• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
il - tak to má Lucinka dneska spinkavo-kakací den... Pepajs spal venku dopo přes dvě hodiny, trhá rekordy :slight_smile: Teď už byl taky protivnej a nevěděl co by, tak si ho tchýňka vzala na dvůr do kočárku...Nikam s ním nemůže, ještě se jí špatně chodí a má berle, ale už se její stav lepší a brzy bude moct pepina vzít ven a já si alespoň chvíli odpočinu :wink:
17. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz
autor
zdárek letníkovu...stále ještě ze zasněžených hor :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

holky,využívám vzácné chvíle,že jde internet,takže se n takhle ozvu a pak kouknu co se děe-pokud mi to zase nespadne...
17. únor 2010 ve 14:33  • Odpověz
autor
jinak-my jsme v pořádku,adámek to střihnutí přežil bz úhon-možná e lehce víc budil v noci,ale těžko říct,zda to bylo tím..má malinko rýmu,ale jde to..tomík si užívá sníh, děda z ně má radost,že je to prý talent na lyže-doufám,že nám z něj nebude dělat šampiona :grinning: každopádně v neděli tu jsou dětské závody a tomík pojede :grinning: :grinning: :grinning: ale t jeho kategorie se naštěstí ani neměří-jak doede tak dojede a prý dostane diplom :grinning: :grinning: :grinning:

já tu občas i cvičím,takže jsem z toho úplně nevypadla,přáští pondělí mám kontrolu u havlíčka,tak jsem zvědavá :confused: :wink: :slight_smile:
17. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz
autor
k botičkám- kupujte osobně a AT VÁM ZMĚŘÍ PRODAVAČKY NOŽIČKU...pozor na číslování,každý výrbce se může i lišit

kupte nejlépe tzv první botičku- nejlépe k kotníčku na tkaničku...obecně je prý lepší koupit botičky na chození (tedy ne ty do kočárku na ozdobu)ve chvíli,kdy dítě více chodí než leze...do té doby by mělo být bez boty...
špička kulatá..až odchodí tyhle botičky-cca měsíc,pak lze i sandálky s poloplnou špičkou atd...
17. únor 2010 ve 14:43  • Odpověz
autor
denča se bude vdávat??? jééé tak to veliká gratulace a at se vám vše vydaří :slight_smile: akorát mi uniklo datum :confused: to je super :slight_smile:
17. únor 2010 ve 14:44  • Odpověz
holky, zázraky se dějí ... dopolko spal mladý pán přes dvě hodiny, to jsem tu říkala a teď už taky chrní venku přes dvě hoďky, no já žasnu jako blázen :confused: Jen kdyby takhle pěkně spal i v noci a to bych ho pak musela už jen chválit :slight_smile:

zdravím bledulkovic rodinu do hor :slight_smile:
17. únor 2010 v 16:54  • Odpověz
bledulko: tak to je dobře, že Adámek to střihnutí uzdičky zvládl bez větších obtíží :wink: je to šikula!

jeee, tak to už je Tomášek velký chlap, když bude závodit na lyžích. To se teď musí cítit velmi důležitě, viď :grinning:

claudi: no to teda koukám, pepíno chrněl takovou dobu? Lucinka to měla dopoledne trhaný, jak jí budilo pořád to kakáníčko (mimochodem pak se pokadila kolem poledne ještě 2x).
Odpoledne jsem si lehla s ní, strašně mě bolela hlava a prášek nezabíral, tak jsem se zkusila trošku prospat. Tak jsme s Lucinkou spinkaly hodinku. No já usnula trošku dýl, takže sotva jsem zavřela oči a usnula, tak se mládě probudilo, tak jsem si toho spánku moc neužila, ale aspoň jsem si trošku odpočinula.

Odpoledne přišla kámoška na pokec a podívat se na malou. Malá z ní byla celá hotová :grinning: Poslední dobou Lucinka miluje návštěvy. I když ke konci už byla mrzutá a protivná a uplakaná, ale to je tím že už byla unavená a dostala zase večerní teplotku. Pořád není ve své kůži a pořád ošklivě kašle. Ale ten sirupek už docela zabírá.
Tak jak kamarádka odešla, tak jsme šly koupat, pět minut jsme se houpaly na míči, pak se mi začla mudlat v náručí, tak jsem jí odnesla do postýlky a už chrní. Poslední dobou usíná už před sedmou.
17. únor 2010 v 19:42  • Odpověz
ahoj holky, všechny vás a zlatíčka zdravím, děkuju za gratulace ke svatbě, snad to vyjde a nic se zase nevysere :angry:

