8 měsících? Malá měla 73cm a 8800g
16. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
dobré ráno maminy :slight_smile:

jani - Pepino taky když nás vidí něco jíst, tak natahuje krk a otevírá pusinku....Říkám mu, že je horší než ten náš pes :grinning: :grinning:

iluš - to je dobrý nápad s tím znakováním :slight_smile: tak ať se Lucince odkoukávání od tebe daří...

my jdeme na 8M kontrolu v pindělí, jsem zvědavá jaké míry nám naváží a naměří...Připadá mi, že Pepi vyrostl alespoň o půl metru a váží tak dvacet kilo :grinning: :grinning:

v noci se ve dvě hodiny mladík vzbudil a začal plakat, že jsem ho vzala na ruku a chvíli chovala, pak se ztišil....tak nevím co měl problém...asi nějaké divoké sny...

zítra nás čeká lékařský den, já mám poradnu a Pepa jde na kontrolu na chirurgii, tak tchýňka bude ráno hlídat a my to vezmeme jedním vrzem....
17. únor 2010 v 08:09  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile:

claudi: to se lucince taky občas v noci vstává, že začne plakat, ale jen co se pochová tak ztichne a chrní zas dál.

dneska se nám kočka ráno probudila a byla dopoledne strašně mrzutá a pořád poplakávala a kňourala. Pak se teda napapala a dala jsem jí dopoledne spát. No ale probudila se ani ne za půl hodinky - vzbudilo jí kakáníčko. Tak jsem jí přebalila a ona ještě zívala, tak jsem jí tam dala znovu chrupkat. No a vzbudila se za dalších dvacet minut - a znovu jí vzbudilo další kakáníčko. Ale teď už je v pohodě, blbne na zemi a povídá si s kyblíčkama :wink:

claudi: taky jsem zvědavá, jaké míry bude mít pepíno ml. na 8M prohlídce :wink:

tak ať vám ten zítřejší lékařský den dopadne na jedničku! :slight_smile:
17. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz
Poslední dobbou máme docela problémy s papáním. Vždycky jedla krásně, pořád otvírala pusinku a byla najedená během pár minut. Teď nám to trvá i půl hodiny. Pořád kouká kde co lítá, musí si u toho hrát a pořád u toho blbne.
17. únor 2010 ve 13:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.