• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Letní maminky 2009 - II.

(Zamčená)
20. března 2010 
Claudi, hlavně, že všechny kontroly dopadly dobře :slight_smile:
Zítra to babi s tátou zvládnou, budou mít s Pepínem takovou rehabilitaci.
Tak mě napadlo, říkáte Pepčovi taky Josífku? To se mi moc líbí.

S kašlem bych v tomhle hnusným počasí taky moc nechodila. Tenhle sychravý hnus co je, tomu moc nepřidá.
Dneska tady byl teda smog až hrůza :angry:
Byla jsem docela ráda, že se Jenda rozhodl nejít na atletiku, přece jen jsme byli ráno u té rehábky, pak u očaře pro Terčinou kartu, nakoupit, pro Jendu ve škole. Doma děsnej bordel, jelikož opět proběhl přesun nábytku po bytě :sweat_smile: , tak jsem alespoň něco poklidila a nemusela mrznout venku.
18. únor 2010 ve 21:32  • Odpověz
Všem marodům přeju brzké uzdravení :grinning:
18. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz
andulko: teda ty ses rozjela :grinning: to budeš všechno kupovat?
Deni, už máš vybraný šaty? Budeš v bílém?
Jsem zvědavá na fotky :slight_smile:
ahoj ludvo, tak to je super, že to na té rehábce dopadlo dobře a že jsou vidět výsledky :slight_smile: Neboj, však on se rozleze.
Danova sestřenice má holčičku (stejně starou jako naše lucinka), která na půl roce měla 9kg a taky jim ještě neleze a dokonce jí jde i špatně přetáčení na bříško a na zádíčka - zdravotně je úplně v pořádku, prostě jí jen brzdí ty faldíky.
18. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz
ILuško, néé, kupovat to nebudu. Kde bych na to vzala? :angry: Ale pár věcí jsemsi uložila do záložky a budu rozdávat tipy na dárky. :slight_smile: :wink:

Ludvi, tak Terce je už asi líp, když zase stěhuje. :grinning: Přihlašte ji do Jak se staví sen do té vlastní domácí proměny. :wink: :grinning:
Jinak gratulace Matesovi k prohlídce (je to fakt kusan) a ukončené vojtovce. To cvičení na balonech je báječný a mohlo by se Matýskoj líbit. :slight_smile:

Dala jsem do albíčka nový fotky vč. Ťuldových bačkůrek :wink:
18. únor 2010 ve 22:49  • Odpověz
andulko: krásný fotečky! Víťa udělal obrovský pokroky :slight_smile:
koukám, že Pupí má svatou trpělivost. Kuba zatím od Lucinky utíká. Nechá se od jí pohladit, ale aby se po něm takhle válela, tak to neeee. On je docela vyjančenej z ostatních dětí, který ho pořád honěj a chtějí ho tahat a on se před nimi chudinka pořád schovává.
18. únor 2010 ve 22:58  • Odpověz
Dobré ránko,

Iluš, Pupí před Víťou taky utíká, ale aspoň jednou za den ji k malýmu vezmu a učím ho, jak se k ní má chovat. Už mu to docela jde. :slight_smile: Ale že má Pupešák svatou trpělivost, to má! :grinning: Vždycky akorát zavře oči a drží. :grinning: :grinning:

Nachlazení nás neopustilo, v noci jsem dvakrát odsávali rýmu, takže dnešní cvíčo je pasé. :frowning2: Ach jo.
Snad se máte lépjeji a dětičkám je taky lépe.
19. únor 2010 v 08:53  • Odpověz
To není možný - Vítek se vzbudil před 6h na krmení, kolem 7:15h usnul a spal do teď! To jsem zvědavá, jak to do odpoledního spinkání vydrží. :confused:
19. únor 2010 v 09:50  • Odpověz
ahojky

andul koukla jsem ti do albíčka a Víťulka je šikulík :grinning: :grinning: :grinning: a dřevěné hračky jsou krásné, docela pěkně a zajímavé hračky ze dřeva mají v Ikee :wink: a nejsou zas tak drahé !!
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/series/11672/

u nás žádná velká změna v nachlazení, Ondra odkašlává po hedelixu, který jsem zase začala dávat, já mu odsávám hnusnou rýmu, tak tedy doufám, že se toho už konečně zbaví :wink:
ale jinak už je to hodný a usměvavý miminko :wink:

jdu mu dát napapat :grinning: dneska jsem vařila čerstvé, to bude mňamka :grinning:
19. únor 2010 ve 12:16  • Odpověz
Hezké odpoledne :slight_smile:

taky se mi líbí dřevěné hračky. U nás mají přímo obchůdek pouze s dřevěnými hračkami, tak až Lucinka trošku povyroste, tak jí tam určitě něco koupíme.