Vašíka mám nějakého marodného, ta rýma nás nechce pustit, trvá už 3 týden a pořád je spíše zaražená, z nosu mu teklo jen 2x za celou dobu a dneska se přidala od půlnoci horečka, večer zase, tak dávám Nurofen sirup. Volala jsem dneska k dětské, ale nevzala mě, bo měli poradnu, tak tam půjdu zítra, ať ho prohlédne, přeciš není normální, aby měl 3 týdny rýmu a k tomu tím zanedbáváme plavání v kenny clubu a propadá mi to, bo nemám lékařské potvrzení, že je nemocný, jen ho omlouvám sms.
17. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz
bledulko - tomíkovi štěstí v závodech, ať si to hlavně užije, adulkovi gratulace, je šikulka, že to střihnutí tak krásně přežil. jinak datum máme 3.4.

iluss, tak vy se taky trápíte s nemocní, je to hrůza co, když jsou ti prckové nemocní. iluss, taky vašík hůře jí, kolikrát se mám co držet abych se nerozčílila

claudi, pepinek teda spinkal krásně odpoledne, to my to máme tak hodinku dopol a hodinku odpoledne
17. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz
já se loučím, omlouvám se, že více nereaguju, jsem utahaná jako kotě, jdu spát
marodci lečte se všichni, zase na vás kuknu :wink:
17. únor 2010 ve 20:48  • Odpověz
Ahoj holky, zase se hlasim po par dnech...dnes jsme byli s Tomaskem u zubarky a vrtala mu prvni zoubecek, sice dost narikal ale celkem to zvladl, mne teda vrtala taky a jeste ted me to poboliva :frowning2: , dala mi tam vlozku a neco na umrtveni nervu :frowning2: ...

jinak zitra jdeme na 8mi mesicni prohlidku, tak jsem zvedava...myslim ze pri Kajine aktivite moc nepribrala ale treba trochu vyrostla :grinning: , normalne uz vali jako drak na vsech ctyrech...a to ukladani ke spanku se mnohem zhorsilo, vzdycky si klekne, pak stoupne a protestuje, dnes jsem z ni byla docela vyrizena :rolling_eyes: , zitra si to uzije s plnou paradou manzel, ja jdu cvicit :grinning: ...

v utery jdeme na kontrolu s nozickama, tak jsem zvedava, pred 4mesici ji delali ultrazvuk a bylo vse OK
17. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz
deni - tak držím palce, aby vše klaplo a svatbička byla jako z pohádky... Už se moc těším na fotky, budeš jako princezna a Vašík malý fešák :slight_smile: ¨
To se ho ta rýma teda drží docela dlouho, jsem zvědavá co se u mudr zítra dozvíte...
s plaváním je to škoda, že ti penízky propadají :frowning2:
tak ať jste co nejdříve zase OK :wink:

mirando - tak to je Tomášek kabrňák a ty taky :slight_smile: mě čeký zubařka v plce března, tak jsem zvědavá zda mi bude "ubližovat", při poslední kontrole bylo vše v pořádku a nic mi nedělala, ale to teď může být zase jinak...
a proč jdete s nožičkama na kontrolu, když bylo vše OK?
17. únor 2010 ve 21:25  • Odpověz
Dobrý večer.
Snažila jsem se dočíst,ale Vítkovi asi nějak není dobře (musela jsem mu dát Panadol, aby usnul), tak jsem mu slíbila, žebud s ním v ložnici, kdyby se náhodou (nedejbože) vzbudil.

Ale jednu rychlou reakci si neodpustím- Iluš, bačkůrky sotevřenou špičkou bych v době plazení,lezení a aučení se chození nekupovala - při plazení a lezeníse děti špičkama odrážej a lámou si nehýtky a odíraj prstíky a až se začnou učit chodit, bude jistěnějakou dobu trvat, než si nožky přestanou okopáva. A co bude na ráně jako první? Špička. Takže z tohodle důvodu, bych parádu s otevřenou špičkou nechala na později. My jsem koupili podobný papučky, co posílala Ludva a jsme všichni max. spokojení. :slight_smile:
Claudi - tkaničky zavazuju na dvakrát a to Vítek nerozváže. :wink:

Klárko, doufám, že je malýmu už líp.

Jo a Ludvi,od rána mám pro Tebe (a sámo i pro ostatní mamky) nalezený jeden odkaz na tip: http://www.babydracek.com/zbozi/2361-lovi-nevylevaci-hrnicek-lovi-360%C2%B0 Doporučila mi ho jedna maminka na plavču. Tak jsem ho včera koupila a studený zněj opravdu neteče (teplý jo, tak toasi půjdu reklamovat :angry: ) a pít se dá krásně bez velký námahy po celým obvodu hrnku. :wink:

Jdu za malým. Dobrou noc!

Il, dopufám, že se nenaštveš- jsou to jen postřehy mámy od lezoucího raubíře. :wink:
17. únor 2010 ve 21:26  • Odpověz
iluš - co hlavička makovička, nebolí tě už?
tak je vidět, že Lucinka je společenský tvoreček, když má ráda návštěvy... holt je to ženská :slight_smile:
17. únor 2010 ve 21:27  • Odpověz
claudie protoze mela perinku, tak ji hlida
17. únor 2010 ve 21:29  • Odpověz
Deni: tak snad bude Vašíkovi brzy líp. Tu rýmu už má fakt hodně dlouho.

mirando: a co má Kája s nožičkama, že musíte na kontrolu?

anudlko: jeee, já se vůbec nezlobím :wink: já jsem ráda za každou radu!
mimochodem ten hrneček vypadá dost dobře :wink: popřemýšlím o něm.

claudi: bolí pořád, ale už ne tolik, jako odpoledne. To jsem měla fakt krizi, bylo mi i blbě a bohužel jsem byla doma sama. Kdyby tu byl aspoň manža, tak bych mu malou šoupla a šla si chvilku odpočinout. Ale takhle jsem si s ní musela pořád hrát (naštěstí pak přišla ta kamarádka a trošku mi jí zabavila a já přišla na jiné myšlenky a na bolest jsem trošku zapomněla).
17. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile:

tak jak vám dopadly prohlídky u dr?

My jsme dneska radši ještě zůstaly doma a na prochajdu nešly. Lucinka pořád kašle, tak to nechci moc pokoušet. Ale už nám to procházkování fakt chybí. Jak jsem furt doma, tak jsem z toho nějaká unavená.
18. únor 2010 v 16:17  • Odpověz
iluss ahojky

Ondra stále chroptí, ale jde mu to krásně odsávat z nosu a taky odkašlává sem tam :wink:
nevím jestli mi to uniklo, ale nechodíte s Lucinkou ven kvůli kašli??? Mě dr. řekla, že s kašlem se ven může pokud není teplota, dětem se venku lépe dýchá :wink:
18. únor 2010 v 16:36  • Odpověz
Lucince ta rýma taky jde krásně odsávat a nebo teče sama (teče jí z nosu i z pusy - pořádně slintá, tak tu mám všechno mokrý, nechává po sobě stopu jako slimák :grinning:

No teď jsme dva dny byly radši doma, hlavně kvůli tomu kašli, ale teplotku taky měla. Sice ne tak velkou, ale nechtělo se mi to moc pokoušet. Ale zítra už se ven chystáme.
18. únor 2010 v 16:54  • Odpověz
ahojda holky,

v letu jdu pozdravit....

měli jsme dnes to lékařské dopoledne a to doslova...odjeli jsme z domu něco kolem půl devátý a vrátili se v jednu, fakt děs běs... :angry:
Pepa měl kontrolu na trumatologii, lepší se to, napsali mu vycházky, příští týden mu budou dělat ještě dvě vyšetření a pak za měsíc kontrola, do práce prý nejdříve od dubna...
a já na gyndě šla o hodinu déle na řadu než jsem byla objednaná, měli nějaký skluz.... :unamused: Mudra si poslechla srdíčko, vzala mi míry na šaty :grinning: , vysáli mi trochu krve, tlak a váha...Vše OK a za pět neděl další poradna :slight_smile:

pak jsme jali ještě nakoupit do Intersparu a hurá domů..babča hlídala Pepina, tak jsem byla nervozní jak to o těch berlích zvládne, ale je to holka šikovná a oba dva přežili bez úhony...

zítra jedu so školy, tak bude zase hlídat a déle než dneska, pepa slíbil že uvaří, tak si rozdělili povinnosti :grinning:

dočtu vás asi až večer, doprala pračka, tak jdu věšet a něco ještě pošolichat...
zatím pa :slight_smile:
18. únor 2010 v 17:17  • Odpověz
ahoj claudi, to je dobře, že vám to u těch doktorů dobře dopadlo a vše je v pořádku (s tebou i pepínem starším) :wink:

tak to bude pepíno st. doma docela dlouho, to si ho s drobkem hezky užijete :slight_smile: aspoň se pak o vás může hezky starat a pomůže ti s mládětem, až mu bude líp.