Tak snad se všechny ty naše letňátka z toho marodění brzy dostanou :wink:

jinak šoupla jsem do albíčka další lucinčiny fotečky.
19. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz
Dobré odpoledne,

Iluš, Lucka je taky kramařilka, že :slight_smile: Ale jak jí ty lumpárny sluší. :grinning: :wink:

Klárko, Hedelix je pěkně hořkej, viď. Brr. Vítek se na to vždycky tváří, až mi ho je skoro líto.

Dnesk jsem byla reklamovat ten netekoucí hrneček. Když jsem do něj nalila teplý, tak tekl. :angry:
Jinak z Ikei máme maják a mašinkodráhu. :slight_smile: Maják jsem už i připravila Vítkovi na hraní. Tak jsem zvědavá, co na něj bude říkat. :slight_smile:
19. únor 2010 ve 14:49  • Odpověz
andul ahoj

dítko spinká, tak jsem si udělala kafčo a jdu mrknout co tady :grinning:

Já Ondrovi sirup míchám s troškou ovoce a on to bez problému s ní, zkoušela jsem mu to dávat odměrkou z Nurofenu, ale bylo to spíš všechno na zemi a oblečení ne v Ondrovi :unamused:
19. únor 2010 ve 14:53  • Odpověz
andul: jooo, lucinka už nám kramaří :grinning: vždycky si vleze ke konferenčnímu stolečku v obýváku a vyndavá z něj časopisy a noviny a cupuje je na úplně malilinkatý kousíčky :grinning:
jsem zvědavá, až nám začne kramařit i šuplíky :grinning:

my dáváme na kašlík mucosolvan junior a ten je chuťově dobrej, je takovej sladkej

andulko: a to jsi do toho hrnečku lila teplý jako vlažný a nebo teplý jako horký?
19. únor 2010 v 15:40  • Odpověz
Iluško, čajík akorát tak na pití nebo do hrnečku i teplejší, ale přes membránu nešlo nic než k napití.

Klári, taky ten Hedelix dávám odměrkou od Nurofenu. :slight_smile: :wink:

MMCh - Vítek se dneska opakovaně sám postavil v postýlce. :sweat_smile:
19. únor 2010 v 17:24  • Odpověz
ahaaa, já myslela, abys to tam nelila horký, to by pak to těsnění moc nefungovalo, tak to asi byl vadnej výrobek.

já ten sirup dávám lžičkou :wink:

jeee, tak to je víťa šikulka!
19. únor 2010 v 17:59  • Odpověz
zdravím letníkovky :slight_smile:

zkoukla jsem nové fotky co jste přidali, dětičky dělají opravdu úžasné pokroky a rostou jako z vody

Ludvi - tak terka chudinka marodí? snad nenakazí ostatní :frowning2:
prckovi občas Josífku říkáme, taky se mi to líbí :slight_smile:
To víš, že lezení doladíte a pak Matějdu už nedostihneš a budeš si na něj muset pořídit "vodítko" :grinning: pepino taky ještě neleze, ale celkem obstojně se přemisťuje plazením, nejlépe vzad, a rotací, takže ho někde na zemi odložím a než se naděju je jinde...jeho oblíbeným místem se talo parkování pod gauč, pak samozřejmě nemůže vylézt a vzteká se ať ho vysvobodím :grinning:

dřevěné hračky se mi taky moc líbí, něco doma už máme a stále pokukuji po dalších...

tak doufám, že se brzy všichni marodi vymarodí :slight_smile:

půjdu se asi obléknout a prcka taky a šup s ním do kočárku pěkně na vzduch a chrnět....straší dneska už do šesti, tak by mohl jít zase pomalu spinkat...

dneska jsem vynechala studijní sobotu, byla jsem ve škole včera a ještě pojedu zítra, tak jsem si mezitím jeden den musela dát přece volno, že? :grinning:
20. únor 2010 v 08:14  • Odpověz
Hezký víkend!!!

iluss – ve srovnání s Lucinkou měl Ondra v 8 měsících o 5cm a 1,2kg méně a srovnání s ostatníma radši nepíšu
my taky papáme klíďo i půl hoďky – Ondra musí mít v ruce svoji lžičku s miskou nebo nějakou hračku a dělá u toho vylomeniny… je to boj :grinning: :grinning: :grinning:

bledulko – zítra držíme Tomíkovi všechny palce!!!

claudi – kontroly dopadly v pohodě, to je fajn – manža ti aspoň doma může pomáhat s Pepčou

anduli – diamantový sed – to jsem nikdy neslyšela - asi z jógy???
a ten textilní domeček vypadá moc pěkně – popřemýšlím a možná objednám

mirando – tak jak dopadla Karolínka na 8M kontrole???

zdravím všechny marody a brzy se uzdravte!!! venku se konečně začíná oteplovat a tát sníh, tak ať můžete vyrazit!!!