Lucinka mi dneska usnula už v půl sedmé, poslední dobou večer usíná čím dál tím víc. Je už k večeru vždycky strašně unavená. A to přes den dvakrát spinká.

Tak jsem jí uložila a šla se pustit do uklízení. Kubovi nějak nesedla kapsička k večeři a celý mi to tu poblindil, ale hooodně. Tak jsem to uklidila a rovnou vytřela celý byt.
18. únor 2010 v 19:02  • Odpověz
-§nbkjmcv_lůpoDobré odpoledne,

včera jsem ani nestihla napsat, že jsem byli na 8mi M kontrole - Víťula má 73cm a 8,10kg a je v pořádku. Až na to že od včerejšího rána graptí. Tak nám paní doktorka doporučila sirup Hedelix (kterej teda hořkej jak šťovík :confounded: ) a je to po něm trochu lepší. Ale i tak má Vítek sexi hlásek. :grinning: A dneska ráno jsem teda měla hooodně co dělat a i přesto jsme na něj 3x zvedla hlas. :sweat_smile: Od půl7h byl vzhůru a plakal a plakal a plakal. Vůbec jsem ho nemohla položit a musela ho pořád nosit. Po 8h mi začal usínat v ruce, takže jsme v půl9 (!) vyrazili v kočárku ven. Naštěstí už byl po zbytek dne v pohodě. :slight_smile: A když se vrátil tatínek po službě domů, tak bylo plakání a bolení v krku zapomenuto úplně. :slight_smile:

Tak tohle bylo jediný co mi zbylo z mého dlooouhého příspěvku - zbytek jsem si průběžně neukládala. Ach jo! :angry: :cry:

Claudi, gratuluju k dobré poradně, jen tak dál,těhulínko! Dělali Ti UZ,když s Tebou byl taťka? Taťkovi gratuluju k vycházkám,ale ať to moc nepřehání. :wink: Ty bláho, neschopenku min. do dubna, to je teda mazec. :confused: Ale aspoň s vámabude doma a budesi vás moct užívat :slight_smile: a co si budem povídat, Tobě se bude hodit s rostoucím bříškem každá pomoc, že. :slight_smile: A babi, už drandí s kočárem, tak se zdá, že se taky úspěšně rekonvaleskuje. :slight_smile: Claudi, zjevně máš ošetřovatelské geny. :grinning: Školu si užij a ne že budeš vyrušovat. :wink: :grinning:

Bledul, teď nevím, zda už má Tomík závod za sebou nebo ne - takže pro případ 2.varianty mu moooc držím pěsti a přeju mu,aby si závod jak se patří užil! :wink: Co Ádula, jak se projevuje "proříznutá" pusinka? A jak si užívá babi a dědu?

Iluško, Lůca si teda včera dala práci s kakáním, co? Chudera malá. AleVíťa ji v tom nenechal (je to gentelman :grinning: ) a prosr.l se tak, že jsem ho musela dát do sprchy a vysprchovat. A to jsem si naivně myslela, že to zvládnem v umyvadle, takže jsem pak umývala, sprcháč, umyvdlo i okladačky kolem umyvadla. O zapírání dvou bodýček a punčocháčů ani nemluvím. :grinning:

Deni, KLári, co klucí a jejich rýma? Denčo, zkoušeli jste inhalovat eukaliptus nebo vincentku?

Miri, tak aťjsou kyčličky v pořádku! :wink:

Ludvi, no jo spisovatelka tak trochu jsem, ale to mám z toho, že vás zanedbávám a pak musím dočítat a reagovat za dva dny. :sweat_smile: :grinning:
Jak jsi se ptala na Pupí, tak ta první týden po nocích brečela a přes den byla zalezlá v ložnici v posteli podpeřinou a vylézala až večer, když bylo zatažíno a ten prostor se nezdál tak velký. Ale celkem rychle si zvykla a teď užtady lumpačí a užívá si. :slight_smile: Obzvlášť se jí líbí schodiště, ze kterého má přehled a Vítek na ní nemůže :grinning: a ze "solárka" za tm.hnědými závěsy v ložnici u dveří na balkon, který je otočený na jih. :slight_smile: Teď se tu rozvaluje v křesle a chrupčí. :slight_smile:
Co háďata? Už zjistila proč je psací stůl psací nebo jim Matějda ještě nechává sešity na zemi? A jsou zdraví? Tady u nás zas řádí nějkaý pitomý virozy. :angry:

Jo a asi jsem to tu posledně blbě napsala - Vítek stojí, když je postaven. Sám se postavil včera poprvé a zatím naposled. Ikdyž to vehementně celý den dneska zkoušel. A v papučkách se neuvěřitelně rozlezl a je jak pejsek - kam se hnu, mám ho za chvilku s funěním a hekáním za sebou. :slight_smile: Dneska za mnou dokonce "přišel" z obýváku přes kuchyň až do koupelny. :grinning:
18. únor 2010 v 19:41  • Odpověz
Iluš, u nás to dnes bylo málem naopak - aleadeptem na zvracení po kočičím žrádle nebyla Pupí nýbrž Vítek, který si nejdřív hrál s její hračkou a pokoušel se postavit o škrabadlo a pak se chystal ochutnat její granulky. :grinning: Naštěstí maminka zavčasu zasáhla. :slight_smile: Snad už je Kubovi dobře. :wink:

Jo a Jani, ještě jsem zapomněla napsat,že si Vítek taky sedá mezi patičky do "diamantovýho sedu". Takže v tom Ondrášek není sám. :slight_smile: :wink:
18. únor 2010 v 19:46  • Odpověz
ahoj andulko, tak koukám, že za chvilku bude marodit celý letníkov. Tak ať se Víťovi brzy uleví.

tak to jsi měla s víťou super kakací zážitky :grinning: lucinka to naštěstí nedala všechno najednou, nechala si to postupně, takže my koupelnu mýt nemusíme a prát oblečení taky ne :wink: ale ta včerejší spotřeba plínek!

Tak to je Víťa šikulka, že už je takhle hezky pohyblivej, počkej za chvilku ti bude chodit :wink:

Už to s kubou celkem jde, potom blinkání byl takovej přešlej, tak se trošku prospal a teď je zas v pohodě a čeká v kuchyni s loudí kus jídla. Ale dneska už má utrum a dietku. Dostane jen suché granule a vodu.
18. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz
Claudi, zkus Pepímu pořídit takovoudle botu http://www.modroocko.cz/zbozi/3763/Snerovani---PlanToys-snerovaci-boticka.htm a třeba si přestane rozvazovat bačkůrky. :wink: A když už sije rozvážem tak sije po důkladném tréninku bude umět i sám zavázat. :grinning: :wink:

Il, chudák mňukavá a on by si tak dal mlsku. :grinning:
18. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz
Píšu jak tatar -pardooon. :sweat_smile:
18. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz
A s tímhle co jsem se segrou náhraly: http://www.modroocko.cz/zbozi/3606/Magneticke-puzzle---Medvedi.htm
Tak jsem zvědavá, kdo si bude s hračkama hrát víc - jestli Víťula nebo mamka. :grinning:
18. únor 2010 ve 20:46  • Odpověz
Ještě jeden odkaz a končím: http://www.modroocko.cz/zbozi/3901/K-s-Kids---Velky-barevny-domecek-Patrick.htm Jestli z toho webu budu něco objednávat, tak 100% tohle. :slight_smile:
18. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
Zdravím Letníkov :grinning:

Andulko ty hračky jsou pěkný :grinning: .
Dřevěný hračky mám ráda. Vydrží všechno.

U nás marodí opět Terka, jsem zvědavá, kdo to první od ní chytí :confused:
Celou noc prokašlala, ale dneska už je to lepší. Snad se to nerozšíří do dalších řad, abychom se stihli vymarodit do hor.

Včera jsem byla s Matějdou na osmiměsíční kontrole. Měří 71,5 cm a váží 9,65 kg :grinning: :grinning:
Všechno v pohodě, jen ještě neleze, lenoch jeden.
No a dneska jsme byli na rehábce. Mudra byla moc spokojená, jen se jí zdá, že se ještě pořádně neopírá o ručičky a proto nemůže lézt. Tak jsme se dohodly, že mi napíše ještě jednu žádanku na cvíčo a zkusíme posilovat ještě ty ručičky. Už asi ne Vojtovkou, protože už ho u ní neudržím, je to prostě kus. Zkusím se zeptat naší fyzio jestli nemá nějaké hrací cviky spíš na míči a tak. Říkala, že je to čistě jen na mě, jestli se mi do cvičení ještě chce. Tak to ještě zkusím, už jsme se mordovali tak dlouho, že už to vydržím... Na kontrolu půjdeme až po létě. Tak jsem moc ráda, že už je symetrický a to lezení holt nějak doladíme :wink:
18. únor 2010 ve 21:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.