Vítek už je velký chlap a to jak muchluje Pupí je kouzelný
A Lucinka už taky není žádné miminko, že?
za poslední měsíc nebo dva udělala ta naše prťata strašný pokroky…
20. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz
ahoj holky
tak jsme byli ve ctvrtek na 8m kontrole, vaha 6750g, coz je malo :frowning2: (za 2mes. pribrala jenom350g) a 69cm...takze za 2tydny jdeme na prevazeni, a mame zakaz drubeziho masicka, zacli po nem rust Kaji prsa :rolling_eyes: ...jinak je pohybove Ok, lozi jak drak a v postylce si stoupa a premistuje se, a ukecana je taky dost... :grinning:
20. únor 2010 ve 13:25  • Odpověz
mirando - karolínka to časem určitě dožene...my jsme taky jeden měsíc nic nepřibrali, to když jsem ještě plně kojila, a pak se to zlepšilo a teď myslím, že má váhu v pohodě...jdeme v pondělí, tak jsem zvědavá kolik máme :wink:
zase třeba Pepi neleze a nestoupá si, takže každé díťátko je v něčem napřed a v něčem trochu pozadu :wink:

jani - tak to je Ondrášek asi gurmán a jídlo si vychutnává, proto papá třeba i půl hodiny...jen si vezmi třeba francouze jak dlouho stolují nebo japonci... :grinning:

jak bylo dneska u vás? u nás krásné odpoledne, sluníčko taky na chvíli vykouklo a hned bylo příjemněji.... :slight_smile:
20. únor 2010 v 18:07  • Odpověz
Hezký večer :slight_smile:

tak jsme dneska šli na oslavu svátku (Matěj) a narozenin mého synovce (2 roky). Má svátek a narozeniny hned po sobě. Tak se to moc vyvedlo. Bylo tam docela dost lidí a dětí, ale Lucinka to ustála bezvadně :wink: Byla strašně společenská a vůbec z toho mumraje a dětského křiku nebyla vyplašená. Spíš už se těší, až začne chodit a bude s nimi taky blbnout :grinning:

claudi: tak to je na tom lucinka úplně stejně jako pepíno, taky se plazí nejlíp pozadu a nebo dokolečka a taky parkuje pod gauč nebo pod židli a pak se začne vztekat, protože nemůže ven (dopředu jí to ještě moc dobře nejde)

Jani: no taky to papání u nás je teď na dlouhé lokte. Prostě už jí zajímá všechno okolo a lžička s papáníčkem je až na posledním místě :grinning: Teď to dělám tak, že dám jednu lžičku jídla a pak jednu lžíčku vody a takhle to střídám po celou dobu jídla. Ona je poslední dobou celá divá do vody.

mirando: jeee, Kája je takový drobítko. Ale ona to dožene, neboj :wink: Hlavně že papá. Myslím že se tomu říká spurt, nebo tak nějak, když děti papají, ale málo přibírají. Lucinka to měla kolem čtvrtého měsíce, že nepřibrala skoro nic. Některé dětičky jsou prostě drobnější a u holčiček je to roztomilý. No tos mě s tím kuřecím masem a růstem karolinčiných prsů docela dostala :confused:
tak to je Kája šikulka, že je takhle pohybově nadaná a ukecaná :slight_smile:

No je pravda, že poslední měsíc udělaly všechny naše dětičky úžasné pokroky! jsou to fakt šikulkové! Už to nejsou ty malá bezbranná miminka!
20. únor 2010 v 19:18  • Odpověz
ahojky,

teda tak Kajince dostane 2týdenní výkrm :grinning: :grinning: :grinning:
mirando neboj, ona to dožene!
a že by kuřecí masíčko mohlo za velká prsíčka? sice vím, že v kuřecím je dost hormonů, ale že by to mohlo mít až tak velký vliv :confused: :confused:
dáváš jen kuřecí nebo to střídáš???

Lucinka je společenská? To je dobře. Ondrášek si taky začíná návštěvy užívat. Hlavně, když na ní jsou i děti...
Ale dneska by moc společenský nebyl - dneska mi dal pěkně zabrat. Odpoledne mi v náručí proplakal skoro dvě hoďky. Vůbec nevím, co mu bylo :frowning2: :frowning2:
20. únor 2010 ve 20:23  • Odpověz
Jani: copak copak? Ondrášek dneska neměl svůj den? Tak snad to bude zítra lepší :wink:

no na druhou stranu u holčičky ty velký prsa nejsou k zahození, horší je to u chlapečků :grinning: co já bych za ně dala :grinning: asi jsem jako malá jedla málo kuřátek :grinning: :grinning: :grinning:
(to byl vtip, aby jste to nebraly vážně a nekamenovaly mě tu :wink: )
20. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz
jeee, teď jsem koukala, že už má claudi v albíčku druhého mimi-letňátko :slight_smile: máš hezké bříško!
20. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz
janca9 davala jsem ji casto kureci a kruti masicko, a mezitim jsem stridala jiny ve sklenickach
20. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz
uz nekolik dni pri usinani Kaja radi jak tajfun, myslim si ze jsou to ty zuby :rolling_eyes: , snad to nebude trvat tak dlouho, a nebude to u prorezavani jich vsech...
20. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz
Holkíííí, my se zrovna vrátili z plesu! :grinning: :grinning: Jupíííí ! Byla to teda spíš taková diskoška - samí Olympic a pod., ale super! Víťu hlídala babi s dědou a my (já teda rozhodně) jsme se vyřádili. Jojo, mimi hlídá babička a máma je jak urvaná ze řetězu. :grinning: :grinning: :grinning:
Kouknu na bříšátko a jdu do hajan. Zítra si užijte neděli! :wink:
21. únor 2010 v 01:24  • Odpověz
dobré ráno :slight_smile:

takže si myslím, že má mládě v sobě zabudovaný nějaký budík či co, páč zase dneska vstával kolem šesté :unamused: ...Já nechápu proč nespí třeba do deseti, že? :grinning: Kde jsou ty zlaté časy když jsem se mohla vyspat,béééé :grinning:

andulíne - tak to věřím, že jsi si plesando grando užila na plné pecky, trsala jsi o 106 až jsi botky prošoupala, co? :grinning: :grinning: Určitě je to potřeba se takhle odreagovat a dělat taky něco jiného než měnit plínky :wink:
Co jsi měla na sobě? Něco ze svých zásob nebo z půjčovny? Jsi byla krásná, viď? :slight_smile:

mirando - tak kéž by to ty zuby byly...my už tohle říkáme asi tři měsíce a pořád ani jeden :grinning:

jani - co Ondrášek, v noci byl v pohodě? taky jsem byla překvapená s tím kuřecím, slyším to poprvé :confused:

il - no jo, už jsem musela založit album i druhému mimi, aby mu to nebylo líto :wink: díky za pochvalu :slight_smile:

ráno ve 4 se pepino vzbudil s pláčem, tak ho chci utěšit a on byl chudák malej na jedné straně celej mokrej, jak se v noci chruje a překuluje, tak se mu asi nějak shrnula plínka a už to bylo...Tak jsem ho musela celého převléknout, tím jsem ho probrala ještě víc a pak jsem měla obavy zda ještě usne...no usnul, ale jen do těch 6h, takže žádná sláva...
21. únor 2010 v 08:12  • Odpověz
Dobré nedělní dopo! :slight_smile:

Claudi, bříško máš krásný a veliký - a máš můj obdiv, že zvládáš tahat Josífka. :wink: :slight_smile: Ještě sis dnes protáhla prázdniny? Vůbec se Ti nedivím, obzvlášť pokoud je u vás tak krásně jako u nás na jihu. :wink: Už se těším, až po obídku vyrazíme na prochajdu. :dizzy_face:
Na plese jsem měla prvně v životě kalhoty (černý, pukový s "lesklým" proužkem) a černý společenský tílko s korálkama a černý rukávy. K tomu zlatý latinový boty, do růžova líčení a krémovo-růžovou ozdobu ve vlasech. A cítila jsem se opravdu moooc dobře. :dizzy_face: A taky se pochlubím, že se mě několik dam ptalo, kde jsem se byla nechat učesat a žaslo, že jsem se česala sama. :sweat_smile: :dizzy_face: Měla jsem drdol se spuštěným natočeným pramenem přes rameno a třpitky - spoustu třpitek. :grinning: Po návratu domů jsem si nebyla schopná jít ty vlasy umýt a hlavně fénovat, takže jsem spala s šátkem na hlavě, aby se nám neleskla ložnice. :grinning:

Mirando, o tom kuřecím jsem taky slyšela. Takže se snažím dávat Víťovi domáci pipky a králíky. :slight_smile: Přeju Karolínce příjmné nabírání. :slight_smile: :wink:

Jo a vtípek na závěr: včera jsme byli v Baumaxu, kouknout na komodu. Místo níž jsem koupili koberec (komoda se nám nelíbila) a skříňku s šuplíkama jsem vyhráli v tombole na plese. :grinning:
21. únor 2010 v 10:42  • Odpověz
Haloooo?!?!
21. únor 2010 v 18:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.